De gevechten in Zuid-Korea Bpoid de R.I.S Geheime Russisch-Chinese overeenkomst om „geheel Azië te bevrijden"? Opening van de parlementaire Benelux-conlerentie Actie tegen de Zuid-Molukken onesie De de MAANDAG 17 JULI 1950. 6e Jaargang No 1475. „The American China Policy Association", een in 1946 gestichte vereniging, die er naar streeft de politiek van de „open deur" in China te bestendigen, heeft Zaterdag medegedeeld te beschikken over een afschrift van een geheim verdrag tussen de Sowjet-Unie en het communis tische China, waarin onder meer is bepaald, dat het Chi nese rode leger een internationale communistische strijd macht zal worden, die zal helpen bij de „bevrijding" van geheel Azië. OVERZICHT VAN DE PROTESTSTAKINGEN IN BELGIE. In een toespraak, welke hij Zaterdagavond hield in de Gothische zaal van het stadhuis te Brussel, ter gelegen heid van het diner, dat aan de afgevaardigden van de Benelux Parlementaire Unie werd aangeboden, heeft de Belgische Minister van Buitenlandse Zaken Van Zeeland o.m. gezegd: „Voor mij blijft de Benelux een groot idee, een mooi ideaal en een absolute noodzaak." WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. Juli. 18 19 20 4.40 4.42 4.43 20.51 20.50 20.48 POGING TOT OPSTAND IN ECUADOR VERIJDELD. Transiiovervoer Amerikaanse smeerolie via Antwerpen van oorsprong strijd in Korea Patrouillevluchten boven Formosa Alleeu liet goede blijft POST VOOR DE „KOTA INTEN. tepubliek Indo- over het alge- ït. o!o7 Frankering bi] abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Temeuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 Losse nummers 6 cent. cent. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs: per mm 10 c4j minimum per advertentie L50. Rubriek Kleine Advertenties: K regels 60 ct.; iedere regel meet 12 ct Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot dec namiddags 2 uur. ring krijgt het recht om tenmin ste 80 van de Chinese grond stoffen te betrekken. Deze zijn nodig om de Sowjet-Russische zware industrie uit te breiden, welke uitbreiding weer noodza kelijk is om de Chinese Volksre publiek te kunnen bijstaan bij de industrialisatie van haar gebied. 6. De Sowjet-Unie zal het com- Het verdrag moet op 12 Fe- ^ruggebracht, „daar China niet bruari 1950 te Moskou zijn ge- over voldoende hulpbronnen be sloten. (Het dertigjarige Sowjet- schikt om zoveel mensen te kun- Russisch-Ohinese verdrag, waar- nen voeden." van een tekst te Moskou is ge- 5. De Sowjet-Russische Rege- publiceerd, kwam op 14 Febru ari d.a.v. tot stand.) Een verta ling ervan werd uit China ge smokkeld en vond haar weg naar „The American China Policy As sociation." Dit geheime Russisch- Chinese verdrag zou de volgen de bepalingen bevatten: 1. De Sowjet-Unie krijgt het recht troepen in China te lege ren, zulks „ter bescherming van de wereldvrede." 2. Het communistische China neemt op zich te helpen bij de „bevrijding" van Zuid Oost-Azië, opdat geheel Azië zal worden „bevrijd." 3. Het Chinese communistische leger zal met vier millioen man worden uitgebreid. Het zal wor den omgevormd tot een interna tionaal communistisch leger, dat rechtstreeks onder het' bevel van de hoogste officier van het Sow jet-Russische leger zal komen te staan. 4. De bevolking van China zal met honderd millioen worden te- De 48-uursstaking die door de plaatselijke comite's van het A.B.V.V. in het Waalse land zijn georganiseerd tegen de terug komst van Koning Leopold, had Zaterdag een rustig verloop. Het ministerie van Economische Za ken verstrekte de volgende ge gevens: In de Borinage is de staking in 22 van de 27 mijnen volledig, in vier mijnen gedeeltelijk, ter wijl in een mijn normaal wordt gewerkt. De trams rijden niet. In het Centrum zijn vijf van de twaalf mijnen in gedeeltelijke staking, terwijl in zeven mijnen de toestand normaal is. Het per soneel van het provinciaal be stuur van Henegouwen is in sta king. In Namen heeft het tram personeel Zatermorgen van 9 tot 10 uur het werk neergelegd. In Luik is de staking nagenoeg algemeen. Om tien uur zijn en kele tams uitgereden die echter door controleurs werden be stuurd. Verscheidene gemeente besturen in de provincie Luik hebben hun personeel vrijaf ge geven. In Verviers is de staking alge meen in de textiel- en metaalnij verheid. De grote warenhuizen zijn gesloten en ook de buurt spoorwegen zijn in staking. In de omgeving van Hoei is de staking algemeen in de metaal nijverheid, evenals in zekere openbare diensten. imunistisehe China een crediet van 300 millioen dollar verlenen. (Deze bepaling kwam ook voor in de te Moskou gepubliceerde tekst van het dertigjarige Rus sisch-Chinese verdrag.) „The American China Policy Association" deelt nog mede het afschrift van dit geheime Sowjet- Russisch-Chinese verdrag reeds 2 maanden in haar bezit te heb ben. Zij had getracht het te doen verifiëren, doch dat was haar tot nu toe nog niet gelukt. De ver eniging besloot, met het oog op de Koreaanse crisis, het docu ment voor publicatie vrij te ge ven, waarbij zij er van uitgaat, dat de loop der gebeurtenissen in de nabije toekomst wel zal uitwijzen of dit geheime verdrag al dan niet in deze vorm werd gesloten. Het Amerikaanse Ministerie van Buitenlandse Zaken verklaarde geen commentaar op het hierbo ven vermelde te zullen geven. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandagoch-, tend tot -avond. Vrij koel. Wisselend bewolkt met plaatse lijk enkele buien en een kans op onweer. Meest matige wind tus sen Zuid en West. Vrij koel. „Voor elk van ons heeft die idee mettertijd een weinig van zijn glans ingeboet. Misschien zijn de nadelen meer opvallend dan de voordelen, doch wij moe ten er met alle middelen naar streven een oplossing te vinden voor de moeilijkheden, die gere zen zijn. Zonder dat onze moei lijkheden die op politiek en eco nomisch gebied aanzienlijk zijn, werden weggenomen, heeft de Benelux ons toch enigermate ge holpen. Bij de voorbereiding der bijeenkomsten,, die wij aan het einde van deze maand te Ostende zullen houden, hoop ik dat de vraagstukken op zodanige wijze zullen worden toegelicht, dat wij een stap vooruit kunnen zetten. De laatste dagen had ik soms de indruk, geen oplossing te kun nen vinden voor de problemen, waar wij tegenover staan. Toen ik de nieuwe moeilijkheden over dacht, die sinds het geschil in Korea zijn ontstaan, zei ik even wel: „Wij moeten een oplossing vinden, omdat wij het zonder Benelux niet kunnen stellen. Zo wij er thans niet in slagen op de ze weg te vorderen, zouden wij de wereld, die ons gade slaat, diep teleurstellen. De oproep van de moderne we reld spoort ons aan tot nauwer onderling contact, uit de moei lijkheden waartegenover wij thans zijn geplaatst, moeten wij de kracht putten om deze actie te verstevigen." Na zijn vertrouwen in de toe komst van de Benelux te hebben geuit, bracht Minister Van Zee land een heildronk uit op de voorspoed van de drie vertegen woordigde landen. Burgemeester Van de Meule- broeck bracht vervolgens een heildronk uit op de parlements leden van de Benelux. Serrarens, voorzitter van de Nederlandse delegatie onderstreepte de talrij ke aanrankingspunten die tussen DINSDAG 18 JULI. v.m. Breskens 3.51 Terneuzen 4.26 Hansweert 5.06 Walsoorden 5.16 n.m. 4.05 4.40 5.20 5.30 ZON- EN MAANSTANDEN. 8.12 9.34 10.56 In een officieel communiqué wordt medegedeeld, dat de auto riteiten van Guayaquil een sa menzwering hebben ontdekt, waarbij Carlos Guevara, een voormalig lid van de regering van president Velasco Ibarra, betrokken is. De samenzweer ders poogden zich meester te maken van het P.T.T.-gebouw te 22.44 Guayaquil. De orde is hersteld 22.54'en Guevara is aangehouden. Belgen, Nederlanders en Luxem burgers bestaan. „De naam van uw Minister van Buitenlandse Zaken", zo zei hij, „herinnert reeds aan mijn land". Spr. besloot: „Moeilijkheden be staan er wel, hinderpalen echter niet. Voor ons succes moeten wij kunnen bewijzen, dat het moge lijk is Europa te verenigen". Nicolas Margue, volksverte genwoordiger en oud-Minister van het groot hertogdom Luxem burg besloot de reeks heildron ken en sprak de wens uit dat de vergaderingen te Brussel heden met essentiële conclusies zouden worden besloten en dat de Benelux-Ministers, die eer lang te Ostende zullen bijeenko men, „de noodzaak van een stap vooruit zullen inzien". Twee Amerikaanse correspon denten mogen niet naar Korea terug. Het hoofdkwartier van generaal MacArthur heeft twee Ameri kaanse correspondenten geen toe stemming gegeven naar Korea terug te keren. Het zijn Peter Ka- lischer van U. P. en Tom Lam bert van A. P., die onlangs naar Japan gingen nadat zij verslag hadden uitgebracht over de ge vechten aan het front in Korea. Volgens het kantoor van U. P. in Tokio is door de afdeling voor lichting van het hoofdkwartier van Mac Arthur verklaard, dat Kalischer's berichten ongunstig waren voor het Amerikaanse leger en gunstig voor de vijand. Het kantoor van A. P. zeide, dat geen reden was opgegeven voor de maatregel tegen Lam bert. Communiqué van het hoofd kwartier van MacArthur Het communiqué van 't hoofd kwartier van MacArthur meldt, dat de Amerikanen en Zuidkorea- nen blijven terugtrekken, meestal onder overmachtige vijandelijke druk. De vervoersmoeilijkheden van de Noordkoreanen werden nij pender. Gevechtsvliegtuigen en lichte bommenwerpers van de vijfde luchtgroep steunden de grondtroepen en Superforten de den een aanval op Tsjoengdjoe. Vlooteenheden bombardeerden d-- weg langs de Oostkust. Ongunstige weersgesteldheid beperkte de operaties van Ame rikaanse en Australische lucht eskaders op 14 Juli evenals op 13 Juli. liet communiqué, dat te 1 uur uur 20 plaatselijke tijd werd uit gegeven, meldt verder o.m., dat ongeveer 190 vluchten werden ondernomen in het afgelopen et maal. Er werd aanzienlijke scha de toegebracht aan Noordkore- aanse uitrusting en materiaal in dn westelijke sector. Jagers concentreerden hun aan vallen voornamelijk op de voor naamste aanvoerwegen naar het v/estelijke front van Soewon naar Tsjongkoe. Het bruggehoofd aan de zuide lijke oever van de Koem in de buurt van Snagjo werd in de vroege ochtend van Zaterdag 15 Juli gevestigd. De gevechten, waaraan door vliegtuigen wordt deelgenomen, duren voort. Hoe de strijd zal aflopen kan riog niet gezegd worden. De jong ste officiële berichten wijzen op 22.33 Reuter bericht, dat gewoonlijk welingelichte Indonesische mili taire kringen in Singapore heb ben medegedeeld, dat Indonesi sche troepen begin volgende maand een aanval zouden doen op de republiek der Zuid-Moluk» ken. Volgens deze bron zijn de eerste 15.000 man Vrijdag van Makassar en Surabaja naar het eiland Morotai vertrokken. Een van de leidende figuren van de Ambonese vereniging te Sin gapore, de heer J. Waikelo, heeft medegedeeld, dat de republiek een beroep had gedaan op de Australische regering om bij de Verenigde Naties te bewerkstel ligen, dat deze aanval voorkomen zou worden. Het bureau van de Australische commissaris in Singapore heeft verklaard, dat het officieel niet op de hoogte was van het beroep. Gewoonlijk betrouwbare bron nen vermelden, dat de republiek der Zuid-Molukken het beroep per radio naar Australië had uit gezonden en dat zij per koerier een boodschap naar Canberra tad gezonden. De speciale correspondent van het A.N.P. verneemt van welin gelichte zijde, dat inderdaad A.P.R.I.S.-troepen op het eiland Buru zijn geland. Alle tekenen wijzen er op, dat de R.I.S. voor lopig een taktiek zal volgen om de eilanden rond Ambon te be zetten. Het ziet er echter niet naar uit, dat men plannen heeft Ambon rechtstreeks aan te val len. De E.CJA.-missie voor België deelt mede, dat op verzoek van de Belgische Regering het tran sitovervoer van jaarlijks 22.000 ton Amerikaanse smeerolie via Antwerpen naar Nederland door middel van een crediet uit Marshall-middelen is verze kerd. Daarmee is volgens de een tegenslag, die echter geen reden voor overdreven ongerust heid behoeft te zijn, aldus het communiqué. Een Amerikaanse veldlartilleriestelling werd onder de voet gelopen. Nieuws over de ze eenheid is niet binnengekomen. Noordkoreaanse troepen poog den Vrijdag nabij Kongdjoe de Koem over te steken. Zij werden echter met zware verliezen terug geslagen. De Noordkoreaanse zesde divi sie is nog steeds bezig een omsin gelingsbeweging in het westen, even ten zuiden van Jesan en ten noorden van Koem uit te voeren. De Noordkoreaanse tweede en vierde divisies blijven druk uit oefenen op de Zuidkoreaanse troepen in het gebied van Tsjots- jiwon en Tsjongdjoe. De Noord koreaanse vijfde en vijftiende di visies zijn actief in de oostelijke sector nabij Tanjang. In Noordkoreaanse gebieden van het achterland zijn de spoor wegen niet meer te gebruiken door bombardementen. Het ver keer langs de weg geschiedt ge woonlijk 's avonds en 's nachts. In een Zondag door het hoofd kwartier van generaal MacAr thur uitgegeven legerbericht wordt gezegd, dat de Amerika nen „zware verliezen" hebben toegebracht aan de Noord-Kore- anen die op het Koemfront aan vielen. Uit het bericht blijkt niet, of de Noordelijken de brugge- hoofden over deze rivier hebben kunnen houden. Elementen van twee Ameri kaanse regimenten hebben bij te genaanvallen twee Noordkore aanse zakken ten Zuiden van de rivier opgeruimd. Drie van de vier boten met tanks zijn door de luchtmacht tot zinken gebracht. Het 63ste bataljon veldartille rie moest op nieuwe stellingen terugtrekken na de Noordelijken zware verliezen te hebben toege bracht, aldus het legerbericht. Het hoofdkwartier meldt na der, dat op enkele punten ten Zuiden van de Koem de Noorde lijke strijdkrachten vorderingen maken. De in Korea strijdende Ame rikaanse troepen zullen al het nodige materiaal ontvangen om de vijand tot staan te brengen en terug te drijven, zo heeft een woordvoerder van het hoofd kwartier van generaal MacAr thur verklaard. Hij heeft er aan toegevoegd, dat het hoofdkwar tier „al het nodige doen zal om het aanvankelijke succes van de vijand, dat zijn verklaring vindt in zijn materiële overmacht, on gedaan te maken". Hij besloot: „Dit vereist schepen, vrachtwa gens, vliegtuigen en een boven menselijke inspanning. Maar wij zullen ons zo spoedig mogelijk van onze taak kwijten". In Amerikaanse luchtmacht kringen schat men het oorspron kelijke aantal Noordkoreaanse tanks op 400. Ongeveer 100 hier van zouden vernietigd zijn. DE WEDERZIJDSE VER LIEZEN IN KOREA. Volgens een schatting van het Amerikaanse ministerie van Landverdediging heeft het Noordkoreanen zwaarder tanks zouden hebben dan de 35 ton we gende en in de Sowjet-Unie ver vaardigde „T-34-gevechtswa- gens", waarop een kanon van 88 milimeter is gemonteerd. Hoe de Sowjet-Unie kostbare buit zonder strijd wist te be halen. Sir Arthur Comyns Carr, de voornaamste Britse openb. aan klager in de te Tokio tegen Ja panse oorlogsmisdadigers gevoer de processen, verklaarde te Nor wich, in Norfolk, dat uit door de geallieerden te Tokio in beslag genomen documenten is geble ken, dat de Sowjet-Unie „uiterst grote voordelen heeft weten te bedingen voor haar deelname aan de oorlog tegen Japan op een tijdstip, dat het het Kremlin de finitief bekend was, dat de Ja panners bereid waren zich ge wonnen te geven." „In Juli 1945 hadden de Japan ners ingezien, dat het spel voor hen verloren was en zij waren bereid vrede te sluiten op alle voorwaarden, die zij slechts kon den bedingen. Zij zonden een speciale afge zant naar het Kremlin om het te vragen tussen Japan en de Ver enigde Staten te bemiddelen. Molotof reageerde niet op dit Japanse verzoek. Hij begaf zich naar de conferentie te Potsdam, waar hij van de andere geallieer de vertegenwoordigers „uiterst voordelige voorwaarden" wist te bedingen voor een Russische deelname aan de oorlog tegen een reeds verloren Japan. De Russen maakten gedurende 9 dagen een „militaire wande ling" in Mandsjoerije. Nadat zij dit naar believen hadden leegge haald, speelden zij het in han den van hun communistische Chinese vrienden en bezetten zij Noord-Korea, waarop zij niet de minste aanspraken konden doen gelden," aldus Sir Arthur Comyns Carr. In het Zondag door het hoofd kwartier van Generaal MacAr thur uitgegeven communiqué wordt gemeld, dat marinevlieg tuigen van de Amerikaanse ze vende vloot zijn begonnen met 't uitvoeren van patrouillevluch ten boven Formosa, teneinde el ke aanval op dit bolwerk van de Chinese nationalistische Rege ring te verijdelen. Amerikaanse vliegtuigen str. F. Deze stap is in overeenstem ming van Trumans verklaring van 27 Juni over Formosa, waar in hij zei dat het cftmmunisme de bevelen van de Veiligheids raad om de internationale vre/de en veiligheid te bewaren, had ge negeerd en dat onder deze om standigheden de bezetting van missie voor de haven van Ant- 'Noordkoreaanse leger tot op 13 jFormosa door de communistische TT7QT*T-»ov-> TTTolbo 4 o o 14 Kfl rv»41 -T1111 Pb t P TIPCTPn H11 i 7PT1H -man ,.i_ werpen, welke jaarlijks 50 mil- Juli acht a negen duizend man lioen Belgische franken ople- verloren de strijd in Korea was vert, gespaard gebleven. We- Zondag drie weken oud). Deze gens de moeilijkheden, die het opslaan in Nederland biedt, werd deze olie in transito over Antwerpen betrokken. Nederland heeft volgens een mededeling van de E.C.A. je gens de Belgische Regering de wens uitgesproken deze transi tohandel te beëindigen op grond van de bepalingen, die voor schrijven, dat de helft van de olie met Amerikaanse schepen moet worden vervoerd. Met de medewerking van de E.C.A. is nu een regeling getrof fen, waarbij België een Mar- shall-crediet krijgt voor de aan koop van de olie in Amerika en waarbij olie als Belgisch pro duct verder aan Nederland wordt verkocht. Nederland zal in dollars, waarschijnlijk via 't inter-Europese betaüngssahema betalen. De olie zal thans geheel door Belgische schepen worden aangevoerd. schatting berust op gegevens van het hoofdkwartier van generaal MacArthur. Het aantal doden, strijdkrachten een rechtstreeks gevaar voor de Veiligheid in het gebied van de Stille Oceaan zou vormen. De verkenningsvliegtuigen heb ben opdracht gekregen bulten de en overleeft de tijden. Purol geniet reeds een ruim 40-jarige wereld- reputatie. Houdt de huid gezond, zuiver, zacht, mooi en rimpelvrij. gewonden, vermisten of krijgsge- territoriale wateren van het Chi- vangenen kon niet nauwkeurig 'nese vasteland en van het eiland worden opgegeven. Formosa te blijven. De verliezen der Amerikaanse strijdkrachten bedroegen in de zelfde periode nog geen 500 man. De omvang der verliezen van het Zuidkoreaanse leger is niet ge schat. Het Amerikaanse ministerie van Landsverdediging is verder van mening, dat het Noordkore aanse leger bij het begin van de aanval over ongeveer 300 in de Sowjet-Unie vervaardigde ge vechtswagens beschikte. Oor spronkelijk was dit aantal op honderd begroot, doch er is reeds van een groter aantal tanks ge meld dat zij buiten gevecht of beschadigd werden. Het Amerikaanse leger be schikt niet over gegevens dat de De P.T-T. berichtte 13 Juli dat zeepost kan worden verzonden voor de „Cottica", varende op In donesië. Dit moet zijn „Kota In- ten". Correspondentie voor dit schip moet uiterlijk heden 17 Juli tei post zijn bezorgd. 5 regels 60 cent; :t; minimum pet ummer of Adres eer. ïamiddags 2 uur. van de Brusselse vandaag vroeg in ts vinden, die de aankomst; n, moesten aicfe den, teneinde ge- jhet vliegveld te >u na aankomst ito naar het Pa- n gaan. Dit èe- dus niet in de zal komen en jrdelijke buiten- :eren. worden afgezet van de Rijks- tplechtigheid ®p sou uiterst sober Eerste-Minister listers van Bin- en en Oorlog ter ïwezig zijn. De estaat, dat 's Ko- Koningin Elisa- zal zijn. HTGENOTE VA» IG LEOPOL». De Rethy zal zich. r wijlen Koningit 135 door een aute- vitserland om hét haar terugkomst ond houden. Zij •even een thuis te r de kinderen uit lijken van Koning len „mama" tegen leden Vrijdagmor- n de ronde, dat lid reeds in zijn ten nabij Brussel 'd. De geruchten doordat men de het geronk en de n van vliegtuigen •n, die in formatie ussel vlogen, nctionarissen ont- ïe vliegtuigen de i gebracht. It politieke geschil ie van Moh Hatta. omst van Donder- ts wel aangetoond, ïsische politici Moh ir als Minister-Pre- Hij zal nu de func- tan Vice-President sstaat en dus geen n het nieuwe Ka gen enkele andere in slaagt een Mi- 'men en men ten h weer Hatta zou als formateur op lat geval moet hij •n als Vice-Presi- r een nieuwe Vice- len benoemd, len bij de leidende en naar de reden, fob Hatta uitscha- jt men de meest ntwoorden, alsb.v. Ie afgelopen maan Hatta heeft rust lijn toch niet aan n, of: Hatta staat iet partijleven, en- ïistische groepen en zich duidelijk, grote tegenstan- en dit niet onder ken. ;re vraagstukken. Terneuzen Hansweert Walsoorden 9.U8 9.48 9.58 9.35 10.15 10.25 ZON- EN MAANSTANDEN. Juli. 22 4.46 20.46 13.46 23.21 23 4.47 20.45 15.16 23.40 24 4.49 20.43 16.48 25 4.50 20.42 18.16 26 4.52 20.40 19.28 0.49 Donderdag bij de aftocht werd ver- bevindt, die Amerikaanse mist. Volgens de laatste berichten is de 'hulpcolonne er niet in ge slaagd zich een weg te banen door de Noord-Koreaanse linies. De Koreaanse tolk van de ge neraal is Vrijdagochtend door de Noordelijke linies weten te drin gen en heeft de Amerikaanse verscheidene teaen van ae v. N. hebben vertrouwelijke aan biedingen gedaan om grond strijdkrachten naar Zuid-Korea te zenden, aldus meldt de „New York Times" Vrijdag uit Lake Success. De correspondent van het blad schrijft, dat de namen van de betrokken landen geheim wor den gehouden, maar dat Engel- Keung, zowei m r.urupees ais m wereldverband gezien, plaatst ons voor geheel nieuwe verhou dingen en vraagstukken. Er groeit een wereldverband, waarvan nog slechts de contou ren bekend zijn, doch het groeit en deze realiteit dwingt tot be zinning er op. Het belang van een en ander moet door de par tij en haar organen worden ge- werKenjKe party iuiyi.1, dus nooit mag worden een ver zameling van individuen, die een bepaald individualisme kun nen botvieren, ook niet wanneer men dat in groepsverband zou pogen te doen. Dat zou naar de mening van de partij-voorzitter het einde van de partij betekenen en het zou het vervullen van haar noodzakelijke taak en tune- kunnen komen. Wanneer er zijn, die menen, dat de verschillende meningen niet voldoende tot uiting en tot gelding kunnen komen; dat er te veel van boven af wordt ge decreteerd; dat de partij niet is ers wiizen er ten de parlementaire er overeenkomst formatie ook nog 1 in beslag zullen ie onbevredigende bestuurloosheid niet als geëindigd tschouwd. ing van het kabV nog het moeilijke de samenvoeging enten van Dja- ja. Ook hier Iig- loeilijkheden, aan- ,e van de leidende aanleiding zal geven tot vele twisten. De noodzaak van een drastische rationalisatie van het ambtenarencorps wordt wel ingezien, doch is zeer moei lijk uitvoerbaar, gezien de vele politieke gevoeligheden, die op dit terrein ontzien moeten wor den. Het ambtenarencorps telt f een volkspartij, dan moet daar over in een bijeenkomst a Is deze thans ongeveer een half millioen van gedachte worden gewisseld. mensen.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1