Uit de Provincie BINNENLANDS NIEUWS SPORT a; topold BIM EN DE DUIZENDNEUS de R.I.S- onesie NIEUWS TERNEUZEN BRESKENS. BIERVLIET. GROEDE. NIEUWVLIET. RETRANCHEMENT. IJZENDIJKE. ZAAMSLAG. Operaties tegen de Zuid-Molukken zijn begonnen Grieks protest bij de V.N. tegen Bulgaarse aanvalsdaad Het ontwerp voor buitenlandse hulpverlening Een vijfde arrestatie in de zaak-Fuchs SPEELGOEDFABRIEK UITGEBRAND. Mc Carthy's beschuldigingen ongegrond Criiiek op de Britse lucht verdediging Albanese nota aan Joego-Slavië GARNALENSMOKKEL UIT NEDERLAND NAAR BELGIE. ic schrijven ZWEMMEN. Republiek Indo- a over het alge- ht. -Java kwam „over de brug"'. De voorlaatste muzikale wan deling van de Harmonie ten be hoeve van het Instrumenten- fonjds ging over de brug naar 't <Java. En men is niet teleurgesteld. 359 was 'de opbrengst. De huisvrouwen kwamen aan de deur en op de straat werd een huppeltje op de muziek mee gemaakt en toen het op de gift aankwam, bleken allen er op gerekend te hebben. Het kwam zelfs voor dat ver scheidene tegelijk hun kaartje vroegen en de collectant tege moet kwam. Met deze laatste collecte is de 3900 gepasseerd, wat het be- smi der Harmonie to* grote tevredenheid stemt. Indonesische gezinnen. ifca het kamp „De Haven" te Breskens verblijven momenteel 13 Indonesische gezinnen. In toteal 81 mensen. Bén gezin kon naar een nieu we woning te Axel verhuizen. De a.s. Kermis- Voor de kermis, die a.s. Za terdag begint, zijn verschillen de festiviteiten georganiseerd. Zo zal er voor de eerste miaal in Z.-Vlaanderen en koers voor ..Bromvliegen" worden gehou- desü. De Bromvliegen worden in verschillende klassen onderge bracht, naar gelang de snel heid (die ze kunnen ontwikke len. Daar deze aankondiging na de course warm ontvangen ■werd, verwacht men hiervoor grote deelname, ook van buiten de gemeente. Na de Bromvlieg-course speelt het Biervlietse twaalftal een partijtje korfbal tegen Ritthem. Zondag zijn er voetbalwed strijden. Bij F. Oubrie worden de ker- misschietingen gehouden. Maandag wordt de 9e ronde van Biervliet verreden. Hiervoor bestaat veel belang stelling. Ondertussen bouwen de ker misexploitanten de markt reeds vol. Bij goed weer zullen de sport- feesten stellig slagen. De toren. Het herstel van de schade aan de toren van Groede nadert snel. Het metsel- en betonwerk aan de achthoekige voet is gereed. Momenteel is men bezig de spits te construeren. Dit valt niet mee, daar de 8 hoeken van de voet, waarop het geraamte wordt gemonteerd, onderling vele centimeters verschillen. Vroeger keek men blijkbaar zo nauw niet! Naar Canada. Me heer P. J. Cruson vertrekt binnenkort naar Canada. In zijn plaats als ouderling der Ned. Herv. Kerk heeft men de heer J. P. A. Mabelis benoemd. Aan de grens. Bij de grenspost Retranche- n&ent werden gedetacheerd de grenskommiezen B. W. Brug man van Koewacht en L. J. 3v«anni uit Sas van Gent. De jubileumschieting een succes. De gouden jubilaris gehuldigd. "Eer gelegenheid van het feit dat ie heer Eug. Anker 50 jaren lid was van de handboogmaatschap- pij „Sint Sebastiaen", welke ver eniging volgend jaar haar 100- latrig bestaan hoopt te vieren, was door de vereniging als blijk van sympathie een jubileum- sahieting uitgeschreven. Vele schutters hadden acte de presence gegeven. Om half drie trok men met het vaandel voorop naar de weide. Daar werd de ju bilaris bij monde van de Presi dent-Koning A. H- van Waes ge nui digd en dank gebracht voor het vele werk dat hij in deze lan ge periode voor de vereniging heeft verricht. Hij sprak de hoop uit dat de jubilaris nog menig ,'aar actief lid van de vereniging zou mogen zijn. Ook memoreerde nij het feit, dat de jubilaris reeds 27 jaren onafgebroken Keizer der vereniging is, wat zeker wel als een unicum in de geschiedenis der handboogsport mag worden aangemerkt. Met een driewerf hoera werd deze speech beantwoord. De heer Anker dankte zicht baar ontroerd voor de hulde en de hartelijke woorden. De gehele buurt had voor deze gelegenheid ie driekleur uitgestoken. Na enige kanonsalvo's werd nu de wedstrijd ingezet. Burgemees ter Von Bönninghausen was ook van de partij en bracht hiermede het aantal schutters op 100. Dat ook hij van wanten wist, bleek toen hij na zijn tweede schot reeds een premie naar beneden haalde. De verdere uitslag was als volgt: Hoogvogel: G. Michielsen, Zuid- dorpe; le zijvogel: J. de Clerq, Terneuzen; 2e zijvogel: Em. van Overloop, IJzendijke; le kalvogl: F. Vermast, Terneuzen; 2e kalvo- gel: L. Groosman, IJzendijke; le kleine kalvogel: R. Deveneijns, Watervliet; 2e kleine kalvogel: G. Vossaert, Eecloo. De 2e hoogvogel geschonken door de heer Eug. Dellaert werd met een fraai schot gevolgd door de jongste deelne mer Joh. Dellaert te IJzendijke- Het hoogst aantal vogels n-1. 5 door G. Geijzels te Eede. De me daille geschonken door de Edel- Achtb. Heer Burgemeester werd gewonnen door V. van Overloop te Zuiddorpe. Het concert kon niet worden afgewekrt. Het muziekgezelschap „Geduld Overwint" gaf een concert in de kiosk op de markt. De nummers werden, zoals we dit de laatste tijd van dit korps gewoon zijn, keurig uitgevoerd. Toen evenwel na de pauze het concert zou worden voortgezet was het donker geworden. Wat de muzikanten ook probeerden, er was geen licht te krijgen. Het ge zelschap kon dan ook niet anders doen dan met een pittige mars er een einde aan te maken- Want mucireren in het donker is on mogelijk. Daar dit reeds voor de tweede maal bij een uitvoering voorviel, is het te hopen dat hier in het vervolg aandacht zal wor den geschonken. Een wielrennerssupporters vereniging. In het café van de heer Gillis had een bijeenkomst plaats om te komen tot oprichting van een wielrennerssupportersvereniging- De bedoeling van deze vereni ging is de plaatselijke beginne lingen en toekomstige wielren ners financieel en ook moreel te steunen. Het beoefenen van de wielren- sport kost voor hen die met deze sport beginnen veel geld. Maar het Is niet alleen de financiële steun die deze jongens nodig heb ben, ook morele steun kunnen zij niet missen. Het voorlopig bestuur is als volgt samengesteld: Jan Willem sen, Em. van de Moortel, L- Le- cluijse en Maur. de Rocker. Reeds een 15-tal leden gaven zich op deze vergadering op. Besloten werd om op Dinsdag 25 Juli een vergadering te beleg gen en dan een definitief bestuur te kiezen. Gevonden voorwerpen. Een kinderjasje, inl. bij Jac. van Doom, Reuzenhoek C 36 Het onvermijdelijke gebeurde. De Duizendneus kwam zijn handlangers tegen in een sche merig gangetje. Om na alle op winding die deze nacht voor hen had.' meegebracht, nu plot seling tegenover een nijdige ge harnaste ridder te staan was teveel voor Nero en Napoleon. Toen ze de duizendneus ram melend zagen naderen, vielen ze tegelijkertijd van hun stokje, alsof het een afspraak was. De enigen die nu nog in de gangen liepen waren Basli en de Dui zendneus. Ook deze heren moesten el kaar tegenkomen. Dit gebeurde op hetzelfde punt waar ook de vorige ontmoeting zich had af gespeeld. Niet alleen Basli viel ditmaal flauw, maar ook de Duizendneus. „Zelfs de grootsten hebben hun zwakke ogenblikken" riep Bash nog voor hij ineen zakte. „Het wordt me te veel" zucht te de Duizendneus toen hij zijn evenwicht verloor. Daar zat Bim nu bij het licht van een kleine fakkel met lou ter flauwgevallen mensen om zich heen. DE „AS TRI AS" REEDS OP 21 JULI BINNEN. Het stoomschip ,^Asturias"', die in charter voor de Maat schappij „Nederland" passa giers van Indonesië naar Ne derland vervoerd, wordt reeds op 21 Juli aan de Javakade te Amsterdam verwacht. ONPLEZIERIGE VERRASSING VOOR ONEERLIJKE ZEELIEDEN De recherche van de Rijkspo litie te water in A'dam heeft In het verloop van enkele dagen 4 opvarenden van een Neder lands zeeschip, aangehouden. De mannen hebben zich geza menlijk ruim 1 jaar geleden schuldig gemaakt aan diefstal van ladingsgoederen, ter waar de van enkele malen duizend gulden. De gestolen goederen waren in Indonesië grotendeels aan de man gebracht. Een klein deel echter werd over boord gezet, omdat het niet ver kocht kon worden. De mannen dachten dat (de diefstal onbe kend was gebleven. Hun ver rassing bij de aanhouding was zo groot,, dat zij vergaten te ontkennen. FOTOGRAAF WAS TE GOEDGELOVIG. De fotograaf C. G. L„ wonende in de Snellinckstraat te Rotter dam, die een fotozaak wilde be ginnen, kwam in contact met de 56-jarige monteur P. B. uit Den Haag. Deze vertelde hem wel aan 5000,te kunnen komen om die zaak op te richten, doch zijn geld schieters wilden, naar zijn zeggen dat dit meteen flink zou gebeu ren. Zij kwamen toen overeen op Texel een hotel en een foto-ate lier te gaan bouwen. B. ging enthousiast opstap om, zoals hij zei, voorbereidende besprekingen te voeren. Van de fotograaf wist hij in totaal 975,los te krij gen. neerde achterdocht kreeg, deed aangifte bij de politie, waarna de Haagse monteur plotseling ver dwenen was. Maandagnacht kon men hem echter in zijn woning te pakken krijgen en werd hij naar Rotterdam overgebracht. STOFFELIJK OVERSCHOT VAN BADER GEVONDEN. Een wandelaar, die gisteren nacht op het Zandvoortse strand vertoefde, heeft daar het stoffe lijk overschot gevonden van de 9-jarige Katwijkse jongen H. van B-, die sinds 13 Juli vermist werd nadat hij te Katwijk aan Zee had gebaad. TIEN MAANDEN VOOR HAAGSE BOUWKUNDIGE. De Haagse Arrondissements rechtbank veroordeelde gisteren morgen de 45-jarige C. F. L. uit 's-Gravenhage, bouwkundige van beroep, tot 10 maanden gevange nisstraf, waarvan 4 maanden voorwaardelijk. Veertien dagen geleden eiste de Officier van Jus titie 2 jaar gevangenisstraf met aftrek tegen L„ aan wie verduis tering, oplichting en diefstal ten laste was gelegd. L., die regelmatig tripjes naar Duitsland maakte, huurde op een gegeven dag in Den Kaag een Skoda om zijn inziens belangrijke inlichtingen te brengen naar de Amerikaanse inlichtingendienst te Heidelberg. Onderweg bood hij de Skoda te Essen te koop aan. Van te voren had hij reeds een reservewiel van deze wagen voor benzine ingeruild. De ten laste gelegde oplichting betrof de toezegging die L. een zekere Schuurman zou hebben gedaan, om voor deze, tegen be taling van 250 gulden, een schil derij van Van Dijck in Duitsland aan te kopen. Dit schilderij kwam nooit over de grens. Tot slot zou L. ten nadele van een mejuffrouw T. te 's-Gravenhage 200 gulden hebben gestolen. De operaties tegen de Zuid- Molukken zijn begonnen, aldus heeft een woordvoerder van het Ministerie van Defensie van de R-I-S. »an Aneta medegedeeld. Er hebben gevechten plaats ge had op het eiland Buru, in de Baai van Namlea, waar de Apris-troepen zijn geland en op tegenstand stuitten. ,,Er hadden gevechten plaats, doch de landing is gelukt", al dus ging de woordvoerder ver der. Het is te verwachten, dat binnenkort ook een actie tegen Ceram, evenals tegen de andere eilanden rondom Ambon zal wor den ingezet. Uit betrouwbare bron wordt vernomen, dat de actie staat onder leiding van overste Slamet Riyadi. Het aan tal opererende troepen wordt geheim gehouden. Waarnemers zijn van .mening, dat de actiri voorlopig tot doel heeftisole ring van het eiland Ambon door bezetting van alle omliggende eilanden. De Griekse vertegenwoordiger bij de V. N. heeft Trygve Lie 'n schrijven gezonden, waarin hij namens zijn Regering protes teert tegen „een nieuwe Bul gaarse aanvalsdaad". Het betreft hier een grensin cident waarbij een Griekse grenspatrouille op 6 Juni op Grieks (grondgebied werd aan gevallen door „hetzij communis- tiscjje benden, hetzij Bulgaarse grenswachten", als gevolg waar van een Griekse soldaat werd gedood. dat de beschuldigingen van Mc Carthy „volkomen ongegrond" zijn. Het vijfde (republikeinse) lid waj van mening, dat het onder zoek „oppervlakkig was geweest en niet tot beslissende resultaten had geleid". Senator McCarthy verklaarde zelf, dat het rapport van de com missie „een reusachtige blunder" was. Het Amerikaanse Huis van Af gevaardigden is gisteren begon nen met de bespreking van het wetsontwerp betreffende steun verlening aan het buitenland, waarin 'n bedrag van 1.222.500.000 dollar voor deze hulp wordt uit getrokken. Het wetsontwerp, dat reeds door de Senaat is goedge keurd, voorziet ook in het be schikbaar stellen van gelden voor de levering van wapens aan Euro pa. De commissie beval het huis „prompte actie" aan. Als vierde Amerikaanse ver dachte in de zaak Fuchs is Maandag de 32jarige fabrikant L., die, toen de zaak trai- Julius Rosenberg: gearresteerd, zo deelt het Hoofd van de Ame rikaanse recherche, Edgar Hoor- ver, mede. Rosenberg, die in de tweede wereldoorlog Heel uitmaakte van de Amerikaanse verfoin- dindingstroepen,, wordt beschul digd van „samenzwering tot het uitleveren van atoomgeheimen aan Rusland". Hoorver zeide, dat Rosenberg „een andere belangrijke schakel in het Sowjetru&sische spionna- (ge-apparaat was. Behalve de Duitse atoomge leerde Dr. Fuchs, die onlangs door een Engels Gerechtshof wegens het uitleveren van atoomgeheimen aan Rusland tot 14 jaar gevangenisstraf is veroordeeld, zijn in deze zaak ook reeds de Amerikanen Har ry Gold, Alfred Slock en David Greenglass gearresteerd. De vier gearresteerde Ame rikanen worden allen beschul digd van samenwerking met Fuchs om atoomgeheimen aan de Sowjet-Unie uit te leveren. Gisterenmiddag omstreeks één uur heeft een felle brand een speelgoedfabriekje aan de Rijks straatweg in Haarlem geheel ver woest. Omstreeks dit uur werden de bewoners van de omgeving opgeschrikt door een compacte rookmassa, die uit genoemd per ceel bleek te komen. De brand weer werd gewaarschuwd, doch deze trof niemand in het perceel aan. Er werd een ruit ingeslagen en onmiddellijk met het blus- singswerk begonnen, doch het fa briekje brandde geheel uit en er ging een grote voorraad onder delen en afgewerkte producten verloren. Omtrent de oorzaak ls nog niets bekend. Een commissie van de Ameri kaanse Senaat, waarin drie demo cratische en twee republikeinse senatoren zitting hadden, heeft 'n onderzoek ingesteld naar de door cle republikeinse senator Joseph McCarthy geuite beschuldigingen, aat zich communisten Tn de Ame rikaanse regering zouden bevin den. Vier van de vijf commissie leden kwamen tot de conclusie. Air Chief Marshal Sir Guy Garrod, voorzitter van de lucht vaartliga van het Britse impe rium, heeft op een noenmaal van de Liga critiek geoefend op de Britse Regering omdat zij de nieuwste jachtvliegtuigen paar de Westelijke bondgenoten zond, terwijl de toestand van haar eigen luchtverdediging „erger dan verontrustend" was. De hulp-luchtmacht en de vrijwillige reserve waren 75 pro cent beneden de sterkte waar naar werd gestreefd. Het kust- commando van de R.A.F. was slechts een schaduw van het k ustcomm an do van weleer en vele van zijn toestellen waren verouderd, aldus Sir Guy. De gevechtsgroepen werden ver sterkt volgens een plan, dat eerst tegen het einde van het volgende jaar zou zijn uitge voerd. Nittemin leverde Enge land de nieuwste typen ge vechtsvliegtuigen in aanziet. - lijke getale aan zijn Westelijke bondgenoten, omdat ,deze toe stellen niet voor de R.A.F. ge bouwd werden. Albanië heeft een nota aan Joe- gc-Slavië gezonden, waarin wordt geprotesteerd tegen „de willekeu rige achterhouding" door Joego slavië van Duitse herstelbeta lingsgoederen, die voor Albanië bestemd waren, aldus meldt het Albanese persbureau. j In de nota wordt gezegd, dat de Albanese regering bij de „Cha se National Bank" te New York een crediet van ongeveer 106.000 dollar ten gunste van de Narodna Bank van Belgrado had geopend om de verzending naar Albanië te betalen van herstelbetalings goederen, die sedert 1947 en 1948 in de Joego-Slavische haven split hadden gelegen. In de nota wordt er aan toe gevoegd, dat de goederen ver overtijd waren. Er wordt van de Joego-Slavische regering schade vergoeding geëist in verband met de „schade, veroorzaakt door het uitstel". Uit Kieldrecht wordt gemeld, dat aanzienlijke hoeveelheden ge pelde garnalen uit Nederland naar België worden gesmokkeld. De garnalenvissers van Kiel drecht hebben zich omtrent deze sluikhandel te bevoegder plaat se beklaagd. ZOMERAVONDVOETBAL EN GEEN EINDE. Zelden heb ik, en met mij zeer vele toeschouwers, een onsym pathieker episteltje gelezen dan dat van „Enkele Sportvrienden" in Uw vorig nummer. Ware het niet, dat dit schrij ven minder prettige gevolgen kan hebben, zo zou ik de pen niet grijpen, zijnde de sop de kool niet waard. De opzet was waarlijk niet het veroveren van bekers, medailles of wat dan ook, maar zuiver een ontspanning en dan voornamelijk voor hen wier spieren reeds dreigden te verstijven of nog spieren moeten krijgen. En het is voor de organisatoren een suc ces geworden. Behalve de be- drijfselftallen, kreeg men vakge noten elftallen en ploegen uit stadswijken, die er niet 't minste bezwaar tegen hadden, dat zich hierbij voegden elftallen van clubs voor wie de Zondag een bezwaar is om in wedstrijden uit te komen. Dat er in die ploegen eens een enkele „voetballer" zit, hindert niemand. Voor deze is zo'n wedstrijd een peuleschilletje en terwijl de gelegenheidsvoet ballers al lang en breed zijn „uit gespeeld", zou hij na afloop ge rust nog zo'n wedstrijd kunnen spelen. Van „oververmoeidheid" is bij de „echte" voetballers dan ook geen sprake en hij zal bij de aanvang van het competitiesei zoen wellicht nog fitter zijn, dan zijn makkers, die de voetbal schoenen tijdelijk aan de kapstok hingen. In de elftallen, die deelnemen aan de zomeravond-competitie, zitten voornamelijk mannen met baarden, huisvaders, die bewon derd worden door hun langs het lijntje staand kroost als „vader" in het zweet zijns aanschijns een goal weet te produceren of, zij het wellicht met niet al te soepe le elegante bewegingen, een doel punt weet te voorkomen. Het is niet alleen een ontspan ning geworden voor de tegen elkaar uitkomende elftallen, maar ook voor de steeds in aantal toe nemende toeschouwers. Alles gaat zeer gemoedelijk en sportief, maar met een toewij ding, die juist zo vaak gemist wordt bij de echte voetballers. Na afloop van zo'n zomeravond- wedstrijd gaat niemand teleur gesteld of geërgerd huiswaarts! En nu op eens komt de critiek en nog wel van een zijde, die zich „Sportvrienden" noemen. (De naam „Sportvijanden" ware juis ter geweest.) Het schrijven van hen kan tot gevolg hebben, dat weer beperkende bepalingen wor den voorgeschreven, waardoor practisch een eind zal komen aan deze wedstrijden en dan kunnen deze zuurpruimen er zich op be roemen een eind gemaakt te heb ben aan een voor velen gezonde ontspanning en voor de honder den toeschouwers prettige ver pozing. Eén der toeschouwers. Onderl. clubkampioenschappen. Zwem-en Poloclub „De Schelde". Ondanks het gure zomerweer gaven de leden van „De Schelde" zich vol enthousiasme in de onderlinge clubkampioenschap pen. Aan spanning ontbrak het niet. De felste strijd was te zien op dé 3x50 mtr wisselslag estaf- fette (Heren), waarbij Ribbens z'n ploeg de overwinning bezorg de door een flinke achterstand in een voorsprong om te zetten. In het algemeen werden goede tijden gemaakt. Opvallend was eveneens het goede zwemmen van Mej. S. Loof op de 100 mtr rugslag. De uitslagen waren: 200 m schoolslag heren: O. Ribbens 3 min. 24 sec. 100 m borstcrawl dames: S. Loof 1 min. 36.1 sec. 100 m borstcrawl heren: T. v. Dinteren 1 min. 22.6 sec. 100 m rugslag dames: S. Loof 1 min. 43 sec. 25 m schoolslag meisjes: W. Doorns 24.9 sec. 25 m schoolslag jongens: M. Vroegop 26.7 sec. 100 m schoolslag heren: O. Ribbens 1 min. 36.7 sec. 100 m schoolslag dames: A. Jansen 1 min. 44 sec. 25 m rugslag meisjes: J. Verbiest 34.6 sec. 3x50 m wisselslag heren: O. Ribbens 2 min. 26.2 sec. 3x50 m estafette dames: N. de Lege, W. Kaan, C. van Akkeren in 2 min. 35.6 sec. 3x50 m estafette heren: O. Ribbens, L. de Jong, W. Loof in 1 min. 54.9 sec. Hedenavond wordt het verdere programma afgewerkt met 2 polowedstrijden en een kanaal- wedstrijd over 1000 meter, waar op 7 dames en 14 heren deelne men. Rio spil VOETBAL. Zuid-Amerikaanse contrasten. Maandagavond werd overal ln gezegd dat de Braziliaanse Danilo zelfmoord had ge pleegd wegens de nederlaag van zijn land in de finale van het tournooi om de wereldbeker. Deze geruchten werden echter niet bevestigd. i: 5 regels 60 cent; et; minimum pet nummer of Adres meer. s namiddags 2 uur. i van de Brusselse u vandaag vroeg in rats vinden, die de aankomst ïen, moesten atcii telden, teneinde ge- r het vliegveld te l* zou na aankomst auto naar het Pa- ten gaan. Dit ke- dj dus niet in de zal komen en ©ordelijke butten- isseren. u worden afgezet s van de Rijks- gstplechtlgheid ep zou uiterst sober le Eerste-Mlnister linisters van Bin ken en Oorlog ter anwezig zijn. De bestaat, dat 's Ko- r, Koningin Elisa- g zal zijn. CHTGENOTE VA3 ING LEOPOLD. i De Rethy zal zich. >or wijlen Koningic 1935 door een auto- ïwitserland om hét na haar terugkomst (rond houden. Zij treven een thuis te or de kinderen uit elijken van Koning allen „mama" tegen deden Vrijdagmor en de ronde, dat pold reeds in zijn eken nabij Brussel erd. De geruchten i, doordat men de het geronk en de en van vliegtuigen ïen, die in formatie irussel vlogen, unctionarissen ont- de vliegtuigen de >n gebracht. et politieke geschil tie van Moh Hatta. ■comst van Donder- rts wel aangetoond, esische politici Moh er als Minister-Pre- Hij zal nu de func- van Vice-Presidept dsstaat en dus geen an het nieuwe Ka- reen enkele andere in slaagt een Mi- irmen en men ten ch weer Hatta zou als formateur op dat geval moet hjj en als Vice-Presi- er een nieuwe Vlee sden benoemd, nen bij de leidende ren naar de reden, Moh Hatta uitscha- gt men de meest intwoorden, alsb.v. de afgelopen maan. f: Hatta heeft rust zijn toch niet aan ;n, of: Hatta staat het partijleven. en- mistische groepen ren zich duidelijk, n grote tegenstan den dit niet onder iken. :ere vraagstukken. Terneuzen Hansweert Walsoorden 9.U8 9.48 9.58 y.iö 10.15 10.25 ZON- EN MAANSTANDEN. Juli. 22 4.46 20.46 13.46 23.21 23 4.47 20.45 15.16 23.40 24 4.49 20.43 16.48 25 4.50 20.42 18.16 0.07 26 4.52 20.40 19.28 0.49 bevindt, me uimuemag- mr ne Amerikaanse aftocht werd ver mist. Volgens de laatste berichten is de hulpcolonne er niet in ge slaagd zich een weg te banen door de Noord-Koreaanse linies. De Koreaanse tolk van de ge neraal is Vrijdagochtend door de Noordelijke linies weten te drin gen en heeft de Amerikaanse verscheidene ïeaen van ae v. N. hebben vertrouwelijke aan biedingen gedaan om grond strijdkrachten naar Zuid-Korea te zenden, aldus meldt de „New York Times" Vrijdag uit Lake Success. De correspondent van het blad schrijft, dat de namen van de betrokken landen geheim wor den gehouden, maar dat Engel- Kenng, zowei tm c.urupees ais m wereldverband gezien, plaatst ons voor geheel nieuwe verhou dingen en vraagstukken. Er groeit een wereldverband, waarvan nog slechts de contou ren bekend zijn, doch het groeit en deze realiteit dwingt tot be zinning er op. Het belang van een en ander moet door de par tij en haar organen worden ge- werKeujKe party iuijjil; aai zij dus nooit mag worden een ver zameling van individuen, die een bepaald individualisme kun nen botvieren, ook niet wanneer men dat in groepsverband zou pogen te doen. Dat zou naar de mening van de partij-voorzitter het einde van de partij betekenen en het zou het vervullen van haar noodzakelijke taak en tunc- ïers wnzen er ten de parlementaire der overeenkomst sformatie ook nog d in beslag zullen de onbevredigende bestuurloosheid niet als geëindigd eschouwd. ïing van het kabi- nog het moeilijke de samenvoeging tenten van Dja- ,rja. Ook hier Iig- noeilijkheden, aan- ze van de leidende structuur oprijzen, aan ae orue t anroienaren aanleiding zal geven kunnen komen. 1 tot vele twisten. De noodzaak Wanneer er zijn, die menen, |van een drastische rationalisatie dat de verschillende meningen van het ambtenarencorps wordt niet voldoende tot uiting en tot wel ingezien, doch is zeer moei- gelding kunnen komen; dat er lijk uitvoerbaar, gezien de vele te veel van boven af wordt ge- politieke gevoeligheden, die op decreteerd; dat de party niet is dit terrein ontzien moeten wor een volkspartij, dan moet daar- den. Het ambtenarencorps telt over ill een bijeenkomst als deze thans ongeveer een half millioen van g*edachte worden g-ewisseld. mensen.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3