DE OORLOG IN KOREA baf tsm $m mm m Zware bombardementen te wachten? Nog twee landen steunen de resolutie v/d Veiligheidsraad Niwin-Kerstpakketten voor Nieuw-Guinea Het Koninklijk bezoek aan Gelderland egingen DINSDAG 11 JULI 1950. 6e Jaargang No. 1471. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Luitenant-Generaal George Stratemeyer, Bevelhebber ,g Qok vernicld aldus het van de Amerikaanse luchtmacht in het er re Oosten, heelt opdracht gegeven tot het bombarderen van alle mili taire doelen in Korea gedurende 24 uur per dag bij iedere weersgesteldheid. Zijn troepen zijn begonnen startbanen aan te leggen. Zij zullen de Zuidkoreaanse luchtmacht opleiden en uit rusten. WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. 12 13 14 4.33 4.35 4.36 1.23 2.03 2.59 19.35 20.31 21.13 De tournée van het Koninklijk Paar door Gelderland is gisteren begonnen met een bezoek aan Wageningen, waar landelijke ruiters een erewacht vormden. Langs de route naar het Gemeentehuis stonden verenigingen in uniform en sportcostuum opgesteld, alsmede personeelsgroepen van instituten en laboratoria achter fraai geschilderde vignets. De Hoge Gasten werden verwelkomd door het Provin ciaal Bestuur van Gelderland en het Gemeentebestuur van Wageningen. Voor het bevrijdingsmonument van Wageningen van Han Richters toonden de Koningin en de Prins grote be langstelling. r bestrijding Frankering by abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 Losse nummers 6 cent. M; £#1 cent Advertentieprijs: per mm 10 et: minimum per advertentie /b55. Rubriek Kleine Advertenties: S regels 60 et.; iedere regel meet 12 ct Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot dec namiddags 2 uur. Volgens de Generaal zijn de Noordkoreaanse piloten moedig en hun vliegtuigen zijn te verge lijken met de door de Amerika nen gebruikte Mustangs in de laatste oorlog. De Amerikanen gebruiken nu drie groepen B-29 Superforten in Korea. B-36's, de grootste oor logsvliegtuigen ter wereld, zul len niet worden ingezet. De Generaal sprak de berichten tegen als zouden Amerikaanse (Straaljagers te snel zijn voor doeltreffend gebruik in Korea. De Straaljagers waren uitste kend bruikbaar gebleken. De luchtmacht was niet voornemens niet-militaire doelen te bombar deren, maar „wij zullen elke brug, die wij kunnen vinden, vernielen," aldus de Generaal. „Weerstandsvermogen ver beterd." Geallieerde luchteskaders heb ben gisteren een regen van bom- reaanse troepen „aanzienlijk ver beterd." De situatie aan het «front is nog steeds zeer bewegelijk. Vas te linies zijn er niet. MacArthur heeft er de nadruk op gelegd, dat hij een vertragen de actie voerde. In feite komt dit neer op een woekeren met de beschikbare ruimte om tijd te winnen. Weinigen beseffen, dat het tijd kost om troepen te legeren en te verplaatsen. Hier voor zijn veel mensen en veel vervoersmiddelen nodig. Een woordvoerder van de ma rine verklaarde, dat Britse en Amerikaanse eenheden langs de Oost- en Westkust van Korea bleven patrouilleren. Gemeld was dat de weg over de rotsachtige kust tussen Samtsjok en Oet- sjin, die door een beschieting van geallieerde oorlogsschepen on klaar was, thans weer in orde was gemaakt. Het Ministerie van Defensie men°laten vallen op Noordkore- heeft zijn tevredenheid uitgespro- UnmnArnon /-vvtqv* Vlüt Vl nffP nPll VflTl flP TTD- aanse colonnes, die bumper-aan -bumper oprukken tussen Tsjo- nan en Taedjon. De hevige aan val vertraagde de opmars van naar schatting vier divisies der Noordkoreanen in de richting van de tijdelijke Zuidkoreaanse hoofdstad, doch bracht hem niet tot staan. Twee andere Noordkoreaanse divisies stoten door naar Taed jon langs een corridor ten Oos ten van de hoofdweg waarlangs de hoofdmacht optrekt. Amerikaanse en Australische vliegtuigen hebben bevel gekre gen het gehele etmaal door en ongeacht de weersomstandighe den aanvallen te ondernemen om de Noordkoreaanse ravitaillering te onderbreken en hun opmars te stuiten. Volgens MacArthur is het weer standsvermogen van de Zuidko- ken over het hoge peil van de mi litaire opleiding onder de bezet tingstroepen in Japan. Legerbericht va:. MacArthur. Noord-Koreaanse convooien be wegen zidh bumper aan bumper langs de grote verkeersweg tus sen Tsjonan, het spoorwegknoop punt dat Zaterdag door de Noor delijken veroverd werd, en de Zuid-Koreaanse tijdelijke hoofd stad Taedjon, zo deelt het hoofd- 1-w artier van generaal MacArthur mede. Volgens meldingen zijn 4 Noordelijke divisies bij de actie betrokken. Twee andere divisies opereren in de Westelijke corri dor, die van Wondjoe naar Tsjoengdjoe, 30 km ten N.O- van Taedjon, loopt. Amerikaanse vliegtuigen heb ben bruggen te Wondjoe, Osan en Samtsjok bestookt. De enig over- Mexico, Transjordanië en Irak hebben Zondag aan ge V. N. hun antwoord gezonden met betrek king tot de beslissing van de Veiligheidsraad, waarbij aan de Staten-leden der V. N. aanbevo len werd, hulp te verlenen aan Zuid-Korea. Mexico, alsock Transjordnaië hebben verklaard deze beslissing te steunen, terwijl Irak de des betreffende mededeling van de Secretaris-Generaal der V. N. eenvoudig voor kennisgeving heeft aangenomen. Transjordanië, dat geen lid is van de V. N., is het eerste land van de Arabische liga, dat zich medegedeeld door het K-N.M.I. te Do Bilt, geldig van Dinsdagoch tend tot -avond. Later opklaringen. In de ochtend zwaar bewolkt met op de meeste plaatsen enige regen. Later op de dag wisselend bewolkt met enkele verspreid op tredende buien. Matige af en toe vrij krachtige wind tussen West er. Zuid. Weinig verandering van temperatuur. WOENSDAG 12 JULI. v.m. n.m. Breskens Temeuzen Hansweert Walsoorden 11.38 0.13 0.53 1.03 12.11 12.46 1.26 1.36 ZON- EN MAANSTANDEN Juli. 20.57 20.56 20.55 uitgesproken heeft voor de reso lutie van de Veiligheidsraad, al dus A.F.P. Drie landen. Wit-Rusland, de Oekraine en Liberia, hebben hun mening nog niet kenbaar ge maakt. Vier landen hebben zich tegen de actie verzet, t.w. Tsjecho-Slo- wakije. Polen, de Sowjet-Unie en Joego-Slavië. Egypte, een lid van de Veilig heidsraad, hield zich afzijdig. Andere Arabische landen, de Libanon, Saoedi-Arabië, Syrië en Jemen, steunden de eerste resolu tie van de Veiligheidsraad, oproe pend tot het staken van het vu ren, doch gewaagden niet uit drukkelijk van de tweede resolu tie, die de leden aanbeveelt de Noord-Koreaanse aanval te hel pen terugslaan. Jordanië, dat geen lid is van de V. N. liet weten, dat het de resolutie steunde „welke de ver dediging van de vrede beoogt". legerbericht. Bij de Zondag gemelde aanval van een grote geallieerde lucht- machtgroep werden de meeste tanks en infanteristen wegge vaagd, aldus de woordvoerder van het vooruitgeschoven hoofd kwartier van MacArthur. Onder de aanvallende vliegtuigen be vonden zich superforten, Shoo ting Stars en Mustangs. De aan val werd verricht van minder dan 600 meter hoogte en alle boord- wapens, ook die voor de verde diging, werden in werking ge steld. Boven de Japanse Zee gin gen twee Amerikaanse gevechts vliegtuigen verloren, doordat zij in een onweersbui ijsvorming kregen. De beide piloten sprongen zee en werden ongedeerd op gepikt door een reddingsboot. De actie op de grond in het gebied van de Westelijke hoofd weg is sinds het openen van d$ aanvallen rustiger geworden. In het Oosten hebben de Zuid- Koreaanse troepen de Noordelij ken zware verliezen toegebracht. Twee regimenten werden door de Zuidelijken in de pan gehakt, al dus deze woordvoerder. Communiqué van Amerikaanse Luchtstrijdkrachten. Volgens een Maandag te Tokio uitgegeven communiqué van de Amerikaanse luchtstrijdkrachten in Korea zijn 33 tanks vernield en 13 beschadigd bij Zondag ver- i ichte aanvallen op Noord-Kore - aanse grondstrijdkrachten. Het 20ste luchtleger vernielde voorts 69 vrachtwagens en beschadigde e: 49. Ook werden veel installa ties en uitrusting van de Noorde lijken vernield. De beschietingen, uitgevoerd in samenwerking met Australi sche Mustangvliegtuigen, hadden veel succes als gevolg van een betere coördinatie tussen lucht en grondstrijdkrachten. Bij de luchtaanvallen van Zon dag gingen geen Amerikaanse vliegtuigen verloren. Twee straaljagers werden beschadigd. Het afweervuur van de Noord- Koreanen was zwak en de gehele Zondag ontmoette men geen vliegtuigen der tegenstanders. Het offensief in de lucht stelt de Noordelijke strijdkrachten voor een ernstige bevoorradingspro bleem, aldus het communiqué. V. S. WILLEN ZO SPOEDIG MOGELIJK 20.000 RECRUTEN- Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft gisteren mede gedeeld, dat er „op de vroegst mogelijke datum" 20.000 recruten nodig zouden zijn voor het leger. Afgesloten Amerikaans batal jon door omsingeling heen ge broken. Een bataljon van de Ameri kaanse infanterie, dat naar ge meld werd in de nacht van 8 op 9 Juli bij Tsjonan overvallen en omsingeld werd, is door de eerste Noord-Koreaanse divisie heen ge broken, aldus maakt het hoofd kwartier van MacArthur bekend. Het bataljon heeft zich „in goede conditie" weer bij andere onder delen van het regiment aange sloten. De krachtsverhouding tus- de Noord-Koreaanse divisie en het bataljon was als 10 1, al dus deze bekendmaking. „Napalm"-bommen. Het vermelden van het gebruik van „Napalm"-bommen in de legerberichten van generaal Mac Arthur stelde vele waarnemers aanvankelijk voor een raadsel. Van de zijde der Amerikaanse luchtmacht is gistermiddag me degedeeld, dat „Napalm' een ge- lei-aChtige substantie is, die in speciale tanks door vliegtuigen wordt uitgeworpen en die ont ploft en in brand vliegt bij aan raking met de grond Met het stoomschip Japara worden omstreeks 27 Juli 1950 naar N--Guinea verzonden: 6400 Niwin-IKerstpakketten, waarvan 2000 bestemd voor dein Nieuw- Guinea geplaatste militairen van land- en luchtmacht en van de Koninklijke marine, terwijl er 4400 bestemd zijn voor de bur gerpioniers, die thans in Nieuw- Guinea een nieuw bestaan op bouwen. Deze pioniers worden be schouwd te werken onder de zelfde primitieve omstandighe den als de militairen en vallen derhalve eveneens onder de doelstelling van de Niwin. De inhoud van elk pakket is: 2 Blikjes O.K-,sigaretten van 5C stuks, 2 rollen pepermunt, 1 doos, inhoudende i2 kwatta- repen, 1 blik kaas, 1 blik rogge brood, 1 staaf Casteila-scheer- zeep, 4 pakjes scheermesjes, 1 tube tandpasta, 1 tandenborstel, 1 stuk toiletzeep. De Kerstpakketten worden verdeeld over de volgende pos ten: Hollandia (plm. 2000 stuks), Seroei (plm. 30 stuks), Mano- kwari (plm. 2000 stuks), Inan- watan (plm. 110 stuks)Wissel meren (plm. 10 stuks), Sami fplm. 60 stuks), Biak (plm 95 stuks), Sorong plm. 50 stuks), Fak Fak (pm. 15 stuks), Me- rav.ke (plm. 10C0 stuks). Onbekend vliegtuig in de Noordzee gestort Maandagmorgen omstreeks 10 uur (Ned. tijd) zag men op het strand te Blokhus (Noordwest- Jutland), dat een vliegtuig in de Noordzee stortte. Men weet niet uit welk land dit toestel afkom stig was. In Deense luchtvaart kringen wordt verklaard, dat er op die tijd geen Deense machines in de nabijheid waren. Een Deens vliegtuig en een mo torboot zijn vertrokken om een onderzoek in te stellen. Nader wordt van officiële, Deen se zijde vernomen, dat het neer gestorte toestel een onbemand zweefvliegtuig was. Amerikaanse oorlogsbodem tot zinken gebracht Volgens Tass heeft de Noord- Koreaanse radio in een omge roepen communiqué verklaard, dat een Amerikaanse oorlogs bodem tot zinken is gebracht en wel Zondag aan de Oostkust. Tweede Amerikaans bataljon afgesneden. Volgens berichten, die het mi litaire hoofdkwartier te Tokio hebben bereikt, is een tweede Amerikaans bataljon door Noord- Koreaanse troepen ten Zuiden van Tsjonan afgesneden. Het bataljon was met tanks uitgerust. Het is de tweede maal in drie dagen, dat een Ameri kaans bataljon in deze sector van de achterhoede is afgesneden. Generaal MacArthur maakte gis teren bekend, dat het eerste „ver miste bataljon", dat Zaterdag ten Zuiden van Sjonan werd ge- isoleerd, zich weer bij het regi ment had kunnen voegen na har de strijd- ONTSCHEPING „GEN. W. C. LANGFITT" Het troepenschip „Gen. W. C. Langfitt" komt hedenmorgen in Amsterdam aan. De ontsche- ping om 15.30 uur aan de kade van de Stoomvaartmij Neder land. In de raadszaal werden een aantal Wageningse ingezetenen aan H. M. voorgesteld, c.a- de 91-jarige ereburger van Wage ningen, Dr. Niemeyer. Vervolgens ging de stoet in de richting Arn hem. Overal langs da weg was groot enthousiasme en er werd gewuifd met ontelbare kleine vlaggetjes. Voor de aula van de landbouwhogeschool stond een groep hoogleraren in toga en met baret en naast de aula in de tuin van de studentensociëteit ..Ceres'' waren enige honderden studenten met hun witte corpspetten aan wezig. Vóór de inrijlaan van Oranje Nassau-oord, het sanatorium voor longlijders, gesticht door Konin gin Emma, werden door een ver pleegster orchideeën aangeboden. De Koningin was gekleed in een lichtgrijze deux-pièces. Zij had een donkere hoed op met rozen en droeg hoge zwarte pumps. Even vóór twaalf kwamen de Koninklijke gasten in Arnhem aan. De Koningin nam hier een bloemenhulde in ontvangst. Ver volgens stapte het Koninklijk Paar over van de auto in een rijtuig. Vurig trappelende paarden stonden voor de calèche. Voorop ging de bereden politie met witte helmen en blauwe uniformen. Het gevolg van H.M. had plaats genomen in drie rijtuigen. Bere den politie sloot de stoet. Zo be gon de triomftocht over de Utrechtse weg en de Onderlangs naar het Nieuwe Plein. Bij het Rijnpaviljoen stonden de lopen de patiënten van het Sint Elisa- bethsgasthuis opgesteld. Na de hulde van de jeugd van Arnhem v/erd het Koninklijk Paar begroet door de ouden van dagen. De twee oudste inwoonsters van Arnhem boden bloemen aan. In de binnenstad stonden dui zenden gereed om de stoet te zien. Men hing uit de ramen om vooral niets te missen. In het stadhuis werden de raadsleden aan het Koninklijk Paar voorgesteld. Ook de kunstschilder Tiele, die het staatsieportret van de Ko ningin schilderde, dat in de Arn hemse raadszaal hangt, was on der de aanwezigen. Burgemees ter Matser sprak een kort wel komstwoord, waarin hij er c;_ wees, dat in overlee en samen werking met de regering alles Het adres uitde academische wereld inzake Nieuw-Guinea Naar thans bericht wordt, hebben nog 64 hoogleraren en lectoren en 64 leden van weten schappelijke staven en privaat docenten van Nederlandse uni versiteiten en hogescholen he; adres aan de Staten-Generaal met betrekking tot Nieuw-Gui nea ondertekend (zoals bekend werd dit adres op 30 Juni aan geboden) In totaal hebben thar.s 347 van de 865 hoogleraren en rec toren dit adres ondertekend, terwijl het aantal onderteket- naars, behorende tot de tweede groep, thans 408 bedraagt. wordt gedaan, om Arnhem weer te herstellen van de oorlogsge volgen. Nadat het Koninklijk paar enige verversingen had ge bruikt, trad men naar buiten om te luisteren naar de aubade op de Markt. Ongeveer 2000 school kinderen o. 1. v. de koordirigent W. v. d. Hof brachten verschil lende Vaderlandse liederen ten gehore. H. M. ging vervolgens naar de Rijnbrug, waar een krans werd gelegd bij het Airborne-monu ment. In het huis van de Commis saris der Koningin v/erd de lunch gebruikt. Na de lunch werd per calèche een rijtoer door de stad gemaakt. Het hoogtepunt van deze rijtoer van het Koninklijk Paar vormde het kleurrijke schouwspel op de Sonsbeekweide. Hier stonden meer dan 120 muziekcorpsen uit Gelderland opgesteld om de hoge Eezoekers een muzikale hulde te brengen. Dirigent was de heer D. van Leeuwen uit Brummen. Het programma, dat door al deze harmonie- en fanfarecorpsen ten gehore werd gebracht, bestond behalve uit het Volkslied uit een tweetal marsen, n.l. „Leve de Het orgaan van het Joego-Slavische leger over activiteit aan de grenzen van Joego-Slavië Radio Belgrado heeft Zondag berichten aangehaald uit het Joegoslavische leger „Narodna- Armaja" volksleger vol gens welke Bulgarije, Hongarije en Roemenië manoeuvres be gonnen waren van „provoce rende en agressieve aard" aan de grenzen van Joego-Slavië. In de uitzending van radje Belgrado wordt gewaagd van „recente Bulgaarse nachtelijke aanvallen op Joegoslavische grensposten", „het wegvoeren van de Joegoslavische minder heid uit de Hongaars-Joegosla- vische grensgebied naar het binnenland, Roemeense maatre gelen tegen Joegoslaven en, het vertoon van in Rusland ver vaardigde tanks en pantserwa gens langs de Joegoslavische grens door genoemde landen" Bronbeek heeft H. M. het regis ter getekend, zoals dat traditie is geworden bij een Koninklijk be zoek aan Arnhem. Vervolgens maakte de Konink lijke stoet een tooht door de volkswijken van Klarendal. Bij het kinderziekenhuis werden bloemen aangeboden, Klarendal was in een oranjestemming. Na de muzikale hulde op de Sonsbeekweide ging het via de ZijpendaaLseweg naar het kas teel Zijpendaal, waar een ont vangst was gearrangeerd door de bevelhebber van het tweede militaire gewest. Hier werden aan H. M. de Koningin en Prins Bernhard, enkele militaire ge- vrijheid" van Jos. Bisseling en Zaghebbers „Entrez de Concours" van Cori. Het was een fantastisch schouwspel om al deze muzikan ten van verschillende corpsen, die instrument bij instrument hadden plaats genomen op de grote wei de, in actie te zien. De Koningin en Prins Bernhard bleven in de calèche zitten. Op een betrekke lijk grote afstand konden zij het h h - geheel goed overzien e.i zodoende SÜ,, alsmede de heer Dr. Groeneveld Meyer en archi tect Van Gelderefn, resp. Rege ringscommissaris en ontwerper der tentoonstelling „Mijlpaal 1950" aan de hoge gasten voor gesteld. Voorts was hier aan wezig Clarence Hunter, het hoofd van de 'E.C.A.-missie in ons land. Na deze ontvangst ook meer van de klank genieten. Er waren zoveel musici bijeen, dat men slagwerk o/ercompleet het Paviljoen „Durven en Kun nen", waar de heer Hunter de hoge gasten rondleidde en een lloLU Illcu MdgVVcl A J/riLL JluIHrict had. Bij de corpsen die deelna- jutefenzetüng gaf van de bete- men bevonden zich 10 grote trommels en bekkens en 40 con certtrommels. In totaal speelden 6000 man een hoge stemming en 1000 man een lage. Vóór het bezoek aan de Sons beekweide was de Koningin langs „Sacré Coeur" en Bronbeek ge reden. Ook langs deze route was er enorm veel belangstelling. De jeugd vormde een rij van Sacré Coeur tot aan Bronbeek. Hier stonden opgesteld de invaliden van Arnhem en de bewoners van dit tehuis voor oud-militairen van het Indische leger. In Huize kenis van de Marshall-hulp voor ons land. Te ongeveer kwart voor zes werd de terug rit naar het huis van de Com missaris der Koningin aan vaard, wederom onder zeer gro te belangsttelling der Arnhemse bevolking. Thans ging' het via de Arnhemse singels en de Vel-1 perweg naar de Ernst Casimir- laan, waar de georganiseerde Arnhemse jeugd zich had op gesteld om een vaandelhulde te brengen. Te kwart over zes werd ten huize van de Commis saris der Koningin gedineerd. 5 regels 60 ceat; ct.; minimum nimmer of Aire* ïeer. namiddags 2 uur. itandpunt van Je Dezelfde misterder- n slotte de de bat ons van de oppe- jmiddag voort te sitie had een ver gende week ge ien het niet ge- Vrijdag te verga- TSTAKINGHN ELGIE. van de Socialist!- in Henegouwea, afdeling van-het isch Vakverbond norgen een alge- an 24 uur af te irotest tegen de Koning Leopold. rden zullen bin- behandeling van een 30.000.000 n gaan gebrui- la- en x-stralen gie en doordrin- produceert, organisatie voor egen de kankei-" Ie Ling deed, aside ek naar het ge- io-actief materi- cer snelle vorde- andere gebieden rctieve isotopen otere schaal ge- jon de enige eze soort die uit- behandeling van gebruikt heeft tij de experimen- Kankerinstituut voldaan. De nra- eleerden een ia- capaciteiten en •t voor klinisch ebruikt. J. heeft bij de gering geprotes- n „inval" in een ritse luchtvaart- Boekarest. Albanezen uitge- $enten kunnen .ïenlandse onlus- lijkheid waarvan buitenland ver ten zinspeelden, goslavische aut - ins te duchten, waarnemers wij- tns op, dat de ïenten in Joeg© geneutraliseerd Amerikaanse d' opgeroepen is welingelichte jhimgton is men it spoedig over- brden bot oproe- ïerikaanse tem de „.National koestert n.l. de rika in gevaar het zenden van en het vermin- ït „thuis garm- en van het Mi- fensie wijzen er zeer behoefte is ie recruten dan ïoold technisch ►p korte termijn i trekken. Om hten onder de en zou men de en reservisten m. Belangrijke ers zijn dan ook ;rvan. Men cri- ring vooral we ek van te ..wei- Walsoorden 3.K ZON- EN MAANSTANDEN. Juli. 15 4.37 20.54 4.09 21.43 16 4.38 20.53 5.28 22.04 17 4.39 20.52 6.50 22.20 Hieke", hoopt heden haar 102e verjaardag te vieren De ogen willen niet erg meer, maar overigens is ze goed ge-' zond, vitaal en vol interesse voor alles, wat er om haar heen en in het dorp gebeurt. tie in Korea. Voorat Oeneral Motor en Chrysler werden veel verkocht en de noteringen de zer aandelen daalden met on geveer 4 dollars. De koersen der voornaamste aandelen daalden met 1 a 4 dollars. heer Breyder re Kampen, one 't touwtje, waaraan de fles was bevestigd, doorknipte >en de fles brak op de harde voorsteven. Feilloos gleed de Campen te water. Het is na de Wagen borg een vaartuig dat, wanneer siernjK xiemoou, m uc nj der vele coasters welke de kus ten bevaren, een eervolle plaats zal innemen en dat met zich voert de naam van de bouwers: De N.V. Terneuzense Scheeps bouw Maatschappij. wwiw juist van Quebec vertrokken en liep bij het eiland Orleans aan de grond, ongeveer 1% km stroomafwaarts van Quebec. Alle passagiers zijn met bo ten van boord gehaald. Generaal Gay rius Clay heeft ran het kantoor lie belast is met voorbereidingen t York voor het ►tale oorlog zou n persconferen- iet 'te geloven rans een totale Rusland heeft i ontketend, zei schien zelf niet rsen en daarom ïuidige toestand lijk beschouwen, merikaanse op- in Duitsland is ig, dat de crisis aoor Rusland zal wor- ucix s'ouruikt als dekking voor een militaire actie elders. Generaal Clay is deze week benoemd tot hoofd van de com missie voor de burgerlijke ver dediging van de staat New York.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1