Uit de Provincie Wijzigi sigar het Debat Britse Lagerhuis De Noordkoreaanse strijdtaktiek in VIERDAAGSE ORANJEBOOM BIER! Blijkens het over de wijzigir sigaretten achb maatregel van t onvoldoende, i loze arbeiders i te richten ter be middelen met e gezonde sigaren del: een aanmer Klasse 2 Klasse 3 Klasse 4 Klasse 5 Klasse 6 Klasse 7 Klasse 8 Klasse 9 Klasse 10 (2001—3000) (3001—4000) (4001—5000) (5001—6000) (6001—8000) (8001—10000) (10001—12000) (12001—14000) (14001-18000) 150 ,200 250 350 400 450 500 650 800 900 1000 1300 1700 2200 3500 TERNEUZEN. AXEL Villa „Schoonoord" VLISSINGEN. IJZENDIJKE ZAAMSLAG. Volgens anderd het vast, dat mede belastingdruk een is ontstaan. In de tweede pl deze leden, dat de die bij de thans g prijs zou behoren in verband met c van het publiek e ding 'ot concurre len. Voorts zouden c de leden gaarne ter vernemen, of de accijnsgrens vo lage accijns te lej en niet bij 3Vz k| het geval is. Ook werd gevrat nister ter verdere ming bereid is de ting van circa 3 p we tabak voor de strie te doen ver zo na betaling b van de ruwe tab: product te restitu Vele leden achtt~ zakelijk, dat ook al het mogelijke li tot zo laag mogeli kómen- Enige leden spi teleurstelling ovei Minister heeft ge: over de vrijstellins van omzetbelastin ging voor sigarett stellen. Achter geslote Admiraal Zachai matig hoofd van d: dienst der Ameril beweert in zijn zo ceerd boek „E Door" dat het p< der Sowjetrussiscl sloten heeft de Ve 1956 aan te vallen In het boek, da vóór het uitbrekei reaanse oorlog, v charias, dat het p< ze beslissing in c 28 Januari 1949 In Het rapport van ring is de Amerils tingendienst in speeld door de Ri nel Chralof die aa later contact heef het hoofd van de me dienst te Berli Volgens Zachari het politbureau sche depressie in sen 1954 en 1956, Ver. Staten een moeten beginnen gen van de depres den. De Sowj et-Unie de Amerikanen vc door alle bases te de Amerikanen vo< willen gebruiken, bedo'eling der Sov zelf hierbij niet i heden te geraken. De Sowj et-Unie Staten in een c waar Amerika he oneindig lange b lijnen zou hebben Zacharias acht 1 lijk, dat Stalin en eenkomen en een pact sluiten. Ine mislukken, zou ee ke mobilisatie naa het enige middel zi log te vermijden. De Britse Minister van Defen sie, Emanuël Shinwell, heeft in het Britse Lagerhuis bevestigd, dat Engeland landtroepen voor de strijd in Korea zal zenden. En geland had de Verenigde Naties ei van verwittigd, dat het een „effectieve versterking aan grondtroepen" zou zenden o.m. infanterie, artillerie en genie. Ook zou de administratieve staf worden gezonden, welke een der gelijke eenheid van node had. Shinwell verklaarde, dat En geland „heel wat afwist" van de voorbereidingen, die de Sowjet- Unie maakte achter haar rook gordijn van vredespropaganda". De Russische defensie-uitga ven bedragen 13 procent van het nationale inkomen. De Sowjet-Unie, aldus Shinwell, onderhoudt eenleger van onge veer 175 divisies, waarvan een derde gemechaniseerd is en be schikt over 25.000 tanks. Een groot aantal bevond zich in on middellijke paraatheid in de Sow jet-Russische zone van Duitsland. Shinwell deelde verder mede, dat de Sowjet-Unie 2.800.000 man onder de wapenen had. Dit aantal kon door mobilisatie worden verdubbeld. Achter de ze strijdmacht stonden 19.000 vliegtuigen, w.o. straalvliegtui gen van het nieuwste model, zo wel bommenwerpers als jagers. Daarenboven beschikt de Sow jet-Unie over aanzienlijke ma rinestrijdkrachten, waartoe sterke duikbootvloten behoor den. De Minister wees er op, dat de landen van het Westen een mili air bondgenootschap had den ontwikkeld zoals in vrede-; - tijd nog nooit was voorgekomen. Ingeval van een krachtmeting tussen de Sowjet-Unie en haar bondgenoten enerzijds en de strijdkrachten der democratieën anderzijds kan geen twijfel be staan over het uiteindelijk re sultaat. De bronnen van man schappen en materiaal van de landen van het Atlantisch Pact en het Britse Gemenebest over troffen die van elke andere te gengestelde combinatie, aldus Shinwell. Verder hadden zij de atoomwapens tot hun beschik king. Shinwell legde er echter de nadruk op, dat Engeland noch zijn bondgenoten een wereldoor log wensten, waarvan de gehele mensheid de dupe zou worden. Het lag in de macht van één mo gendheid om de spanning en de vrees te verminderen. Volgens Shinwell zou een be slissing bij een oorlog in het Westen vallen. Daarom was de versterking van de West-Euro- pese Unie een van zijn belang rijkste doelen. Het opbouwen van de nodige divisies vormde een geweldig probleem. Het mensen materiaal was aanwezig, doch er waren obstakels op financieel en politiek terrein. drie kruisers, 16 fregatten en tor- pedobootjagers in het Verre Oos ten heeft. Er bevonden zich voorts zeven torpedobootjagers en fregatten van het gemenebest. Men had behoefte aan geoefen de mannen en het was niet juist om dienstplichtigen te gebruiken. Lord Fraser schatte het aan tal manschappen wier diensttijd normaliter afgelopen zou zijn op 1.000. Deze werden thans in dienst gehouden. licoptère op, aan weerszijden voorzien van sproeibuizen en. ze molenwiekte even later over de gracht, om er de dodende vloei stof overuit te druppelen. Deze v, as bestemd voor de larven, want de muggen zelf werden daarna te lijf "gegaan met een dik mistgordijn van hetzelfde goedje, over poelen en onkruid geworpen door 'n motorsproei er. Vele Belgische autoriteiten woonden het experiment bij en ook van Nederlandse zijde was er belangstelling. ïn een waterachtige oplossing van radioactieve zouten te dom pelen. Bij het drogen zetten de ze zouten zich vast op elke zand korrel, met het gevolg dat al wie op een plaats komt, waar dit zand werd rondgestrooid, binnen 2 a 4 weken sterft. De pluto- niumfabriek van Hanford (Washington), die onder toezicht staat van de Nationale Commis sie voor de Atoomenergie zou in staat zijn maandelijks voldoende „dodend zand" te fabriceren om 232 km2 te vergiftigen. y y y Kcrlc vreugde Feodor Chaljapin Jr., de zoon van de overleden Russische baszanger, is gescheiden van de actrice Vanya Dimitrova, waar mee hij 18 dagen was ge huwd. Hij is 42 en zij 26 jaar. y De Bahama-eilanden Engeland en de Ver. Staten hebben een overeenkomst welke 25 jaar van kracht zal zijn ge tekend, waarbij beide landen gelijke rechten verkrijgen om stations te vestigen op de Ba hama-eilanden, aldus wordt te Nassau, de hoofdstad van de 'rnden, medegedeeld. BIJDRAGEN VOOR WEGEN. Ten behoeve van secundaire wegen hebben Ged. Staten van Zeeland voor het onderhoudsjaar 1949 weer tal van bijdragen toe gekend. Op deze lijst komen vcor: de weg Schoondijke IJzendijke ƒ1202; Buitenlust GroedeNieuwvliet ƒ1056; NieuwvlietSluis ƒ1328; Philip pineDriekwart 1088; Terneu- zenAxel ƒ1768; Zuiddorpe KoewachtSt. Jansteen 2262; ZaamslagTerhole 1686; Axel Roodesluis 1098. DE JAARWEDDEN VAN DE WETHOUDERS. In het Provinciaal Blad van Zeeland is verschenen een besluit van Gedep. Staten betreffende de jaarwedden van de wethou ders in Zeeland. De indeling Is als volgt: Per jaar per wethouder: Klasse la (1500 inw.) Klasse lb (501—1000) Klasse lc (1001—1500) Turkije biedt 4500 man aan De Turkse Regering heeft Dinsdagavond besloten 4500 soldaten ter beschikking te stel len van de opperbevelhebber der V. N. in Korea, zo verneemt Reuter van gewoonlijk welinge lichte zijde. Het besluit werd later offici eel bevestigd door de publicatie van een telegram van de Turk se Minister van Buitenlandse Zaken aan Trygve Lie. Ee landen van de West-Euro pese Unie waren bereid de toe stand onder ogen te zien en En geland trof de vereiste maatre gelen. De defensiebegroting van dit jaar van 780.000.000 pond sterling 15 pond sterling per hoofd vormde een zware last. Engeland kon echter niet voort gaan een leidende rol te spelen of zijn vitale belangen te verde digen zonder voldoende kracht. B€ moeilijkheden bij de opbouw van het beroepsleger worden met opgelost door de diensttijd van 18 maanden te verlengen. De voorraden van bruikbaar oor logsmateriaal was ln vele op zichten „niet in evenwicht". De voorraad kleine wapens, artillerie, mortieren en veldka nonnen was voldoende. Er waren 6COO tanks in reserve. Deze be hoorden hoofdzakelijk tot typen uit de vorige oorlog, doch een uitstekend nieHw type, de Cen- turian-tank, werd thans gepro duceerd en was. reeds in dienst. De toestand van de anti-tank- wapens en luchtdoelgeschut zou verbeterd worden. De Britse vloot in het Verre Oosten bevindt zich thans op oor logssterkte. „The First Sea Lord, Admiral of the Fleet", Lord Fra ser. verklaarde, dat Engeland thans een licht vliegkampschip, Belasting voor rijwielen met hulpmotor Het Ministerie van Financiën deelt mede, dat de houders van rijwielen met hulpmotor in het bezit van een belastingkaart be horen te zijn. De belasting, wel ke voor deze rijwielen in het al gemeen 10 gulden per jaar be draagt, zal niet worden ver hoogd, indien hierop een kinder zitje is aangebracht. Bezit Amerika het „dodende zand"? WIJ GAAN VOORUIT. Op de vraag: „Bezit Amerika het „dodende zand" in het laat ste nummer van het Bulletin voor Atoomwetenschap, ant woordt Dr. Louis Ridemour, na tnui kundige aan de universiteit in Illinois, bevestigend. Hij voegt er aan toe dat dit „zand", in werkelijkheid een soort radio actieve stof, het „lichtste en ge makkelijkst te vervoeren van al le massavernietigingswapens is". Het „dodende zand" wordt volgens Dr. Ridemour gemaakt door fijn zand of metaalpoeder In een speciaal telegram aanrecruteringsbureaux in de ver- Klasse 11 (18001-24000) Klasse 12 (24001-30000) Klasse 13 (30001-40000) Op grond van bijzondere om standigheden kunnen Ged. Sta ten een gemeente in een andere klasse plaatsen. Tentoonstelling in Kunstzaal „Arti". Zoals uit de advertentie in dit nummer blijkt, wordt Zaterdag in de kunstzaal „Arti", Nieuw- straat 46 te Temeuzen, een ten toonstelling geopend van beeld houwwerk, schilderijen en teke ningen. Op deze expositie, welke gedurende drie weken voor het publiek zal zijn opengesteld, kan men werken bewonderen van mevr. Lidi Buma, Ridderkerk; Jacoba G. Horst uit Parijs en Jan Weyland, Lunteren. Wij kunnen een bezoek aan de kunstzaal van harte aanbevelen. Het gebeurt niet vaak, dat in on ze uit artistiek oogpunt weinig verwende streek ware kunst te bewonderen valt en wij twijfelen er niet aan, of vele kunstlief hebbers zullen van deze unieke gelegenheid gebruik maken. Tal van recensies in de grote Nederlandse dagbladen hebben reeds eerder in warme bewoor- dingen de aandacht gevestigd op het beeldhouwwerk van mevr. Lidi Buma, dat „een diepte van menselijk sentiment verenigt met een zuiver gevoel voor de plas tische vorm." Hc-t is een goede gedachte ge weest, deze tentoonstelling te doen samenvallen met de drukke feestweek, die voor de deur staat in Terneuzen. De organisatoren wensen wij succes' in hun prijzenswaardige opzet. Bloemenbuurt bewoners op reis. Hoewel het weer druilerig was, kon de stemming der Bloemen- buurtbewoners, die Dinsdag een reis maakten naar Arnhem, uit stekend heten. In Hoedekenskerke stonden de bussen gereed die hen naar de- mooiste provincie van ons lanW zouden brengeth. In Nijmegen be zochten de reizigers de Belvedère en het Valckhof. Van de gelegenheid om in Arn hem te winkelen is druk ge bruik gemaakt. Een reis naar Arnhem is niet volledig zonder een bezoek aan de Bedriegertjes. Hier is zichtbaar genoten. Na een rit in de omtrek werd de terugreis aanvaard. Het was een mooie trip, die de bewoners van de Bloemenbuurt nog lang zal heugen. Schoolreisje. Het beloofde Dinsdagochtend heel wat toen men stralende kindergezichten ^an de 4 laag ste klassen der R. K.-Meisjes- school in de gereedstaande bussen zag stappen om een reis je naiarde speeltuin in Hulst te maken. Het weer liet zich prachtig aanzien, doch de regen kwam als spelbreker. Niettegenstaande dit hebben d£ kinderen een genotvolle dag doorgebracht en keerden meer dan voldaan huiswaarts. Geslaagd. Bij het gehouden examen Ne derlandse Associatie voor Piac- tijkexamens gevestigd te Am sterdam, hetwelk afgenomen werd te Middelburg, slaagden één dezer dagen voor Practijk- boekhouden onze stadgenoten de heren P. D. Bareman, P. Jan sen van Rosendaal, P. Note- baart en J. C. Sol. Bloeddorstige honden- De laatste tijd worden op ver schillende plaatsen in de kom onzer stad bij het ontwaken on- Reuter seint de correspondent van de „Chicago Tribune" dat de N.-Koreanen successen heb ben behaald, door de takiiek van de Communistische strijd krachten in China na te volgen. Zij hebben zich een weg ge baand naar de voedselschuur van Korea en hebben zich op deze wijze ontdaan van het vraagstuk der bevoorrading. Weliswaar is de rijstoogst nog niet aangebroken, doch fruit en groente zijn overvloedig aan wezig en de levensmiddelenwin kels zijn goed voorzien. De Amerikaanse tactiek om de Koreanen uit het onmiddellijke geveebtsgebied te verwijderen, heeft tot gevolg, dat de N.-Ko reanen, wat het voedsel betreft, geen rekening behoeven te hou den me.t de behoeften van de plaatselijke bevolking. De N.-Koreanen openen ook overde gebieden en herstellen hun uitgedunde rijen met nieu we recruten, die veelal met bij zondere opdrachten naar voren worden gezonden. Veel Amerikaans materiaal is in N.-Koreaanse handen ge vallen, hetwelk thans in Zuide lijke richting vuurt. Doorgaans vernietigen de Amerikanen de achtergelaten voorraden beztne, doch het komt voor, dat de N. Koreaanse tanks gedreven wor den door Amerikaanse benzine. Enkele dagen geleden heeft de luchtmacht van generaal Mac Arthur een grote hoeveel- hed ammunitie vernietigd, wel ke door de Amerikaanse troe pen was achtergelaten. Bij te genaanvallen is in sommige ge vallen Japanse, Russische en Amerikaa-i.se ammunitie op de Noordelijken veroverd. ROMAN VAN AVONTUUR EN SPANNING door JELLE DEAAISMA. 33) (Nadruk verboden). aangename ontdekkingen ge- ketting naar daan. gevoerd. Talrijke konijnen werden in de tijd van een paar weken dan weer hier, dan weer daar door 't vernuft van 's nachts rond sluipende honden uit de vredige rust hunner hokken ge sleurd en doodgebeten. 'Het wordt tijd dat hiertegen eens een afdoende maatregel genomen wordt. Verschillende buurtbewoners werden des nachts wakker en opmerkzaam gemaakt door het geluid dat de ze roofzieke honden in hun om geving maakten. Toen zij ech ter de bloedgierige dieren te na kwamen, kozen deze ijlings het hazen (honden)-pad! Voor de konijnenfokkers om dol te worden! Krekels en mieren. Evenals vóór de oorlog eens gebeurde, hoort men ook in de ze zomer des avonds weer de irriterende geluiden van de kre kels, die hun geliefkoosde ver blijfplaats bij duizendtallen ge kozen hebben tussen kozijnen, goten en deurposten. De kre kelconcerten vormen in deze weke zomer een weinig aanlok kelijk geluid en afdoende maat regelen tegen deze hinderlijke plaag zijn niet zo gemakkelijk te nemen. Nog een andere plaag vormen de mieren, die ook hun „Sei zoen" schijnen te hebben en 'n ware invasie in bepaalde ge deelten onzer plaats onderno men hebben. Zo erg is deze plaag in Axel (maar ook in omliggende ge meenten) dat er thans personen zijn, die in de branche van de „mieren-verdelging" hun brood verdienen. Kolenlosbrug voor de P.Z.E-M. Bij de machinefabriek „Jaffa" t Utrecht is de kolenlosbrug, bestemd voor de P-Z.EJ.I. te Vlis singen, gereed gekomen. Er is twee jaar aan gewerkt. In twee delen, resp. van 70 en van 90 ton, werd Dinsdag de losbrug van de wal van het fa brieksterrein op schepen geladen om naar Vlissingen te worden verscheept. Op het terrein van P-Z.E-M. worden de delen tot een 72 meter lange hrug samenge- bc-uwd, tien meter boven de rij weg gelegen. Van de losbrug v/orden de kolen met een vijf- tons grijpkraan via een sleep- de bunkerplaats Het Poolse motorschip „Bal- tyk". Het Poolse motorschip „Bal- tyk", dat eergisteren met het Noorse motorschip „Songa" in aar varing is gekomen, bevindt zich thans in de buitenhaven te Vlissingen, waar het aan de ketting is gelegd in afwachting van het storten van cautie. De schade aan de voorsteven za? worden hersteld. De reparatie zal vermoedelijk 14 dagen du ren. Aanbesteding. Bij de aanbesteding voor de wederopbouw van een land- bouwschuur op de hofstede be woond door de. heer Ph Haver- bekc, werd als volgt ingeschre ven: Victor Verstraeten, Hoofdplaat 66.500; P. van Fraeijenhoven, Terneuzen f 66.000; F. de Witte, Terneuzen f 65.000 Gebr.v. d. Poel, Terneuzen f 61.800; Gebr. van Steenbergen, Philippine f 58.675, De gunning werd aangehou den. Gevonden voorwerpen. Een hond, kleur grijs, herder, reu, inlichtingen bij Anth. Dek kerWolfert, Polderstraat. De helicoptère in de strijd tegen de muggenplaag Antwerpen heeft dezer dagen een Europeese primeur beleefd, waarvan in Mei j.l. reeds een generale repetitie werd gehou den: het hef schroef vliegtuig in geschakeld in de strijd tegen de muggenplaag, w.o. een grote stad kan lijden. Van het Wil- rijkse plein, gelegen bij 'n oude fortengordel, steeg de Bell-he- Piet schoot in 'n lach en draai de zijn eigen om. „Kom, kom, mijnheer Pluijmers, u ziet ons niet voor zo naïef aan, dat wij met zo'n gevaarlijk spel kaarten in onze zakken gaan lopen? Nee nu wilde ik u toch wijzer heb ben. En wat die honderd gulden betreft, werkelijk een goeie mop Dat moet ik erkennen- Maar als u serieus zaken wil doen, dan moet u ons niet met een fooitje proberen af te schepen. Dag mijnheer. Denk er eerst maar eens rustig over na." Weer ging Piet een paar stap pen verder. „Maar man, wat wil je dan?" vroeg de ander in wanhoop. „Wij willen niets. Maar u wilt immers een spel kaarten hebben dat wij .thans bezitten? Welnu, dan moet u er ook wat voor over willen hebben. Dat is niet meer dan billijk. Voor wat hoort wat." „Dat is chantage!" brulde Pluij mers, ten einde raad. Piet richtte zich in zijn volle lengte op en draaide zich lang zaam om. Met een dreigende be weging deed hij een paar stap pen in de richting van de man, die zich nu angstig terugtrok in de richting van het raam- Maar Piet volgde hem, tot de man niet verder meer terug kon. Als om zich te beschermen, hield hij de handen rond zijn keel, terwijl doodsangst op z'n gezicht stond te lezen. „Mensen, die boter op hun hoofd hebben, doen verstandig als ze zulke dikke woorden niet gebruiken mijnheer Pluijmers." Langzaam had Piet tot hem ge sproken, z'n gezicht nog geen tien centimeter van dat van de ander. Even later stonden beiden weer op straat. Pluijmers had geen vin meer verroerd, toen ze de trap afgelopen waren en de deur achter zich hadden gesloten. „Bah, wat een misselijk stuk mens," bromde Piet, naar de auto wandelende. Toen Pluijmers eindelijk wat van z'n verbouwereerdheid was bekomen en langzaam in z'n stoel zakte, reed het kleine wagentje van oom Willem alweer in de •richting Overveen. AANKOMST TROEPENSCHIP „NELLY." Het troepentransportschip „Nel ly" komt vermoedelijk a.s. Za terdag in de haven van Rotter- dma aan. Datum van aankomst en uur van ontscheping worden nader bekend gemaakt. HOOFDSTUK 7. Éénmaal Schoppenaas. „Tevreden over het resultaat van ons bezoek aan vriend Pluij mers?" vroeg Piet, terwijl hij handig het wagentje door de drukte van de binnenstad ma- noevreerde. „Ja," antwoordde zijn vriend, „zeer tevreden zelfs, want hij heeft zich even in z'n kaart la ten kijken, om maar eens in deze terminologie te blijven." „Je bedoelt met zijn „schop pen"? „Juist we moeten alle schop- penkaarten eens heel nauwkeu rig gaan bekijken want daar zal ongetwijfeld wel iets bijzonders aan te zien zijn, hoewel we alle kaarten zeker al wel tien keer in handen hebben gehad." „In ieder geval hebben we nu een aanwijzing, een aanknopings punt. En dat is al heel wat. Bo vendien schijnt het geheim, dat aan die schoppenkaart verbon den is, ook al heel wat waard te zijn, want hij begon al grif met honderd gulden aan te bieden voor dat spel kaarten." „Ik heb zo'n idee," zei Klaas dromerig aan z'n sigaar trekkend „dat er wel heel wat meer voor de dag zal komen, als we het ge heim ontdekt hebben. Ik bedoel wat meer dan honderd gulden waard zal zijn." „Allicht, want hij zal niet meer bieden, dan wat het hem waard is. Ik heb er evenwel nog steeds geen flauw idee van, welk ver band er zit in deze historie. Maar dat zullen we spoedig genoeg te weten komen-" In Overveen gekomen, gunden ze zich nauwelijks de tijd om de wagen in de garage te rijden. Ze renden naar huis, sloten zorgvul dig alle deuren en controleerden eerst nog even de alarminstalla tie. Toen haalden ze het spel kaarten voor de dag. De schop pen waren er al gauw uit gese lecteerd en de vrienden bezagen nu één voor één heel nauwkeurig deze kaarten. Na een paar minuten liet Klaas een zacht gefluit horen. Hij had schoppenaas in z'n linkerhand en hief hem triomfantelijk omhoog. „Gevonden," riep hij uit. „Voel maar eens deze kaart en de an deren." Piet nam de kaart in handen en wreef -er over met duim en wijsvinger. „Dit aas is dikker dan de andere kaarten," consta teerde hij, nadat hij ook enkele andere kaarten had gecontro leerd. „Je zou zeggen, dat er een briefje in zit." (Wordt vervolgd), Vliegende dierentuin Woensdag is een „vliegende dierentuin" van Singapore op gestegen met bestemming New York. Het is een gecharterd vliegtuig van de K.L.M. met voor een waarde van 80.000 gul den aan dieren en vogels uit de oerwouden van Malakka en Siam aan boord, o.m. 90 apen, 4 zwarte panters, twee luipaarden, twee tapirs, een jonge olifant en bijna 2000 vogels. De lading is bestemd voor dt „Treffinch Bird and Animal Company" te New York. STEEKPARTIJ OP SCHIP. ENGELS Aan boord van het Engelse s.s. „Keila", dat te~Rotterdam in de Waalhaven ligt, kregen twee op varenden ruzie. De 23-jarige Poolse stoker j. Radziwill trok een zakmes en stak daarmee de 27-jarige Estlandse matroos Erik Hurma in de linkerborst. De man is naar het Zuiderzie kenhuis vervoerd, waar bleek, dat er geen direct levensgevaar bestond. Na behandeld te zijn, kon hij naar het schip terugke ren. De Pool is gearresteerd en in het bureau van de rivierpolitie opgesloten. STAATSLOTERIJ. Gisteren viel op nr 20858 van de 510e Staatsloterij, 5e klasse, 7e lijst de prijk' van f100.000, Op nr 5747 viel de prijs f. 25.000,—. van Het was niemand Mugli Basli, die mevrouw De Barren zo had doen schrikken. De speurder stelde zich be leefd en vriendelijk voor. „Let maar niet op mijn vreem de kleding", zei Basli veront schuldigend. „De drukpersen geven hier te veel af!" „ui u&pciotuii Ïiucg UC l«Ci I De Barren verbaasd. Maar voor hij verder iets kon vragen hoor- den allen een zwaar geratel. Onwillekeurig ging de familie De Barren met Bim en Basli in het gelid staan om te kijken wat er nu weer zou opduiken. •Lang behoefden ze niet te wachten. Bovenaan de trap tciouunu uo uuiaeuuiieus, nog steeds geharnast en met zijn zwaard in de hand. „Wie dringt er mijn gebied binnen?" vroeg de Duizendneus met een stem als een onweer. „Wie beeft mijn smaakvolle meubelen verpletterd?" riep de Duizendneus. niet-inschriJVing nog niet hebben ontvangen, zich vóór 1 September ter be neden-secretarie moeten aanmelden. Terneuzen, 20 Juli 1950. De Burgemeester van Terneuzen, P. TELLEGEN. 111UU1 zo'n lawaai als bij ons alleen wanneer Nederland in 't Olym pisch stadion een doelpunt maakt tegen België. Toen Uru guay echter het winnende doel punt scoorde, kon je een speld horen vallen temidden van die ruim 200.000 toeschouwers. Ik had van te voren de Brazilianen hieimee nog niet beslist was, bleek in de 11e en 30e minuut, waarin Driewegen kans zag ge lijk te maken. Dit was het aan- valssein voor De Hoop Ze trokken tn aanval en in d 37e en 38e minuut scoorde Gort 4-2, met welke stand de rust inging. 1 Na de rust was het Van Waes lv»UvU center, aai ae üuro- pese landen economisch niet in staat zijn om evenals de Ver enigde Staten hun defnesie-be- groting te verdubbelen en dat sommige landen, zoals Engeland, reeds een groter deel van hun nationaal inkomen aan hun ver dediging besteden dan de Ver enigde Staten.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2