i mi: «M'p Uit de Provincie H.D.Z. «s ïopold BIM EN DE DUIZENDNEUS f1 J A'NSEN- GOLIJN r 1 de R.I.S- lonesië y V-a- SPORTNIEUWS P. W. STUY N.V. Fa P.J. van de Sande Kerknieuws "hunter. hÜ °P' i De productie van waterstofbom TERNEUZEN MIDDELBURG. OOSTBURG. VLISSINGEN. DUIVENSPORT. WESTDORPE. SCHAKEN. SCHAAKKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Officiële publicatie Straffen wegens hamsteren in Hongarije Fijn van Draat Zomeravondvoetbal VOEGLOZE - GOUDEN - Leverkaas Hoofdkaas Fa E. A. lJsebaert y Dames- en Herenrijwielen ORDNERS NOTA'S LABELS Republiek Indo- a over het alge- :ht. A „Wat komt U doen?" vroeg Bim. De heer De Barren keek strak over hem heen. „Geleid mij naar de heren kamer", zei hij kort. Bim bracht de familie naar de hypermoder ne ruimte waar de gedichten waren voofgedragen. De heer De Barren ging zitten, keek om zich heen en begon langzaam aan te lopen. Plotseling stond Onder een kreet: „Dit gaat te ver" begon hij met forse uitha len van zijn wandelstok de mo derne meubelen aan gruizele menten te slaan. „Wij moeten eerst door de wanor de heen om weer tot goede degelijke orde te komen" riep de heer De Barren. Op dat ogenblik slaakte zijn echtgenote een kreet. „Daar komt iets, riep ze benauwd. GEREFORM. GEMEENTE. TERNEUZEN. Bevestiging en intrede Dis. D. L. Aangeenbrug. Na des middags in zijn ambt bevestigd te zijn door Ds. W. de Wit uit Middelburg, deed giste ren in de avonddienst Ds. D. L. Aangeenbrug, overgekomen uit Dordrecht, zijn intrede bij de Gereformeerde Gemeente te Ter- neuzen. Voor deze beide diensten was de Ned. Herv. kerk welwillend afgestaan. Onder de toehoorders merkten wij op Ds. J. D. Bel uit Krabben- dijke, Ds. F. Dieleman uit Bors- sele, de bevestiger Ds. W. dë Wit uit Middelburg, de beide predi kanten der Ned. Herv. Kerk te Temeuzen Ds. J. Scholten en Ds. P. A. van der Vlugt, de vertegen woordiger der burgerlijke ge meente wethouder J. den Hamer en vertegenwoordigers van vele Walcherse gemeenten. Het ruime kerkgebouw was tot de laatste plaats bezet. Van heinde en ver waren de lidmaten opgekomen om bij de intrede en bevestiging Van de nieuwe herder en leraar tegen woordig te zijn. Zelfs uit zijn vorige gemeente Dordrecht was een groot aantal belangstellen den hiervoor per autobus aange komen. Ds. Aangeenbrug bepaalde zijn gehoor bij Hand. 13 47, hande lende over „De Evangeliepre diking aan het uiterste der aarde" en had zijn prediking in gedeeld in drie gedeelten, n.l. 1° de van God aangewezen plaats, 2° de van God opgedragen taak en 3° de van God voorgestelde Zegen. Met grote aandacht werd ge luisterd naar de ontvouwing van deze punten. Na de prediking sprak Ds. Aangeenbrug de kerkeraad, de gemeente, de burgerlijke over heid, bevestiger en catechisan ten toe, alsook hen die uit Dor drecht voor zijn bevestiging en intrede waren overgekomen. Hierna werd de nieuw beroe pen predikant toegesproken door de heer P. Simons, namens de kerkeraad, door Ds. J. D. Bel, namens de Part. Synode Zuid, door wethouder de heer J. den Hamer, namens het gemeente bestuur, en door Ds. Dieleman als vriend. Tenslotte verzocht de heèr P. Simons de nieuwe leraar toe te zingen Ps. 138 1 en Ps. 134 3, waarna Ds. Aangeenbrug voor het eerst als eigen herder en le raar de Zegen op de gemeente lag. - "V Volgens een verklaring van de sub-commissie voor atoom energie van het Amerikaanse Congres zoekt men naar een bouwterrein voor een fabriek om waterstofbommen te maken- Het terrein zou mogelijk 80-000 ha beslaan. ZEEUWSE VERVOERDERS CONTRA DE N-O-B- WEGVER VOER. Zoals bekend hebben de Zeeuwse Internationale Vervoer ders scherp geprotesteerd tegen de richtlijnen betreffende het in ternationaal wegvervoer die de landelijke vervoersorganisatie aan de Minister heeft voorge legd. Volgens deze richtlijnen zou een zeer groot deel van de Zeeuwse vervoerders van het in ternationale vervoer worden uitgesloten In verband hiermede kwamen de internationale vervoerders die zijn aangesloten bij de N.O. B--wegtransport in Breda onder voorzitterschap van de heer Vogt Smit bijeen. De heer Oreel sprak op deze vergadering namens de Zeeuwse vervoerders en diende een motie van wantrouwen te gen het bestuur in. Tenslotte besloot de vergade ring een commissie te vormen, die gedurende een maand de tijd zal krijgen de voorgestelde richt lijnen te herzien en eveneens de statuten van de NI WO, de or ganisatie die het vervoer naar het buitenland regelt- Men besloot de Minister te ver zoeken de voorgeste.de lichtlij nen voorlopig nog niet bindend te verklaren. ZEEUWS TIJD SCHRIFT. Et zijn plannen uitgewerkt tot stichting van, een Algemeen Zeeuws Tijdschrift, dat om de 2 maanden zal verschijnen en dat op populaire wijze geschreven en wetenschappelijk verantwoorde bijd-agen over onderwerpen, Zee land betreffende (zoals historie, folklore, kunst en letteren, taal verschijnselen, natuur) za. bevat ten. Het is niet de bedoeling er een winstobject van te maken en de redactie, gevormd door de he ren H. Pieters, bibliothecaris van de Prov. Bibliotheek, Drs. M. Verburg, directeur Technologisch instituut voor Zeeland, L. de Bree, leraar te Vlissingen, Drs. L. Lockefeer, leraar te Hulst en Ir. P. Hooft, architect te Goes, ver richt haar werk belangeloos. Voor de uitgave van het blad is een stichting in het leven geroe pen. Het eerste nummer zal in October verschijnen- Dan wordt in Gent een Zeeuwse culturele tentoonstelling gehouden. ONDERZOEK DER ZEEUWSE BEVOLKING OP TUBER CULOSE. In September a.s. zal een begin worden gemaakt met een massaal onderzoek der Zeeuwse bevolking op tuberculose-verschijnselen. Alle inwoners van zes jaar en ouder zullen in de gelegenheid worden gesteld om één maal per twee jaar een roentgen-foto te laten maken. In Zeeland berust het initiatief bij de Zeeuwse vereniging tot bestrijding van tuberculose. Deze vereniging heeft daartoe een commissie ingesteld, waarin ook de Kruis-verenigingen zijn ver tegenwoordigd. Een en ander ge schiedt in samenwerking met de Ned. centrale vereniging tot be strijding van tuberculose. Het bureau bevolkingsonderzoek stelt een transportabel toestel ter be schikking. I In en om de waterkant. Sinds enkele dagen is het ha venbeeld in de omgeving van de Prov. Boot geheel veranderd. De motor- en zeiljachten zijn „uit" voor enkele dagen en het is leeg in de jachthaven. Van deze tijde lijke afwezigheid woïdt gebruik gemaakt om de aanlegsteiger na te zien. De jachtsteiger is op het slik gezet. De „Joma", het moeder schip der jaohten, ligt op onge wone wijze gemeerd aan de pon ton. De leegte van de haven ter plaatse wordt geaccentueerd door het knarsend kraken der schar nieren van de baggermolen „Hol land 3" en het zwaar neerplom pen van de zwarte klei- en wa termassa's in de gereedliggende modderbakken. Gelukkig is dit havenbeeld maar tijdelijk. De jachten zullen spoedig weer thuisvaren. Als het knarsen van de baggeremmers straks ophoudt, keert de steiger weer op zijn plaats terug en zal de jachthaven weer kleur geven aan Terneuzen in het zomersei zoen, zonder die kleurenrijke levendigheid zou Terneuzen geen Terneuzen meer zijn. De mast krijgt een kwast. Verderop uit de route der ge bruikelijke wandelingen op het Oostelijk havenhoofd van de zee haven krijgt de seinmast een kwast verf op de door storm, re gen en zon verweerde opper vlakte. Voor deze karwei ligt de mast gestreken om straks weer de Westerstormen en de snerpende Oostenwind door het touwwerk te horen gieren. Dan zal dit baken op de wal de zeeman weer waarschuwen op zijn hoede te zijn voor hetgeen komen zal, wanneer hij 't zeegat uitgaat. Aan de grote sluis. Aan de grote sluis wordt weer vis gevangen en 't is er aardig druk. Aan vissers en kijkers. Menig visje wordt verschalkt en menige huisvrouw houdt de pan en de boter bij de hand, omdat er weer gebakken moet worden, wamt het is visseizoen. En deze vis wordt niet duur betaald om dat een visacte slechts enkele centen kost en de zee deze buit gratis oplevert. De Harmonie speelt 3400 bijeen. De opbrengst der aangebo den afdrukken van instrumen ten in 'de laatste wijken van Temeuzen t.w. Kerkhoflaan, Dekkerstraat, 1ste en 2de Feij- terstraat, Baandijk en Schut tershof, bedroeg 319.25. De totaalopbrengst van deze actie beloopt nu f 3400. Op één der dagen van de vol gende week zal Driewegen wor den bezocht, wiaarmee deze mu zikale rondwandelingen worden beëindigd. I Nieuwe spits voor de Lange Jan. De Rijksdienst voor Monu mentenzorg heeft thans het ontwerp voor de nieuwe spits van de in 1940 verbrande Mid delburgse toren, de Lange Jan, goedgekeurd. Dit ontwerp is van de Amsterdamse architect Jan de Meyer. De onderbouw voor de spits is reeds gebouwd. Mr. H. H. Laman de Vries everleden. Tot onze spijt vernemen wij dat in het ziekenhuis te Lo- chem, waarheen hij zich had begeven, aan de gevolgen van een hartaandoening is overle den, de heer Mr. H. H. Daiman de Vries, in leven Griffier bij het Kantongerecht te Oostburg. Geslaagd. Te 's-Gravenhage slaagde voor Nederlands M. O., de heer J. C. Kense te Zwolle, vroeger te Oostburg». Zeehonden zijn in trek als huisdieren. De VHssingse artsenvrouw, mevr. Sissingh, die reeds één jonge zeehond bemoedert, heeft thans de zorg voor een tlweede dier op zich genomen. Als het nu maar de laatste is anders moet ik binnenkort met een be waarschool gaan zwemmen, ver klaarde zij Ook in Koudekerkie is een jonge zeehond „aangenomen terwijl de Franse motorspits „Emka", liggende in de haven van Terneuzen eveneens een zee hond huisvesting verleent. Engelsei zeelieden pleegden inbraak. Woensdagnacht werd in gebro ken in het kantoorgebouw van een shipchandler aan de buiten haven te Vlissingen. Een wachtsman, die zijn ronde had gemaakt trof om half vier In het kantoor een tweetal ma trozen aan, die reeds een grote hoeveelheid sterke drank en rookartikelen gereed hadden ge zet om mee te nemen. Zij vielen de wachtsman aan, stelden hem met enkele welge mikte slagen buiten gevecht en ontsnapten. Ogenblikkelijk werd het terrein afgezet en om half zeven arresteerde de politie 2 matrozjen, afkomstig van de Britse kruiser „Cleopatra" wel ke een bezoek aan de haven van Vlissingen bracht. Bij controle zen Gl. van Waes, Westdorpe der vingerafdrukken ibleek men 12. Aug. van de feilt, Sas van met de daders van de inbraak Ge'nt 13- a. Marquinie, Sas van te doen te hebben. Zij zijn aan Gent 14Dieleman, Axel 15. boord in de cel opgesloten, ter wijl van hun gage een bedrag „De Verwachting", Axel. voor schadevergoeding werd af- Kringconcours. Dourdan op gehouden. 16 juii. Snelheid eerste duif 165.8 meter. De uitslag was Engelse marine waardeert als volgt 0ude duiven, burgerij. 1 G. Inghels, Sas van Gent 1; Woensdagmiddag te 15-30 uur P. de Lavoir, Sluiskil 2; C.' de zijn de Britse kruiser „Cleopa- Caluwé, Zandstr. 3; J. de Cock, Het algemeen klassement na de zevende etappe luidt: 1 Gauthier ('Zuid Oost) 49.52.30. 2. Redolfi (N.O. Ile de France 3. Goldschmidt (Lux.) 4. Brambilla (Z. O.) 5. Kubler (Zwits.) 50.01.50. 50.03.07. 50.03.53. 50.04.56. Combinatiecoucours Dourdan Jonge duiven. Snelheid eer ste duif 1619.8 meter. De uitslag was als volgt: R. Hemion, Sas van Gent 1; P. van Reet, Sas van Gent 2; F. Mollet, Sluiskil 3; F. Sijs, Axel 4; F. van Hooye, Sas van Gent 5; H. Scheffer, Sas var- Gent 6; L. de Kaijser, Axel 7; J. de Waal, Axel 8; Th. Borgh- steijn, Axel 9; H. Koekoek, Axel 10; C. van den Bulck, Terneu tra", de torpedojager „Gabard" en de Nederlandse luchtverdedi gingskruiser „Jacob van Heems- kerek", uit Vlissingen vertrok ken Overslag 4; C. van Drongelen, Axel 5; J. Renique, Sas van Gent 6 en 7; D. Dieleman, Axel 8; J. Heida, Sas van Gent 9 en 1 12; L. Meert, Sluiskil 10; Gebr. Dinsdagavond werd door de Willems, Zaamslag 11H. Schef commandant en officieren aan boord van de „Cleopatra" een afscheidsreceptie gehouden, waarop o-m. de Commissaris der Koningin, Jhr. Mr. A. F. de Ca- sembroot, en de Burgemeester van Vlissingen, Mr. Dr. B. Kolff, aanwezig waren. Bijzonder had het de Engelse gasten getroffen, dat in Vlissin gen in tegenstelling tot de grote havens de iburgerij het persoonlijk contact met de leden van de staf en de bemanning op hoge prijs stelt. Daardoor wer den vriendschapsbanden aange knoopt, die men elders tever geefs poogde te leggen. Geslaagd. Voor het eindexamen Middel bare Meisjesschool te Nijme gen slaagde mej. J. van Waes, alhier. ZOMERAVONDVOETBAL CentraBlctemenbuurt J-3. Na de eerste minuten, waarin de Bloemienbuurt tal van aan vallen lanceerde, nam Centra de leiding door Klouwers 1-0. Viveen scoorde in de 25ste mi nuut de verdiende gelijkmaker 1-1. In de 8ste minuut na de rust strafte Viveen een fout van Braai iaf 1-2. De Centra-inval ler S. Jansen maakte de stand weer gelijk 22. Van Alphen scoorde in de 14e minuut na de rust uit een corner 2-3 en Hom mers maakte het weer gelijk 3-3. Een spannende strijd van te gen elkaar opwegende krachten. In het laatste kwartier werd de 15-jarige Bloemisten-keeper danig "aan de tand gevoeld, maar hij hield zijn doel zuiver, tot door een misverstand Cen tra op fortuinlijke wijze aan de overwinning kwam 4-3. DE RONDE VAN FRANKRIJK. Donderdagmorgen om 9 uur vertrokken de 104 overgebleven renners, onder wie ook Wagt- mans, voor de 7e etappe van St. Brieuc naar Angers, 248 km. Om half twaalf passeerde een groep van 6 renners Guer, 104 km. Het waren Lauredi, De Mul der, Redolfi, Chupin, Andaire en Lambertini. Zij werden op 4V2 minuut gevolgd door Cas- telin, Brambilla, Gauthier en Couvreur. Het grote peleton aangevoerd door Diederich, had 7 min. 40 sec. achterstand. Bij de bevoorradingspost van Bain de Bretagne, 141 km had den de leiders 10 minuten voor sprong op het tijdschema. Het grote peleton onder aan voering van Bobet volgde op 9 minuten. Nog vóór Chateaubriant, 171 km werden de 6 leiders achter haald door de groep Gauthier, zodat een kopgroep van 12 man werd gevormd Toen deze groep Chateaubant passeerde, had ze ruim 7 minuten voorsprong op het grote peleton. De zevende etappe is gewon nen door Lauredi (Frankrijk A) vóór Sciardis (Frankrijk West) en Lambertini (Italië A). Gauthier (Frankrijk Z. O.) heeft de gele trui heroverd. De einduitslag luidt: 1. Lauredi (Frankrijk) 6.43.5; 2. Sciardis (Fr. West)3. Lam bertini (Italië)4. Redolfi (Fr. N. O.)5. Chupin (Fr. West) 6. Couvreur (België)7. De Mul der (België B); 8. Bauvin (Fr. N. 0.)j 9. Ghirardi (It. B(; 10. Castellin, (Fr. Z. O.)14. Voor- ting (Ned.)21. De Hoog (Ned.); 23. De Ruijter (Ned.); 25. Vos (Ned.) allen dezelfde tijd als L^jqie. fer, Sas van Gent 13R. van de Veke, Zaamslag 14; M. Boer man, Axel 15. De partijen van de vierde ronde om het schaakkampioenschap van Nederland, gisteravond te Amsterdam gespeeld, hadden de volgende resultaten EuweStumpers 10; Cort- leverMühring 1-0Barendregt Donner 10; v. d. BergHen- neberke 01KramerSpan jaard V2V2Van Scheltinga Orbaan afgebroken. De afgebroken partij uit de der de ronde tussen Barendregt en Henneberke is door Henneberke opgegeven. De stand na de vierde ronde luidt: 1. Euwe 4 p.; 2, 3 en 4 Ba rendregt, Cortlever en Donner 2V2 p.; 5, 6 en 7 Kramer Van der Berg en Spanjaard 2 p.; 8. Van Scheltinga IV2 p. één af gebr. partij; 9. Stumpers 1% p.; 10.-Or- bana 1 p. één afgebr. partij; 11 Henneberke 1 p. en 12 Müh ring V2 punt. INTREKKING OUDE MUNTEN. Het Ministerie van Financiën maakt bekend, dat met ingang van 15 Augustus 1950 tot en met 15 November 1950 de gelegenheid zal worden opengesteld tot in wisseling van de oude "zilveren kwartjes en nikkelenstuivers en van de tijdens de Duitse bezet ting uitgegeven zinken kwartjes en stuivers. De inwisseling kan tot elk bedrag geschieden bij alle postkantoren, bij- en hulpkanto ren der posterijen en poststations. De nominale waarde der ingele verde munten wordt vergoed in gangbare Nederlandse betaalmid delen. In Boedapest zijn een huis vrouw en haar zoon tot 4 jaar (gevangenisstraf veroordeeld op beschuldiging van hamsteren. Acht andere personen zijn gearresteerd onder wie een sla ger, die 5000 eieren en 400 kg ham had gehamsterd. De politie verklaart, dat de sóhuldigen de uitzendingen van de stem van Amerika volgen teneinde massa hysterie te scheppen. TANDARTS TERNEUZEN is AFWEZIG van 22 t/m 31 Juli. Heilgvmnast-Masseur AFWEZIG van 22—29 Juli. HEDENAVOND Terrein Van Steenbergenl. Aanvang 7 uur: DE HOOP tegen DRIEWEGEN II ROZIJNENBROOD VOLKORENBROOD GOUDSE MOPPEN en SPRITS Bakkerij Telef. 2632 D.-Visserstraat NIEUWST0AM14 -TERNEUZEN (lekker en goedkoop) f 0,15 per ons uitsluitend varkenskop 0,20 per ons. Vlooswijkstraat Te koop aangeboden: diverse gebruikte in prijzen vanaf 35, compleet. D. P. MANNAERT, Axelsestraat 16, Tel. 2220 Terneuzen. Noordstr- - Temeuzen es: 5 regels 60 cent; 10 ct.; minimum peE r nummer of Adres t meer. 's namiddags 2 uur. :n van de Brusselse ou vandaag vroeg in laats vinden. :n, die de aankomst; >nen, moesten atcfa nelden, teneinde ge- ar het vliegveld te id.# zou na aankomst auto naar het Pa kken gaan. Dit fce- hij dus niet in de tl zal komen en Noordelijke bul'ten- >asseren. ou worden afgezet os van de Rijks- ïgstplechtigheid op 1 zou uiterst sober de Eerste-Minister Ministers van Bin- aken en Oorlog ter tanwezig zijn. De bestaat, dat 's Ko- »r, Koningin Elisa- :ig zal zijn. ECHTGENOTE VAM IING LEOPOLD. is De Rethy zal zich. ■oor wijlen Koningit 1 1935 door een auto- Zwitserland om hél na haar terugkomst grond houden. Zij streven een thuis te oor de kinderen uit velijken van Koning allen „mama" tegen l deden Vrijdagmor- ten de ronde, dat >pold reeds in zijn teken nabij Brussel terd. De geruchten n, doordat men de het geronk en de ten van vliegtuigen nen, die in formatie 3russel vlogen, functionarissen ont- de vliegtuigen de en gebracht. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden 8.33 9.08 9.48 9.58 9.00 9.35 10.15 10.25 ZON- EN MAANSTANDEN. Juli. 22 4.46 20.46 13.46 23.21 23 4.47 20.45 15.16 23.40 24 4.49 20.43 16.48 25 4.50 20.42 18.16 0.07 26 4.52 20.40 19.28 0.49 de 24ste Amerikaanse divisie, bevindt, die Donderdag bij de Amerikaanse aftocht werd ver mist. Volgens de laatste berichten is de hulpcolonne er niet in ge slaagd zich een weg te banen door de Noord-Koreaanse linies. De Koreaanse tolk van de ge neraal is Vrijdagochtend door de Noordelijke linies weten te drin gen en heeft de Amerikaanse ui, urKuisr vain lie;. Verscheidene leden van de V. N. hebben vertrouwelijke aan biedingen gedaan om grond strijdkrachten naar Zuid-Korea te zenden, aldus meldt de „New York Times" Vrijdag uit Lake Success. De correspondent van het blad schrijft, dat de namen van de betrokken landen geheim wor den gehouden, maar dat Engel- Ook de internationale ontwik keling, zowel in Europees als in wereldverband gezien, plaatst ons voor geheel nieuwe verhou dingen en vraagstukken. Er groeit een wereldverband, waarvan nog slechts de contou ren bekend zijn, doch het groeit en deze realiteit dwingt tot be zinning er op. Het belang van een en ander moet door de par tij en haar organen worden ge- moet worden, dat de partij een werkelijke partij blijft; dat zij dus nooit mag worden een ver zameling van individuen, die een bepaald individualisme kun nen botvieren, ook niet wanneer men dat in groepsverband zou pogen te doen. Dat zou naar de mening van de partij-voorzitter het einde van de partij betekenen en het zou het vervullen van haar noodzakelijke taak en func- iet politieke geschi itie van Moh Hatta. komst van Donder- >rts wel aangetoond, ïesische politici Moh ïer als Minister-Pre- 1. Hij zal nu de f unc- van Vice-President idsstaat en dus geen an het nieuwe Ka- geen enkele andere in slaagt een Mi- ormen en men ten ich weer Hatta zou n als formateur op dat geval moet hij len als Vice-Presi- er een nieuwe Vïce- rden benoemd, men bij de leidende ren naar de reden, Moh Hatta uitscha- jgt men de meest antwoorden, als b.v. de afgelopen maan. of: Hatta heeft rust zijn toch niet aan en, of: Hatta staat het partijleven. en- jnistische groepen ■ren zich duidelijk, n grote tegenstan- ken dit niet onder nken. Jere vraagstukken. ners wiizen er ten t de parlementaire der overeenkomst tsformatie ook nog jd in beslag zullen de onbevredigende n bestuurloosheid niet als geëindigd leschouwd. ning van het kabV- 1 nog het moeilijke a de samenvoeging nenten van Dja- gja. Ook hier Iig- w moeilijkheden, aan vragen, die ten aanzien van haar gezien de keuze van de leidende structuur oprijzen, aan de orde kunnen komen. Wanneer er zijn, die menen, dat de verschillende meningen niet voldoende tot uiting en tot gelding kunnen komen; dat er te veel van boven af wordt ge decreteerd; dat de partij niet is een volkspartij, dan moet daar over in een bijeenkomst als deze vail g-edachte worden grewisseld. ambtenaren aanleiding zal geven tot vele twisten. De noodzaak ivan een drastische rationalisatie van het ambtenarencorps wordt wel ingezien, doch is zeer moei lijk uitvoerbaar, gezien de vele politieke gevoeligheden, die op dit terrein ontzien moeten wor den. Het ambtenarencorps telt thans ongeveer een half mlllioen mensen.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3