Uit de Provincie jpold BIM EN DE DUIZENDNEUS Loop der bevolking de R.I.S- WiA SPORTNIEUWS Predikbeurten Burgerlijke Stand Gemeente Terneuzen onesie TERNEUZEN. AXEL. HULST. PHILIPPINE. VLISSINGEN. ZAAMSLAG. Hoe je 'i doet... met Mascotte gaat-ie goed I s\oe\\!)es ZUIDZANDE. WIELRENNEN. Juli. 22 4.46 20.46 13.46 23.21 23 4.47 20.45 15.16 23.40 24 4.49 20.43 16.48 25 4.50 20.42 18.16 0.07 26 4.52 20.40 19.28 0.49 Republiek Indo- over het alge- it. .„Nelly", vermoedelijke aankomst te Rotterdam op 25 Juli 1950, re patriëren de volgende Zeeuws Vlaamse militairen uit Indone TERUGKERENDE verbaal opgemaakt. Het spreekt MILITAIREN. vanzelf dat het ongeval op dit Met het troepentransportschip a™kke verkeerspunt veel bekijks .T„n,r» h ad- „Onder Ons" op reis. Het jaarlijkse uitstapje, dat de eisvereniginig „Onder Ons" met haar leden maakt, was ditmaal naar Arnhem met zijn mooie om geving. Te half vijf werd gestart om met de eerste boot naar Krui- ningenhaven te varen, van waar uit naar de eerste pleisterplaats i:iburg werd gereden, waar on der het genot van een kopje kof- lie een boterham werd genuttigd- Nu ging het naar Arnhem dat cm half elf werd bereikt. Onder deskundige leiding van een gids werd een wandeling door de stad gemaakt en de bezienswaardighe den bezichtigd. Natuurlijk werden de „bedriegertjes" niet vergeten. Vooral de dames kwamen er niet droog af, maar de zomerzon zorg de wel dat alles weer spoedig in orde was. Inmiddels was het tijd geworden voor het nuttigen van een keurig bereide warme maal tijd, die in Rutex werd gebruikt. Nadat vervolgens de reisgeno ten wat hadden gewinkeld, ston den de bussen weer gereed en werd eerst Oosterbeek bezocht al vorens men in Burgers Dieren park arriveerde. Hier vloog de tijd om en voor velen klonk veel te vroeg net sein van verzame len. Te half zes werd de terug tocht aanvaard en, na in Den Bosch nog een verversing te heb ben gebruikt, was het gezelschap om half elf aan de boot te Krui- ningenhaven. Na de overtocht volgde de laatste étappe en ver moeid doch hoogst voldaan over het genotene werd omstreeks middernacht de „finish" bereikt. sie: P. Albregtse, I. W. Vijver, A. J. VijverVan Hek en kind, al len uit Cadzand; J. A. Dekkers uit Koewacht; L. J. de Buck, B. E. de BuckBertling met 4 kin deren uit Sluis; C. J. den Engels man, Terneuzen; P. Jansen, M. S. JansenMenur en 2 kinderen uit IJzendijke. Gemeenteraad. De Terneuzense gemeenteraad komt Vrijdagavond in openbare zitting bijeen voor de afwerking var, een lijvige agenda van 21 punten, waaronder tal van be langrijke zaken. Voor de benoemnig van een plantsoenbaas in de vacature- Kanis worden aanbevolen de he ren C. W. Dorlas te Westerblok ker, C. J. Lammerink te Benne- broek en P. Ingenhoes te Rotter dam. B. en W. stellen de Raad voor enige percelen grond tg. verko pen aan de Geraniumstraat en aan de Mauritsstraat, resp. voor d<> vestiging van een winkel woonhuis en een automatische zelfwasserij. Het voormalige Zusterhuis aan de Vluchthaven zal voor 5000 worden verkocht aan de Stichting Frotestantse Ziekenzorg. Voorgesteld wordt verder van de heer H. de Regt in totaal 22132 m2 grond aan de Axelsestraat te kopen voor de prijs van 19.666. Deze percelen zijn bestemd voor de aanleg van een algemene be graafplaats. B. en W. stellen voor de woning Nieuwediepweg 21, die zich in deplorabele toestand bevindt, on bewoonbaar te verklaren en te gelasten, dat het huis binnen een maand moet worden ontruimd. Onder de aanvragen van di verse schoolbesturen om mede werking te verlenen voor de aan koop van schoolbehoeften en leer middelen komt een verzoek voor van de R.K. school te Sluiskil voor tafeltjes, stoelen en naai machines. Tenslotte bevat de agenda een voorstel van B. en W. tot het ga randeren van ;n geldlening groot 100.000,te sluiten door de Woningbouwvereniging „Werk- mansbelang" voor de bouw van 10 woningen aan de Crocusstraat- Leliestraat, welke worden ge bouwd volgens de financierings regeling 1948. Aanwinst Gem. Reinigingsdienst. Sedert Donderdag j.l. beschikt bovengenoemde dienst over een solied en practisch uitgevoerde nieuwe vuilnisophaalwagen, merk Commen Karrier. Deze wagen, die eer, inhoud heeft van 9 kubieke meter voorziet, naar men ons me dedeelde, m een reeds lang ge voelde behoefte. Ernstige aanrijding. Zondagnamiddag omstreeks 5.20 uur tijdens het drukke wan deluur in de Axelsestraat, kwam uit de richting van „de Schans" een Belgische Chevroletauto, be stuurd door de heer Alph. Negler, directeur ener ijzergieterij te Ant werpen, aangereden. Op het mo ment dat hij het kruispunt Kerk- hcflaanJulianastraat naderde, kwam uit de Kerkhoflaan een Mercedesauto, bestuurd door de heer M. Duchène, directeur van een kolenbunkerstation te Zee- brugge, met de bedoeling de Axelsestraat over te steken om de Ju.ianastraat in te rijden. Beide bestuurders hebben el kaar te laat opgemerkt met het gevolg dat de Chevrolet de Mer cedes aan het rechterachterwiel ramde, welke auto na een hele slag omgedraaid te zijn in de Ju lianastraat op het trottoir terecht kwam. De Chevrolet maakte na de botsing zo'n zwaai dat zij recht op een aan de Oostzijde van de Axelsestraat staande boom inreed met zulk een kracht, dat deze gedeeltelijk werd ontworteld. Door de schok werd de naast de bestuyrder zittende echtgenote en hun ruim 4-jarig dochtertje zodanig tegen de voorruit gesto ten, dat het veiligheidsglas totaal werd versplinterd. Toch hep dit nog gelukkig af, want de echtge note van de heer Negler had be halve een kleine wonde aan het hoofd een verstuikte voet, terwijl het dochtertje niet ernstig aan het hoofd werd gewond. Na in het Ziekenhuis verbon den te zijn, is de familie Negler per taxi naar Antwerpen terug gekeerd. De Chevrolet werd met een kraanwagen van de Garage Kerckhaert vervoerd. De heer Duchène kon met zijn echtgenote in hun nog slechts 10 dagen nieuwe Mercedes huis waarts rijden. Schoolreis Chr. Nationale School. Vrijdag j.l. was voor de klassen 4 tot en met 7 van deze school een onvergetelijke dag. Met niet minder dan 4 prop volle bussen werd de mooie reis naar de Belgische hoofdstad on dernomen. Al vielen er bij het vertrek enige droppels, het en thousiasme leed er niet onder en via Dendermonde ging het in opperbeste stemming op Brussel aan, waar bij aankomst de stra ten al opgedroogd waren. Op de Grote Markt betrad Axels jeugd voor het eerst de Brusselse bo dem en op deze historische plaats kwam men al aanstonds ogen te kort voor de bewondering van het wereldberoemde stadhuis en de ongeveer 40 monumentale Gil denhuizen. Na de bewondering van deze gebouwenpracht volgde een wandeltocht door een deel der stad. Op de brede trottoirs van de boulevards kon de Axel- se schooljeugd, onder de hoede van een 10-tal leerkrachten, zich gemakkelijk bewegen en langs de Boulevard Anspach en sterk klimmende straten ging het naar het imposante Paleis van Justi tie, waar allen genoten van het panorama over de benedenstad. Hierna werd het majestieuze negentien eeuwse gebouw bezich tigd. Juist op tijd stapte men na dit bezoek weer in de bussen, want toen men door het wonder mooie Terkamerenbos en Föret de Soignies naar Waterloo reed, viel de regen bij stromen. Aldaar aangekomen werd de inwendige mens versterkt en was inmiddels de lucht weer opgeklaard. Onder een heerlijke temperatuur kon men allereerst het indrukwek kend „Panorama" van de Slag bij Waterloo bewonderen. De jeugd was één en al interes se en aandacht voor hetgeen indrukken van deze onvergetelijk mooie en leerzame reis zich ontspanden in opgetogen ontboe zemingen aan elkander over al het genotene en het zingen van liederen. Het was een zeldzaam geslaag de dag voor Axels jeugd! Openluchtspel. Op de achtereenvolgende Zon dagen 30 Juli, 6 Aug. en 13 Aug wordt te St. Jansteen een open luchtspel opgevoerd door de to neelvereniging „St. Jan". De leiding berust bij de heer Drs. L. Lockefeer. Het stuk, dat ten tonele wordt gebracht in de tuin van het meisjespatronaat, is getiteld „De ijver voor uw huis". Motor-ongeval. Zaterdagavond road r.cht uur had ongeveer in het midden van de Zandstraat 'n vrij ernstig mo torongeval plaats. Achter de vrachtwagen van de vishandelaar Van den Berge uit Terneuzen reed, eveneens in de richting Philippine, de 26-jarige Ph. de Bock, ook woonachtig te Terneuzen. Hierachter reed een tot op heden nog onbekende mo torrijder, die weer gevolgd werd door een luxe auto. v. d. B., die op het fietspad de renner Jan van Gelderen zag rij den, vroeg deze, of hij mee wou rijden. Toen deze bevestigend antwoordde, remde v. d. B. af. Juist toen de heer De Bock de vrachtwagen wilde passeren, wil de ook de achter hem aankomen de motorrijder passeren. Vermoe delijk heeft de heer De Bock, die zag aankomen, dat hiervoor geen voldoende ruimte was, hierop ge remd, waarbij hij naar rechts uit week, tengevolge waarvan hij op de achterkant van de stilstaande vrachtauto inreed. Door de schok is De B. van zijn motorrijwiel gevallen met het ge volg dat hij in het Ziekenhuis te Sluiskil moest worden opgeno men. Engels vlootbezoek. Vrijdagmiddag te 13.30 uur meerden de Engelse kruiser Cleopatra" en de torpedoboot- jager „Gabbard" in de Vlissing- se buitenhaven en in de late na middag meerde daar eveneens Hr. Ms. luchtverdedigingskrui ser „Jacob van Heemskerck", die tevoren op de rede de Britse schepen had begroet. In de avonduren hield de etat major van de „Jacob van Heemskerck" aan boord een cocktailparty. Hierbij waren ondermeer tegen woordig de Commissaris der Koningin in Zeeland Jhr Mr A. F.C. de Casembroot en de burge meester van Vlissingen, Mr Dr B. Kolff, beiden vergezeld door hun dames, de officieren der Britse schepen en veel provincia le autoriteiten. Gevonden voorwerpen. Een kindertasje, inl. bij Jac. van Doorn, Reuzenhoek C 36. De speurder bleef niet lang zaam door de vloer zakken. Plotseling gaven de planken hun laatste weerstand op en Basli snakte onbarmhartig op de drukpers neer, die gelukkig door Napoleon was stilgezet. J. A. van Dijke, J. Aalbregtse, J. Masclee, Iz. Toussaint, L. Boo- gaart, J. Buijze, F. Boogaard, A. Kotvis boerderij en arbeiderswo ning, P. Dobbelaar Sr en P. Dob belaar Jr. Zonder hoofdelijke stemming besloot de raad de ge vraagde medewerking te verle nen. De gemeenterekening over 1949 werd aangeboden met een nadelig slot op de gewone dienst van ƒ48,46. Toen de detective zioh weer oprichtte, was hij van top tot teen bedekt met diepzwarte drukinkt. Die snelle verandering van een witte gedaante in een git zwarte was te veel voor de tra wanten van de Duizendneus. „We zijn verloren" riep het Napoleon-mannetje en begon te lopen. Nero volgde. „Dit huis is op walgelijke wij ze verwaarloosd" brulde Basli. „Hoe kunnen mensen elkaar behoorlijk besluipen als alle vloeren vermolmd zijn?" De heren Cappon en Van Cruij- ningen werden aangewezen als lid van de Commissie tot het na zien dier rekening. De rondvraag leverde niets bij zonders op. Ontslag gevraagd De leidster van de Kleuter school alhier, mej. M. Fremouw •heeft als zodanig ontslag ge vraagd in verband met haar a.s. huwelijk. Gemeenteraadsvergadering. De raad dezer gemeente kwam Vrijdagavond voltallig in open bare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemees ter Vermet. Bij de ingekomen stukken be vond zich de goedkeuring van de begroting voor 1950. De ontwerp- jaarwedderegeling voor de amb tenaren van de burgerlijke stand kon de goedkeuring van de raad wegdragen. Over het 3de en 4de VOETBAL Nieuw Sportterrein te Oost burg. Het nieuwe sportterrein te Oostburg zal zo goed als zeker op 3 September officieel worden geopend. De voormalige Rot terdamse eerste-klastser „Nep- tunus" zal op die dag de ope ningswedstrijd spelen, vermoe delijk tegen een club uit Brug ge. Urugay wereldkampioen. Urugay won in de finale van 't wereldkampioenschap voetbal met 21 van Brazilië, zodat Uru gay de Jules Rimet-cup heeft ge wonnen. Zweden won te Sao Paulo met 31 van Spanje. Slachtoffers tijdens Brazilië-Spanje. De geestdrift van de toeschou wers tijdens de wedstrijd om het wereldkampioenschap tussen Brazilië en Spanje, welke Don derdag te Rio werd gespeeld en die eindigde in een overwinning der Brazilianen, heeft aan éen persoon het leven gekost. Boven dien liepen 260 andere personen verwondingen op. ZWEMMEN P.C.) 1.46.04,4; 10. Ten Seldam (H.Z. en P.C.) 1.49.10,7; 11. De Waal (Juliana, Bergen op Zoom) 1.49.14; 12. F. Gill (Leander S.C., Gr. Br.) 1.49.32,7; 13. J. Stender (Robben) 1.50.48,4; 14. Cambier Scheldestroom) 1.52.07,4; 15. Ventevogel (De Zeehond) 1.52.07,4; 16. De Wit (Z.C. Haar lem) 1.55.33; 17. Van Meenen (Scheldestroom) 2.14.25,8. In de officieuze rangschikking stond Cambier op de 15e en Ven tevogel op de 14e plaats. Na de berekening der tijden bleek Cam bier sneller te zijn geweest dan Ventevogel, zodat Cambier op de 14e plaats en Ventevogel op de 15e plaats werd gekwalificeerd. Tour de France. Zondagmorgen vertrokken 115 renners voor de vierde étappe v?- de Ronde van Frankrijk. Riissel— Rouaan, een afstand van 231 km. Bij de controle van Behune, op 35 km van Rijssel, was het pele- ton in drie groepen uiteen geval len. De tweede groep lag op 1% minuut achterstand en een derde groep kwam te Bethune door met 2 minuten vertraging op het lei dende peleton. 105. Janssen 31.36.46; lil. Voor- ting 31.43.07; 113. Wagtmans 31.48.12. DUIVENSPORT „De Luchtbode" Zuidzande. Prijsvlucht uit Breteuil op 9 Juli 1950. Snelheid eerste duif 1411 meter. De uitslag was als volgt: 1 J. Lauret; 2 H. Allaert; 3 J. Vasseur; 4 H. Allaert; 5 J. de Lijzer; 6 P. de Meij'; 7 P. de Hullu; 8 en 9 J. Ie Roy; 10 J. Dubois. Jonge duiven. Snelheid eerste duif 1371 me ter. 1 A. van Hoorn; 2 P. de Meij; 3 J. Ie Roy; 4 W. Goossen; 5 J. R'iemens; 6 J. Dattheijn; 7 A. de Putter; 8 P. Bokkelaar; 9 A. Wille; 10 J. Duininek. WOENSDAG 19 JULI. Geref. Gemeente. Axel: 6.30 uur Ds. F. Mallan, van Bruinisse. o - Te Bruay kwamen de renners „Om de Scheldebeker weer in een gesloten groep door Terneuzen. Huwelijksaangiften. 10 Juli. Jorien Bondewel 21 j. jm. en Maria A. Jongekrijg 21 j. jd. 11 Juli. David Louwerse van Hoek 28 j. jm. en Pieternella v. Es 25 j. jd.; 12 Juli Johannes D. Warrens 27 j. jm. en Anna A. M. van Beers 28 j. jd. Geboren. 6 Juli. Krina, d. v. Adriaan Lenos en van Magdale- na M. van Eetveldt, won. te Axel; 8 Juli. Alexzandra Dina en Adriana Maria, dochters v. Wisse de Keizer en van Lijdia Tulbalzewa, won. te Axel; 9 Ju li. Marion, d. van Henri P. Augusteijn en van Elmira Die- rick, won. te Sas van Gent; 10 Juli. Willem Pieter, z. van Leen- dert M. Jansen en van Maatje Riemens, won. te Hoek; 12 Juli. Maarten Gelein, z. van Willem van Dixhoorn en van Adriana Koole. Overlijden. 6 Juli. Elizabeth kunstenaarshanden hier hadden kwartaal 1950 kregen de ge geimiteerd. Nog nader werd de ze tot de jeugdige gemoederen sprekende tocht naar de wereld beroemde kampplaats waar in 1815 het lot van Europa be- meente-ambtenaren 5 jaar- weddeverhoging. In verband met de precaire financiële toestand van de Zuidzandse sportvereni ging besloot de raad de huur van slist werd geaccentueerd, toen het sportveld voor 1950 ad 250 men de 60 m hoge heuvel van de voor rekening der gemeente te Leeuw beklom, van welke men nemen. een onvergetelijke aanblik genoot I De brandweerlieden zullen in van Waterloo en Quatrebras. nieuwe uniformen worden gesto- Verrukt over wat men hier ge- 'ken. Deze kosten ƒ630, doch zelf noten had, beklommen de jeug- zullen de brandweerlieden 180 dige Axelaars weer de bussen bijdragen, zodat deze aanschaf- voor een bezoek aan het Congo- fing voor de gemeente een uit- Museum, gelegen in het bos van gaaf betekent van 450. Tervuren. Bij de terugtocht naar j Voor de functie van schoon de hoofdstad verpoosde men zich maakster werd een nieuwe in- nog een half uurtje met spelen structie vastgesteld. De functie onder de woudreuzen van het van schoonmaakster van het ge- Park van Tervuren, waar men 1 meentehuis op arbeidsovereen- volop wilde frambozen kon pluk- komst werd omgezet in een be- ken en naar hartelust kon ravot- trekking in vaste dienst der ge- t A Toen men weer terug in de meente, waardoor de schoon- stad was, volgde nog een wande- maakster, die tevens schoon- ling langs het Kon. Paleis door maakster der o. 1. school is, amb- hetJubelpark naar de St. Gudu- tenaar in de zin van de Pensioen- Ie. Deze driebeukige, 11de eeuwse wet wordt. indrukwekkende kerk bood weer Van de bewoners van de Ter- veel moois van ander gehalte, hofstedepolder, Sluise veer en Under de Congreszuil bezocht omgeving was een verzoek om men nog het Graf van de Onbe- financiële medewerking tot elec- Soldaat, waarna men aan trificatie ingekomen. Dit vergt het Noord-station de wachtende 'n uitgaaf voor de gemeente van bussen vond. 399,54 gedurende 15 jaren. Hier over Gent werd daarop de te- door kunnen 11 panden in Zuid- Door de politie werd proces- rugreis aanvaard op welke de zande aangesloten worden, t. w. C nder bijzonder gunstige weersomstandigheden is voor de 9e maal en voor bet eerst na de oorlog de internationale zwem wedstrijd om de Scheldebeker ge houden. De zee was spiegelglad en er stond slechts een vleugje wind uit Zuidelijke richting. Uit veiligheidsoverwegingen was het aantal deelnemers tot 18 beperkt De Robbenzwemster Geertje Wielema had een gekneusde halsspier opgelopen en werd ver vangen door de Breskense zwem mer Van Meen, terwijl i-p.v. Den Oudsten (Woerden), die niet was opgekomen, de Engelsman Gill meezwom. Begeleid door tientallen grote re en kleine vaartuigen gingen de deelnemers om 1.45 uur van start bij Nieuwersluis, enkele kilome ters bewesten Breskens. Terstond namen Van Rijk, M. van Daatse- iaar, Hessing en Schopman de leiding. In deze volgorde kwam de eerste 2 km geen wijziging, maar halverwege, toen de vloed cp haar hoogst was en de eb zou gaan intreden, nam Van Daatse- laar de leiding over, terwijl de Robbenzwemster Annie Veldhuy- zen zich bij de kopgroep voegde. De steeds krachtiger wordende ebstroom voerde de zwemmers nu naar de finish bij het Vlissingse badstrand, waar duizenden toe schouwers op hun aankomst, wachtten. De gedetailleerde uitslagen van de zwemwedstrijden om de „Scheldebeker" luiden officieel: 1. M. van Daatselaar (Robben) 1 uur 30 min. 52,5 sec.; 2. Van Rijk (D.J.K.) 1.31.02.2; 3. Hes sing (D.J.K.) 1.34.12; 4. Schop man (IJ) 1.37.02,5; 5. Anny Veld- huijzen (De Robben) 1.38.00,4; 6. Wiarda (Heerenveen) 1.43.38,7; 7. Scheffer (D.J.K.) 1.43.42,4; 8. mej. G. de Hooge (R.D.Z.) 1.44.43,7; 9. Boumeester (H.Z. en Leunis, 59 j., d. van Jakobus met 7 minuten achterstaand'op'hct Leuillis en van Elizabeth de tijdschema. Het peloton werd ge- Hondt- 7 Juli- Julienne A. S. van leid door de drager van de gele L©uven, 43 j., ec'htg. van Adolf trui Bernard Gauthier. De Hoog heeft de leiding. Op 144 km van Rijssel was het peloton nog geheel bij elkaar met Lambertini en Giguet als koplo pers. I-Iier werd het tempo ver hoogd. Er werden verschillende uitlooppogingen gedaan en bij de controle bij Neufchatel, 174 km na de stert en 57 km van de fi nish passeerden onze landgenoot De Hoog en Roger Pontet (West- Frankrijk) het eerst met twee mi nuten voorsprong op een viertal renners, die zelf weer ongeveer 190 meter voorsprong hadden op l.et peloton. Pas in de laatste kilometers ge lukte het Ockers, Rolland, Gau thier, Blomme en Goldschmidt enige honderden meters voor sprong te nemen. Tussen hen moest de sprint beslissen en het was Ockers die met een fel spur tje de anderen van zioh afschud de en als eerste door de finish ging, met Rolland als tweede vóór Blomme en Goldschmidt. Uitslag van de 4e étappe: 1. Stan Ockers (België A) 7 uur 12 min. 26 sec.; 2. Rolland (Z. O. Frankrijk); 3. Blomme (België A); 4. Goldschmidt (Luxemburg); 5. Marinette (Frankrijk); 6. Gauthier (Z. O. Frankrijk) allen dezelfde tijd als Ockers. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1. Gauthier (Z. O. Frankrijk) 30.31.44; 2. Goldschmidt (Luxem- tung) 30-33.44; 3. De Muer (N. O. Ile de France) 30.34.10; 4. Lam precht (België) 30.34.56; 5. Piot (N. O. Ile de France) 30.35-11. In het algemeen klassement ne men de Nederlanders de volgen de plaatsen in: 57. De Hoog 30.50.27; 92. De Ruyter 31.08.46; 101. Vos' 31 33.15; J. Lauret. 11 Juli. Emerentia Puts, 77 j., wed. van Pieter Fr. van de Vijver, won. te Axel. 12 Juli. Anna C. Harms, 66 j., echtg. van Jan P. Jonkman. Adriana van Nuenen, 60 j. d. v. Anthonie van Nuenen en van Ida Turnhout. 13 Juli. Cornelia W. Moens, 56 j. echtg. van Ma- rinus Uzebaart. Terneuzen. In deze gemeente hebben zich gevestigd; J. W. ter Burg, Westkolkstr. 22, Indonesië; L. Joosten, N.- Kerkstr. 24, Rilland-BathG. P. J. M. de Kerf, woonschip „Ar- go" vluchthaven, 's-Gravenha- ge. Vertrokken. C. M. Romeijnsen, Tramstr. 9, Canada; N. M. Roelans, Nieuw - str. 44, Lochem; W. Gulden, Ge- raniumstr. 12, Rotterdam; C. Polderman, Westkolkstr. 2, Hel mond; P. F. Wullems, Zwaluw- str. 4, Axel. RAADSVERGADERING. De Burgemeester van Terneu zen brengt ter algemene kennis, dat een openbare vergadering van de Raad dier gemeente zal worden gehouden op Vrijdag 21 Juli 1950 des nam. 7 uur. Terneuzen, 15 Juli 1950. De Burgemeester voornoemd, P. TELLEGEN. 5 regels 60 cent; it; minimum pee ummer of Adres eer. ïamiddags 2 uur. Terneuzen Hansweert Walsoorden 9.08 9.48 9.58 9.35 10.15 10.25 ZON- EN MAANSTANDEN. bevindt, die Donderdag bij de Amerikaanse aftocht werd ver mist. Volgens de laatste berichten is de 'hulpcolonne er niet in ge slaagd zich een weg te banen door de Noord-Koreaanse linies. De Koreaanse tolk van de ge neraal is Vrijdagochtend door de Noordelijke linies weten te drin gen en heeft de Amerikaanse Verscneictene teaen van ae v. N. hebben vertrouwelijke aan biedingen gedaan om grond strijdkrachten naar Zuid-Korea te zenden, aldus meldt de „New York Times" Vrijdag uit Lake Success. De correspondent van het blad schrijft, dat de namen van de betrokken landen geheim wor den gehouden, maar dat Engel- Keimg, zowel in rmrupees tua m wereldvertoand gezien, plaatst ons voor geheel nieuwe verhou dingen en vraagstukken. Er groeit een wereldverband, waarvan nog slechts de contou ren bekend zijn, doch het groeit en deze realiteit dwingt tot be zinning er op. Het belang van een en ander moet door de par tij en haar organen worden ge- eiKenjKe paiuj uujii, uac uj dus nooit mag worden een ver zameling van individuen, die een bepaald individualisme kun nen botvieren, ook niet wanneer men dat in groepsverband zou pogen te doen. Dat zou naar de mening van de partij-voorzitter het einde van de partij betekenen en het zou het vervullen van haar noodzakelijke taak en func- van de Brusselse vandaag vroeg in ts vinden, die de aankomst n, moesten aleb den, teneinde ge- |het vliegveld te >u na aankomst ito naar het Pa- n gaan. Dit fce- dus niet in de zal komen en. >rdelijke bui'ten- seren. worden afgezet van de Rijks- tplechtigheid op sou uiterst sober Eerste-Minister listers van Bin- en en Oorlog ter ïwezig zijn. De estaat, dat 's Ko- Koningin Eliaa- zal zijn. HTGENOTE VA» IG LEOPOLD. De Re thy zal zich r wijlen Koningic 135 door een aute- vitserland om hét i haar terugkomst ond houden. Zij •even een thuis te r de kinderen uit tijken van Koning len „mama" tegen leden Vrijdagmor- n de ronde, dat Did reeds in zijn ten nabij Brussel •d. De geruchten doordat men de het geronk en de n van vliegtuigen ai, die in formatie ussel vlogen, nctionarissen ont- ie vliegtuigen de 1 gebracht. it politieke geschil ie van Moll Hatta. omst van Donder- ts wel aangetoond, >sische politici Moh ir als Minister-Pre- Hij zal nu de func- /an Vice-President isstaat en dus geen 11 het nieuwe Ka- een enkele andere in slaagt een Mi- rmen en men ten h weer Hatta zou als formateur op lat geval moet hij ;n als Vice-Presi- :r een nieuwe Vice den benoemd, ïen bij de leidende en naar de reden, doh Hatta uitscha- gt men de meest ntwoorden, alsb.v. Ie afgelopen maan. f: Hatta heeft rust zijn toch niet aan :n, of: Hatta staat het partijleven, en- nistische groepen ren zich duidelijk, 1 grote tegenstan den dit niet onder iken. ere vraagstukken. ïers wijzen er ten de parlementaire ier overeenkomst sformatie ook nog 1 in beslag zullen de onbevredigende 1 bestuurloosheid niet als geëindigd eschouwd. ing van het kabV nog het moeilijke de samenvoeging ienten van Dja- fja. Ook hier lig- noeilijkheden, aan- ze van de leidende aanleiding zal geven vele twisten. De noodzaak kunnen komen. 1 tot Wanneer er zijn, die menen, van een drastische rationalisatie dat de verschillende meningen van het ambtenarencorps wordt niet voldoende tot uiting en tot wel ingezien, doch is zeer moei- gelding kunnen komen; dat er lijk uitvoerbaar, gezien de vele te veel van boven af wordt ge- politieke gevoeligheden, die op decreteerd; dat de partij niet is dit terrein ontzien moeten wor- een volkspartij, dan moet daar- den. Het ambtenarencorps telt over in een bijeenkomst als deze 'bans ongeveer een half millioen van gedachte worden gewisseld 'mensen.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3