Koning Leopold Zaterdag terug Taedjon door Amerikanen ontruimd iopold Amerikaans witboek over Korea de R.I.S- lonesië I VRIJDAG 21 JULI 1950. 6e Jaargang No 1479. Dreigende Socialistische houding In het laatste stadium van de debatten heeft de socia- listische partijvoorzitter Buset een onverzoenlijke hou- ding tegen Koning Leopold na diens terugkeer aange kondigd. Buset las een verklaring van het socialistische partijbestuur voor, die naar hij zeide daags na s Konings terugkeer overal zal worden verspreid. In deze verklaring zegt het bestuur, dat het Koning Leopold niet als Koning zal erkennen. Het wijst alle politieke samenwerking met hem af en het zal dit verzet voortzetten tot na de troonsafstand. Het partijbestuur spreekt de wens uit het Belgische volk rond een nieuwe Koning verenigd te zien. Wet op het Regent schap opgeheven Om vijf uur Donderdag middag namen de Verenig de Kamers van België hun besluit tot het ontheffen van de Wet. volgens welke Ko ning Leopold III niet in staat is te regeren. Met dit besluit is het Re gentschap opgeheven en is Leopold in zijn Koninklijke waardigheid hersteld. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een witboek over Korea gepubliceerd, waarin een overzicht wordt gegeven van de gebeurtenissen, welke aan de strijd in Korea vooraf zijn gegaan en van de stap pen der Verenigde Staten en andere landen naar aan leiding van de resoluties der V. N. om de aanval in Korea af te slaan. Zwaar offensief van de Noordelijken Het hoofdkwartier der Amerikanen in Korea maakt bekend, dat de ontruiming van Taedjon na hevige ge vechten is voltooid. De gehele stad brandt. Mac Arthur acht de kansen op een Noordkoreaanse eindoverwinning echter voorbij. WEERSVERWACHTING- HOOGWATER. 21 4.44 20.47 12.20 23.07 22 4.46 20.46 13.46 23.21 23 4.4720.45 15.16 23.40 s: 5 regels 60 ceots 0 ct.; minimum pee nummer of Adres meer. 's namiddags 2 uur. XHTGENOTE VAK ING LEOPOLD. Republiek Inde- a over het alge- :ht. Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent Losse nummers 6 cent Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 <zïê minimum per advertentie fU&L Rubriek Kleine Advertenties: B regels 60 ct.; iedere regel meat 12 ct Vermelding onder nummer Ba- reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot See namiddags 2 uur. Buset voegde er aan toe, dat de Soc. Vakbonden en de co öperaties hetzelfde standpunt zullen innemen. Hij tartte de Regering de rou te bekend te maken, waarlangs de Koning zijn intocht zal hou den. Op dreigende toon zeide hij, dat het niet voorzichtig zou zijn de Koning voor de Kamers een Troonrede te laten houden. „Leopold HI zal zich niet zon der een grote politiemacht bul ten kunnen wagen", zeide Bu set- De Socialisten zullen de strijd inzetten voor „een sttiaatsorde, welke de autonomie der gewes ten waarborgt, zowel die van Brussel en Wallonië als die van Vlaanderen". De met applaus door de Soc TUMULT IN DE KAMERS Hij noemde de terugkeer van de Koning een eis van de de mocratie. Tegenover Spaaks verzoek aan de Regering te trachten begrip te vinden voor de min derheid, stelde de Eerste Minis ter de opmerking: „Waarom probeert gij niet de meerder heid te begrijpen?" Duvieusart erkende, dat men vaak onrechtvaardig heeft ge oordeeld tegenover de Belgische Regering in ballingschap te Londen en dat het had ontbro ken aan recht 'tegenover „be paalde grote figuren van de oorlog". Het laatste deel van zijn rede werd voortdurend door minu tenlange tumult onderbroken. De Minister ging vervolgens in op de bedreigingen, uitge- fractie ontvangen verklaring sproken door de Soc. partij, was vooraf gegaan door een re- j wij willen uw terugkeer tot de van de vroegere Soc. Minis- legale wegen", voegde hij de So ter-Pres. Van Acker, waarin de ze zeide dat de bedreiging van éen burgeroorlog boven België hangt. Daarna kwam Spaak aan het woord. Hij ging nog eens de gehele ontwikkeling na van de Ko ningskwestie van de capitulatie af. Hij verweerde zich tegen de aantijging destijds voorstan der te zijn geweest van een wa penstilstand met Duitsland. De Regering had die mogelijkheid weliswaar overwogen, zeide hij, doch zij had geen enkele stap bij de Duitsers gedaan. De Koning had zich volgens Spaak aan zijn verantwoorde lijkheid onttrokken en zich daarbij op zijn gevangenschap beroepen. Spaak meende, dat hij per soonlijk alles had gedaan om de Koningskwestie in de geest van nationale eendracht op te lossen en de monarchie en dus ook de persoon van de Koning te redden. „Ik ben daarin ver hinderd door fanatiekelingen, waarvan er thans enkele op de Regeringsbanken zitten, die be sloten hebben hun eigen oplos sing op te dringen", aldus Spaak. Er ontstond groot tumult in de Kamers, toen Spaak zich aan het einde van zijn betoog tot Premier Duvieusart richtte met de woorden: „Ik ben er van overtuigd, dat gij uw plicht wilt doen, doch gij vergist U wanneer gij niet wilt luisteren naar het beroep, dat door de heren Rey en Buisse- ret op U is gedaan". Spaak eindigde met een be roep op de Regering om de mo gelijkheid van eendracht niet te ruïneren. Hij riep uit: „Wij hebben onze gedragslijn vastgelegd. Rekent er niet op, diat gij ons zult kunnen terug houden". Nadat de minutenlange ova ties der linkerzijde waren ge ëindigd, nam de Eerste Minis ter Duvieusart het woord. Hij bestreed de stelling der oppositie, dat voor de Koning de onmogelijkheid om te rege ren blijft bestaan op grond van morele en politieke overwegin gen. ,„Gij hebt verklaard, dat gij geen Republikein zijt en dat gij njet tegen de monarchie bent. Indien dit juist is, kan ik U vragen U in deze omstandighe den rond de persoon van de souverein te scharen. Wij kun- cialisten toe en hij meende, dat blijkbaar de Socialisten de hoop verloren hadden nog eens langs deze wettige wegen aan de macht te komen. Nadat het applaus van recht- sen de kreten en het gefluit van links waren bedaard, ver klaarde de voozitter de inge diende Liberale motie, waarin op een compromis werd aange drongen, niet ontvankelijk. De Vlaamse Liberalen, die deze laatste verzoeningspoging had den ondernomen, betoonden zich zeer ontstemd door de be slissing van de voorzitter. De felle protesten van Libe ralen leidden ertoe, dat de ver gadering over de motie moest stemmen. De meerderheid be vestigde daarbij het standpunt van de voorzitter. De verdeeldheid werd gede monstreerd, doordat slechts de fracties der Christelijke Volks partij en een Liberale afgevaar digde op het moment van de stemming aanwezig waren. De andere Liberalen, de Socialisten en Communisten hadden uit pro test de zaal verlaten, na een laatste waarschuwing aan het adres der meerderheid te hebben gericht. Vóórdat de beslissende stem ming plaats had, betrad Paul Henri Spaak de tribune om aan te kondigen, dat de socialistische fractie de zaal zou verlaten om haar eigen adres van hulde te gaan aanbieden aan de Prins- Regent. Zich lot «le Katholieke fracties en de Regeringsbanken richtend, zeide Spaak: „Binnen enkele mi nuten zult gij een overwinning behalen. Dan zult gij het teken van de ongelukkigste zal zijn in onze nationale geschiedenis." Namens de liberale groepen had oud-Minister Lefèbre even eens de verklaring afgelegd, dat de Liberalen zich van stemming zouden onthouden. „De Liberalen weigeren zich aan te sluiten bij de machtsoplossing, welke de C. V. P. ons gaat opdringen," zo verklaarde hij. Na de spectaculaire uittocht der oppositie-fracties had de mon delinge stemming plaats. 198 van de 387 leden stemden vóór het decreet. De enige niet C. V. P.-man onder de vóórstem mers was de Liberaal Lahaye. Twee leden der C. V. P. waren afwezig wegens ziekte. BIJEENKOMST VAN HET BELGISCHE KABINET Het kabinet is terstond na af loop der stemming bijeen geko men om de toestand, ontstaan door de opheffing van het re gentschap, te bespreken. HULDE AAN PRINS-REGENT. Vijf minuten over vijf, vlak na dat de Kamers het regentschap hadden beëindigd, werd ten te ken daarvan de nationale vlag neergehaald van de koepel van het koninklijk paleis, het ambts- verblijf van de Prins-Regent. Dit gebeurde juist op het moment, dat de socialitische fracties, 139 man sterk, uit het park kwamen gewandeld op weg van het par lement naar het paleis. De socia listische afgevaardigden stelden zich op het trottoir voor het pa leis op en riepen nadat de vlag gestreken was, enkele malen „Leve België" en „Leve de Prins- Regent". Daarna marcheerden zij het paleis binnen. De Prins was niet ten paleize aanwezig en de leden verlieten het gebouw, nadat zij hun handtekening in het „gouden boek" hadden ge plaatst. Een half uur na de socialisti sche fracties maakte de liberale groep dezelfde wandeling om eveneens in het „gouden boek" te gaan tekenen. Eerste-Minister Duvieusart en de voorzitters van Kamer en Se naat zullen zich Vrijdagmiddag naar Prègny begeven om de Ko ning van het beoluit der Kamers op de hoogte te stellen, zo is gis teren officieel meegedeeld na af loop der zitting van het Kabinet. Naar het A. N. P. verneemt zal de deputatie eerst afreizen nadat zij in de voormiddag in de Sint Gudule kerk het plechtige Te Deum heeft bijgewoond, dat ter. gelegenheid van de nationale herdenkingsdag zal worden ge zongen. Het Kabinet heeft zich in zijn zitting van Donderdagavond be zig gehouden met de politieke situatie, welke thans is ingetre den. In Regeringskringen wordt verklaard, dat de Regering haar ontslag zal aanbieden zodra de Koning te Brussel zal zijn aan gekomen. KONING LEOPOLD ZAL ZA TERDAG ZIJN INTREDE IN BRUSSEL DOEN. In kringen, die ninauwe be trekking tot het Hof staan, wordt verklaard, dat Koning Leopold Zaterdag per vliegtuig uit Zwit serland naar België zal terug keren. De Koning, Kroonprins Boude- wijn, Prins Albert, Prof. Piren- ne (de secretaris des Konings) en de Katholieke Premier Du- vieuSart reizen met drie Dako ta's onder escorte van Jagers. Prinses De Réthy zal vermoe delijk nog minstens een maand in Genève blijven. Daarna komt zij ook naar Brussel met de acht jarige Prins Alexander en Prin ses Josephine Charlotte. In de inleiding wordt ver klaard, dat de 38ste breedte graad oorspronkelijk bedoeld was als een tijdelijke schei dingslijn ter vergemakkelijking van de overgave van de Ja panse strijdkrachten. De Sow- jet-Russische bezettingsautori teiten hadden er echter een permanente grens van gemaakt en herhaalde pogingen der Ver. Staten om de eenheid van Ko rea te bereiken, waren door de Sowjetrussische autoriteiten in Noord-Korea verijdeld. Toen de V.N. in 1947 op het houden van algemene verkie zingen in geheel Korea aan drongen, hield de Sowjet-Unie zich afzijdig en weigerde toe- stemmng te geven het Noorde lijke gebed van Korea te be treden. Het Witboek legt er de na druk op, dat de evacuatie van de bezettingstroepen overeenkom stig een resolutie van de Vei ligheidsraad ten uitvoer werd gebracht onder het toezicht van de commissie der V. N.,die even wel geen toestemming kreeg om te controleren of de Sowjet-be- zettingstroepen ook uit Noord- Korea teruggetrokken waren. Er wordt in het licht gesteld, dat tot verdere Amerikaanse stappen, met inbegrip van het in de strijd werpen van Ameri kaanse grondstrijdkrachten, werd overgegaan, nadat de Vei- nen ons niet verbinden tot een hebben gegeven voor een strijci, Troonsafstand!" aldus Duvieu- tdie België kan verscheuren. Dit sart. 'is een historische daad, die één Lionel Hudson, oorlogscorres pondent van Reuter bij het Ame rikaanse hoofdkwartier in Korea meldt dat het Noordkoreaanse leger Donderdag bij het aanbre ken van de dag op vele punten een offensief inzette langs de frontlijn, die dwars door Zuid- Korea van de Gele Zee in het Westen naar de Japanse Zee in het oosten loopt. Twee verse Amerikaanse divi sies zijn in de strijd geworpen om de Noordkoreaanse troepen tegen te houden, tot er na de aan voer van versterkingen tegen aanvallen kunnen worden inge zet. Amerikaanse en Zuidkoreaanse troepen staan gereed om de aan val der Noordelijken op te van gen. Aan de Oostkust v/ordt ge vochten tussen geallieerde strijd krachten en troepen der Noor delijken, die naar het zuiden trachten door te stoten. De Amerikaanse verliezen zijn klein. Van de Noordkoreaanse tanks, die aan de grote aanval deelne men, zijn er reeds zeven door een r.ieuw type raketkanon van 78 mm vernietigd. Volgens vooruitgeschoven pa trouilles hebben de Noordelijken twee tot drieduizend man ten Z- van de Koem samengebracht. De Amerikanen menen in de 78 mm raket een afdoend wapen te hebben gevonden tegen de Noordkoreaanse zware tanks, die tot dusver ongehinderd de Ame rikaanse linies konden binnen dringen. De Amerikaanse artillerie en luchtaanvallen veroorzaken zwa re verliezen in de gelederen der Noordelijken. GEEN OVERWINNINGSKANS VOOR NOORD-KOREANEN. Generaal MacArthur heeft in een speciaal communiqué ver klaard, dat met de deployëring van de voornaamste delen van het Amerikaanse 8ste leger in Korea de eerste fase van de strijd en daarmee de kans op een Noordkoreaanse overwinning voorbij zijn. Toen de communisten de linie langs de rivier de Han ten Z. van Seoel hadden doorbroken en ge heel Korea voor hen open lag, was hun kans op de overwinning zeer groot geweest, aldus Mac- Arthur. „De bekwaamheid en moed van de Amerikaanse strijdkrachten heeft de Roden opgehouden en hen gedwongen tot kostbare fron tale aanvallen over te gaan." MacArthur, die verklaarde, dat de Amerikaanse verliezen gezien de geweldige overmacht der te genstander betrekkelijk licht zijn, kon de komende ontwikkeling niet voorspellen. De strategie voorziet in „terugtrekken volgens plan en plaatselijk oprukken". De kracht der Amerikanen zal ech ter toenemen, terwijl die van de communisten vermindert, zo zei de hij. CANADA STELT ESCADRIL LE TER BESCHIKKING. De Canadese premier, Louis St. Laurent, heeft medegedeeld, dat een escadrille Canadese lan- ge-afstandsvliegtuigen voor de strijd der V. N. in Korea ter be schikking wordt gesteld. Het kabinet heeft voorts beslo ten zo nodig mannen onder de wapenen te roepen. Verder be sliste de Canadese regering nog: 1. Canada zal onverwijld meer geld beschikbaar stellen voor zijn landsverdediging. 2. De regering overweegt, welke nieuwe stappen zij kan doen om de deelgenoten van Ca nada in het Noord-Atlantische verdrag te helpen. 3- Indien de Verenigde Na ties zouden overgaan tot het sa menstellen van een internationaal legioen voor de strijd in Korea, zal de Canadese regering over wegen, of hierbij ook een Cana dees contingent zal worden inge schakeld. Het brandende en verwoeste Taedjon aan de communisten latend, hebben vermoeide Ameri kaanse troepen zich gisteren een weg uit de puinhopen gevochten, na een dag lang straatgevechten tegen een verpletterende meer derheid te hebben geleverd. De Noordkoreanen, gebruik makend van guerillastrijders en sluip schutters, die tot achter de Ame rikaanse stellingen waren door gedrongen, zetten voor het aan breken van de dag van het N. en W. uit een grootscheeps offensief tegen Taedjon in. Piloten van Amerikaanse jagers, die wanho pig trachtten de tanks van de Noordelijken tegen te houden, meldden dat de stad „brandde als een fakkel". Elf tanks zouden buiten gevecht zijn gesteld. De Noordkoreaanse aanval, die kwam na drie dagen van betrek kelijke rust, heeft het gehele front in beweging gebracht. De communisten bezetten Tsjondjoe 6? km ten zuidwesten van Taed jon. Koemdjo, 25 km verder westwaarts, viel hun ook in han den. Beide plaatsen zijn hevig door Amerikaanse vliegtuigen be stookt. Op het centrale front, 40 km ten noordoosten van Taedjon, be weegt zich een lange colonne Noordelijke tanks en artillerie in de richting van Moengdjoeng. Zij wordt door vliegtuigen aan gevallen. Voorts verzamelen zich com munistische tanks en infanterie op de centrale hoogvlakte. Hier- ligheidsraad op 27 Juni in een resolutie bij de loden van de V. N. er op had aangedrongen „zodanige steun te verlenen aan de Koreaanse Republiek als no dig mocht blijken om de gewa pende aanval af te slaan en de internationale vrede en de vei ligheid in dat gebied te her stellen". In deze zitting, aldus het Wit boek, had de Veiligheidsraad de beschikking over ©en rapport van de commissie voor Korea, waarin het volgende stond te lezen: „Te oordelen naar de werke lijke gang van zaken, heeft het Noord.Koreaanse regime een zorgvuldig voorbereide, geco ördineerde grootscheepse aanvaï op Zuid-Korea ingezet DO Zuid-Koreaanse strijdkrachten waren voor zuiver defensieve doeleinden verdeeld over alle sectoren langs de 38ste breedte graad De .aanval kwam voor hen als een volledige ver rassing". De reactie van de overgrote meerderheid van de ledenstaten der V. N. op de resoluties van de Raad is onverdeeld gunstig geweest. Slechts de communis tische landen hebben zich te gen de resoluties van de Veilig heidsraad gekant. Voorts treedt het Witboek in bijzonderheden over de Sowjet- Russische bewering, dat het op treden van de Veiligheidsraad onwettig is. In dit verband wordt vermeld, dat het op grond van een groot aantal precedenten sinds 1946 gebruik is geworden aan de af wezigheid van permanente le den niet de betekenis van een veto te hechten. medegedeeld door het K.N.M.L te De Bilt, geldig van Vrijdag ochtend tot -avond. Vrij warm. In de ochtend aanvankelijk hier en daar nog mist. Overigens veranderlijke bewolking met op de meeste plaatsen nu en dan zonneschijn. Vrijwel de gehele dag droog weer. Weinig wind. Vrij warm. ZATERDAG 22 JULI. v.m. n.m. Breskens 6.42 7.0G Terneuzen 7.17 7.35 Hansweert 7.57 8.15 Walsoorden 8.07 8.25 ZON- EN MAANSTANDEN. Juli. 24 4.49 20.43 16.48 door wordt Taegoe, de Ameri kaanse bevoorradingsbasis die 80 km zuidelijker gelegen is, be dreigd. In het oosten is de havenplaats Jofigdok, 40 km ten noorden van Poharïg, waar de Amerikanen Dinsdag een landing uitvoerden, in handen van de Noordelijken gevallen. Amerikaanse versterkingen aan j manschappen en tanks blijven in de zuidoostelijke hoek van het schiereiland arriveren. Vliegtui gen bombarderen van landbases en vliegdekschepen af, zolang het weer het toelaat, de Noor delijke strijdkrachten. Nader wordt gemeld, dat Iri (aan de westkust) en vermoede lijk ook het nabijgelegen Nonsan door de Noordelijken bezet zijn. In tegenstelling tot de berich ten van het front, wordt in het leger bericht van MacArthur u" Tokio gezegd, dat de Amerikaan se 24ste infanteriedivisie nog stand houdt in het gebied van Taedjon ondanks verzwaarde druk van de Noordelijken. li van de Brusselse >u vandaag vroeg in aats vinden, ti, die de aankomt nen, moesten atcfe lelden, teneinde ge- ir het vliegveld te 1' zou na aankomst auto naar het Pa- ken gaan. Dit he- ïij dus niet in de l zal komen en. Toordelijke buiten- isseren. >u worden afgezet is van de Rijks- gstplechtigheid op zou uiterst sober de Eerste-Minister Ministers van Bin- iken en Oorlog ter anwezig zijn. De bestaat, dat 's Ko- r, Koningin Eiisa- ig zal zijn. s De Rethy zal zich. oor wijlen Koningit 1935 door een auto- Zwitserland om hét na haar terugkomst grond houden. Zij streven een thuis te >or de kinderen uit ■elijken van Koning allen „mama" tegen deden Vrijdagmor- ten de ronde, dat pold reeds in zijn eken nabij Brussel erd. De geruchten 1, doordat men de het geronk en de een van vliegtuigen ïen, die in formatie Brussel vlogen, "unctionarissen ont- de vliegtuigen de ;n gebracht. set politieke geschil itie van Moli Hatta. komst van Donder- rts wel aangetoond, sesische politici Mob :er als Minister-Pre- i. Hij zal nu de func- van Vice-Presidept dsstaat en dus geen an het nieuwe Ka- geen enkele andere in slaagt een Mi- >rmen en men ten ch weer Hatta zou i als formateur op dat geval moet hij len als Vice-Presi- er een nieuwe Wee rden benoemd, men bij de leidende ren naar de reden, Moh Hatta uitscha- jgt men de meest antwoorden, alsb.v. de afgelopen maan. >f: Hatta heeft rust zijn toch niet aan en, of: Hatta staat het partijleven, en- anistische groepen :ren zich duidelijk, n grote tegenstan- ken dit niet onder nken. iere vraagstukken. Breskens 8.33 9.00 Terneuzen 9.08 9.35 Hansweert 9.48 10.15 Walsoorden 9.58 10.25 ZON- EN MAANSTANDEN. Juli. 22 4.46 20.46 13.46 23.21 23 4.47 20.45 15.16 23.40 24 4.49 20.43 16.48 v 25 4.50 20.42 18.16 0.07 26 4.52 20.40 19.28 0.49 de 24ste Amerikaanse divisie, bevindt, die Donderdag bij de Amerikaanse aftocht werd ver mist. Volgens de laatste berichten is de 'hulpcolonne er niet in ge slaagd zich een weg te banen door de Noord-Koreaanse linies. De Koreaanse tolk van de ge neraal is Vrijdagochtend door de Noordelijke linies weten te drin gen en heeft de Amerikaanse ui, urnunr Ir. Verscheidene leden van de V. N. hebben vertrouwelijke aan biedingen gedaan om grond strijdkrachten naar Zuid-Korea te zenden, aldus meldt de „New York Times" Vrijdag uit Lake Success. De correspondent van het blad schrijft, dat de namen van de betrokken landen geheim wor den gehouden, maar dat Engel- Ook de internationale ontwik keling, zowel in Europees als in wereldverfoand gezien, plaatst ons voor geheel nieuwe verhou dingen en vraagstukken. Er groeit een wereldverband, waarvan nog slechts de contou ren bekend zijn, doch het groeit en deze realiteit dwingt tot be zinning er op. Het belang van een en ander moet door de par tij en haar organen worden ge- moet worden, dat ae partij een werkelijke partij blijft; dat zij dus nooit mag worden een ver zameling van individuen, die een bepaald individualisme kun nen botvieren, ook niet wanneer men dat in groepsverband zou pogen te doen. Dat zou naar de mening van de partij-voorzitter het einde van de partij betekenen en het zou het vervullen van haar noodzakelijke taak en func- vragen, cue ten aanzien van naar structuur oprijzen, aan de orde kunnen komen. Wanneer er zijn, die menen, dat de verschillende meningen niet voldoende tot uiting en tot gelding kunnen komen; dat er te veel van boven af wordt ge decreteerd; dat de partij niet is een volkspartij, dan moet daar- ners wiizen er ten t de parlementaire der overeenkomst tsformatie ook nog jd in beslag zullen de onbevredigende n bestuurloosheid niet als geëindigd leschouwd. ning van het kabV i nog het moeilijke a de samenvoeging nenten van Dja- gja. Ook hier lig- moeilijkheden, aan gezien ae xeuze van de leidende ambtenaren aanleiding zal geven tot vele twisten. De noodzaak van een drastische rationalisatie van het ambtenarencorps wordt wel ingezien, doch is zeer moei lijk uitvoerbaar, gezien de vele politieke gevoeligheden, die op dit terrein ontzien moeten wor den. Het ambtenarencorps teliJ over in een bijeenkomst nis deze thans ongeveer een half millioen van gedachte worden gewisseld. mensen.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1