Amerikaanse famphibielanding Keert Koning Leopold Vrijdag terug? Boodschap van Truman aan 'ICongres topold de R.I.S. De arbeidslonen in Indonesië r onesie DONDERDAG 20 JULI 1950. 6e Jaargang No 1478. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot dan namiddags 2 uur. aan Zuid-Oostkust van Korea Zwaar Noordkoreaans mortiervuur was niet in staat de Amerikaanse troepen uit hun stellingen in het gebied van Taedjon te verdrijven. Niets wees op een terugtocht uit de stad. De troepen toonden zich vastbesloten te blij ven en hadden zich goed versterkt. Vliegtuigen vielen Noordkoreaaanse tanks en infanterie aan m de nabijheid van Nonsan, zuid-westelijk van Taedjon. Nonsan stond in brand. WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. SEPARISTISCHE KLANKEN IN BELGIE. Onder voortdurend lawaai en interrupties slepen de debatten in de Belgische Kamer zich voort. Twee Waalse socialisten lieten zeer krasse separatis tische geluiden horen. De heer Collard riep uit, dat de vooravond is gekomen van de dag, waarop het probleem van de onafhankelijkheid der Walen in volle omvang zou rijzen. Hij zeide, dat de Walen zich voorbereiden op een lange en hardnekkige strijd, waarin zij „even onver murwbaar zullen zijn als de Vlamingen dit indertijd zijn geweest". De heer Gailly riep onder hevig lawaai uit: „Leopold III heeft het graf geopend, waarin het Belgie van gisteren zal verzinken". Een nieuwe Belgische een heidsstaat was volgens deze socialist slechts denkbaar „zonder en tegen" de Koning. BOiW ontploft bij k« PROTESTBIJEENKOMST TE DJAKARTA. „In de koloniale tijd moest de arbeider van twee en een halve cent per dag leven. Tijdens de Japanse bezet ting hebben duizenden arbeiders in Remusha-verband dwangarbeid verricht, waarbij velen het leven lieten. Tijdens de revolutie stierven duizenden arbeiders in de strijd en nu, in de tijd van vrijheid en souvereiniteit, is de positie van de arbeider niet verbeterd", aldus ver klaarde de voorzitter van de Sobsi, afdeling Djakarta, op een protestbijeenkomst, gehouden in de openbare vergaderzaal van Djakarta voor een gehoor van 300 ar beiders. In de zaal waren geen stoelen, zodat de arbei ders hurkende of op de vloer zittende de vergadering volgden. „Wij naderen thans de Leba- ran, een grote dag voor Indo nesische Islamieten, waarvan Verstrekkende bevoegdheden voor de President 10 in President Truman heeft het Congres verzocht hem milliard dollar, benevens vergaande bevoegdheden verband met de Koreaanse crisis te verstrekken. De president acht vergroting van het aantal manschap pen en van de hoeveelheid materiaal nodig om het hoofd te bieden aan de toestand in Korea, maar ook om vrije, met de Verenigde Staten verbonden landen, te helpen bij het vergroten van hun militaire kracht. Duikdemonstraties van de 0 24 i: 5 regels 60 cent; 1 ct.; minimum p«K nummer of Adron meer. s namiddags 2 uur* Republiek Indo- a over het alge- ht. Frankering bij abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Temeuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 Losse nummers 6 cent cent Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs: per mm 10 et; minimum per advertentie Ijtk Rubriek Kleine Advertenties: 8 regels 60 ct.; iedere regel meec 12 ct AMERIKAANSE LANDING IN KOREA. De New York Herald Tribune meldt, dat de Amerikanen een amphibielanding hebben onder nomen in een haven aan de Z- O.-kust van Korea. De plaats zelf werd niet genoemd De landing die werd gedekt door oorlogsschepen en Ameri kaanse en Britse jachtvliegtui gen, ondervond geen tegenstand van de Noordkoreanen. Radio New York, die ook mel ding maakt van de landing, ver klaart. dat de troepen 11 km zijn opgerukt zonder tegenstand te ontmoeten. Normaliter vergt een derge lijke operatie 3 maanden voor bereiding, doch deze werd in 10 dagen opgezet, aldus het blad- In een bericht uit Tokio, dat door de radiostations van New York is uitgezonden, wordt ge zegd, dat er 2 divisies van het Amerikaanse leger in de strijd geworpen zijn in Korea. Tot de divisies behoort de 'eerste cavalerie, welke zonder tegenstand te ontmoeten een amphibielanding maakte aan de Koreaanse Oostkust, aldus het bericht. De generaal, die het bevel voerde over de landingsmacht, deelde een correspondent van Reuter mede, dat het doel van de operatie was er voor te zor gen, dat deze strategische ha ven niet door Noord-Koreanen bezet zou worden, en zijn troe pen zo snel en vlot mogelijk aan land te zetten. 37 Schepen waren in een ogenblik bijeen gebracht, zo zei hij. Volgens persberichten te New York namen 5000 man Ameri kaanse troepen aan de landing deel. Zij brachten artillerie en een half dozijn lichte tanks aan land en trokken snel land inwaarts. Een verslaggever van de „Co lumbia Broadcasting Company" die bij de landing aanwezig was en later naar Tokio terugkeer de, verklaarde in een directe uitzending naar New York, dat de troepen aan land gingen in de kleine haven Pohan, onge veer 105 km te Noorden van de haven Boesan, via welke de Amerkiaanse troepen in de Taedjon-sector bevoorraad worden. „Alles verliep als een uurwerk. De troepen gingen aan land, alsof zij gingen picknic ken. De zee was glad als zijde", aldus de verslaggever. De positie, die voor de landing is gekozen, opent de mogelijk heid, dat de nieuwe divisie in Noordelijke richting langs de kust naar de 38ste breedtegraad oprukt of het binneland ingaat om de Noordkoreaanse troepen in de centrale sector nabij Hamtsjang in de flank aan te medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag morgen tot avond. Hogere temperaturen. In de ochtend aanvankelijk nog hier en daar mist. Wisselende bewolking met op de meeste plaatsen flinke opklaringen. Overwegend droog weer met weinig wind en hogere tempera turen dan gisteren. VRIJDAG 21 JULI. v.m. n.m. Breskens 5.55 6.11 Temeuzen 6.30 6.46 Hansweert 7.10 7.26 Walsoorden 7.20 7.36 ZON- EN MAANSTANDEN. Juli. 20 4.43 20.48 10.56 22.54 21 4.44 20.47 12.20 23.07 22 4.46 20.46 13.46 23.21 23 4.47 20.45 15.16 23.40 vallen en op te rukken naar de Koemlinie. Het hoofdkwartier van Mac- Arthur had vóór de operatie een „veiligheidsstilzwijgen" op gelegd, maar het nieuws werd in het buitenland bekend ge maakt, vóór het stilzwijgen werd opgeheven. In de afgelopen 24 uur doen geruchten de ronde over een tweede landing te Pjongok aan de Koreaanse Oostkust. De sterkte van de grondstrijd krachten in het gebied van Po- hang is met 300 procent toege- nomend oor de landing van de grote gemechaniseerde Ameri kaanse infanteriemacht. De operatie is van defensieve aard: Men heeft niet het plan de N. Koreaanse linies binnen te drin gen. Het doel is bescherming te verlenen aan de belangrijke operatie te land. De eerste troepen, die aan land gingen, behoorden tot de cavaleriedivisie, die op de Phi- lippijnen tegen de Japanners heeft gestreden. TAEDJON NOG IN AMERI KAANSE HANDEN? Radiostation Pjongjang meldt, dat twee steden aan de oostkust, Poejo op ongeveer 50 km en Non san op 34 km van Taedjon, door het Noordkoreaanse leger zyn veroverd. De omsingeling van Taejon zelf wordt voortgezet. Het hoofdkwartier van het Amerikaanse 8ste leger in Korea heeft medegedeeld, dat Taed jon nog in Amerikaanse handen was. De .Amerikanen maken gebruik van de rust aan het front om hun stellingen te versterken. In de laatste 24 uur zijn 3 Ame rikanen gewond en geen gesneu veld. Aan de oostkust hebben de Zuidkoreanen een aanval van de noordelijken afgeslagen en daar bij hun posities behouden. De Noordkoreaanse artillerie heeft gisteren de 48 uur rust aan het voornaamste Koreaans front ten noorden en westen van Taed jon verbroken. Ook de lucht macht is actief geworden. Een groep van ongeveer 500 man Noordkoreaanse infanterie zender steun van tanks rukt op in de richting van Taedjon en nieuwe Amerikaanse troepen worden opgesteld om tegenstand te bieden tegen deze groep. Noordkoreaanse vliegtuigen zijn aanvallen begonnen die de groot ste zijn sedert enige tijd. Drie Yaks zijn neergeschoten boven Taedjon. In totaal zijn 31 Noordkoreaanse vliegtuigen door de Amerikaanse luchtmacht ver nietigd. In een door generaal MacArthur uitgegeven communiqué wordt officieel meegedeeld, dat de 25ste divisie en de eerste cavaleriedivi sie in Korea zijn aangekomen. „Elementen van een van deze divisies zijn reeds in actie geko men en de andere divisie zal in de nabije toekomst in actie komen", aldus het communiqué. Volgens piloten gebruiken de Noordkoreanen een groot aantal pakdieren voor vervoer van de voorraden. Men gelooft, dat dit wijst op 'n tekort aan voertuigen als gevolg van de aanhoudende luchtaanvallen op het Noordko reaanse wegvervoer. Generaal Bradley over een mogeljjk Amerikaans tegen offensief in Koreh. Generaal Bradley, voorzitter van de commissie van chefs der Amerikaanse generale staven, heeft, naar gemeld wordt, op een besloten bijeenkomst van de strijdkrachten van het Ameri kaanse Huis van Afgevaardigden verklaard dat, wanneer de Ame rikanen voldoende manschappen en materiaal naar Korea hebben overgebracht, „later" een tegen offensief tegen de Noordkoreaan se strijdkrachten kan worden in gezet. De commissie heeft de Ameri- kaanse minister van landsverde diging, Louis Johnson en de com missie van de stafchefs verzocht verklaringen' voor haar af te leggen. AMERIKAANS COMMUNIQUE. Volgens het laatste communiqué van generaal MacArthurs hoofd kwartier hebben de Noordkore anen in de westelijke sector rond Taedjon infiltraties uitgevoerd van geringe omvang en zijn bui ten het gevechtsterrein troepen bewegingen waargenomen. Zuidkoreaanse troepen hielden stand langs de invasiewegen, doch Jetsjon geraakte in Noord- koieaanse handen. Jetsjon ligt aan de hoofdweg van Andon naar Hamtsjang. De grootste activiteit werd ontwikkeld langs de Weg Tsjoengdjoe, Hamtsjoeng, Sangd- joe, waar de Noordkoreanen naar het zuiden oprukken en voorts in do corridor Jongdjoe-Andong, waar de vijandelijke troepen zich in oostelijke richting bewe gen. Amerikaanse en Britse toe stellen vielen 27 gecamoufleerde vliegtuigen op de grond aan, waarvan zij er elf in brand scho ten en andere zwaar beschadig den- Boven Taedjon werden drie Yaks neergehaald. Ten N. van Jongdok bleven de Noordkoreanen terugtrekken on der de druk der verenigde strijd krachten en het vuur van de marine- Noordkoreaans communiqué. Volgens het Noordkoreaanse communiqué zijn bij luchtgevech ten vijf Amerikaanse toestellen neergeschoten. Luchtdoelgeschut haalde twee vliegtuigen neer van een groep, die een aanval deed op Hoegnam, aan ds Oost-kust, 180 km ten Noord-Oos'-.n van Pjongjang. De Noordkoreaanse luchtmacht had voorts 60 van de 100 Amerikaanse vrachtauto's vernietigd, welke zich op Faegoe terugtrokken. De Noordkoreaan se troepen bleven op alle fronten oprukken. Vlaamse Liberalen hebben aan het eind van de vergadering opnieuw een poging gedaan alsnog de middenweg te vinden, die in April j.l. in de Koninjdij- keboodschap werd gevraagd. Er ligt voorts nog een motie van de Luikse Liberale Senator Rey, waarin wordt geëist, dat vóór 's Konings terugkeer een statuut voor de rechten van zijn familie wordt opgesteld. De Belgische Eerste Minister, Jean Duvieusart, zal na de de batten over de Koningskwestie, vergezeld van de voorzitters van Kamer en Senaat, de he ren Van Cauwelaert en Struye, per vliegtuig naar Pregny gaan om de Koning van het besluit der Kamers op de hoogte te stellen, zo wordt in Regerings kringen medegedeeld. Het ligt voorts in de bedoe ling, dat een afvaardiging uit de Kamers zal worden benoemd om de officiële dankbetuiging aan de Prins-Regent te gaan overhandigen. De laatste dag van het debat over de Koningskwestie is be gonnen met een krachtig beroep van de Liberale senators Hoste en Gillon om alsnog een com promis te bewerkstelligen op ba sis van het voorlopige accoord, dat in April tussen de partijen bestond. De heer Hoste heeft een motie in deze geest ingediend en eerste minister Duvieusart heeft meegedeeld, dat hij in het verde re verloop van het debat een ver klaring namens de regering zal afleggen. NINKLIJK SLOT TE LAE- KEN. Dinsdagavond om half twaalf Is een bom ontploft nabij de om rastering van, het park van het Koninklijk slot te Laeken. De bom was geplaatst tussen de kerk van Laeken en de hoofdingang van het park. op een afstand van enkele honder den meters van de ingang van. het park. De ontploffing heeft een gat van enkele vierkante meters in de tuinmuur geslagen, doch verdere ongelukken deden zich niet voor. Het parket heeft Woensdag ochtend ter plaatse een onder zoek ingesteld. Men gelooft algemeen, dat Koning Leopold, wanneer hij te rugkeert, zijn intrek in het Pa leis te Laeken zal nemen. De strijdkrachten van de V. S. zijn thans bij de wet beperkt tot 2.005.882 man, n.l. leger 837.00 man, marine 666.82 man en lucht macht 502.000 man. Volgens de laatste berichten zijn thans onder de wapenen: Leger 593.000, Ma- rinet 451.000 en Luchtmacht 407.000. Behalve nieuwe militaire maat regelen stelt Truman ook gedeel telijke mobilisatie van het thuis front voor. Er zal thans geen prijsbeheersing of rantsoenering worden ingevoerd. De president zei evenwel, dat hij niet zou aar zelen tot invoering over te gaan, als sterke prijsstijgingen deze maatregelen noodzakelijk zouden maken. Later zou er een verzoek tot belastingverhoging worden gedaan. Truman heeft zijn program neergelegd in een boodschap van 5500 woorden en geeft daarbij een uitgebreid verslag van de ge beurtenissen in Korea. „De aan val op de republiek Korea" „maakt het duidelijk, dat de in ternationale communistische be weging voorbereid is om onaf hankelijke landen te veroveren. Wij moeten daarom de mogelijk heid van gewapende agressie in andere gebieden onder de ogen zien." „In het binnenland moet het gebruik van de economische hulp bronnen worden gewijzigd om te verzekeren, dat aan de behoeften voor de verdediging wordt vol daan, zonder dat dit inflatie en de daaruit voortvloeiende ontbe ringen voor elk gezin meebrengt". In dit verband stelde de presi dent voor: 1. Dat het Congres wetten aanneemt, waarbij machtiging wordt verleend tot het betrekken met voorrang van het materiaal, dat voor de nationale veiligheid nodig is, het gebruik van grond stoffen voor niet-essentiële doel einden wordt beperkt, voorraad- vorming wordt tegengegaan en opvordering of inbeslagneming van materiaal, dat voor de defen sie nodig is, mogelijk wordt ge maakt. 2. dat alle regeringsbureaux hun programma's herzien, opdat verzoeken om diensten en goede ren, die van belang voor de ver dediging zijn, zoveel mogelijk worden beperkt. 3. Dat de belastingen sterker worden verhoogd, teneinde infla tie tegen te gaan. Truman zei dat hij een belas ting aan het Congres zou voor stellen, die gebaseerd is op de principes dat 't land moet trach ten het grootste bedrag der nood zakelijke uitgaven uit belastin gen te betalen en dat het belas tingstelsel zo moet zijn, dat de lasten billijk worden verdeeld. Truman heeft reeds eerder aan gedrongen op belastingverhoging vcor de grotere inkomens £en evenwichtig belastingpro gram moet het maken van woe kerwinsten tegengaan. Truman legde de nadruk op het belang van de opbouw der Noord-Atlantische mogendheden en zei, dat zij in nog grotere mate economische hulpbronnen ten behoeve van de verdediging zouden moeten gebruiken. Hij zou het Congres om nieuwe gelden verzoeken voor de handhaving van de kracht der Noord-Atlanti- rche mogendheden „op een be hoorlijk peil". Grotere kracht was nodig in drie algemene categorieën. In de eerste plaats om aan de toe stand in Korea het hoofd te bie den. De strijdkrachten van gene raal MacArthur moesten „zo spoedig mogelijk" over meer manschappen, uitrusting en voor raden kunnen beschikken. In de tweede plaats eiste de toestand in de wereld een aanzienlijke i "erTOlgThenT uitbreiding van de Amerikaanse - strijdkrachten en tenslotte moes- er KOPJe ten de bondgenoten van Amerika extra hulp hebben. President Truman besloot zijn boodschap als volgt: „Wij zullen de koers volgen, die wij met moed en met trouw gekozen heb ben, omdat wij in ons hart de vlam der vrijheid dragen. Wij vechten voor vrijheid en voor vrede en met Gods zegen zul len wij slagen". HET CONGRES KEURT MI LITAIRE HULP AAN HET BUITENLAND GOED. het grootste deel arbeider is. De arbeider eisen een maand sa laris gratificatie („Hadiah") en deze is door de Regering ge weigerd. ,,In deze tijd van vrijheid e*r souvereiniteit hebben ,,een tien tal dikke heren" een gelukkig- leven. maken pleziertochten in Regeringsautos en wonen In huizen als palelzen. Wat hebben deze heren voor de arbeiders gedaan? Nietsl! Ze willen zelfs de arbeider ver hinderen om de Lebaran op be hoorlijke wijze te vieren, door aan de arbeider geen gratifica tie te geven, terwijl het maan delijkse salaris nauwelijks toe reikend is om het gezin te on derhouden". „De vrijheid en souvereiniteit, waarvoor wij hebben gevochten is niet enkel en alleen voor „een tiental dikke heren", doch vooi het gehele Indonesische volk. Wij hebben geen andere inter pretatie voor nationale vrijheid dan een eerlijke verdeling van de winst onder de gehele be volking. De vrijheid en souve reiniteit, zoals wij die thans heb ben, is gelijk aan imperialisme door eigen landgenoten. De ar beider 'kan geen voet buiten de deur zetten of de belasting ach- Het Amerikaanse Congres heeft kort na de ontvangst van presi dents Trumans boodschap de re gering gemachtigd 1.222.500.000 dollar voor militaire hulp aan „vrqe landen te gebruiken „om het communisme in het buiten land te bestrijden". Het wetsont werp was reeds door de Senaat goedgekeurd. Het wordt thans ter bekrachtiging naar het Witte Huis gezonden. In zijn boodschap liet Truman doorschemeren, dat het boven vermelde bedrag pas „het begin" vormt. koffie, dat hjj drinkt, is belast met 10 procent- De belasting voor dje! tani is zo schrikbarend gestegen, dat zijn bedrijf nauwelijks meer lonend is. De spreker noemde hier ee» belastingtoename bij de tani van 200 procent, vergeleken met vóór de souvereinteitsover- dracht Verder voerden nog een zestal vertegenwoordigers van arbei dersorganisaties het woord, die zich allen in even felle bewoor dingen uitlieten. Zie verder pag. 2 zesde kolom. In het kader van de tentoon stelling Rotterdam Ahoy zal de onderzeeboot O 24 onder com mando van luitenant ter zee 2de klasse H. Brakema op 26, 27, 28 en 29 Juli, telkens des middags tussen 15.00 en 17.15 uur duikde monstraties geven. De boot komt san de Parkkade tegen stroom te liggen en gaat tussen kilometer- paal 1002 en 1001 onder water op een diepte van ongeveer 12 me ter. De duik zal ongeveer 20 mi nuten duren. l van de Brusselse u vandaag vroeg in lats vinden. 1, die de aankomst ïen, moesten aida. elden, teneinde ge- r het vliegveld te zou na aankomst auto naar het Pa een gaan. Dit be- lij dus niet in ëe zal komen en 'oordelijke buïten- isseren. u worden afgezet s van de Rijks- gstplechtigheid ep zou uiterst sober le Eerste-Minister linisters van Bin ken en Oorlog ter anwezig zijn. De bestaat, dat 's Ko- Koningin Elisa- g zal zijn. CHTGENOTE VA» ING LEOPOLD. i De Rethy zal zich >or wijlen Koningir 1935 door een auto- ïwitserland om hét na haar terugkomst ;rond houden. Zn treven een thuis te or de kinderen uit elijken van Koning allen „mama" tegen deden Vrijdagmor- :en de ronde, dat po ld reeds in zijn eken nabij Brussel erd. De geruchten i, doordat men de het geronk en de en van vliegtuigen ïen, die in formatie irussel vlogen, unctionarissen ont- de vliegtuigen de sn gebracht. et politieke geschL tie van Moh Hatta, komst van Donder- rts wel aangetoond, lesische politici Moh ■er als Minister-Pre- i. Hij zal nu de func- van Vice-Presidept dsstaat en dus geen an het nieuwe Ka- {een enkele andere in slaagt een Mi- irmen en men ten ch weer Hatta zou als formateur op dat geval moet hjj en als Vice-Presi- er een nieuwe Vlee sden benoemd, nen bij de leidende ren naar de reden, Moh Hatta uitscha- igt men de meest intwoorden, alsb.v. de afgelopen maan f: Hatta heeft rust zijn toch niet aan ;n, of: Hatta staat het partijleven, en- tnistische groepen ren zich duidelijk, n grote tegenstan den dit niet onder iken. iere vraagstukken. tYtnio Terneuzen Hansweert Walsoorden 9.08 9.48 9.58 9.35 10.15 10.25 ZON- EN MAANSTANDEN. Juli. 22 4.46 20.46 13.46 23.21 23 4.47 20.45 15.16 23.40 24 4.49 20.43 16.48 25 4.50 20.42 18.16 0.07 26 4.52 20.40 19.28 0.49 Donderdag bij de aftocht werd ver- bevindt, die Amerikaanse mist. Volgens de laatste berichten is de hulpcolonne er niet in ge slaagd zich een weg te banen door de Noord-Koreaanse linies. De Koreaanse tolk van de ge neraal is Vrijdagochtend door de Noordelijke linies weten te drin gen en heeft de Amerikaanse Verscheidene leden van de V. N. hebben vertrouwelijke aan biedingen gedaan om grond strijdkrachten naar Zuid-Korea te zenden, aldus meldt de „New York Times" Vrijdag uit Lake Success. De correspondent van het blad schrijft, dat de namen van de betrokken landen geheim wor den gehouden, maar dat Engel- keling, zowel In Europees als in wereldverband gezien, plaatst ons voor geheel nieuwe verhou dingen en vraagstukken. Er groeit een wereldverband, waarvan nog slechts de contou ren bekend zijn, doch het groeit en deze realiteit dwingt tot be zinning er op. Het belang van een en ander moet door de par tij en haar organen worden ge- werkelijke partij blijftdat zij dus nooit mag worden een ver zameling van individuen, die een bepaald individualisme kun nen botvieren, ook niet wanneer men dat In groepsverband zou pogen te doen. Dat zou naar de mening van de partij-voorzitter het einde van de partij betekenen en het zou het vervullen van haar noodzakelijke taak en func- structuur oprijzen, aan de orue kunnen komen. Wanneer er zijn, die menen, dat de verschillende meningen niet voldoende tot uiting en tot gelding kunnen komen; dat er te veel van boven af wordt ge decreteerd; dat de party niet is een volkspartij, dan moet daar- iers wnzen er ten c de parlementaire der overeenkomst sformatie ook nog d in beslag zullen de onbevredigende bestuurloosheid niet als geëindigd eschouwd. dng van het kabV nog het moeilijke de samenvoeging lenten van Dja- ija. Ook hier lig- .noeilijkheden, aan- uze van de leidende ammenaren aanleiding zal geven tot vele twisten. De noodzaak van een drastische rationalisatie van het ambtenarencorps wordt wel ingezien, doch is zeer moei lijk uitvoerbaar, gezien de vele politieke gevoeligheden, die op dit terrein ontzien moeten wor den. Het ambtenarencorps te&J over in een bijeenkomst ais deze thans ongeveer een half millioen van g*edachte worden g-eulsseld. mensen.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1