Koning Leopold Zaterdag in Brussel aangekomen Geringe publieke belangstelling Hevige gevechten om bezit van Jongdok Socialistische betogingen in Brussel VIERDAAGSE ORANJEBOOM BIER.' Om vijf minuten over zeven Zaterdagmorgen raasde een formatie van acht straaljagers over het militaire vliegveld Evère nabij Brussel ten teken van de aantocht der beide vliegtuigen, waarmede Koning Leopold en Kroonprins Boudewijn uit Zwitserland in België zouden terugkeren. De jagers scheerden over het platform, waar afdelingen van de luchttroepen in carré stonden opgesteld en waar de militaire kapel juist het saluut aan de koninklijke standaard had gebracht. Langs de rol- banen op het vliegveld stonden op geringe afstand van elkander manschappen van de luchttroepen opgesteld. EEN BEELD VAN DE STRIJD IN KOREA Jongdok, dat 4 km. ten Noorden ligt van het punt, waar de Amerikanen enkele dagen geleden een landing hebben uitgevoerd, is Vrijdag door een bombardement van het scheepsgeschut verwoest. Op het Amerikaanse hoofd" kwartier gelooft men, dat de scheepsbombardementen een offensief op grote schaal op het Oostelijk front heeft voorkomen. Nadat de Amerikaanse en Zuidkoreaanse troepen deze plaats weer in hun bezit hadden gekregen, werd 24 uur iater door het hoofdkwartier van Mac Arthur gemeld, dat de Noordkoreanen Jongdok hadden heroverd. WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. Juli. 24 4.49 20.43 16.48 25 4.50 20.42 18.16 0.07 26 4.52 20.40 19.28 0.49 27 4.53 20.39 20.20 1.50 rugkeer ad R WACHTING. jWATER. Frankering bij abonnement: •uaznatuax Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Temeuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent MAANDAG 24 JULI 1950. 6e Jaargang No 1481. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 ct; minimum per advertentie 1,55. Rubriek Kleine Advertenties: J regels 60 ct.; iedere regel me«£ 12 ct Vermelding onder nummer Bü reau van dit Biad 15 cent meer. Inzending advertenties tot dei namiddags 2 uur. Het vliegveld was omzoomd door mannen van de Rijkswacht, wier helmen men overal boven hagen en korenvelden zag uit steken. Op het platvorm wachtte een klein gezelschap de Koning op. Daaronder bevonden zich de grootmaarschalk van het hof, de prins De Mérode, enkele minis ters en luitenant-generaal Piron als vertegenwoordiger van het leger. Tien minuten nadat het eerste sein was gegeven, arriveerde het Koninklijke vliegtuig, geëscor teerd door negen Spitfires. Het werd op korte afstand gevolgd door het vliegtuig, waarin de Kroonprins zich bevond. Beide toestellen waren Dakota's van de Belgische luchtmacht. De machines rolden gelijktijdig voor het platvorm. Het Konink lijke toestel droeg geen stan daard. Het eerst verscheen Kroonprins Boudewijn. Daarna verliet Ko ning Leopold, gekleed in de uni form van luitenant-generaal, zijn toestel. Hij werd gevolgd door zijn tweede zoon, Prins Albert, en door eerste minister Duvieusart. Op het ogenblik, dat de Ko ning voor het eerst sedert zes jaar de Belgische bodem be trad, zette het muziekcorps de Brabangonne in .waarna de of ficiële begroeting plaats vond. Zij werd gevolgd door een In spectie van de erewacht. De cere monie droeg een uiterst vormelijk karakter. De Koning ging saluërend langs de troepen, gevolgd door zijn A.P.R.I.S.-TROEPEN GELAND OP CERAM. Radio Ambon heeft het be richt omgeroepen, dat -troepen van de A.P.R.I.S.Nzijn geland op het eiland Ceram. Verdere bijzon derheden worden niet vermeld. Bevoegde militaire kringen in Djakarta hebben het feit van de landing bevestigd, doch wensten geen details te verstrekken. Zij verklaarden, dat het Ministerie van defensie binnenkort een of ficiële verklaring over de situatie in de Zuid-Molukken zal afleggen. De operaties in de Zuid-Moluk- ken staan onder leiding van ko lonel Kawilarang, bevelhebber van de A.P.R.I.S. in Oost-Indone- sië. beide zoons, die in lichte beige zomercostuums waren gekleed. Terstond daarna reden tien zwarte auto's het platvorm op en begon zich de stoet te formeren, die de Koning naar zijn slot te Laeken zou brengen. De Konink lijke stoet werd voorafgegaan door ten groep motorrijders en vier gepantserde verkenningswa gens, waarvan de laatste de Ko ninklijke standaard droeg. GERINGE PUBLIEKE BE LANGSTELLING. PRINSES IRENE VERRICHT HAAR EERSTE OFFICIËLE DAAD. De tien jarige Prinses Irene heeft Zondag haar eerste officie- Ie daad verricht door de eerste steen te leggen van de wederop- gebouwde Nederlandse kerk te London. De in een blauw-grijze ïurk ge klede Prinses, die vergezeld was van haar vader, Prins Bernard, stapte onbeschroomd onder de blikken der talrijke Engelse en Nederlandse belangstellenden naar het podium, sloeg zes maal met de houten hamer tegen de steen en verklaarde met heldere stem deze voor gelegd. De kerk. die te Austin Friarzs staat, is gebouwd in de plaats van de oude, die in de oorlog door Duitse bommen is verwoest. De Nederlands Hervormde ge meente is 400 jaar geleden te Londen gesticht krachtens een handvest, dat door Koning Eduard VI was gegeven. Na de steenlegging ging Ds R. H. van Apeldoorn, de Neder landse predikant te Londen, in de dienst voor. A De Koning nam in de eerste wagen, een zwarte gesloten auto, plaats; de Prinsen in de tweede. De wagens werderi geëscorteerd door motorrijders van de militaire politie. Zij reden in snelle vaart over de door de ochtendzon be schenen vlakte van het vliegter rein. De Leopoldslaan was afgezet door rijkswachters. De rode kragen en witte tres sen van hun uniformen waren het enige kleurige accent, dat aan de intocht werd gegeven. In de dun bevolkte buitenwijk van Brussel stonden vrijwel geen belangstellenden. De plechtigheid op het vlieg veld had een' kwartier geduurd, ook de autocht nam een kwartier in beslag. Op de weg naar Laeken wees niets op een blijde inkomste". Er hingen geen vlaggen en er was weinig belangstelling van 't publiek. Slechts kleine groepjes men sen zagen de stoet stilzwijgend voorbij rijden. Op enkele plaat sen werd „Leve de Koning" ge roepen, meestal gevolgd door kreten als „Abdication" (af stand) van de zijde der tegen standers van de Vorst. 31 Belgische en 48 buitenlandse journalisten werden op 't vlieg veld toegelaten. Zij werden in militair convooi naar het vlieg veld gebracht en moesten zich fian strikte veiligheidsmaatrege len onderwerpen. Het convooi werd op weg naar Evère herhaaldelijk gecontro leerd. De journalisten konden van het platform de plechtigheid gade slaan. Tot op het ogenblik van het vertrek van het convooi waren zij evenwel onkundig ge laten van de plaats van aan komst. De bewoners van de enkele buitenwijken, waardoor de weg van Evère naar Laekeri loopt, hadden in de vroege ochtenduren in het aantreden van de met tien tallen overvalwagens, radiowa gens, telefoonposten en stenguns voorziene politie een aanwijzing gekregen, waar de Koninklijke intocht zou plaats vinden. Het grootste deel der Bursse laars werd bij het ontbijt of op weg naar het werk verrast door het bericht, dat de Koning was teruggekeerd. zamelden zich meer mensen voor de ingang van het kasteel, waar van de hekken geopend waren Velen hadden bloemen meege bracht. Toen te 7.50 een zwarte limou sine verscheen met het wapen van het hof, voorafgegaan door gepantserde wagens, brak de me nigte los in toejuichingen. Achter de ruiten van de auto, die zonder vaart te minderen door het hek van het kasteel reed, ontwaarde men het silhouet van de Koning. De toeschouwers wuifden geest driftig. Er deden zich geen inci denten voor. DE STEMMING TE BRUSSEL. In Brussel was Zaterdagmor gen alles kalm. De aankomst van de Koning had geen invloed ge had op de dagelijkse gang van zaken. Van de openbare gebouwen en van enkele gebouwen in de bin nenstad wapperde de nationale vlag, doch buiten de grote boule vards waren geen sporen van enige tooi te vinder.. Even vóór elf uur arriveerden de ministers en hoge functiona rissen aan het Koninklijk slot om door de Koning te worden ont vangen. Er bevond zich op de gazons van het park tegenover de hoofd ingang van de slottuin een me nigte van naar schatting zeshon derd personen, die van tijd in spreekkoor „Leopold" riep en met zakdoeken zwaaide, wanneer men enige beweging waarnam in de vestibule van het diep in het gatieven te hervatten, ben ik ge lukkig u te begroeten en verzoek ik u ook mijn groet aan de Ver tegenwoordigers vgn de natie over te brengen. De souvereine wil van de natie, waarvan de beide Kamers de wet tige bewaarsters zijn, is steeds mijn leidraad geweest. Ik heb dan ook altijd verklaard, dat ik mij, welke ook hun beslissing mocht wezen, er naar zou schikken, met gene ander streven dan die voor het hogere belang van het land. Ik heb er dan ook aan vast ge houden om na de beslissing van het Parlement, waarbij wordt vastgesteld, dat de onmogelijk heid om te regeren een einde ge nomen heeft, onmiddellijk nanr België terug te keren, om er de taak te hervatten, die mij door de Grondwet wordt opgelegd. Ik richt mij tot u, heren Voor zitters, met het verzoek aan het Parlement mijn levendige dank betuigingen over te brengen voor het mij geschonken blijk van ver trouwen. Wilt ook aan de leden van beide Kamers mijn verlangen te ken nen geven om, zonder aan de vroegere polemieken nog te den ken, met haar in volledig ver trouwen nauwe betrekkingen te onderhouden. De beste waarborg voor onze traditionele vrijheden ligt in de loyale samenwerking van het Parlement en de Koning, met nauwgezette inachtneming van de geest der Grondwet en, als enige richtlijn, het openbaar be lang.' België is een constitutionele monarchie. De democratie, regime-in het welk de natie zichzelf haar in stellingen vrijelijk schenkt, be rust ik herhaal het op twee essentiële beginselen: de naleving van de Wet en het aanvaarden door allen van de beslissingen ten van enige betekenis. Tijdens de gehele demonstratie ontmoet te de stoet nergens een politie man. Functionarissen der partij zetten zelf de straten af, waar langs de stoet passeerde. BELGISCHE SOCIALISTI SCHE MINISTERS VAN STAAT BIEDEN HUN ONT SLAG AAN. De Belgische socialistische mi nisters van staat hebben aan de secretaris van de ministerraad hun ontslag aangeboden, zo werd door het socialistische partijse cretariaat medegedeeld. Zij hebben geweigerd deel te nemen aan de Kroonraad, die Za terdag op het Koninklijk slot te Laeken is gehouden. Het telegram zegt o.m-: „De ministers van staat Colleaux, De Brouckère, Huysmans, Soudan, Merlot, Delattre, Rolin. Buset en Spaak erkennen Leopold III niet langer als Koning der Belgen". De liberale ministers van staat, hoewel tegenstanders van de te rugkeer van de Koning hebben in tegenstelling tot de socialistische adviseurs van de Kroon deelgeno men aan de zitting van de Kroon raad. Het Liberale blad ,.La der- nière heure" deelde mede dat de liberalen bereid zijn deel te ne men aan onderhandelingen over de vorming van een nieuwe rege ring, doch dat zij dit slechts zul len doen om alsnog te trachten tot een nationale oplossing van net conflict te komen. - - JW». "I KONING LEOPOLD SPREEKT DINSDAG DE KAMERS TOE- Het Belgische parlement komt Dinsdag in verenigde vergadering bijeen om te luisteren naar een boodschap van Koning Leopold. De eerste officiële handeling van de Koning was het overhandigen van de tekst van deze boodschap aan de voorzitters van Kamers en Senaat. gaven, werden hartelijk toege juicht. Rondom de omheining van het slotpark patrouilleerden talrijke manschappen der Rijkswacht. Terwijl een afdeling bereden po litie naast de hoofdingang stond opgesteld. De politie had een cordon ge trokken rond de ingang van het park, teneinde te beletten, dat betogende anti-Leopoldisten het verkeer op de langs het park lo pende verkeersweg zouden be lemmeren. BOODSCHAP AAN DE PAR LEMENTSLEDEN. De Voorzitter van beide Kamers hebben de Volksvertegenwoordi gers en Senatoren de tekst doen toekomen van de Boodschap, wel ke Koning Leopold 22 Juli te 11 uur 's morgens heeft voorgele zen aan de Voorzitters van beide Kamers, met het verzoek de ver tegenwoordigers van de inhoud op de hoogte te stellen. Heren Voorzitters van Kamer en Senaat, Op het ogenblik, dat ik in Bel gië terugkeer, om er de uitoefe ning van mijn Koninklijke prero- der wettelijke organen van de rrl!_:e souvereine wil der natie, zulks park gelegen paleis. D m(:t het dubbele streven de wil ters, die zich naar de Koning b - meerderheid te doen eerbie der meerderheid te doen eerbie digen en aan de minderheid de waarborg te geven dat haar rech ten niet zullen worden miskend. Daarom heb ik het mijn plicht geacht, zoals de Grondwet dat mij oplegt, in te gaan op het verzoek van het Parlement om de uitoefe ning van mijn grondwettelijke prerogatieven te hervatten Bij het herinneren van mijn rol als Staatshoofd, stel ik er prijs op te verklaren, dat het mjjn voortdurend streven zal zijn in contact te blijven met de leiden de elementen van het land, om aldus het vertrouwen te doen her leven en de verzoening in de hand te werken. De Prinsen Boudewijn en Al- bert, die met mij in hét land te ruggekeerd zijn, zullen in hun vaderland hun opvoeding kunnen voltooien en ik zal er onverwijld naar streven, dat aan de Kroon prins de vereiste militaire en po litieke opleiding wordt gegeven. Ik sluit mij aan bij de hulde, welke de Regering en het Parle ment aan mijn broeder, de Prins- Regent, bij het neerleggen van zijn taak hebben gebracht. Door de continuïteit van de Mo narchie te verzekeren, heeft de Prins-Regent zich verdienstelijk gemaakt jegens het vaderland." DE AANKOMST VAN LEOPOLD TE LAEKEN- Reeds vóór zeven uur had zich een groot aantal belangstellenden voor de hoofdingang van het kas teel te Laeken verzameld, om de komst van de Koning af te wachten. Een sterke ordedienst was ingesteld door bereden en gemotoriseerde politie en leden van de Rijkswacht. Slechts enke le journalisten en fotografen had den toestemming verkregen zich op het grasveld vóór het slot op te stellen. Naarmate het later werd, ver- Een duizendtal functionarissen van de socialistische partij kwa men Zatermiddag voor het pers huis bijeen. Besloten werd te 6 uur 30 een demonstratie te hou den. De mars der socialisten naar het plein der martelaren verliep vrij rustig en gedisciplineerd. Staande voor het standbeeld ter ere der martelaren van 1830 sprak Senator Rolin de intussen tot ongeveer 3.000 mensen aange groeide massa toe. Hij las in het Frans en in het Vlaams een eeds formule voor éh liet de menigte zweren dat zij met de leiding der partij de strijd tegen de Koning zou voortzetten „totdat aan het hoofd van de Staat een man zal staan, die de trouw aan de grond wet en de eenheid van het land zal kunnen herstellen". Vervolgens hield Spaak ondeii luide toejuichntgen een rede. Hii zeide, dat de socialistische partij door de terugkeer van de Koning in een moeilijke situatie is geko men, doch dit was volgens hem geen reden om de strijd op te ge ven. Wellicht zouden nog meer veldslagen verloren gaan, doch de overwinning der zaak der te genstanders van de Koning was zeker, aangezien deze zaak „Er- recht en goed" was en de „trouw aan de geallieerden en aan de strijders van het verzet vertegen woordigde". Op de terugweg nam de beto ging nu geleidelijk aan een meer rumoerig karakter en zij werd tot een formeel fluitconcert. Daartussen door galmde onop houdelijk een spreekkoor „Abdi cation", „Weg met Leopold", Leve de Regent" en tenslotte ging de massa over tot het ge bruik van „onparlementaire uit roepen aan. het adres van de Ko ning. Toen in een der nauwe straten van de binnenstad een vrachtau to, waarmee kranten vervoerd werden, in de weg reed, wierpen de betogers deze zonder omhaal terzijde en verspreidden de in houd over de straat. In plaats van leopoldistische bladen waren het evenwel de „Stampa" en de „Corriere Delia Sera". Het gejoel nam geleidelijk af naarmate de optocht het punt van uitgang weer naderde. Het bleef daar nog enige tijd onrustig, doch het kwam niet tot inciden- Mac Arthurs communique deelt voorts mee, dat de Noordelijken Imsil hebben veroverd, ongeveer 30 km. ten zuiden van Tsjong- djoe. Dit is het zuidelijkste punt van de communistische opmars. EEN BEELD VAN DE STRIJD IN KOREA. Een Amerikaanse Overste, die Zaterdag uit de begroeide heu vels ten Noord-Westen van het hoofdkwartier van het achtste Amerikaanse leger in Korea kwam opduiken, en die bleek te behoren tot het in de strijd ge havende 34ste Amerikaanse regi ment, deelde het een en ander mede over de wijze, waarop hij uit Taedjon had weten te ont komen. „Het was de oude geschiedenis," zeide hij. „Wij hebben duizenden en duizenden van de Noordkore- aanse communisten gedood, doch er kwamen steeds nieuwe. Het zal de overlevenden van de Ame rikaanse verdedigers van Taed jon minstens vijf dagen kosten om door de heuvels in Zuidwaart se richting te infiltreren en de Amerikaanse stellingen te be reiken. Toen ik Taedjon verliet, waren mijn ordonnans en ik de laatste Amerikanen aldaar. In de nacht van dezelfde dag hadden zich 84 andere Amerikaanse militairen, die ieder op eigen houtje de Ame rikaanse stellingen poogden te bereiken, bij ons aangesloten. Minder dan dertig van ons slaag den er heden in zijn doel te be reiken. Wij moesten 50 kilometer door onherbergzaam en bergach tig terrein afleggen. Een 18-jarig militair, die al die tijd bij ons was gebleven, verdronk Vrijdag bij het oversteken van een rivier," aldus het relaas van deze Ame rikaanse .Overste. jaar van 1951 zou kunnen duren, voordat de Amerikaanse strijd krachten in Korea een tegenof fensief op grote schaal in Korea kunnen -inzetten. Deze functionaris verklaarde verder naf' verder dat het Ame rikaanse volk zich niet opge schrikt moet gevoelen, wanneer spoedig een nieuwe tegenslag in Korea zou plaats vinden. Hij zet te uiteen dat de algemene opzet van de door de Amerikanen in Korea gevoerde strijd is tijd win nen, waarbij gestadig tegenstand wordt geboden en de vijand ze zwaar mogelijke verliezen wor den toegebracht. Er worden thans groter mid delzware tanks, die behalve zwaardere pantsering ook een grotere vuurkracht hebben, naar Korea vervoerd. Zij zullen de lichte gevechtswagens, die in de strijd werden beschadigd, ver vangen. Voorts zijn in versneld tempo per schip de nieuwste mo dellen pantservuisten (draag baar anti-tank-geschut) naar Ko rea verzonden. medegedeeld door het K.N.M.L te De Bilt, geldig van Maandag morgen tot -avond. Geleidelijk afnemende wind. Wisselende bewolking met a'an- vankelijk nog enkele buien. Ma tige tot krachtige, langs de kust af en toe harde wind tussen West en Noordwest, later gelei delijk afnemend. Weinig veran dering in temperatuur. DINSDAG 25 JULL EERST IN HET VOORJAAR VAN 1951 HET AMERIKAAN SE TEGENOFFENSIEF Een hoge functionaris van het Amerik. Ministerie van Lands verdediging heeft Zaterdag ver klaard, dat het mogelijk tot mid den van de herfst of tot het voor- Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 9.50 10.25 11.05 11.15 m.m. 10.18 10.53 11.33 11.43 ZON- EN MAANSTANDEN. 5 regels 60 ceatt ct' minimum pet rammer of Alien neer. namiddags 2 ufflE. kelijk wendbaar weg een snelheid uur bereiken ea /eld een snelheid ;schut kan zica .atsen zonder dal Istof opgenomen san een voorraad 70 schoten ver van het front in in Korea zijn op jongste berichten N.-Koreanen her- oorwegknooppuni eveer 120 km ten bevoorradingsba- rukken op naar e tërugtrekkende ebben barricade* de wegen om de rtragen. Hevige N.-Kore- rie-aanvallen, ge- .rtillerie en tanks, ikerflank van de aanse cavaleriedi- >en trekken. De intwoordden met en zij ontzetten bij val een oxnsingel- Yorkse radiostati- dat de eerste ca- die de vitale weg raegoe verdedigt, grootscheepse te gen de N.-Kore- rnen. Een Amerikaanse teid beschoot N. oepenconcentraüea, en, bevoorradings bindingen ten Zui- .aven Jongdok EILIGHEIDSRAA® EN. eidsraad is Vrijdag i om het rapport MacArthur te be- 3owjet-afgevaardig- ik was niet aaawe- iter meldt, zal Ma- ïeidsraad de gehele i boycotten, gedelegeerde Glad- 5 de snelheid, waar- tee- en luchtstrijd- :tie waren gekomen ig geen vijf weken ichreden de Noord- 38ste breedtegraad- aren grote troepen- ir het gevechtster- aldus spreker, •digde van Nationa- zeide, dat de we- grote bezorgdheid meer en waar de zou vallen, al Rau, van India >ep op Noord-Korea stadium", om zich ar de resolutie van araad en zich ach- breedtegraad terug a het land onnodig aren. a het communis- tot de Verenigde ubtielere wijze zou ij tot dusver heeft le kwestie om kun- en vragen, welke i zijn te stemmen Ihaven van het na- China als lid van Naties. Sommige ;eloven, dat de na- delegatie geen 7 ;unnen vinden voor g van haar zetel, •eactie in Zweedse kringen was: „dit log". door het K.N.M.L Idig van Zaterdag- aterdagavond. verandering. wolking met perio- eschijn en een en- Ie bui. Zwakke tot 'oornamelijk tusseB Noordwest. Onge- temperatuur als 1G 30 JULL v.m. 2.26 3.01 3.41 3.51 n.m. 2A5 3.20 4.06 4.19 lippijnen naar Nieuw-Guinea en Australië. Wat betreft Nieuw Guinea wijst men de Amerikaanse des kundigen echter Steeds op de omstandigheid dat in de om geving dezer bases politiek rust nodig is en dat deze rust alleen kan worden verkregen, indien de kwestie-Am'bon is opgelost en indien Irian Indonesisch is. Zo lang Irian niet Indonesisch is, steunen uit defensie-overwegin gen, wel geheel juist is. De vriendschap van Indonesië is voor de Amerikaanse defensie veel waard. Men wijst er tenslotte op, dat door de Indonesische buitenland se politiek aldus een handig ge bruik word't gemaakt van de in ternationale situatie, om voor de eisen inzake Nieuw Guinea buitenlandse steun te verkrijgen. DREIGD. De gasvoorziening van de stad Brussel wordt bedreigd door het fe't d^t de staking zich heeft uitgebreid tot de gasfabriek van Tertre, nabij Bergen, waardoor de hoofdstad gedeeltelijk wordt "omzien. De gas- en electrici- teh»diensten in Brussel func- V.onneren nog op normale wij ze. De winkels zijn bijna ane ge sloten met uitzondering van de levensmiddelenwinkels, die ge durende 2 uren per dag geopend zijn. De stakers hebben de ruiten ingeworpen van een grote zaak, die geweigerd had te sluiten. Ook bij kleinere winkeliers, die niet gesloten hadden, hebben zich incidenten voorgedaan. Gedeelten van de stad Luik zijn 'van electriciteit verstoken, ter- tiënte, die nog in behandeling is, is een 62-jarige vrouw. Haar oestand is bevredigend. Het Vlaamse Liberale blad „Het Laatste Nieuws" blijft aandrin gen op een oplossing van de cri sis door een compromis op basis van de in April door de Koning in uitzicht gestelde tijdelijke over dracht van zijn bevoegdheden aan de Kroonprins. icurir vn«ric ttuiic uri v m - enigde naties inzake Korea te blokkeren", zo verklaarde men. De actie, die de Verenigde Na ties reeds hebben ondernomen, kan Moskou echter niet onge daan maken, zo geloven deze functionarissen. In diplomatieke kringen te Lake Success hoorde men ook de mening verkondigen, dat de Sow.jet-Unie de kwestie van de Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden JAG 31 JULI. v.m. 3.14 3.49 4.29 4.39 n.m. 3.3f 4.06 4.46 4.5S ZON- Juli. EN MAANSTANDEN- 29 30 31 4.56 4.57 4.59 20.36 20.34 20.33 21.17 21.33 21.45 4.37 6.06 7.30

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1