DE TOESTAND IN KOREA Verenigde zitting in België verdaagd „Alles zal in orde komen Koninklijke belangstelling voor Amsterdams haven Rumoerige opening industrie I rondom VRIJDAG 7 JULI 1950. 6e Jaargang No. 1468. Amerikaanse Kruiser tot zinken, gebracht Volgens een bericht uit Tokio hebben de Noordelijken Woensdag 5 Juli ter hoogte van Tsjoemoenjin een Ame rikaanse kruiser tot zinken gebracht. Op het Amerikaanse Departement van Defensie wei gerde men dit bericht tegen te spreken of te bevestigen. Onrust in Zuid-Oost-Azië 91 NIEUWE COENHAVEN OFFICIEEL GEOPEND. H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard heb ben gisteren Hun hoge belangstelling getoond voor de ha ven van de hoofdstad, meer in het bijzonder voor het herstel van de enorme schade, die gedurende de oorlog werd aangericht en voor de uitbreiding die voortdurend voortgang vindt. Het Koninklijk paar bezichtigde de herstelde en weder om in gebruik genomen Coenhaven, daarbij voorgelicht door burgemeester d'Ailly en Ir J. Tuyn, directeur der havenwerken. Koningin Juliana opende vervolgens door middel van het in beweging brengen van een kraan het nieuwe grote houtveem, waarin onlangs reeds de eerste van overzee aangevoerde lading hout werd opgeslagen. WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. iijlc bezoek aan esland ard bezoekt de es van de R.A.F. iringvangsten ERW ACHTING. G WATER. Frankering bij abonnemenï: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuren Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs: per mm minimum per advertentie L5h. Rubriek Kleine Advertenties: S. regels 60 ct.iedere regel meet 12 ct Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot dee namiddags 2 uur. Later op de dag werden de be richten, dat een Amerikaanse kruiser tot zinken zou zijn ge bracht, door de bevelhebber van de 7de Amerikaanse vloot tegen gesproken. Vice-admiraal Arthur Struble verklaarde: „Het betreft hier in ieder geval geen van mijn sche pen". NOORDELIJKEN RUKKEN VERDER OP. De Noordkoreaanse tanks zijn v/eer 24 km zuidwaarts opge rukt. Zij dwongen de Amerikanen in achterhoedegevechten grond gebied prijs te geven. Pantser-eenheden rolden door Pjongtak (57 km ten Z- van Se oel). Songhwan (8 km verder naar het zuiden) en begonnen Tsjonan binnen te trekken, dat slechts 55 km van Taedjon, de tijdelijke Zuidkoreaanse hoofdstad, is gele gen. Uit Taedjon en andere plaat sen trekt een dichte drom vluch telingen met allerlei voertuigen beladen met huisraad naar het zuiden. Het slechte weer belemmerde de activiteit der luchtmacht. Vele kleine Amerikaanse groepen wer den met omsingeling bedreigd. Een sergeant verklaarde, dat de verwarring tussen Noord-, Zuidkoreaanse en Amerikaanse uniformen zo groot was, „dat je niet weet op wie je moet schie ten". De Amerikanen hebben bij hun terugtocht spoorbanen opge blazen en andere vernielingen voorbereid. Volgens een schatting hadden 160 tot 170 tanks de 38ste breed tegraad overschreden en hadden de Amerikanen er 25 tot 35 bui ten gevecht gesteld. De persoonlijke vertegenwoor diger van Trygve Lie, kolonel Katzin (Zuid-Afrika), is uit Tokio naar Korea vertrokken om over hel toekomstige werk van de commissie der V. N. te spreken. Het hoofdkwartier van Mac- Arthur meldt, dat met spoed Amerikaanse versterkingen naar de meest vooruitgeschoven stel lingen in Zuid-Korea worden ge zonden. Aan de gevechten van Donder dag is deelgenomen door Noord koreaanse middelzware tanks- Deze zijn te vergelijken met de Amerikaanse lichte gevechtswa gens. Tot dusver zijn tussen circa dertig Noordkoreaanse gevechts- en pantserwagens buiten gevecht gesteld, hetgeen meer dan de helft is van het aantal, dat de communisten in de strijd hebben geworpen. Franse troepen zijn in gevech ten gewikkeld met opstandelin gen der Vietnimh, die de Fran sen in een sterke aanval, enke le dagen geleden, uit twee voor posten, 70 km ten Zuiden van Saigon dreven. Er zijn verster kingen gezonden en de Fransen pogen hun posities te herove ren. Singapore. Ook op Malakka leggen de opstandelingen 'een steeds grotere activiteit aan de dag. In Mei kwamen 509 inci denten met opstandelingen voor het hoogste cijfer sinds de „noddtoetand' Het maandcij fer is dit jaar gestaag geste gen. Saigon. Leon Pignon, de Franse Hoge Commissaris in Indo-China heeft verklaard, dat mogelijk spoedig te Londen een conferentie over Zuid- en Zuid- Oost-Azië gehouden zal worden. Hij zeide dit na een onderhoud met d'e Britse Hoge Commissa ris in Zuid-Oost-Azië, Malcolm MadDonald, voordat deze laat ste uit Singapore vertrok. de gebeurtenissen in Korea een wijziging in het afvoeringsche ma van de Nederlandse strijd krachten in Indonesië tenge volge zullen hebben, aldus deze woordvoerder. DE „EVERTSEN' KOREA. NAAR Dr. H. M. Hirschfeld, de Hoge Commissaris van Nederland, heeft de Indonesische regering offi cieel in kennis gesteld van het besluit van de Nederlandse rege ring- om voor de strijd in Korea de „Evertsen" ter beschikking te stellen. AMERIKAANSE VERLIEZEN Een hogs Amerikaanse officier heeft verklaard, dat 30 a 35 pro cent van de Amerikaanse troepen die hebben deelgenomen aan de Woensdag nabij Osan geleverde strijd, hetzij gewond of gesneu veld is, hetzij door de Noordko- reanen gevangen genomen. De Noordkoreanen toonden meer be kwaamheid in de strijd dan werd verwacht. Tijdens het duel tussen de aan stormende Noordkoreaanse ge vechtswagens en het Amerikaan se veldgeschut sprongen vele Noordkoreanen uit hun getroffen tanks, hun kleren in brand, doch niettemin weigerden zij zich over te geven. Gemeld wordt dat de Noord koreaanse troepen van een ma chinepistool gebruik maken, waarvan de vuursnelheid groter is dan die van de Amerikaanse automatische karabijn. Als gevolg van het slechte weer kon de Amerikaanse luchtmacht Donderdag niet veel uitrichten. Er bevonden zich slechts weinig vliegtuigen boven de oprukkende Noordkoreaanse troepen. Nu deze strijdkrachten de 37ste breedtegraad hebben overschre den, hebben zij ongeveer een derde gedeelte van Zuid-Korea bezet. NIEUWE AANVAL OP TIL? Het hoofdkwartier van gene raal Mac Arthur heeft bekend ge maakt, dat de Noordkoreaanse gevechtswagens zich in slagorde scharen voor het uitvoeren van een nieuwe aanval op de Ameri kaanse stellingen in Zuid-Korea, hetgeen dus de derde wordt. Inmiddels duurt de communis tische opmars langs de linie Soe- won-Singal-Koemyangdjang voort. De eerste, tweede en derde divisie van Noord-Korea rukken naar het zuiden op in de rich ting van Osa (25 km ten zuiden van Soewon) en Pyongteak (40 km ten zuiden van Soewon). Aan de Oostkust bevinden de Noordkoreanen zich reeds bij Po- hang, ongeveer 30 km ten zuidc- van Samtsjok. Berichten over stijgende activiteit van de Noord koreanen langs de Oostkust wij zen op een omsingelingsbewe ging. De Zuidkoreaanse troepen wor den in de nieuwe posities l.er- groepeerd. De Zuidkoreanen zijn nog in het bezit van Tsjoengdjoe en Tsjetsjon, ten Z.O. van Seoel. Roy MacCartney, corres; ondent van Reuter, meldt van het front: „Veertig Noordkoreaanse tanks wisten Woensdag veertig kilome ter ten zuiden van Seoel door de Amerikaanse stellingen te bre ken. De Amerikanen mo?sten te rug trekken, waarbij zij hun ge wonden en uitrusting achter moesten laten". De Amerikaanse troepen voch ten door, totdat al hun ammuni tie was verscnoten. De doorbraak van de Ameri kaanse stellingen vond plaats in de omgeving van Osan, ongeveer veertig kilometer ten zuiden van Seoel. INDONESIË EN DE KO REAANSE KWESTIE. De Regering der R.I.S. heeft bij monde van de secretaris generaal van het Ministerie van Voorlichting de nadruk gelegd op haar politiek van neutrali teit tegenover de strijd in Ko rea. Wij zullen zo zeide deze niet deelnemen aan de geallieer de actie in Korea en voortgaan met al onze energie te besteden aan de binnenlandse consolidatie. De Nederlandsche hulp in de Korea-actie zal geen wijziging brengen in de buitenlandse po litiek der R.I.S. Er is generlei aanwijzing, dat Gisteren zijn in allerijl Ame rikaanse versterkingen 1 naar bezwijkende delen van de frontr linie in Korea gebracht. N.-Ko- reaanse tanks en infanterie wisten een 30-tal km verderop te rukken. De Amerikanen wa ren in de minderheid. Het Departement van Defen sie te Washington heett mee gedeeld, dat generaal Douglas j.'iac Arthur de positie van de Amerikaanse grondstrijdkrach ten in Korea niet als „in alle opzichten ernstig" beschouwt. President Truman heeft op zjjn persconferentie het Amerikaan se volk verzekerd, dat „alles in erde zal komen". DE KERKELIJKE TOESTAND IN KOREA- Het persbureau der Ned. Her vormde Kerk verstrekt ons de volgende gegevens: Het Koreaanse Vorstenhuis, dat in 1392 optrad en tot 1910 aan de regering bleef, in welk jaar het land bij Japan werd ingelijfd, was confusianistisch en stond sterk onder Chinese invloed. Ben eerste Christelijke invloed werd evenwel reeds merkbaar in 1783, doordat de Katholieke zoon van de Koreaanse gezant te Pe king vele bekeerlingen maakte. Het Christendom groeide snel, maar werd vervolgd. Niettemin nam het aantal van 18.000 Katho lieke christenen, dat er in 1861 was, toe, zodat in 1925 dit getal op 100.000 kon worden gesteld en thans 180.000 bedraagt. De Protestantse zending is van latere tijd. Omstreeks 1890 kwa men er Amerikaanse zendelin gen, presbyterianen en metho disten. Politieke motieven speel den hierbij een rol tegenover de stijgende invloed van Japan. De Amerikaanse zending werd dan ook door Japan weinig vriende lijk bejegend. Intussen was in 1918 het getal gedoopte Protestanten reeds ge stegen tot 182.000 en in 1945 werd het geschat op 750.000, verdeeld als volgt: 480.000 presbyterianen, 129.000 methodisten en 100.000 behorende tot kleinere Ameri kaanse en Engelse zendingsge nootschappen. Het totaal aantal Christenen, R.K. en Protestanten, bedraagt thans derhalve 900.000, op een bevolking (N. en Z.-Korea samen) van 27 millioen. Dit percentage is voor de Oosterse wereld zeer hoog en waarschijnlijk het hoog ste van vele Oosters-Aziatische landen. Om vier minuten voor drie voer het Koninklijke jacht „Piet Hein" voor het reeds weggebag- gerde deel van de dijk, die de Coenhaven van het Noordzeeka- r.aal afsluit en daarmede was de Coenhaven ingewijd- Toen de „Piet Hein" als eerste schip de herstelde haven binnen voer, waren de arbeiders druk aan het werk aan de kademuren, weerklonken de trilboren en gonsde het lied van de arbeid over het water. Op het ogenblik, dat de neus van de „Piet Hein" de dijk pas seerde, klonk een harde klap. Het blok van een heimachine, die bij de dijk stond opgesteld, was neergevallen en dit symbolische saluutschot onderstreepte de plechtigheid van het ogenblik. De Koningin en de Prins had den zich op de voorplecht van het jacht opgesteld en sloegen vandaar het schouwspel gade. Reeds bij de aanvang van de verenigde zitting van Kamer en Senaat is het gisteren tot inci denten gekomen. Onmiddellijk nadat Frans van Cauwelaert de vergadering had geopend maakte de Socialjstir- sche afgevaardigde Van Re- moortel bezwaar tegen de pro cedure, die werd gevolgd. Hij wenste dat volgens de tra ditie de deken van Kamer en Senaat de vergadering zou pre- sideren Toen de voorzitter zijn standpunt wilde uiteenzetten, werd hem dit door uitroepen van alle linkse banken onmogelijk gemaakt. Gedurende meer dan een kwartier trachtte Van Cauwe laert aan het woord te komen, doch door het onbeschrijfelijke lawaai, dat van Socialistische, Liberale en Communistische zijde werd gemaakt, slaagde hij hier niet in. De Socialisten maakten aller lei opmerkingen aan het adres van twee Senatoren van de C. V.P., de heren Delwaide en Leemans, resp. Burgemeester van Antwerpen en secretaris generaal tijdens de bezetting. De uitroep: „De Duitsers de deur uit" was op een gegeven ogenblik niet van de lucht. Tenslotte zag de voorzitter zich genoodzaakt de publieke tribunes te ontruimen en de zitting voor 10 minuten te schorsen. De linke banken antwoordden op deze verkla ring met het in koor zingen van: „A bas les Calotins". (Weg met de Clericalen). Na de schorsing verschenen de 212 Kamerleden en 175 Senato ren opnieuw in de zaal en nam het oudste lid in jaren, Cyriel van Overbergh (C.V.P.), in de voorzitterszetel plaats, terwijl de heren Van Cauwelaert en Struye die tijdens het voorgaande inci dent gezamenlijk het voorzitter schap hadden waargenomen, in de rechtse banken plaats namen. Nadat de nieuwe voorzitter had voorgesteld een voorlopig bureau voor de gezamenlijke Kamers aan te stellen, nam de Socialis tische volksvertegenwoordiger Van Remoortel het woord. Hij verklaarde, dat de Wet van 19 Juli 1945, die het Regentschap instelt en bepaalt, dat dit slechts kan worden opgeheven na be spreking en goedkeuring door de verenigde Kamer en Senaat, geen enkele richtlijn geeft voor de werking van de verenigde wet gevende Kamers. Er bestaan geen voorschriften voor de inrichting en de leiding van de debatten, daar het regle ment te dien opzichte voor de Kamers anders is dan voor de Senaat. De Socialisten, die de gehele middag obstructie voerden, be klaagden er zich over, dat zij de vertalingen niet konden volgen in het Frans of Vlaams, omdat er niet genoeg microfoons wa ren voor de 387 Parlementsleden. Spaak besteeg op zeker ogen blik het spreekgestoelte om erop te wijzen, dat een groot aantal Volksvertegenwoordigers en Se natoren zelfs geen zitplaats had den en aan de discussie staan de moesten deelnemen. Hij maakte er de Regering een verwijt van de zitting onvoldoen de te hebben voorbereid en drong er op aan, dat a.s. Dinsdag voor alle Senatoren en Volksvertegen woordigers een microfoon en zit plaats beschikbaar zou zijn. De heer Hoyaux (Soc.) las een artikel voor, dat de C.V.P.-Sena- tor Leemans tijdens de bezet tingsperiode heeft geschreven en hij verzocht de vergadering de heer Leemans van de debatten uit te sluiten. Hierop stond de heer Struye (C.V.P.) op om de heer Leemans te verdedigen met een uitspraak van de Socialistische Minister van Staat Rolin over Leemans. De Voorzitter van de Belgische Socialistische Partij verklaarde, dat de heer Struye allerminst geroepen is om de heer Leemans te verdedigen, aangezien hij zelf tijdens de bezetting een artikel heeft geschreven, waarin hij zegt dat het onder de gegeven om standigheden het beste was maar mede te werken met de Duit sers. Deze onthulling ontlokte een hevig tumult op de linkse en rechtse banken en men slinger de elkaar allerlei beschuldigin gen naar het hoofd over gedra gingen tijdens de bezettingspe riode. De heer Spaak legde er hierna de nadruk op, dat de Socialisti sche fractie niet wenst, dat iemand als de heer Leemans, die tijdens de oorlog heeft gecollabo reerd, deelneemt aan de debat ten. De heer Leemans gaf hier na gehoor aan de uitdagingen van linkse zijde om zich vanaf het spreekgestoelte te verdedi gen. Hij betoogde, dat het gewraakte artikel niet van zijn hand is, doch van iemand van het personeel van de Senaat, wiens naam hij niet kan onthullen. Vervolgens werd overgegaan tot de verkiezing van de Voor zitter van de verenigde Kamer en Senaat, aangezien het voor zitterschap van de deken der Parlementsleden Van Overbergh slechts een voorlopig karakter droeg. De heer Gailly (Soc.) opende op dat ogenblik het debat opnieuw door het tonen van een foto, waarop men de C.V.P.^Senator Leemans ziet afgebeeld naast een aantal collaborateurs, die öf wel gefusilleerd öf voortvluchtig zijn. Dit was nogmaals aanleiding tot een hevig tumult, vooral op de linkse banken, waaraan de heer Van Overbergh slechts met veel gehamer een einde kon maken. Frans van Cauwelaert (C.V.P.) werd vervolgens tot definitief voorzitter der Verenigde Kamers gekozen. Hij wist 199 stemmen op zich te verenigen tegenover de Socialistische candidaat Soudan 170. Paul Struye (C.V.P.) werd tot plaatsvervangend voorzitter benoemd. Buset (Soc.) verklaarde ver volgens, dat hij meer dan duizend telegrammen had ontvangen van de leiders van ondernemingsra den, waarin geprotesteerd wordt tegen een terugkeer van de Ko ning Leopold naar België. Hierna werd een commissie be noemd, die het reglement zal op stellen voor de werking van de verenigde zitting van Kamer en Senaat. Dit reglement dient ge reed te zijn vóór Dinsdag a.s., de datum waarop Kamer en Senaat opnieuw bijeen komen om een aanvang te maken met de debat ten over de opheffing van bet Regentschap. De Koninklijke gasten gingen de loods binnen en werden voor gelicht aan de hand van foto's en kaarten omtrent de vernieling en het herstel van de haven. Jhr. Ir. J. E. van Heemskerck van Beest, directeur van publieke werken te Amsterdam, gaf een algemene beschouwing over de nieuwe haven. Na hem sprak Ir- J. C. Tuyn, directeur van de ha vens, die een beschrijving gad van de opbouw en de werkzaam heden, die nog moeten worder verricht. Per auto begaf het Koninklijk paar zich vervolgens naar het Houtveem. Vele vlaggen wapperden van de etablissementen in en om de haven en voor het Iloutveem lag het s.s. „Nigerstroom" volledig i gepavoiseerd, wat in de doorko- j mende zon een feestelijke sfeer schiep. Hare Majesteit droeg een licht grijs deux pièce; de Prins een kort zwart colbert en een grijze pantalon. Zijn knoopsgat was versierd met een witte an jer. In tien volgboten hadden vele autoriteiten met hun dames plaats genomen. De thans heropende Coenhaven werd in 1924 door Koningin Wil- helmina in gebruik gesteld. De a&nleg van de haven had 10 mil lioen gulden gekost. Het nu na genoeg gereed gekomen herstel heeft een bedrag van dertien en een half millioen gulden gevor derd. Aan de ingang van het Hout- veem werden de Koninklijke gasten begroet door burgemeester d'Ailly, die hen naar de hal ge leidde en daar een toespraak hield. Hierna verzocht de burgemees ter aan Hare Majesteit hem te volgen naar het midden van de hal, waar zich een knop bevond, waarmede Koningin Juliana het Houtveem in werking stelde. Toen de Koningin op deze knop drukte, sprongen de lichten, die aanvankelijk op rood brandden, op groen en de loopkranen kwa men in actie. Langzaam schoof de eerste balk die uit de „Nigerstroom" was getild, door de hal naar de ande re zijde van de haven. Jhr. Ir. J. E. van Heemskerck van Beest gaf vervolgens nog een korte uiteenzetting van hetgeen gebeurd was, waarna de Konin gin en de Prins het Houtveem hebben bezichtigd. Om tien mi nuten over vier stapten zij weer in de auto en was de plechtigheid ten einde. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdag ochtend tot -avond. Aanvankelijk veel bewolking met voornamelijk in het Zuiden van het land plaatselijk enige lichte regen. Later van het Wes ten uit verspreide opklaringen. Zwakke veranderlijke wind. In het binnenland iets warmer, el ders ongeveer dezelfde tempera turen als gisteren. ZATERDAG. 8 JULI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 8.11 8.46 9.26 9.36 n.m. 8.30 9.05 9.45 9.55 ZON- EN MAANSTANDEN. Juli. 7 4.28 21.00 13.36 8 4.29 21.00 0.08 14.49 9 4.30 20.59 0.20 16.02 Zuidkoreaanse regering trachtte in de een of andere vorm demo cratie te bedrijven, doch zij was zwak, nogal corrupt en besluite loos. Het gezag van de Verenigde Naties en ook dat der Verenigde Staten staat of valt thans met een succesvol resultaat van de Koieaanse oorlog. Zelfs indien Samtsjok aan ae uwjiu-uu^u.. van Zuid-Korea gebombardeerd. De Britse schepen werden van de kust af beschoten en beantwoord den het vuur. De marine deelde mede, dat twee Amerikaanse zware krui sers, de „Helena" en de „Toledo" vergezeld van 7 torpedoboot ja gers, Donderdag uit Long Beach 5 regels 60 cent; ct.; minimum pee ïummer of Adres ïeer. namiddags 2 uur. rogram voor wi et buitenland, ïoney wees er op, ïrikaanse atoom- issie gereed is ng en de uitbrei- ipaciteit voor pro- onderdelen voor Het nieuwe pro- naar verwacht loop van 1951 in n. Men zal daar na, dat in de zui- is, opnieuw kun- ijk bezoek aan de esland is thans i Maandag 25 en ptember a.s. jing van de chef e luchtmacht, Air ,1 Sir John Sles- I. Prins Bernhard daags bezoek naai rokken. De Prins rough demonstra- ngelse luchtmacht- ran grote schaars- ngvangsten waren ihten van gisteren goed. Schoten l zelfs meer dan :wamen voor. Ge- oggers van ver- lerijen vingen 400 ,»s. Men hoopt nu, "s'te periode achter oral nu binnenkort ;uwe haring naar n worden verzon dagmiddag is op veg bij Tilburg de nsterdamse agent M. Stofmeel met ts tegen een auto :dood. Zijn vader, zat, is zwaarge- let ziekenhuis te gebracht. ,at een vrouw en 2 jaar achter. menen, dat de ja- lans of nationalis ten waren. Hij was xunmentaar te le veronderstelling, dnees-communisti- /aren. TUSSEN TWEE GTUIGEN. Spitfire is tijdens nabij het Britse ïkenberg tegen een ransporttoestel op- twee toestellen zijn :n verbrand. De pi- ichttoestel en de 2 van het transport om het leven geko- door het K.N.M.I. eldig van Zaterdag avond. ?n vrij zonnig. bewolkt en droog ke tot matige wind tussen West en g verandering ia DAG 9 JULI. concentreerd. Naar aanleiding van de ge melde terugtocht der Ameri kaanse eenheden in de sector ten Zuiden van de Koem, werd verklaard, dat de terugtocht der Amerikaanse strijdkrachten naar de buurt van Tsjoan geen vlucht voor de vijand was, doch ver cao. "De exporteurs waren nog niet van de maatregel op de hoogte gesteld, omdat de Ame rikaanse autoriteiten wachten op berichten uit Nederland en Engeland over dit onderwerp. Het embargo op olie kan niet ten volle doeltreffend zijn, ten zij deze landen, die met de Ver. viuiu» iswp ir ocvtcn. In haar antwoord vestigt de Britse regering er de aandacht op, dat de aan communistisch China door de Britse maatschap pijen geleverde hoeveelheden olie enkel voor binnenlands ver bruik in China zijn bestemd en dat die leveranties gering zijn. Formosa bij Swatow door twee niet nader geïdentificeerde vliegtuigen 'beschoten. De twee vliegtuigen, jagers, losten drie machinegeweer-salvo's terwijl zij het vliegtuig van achteren naderden. Daarna maakten de jagers een duikvlucht en ver- dwenen. Een Britse functiona- 12 T T UiOWl UV.U v.m. 9.11 9.46 10.26 10.36 DAG 11 JULI. v.m. 10.16 10.51 11.31 11.41 n.m, 9.33 10.08 10.48 10.58 n.m. 10.39 11.14 11.54 12.04 ZON- EN MAANSTANDEN. Juli. 8 4.29 21.00 0.08 14.49 9 4.30 20.59 0.20 16.02 10 4.31 20.58 0.85 17.16 11 4.32 20.58 0.55 18.29 12 4.33 20.57 1.23 19.35

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1