Lusteloos Wijzigii sigart Verklaring voor het Kabinet en de Ministers van Staat van Radiorede Koning Leopold Vlag te Luik halfstok rr» Blijkens het over de wijzigin sigaretten achtt maatregel van ti onvoldoende. I loze arbeiders v te richten ter be1 middelen met e> gezonde sigaren del: een aanmerl NATURALISATIE ....hangerig, loom? A extra STERKE SLAAT IN Villa „Schoonoord" De grootste en de bestel Volgens anderdf het vast, dat mede belastingdruk een is ontstaan. In de tweede pis deze leden, dat de die bij de thans g prijs zou behoren, in verband met d van het publiek e ding sot concurre len. Voorts zouden d de leden gaarne v ter vernemen, of de accijnsgrens vo lage accijns te le^ en niet bij 3% kg het geval is. Ook werd gevraa nister ter verdere ming bereid is de ting van circa 3 p we tabak voor de strie te doen ven zc na betaling b: van de ruwe tabs product te restitui Vele leden achtt zakellj.lv, dat ook al het mogelfjke b tot zo laag mogeli. komen. Enige leden spr teleurstelling over Minister heeft gei over de vrijstelling van omzetbelastin. ging voor sigaretti stellen. Achter geslote Admiraal Zachar malig hoofd van de dienst der Amerik beweert in zijn zo ceerd boek „B Door" dat het pc der Sowjetrussiseli sloten heeft de Vei 1956 aan te vallen. In het boek, da vóór het uitbreker reaanse oorlog, vi charias, dat het pc ze beslissing in c 28 Januari 1949 h< Het rapport van ring is de Amerik tingendienst in sgeeld door de Rt nel Chralof die aa later contact heef het hoofd van de me dienst te Berli, Volgens Zachari het politbureau sche depressie in sen 1954 en 1956, Ver. Staten een c moeten beginnen gen van de depres den. De Sow jet-Unie de Amerikanen vc door alle bases te de Amerikanen vo( willen gebruiken, bedoeling der Sow zelf hierbij niet i: heden te geraken. De Sow jet-Unie Staten in een c waar Amerika he oneindjg lange b lijnen zou hebben Zacharias acht 1 lijk, dat Stalin en eenkomen en een pact sluiten. Ind mislukken, zou ee ke mobilisatie naa het enige middel zi log te vermijden. Heren Ministers, Ik ben gelukkig contact op te nemen met de leden van de Re gering en de Ministers van State, en hen te begroeten op het ogen blik, dat ik, overeenkomstig de beslissing van het Parlement, de uitoefening van mijn grondwet telijke prerogatieven hervat. Het hogere belang van het land vergt een nauwe samenwerking tussen de Koning en diegenen, die. door de hoge taak waarmede zij belast worden, geroepen zijn tot raadslieden van de Kroon. Nu ik mij weer op vaderlandse bodem bevind, ben ik vastbeslo ten voortaan de tegen mij ge voerde polemieken volledig te vergeten en mij uitsluitend te wijden aan 's lands toekomst. Ik wil geloven, dat zulks ook uw wens is. Het parlementaire regime gaat bijna noodzakelijkerwijze met een zekere politieke strijd gepaard. Die strijd is gewettigd voor zo verre dé regels, welke de consti tutie en de parlementaire tradi tie opleggen, worden nageleefd. De Koning is en moet buiten de strijd blijven, strijd die zijner zijds. de Kroon niet mag bloot stellen. Het is 't Konings rol, met inachtneming van de beslissingen der meerderheid en gevoelig voor de mening der minderheid, er voor te waken, dat, boven de ver schillende politieke strekkingen, het algemeen belang en de natio nale solidariteit voorrang hebben. De Regering, die na de jongste verkiezingen werd samengesteld, heef1 het initiatief genomen het Parlement bijeen te roepen om het te verzoeken de Wet van 19 Juk 1945 toe te passen. De uit gebrachte stemming, die het ein de van de onmogelijkheid te re geren constateert, verzekert de eerbied voor artikel 60 van de Grondwet. Na de beslissing van het orgaan van de souvereine wil van dé natie, zou ik niet gemach tigd zijn de toepassing ervan te beletten. Het is mijn plicht die beslissing te eerbiedigen. NTnrhtuns hen ik er TB'i hfi- al- 7,:dst.ufiat ook een autoT^chtl^n, die zoals ik met de gedachte mij wacht: de plicht door alle middelen, waarover ik beschik, te pogen het land de weg der na tionale eendracht opnieuw te doen opgaan zoals ik, besloten zijn in die zin te handelen. Het is mijn wens, wanneer wij aklear zullen verlaten, wij de wel doende indruk zullen meedragen, dat wij een gebaar hebben ge maakt, waarvoor het land ons dankbaar zal zijn, omdat dit ge baar zal worden beschouwd als een blijk van onze wederkerige wil ons santen te wijden aan dé oplossing der gewichtige vraag stukken, die zich op internatio naal, sociaal, economisch en cul tureel terrein voordoen. Ik wijs in het bijzonder op een politiek van sociale hervormin gen, die er toe strekt meer wel vaart en sociale rechtvaardigheid te doen heersen. Ik ben er zeker van, dat gij al len geen andere bedoeling hebt dan het belang van ons vaderland te dienen. En daarom ben ik er van overtuigd, dat mijn beroep op u niet vruchteloos zal zijn. Gij zult begrepen hebben, mijne heren, dat mijn woorden beteke nen, dat ik alles in het werk wil stellen om, in het strikte kader der wettelijke voorschriften, het enige kader dat mijn grondwet telijke plicht mij toelaat, ernaar te streven weer eendracht te doen heersen. Toen ik de Troon besteeg, heb ik trouw gezworen aan de Grond wet en de wetten van het Belgi sche volk. In geweten meen ik steeds te hebben gehandeld met de essentiële bezorgdheid om mijn eed getrouw te blijven. Er zijn meningsverschillen tot uiting gekomen aangaande de in terpretatie van de Grondwet. Voortaan zal zulks niet meer geschieden, aangezien een uit Parlementsleden en de meest •vooraanstaande rechtsgeleerden van het land samengestelde com missie, belast met de studie van de grondwettelijke betrekkingen tussen de Regering, het Parle ment en de Koning besluiten ge formuleerd heeft, waarmede ik mijn. volledige instemming reeds bekend heb gemaakt. In de huidige internationale conjunctuur mag het land te recht van ons vertrouwen, dat wij het dienen door loyaal en in hét volle vertrouwen de voor naamste werktuigen van de na tionale solidariteit te zijn, der halve heb ik mij gehaast deze verklaring voor u af te leggen, waaraan elkeen van u in de ko mende dagen zijn aandacht ge lieve te wijden. Op het ogenblik, dat gij ron dom mij verenigd zint, en welbe wust van de draagwijdte van mijn woorden, wil ik u zeggen, mijne héren, dat ik, zonder enige bij bedoeling noch voorbehoud, de hand reik aan al degenen, die, Oud-Vlaams manuscript brengt 3500 pond op Een in Vlaanderen in het jaar 1460 door Christine de Pisan geschreven werk heeft op een auctie bij Sotheby in Londen 3500 pond opgebracht. Het handschrift, geschreven op perkament, is getiteld: „Othea la Deesse" en bestaat uit 100 vertellingen uit de oud heid in verzen en proza en ver lucht met 100 miniatigpen. Koning Leopold heeft Zater dagmiddag te kwart, over één een radioboodschap tot het Belgische volk gericht. De tekst van deze boodschap luidt als volgt: „Waarde landgenoten, Na zes jaren verbanning voel ik mij ontroerd, nu ik opnieuw voet heb gezet op vaderlandse bodem, waar ik door het parle ment ben teruggeroepen. Miin^Rjüi'ig-gèstrekt naar al- zijn bezield: het land te dienen Mijn terugkeer maakt een ein de aan de lange constitutionele crisis waaronder België te lijden had. Ik zal alles doen wat in mijn macht ligt, opdat dit een begin zij van nationale verzoening in het teken van verdraagzaamheid en goede trouw. Nu ik mijn vaderland terug zie, gaan mijn gedachten uit naar mijn oude wapenbroeders uit de twee oorlogen. Met hen heb ik aan de IJzer en de Leie gestaan. Met fierheid mo gen wij zeggen, dat de Belgische troepen van 1940-45 evenals de Belgische strijdkrachten van De samenwerking, die in het Atlantisch Pact tot uiting komt, is een waarborg voor welvaart en vrede. Met belangstelling heb ik de breedopgezette politiek van so ciale hervormingen gadegesla gen, die sinds de bevrijding door het land werd gevolgd. Bij voor baat sluit ik mij aan bij al wat zal worden ondernomen om welvaart en sociale rechtvaardigheid te doen heersen. Speciaal gaat mij de jeugd ter harte, die morgen de toekomst van België zal bouwen. Moge zij het vertrouwen en de hoop waar dig zijn, die de natie in haar stelt. Waarde landgenoten, ik doe een plechtig beroep op uw eens gezindheid en bezweer uy laat u niet met ij dele en onvruchtbare twisten van het goede doel aflei den. Zoals mijn voorgangers het de den, die op sommige tijdstippen van hun bewind op wrede wijze werden aangevallen, zal ik de te gen mij gevoerde polemieken ver geten om alleen aan de toekomst te denken. De koning is het sym bool van de constinuiteit van de natie. Hij heeft tot taak een raadgever .te zijn, buiten de par- eerste bezoek aan de binnenstad van Brussel gebracht. Begeleid door een cordon motorpolitie, ar riveerden de Prinsen Boudewijn en Albert om half elf aan het pa leis van de academie om daar de plechtige uitreiking van onder scheidingen bij te wonen. Een honderttal belangstellenden juichten de prinsen bij hun aan komst toe. De Zondagfoladen wijden aan dacht aan de koninklijke bood schappen. Het onafhankelijke blad „Le Soir" zegt, dat de bood schap van de Koning in politieke kringen aanleiding heeft gegeven tot ongunstige reacties. Het blad merkt op dat 's Konings radio boodschap geen woord van dank heeft gebracht aan de Prins Re gent, noch voor de werkzaamhe den van de regering in balling schap te Londen. Het blad van de Vlaamse liberalen onthoudt zich van directe aanvallen op de per soon van de Koning aangezien deze, aldus het blad, thans weer onschendbaar is geworden en geen persoonlijke verantwoorde lijkheid meer draagt. Het blad noemt alleen de regering nog verantwoordelijk voor de huidi ge situatie en stelt dé eis: „weg met de ministers". Een dergelijk standpunt neemt ook de Brusselse „La Nouvelle Gazette" in, die zegt dat de C.V.P.. de Koninklijke boodschap heeft gedicteerd. Daarentegen blijft de rechtstreeks op de persoon van socialistische pers haar aanvallen de Koning richten. Het blad „Le Travail" ver klaart, dat de Socialisten de Ko ning duidelijk zullen maken, dat zij de voorhoede zijn van twee rriillioen burgers, die niets meer van hem willen weten. Geheel anders zijn de reacties uiteraard bij het merendeel der Vlaamse bladen, die de politiek der Katolieke partij voorstaan. Het blad „De Nieuwe Gids" zegt, dat men de waarschijnlijk komende stakingen en betogin gen niet zal mogen opvatten als tekenen van oprechte veront waardiging. Het „Nieuws van de Dag" is van mening, dat het Vlaamse volk het hoofd koel zal houden en dat dit een belangrij ke factor zal zijn voor het her- s*1 van ul j. ust iii nee land. De Katholieke bladen leggen al len nadruk op het verzoenende gebaar, door de Koning in zijn radiorede gemaakt. Dit gebaar zal volgens de Libre Belgiue" worden begrepen door honder duizenden tegenstanders van de Koning, die de noodzakelijkheid niet zullen zien om het conflict te rekken. AANSLAG OP SPOORLIJN IN BELGIE. In de nacht van Vrijdag op Za terdag is een aanslag gepleegd o de spoorlijn LeuzeRonse. op de ;rens van de gemeente Anvaing. tooraf waren dé* draden van de lichtsignalen doorgesneden. Er zijn geen ongevallen te betreu- BELGISCHE RIJKSWACH TERS VERONGELUKT. VLAG TE LUIK HALFSTOK De eerste reactie in Wallonië op Koning Leopolds terugkeer Een vrachtauto, die Rijkswach- kwam uit Luik. Het gemeente- ters vervoerde, is Zaterdag bij 't bestuur aldaar liet de vlag half- Eeuwfeestpaleis omgekanteld, stok hijsen en omhangen met een 1 Vier Rijkswachters werden op rouwfloers slag gedood. Verscheidenen wer- Vrijdagavond had het Waalse den gewond. Congres in Luik nog geproela- meerd, dat „het Democratische Wallonië uit alle macht tegen het Koningsgezinde Vlaanderen en zijn aanvoerders zal strij den." BOM IN CHARLEROI GE WORPEN. Zondagnacht is in hei elec- trisch station te Charleroi een bom ontploft. Er werd geen scha. i De leden vroegen zich niet zon der bezorgdheid af, of er nog and;re oud-illegalen wachten op afhandeling van hun aanvragen, terwijl de rij van dragers van Duitse wapenen zich vergroot. Volgens de destijds gedane me dedeling van de Minister van Justitie zouden de aanvragen van oud-illegalen in December 1949 haar beslag hebben gekregen. de aangericht aan de installaties,,T ,6 pf,htpr slechts de deur en de muur wer- meende echter aam d, hand 1914-18 hun plicht hebben ver- tijtwisten om, met eerbied voor vuld, en naar de mate van hun middelen tot de eindoverwinning hebben bijgedragen. Mijn eerste gedachten gaan ook uit naar al wie, in welke hoe danigheid ook, in België en in het buitenland, zich schrap ge zet hebben in een fiere houding van verzet tegen de vijand, die geleden hebben in de strijd voor de onafhankelijkheid en hebben vertrouwd in de eenheid en in de traditionele instellingen van het land. Wij beschouwen het als een van Beschuldigingen geheel ongegrond verkleard De Amerikaanse Senaat heeft 45 tesren 37 stemmen (De mocraten tegen Republikeinen) plicht het lot te behartigen rapport aanvaard, waarin ;wie zich voor het vaderland heb- wordt verklaard, dat de door de ben opgeofferd, van hun wedu- Republikeinse Senator Joseph Mc-Carthy geuite beschuldigm- »pn volgens welke zich conumu -nisten onder de functionarissen ling heeft bestaan, ook tussen fan het Amerikaanse Ministe- .België en de geallieerden na de He van Buitenlandse Zaken be- oorlog gehandhaafd, vinden, „geheel ongegrond" zijn. wen en wezen. Gelukkig is eenzelfde solidari teit, die tussen de Belgen onder- de besluiten van de meerderheid, met aandacht voor de meningen van de minderheid. t^elke ook de nieuwe beproe vingen mogen zijn, die de toe komst mij oplegt, ik beschouw dat als mijn taak. Belgen, weest onze nationale leuze indachtig: „Eendracht maakt macht. God beseherme België". Na de terugkeer van Koning Leopold. Beide zoons van Koning Leo pold hebben Zondagochtend hun ren. TIJDIGE DIAGNOSE VAN KANKER WORDT GEMAKKELIJKER Op het te Parijs gehouden we reldcongres van kankerspecialis ten, is volgens Franse waarne mers komen vast te staan, dat nieuwe methoden het steeds mak keiijker maken, de diagnose van kanker in de vroegste stadia te stellen, wanneer genezing door operatie nog mogelijk is. Geen der 800 geleerden uit 45 landen, die het congres bijwoon den, beweerde een betrouwbare geneeswijze voor de ziekte te heb ben. Het was het vijfde wereldkatr- kercongres. Ook drie Russische specialisten namen eraan deel. den beschadigd. Het parket stelt een onderzoek in. Aan het verslag van de Twee de Kamer over het ontwerp van wet tot naturalisatie van Herbert Hugo Durra en negentien ande ren is het volgende ontleend. Vele leden hadden met ver wondering geconstateerd, dat een illegale werker, genoemd in het ontwerp, eerst thans voorkomt in een naturalisatie-wetsontwerp. De verwondering van deze le den kwam voort uit het feit, dat deze dappere strijder tegen het nationaal-socialisme, die als Duit ser vele Nederlanders beschaamd maakt, tot 1950 heeft moeten wachten, alvorens zijn naam in een ontwerp van wet te mogen aantreffen. De bedoelde Duitse soldaat deserteerde, terwijl hij als vijandelijk soldaat in ons land vertoefde, reeds in 1942 en van die tijd af vocht hij met de Ne derlandse illegalen tegen de vij and. De leden ervoeren het als schrijnend, dat dragers van Duit se wapenen, lieden, die niet durf den onderduiken en in Duitse krijgsdienst gingen en daarin ook bicven, reeds genaturaliseerd zijn of voor naturalisatie zijn voorgedragen, jerwijl dë' onder havige, door vele illegalen krach tig ondersteunde aanvrage van een in de strijd voor Nederland gewonde soldaat tot 1950 heeft moeten wachten. Agetnja HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. „Stalen Haai en". Lokaal „Bethel"; 7.30 uur: Evangelisatie. Lange Kerkstraat 51, 2 uur: Publieke verkoop bij ptppii ti p Terrein Van Steenber genlaan, 7 uur: Zomer- ivondvoetbal. van dit geval te moeten consta teren, dat deze toezegging niet ten volle is ingelost en men wen ste met kracht aan te dringen op maatregelen, ten einde tot een spoedige vervulling, dezer' belofte te komen. Verschillende leden hadden zioh niet zonder bevreemding afge vraagd wat de betekenis is van de zin in de memorie van toe lichting: „Zijn gedrag in oorlogs tijd was als dat van het gros der Nederlandse bevolking". Houdt dit een goed dan wel een afkeu ring in? Dat ellendige gevoel ver- I dwjjnt met één of twi .Volendam' SleHgeval op de Naar bij aankomst te Halifax in Canada bleek, is de Neder- krdse bakker Pieter Hansen aan boord van het emigrantenschip „Voiendam" aan een hartaanval overleden. De heer Hansen, die 43 jaar was, wilde met zijn 30) vrouw en vijf kinderen als boer 1 in Canada een nieuw leven be- 1 „Eén ding begrijp ik met goed ginnen. Zijn 16-jarige zoon zal de l SDrak de man in de stoel na een ROMAN VAN AVONTUUR EN SPANNING door JELLE DRAAISMA. (Nadruk verboden). „De vorige bewoner kan net zo 1 met schitterende ogen aan. goed degene geweest zijn, die het „Zeg eens", begon hij, alsof hem boerderij thans leiden- De opvarenden van het schip, emigranten studenten, touristen en de bemanning hielden een collecte voor mevrouw Hansen. De overledene zal te Red Deer ir Alberta, waar het gezin zich wil vestigen, worden begraven. WeHkam immigrant Als Piet Maree, samen met 1000 andere Nederlandse immigranten te Pinguin op Tasmanië aankomt, zal' hij een huis op zich vinden wachten. I. W De Nederlandse kolonie daar heeft, toen zij in de krant las, dat de heer Maree en zijn gezin ten ten hadden meegenomen om in te wonen, besloten een huis voor hem te bouwen. Zij hopen het klaar te hebben, als de „Sibajak" die 19 Juli uit Nederland ver trokken is, aankomt. sprak de man poosje. „Ik zie het verband niet tussen deze verborgen inbrekers werktuigen en dat geheimzinnige spel kaarten. Zeg, wat deed die oom van jou eigenlijk voor de kost?" „Inbreker," antwoordde Klaas lakoniek. Piet schoot in een lach. „t Is zonde! Je zou het haast gelo ven. De ander draaide zich met een ruk om. „Geloven? Ik ben er nu wel .zeker van. Ik heb nooit veel van oom Willem gehoord, maar datgene, wat ons van hem be reikte, was in de regel niet veel goeds. Hij is dikwijls met de po litie in aanraking geweest. Enfin sorry, ik wil geen kwaad spreken van de doden. Maar nu is het me toch wel heel duidelijk dat al dat inbrekersspul van oom Willem zelf was. Hoe kan het anders hier in zijn huis, onder de vloer ver borgen zijn?" gereedschap verborgen heeft „Goed, dat zouden we kunnen onderzoeken. Ik zal straks de po litie eens bellen en vragen of zij ook weten, hoe lang oom Willem hier gewoond heeft." Ze vielen beide in hun stoelen terug en staken een cigaret op. Een poosje was het stil tussen hen. Elk was met zijn eigen ge dachten bezig. Klaas nam nog eens achteloos het spel kaarter^ in zijn handen en liet ze één voor één door zijn vingers glijden. „Ik moet je eerlijk zeggen, dat ik er hoe langer hoe minder van begin te begrijpen. Er is iemand, die oom Willem gekend moet hebben en die hemel en aarde in beweging tracht te brengen om een bepaald spel kaarten in zijn bezit te krijgen. Er moet dus iets bijzonders met die kaarten aan de hand zijn. Iemand, die zelf dreigt met moord in het mid den gelaten of hij al of niet deze bedreiging tot uitvoering zou durven brengen moet toch wel zeer veel waarde hechten aan het spel kaarten, dat hij in zijn bezit wenst te krijgen. Maar als je mij vraagt, kan ik met de beste wil van de wereld niet zien, of er wat bijzonders aan is." Piet had met een half oor ge luisterd en was met zijn eigen gedachten bezig. Opeens ging hij rechtop zitten en keek zijn vriend MORGEN TERNEUZEN: LuxorTheaier 8 uur: Biosc. „Argentijnse nachten". Hotel Centraal, 2 uur: Aanbesteding maken van zinkwerk met steenstorting aan de Waterkering van de Calamiteuze polder Nieuw Neuzen. Lokaal „Bethel", 7.30 uur: Evangelisatie. ST. JANSTEEN: Gemeente huis, 3 uur: Aanbesteding uitvoeren van riolerings- en. bestratingswerken. een licht was opgegaan, „herin ner jij je nog, waar die vent woont?" „Ja, natuurlijk," antwoordde de ander, enigszins ontnuchterd, want hij had heel wat anders verwacht. „Dat is in de Lange Wijngaardstraat. Het nummer weet ik niet precies meer, maar dat hindert niet. Ik zal het huis nog wel vinden-" Energiek stond Piet op. „Vooruit, we klimmen in je kinderwagen en rijden naar die Pluijmers en dan laat je mij het woord maar eens doen. We heb ben met dit slechte weer toch niets beters te verrichten." Klaas was niet bepaald erg ent- housiast. Liever bleef hij rustig thuis een sigaar roken en een beek lezen. Die speelkaartenhis- toiie begon hem hoe langer hoe meer het leven te vergallen. Lie ve help, was hij nog maar op z n trammetje tussen Schoten en Heemstede Zuchtend kwam ook hij over eind. „Wat ben je eigenlijk van plan te doen?" vorste hij: „hem ret mes op de keel zetten? „Neen, we zullen eerst eens een poging tot chantage wagen. Mis dadigers bestrijdt je met misda- digersmethoden. Laat mij maar begaan, jongenlief. Je zult zien, dat we achter 't geheim komen." „Aangenomen, dat er een ge heim achter zit. Ook dat moet ik eerst nog zien." „Daarvan ben ik overtuigd," antwoordde Piet beslist. Klaas sloot zorgvuldig de deu ren, nadat de alarminstallatie weer was ingeschakeld. De wagen werd naar buiten gereden en even later was men op weg naar Haarlem. Sinds de nachtelijke escapade met de Overveense po- l'tieman, reed Piet, om eventuele moeilijkheden te voorkomen, zo dat de eigenaar zich deftig liet rijden. In de drukke binnenstad passeerden ze enkele trams- De ïegen had inmiddels opgehouden en de zon was er doorgekomen, zodat Klaas de kap van de wagen had neergelaten. Met eer» vrien delijke grijns groette hij z'n vroe gere collega's op de trams, die met verbazing de ex-wagenbe stuurder heel deftig in een auto zagen rijden. Er hing bij 't tram personeel een waas van geheim zinnigheid omtrent het plotselin ge ontslagnemen van Sweers. Een paar conducteurs hadden enige woorden opgevangen tijdens de onenigheid tussen Klaas en zijn chef en zij hadden ook gehoord, dat Klaas daarna zelf onmiddel lijk ontslag nam, iets, wat zij Ga met voldoende geld naar het buitenland Hoewel meermalen daartegen gewaarschuwd iis, komt het nog regelmatig voor, dat studenten ot andere jongeren naar het buitenland reizen, zonder over voldoende geld te beschikken en daardoor onderweg in moei lijkheden geraken. De wel eens geuite mening dat de deviezen- beperkingen de oorzaak der moeilijkheden zouden zijn, is bepaald onjuist zo deelt het Mi nisterie van Buitenlandse Za ken mede. Volgens de geldende regeling kan men voor de mees te landen voor vacantiereizen tot een maximum van 400 aan deviezen verkrijgen en aan dit bedrag heeft men in het alge meen voldoende. Bovendien kan men de reiskosten hier te lande in Nederlands geld beta len. Velen zijn van mening dat men onderweg wel wat zal kunnen verdienen, doch men vergeet, dat ditTn de meeste landen on mogelijk is, daar men over een werkvergunning moet beschik ken, die men uiteraard niet ge makkelijk aan doorreizende va- cantiegangers zal verlenen. Anderen vertrouwen er op, dat in geval van nood de Neder landse Consulaten wel zullen helpen, hetgeen echter beslist onjuist is. De consulaire amb tenaren kunnen wel in nood of moeilijkheden verkerende Ne derlanders helpen, doch alleen diegenen, die buiten hun. schuld in moeilijkheden zijn geraakt. Wanneer Nederlanders in het buitenland wegens „landloperij" of anderszins worden geerres- teerd, en uiteindelijk als on gewenste vreemdelingen over de grens worden gezet, hebben zij dit geheel en al aan zichzelf te wijten. Voorts moeiten zij wel bedenken, dat hun optreden zeer schadelijk kan zijn voor het aanzien van Nederland in het buitenland, aldus het Mini sterie van Buitenlandse Zaken,. Oplossing Zuid-Molukken De correspondent van Aneta te Makassar seint dat, hoewel na de bezetting van Boeroe het pessimisme onder de leden van 4e vredesmissie naar Ambon is toegenomen, men in Ambonese kringen 'te Makassar blijft ho pen, dat door een wijs beleid een oplossing kan worden be reikt, waarbij het bloedvergie ten wordt beperkt en wellicht zelfs kan worden vermeden. VLIEGRAMP IN Z-CAROLINA. Een groot vliegtuig met 33 tot 36 personen aan boord is ten Noorden van Myrtle Beach (South-Carolina) neergestort. Alle inzittenden van het toe stel, een transportvliegtuig van de territoriale luchtmacht, zijn om het leven gekomen. Volgens een bericht raakte net vliegtuig in-brand, voordat het dertien km ten Zuiden van Myr- - tie Beach neerstortte. Het was niet hadden kunnen begrijpen, eigendom van een eenheid van want wie geeft er nu maar zo'n iuchtreserve en keerde terug prachtige betrekking prijs in naar Nashville in Tennessee me een tijd. dat er honderden ande- militairen die de afgelopen twee ren onmiddellijk voor klaar staan! weken te Myrtle Beach manoeu- (Wordt vervolgd). I vres hebben gehouden. Het was niemand anders dan Mugli Basli, die mevrouw De Barren zo had doen schrikken. De speurder stelde zich ^be leefd en vriendelijk voor. „Let maar niet op mijn vreem de kleding", zei Bash veront schuldigend. „De drukpersen geven hier te veel af!" „Drukpersen?" vroeg de heer De Barren verbaasd. Maar voor bij verder iets kon vragen hoor den allen een zwaar geratel. Onwillekeurig ging de familie De Barren met Bim en Basli in het gelid staan om te kijken wat er nu weer zou opduiken. ■Lang behoefden ze niet te wachten. Bovenaan de trap verscheen de Duizendneus, nog steeds geharnast en met zijn zwaard in de hand. „Wie dringt er mijn gebied binnen?" vroeg de Duizendneus met een stem als een onweer. „Wie tieeft mijn smaakvolle meubelen verpletterd?" riep de Duizendneus. uan wei een uenom Van niet-inschriJVing nog niet hebben ontvangen, zich vóór 1 September ter be neden-secretarie moeten aanmelden. Temeuzen, 20 Juli 1950. De Burgemeester van Terneuzen, P. TELLEGEN. maal IS net in nei staaion steens- zo'n lawaai als bij ons alleen wanneer Nederland in 't Olym pisch stadion een doelpunt maakt tegen België. Toen Uru guay echter het winnende doel punt scoorde, kon je een speld horen vallen temidden van die ruim 200.000 toeschouwers. Ik had van te voren de Brazilianen M UWViJIUilVVU' "t, L hiermee nog niet beslist was, bleek in de 11e en 30e minuut, waarin Driewegen kans zag ge lijk le maken. Dit was het asn- valssein voor De Hoop Ze trokken tn aanval en in d 37e en 38e minuut scoorde Gort 4-2, met welke stand de rust inging. 1 Na de rust was het Van Waes Zij erkenden echter, dat de Euro pese landen economisch niet in staat zijn om evenals de Ver enigde Staten hun dcfnesie-be- groting te verdubbelen en dat sommige landen, zoals Engeland, reeds een groter deel van hun nationaal inkomen aan hun ver dediging besteden dan de Ver-, cnigde Staten.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2