Uit de Provincie Wijzigi sigar 'A Polderhuis van „Het Vrije van Sluis te Oostburg officiéél geopend Achier geslote Opstandige beweging in Bolivia onderdrukt De strijd in Indo-China^ TERNEUZEN. „Oefening" voor Korea GOES Bezoldigings- en {wachtgeldregeling burgerlijke rijksambtenaren MIDDELBURG SAS VAN GENT. Villa „Schoonoord" Michaël Howard nog steeds in arrest PHILIPPINE. VLISSINGEN. AgenJn Blijkens het over de wijzigir sigaretten achti maatregel van t onvoldoende, i loze arbeiders i te richten ter be middelen met e gezonde sigaren del: een aanmer Volgens anderd het vast, dat mede belastingdruk een is ontstaan. In de tweede pl deze leden, dat de die bij de thans g prijs zou behoren in verband met c van het publiek e ding 'ot concurre len. Voorts zouden c de leden gaarne ter vernemen, of de aceijnsgrens vo lage accijns te lej en niet bij 3% kg het geval is. Ook werd gevrae nister ter verdere ming bereid is de ting van circa 3 p we tabak voor de strie te doen ver zc na betaling b van de ruwe tabi product te restitu Vele leden achtt~ zakelijk, dat ook al het mogelijke h tot zo laag mogeli komen. Enige leden spi teleurstelling ovei Minister heeft ge: over de vrijstellinj van omzetbelastin ging voor sigarett stellen. Admiraal Zachai malig hoofd van di dienst der Ameril beweert in zijn zo ceerd boek „B Door" dat het p< der Sowjetrussiscl sloten heeft de Ve 1956 aan te vallen In het boek, da vóór het uitbrcke: reaanse oorlog, v charias, dat het p< ze beslissing in c 28 Januari 1949 h> Het rapport van ring is de Amerii tingendienst in speeld door de Bi nel Chralof die aa later contact heef het hoofd van de me dienst te Berli Volgens Zachari het politbureau sche depressie in sen 1954 en 1956, Ver. Staten een moeten beginnen gen van de depres den. De Sow jet-Unie de Amerikanen vc door alle bases te de Amerikanen vo< willen gebruiken, bedoeling der Sow zelf hierbij niet i heden te geraken. De Sow jet-Unie Staten in een c waar Amerika he oneindig lange b lijnen zou hebben Zacharias acht i lijk, dat Stalin en eenkomen en een pact sluiten. Ind mislukken, zou ee ke mobilisatie naa het enige middel zi log te vermijden- De Boliviaanse Regering deelt mede, dat elementen van de luchtmacht te Cochabamba ge tracht hebben zich meester te maken van de luchtbases, maar dat de beweging door de Rege ringstroepen werd onderdrukt. In de hoofdstad wordt gepa trouilleerd naar aanleiing van de geruchten, volgens welke 'n groep kadetten van de militaire school van plan zou zijn 'n be weging op touw te zetten om de Regering omver te werpen. Het blijkt dat de oproerlingen hun •plannen echter niet hebben uit gevoerd. Het opperbevel van het Bo- Eviaanse leger heeft medege deeld, dat troepen een opstand hebben onderdrukt, die Zater dagochtend vroeg te La Paz be gon. Cadetten van de militaire academie, onder leiding van kapitein Juan Torres, versche nen op de straat en vertelden dat de President, Mamerto Ur- xiolagoitia, was afgezet. Het le ger wist de orde spoedig teher- stellen. Medegedeeld is, dat het complot het werk was van de rechtse Falange partij. Vele personen werden aangehouden in de hoofdstad en te Cocha bamba, waar een groep Falan- gisten het vliegveld en het hoofdbureau van politie bezet te, doch zich tenslotte zonder weerstand te bieden overgaf. mejuffrouw Ankie van Kooy, die als filmster naar Zweden in casu Hollywood zou vertrekken, is na het verbreken van het con tract met de noorderzon vertrok ken. De politie- heeft gerede twijfel aan de deugdelijkheid van de papieren van de filmre gisseur en acht de mogelijkheid niet uitgesloten, dat ook de op zijn paspoort vermelde naam Wagner onjuist is. Men heeft in verband hierme de contact opgenomen met Scot land Yard- Het wachten is nu op de inlichtingen die dit politie apparaat zal weten te verschaf fen. if Van gewoonlijk betrouwbare Franse militaire zijde wordt vernomen dat troepen van het Franse Vreemdenlegioen, teza men met Marokkaanse en Viet namese eenheden, ruim 300 Vietnamese guerillastrijders hebben ontzet, die op 't schier eiland van Mocay, in Cochin- China, door partisanen van de Vietnimh waren omsingeld. Verscheidene bataljons wa ren bij de strijd, waaraan ook door amphibietanks werd deel genomen en waarbij gevechts vliegtuigen en bommenwerpers zijn Ingezet, betrokken. Installatie Jeugdraad. „Goed jeugdwerk kan alleen verricht worden door de jeugd zelf en alleen groeien in eigen boezem", aldus Burgemeester Teilegen bij de installatie van de Jeugdraad, Maandagavond in de raadszaal alhier. De Burgemeester begroette in zijn openingswoord talrijke ver tegenwoordigers van de plaatse lijke jeugdorganisaties. Er waren vertegenwoordigers van de Ne derlandse Padvinders, Gidsen V.K.A.J. (Terneuzen en Sluiskil), de K.A-J., de St. Ilubertusgroep, de C.M.V., de Geref. Meisjes- en Jongelingsvereniging, de A.J.C., de C-M.C. (Sluiskil), de C.J.C. en C.J.M.V. (Sluiskil) en de C.J.F.V.- meisjesclub- Reeds meermalen, aldus de Burgemeester, heb ik er op ge wezen dat de belangstelling voor de jeugd niet van vandaag of morgen dateert. Bij de vele vraagstukken, die elk gemeente bestuur heden ten dage bezig houden, nemen die van de vrije tijdsbesteding zowel voor de jeugd als in algemene zin een voorname plaats in. Dit geldt in bijzondere mate voor een haven plaats als Terneuzen met haar diverse problemen. Miste Terneuzen voorheen een ambtelijk orgaan, dat bij de be hartiging van de gemeentelijke jeugdorganisaties coördinerend kon werken, na do oorlog is al hier gesticht de Dienst voor Maatschappelijke Zorg. Een van de eerste taken van deze dienst was na te gaan op welke wijze zij zich in verbin ding kon stellen met de jeugd. In 't begin was dat niet zo ge makkelijk en vele moeilijkheden moesten worden overwonnen. De gemeenschappelijke viering van de nationale feestdag was het eerste verheugende resultaat. Hij stelde het op prijs deze Jeugdraad, die een veel ruimere taak te wachten staat, te mogen installeren. Met gemeentelijke steun kan het jeugdwerk zich beter ontplooien. In beginsel geldt goed jeugdwerk in eigen boezem, waarbij de ouderen als het ware op een afstand moeten genpartij, een 20-jarige, was de blijven. Hij besloot met de bedoeling van het „spel" zich Jeugdraad alle goeds toe te wen- te oefenen voor Korea, en wel sen. speciaal in het dekking zoeken, j De voorzitter van de Jeugd- Het had 4 uur geduurd en het raad, de heer J- F. Rouw, bracht slachtoffer werd tenslotte ge- Burgemeester dank en zei ge dood, toen hij zijn hoofd buiten troffen te zijn, dat de Burge meester persoonlijk deze instal latie heeft willen verrichten. Wij als jeugd, zo merkte hij op, heb ben goede voorlichting nodig. Een van de eerste token van deze Jeugdraad is de verdeling van de 2500 subsidie. Het bestuur van de Terneu- zense Jeugdraad de eerste in Zeeland is als volgt samen gesteld: J. F. Rouw, voorzitter, Mej. J. N. Feij, Axelsestraat 12, secretaresse, en A. P- Goossens, penningmeester. Ongeval by afgravingswerk zaamheden. Bij de afgravingswerkzaam heden aan de Molendijk gebeur de gistermorgen vroeg een on geval, als gevolg waarvan de ar beider De IC. naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. De gerechtelijke instanties in Virginia (Minnesota) stellen 'n onderzoek in naar de dood van een 23-jarige man, die „een Ko- reaans oorlogsspel" bedreven zou hebben met een andere jon ge man, waarbij men elkander met geweren beschoot. Volgens de overlevende te- De bovenlaag van deze dijk is n.l. zo hard, dat het ondoenlijk is deze te doorgraven. Men graaft daarom de laag onder de harde korst weg, waardoor deze wordt ondermijnd. Dit had op de be wuste morgen tot gevolg, dat er een storting van een grondmassa plaats vond, die zodanig terecht kwam dat K- een beenbreuk bekwam. De heer Riemens, lid van de Rode ICruis-colonne, die in de buurt woont, verleende de eer ste hulp. Dokter De Koelt was spoedig ter plaatse en achtte overbrenging naar het zieken huis noodzakelijk. Opbrengst collecte- De opbrengst gehouden te Terneuzen ten bate van Her wonnen Levenskracht bracht 407 op. Geslaagd. Voor het examen Machine- schrijven slaagden o.m. S. E. Tollenaar, J. J. Sterrin- ga beiden te Zaamslag; P. Haak, M. Michielsen, P. A. Knie riem, A. Dieleman en P. J. Die- leman allen te Axel; A. M. de Jonge, S. M. Meijer, G. L. van Paemel, P. J. Scheele, M. A. A. van Mossevelde, J. I. Michielsen, J. S. Jurry, B. S. de Vlugt en E. F. Lijbaart allen te Terneuzen; J. P. Scheele, D. Z. Ondenbeeke, L. P. Heijdens allen Sluiskil; A. M. van Laere, Hontenisse. Voor Boekhouden slaagden: P. A. Knieriem, Axel; T. J. de Hulsters, Westdorpe; P. L. Hol lebosch, Sas van Gent; J. J. Weesepoel, Ter Hole; T. de Put ter, Zaamslag. Allen waren leerlingen der zorg en toewijding, welke hen toekomt. Dit werk heeft recht op alle mogelijke steun. Daarvan is men tc meer overtuigd na het zien van de film. De heer Collette hoopte, dat deze bijeenkomst nut zou afwer pen. Spr- vatte het aldus sa men: „Uit dankbaarheid dat wij tot de gezonden en niet-misdeel- den behoren, zouden we het als een plicht moeten aanvoelen ons in dienst te stellen van hen, die misdeeld zijn". Vrachtauto ramt bus met kinderen. De kinderen, die Maandag met de stichting „Het Vierde Prin senkind" op weg waren van Sim pel veld in Limburg naar West- kapelle, hebben een onaange naam avontuur beleefd, dat nog -goed is afgelopen. De reis werd gemaakt in vier autobussen. Op de Rijksweg aan de Kapelse kant van het spoor wegviaduct te ICloetinge bij Goes passeerde de eerste bus een vrachtauto. Een luxe-auto, die achter de tweede bus had gere den, wilde dit ook doen, maar er was blijkbaar niet voldoende ruimte, zodat de bestuurder van de vrachtauto naar rechts moest uitwijken om een aanrijding te voorkomen. Daarbij raakte de vrachtauto een paaltje op de berm, schoot schuin over de weg, ramde de tweede autobus en kwam tenslotte in een sloot te recht. Vrachtauto en autobus werden zwaar beschadigd. De bestuurder van de vrachtauto, de heer Lubbers uit Rotterdam en zijn zoontje werden gewond- Zij konden na verbonden te zijn, naar huis terugkeren. In de autobus werden twee kinderen door glasscherven licht gewond. Zij konden hun reis voortzetten. De luxe-auto is doorgereden. De Rijkspolitie verzoekt de be stuurder zich te melden bij de postcommandant te Kloetinge. KOEWACHT. Gouden jubileum. Het echtpaar H. de Guchte- neireVermeire vierden hun 50-jarig huwelijksfeest welke Dinsdagmiddag had een groot aantal genodigden gehoor gege ven aan de uitnodiging van het bestuur van het Waterschap „Het Vrije van Sluis" tot bijwoning van de officiële opening van het nieuwe Polderhuis, welke samen komst plaats had in café „De Vuijst" te Oostburg. Onder de genodigden merkten wij o.m. op de Commissaris der Koningin, Jhr Mr De Casem- broot, het college van Gedepu teerde Staten, met uitzondering van Mr Dr Mes, die verhinderd was, verder alle West Zeeuws- Vlaamse burgemeesters, de heer L. van Dijk, directeur R.L.W.S. te Schoondijke, alsmede het vol ledig bestuur van het „Vrije van Sluis." De dijkgraaf van het Water schap, de heer C. M. van den Broecke, verwelkomde de gasten, waarna hij een rede uitsprak, waarin hij een historisch over zicht gaf van het ontstaan en de geschiedenis van het Water schap. Aan het slot van zijn rede ver docht spreker de Commissaris der Koningin het nieuwe Polder huis te willen openen. De Commissaris der Koningin voldeed gaarne aan dit verzoek en zeide goed te kunnen begrij pen, dat het bestuur van „Het Vrije van Sluis" verheugd is met de nieuwe huisvesting, temeer daar hij door de primitieve huis vesting der Provinciale Griffie uit ervaring weet welke moeilijk heden hieraan zijn verbonden. Hij hoopte, dat dit nieuwe Pol derhuis een keerpunt zou zijn in haar geschiedenis. De tijden, die het Vrije tot nu toe meemaakte, waren moeilijk en zorgvol. De problemen, waarmede zij te wor stelen heeft, zijn vele en zij be zorgen de Gedeputeerden* vaak grijze haren. Het 20-jarig plan om de beruchte Zeeuws-Vlaamse polderwegen van een behoorlijk wegdek te voorzien, noemde spr. zeer voorzichtig. Hij beloofde dan ook alle medewerking hiervoor Erkende Pont School te Terneu- door de buurtcommissie prach- r^^^nd^op hetm" hg werd verzorg igeirtieplan der Provincie voor- Ter gelegenheid hiervan had |omenP Spr. hoopte> dat na al de een piecnuge t wina een stapel hout uitstak. Staatsblad K 278 bevat een be sluit, houdende het van toepas sing verklaren van de bezoldi gings- en wachtgeldregeling Burgerlijke Rijksambtenaren op de ambtenaren aangesteld bij het Centraal Distributiekantoor, de Dienst van de algemeen ge machtigde voor de inbeslagge- noanen goederen en de Rijks- bureaux voor Handel en Nijver heid van het Ministerie van Economische Zaken. Mieuwe sluis te Antwerpen Volgens het blad „De Nieuwe Gids" zal binnen afzienbare tijd te Antwerpen een aanbesteding plaats hebben van de aanleg van een nieuwe sluis, die de binnen haven met. de Schelde moet ver binden. De nieuwe sluis zal 250 meter ten noorden der enige nu funetiormerende sluis, en Kruis- schanssluis, worden gebouwd. Zij zal een breedte van 45 me ter, een lengte van 350 meter en zen. Bijeenkomst „Voor het kind". In de koffiekamer van Hotel „Rotterdam" vond een bijeen komst plaats, uitgaande van de stichting „Voor het Kind". Hier toe waren de medewerk(st)ers aan de laatst gehouden Kinder postzegelactie uitgenodigd De heer N. G. W. Collette, die als spreker en leider van deze avond de bijeenkomst opende, heette allen welkom- Hij had een grotere opkomst verwacht. Maar optimist, als hij bleek te zijn uit het verdere verloop van zijn rede, prefereerde hij kwaliteit boven kwantiteit. De spreker deelde mede, dat door middel van de laatste kinderpostzegel- actie ruim 700.000 was bijeen gebracht. Dit geld werd verdeeld over een 300 verenigingen van alle gezindten. Aan de actie werkten alleen al mee 125.809 leerlingen van diverse onderwijs inrichtingen. Er werden 1.000.000, bestellingen geplaatst. Aan de hand van een filmstrook werd. de causerie verduidelijkt. Men kon in beeld de nood aanschou wen, waarin duizenden van ons volk verkeren. Tevens kon men zien, dat de bijeengebrachte: gel den goed besteed worden. De tijd is gelukkig voorbij, dat de miadeelden als „gestiehts- kinderen" werden aangezien. Het zijn ook kinderen als anderen; ze fietsen, spelen en gaan op reis. De groten krijgen vakonderwijs en de kleinen de persoonlijke om half tien dankmis plaats in de R. K.- Kerk te Koewacht. De jubilla- rissen werd hier stoetsgewijze naar de Kerk gebracht alsmede een tiental auto's voor de fa milie. Na de H. Mis werden de buurtbewoners welke aan het zorgen het Vrije thans de wind mee zou krijgen en dat op dit nieuwe Polderhuis Gods Zegen zou rusten. De-burgemeester van Oostburg, Mr Hoekzema, bood hierna na mens het gemeentebestuur een voorzittershamer aan, die de d x. VUUlZlllcl biidiiiui aan, f c „itcfon dijkgraaf in dank aanvaardde. tracteerd en werd er een uitstap gedaan waarbij alle café's wer den bezocht. Om 12 uur ging het weer stoetsgewijze naar Met tact en beleid hoopte hij dé voorzittershamer te hanteren: Namens de hoofdingelanden sprak notaris Mijs de wens uit, huis. Ook na de middag ging jiat de sfeer van goede verstanrh het er nog gezellig aan toe en alle feestvierenden wisten het tot laat in de avond vol te hou den. houding in het bestuur en water- zal hangen, zo ook van de nieuwe wegploeg, die door de" opzichter schap zal mogen voortduren. Mr. P. C. de Jonge Eerste Kamerlid. Mr. E. Brongersma heeft als hd der Eerste Kamer bedankt. Hij zal worden opgevolgd wor den door de heer Mr. P. C. de Jonge, leraar Staatsinrichting aan de HHJS. te Middelburg. Turnen». De Gymnastiekvereniging T.H.O.R. bracht Zondag j.l een bezoek aan een turnfeest te Moerbeke (België). Met een extra trein vanuit Zelzate werd de reis naar Moer beke gemaakt. Vooral bet vlot te turnen de? grote meisjes- ROMAN VAN AVONTUUR EN SPANNING door JELLE DRAAISMA. 32) (Nadruk verboden). „Dus het is gevonden?" vroeg de ander, hem in de rede val lende. Een begerige uitdrukking een diepte van 10 meter hebben jtewam op zijn gezicht. en vier zeeschepen van het „Vic tory type" kunnen opnemen. De Haagse politie is nog steeds bezig met het onderzoek naar de papieren van de zoveel hespro- ken Frederic George Michael Wagner, zich noemende Michael Howard. Zoals bekend werd deze Zaterdag j.l. door de Haagse re cherche uit het Palace-hotel te Scheveningen, waar hij zijn in trek had genomen, naar het po litiebureau te 's-Gravenhage overgebracht in verband met een onderzoek naar zijn papieren, Piet amuseerde zich hoe lan ger hoe meer. „Ja, zo zou je het kunnen noemen. Mijn vriend hier," vervolgde hij op bedacht zame toon, naar Klaas wijzende, „is niet bepaald een handelsman, ik daarentegen wel. Ik ben een specialist in het zaken doen. En daarom is de vraag kort en bon dig: hoeveel?" Zie zo, de hoogste troef was uitgespeeld. Of nee, er was nog een hogere, maar daarmee wilde Piet nog even wachten. Pluijmers kneep z'n ogen half dicht en taxeerde z'n tegenstan der. Het was te bemerken, dat hij wikte en woog. Hoe ver zou hij kunnen gaan? „Ik moet u eerlijk zeggen, dat het mij niet duidelijk is, waar u groep leverde veel succes op. Jammer dat regen en wind spel breker was, anders was dit turn- feest een waar succes geworden. Muziek- en Tuinfeest. Zaterdag en Zondag viert on ze fanfare haar vierde muziek- en turnfeest. Om 5 uur komen de muziek gezelschappen van Terneuzen en Hoek de feestelijkheden op luisteren. Eerst wordt een. rond gang door de gemeente ge maakt, waarna een concert op het prachtig gelegen terrein wordt gegeven. Hierna worden de verschil- Zijn aanvankelijke „ontdekking" heen wilt. Zoals ik mijnheer Sweers al eerder verteld heb heeft dit spel kaarten niet de minste waarde voor u of voor een ander. Alleen voor mij is het een herinering aan de prettige avonden, die ik met wijlen uw oom heb doorgebracht," zei hij met flemerige stem, maar de on rust was er duidelijk in hoorbaar. Af en toe bevochtigde hij zijn lippen, om zijn stem zo normaal mogelijk te doen klinken. Piet wuifde afwerend met z'n hand. Hij haalde z'n sigaretten koker voor de dag en stak ter gend langzaam de brand in een Virginia. Hij deed een paar trek ken en keek toen opeens de an der scherp aan. „Laten wij geen comedie spe len, Pluijmers. Je hoeft bij mij niet aan te komen met 't smoesje van herinneringen en gezellige avonden en dergelijke onzin. Als je soms mocht denken, dat wij de betekenis voor jou van dat spel kaarten niet weten, vergis je je." Piet's stem was bij de laatste woorden gedaald tot een gefluis ter, maar niet zo zacht of Pluij mers had het duidelijk genoeg verstaan. Als door een slang ge beten, sprong hij overeind en keek Piet met een woedende blik aan. „Heb jij schobegon hij, maar onmiddellijk bedwong hij zich en zakte terug in z'n stoel. Natuurlijk, dat was bluf, dat moest bluf zijn. Maar hij liet zich niet vangen. Piet deed net, alsof hij het niet begrepen had. Met een onnozel gezicht vroeg hij aan Pluijmers: „Wat; bedoelt u?" „Niets," antwoordde de ander nors. Hij haalde een doos met tabak uit zijn zak en begon ze nuwachtig een sigaret te draai en. „Ik ben een arm man. Ik heb geen geld en moet met hard wer ken m'n brood verdienen- Ik heb alleen maar interesse voor dat spel kaarten. „Om de gezellige avondjes met oom," viel Piet hem' in de rede, „dat weten we nu al. Man houdt nu toch eindelijk eens op met dat gemier. Zo schieten we niet op. Er zijn twee mogelijkheden: of u betaalt ons een behoorlijke prijs voor die kaarten, of wij verbranden ze en de kous is af. Wij niets, jij ook niets. Per slot van rekening hebben wij 't voor deel, dat wij in het bezit van... enfin, we behoeven dat niet na der aan te duiden. U weet drom mels goed, wat u hebben wilt en wij weten het eveneens. Laat u dat genoeg zijn. Of dacht u soms, dat wij zo gek waren om een spel kaarten, waarvoor enkele malen een inbraak wordt gedaan, en waarbij een halve villa onderst boven wordt gehaald, zo maai zender- meer aan u te overhandi gen? Dan gaan wij eerst eens heel nauwkeurig kijken, waarom een zeker iemand toch zo ver schrikkelijk graag dat spel kaar ten wil hebben. Enfin, langer re deneren is nutteloos Piet stond op en Klaas, die ge durende al die tijd geen woord had gezegd, deed als een auto maat hetzelfde. Denkt u er maar eens over na, mijnheer Pluijmers," besloot Piet. „Ik geef toe, dat wij niets aan dat spel kaarten hebben, maar u kunt ook niets beginnen, als u het niet hebt. Dus laat ons maar eens horen, wat u er voor over hebt. Naar ik meen te herinne ren, weet de heer Pluijmers het adres, nietwaar? Niet onver wachts en onaangediend komen, want daarop zijn we voorbereid Het beste is dat u maar belt. Tegenwoordig hebben we tele foon. Tot ziens, mijnheer!" „Hö wacht eens even," weer hield Pluijmers de anderen. Hij had zijn weinigje zelfvertrouwen nu geheel verloren. „Ik geef u honderd gulden, als u dat spel kaarten hier laat." (Wordt vervolgd). De heer Van Dijk, directeur der R.L.W.S. te Schoondijke, vestig de de aandacht op het belang van een goede waterbeheersing, die de W. Zw.-Vlaamse cultuur grond belangrijk zal verbeteren. Mr Dr Graaf van Lynden, voor zitter van de Polder Walcheren, wees op overeenkomstige belan gen van het Walcherse en het W. Zw.-Vlaamse Waterschap. De heer Van Hooteghem, burge meester van Sluis, sprak namens de vereniging van B., S. en O. in W. Zw.-Vl. en uitte zijn vreugde over het gereedkomen van dit nieuwe Polderhuis, dat een sie raad is voor geheel deze streek. De heer Joh. Ie Clercq, de gees telijke vader van „Het Vrije van Sluis", sprak zijn grote voldoening uit over de eendrachtige samen werking, waardoor dit Water schap in staat wordt gesteld op krachtige wijze mede te werken aan de opbloei van het W. Zw.- Vlaamse polderland. Tenslotte betuigde de heer Van den Broecke alle sprekers zijn dank en zeide, dat van de heer Le Clercq als erkentelijkheid voor zijn pioniersarbeid in het nieuwe Polderhuis een mooie foto van het Waterschap, de heer De Smit, werd geconstrueerd. Hierna begaf het gezelschap zich naar het Polderhuis, waar de Commissaris der Koningin de sleutel werd overhandigd om het gebouw officieel te openen. Deze taak bleek niet zo eenvou dig te zijn, doch na enige moeite ontsloot de toegangsdeur zich. Na deze plechtigheid werd het ruime, keurig ingerichte kantoor gebouw bezichtigd, waarna alle genodigden een bezoek brachten aan de zeewering van het Wa terschap te Groede. Op een en ander komen wij in ons volgend nummer terug. lende tenten met attracties ge opend en het openluchtbal met orkest onder leiding van de heer Jasper Anthonisse in wer king gesteld. Zondag om 3 uur komen ver enigingen van Assenede, Hoofd plaat en Boekhoule hunne me dewerking verlenen. Na een rondgang volgt de voortzetting van het turnfeest. Des avonds wordt de gehele boomgaard verlicht. Als nieuwe attractie is een ta- felwielrennerskoers en theetuin toegevoegd. Aanvaring op de rede. Het Poolse stoomschip „Bal- tyk", groot 7001 brt. en toebe horend. aan de Gdynia-Amerika- lijn, is, komende van Antwerpen, in aanvaring gekomen met het Noorse stoomschip „Songa", groot 2066 brt van de rederij K- W. Hansen te Bergen. De „Songa" was op 22 Juli van Antwerpen vertrokken met be stemming, Alexandrië, maar moest wegens machineschade op de rede van Vlissingen ten an ker gaan. De „Songa" bevindt zich in zinkende toestand. De bemanning is door de „Baltyk" aan boord: genomen. Persoonlijke ongeluk,- ken hebben zich niet voorgedaan. De Belgische sleepboot „Goliath." Ls uit Vlissingen vertrokken om assistentie te verlenen. De bemanning van het. na.s. „Songa", dat inmiddels gezonken is,, werd per autobus van Vlis singen vervoerd naar het N.isorse consulaat te Rotterdam, Deze bemanning bestaat uit 33, koppen, waaronder drie vrouwen, n.l. twee stewardessen en 1 radio- telegrafiste. Een van db stewar dessen was een Antwerpse, die haar eerste reis maakte- Zij is niet meegegaan naar Rotterdam, maar naar Antwerpen terugge keerd. Het Poolse stoomschip, dat met hst Noorse schip in aan varing kwam, zal vermoedelijk; aan de ketting worden gelegd. Aan boord van het Noorse m.s. „Songa" bevonden zich behalve de bemanning ook zes arbeiders van de N.V- Koninklijke Mij. „De Schelde", die reparaties uit voerden. Ook zij zijn in veiligheid gebraeht met achterlating van alle materiaal. Nader vernemen wij, dat het zeer twijfelachtig is of de „Son ga" gelicht zal kunnen worden Het schip ligt ongeveer 35 k 38 meter diep. HEDEN: TERNEUZEN: LuxorTheater 8 uur: Biosc. „Argentijnse nachten". AXEL: Het Centrum, 8 uur: Biosc. „De Saint contra de Tijger". Terrein Van Steenber genlaan, 7 uur: Zoiner- avondvoetbal. Het was niemand MlUViB cia.li Mugli Basli, die mevrouw De Barren zo had doen schrikken. De speurder stelde zich "be leefd en vriendelijk voor. „Let maar niet op mijn vreem de kleding", zei Basli veront schuldigend. „De drukpersen geven hier te veel af!" „lsl ujvpcrotni r vt-vrtrg uc neci De Barren verbaasd. Maar voor hij verder iets kon vragen hoor den allen een zwaar geratel. Onwillekeurig ging de familie De Barren met Bim en Basli in het gelid staan om te kijken wat er nu weer zou opduiken. ■Lang behoefden ze niet te wachten. Bovenaan de trap veiöcneen oe uuizenaneus, nog steeds geharnast en met zijn zwaard in de hand. „Wie dringt er mijn gebied binnen?" vroeg de Duizendneus met een stem als een onweer. „Wie heeft mijn smaakvolle meubelen verpletterd?" riep de Duizendneus. TOX vvxx wvxxvx.. niet-inschrijVing nog niet hebben ontvangen, zich vóór 1 September ter be neden-secretarie moeten aanmelden. Terneuzen, 20 Juli 1950. De Burgemeester van Terneuzen, P. TELLEGEN. maai is nor ui uei siauion siteus zo'n lawaai als bij ons alleen wanneer Nederland in 't Olym pisch stadion een doelpunt maakt tegen België. Toen Uru guay echter het winnende doel- I punt scoorde, kon je een speld I horen vallen temidden van die ruim 200.000 toeschouwers. Ik I had van te voren de Brazilianen hieimee nog niet beslist was, bleek in de 11e en 30e minuut, waarin Driewegen kans zag ge lijk te maken. Dit was het aar- valssein voor De Iloop Ze trokken tn aanval en in d 37e en 38e minuut scoorde Gort 4-2, met welke stand de rust inging. 1 Na de rust was het Van Waes ecnier, aai ae uuro- pese landen economisch niet in staat zijn om evenals de Ver enigde Staten hun dcfnesie-be- groting te verdubbelen en dat sommige landen, zoals Engeland, reeds een groter deel van hun nationaal inkomen aan hun ver dediging besteden dan de Ver enigde Staten.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2