De sf«*a|d in Korea De Belgische Koningskwestie Nare dagen opold de R.I.S- De „New-York Times" over Nederland onesie DINSDAG 18 JULI 1950. 6e Jaargang No 1476. ACTIVITEIT IN DE LUCHT. Meer dan 50 Amerikaanse superforten hebben giste ren een bommenlast van 400 ton op verzamelplaatsen te Seoel laten vallen, zo verklaart.het communiqué van het hoofdkwartier te Tokio. De vliegtuigen keerden alle naar hun bases terug ondanks activiteit van lucht doelgeschut. WEERSVKRWACHTING. HOOGWATER. Frontoverzicht Geen Nederlandse grondstrijdkrachten naar Zuid-Korea Chinese nationalisten bestoken Brits schip Amerikaanse kruiser naar Rotterdam Boodschap van Truman aan het Congres Protestbijeenkomst achier het „gordijn" De Franse onbekende soldaat bij Atrecht begraven Nu de debatten over de Koningskwestie teneinde lopen zij' kunnen Woensdag of Donderdag worden beëin digd doen in politieke kringen te Brussel geruchten de ronde over een nieuwe poging van de oppositie om de re gering te bewegen af te zien van de pogingen om alsnog tot een overeenstemming van de drie grote partijen te ko men. Mohamed Roem over de kwestie Nieuw-Guinea 'f Verdrijf de periodieke pijnen j en dat lome, lusteloze gevoel*# ^direct en afdoend met een paar Slecht weer in de Ver. Staten Brand in een militaire opslagplaats Republiek Indo over het alge- ït. w Frankering bij abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Temeuzen TeL 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent Losse nummers 6 cent DE VRIJ 9 ?T~ Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs: per mm 10 at; minimum per advertentie 56.' Rubriek Kleine Advertenties: S regels 60 ct; iedere regel maec 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot dec namiddags 2 uur. 5 regels 60 cent; ct.; minimum pet ïummer of Adres ïeer. namiddags 2 uur. Twee groepen bombardeerden „op het gezicht" met goede re sultaten. Een andere groep deed hetzelfde, doch vóór de bommen insloegen, werden de doelen door wolken aan het gezicht onttrok ken. Het communiqué noemt dit de tweede grootscheepse luchtaan val. De vliegtuigen hadden slechts twee minuten de tijd voor het werpen van hun bommen last. Foto's toonden aan, dat goe de resultaten waren bereikt. Men had Jaks gezien, doch deze waren buiten het bereik van de toestel- gebleven. Zondag werd bovendien een bommenlast van 70 ton met „uit stekend resultaat" op bruggen, wegen en vijandelijke concentra ties achter de linies bij Tjioeg- djoe geworpen. Aan de Koreaanse oostkust is een' groep Amerikanen geland en heeft springladingen aan een rots bevestigd. Toen een colonne Noord Koreaanse vrachtauto's verscheen, werd de lading tot ontploffing gebracht, waardoor de colonne niet verder kon. Een oorlogsschip nam het convooi onder vuur. Amerikaanse troepen waren door een hevige Noordelijke aan val, gericht op Taedjon, gedwon gen zich van de rivier de Koem terug te trekken. De Noordelij ken hadden een aanval ingezet na een hevige beschieting met artillerie. De Amerikanen, aldus de berichten, hebben nieuwe stellingen betrokken. Australische piloten hebben met bommen van 500 pond een vitale brug over de Koem ver nietigd. Mustangs deden een aanval op een grote troepencon centratie in het bosrijke gebied langs de Koem. Alle vliegtuigen keerden behouden terug. Een Amerikaanse piloot heeft verklaard, dat het er naar uit ziet, dat de Amerikanen zich uit Taedjon terugtrekken. Hij zeide als laatste de startbaan van Taedjon te hebben verlaten. Het vliegveld was al verlaten op een paar passagiers en een aantal jeeps na. De Noordelijke voorhoeden rukken snel op Taedjon aan, doch de stad is nog in Ameri kaanse handen (Taedjon is het vooruitgeschoven Amerikaanse hoofdkwartier) Een communistische strijd macht is langs de Westkust door de Amerikaanse flank naar het Zuiden doorgestoten, na de rivier de Koem bij de mond te zijn overgestoken. Het vliegveld van Taedjon is op een handjevol Amerikaanse soldaten na verla ten. Mac Arthurs communiqué zegt, 'dat het 19-rigement infanterie zich van de Koem heeft terugge- medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag-' ochtend tot -avond. Toenemende bewolking. Toenemende bewolking met plaatselijk enige lichte regen of motregen. Meest matige Zuid westelijke wind. Ongeveer dezelf de temperatuur als gisteren of iets warmer. WOENSDAG 19 JULI. v.m. n.m. Breskens 4.28 4.43 Terneuzen 5.03 5.18 Hansweert 5.43 5.58 Walsoorden 5.53 6.08 ZON- EN MAANSTANDEN. Juli. 18 4.40 20.51 8.12 22.33 19 4.42 20.50 9.34 22.44 20 4.43 20.48 10.56 22.54 21 4.44 20.47 12.20 23.07 trokken na weerstand geboden te hebben aan een Noordkoreaan- se massa-aanval, gesteund door „moordende guerilla-activiteit". Britse marine-eenheden hebben de bemanning van een Ameri kaanse superfort opgepikt, die gedwongen was bij Intsjon, de haven van Seoel, in zee te dalen. Aan de Oostkust wierp de Zuid- koreaanse 23 ste divisie, ge steund door Amerikaanse ge vechtsvliegtuigen, tweemaal de de aanvallende Noordkoreanen terug, hetgeen het communiqué „de grootste verrassing van de oorlog" voor de communisten noemt. De Noordelijken moesten in wanorde vluchten. Zuidkore- aanse patrouilles zetten de ver spreide Noordkoreanen in dit gebied na. Reuters correspondent Roy Mc Artney schrijft: Met het verlies van de Koem en het terugtrek ken op Taedjon en waarschijnlijk nog verder dan Taedjon gaat de Amerikaanse terugtocht in Oos telijke in plaats van Zuidelijke richting, waardoor het snelle slinken van de beschikbare ruim te voor de verbonden mogendhe den in Korea tot uiting komt. In dien de Amerikanen zich te Ok- tsjon legeren, zullen de verbon den strijdkrachten zijn samenge bracht op een gebied van onge veer 25.000 vierkante km. De communiqué's van gene raal MacArthur behouden een optimistische toon, maar waar nemers zijn van mening, dat de ernst van de toestand der ver bonden mogendheden in Korea niet kan worden verbloemd. De Noordkoreanen hebben ongetwij feld zware verliezen geleden, in het bijzonder door luchtaanval len, gedurende hun opmars van honderd km in de afgelopen 14 dagen, maar niets wijst er op, dat hun overweldigende superio riteit wat infanterie en tanks be treft is verminderd. Aan de an dere kant waren de Amerikanen gedwongen de 24ste divisie vrij wel op te offeren. In Japan zijn drie vliegboten van de R.A.F., van het type Sun derland, aangekomen, afkomstig uit Hongkong, naar men meent voor liaisonwerkzaamheden tus sen marine en luchtmacht. Volgens MacArthurs commu niqué zijn eenheden van de Brit se marine sinds 3 Juli acht maal in actie gekomen. De toestand aan het front in Zuid-Korea is volgens^ de laatste Reuterberichten als volgt: 11ET WESTEN: De Amerikanen stellen zich te weer tegen een tienvoudige vij andelijke overmacht in een boog over de wegen van Tsjotsjiwon en Kongdjoe naar Joesone, 13 km ten Westen van Taedjon, dat zich nog in Amerikaanse handen be vindt. De Amerikaanse linie bleef intact na de stormloop van Noord- koreaanse pantser- en infanterie- eenheden, die Zaterdag de Koem overzwermden en 10,8 km op drongen. Het contact met de Amerikaanse en Zuidkoreaanse troepen aan de rechterflank is be waard gebleven. HET CENTRALE FRONT. Gemeld wordt, dat Noordkore- aanse tanks, infanterie en vracht auto's in groten getale worden geconcentreerd achter Moenjong en Jetsjon, sleutelposities aan de weg naar het zuiden naar het ra- vitailleringscentrum Koemtsjon, halverwege Taedjon en Taegoe. De noordelijken worden op dit front voorlopig tegengehouden. IIET OOSTEN. „De grootste verrassing van de oorlog" deed zich voor, toen de Zuidkoreaanse 23ste infanterie divisie de oprukkende Noordko reanen terugwierp, die in wan orde vluchtten. Zuidkoreaanse patrouilles hebben de achtervol ging ingezet. De val van Taedjon te verwachten. Volgens berichten uit Tokio is de val van Taedjon, het be langrijke weg- en spoorwegcen trum in Zuid-West-Korea, bin nen 24 uur te verwachten. De 24ste Amerikaanse divisie wordt geleidelijk gereduceerd door de onophoudelijke Noordko- reaanse aanvallen en zal zich legeren te Oktsjon, ongeveer 12 km ten oosten van Taedjon. Amerikaanse woordvoerder over de defensielinies. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van De fensie heeft verklaard, dat de Amerikaanse troepen „ergens ten Zuiden van de Koem" stand zul len houden en zich zullen „orga niseren voor de aanval". Er zou nog op vele punten vertragings activiteit worden gevoerd, vóór dat men de voornaamste defen sielinie in de bergketen, welke ongeveer 55 km van de Koem van het N.O. naar het Z.W. loopt, be reikt. Het is onmogelijk te zeg gen waar het Amerikaanse leger zich zal stabiliseren. Zelfs al zou den de Noordkoreanen de keten Oversteken, zou er nog een groot gebied zijn, geschikt voor het vormen van steunpunten. Amerikaans witboek over de Koreaanse crisis.. Het State Department deelt mede, dat het morgenochtend een witboek over de Koreaanse crisis zal publiceren. Noordkoreaanse troepen, die worden ondersteund door een hevig artillerievuur, zijn bezig de ring om Taedjon dicht te trek ken. Gemeld wordt, dat de sterk in de minderheid zijn de Ameri kaanse verdedigers voorbereidin gen treffen om stand te houden in nieuwe stellingen te Oktsjon, dat dertien kilometer ten Oosten van Taedjon, aan de weg naar Poesan, is gelegen. Drie Noordkoreaanse divisies vallen de tijdelijke Zuidkoreaan se hoofdstad vanuit het Westen, het Noordwesten en het Noorden aan. De Amerikaanse verdedi gers kunnen nog slechts over een weg, die in Oostelijke richting door bergachtig gebied voert, te rug trekken. Gemeld wordt, dat ruim dui- Naar het A.N.P. verneemt, heeft het zenden van troepen naar Zuid-Korea een onderwerp van Regeringsberaad uitgemaakt. De Regering zou daarbij tot de conclusie zijn gekomen, dat het technisch onmogelijk is grond strijdkrachten naar Zuid-Korea te zenden in verband met de eisen, welke gesteld worden door de wederopbouw van de weer macht in Nederland. zend Noordkoreaanse guerilla- strijders door bergpassen achter de Amerikaanse achterhoede zijn geïnfiltreerd, met het doel Ame rikaanse troepen, die langs de weg van Taedjon naar Taegoe te rug trekken, te bestoken. De 24ste Amerikaanse divisie trekt, volgens een woordvoer der van het hoofdkwartier van generaal MacArthur, terug in het bergachtige gebied ten Oosten van Taedjon; zij is nog „in goede vorm". Deze divisie vecht thans met het heuvelterrein in de rug 'en heeft hierdoor het terrein voordeel aan haar zijde. Het vliegveld van Taedjon is Maandag door de Amerikaanse troepen ontruimd. Men verwacht dat de stad zelf binnen 24 uur zal vallen. VERKLARING VAN SYNGMAN. Daar de grens van de 38ste breedtegraad „te niet gedaan" werd door de actie van de Noord koreanen hebben wij geen enkele reden meer om haar te eerbiedi gen- De natuurlijke en traditio- nale noordgrens van Korea zijn de rivieren de Jals en de Toemen, zo verklaarde Syngman Rnee, president van de Zuidkoreaanse republiek in een vraaggesprek met een speciale correspondent van de „Times" in Korea. Rhee voegde er aan toe, dat alleen geweld een einde aan het geschil kan maken en dat hij geen enkele mogelijkheid tot onder handelen zag. Het Engelse motorschip „Gle- neran" is enigszins beschadigd de haven van Nagas aki binnen gevallen. Het werd zonder voorafgaande waarschuwing door een Chinees nationalis tisch vliegtuig beschoten, terwijl het in de Straat van Formosa op weg was naar het communis tisch Chinese Tsjingtao, gela den met stukgoederen. Een Britse officier is zwaar gewond en een lid van de bemanning licht. De „New York Times" prijst in een artikel de „kleine democra tieën", die onmiddellijk hulp aan de V. N. hebben geboden voor de campagne in Korea. Het blad schrijft: „Geen van deze landen heeft sneller en spontaner hulp geboden dan Nederland. Het was zeker geen gemakkelijke stap voor Nederland. Alles welbe schouwd hebben de Nederlanders in 1948 Indonesië verloren zo als zjj menen door het optre den van de V. N. Verklarend dat Nederland steeds neutraal is gebleven, ver volgt het blad: „Het vaste en snelle besluit zich in de kwestie Korea achter de V. N. te scha ren, is een historisch gebaar ge weest, niet alleen voor Nederland maar ook voor Europa." De Amerikaanse kruiser „Co lumbus", die 13.600 ton meet ,is Zondag uit Brest in de haven van Saven Antwerpen binnengelopen. De „Columbus", die de vlag van admiraal Conolly, de opperbevel hebber der Amerikaanse zee- strijdkrachten, zal Woensdag uit Antwerpen naar Rotterdam "Ver trekken. Na het citeren van de woordes. van Dr. Drees ten aanzien van de Koreaanse crisis, besluit de New- York Times: „Met zulke bondge noten is het moeilijk te geloven, dat de vrije wereld de kans loopt de strijd tegen het totalitaire communisme te verliezen". Radio-Moskou meldt, dat er in geheel Roemenië, Bulgarije en Tsjecho-Slowakije protest bijeenkomsten worden gehou den waarin de beëindiging van „de Amerikaanse agressie in Korea wordt geëist, alsmede de terugtrekking van de Ameri kaanse troepen. Bij Altrecht is de Franse onbe kende soldaat van 19391945 te midden van graven van 70.000 Franse en andere Geallieerde ge sneuvelden uit de eerste wereld oorlog begraven. Een lamp werd aangestoken met het vuur van een fakkel, die ontstoken was in de Are de Triomphe, waar zich het gedenkteken van de onbeken de soldaat uit de eerste wereld oorlog bevindt. De burgemeester van Atrecht, Guy Mollet, die tevens minister van staat is, leidde de plechtig heid. Resident Truman zal Woensdag het Congres een rapport over de oorlog in Korea toesturen, aldus heeft vice-president Alan Bark- ley medegedeeld. De president zal niet persoon lijk voor het Congres verschij nen, maar zijn standpunt weer geven in een boodschap. Men meent, dat de president bet Congres zal vragen om be perkte economische controlemaat regelen teneinde tegemoet te ko men aan de grotere militaire uit en dat hij plannen voor het oproepen van enige divisies van de Nationale Garde het Amerikaanse territoriale leger zal uiteenzetten. De President zal Woensdag avond via de radio een toespraak houden tot het Amerikaanse volk over de toestand. Het Wifte Huis verklaarde, dat de boodschap aan het Congres aanbevelingen bevat voor het op stellen van wetten om de Noord koreanen terug te slaan. Volgens het Socialistische ochtendblad „Ferminal" heeft de Liberale Senator Hoste Za terdag een onderhoud gehad met de Eerste Minister Duvieu- sart. Het blad .meent te weten, dat de Regeringsleider opnieuw zou hebben verklaard, dat er op dit ogenblik geen sprake van onderhandelingen kan zijn en dat de Regering zich niet voor de toekomst wenste te binden. Deze stap van Liberale zijde is gedaan, nadat de Luikse Libe rale afgevaardigde Rey Vrijdag middag in de Kamers een ern stig beroep op de Regering had gedaan niet door te gaan met het streven naar een oplossing der Koningskwestie, die tegen de wil van een zo grote groep van het volk zou indruisen. De tendenz van de meeste rede voeringen, welke in het Kamer debat in de afgelopen week zijn gevoerd, is dat de gevolgen van 7"'k een oplossing niet te over zien zouden zijn- protest tegen het feit, dat de Koningsgezinden deze nationale feestdag voor Leopoldistische demonstraties zouden willen gebruiken. Tegen de gewoonte in zal dit jaar op de feestdag 'n militaire parade voor het Ko ninklijk Paleis worden gehou den. „Indien de overdracht der eou- vereiniteit over Indonesië, waar aan verschillende kanten zaten en waarmede vele belangrijke vraagstukken waren verbonden, op vreedzame wijze heeft kunnen plaats vinden, zal naar myn me ning ook over de kwestie van. de overdracht van Nieuw-Guinea aan Indonesië tussen Den Haag en Djakarta overeenstemming kunnen worden bereikt". Met deze woorden gaf de Hoge Commissaris van de R.I.S- in Nederland, de heer Moh. Roem, tegenover de correspondent van Aneta uiting aan zijn optimisti sche zienswijze over mogelijke overeenstemming tussen Neder land en Indonesië met betrekking tot N.-Guinea. Zijne Excellen tie verklaarde voorts, te ver vrachten, dat het rapport der Nieuw-Guinea-commissie onge veer op 20 Juli gereed zal komen. „Wij weten, dat de Neder landse regering gebonden is aan bepaalde toezeggingen aan hét' parlement en wij respecteren dit nek", aldus ging Moh. Roem voort, „maar wjj hopen, dat de Tweede Kamer haar recès zal willen onderbreken om het rap port over Nieuw-Guinea in be- handeling te nemen. De Kamer heeft haar recès wel eens meer onderbroken voor minder belang rijke vraagstukken. Na de stakingen van Zater dag is het in Wallonië rustig. In Namen heeft het comité dei- Waalse actie in een protestbe toging verklaard, dat Wallonië zal weigeren Leopold III als Vorst te erkennen. Het heeft de Walen opgeroepen zich ont slagen te achten van hun plicht van trouw tegenover de Koning en zijn Regering. Het actieco mité heeft er op aangedrongen de nationale feestdag van 21 j Juli te maken tot een betoging1, van liefde voor Wallonië. Het wil deze houding aannemen als In het afgelopen weekeinde hebben tornado's, hagelbuien en hevige regenbuien het midden en het westen der Verenigde Staten geteisterd. Boerderijen werden beschadigd, de stroom werd ver broken en overstromingen ver oorzaakt. Vier personen zijn ge wond en elf boerderijen zwaar beschadigd. In de historische garnizoenstad Aldershot (Engeland) is in een militaire gymnastiekzaal brand uitgebroken, waardoor militaire uitrustingsstukken, o.m. een jeep en 10 trailers ter waarde van 800.000 gulden in vlammen op gingen. De uitrustingsstukken, waaron der zijden parachutes, werden in gereedheid gebracht voor een Ko ninklijke inspectie op Woensdag. VLOOIEN IN DE ORIENT EXPRES. De luxieus ingerichte Oriënt Expres vertrok gisteren uit Milaan met alle plaatsen be sproken. Eén coupé was ech ter leeg op een Voorindische „magiër" na en 300 gedres seerde vlooien. In Milaan was n.l. een eb- i benhouten doos, die tot de ba gage van de magiër behoorde, gevallen en open gegaan. De vlooien toonden na hun in ge vangenschap uit Parijs afge- legde reis een grote mate van energie en de reisgenoten van de magiër vluchtten woedend uit de coupé. De laatste beloof de de vlooien nog voor Triest in een dyos opgesloten te zul len worden. BRANDWEERWET Naar wij vernemen is spoedig de indiening bij de Tweede Ka mer te verwachten van een ont werp wettelijke regeling van het brandweerwezen. van de Brusselse vandaag vroeg in its vinden. die de aankomst n, moesten aida Iden, teneinde ge bet vliegveld te ou na aankomst ito naar het Pa ai gaan. Dit fce- dus niet in de zal komen en. ordelijke buiten seren, worden afgezet van de Rijks- Jtplechtlgheid ep sou uiterst sober Eerste-Minister nisters van Bin- en en Oorlog ter iwezig zijn. De estaat, dat 's Ko- Koningin Eliaa- zal zijn. HTGENOTE VAJi IG LEOPOLD. De Rethy zal zich. r wijlen Koningic )35 door een aute- vitserland om hét a haar terugkomst ond houden. Zij -even een thuis te r de kinderen uit lijken van Koning len „mama" tegen leden Vrijdagmor- n de ronde, dat old reeds in zijn ren nabij Brussel rd. De geruchten doordat men de het geronk en de n van vliegtuigen ;n, die in formatie ussel vlogen, nctionarissen ont- 'ie vliegtuigen de 1 gebracht. it politieke geschi ie van Moh Hat ia. omst van Donder- ts wel aangetoond, isische politici Moh ■r als Minister-Pre- Hij zal nu de func- fan Vice-President sstaat en dus geen n het nieuwe Ka- een enkele andere in slaagt een Mi nnen en men ten h weer Hatta zou als formateur op lat geval moet hij in als Vice-Presi- r een nieuwe Vice- den benoemd, ïen bij de leidende en naar de reden, •foh Hatta uitscha- gt men de meest ntwoorden, alsb.v. Ie afgelopen maan f: Hatta heeft rust rijn toch niet aan n, of: Hatta staat het partijleven, en- nistische groepen •en zich duidelijk, grote tegenstan- :en dit niet onder ken. ere vraagstukken. Terneuzen Hansweert Walsoorden 9.U8 9.48 9.58 H.33 10.15 10.25 ZON- EN MAANSTANDEN. Juli. 22 4.46 20.46 13.46 23.21 23 4.47 20.45 15.16 23.40 24 4.49 20.43 16.48 25 4.50 20.42 18.16 0.07 26 4.52 20.40 19.28 0.49 bevindt, die Donderdag bij de- Amerikaanse aftocht werd ver mist. Volgens de laatste berichten is de hulpcolonne er niet in ge slaagd zich een weg te banen door de Noord-Koreaanse linies. De Koreaanse tolk van de ge neraal is Vrijdagochtend door de Noordelijke linies weten te drin gen en heeft de Amerikaanse verscheidene ïeaen van cte V. N. hebben vertrouwelijke aan biedingen gedaan om grond strijdkrachten naar Zuid-Korea te zenden, aldus meldt de „New York Times" Vrijdag uit Lake Success. De correspondent van het blad schrijft, dat de namen van de betrokken landen geheim wor den gehouden, maar dat Engel- keung, zowei wereldvertoand gezien, plaatst ons voor geheel nieuwe verhou dingen en vraagstukken. Er groeit een wereldverband, waarvan nog slechts de contou ren bekend zijn, doch het groeit en deze realiteit dwingt tot be zinning er op. Het belang van een en ander moet door de par tij en haar organen worden ge- urupees au, in weraeuiKe parui diijii; uai zij structuur oprijzen, aan «e dus nooit mag worden een ver zameling van individuen, die een bepaald individualisme kun nen botvieren, ook niet wanneer men dat in groepsverband zou pogen te doen. Dat zou naar de mening van de partij-voorzitter het einde van de partij betekenen en het zou het vervullen van haar noodzakelijke taak en func- ïers wuzen er ten de parlementaire Ier overeenkomst sformatie ook nog I in beslag zullea de onbevredigende 1 bestuurloosheid niet als geëindigd eschouwd. ing van het kabt- nog het moeilijke de samenvoeging ienten van Dja- ;ja. Ook hier lig- noeilijkheden, aan- ze van de leidende it aanleiding zal geven kunnen komen. 1 tot vele twisten. De noodzaak Wanneer er zijn, die menen, |van een drastische rationalisatie dat de verschillende meningen van het ambtenarencorps wordt niet voldoende tot uiting en tot wel ingezien, doch Is zeer moei- gelding kunnen komen; dat er lijk uitvoerbaar, gezien de vele te veel van boven af wordt ge- politieke gevoeligheden, die op decreteerd; dat de partij niet is dit terrein ontzien moeten wor- een volkspartij, dan moet daar- den. Het ambtenarencorps telt over in een bijeenkomst als deze thans ongeveer een ha li millioen van g*edaclite worden g*ewlsseld- mensen.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1