De Belgische Koningskwestie De toestand in Korea X Tegen pijnen! opold de R.I.S- 'WITTE KRUIS" Felle discussies Stalin antwoordt Nehroe De Nederlandse bevolking in Indonesië De komende Beneluxconlerentie lonesie Tijdens de opnieuw in gespannen atmosfeer verlopen zitting van de Verenigde Kamers heeft president Van Cauwelart Dinsdagmiddag medegedeeld, dat hij hoopt de discussies over het opheffen van het regentschap heden nacht ten einde te kunnen brengen en Donderdagmiddag de beslissende stemming te doen houden. WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. eenheden van tweede Botsing tussen Dieseltrein en Bus Lekte geheim bevel aan de Amerikaanse luchtmacht uit POEDERS «CACHETS-TABLETTEN P Republiek Inelo- over het aige- ht. 9.33TT5evmtrr, die rrorrcrerdag DTpae" o!o7 Frankering bij abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen TeL 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent Losse nummers 6 cent WOENSDAG 1* JULI 1950. 6e Jaargang No 1477. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 ct; minimum per advertentie J 1,501 Rubriek Kleine Advertenties: S regels 60 ct.; iedere regel moes 12 ct Vermelding onder nummer Biv reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot ém namiddags 2 uur. Opgewonden discussies ont stonden tussen de Minister van Justitie Carton de Wiart en Spaak tijdens een rede van de Soc. 'Senator Rolin, waarin deze op grond van citaten van Ka tholieke Leuvense Professen en de stelling verdedigde, dat de Kor ing zijn eed op de Grond wet zou hebben geschonden en zich daardoor in de onmoge lijkheid had geplaatst verder te regeren. Rolin zeide dat de So cialisten de Koning ook na zijn terugkeer „Berchtesgaden", contact met de overweldiger en collaboratie zouden blijven voor houden en dat zij hem voortaan Leopold Saksen-Coburg zullen noemen. Het Wetboek van Strafrecht zou hun eventueel het recht verschaffen voor de rechtban ken de juistheid van deze be schuldigingen te bewijzen, zeide Rolin. De Soc. Oud-Minister riep onder daverende toejui chingen van de linkerzijde uit: „Indien de Koning de strijd verkiest, dan zal hij hem heb ben". Tegenover de Katholieke Se nator Pholien, die uitvoerig be toogd heeft, dat de onschend baarheid van de Koning voort- bestaat, stelde Rolin de mening, dat de Koninklijke onschend baarheid alleen bestaat voor da den, die door ministeriële ver antwoordelijkheid worden ge dekt. De Koning had volgens hem echter zijn eigen verant woordelijkheid op het spel ge zet en daardoor de afkeuring vtan een groot deel der open bare mening opgelopen. Zijn onschendbaarheid had volgens Rolin opgehouden, om dat hij het pact van vertrouwen met de natie verbroken had. Roiin beschuldigde de Koning er van een dubbel spel te heb ben gespeeld en daardoor te zijn geworden tot een „gedeva lueerde, gewonde en ongenees lijke Koning." Onder luide protesten der rechterzijde vroeg de Oud-Mi nister zich af, hoe Londen en Parijs zouden reageren i Indien de koning het voorneme.fi te kennen gaf daar een officieel bezoek te ivillen brengen. HET DEFILE DER BELGI SCHE TROEPEN. Het défilé der Belgische troe pen, dat aanvankelijk Vrijdag a.s.. België's nationale feestdag, voor het Koninklijk Paleis zou worden gehouden, zal nu vol gens een officiële mededeling in de omgeving van. Cinquan- tenaire, de Brusselse „Are de Triomphe" plaats vinden. Deze plannenwijziging houdt verband met een eventuële te rugkomst van Koning Leopold. Ingeval de Verenigde Kamers ~Üóór Donderdagavond tot het opheffen van de Wet op het Regentschap zouden besluiten, wordt in alle Belgische bladen de mogelijkheid onder ogen ge zien, dat Koning Leopold Don derdagavond of Vrijdag naar België zal kunnen terugkeren. Het zou in de bedoeling lig gen dat Koning Leopold in ge zelschap van Prins Boudewijn en Prinses Josephine Charlotte des middags om 3 uur van uit het Koninklijk Paleis het défilé van de 4500 tot 5000 Belgische manschappen gadeslaat. De Belgische Soc. partij heeft in verband daarmede haar le- Het officiële Sowjetrussische persbureau Tass heeft Stalins antwoord op Pandit Nehroe's boodschap gepubliceerd. De boodschap van de India'se Premier, die ook door Tass bekend gemaakt werd, luidt: „In de besprekingen, die onze Ambassadeur met het Departe ment van Buitenlandse Zaken te Moskou heeft gevoerd, heeft hij India's houding ten opzichte van het conflict in Korea uit eengezet. India's doel is het conflict te localiseren en bij te dragen tot een snelle en vreed zame regeling er van door de huidige impasse in de Veilig heidsraad op te heffen, zodat de vertegenwoordiger van de Chi nese Volksregering zijn plaats medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt. geldig van Woensdag ochtend tot -avond. Vrij veel bewolking. Over het algemeen vrij veel bewolking, maar overwegend droog weer. Meest matige Zuid westelijke wind. Ongeveer de zelfde temperatuur als gisteren. DONDERDAG 20 JULI. Breskens Temeuzen Hansweert Walsoorden v.m. 5.10 5.45 6.25 6.35 n.m. 5.28 6.03 6.43 6.53 ZON- EN MAANSTANDEN. Juli. 19 4.42 20.50 9.34 22.44 20 4.43 20.48 10.56 22.54 21 4.44 20.47 12.20 23.07 28 4.46 20.46 13.46 23.21 in de Raad kam innemen, de Sowj et-Unie er in kan terugke ren en de Sowjet-Unie, de Ver. Staten en China met bijstand en samenwerking van de ande re vreedzame staten in het ka der van de Veiligheidsraad, of er buiten door onofficieel con tact, een basis kunnen vinden voor het doen ophouden van het conflict en voor de uitein delijke oplossing van de Kore aanse kwestie". „In het volste vertrouwen van uwer Excellenties vastbesloten heid om de vrede te schragen en daardoor de saamhorigheid van de V. N. te hanhaven, ver stout ik mij dit persoonlijk be roep op U te doen om uw hoog gezag en invloed aan te wenden om dit gemeenschappelijke doel te bereiken, waarvan het' wel zijn der mensheid afhangt", Stalin heeft Nehroe het vol gende antwoord doen toeko men: „Ik verwelkom uw vreedzaam initiatief. Ik deel ten volle uw standpunt met betrekking tot de noodzaak ener vreedzame rege ling van de Koreaanse kwestie, verplichte deelneming vain de door de Veiligheidsraad met vertegenwoordigers der vijf gro te mogendheden, met inbegrip van de Chinese Volksregering". „Ik geloof, dat het voor een spoedige regeling van de Kore aanse kwestie noodzakelijk is de vertegenwoordigers van het Ko reaanse volk in de Veiligheids raad te horen". Nehroe's antwoord op deze boodschap luidt; „Ik ben zeer dankbaar voor uwer Excellenties prompt en bemoedigend antwoord. Ik on derneem onmiddellijk stappen bij de andere betrokken Rege ringen en hoop spoedig uwe Excellentie opnieuw te kunnen berichten". den reeds opgeroepen voor een manifestatie in de omgeving van tiet Paleis. Omtrent de plannen van de Koning wordt het diepste stil zwijgen bewaard. Twee dingen worden als vaststaand aange nomen, ten eerste dat de Ko ning zich onmiddellijk na zijn terugkeer via de radio tot het land zal richtenten tweede dat het Kabinet Duvieusart terstond zal aftreden. In Koningsgezinde kringen wordt verzekerd, dat de Koning zijn raadplegingen voor de vor- ning van een nieuwe Regering in zeer verzoenende geest zal voeren. Er leeft een sprank van hoop, dat de Liberalen be reid zouden zijn aan 'n nieu we Regeringscoalitie deel te ne men, doch het wordt als hoogst waarschijnlijk beschouwd, dat de huidige Katholieke Regering zal worden geprolongeerd De tegenstanders van Koning Leopold blijven evenwel aan kondigen, dat zij de terugkomst van de Vorst zullen begeleiden met .protestdemonstraties. Het bureau van de Socialis tische partij heeft in een oproep tot de bevolking de veronder stelling uitgesproken, dat de Ko ning Vrijdag zal terugkeren en dat de regering de mogelijkheid zou overwegen de troepen te doen defileren voorbij „Leopold van Saksen-Coburg Gotlia". De Socialistische oproep gaal ver der: „Indien deze provocatie plaats vindt, zal daarop met een massamanifestatie worden gere ageerd. Met de kreet „Leve het Belgische leger, weg met Leopold 3" zullen de vrije Belgische bur gers, met wier wil de clericale partij geen rekening wil houden, bijeenkomen in de aan het Ko ninklijk paleis grenzende straten en pleinen. Zij zullen geen node loos geweld plegen, doch geen macht ter wereld zal hen belet ten op vaderlandslievende wijze te protesteren tegen de C. V. P. en haar Koninklijke gunsteling". Het partijbestuur heeft al zijn volgelingen opgeroepen zich „in staat van alarm" te houden. AMERIKAANSE DIVISIE NAAR KOREA. Eenheden van de tweede Amerikaanse infanterie-«divisie met volledige strijduitrusbing zijn te Tacoma (Washington) aan boord van transportsche pen gegaan, die naar het Kore aanse strijdtoneel vertrekken. HET KOREAANSE CON FLICT. Vele delegaties te Lake Suc cess zijn beslist gekant tegen het verlenen van een zetel aan communistisch China in de V. N. als eerste stap ter beëindi ging van het Koreaanse con flict. Men is van mening, dat accoord gaan met hetgeen is vervat in de boodschap van Premier Nehroe te zeer zou lij ken op een politiek toegeven. In kringen van de Veiligheids raad is men van mening, dat eerst de resolutie van de Veilig heidsraad moet worden uitge voerd, welke inhield: 1. Staken van het vuren. 2. Terugtrekking van de N. Koreaanse strijdkrachten tot Noord-Korea. De meerderheid der delega ties is van oordeel, dat de Raad niet eerder de kwestie van ver tegenwoordiging van Noord-Ko- rea of het verlenen van een zet aan communistisch China kan bespreken. AUSTRALIË EN DE STRIJD IN KOREA. 3 Afdelingen van het Austra lische Zeeliedenverbond te Sydney, Adelaide en New Castle hebben een door het bestuur voorgestelde resolutie tegen Australische deelneming aan de strijd in Korea, verworpen. Te Perth werd de resolutie aange nomen. De uitslag van de stemming over de resolutie te Melbourne werd niet bekend ge maakt. In de resolutie worden de zee lieden opgeroepen ,.de dictato riale beslissing' van Menzies om Australische zeestrijdkrachten te onderwerpen aan de bevelen van de Amerikanen bij hun openlijke gewapende interven tie in de binnenlandse aangele genheden van het Koreaanse volk af te wijzen. Het Bondsbestuur heeft de le den niet gevraagd om goedkeu ring van zijn besluit om het vervoer naar Korea te boycot ten. De zeelieden te Brisbane maakten bezwaar tegen de re solutie en eisten stemming over de boycot. Deze werd met over weldigende meerderheid ver worpen. In gezaghebbende bronnen te Canberra wordt vernomen, dat Australië geen landstrijdkrach ten in Korea ter beschikking van de V. N. zal stellen. Men geloofde echter, dat de thans overwogen aanvullende Austra lische hulp wel oorlogsschepen en vliegtuigen zal omvatten. Vermoedens omtrent gesig naleerde duikboten in de Ko reaanse wateren. Reuters correspondent Roy Mac- Artney ziet een nieuw element van gevaar opdoemen in de Ko reaanse oorlog door de bekendma king in het jongste communiqué van Mac Arthur, dat drie niet- geïdentificeerde duikboten ter hoogte van de Koreaanse kust waren waargenomen. Vijandelijke onderzeeboten zou den een bedreiging kunnen vor men van amphibische operaties der bondgenoten en de ravitaille- ringsverbindingen tussen Japan en Korea. Een woordvoerder van MacArthur's hoofdkwartier ver klaarde dat eenheden van de Amerikaanse vloot de duikboten aan de oppervalkte hadden waar genomen. De identiteit kon niet worden vastgesteld. Voor de Koreaanse oorlog wer den te Tokio talloze berichten ont vangen over niet-geïdentificeerde duikboten in de straat van Korea. De Zuidkoreaanse minister van defensie, kapitein SJln Soeng Mo, deelde Reuter de vorige maand in Seoel mede, dat de Russen Noord-Koreanen te Rasjin, on geveer 150 km ten zuiden van Wladiwostok, opleidden in de be diening van duikboten. Men vermoedt, dat door Noord- Koreanen bemande Russische duikboten weldra wellicht in ac tie zullen komen. Dat de bondge noten voorzorgsmaatregelen tref fen, blijkt o.m. uit de komst van drie vliegboten van de R.A.F. in Japan. Zij waren uit Hongkong vertrokken. De luchtmacht der verbon den mogendheden zetten hun aanvallen voort: Er heerst thans een korte adem pauze aan de fronten in Korea. Dit is in overeenstemming met de Noordkoreaanse tactiek tot dus ver. De Noordkoreanen hebben na de verovering van Osan, Tsjonan, Tsjonhohei en Tsjotsji- won gedurende 24 uur hun ge vechtsactiviteit stopgezet om hun strijdkrachten te reorganiseren, alvorens de aanval voort te zet ten. De luchtmacht der verbon den mogendheden heeft volgens het 92ste communiqué van Mac- Arthur haar aanvallen, begun stigd door goed vliegweer, voort gezet. „Bijna alles" wat men aan doelen ontmoette, werd gebom bardeerd of beschoten, waaronder een aantal vrachtauto's met voor raden voor de grondtroepen aan de gevechtslinie, tanks, een brug, een spoorwegtunnel en militaire gebouwen, aldus 't communiqué. Volgens het Noordkoreaanse legerhoofdkwartier zijn tot Maandag 6 uur plaatselijke tijd 1500 Amerikanen aan De Koem gedood en 100 gevangen geno men. Een woordvoerder van MaoArthur noemde dit radio bericht uit Pyongyang „een pro duct van de fantasie". DE 3IILITARE HULP AAN ZUID-KOREA. Tot dusver hebben twintig lan den geantwoord op het door de secretaris-generaal der Verenigde Naties, Trygve Lie, op hen geda ne beroep om Zuid-Korea militai re hulp te verlenen. Geen van deze landen heeft aangeboden troepen te zenden. De meeste hebben nauwkeurige gegevens over de aard van de hulp ver- zocht. Communiqué van MacArthur's hoofdkwartier. Het hoofdkwartier van Mac- Arthur heeft Dinsdagmiddag aan Washington gemeld, dat de Ame rikaanse en Zuidkoreaanse grond strijdkrachten op alle punten langs de gevechtslinie stand hou den en dat de druk van de vijand afneemt. Dinsdagmiddag om 14.40 uur reed een Dieseltrein, komende uit de richting Tilburg, op de on bewaakte overweg bij Vught op een autobus. De trein ontspoor de over zijn gehele lengte, ©e bus werd ongeveer dertig meier meegesleurd. De chauffeur van de bus en een vrouwelijke inzit tende werden ernstig gewond. bestuurder van de trein en enke le reizigers liepen verwondingen op. De bus was een voertuig van de B. B. A. De overweg was onbewaakt, doch niet onbeveiligd en men neemt aan, dat de bus langs het flikkerlicht, dat de nadering van de trein aankondigde, is gereden. Van de zijide der Nederlandse Spoorwegen vernemen wij nog het volgende: De chauffeur van de lijn- aubobus der B.B.A is de onbe waakte overweg gepasseerd on danks het feit dat de ter plaat se aanwezige flikkerlichtinstal latie de nadering van een trein aankondigde. De bus was voar twee derde de overweg over, toen de Dieseltrein het voertuig ramde. Het achterstuk van de autobus werd er af gereten, het voorstuk maakte een slag van 180 graden en kwam tegen de flikkerlichtinstallaties aan de overzijde van de overweg te recht. De wagenvoerder van de Die seltrein heeft alle middelen aangewend om de met een snel heid van omstreeks 90 km per uur voortrazende trein tot stil stand te brengen. Een botsing was echter niet meer te voor komen. Het Dieselelectrisdh vijfwagenstel ontspoorde met alle assen. De chauffeur van de bus en de enige passagier, een dame, werden ernstig ge wond. De wagenvoerder van de trein kreeg snijwonden aan het gelaat en een reizigster van de trein kreeg een shock. Het treinverkeer Den Bosch Tilburg wordt nu via Boxel on derhouden. Het onderzoek wordt geleid door de gemeentepolitie te Vught. Het lid van de Eerste Kamer, de heer Reqers, heeft indertijd aan de minister voor Uniezaken en Overzeese Rijksdelen vragen gesteld naar aanleiding van een bericht in het dagblad „Trouw" van 6 Juni 1950 volgens hetwelk de regering een rapport van de legercommandant luitenant-gene raal Buurman van Vreeden over de toestand van de Nederlandse Volgens het Socialistische blad ,,Le Peuplezal België op de Benelux-conferentie, welk:! aan bet einde dezer maand te Oostende zal worden gehouden, o.m. aandringen op een concre te beslissing in zake de water wegen en de rechtstreekse ver binding van Antwerpen met de Rün- De coördinatie commissie voor economische zaken uit het Belgische Kabinet zou voorts hebben besloten de kwestie der terugbetaling van de in 1940 door Belgen bij de Ned. Bank gedeponeerde guldensbankbil jetten te berde te brengen. In dezelfde bijeenkomst is, volgens het blad, ook weer de kwestie der importen van land bouwproducten behandeld. Ge- contateerd werd dat de positie van de Belgische landbouw uiterst kwetsbaar blijft onder meer ten gevolge van het feit, d'at sommige buurlanden de kostprijzen kunstmatig drukken. e Minister van Landbouw is zich dan ook in deze bijeen komst blijven verzetten tegen een liberalisatie van de invoer van landbouwproducten voor 60 procent, zoals door de Europese betalingsunie wordt gevorderd, en tegen een verzachting van het Benelux landbouwprotocol. Bij navraag werden de mede delingen van het blad officieel niet ontkend en werd bevestigd dat de Ministers alle Benelux- problemen nog eens de revue laten passeren. Volgens de artikelenschrijver Robert Allen is men op het Ame rikaanse departement van Defen sie „ernstig verontrust" over het uitlekken van een geheim bevel aan de Amerikaanse luchtmacht om bepaalde eskaders straalja gers te installeren op drie eiland jes bij Formosa, behorende tot de Sakisjima-groep, ter hoogte van de oostkust van Noord-Formosa. In minder dan 36 uur nadat Truman de opdracht gaf, „was het nieuws in handen van Mos kou en de Chinese communis ten." De Amerika uise contra- spionnage vermoedt, aldus Allen, dat het nieuws op Formosa is uit gelekt, „omdat de sliijdkrachten van Tsjiang Kai-Sjek, zoals be kend, wemelen van communisti sche agenten". burgerlijke bevolking in Indone sië zou hebben geweigerd. De minister heeft thans geant woord, dat de regering nimmer heeft geweigerd enig rapport van de legercommandant in ontvangst, te nemen. Ook de legercomman dant zelf, aan wie ten overvloede gevraagd is, of hem ter zake iets bekend was, heeft ontkennend geantwoord. De vraag of na het wegtrekken van onze troepen de levens, be zittingen en belangen der Neder landse burgerlijke bevolking in Indonesië voldoende zijn gewaar borgd, kan niet met volkomen zekerheid bevestigend worden beantwoord, daar de regering de toekomst niet in de hand heeft Wel kan gezegd worden, dat de aan deze vraag verbonden vraag stukken de voortdurende aan dacht van de regering hebben. Voorts is het een feit, dat ia bepaalde streken in Indonesië, waar de Nederlandse troepen reeds geruime tijd weg zijn, de toestand redelijk veilig is en de Indonesische autoriteiten het be wijs leveren, dat zij orde en rust wensen te handhaven. Ongetwij feld zijn er ook gebieden, waar van onveiligheid kan worden ge sproken, doch daar, waar de be langen van de Nederlandse be volking in gevaar zijn, vindt re gelmatig overleg met de Indone sische autoriteiten plaats en wor den de in verband met de bevei liging van die belangen nodige stappen gedaan. i: 5 regels 60 cent; I ct.; minimum pot nummer of AdrfiK meer. s namiddags 2 uur. i van de Brusselse u vandaag vroeg ta rats vinden, i, die de aankomst ten, moesten aida elden, teneinde ge- r het vliegveld te zou na aankomst auto naar het Pat ten gaan. Dit ke- ij dus niet in de zal komen en oordelijke buiten- sseren. u worden afgezet s van de Rijks- rstplechtigheid ®p zou uiterst sober ie Eerste-Minister [inisters van Bin ken en Oorlog ter inwezig zijn. De bestaat, dat 's Ko- Koningin Elisa- g zal zijn. CHTGENOTE VA» ING LEOPOLD. i De Rethy zal zich. >or wijlen Koningit 1935 door een auto- Zwitserland om hét na haar terugkomst 'rond houden. Zij treven een thuis te or de kinderen uit elijken van Koning allen „mama" tegen deden Vrijdagmor en de ronde, dat pold reeds in zijn aken nabij Brussei ;rd. De geruchten L doordat men de het geronk en de en van vliegtuigen ien, die in formatie russel vlogen, unctionarissen ont- de vliegtuigen de ■n gebracht. et politieke geschil lie van Moh Hatta. tomst van Donder- rts wel aangetoond, esische politici Moh er als Minister-Pre- Hij zal nu de f unc- van Vice-Presidejit dsstaat en dus geen an het nieuwe Ka- leen enkele andere in slaagt een Mi- irmen en men ten ch weer Hatta zou als formateur op dat geval moet hij en als Vice-Presi- ?r een nieuwe Vloe den benoemd, nen bij de leidende :en naar de reden, Moh Hatta uitscha- gt men de meest intwoorden, alsb.v. de afgelopen maan. f: Hatta heeft rust zijn toch niet aan ;n, of: Hatta staat het partijleven, en- nistische groepen ren zich duidelijk, i grote tegenstan- cen dit niet onder iken. ere vraagstukken. Hansweert Walsoorden 9.08 9.48 9.58 10.15 10.25 ZON- EN MAANSTANDEN. Juli. 22 4.46 20.46 13.46 23.21 23 4.47 20.45 15.16 23.40 24 4.49 20.43 16.48 25 4.50 20.42 18.16 26 4.52 20.40 19.28 0.49 Amerikaanse aftocht werd ver mist. Volgens de laatste berichten is de 'hulpcolonne er niet in ge slaagd zich een weg te banen door de Noord-Koreaanse linies. De Koreaanse tolk van de ge neraal is Vrijdagochtend door de Noordelijke linies weten te drin gen en heeft de Amerikaanse "verscheidene ieaen van ae v. N. hebben vertrouwelijke aan biedingen gedaan om grond strijdkrachten naar Zuid-Korea te zenden, aldus meldt de „New York Times" Vrijdag uit Lake Success. De correspondent van het blad schrijft, dat de namen van de betrokken landen geheim wor den gehouden, maar dat Engel- Ketmg, zowei in wereldverfoand gezien, plaatst ons voor geheel nieuwe verhou dingen en vraagstukken. Er groeit een wereldverband, waarvan nog slechts de contou ren bekend zijn, doch het groeit en deze realiteit dwingt tot be zinning er op. Het belang van een en ander moet door de par tij en haar organen worden ge- ziJ dus nooit mag worden een ver zameling van individuen, die een bepaald individualisme kun nen botvieren, ook niet wanneer men dat in groepsverband zou pogen te doen. Dat zou naar de mening van de partij-voorzitter het einde van de partij betekenen en het zou het vervullen van haar noodzakelijke taak en func- lers wijzen er ten de parlementaire ier overeenkomst sformatie ook nog 3 in beslag zullen de onbevredigende bestuurloosheid niet als geëindigd eschouwd. ing van het kabt- nog het moeilijke de samenvoeging tenten van Dja- ,rja. Ook hier lig- noeilijkheden, aan- ze van de leidende aanleiding zal geven tot vele twisten. De noodzaak van een drastische rationalisatie structuur oprijzen, aan ae or kunnen komen. Wanneer er zijn, die menen, dat de verschillende meningen van het ambtenarencorps wordt niet voldoende tot uiting en tot wel ingezien, doch is zeer moei- gelding kunnen komen; dat er lijk uitvoerbaar, gezien de vele te veel van boven af wordt ge- politieke gevoeligheden, die op deereteerd; dat de partij niet is dit terrein ontzien moeten vvor- een volkspartij, dan moet daar- den. Het ambtenarencorps telt over in een bijeenkomst als deze thans ongeveer een half millioen van g*edachte worden gewisseld. mensen.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1