De strijd in het Verre Oosten De oorlog in Korea Noordkoreaanse minister beschuldigt de V.S. Spreidingsplan voor gerepatrieerden ndustrie rondom DINSDAG 4 JULI 1950. 6e Jaargang No. 1465. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. De grote aandacht, die de gehele wereld wijdt aan de oorlog tussen Noord- en Zuid-Korea, kan men beschou wen als een bewijs hoe groot de spanning is, waarin het mensdom verkeert. In normale tijden zou een onderlinge vechtpartij tussen Noord- en Zuid-Koreanen zeker geen frontpaginanieuws in alle grote dagbladen vormen. Velen weten nauwelijks waar het land ligt. DE AMERIKAANSE TROEPEN GEESTDRIFTIG ONTVANGEN. „MacArthur heeft ons verzocht de Han-linie nog 48 uur te blijven bezetten, tot de Amerikaanse versterkingen zijn aangekomen," zo heeft de Zuidkoreaanse Minister van Landsverdediging medegedeeld. „Ik ben er van over tuigd, dat wij dit kunnen," vervolgde hij. Hij wees even wel op het gebrek aan pantserwagens, zwaar geschut en anti-tankwapens. De Noordkoreaanse Minister van Buitenlandse Zaken heeft „de Amerikaanse imperialisten" er van beschuldigd „de oorlog in Korea te hebben uitgelokt, teneinde de Koreaanse volksdemocratische Republiek te vernietigen." WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. n.m. 6.10 6.45 7.25 7.35 R WACHTIN G. IWATER. Juli. Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen TeL 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 Losse nummers 6 cent. cent. Advertentieprijs: per rern - minimum per advertentie ƒ1,58. Rubriek Kleine Advertenties: 8 regels 60 et.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent mess. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. 5 regels 60 ceat; t.minimum pet ummer of Adrm eer. ïamiddags 2 uur. Korea is een schiereiland in Oost-Azië tussen de Japanse en de Gele Zee. Het zit aan het ge weldige China geplakt, doch maakt merkwaardigerwijze se dert lang geen deel uit van de Chinese staat. Tot in de laatste oorlog was het land, dat een op pervlakte van ruim 220.000 km2 heeft en dus ongeveer 6 Mi maal zo groot is als ons land en een bevolking telt van bijna 30 mil- lioen zielen, een Japanse kolonie. Het is een bergachtig land en de bodem is rijk aan grondstoffen en tevens vrij vruchtbaar. Het zijn de voortvarende Japanners geweest, die land en bevolking sterk industrieel en commercieel hebben ontwikkeld, doch die het in de laatste oorlog moesten prijs geven aan de oprukkende Ameri kaanse en Russsiche legers. Deze hielden stand op de 38ste breed tegraad en volgens een reeds te voren gemaakte afspraak vormde deze onzichtbare en vrij wille keurige lijn de grens tussen de Russische en Amerikaanse bezet tingszone. Deze grenslijn nu heeft zich in de laatste jaren ontpopt als een gevaar voor de wereldvrede. Want hoewel volgens afspraak de Koreanen onafhankelijkheid zouden verkrijgen en de Ameri kaanse en Russische bezettings troepen zich inderdaad officieel terugtrokken, geschiedde dit eerst nadat beide grootmachten hun stempel hadden gedrukt op resp. het Zuidelijke en het Noordelijke deel. Noord-Korea verkreeg het één-partijen stelsel, dat ook volksrepubliek genoemd wordt, een staatsvorm, die men in fle Oost-Europese staten kan waar nemen. Dit deel verkreeg steeds Russische steun, zeker voor zover het de opleiding en uitrusting van leger en luchtmacht betreft. Het Zuidelijke deel werd een op democratische leest geschoeide republiek en hier hielpen de Amerikanen, zowel financieel als militair. De 38ste breedtegraad werd al dus een ernstig wrijvingsvlak tussen de twee machten, die he den ten dage elkander op alle mogelijke manieren de wereld heerschappij betwisten. Men kan gerust zeggen, dat Korea na Duitsland, waar immers eveneens de twee rivalen elkaar begrenzen, een van de gevaarlijkste bedrei gingen voor de vrede vormt. Daar komt nog bij, dat Zuid-Korea het enige stevige bruggenhoofd vormt der Amerikanen in het overigens geheel communistische Oost-Azië. Dat het de Russen veel waard is dit hinderlijke bruggenhoofd op xe ruimen, is begrijpelijk. Het zijn deze redenen, die de wereld deden opschrikken, toen het nieuws bekend werd, dat de oorlog tussen Noord- en Zuid- Korea was uitgebroken. Een ieder wist, dat het belang van deze strijd ver uitgaat boven een bur gertwist in het een of andere Oost-Aziatische land. Officieel is et niets anders dan een burger oorlog uitgebroken, doch achter de strijdende partijen staan de twee grote rivalen. Het kan niet ontkend worden, dat de Noord-Kcreanen duidelijk in het voordeel zijn. Wel bedraagt het bevolkingsaantal, dat de Noordelijke helft van het Aziati sche schiereiland bewoont, slechts de helft van het aantal bewoners van Zuid-Korea, doch eerstens zijn de Noordelijken beter bewa pend, beter in de strijd gehard door hun ervaring in de Chinese burgerkrijg en hebben zij het voerdeel van de verrassing. Hun troepen rukken snel op en zij we ten zich geruggesteund door de enorme volksmassa's van China en Rusland. De Zuidelijken zitten bovendien met een sterke vijfde colonne in hun midden. De Verenigde Staten deden na het bekend worden van de aanval onmiddellijk een beroep op de Veiligheidsraad, doch dit gebaar getuigt in feite van zwakte. De Veiligheidsraad immers heeft grotendeels haar gezag verloren. Slechts enkele kleine successen, zoals het ingrijpen in de Indone sische kwestie, staan tegenover veel grotere mislukkingen. Bo vendien woont de Russische afge vaardigde de zittingen niet meer Lij, zolang een afgevaardigde van het nationalistische China, dat in feite niet meer bestaat, in de Vei ligheidsraad vertoeft. Gelukkig worden nu sterkere geluiden uit Washington verno men en inmiddels wordt door Amerika ook daadwerkelijke steun gegeven, doch het is zeer de vraag, of de tijd niet reeds te ver gevorderd is. Het is bekend, dat de Russen terug schrikken voor een krachtige houding. De gebeurtenissen in Griekenland en Zuid-Slavië, om Berlijn niet te vergeten, bewezen dit. Doch na de mislukte druk van Rusland op deze landen keer de Moskou plotseling het oog om naar het Oosten en niemand kan ontkennen, dat aldaar grote suc cessen werden behaald. Geheel China is communistisch en thans volgt vermoedelijk geheel Korea. De wereld is ernstig geschrok ken van deze burgeroorlog, om dat een ieder zich in angstige spanning afvraagt, of dit plaatse lijke conflict zal uitgroeien tot de grote strijd tussen Rusland en Amerika. De gorte strijd, die een ieder zo ver mogelijk uit zijn ge dachten bant, doch die toch ons allen in zijn ban heeft. Meer dan menselijke wijsheid lijkt nodig om de wereld te behoeden voor een derde wereldbrand. Toen de eerste Amerikaanse troepen Zondagochtend in het station te Taejon aankwamen, was de stemming optimistisch. De troepen werden geestdriftig toegejuicht. De geruchten, die Zaterdagochtend de ronde de den, volgens welke de N.-Kore aanse troepen naar het Zuiden waren doorgebroken, hadden plaats gemaakt voor berichten over stabilisering van het front. „Wij wachten met ongeduld af", zo vervolgde de Minister, „dat wij Seoel kunnen bevrijden en eventueel tot de grens van Mandsjoerije kunnen oprukken. Voorts verklaarde hij dat de N.- Koreanen op 5 plaatsen van de Oostkust zijn geland, doch dat men niet precies kan zeggen, hoever ze in het land zijn bin nengedrongen." De Spoorweg- lijn SeoelWonjoePoesan wordt nog niet bedreigd. Volgens een bericht van het Z.-Koreaanse Ministerie van landsverdediging hebben de Chinese communistische auto riteiten alle Koreanen gedemo biliseerd, die in Mandsjoerije hebben gevochten ten einde hen in staat te stellen, zich hij de N.-Koreaanse strijdkrachten aan te sluiten. Anderzijds zegt een Z.-Koreaanse officier, die van het Kimpo-front is terug gekeerd, persoonlijk onder de doden van de bombardementen van 29 Juni de grijze uniform van het Chinese communisti sche leger te hebben gezien. Ge ruchten doen de ronde, dat ook Russen aan de N.-Koreaanse operaties deelnemen. Deze ge ruchten zijn echter niet beves tigd. Een nieuwe aanval op grote schaal der Noord-Koreaanse strijdkrachten is niet waar schijnlijk, voordat de aanval lers het bruggehoofd, dat zij aan de Zuidelijke oever van De Han hebben gevestigd, vaster in handen hebben. De Zuidelijke grens van dit bruggehoofd loopt ongeveer 15 km ten Noorden van Soewon. De communistische troepen, wier verbindingslijnen bloot staan aan bombardementen en beschieting door Amerikaanse vliegtuigen, zijn koortsachtig bezig het bruggehoofd te ver sterken. Noord-Koreaanse troepen, geschut en voorraden worden over de spoorwegbrug ten Oos ten van Soel, die onbeschadigd in N.-Koreaanse handen is ge vallen, naar de Zuidelijke oever van De Han gebracht. Ook ma ken zij deze frontsector, die 30 km breed is gebruik van vlotten om manschappen en uitrusting over te brengen. De stoot in de richting Soe won is tot staan gebracht. Een Zuid-Koreaans bataljon is teruggetrokken, na in strijd met de vijand uit elkaar te zijn geslagen. Noordkoreaanse gevechtsvlieg tuigen hebben gisteren Ameri kaanse troepen, kort nadat deze de hun toegewezen stellingen hadden betrokken, met raketten beschoten, waardoor de eerste slachtoffers onder de Amerikaan se grondstrijdkrachten vielen. Op de Zuidelijke oever van De Han drongen speerpunten van de Noord-Koreaanse voor hoede in de Zuid-Koreaanse ver de digingsstellingen De Zuidelijken hielden echter stand in hun stellingen, die op bepaalde plaatsen ook in de rug werden bedreigd. Later baan den zij zich vechtende een weg om uit de „zakken" te geraken, waarin zij door de Noordelijke infiltraties waren geraakt. Het hoofdkwartier van Mac Arthur maakt bekend, -dat drie N.Koreaanse colonnes de vleu gel ten Oosten van Soewon bedreigen. Een colonne heeft Yongin bereikt, 8 km ten Oos ten van Soewon en een andere Koemyangdjan, 16 km Z.-^Oos telijk. Een derde colonne trekt ongeveer 50 km ten Oosten van Soewon naar het Zuiden. Volgens deze bekendmaking hebben de Z.-Koreanen het knooppunt Itsjon, ten Oosten, van Soewon, nog in bezit en 'n lijn ten Noorden van Soewon. Versterkigen worden Noord- waart gebracht om te trachten de bedreiging van de stad in het Oosten tegen te houden. 10 Superforten B 29 hadden een aanval uitgevoerd op het Noord-Koreaanse vliegveld Yonpo. Amerikaanse gevechts vliegtuigen bijgestaan 'door Australische Mustangs, hadden een N.-Koreaans vliegtuig van het type La 7 en een Yok neer geschoten, 22 vrachtauto's ver nietigd en 29 beschadigd. In het communiqué wordt het ver lies toegegeven van een 2-mo- torige bommenwerper B 26 en lichte beschadiging door af weergeschut van 3 straalvlieg tuigen F 80. Zondag zijn 3 colonnes 'der Noordelijken naar verluidt met tankss en artillerie, De Han overgetrokken. Het hoofdkwar tier van Mac Arthur beschouwt dit als een poging, de Z.-Ko- reaanse strijdkrachten de pas af te snijden en te omsingelen, voordat de Amerikaanse ver sterkingen zijn aangevoerd. De Amerikaanse Regering heeft opdracht gegeven tot het zenden van eenheden middel zware bommenwerpers van het strategische commando der Ame rikaanse luchtmacht naar het Verre Oosten, aldus maakt het ministerie van Defensie bekend. Dit zijn de eerste versterkin gen van de Amerikaanse lucht macht, die sinds het begin van de strijd in Korea naar het Verre Oosten worden gezonden. Ze zul len uit Californië en de staat Washington vertrekken. Uit kringen van de luchtmacht wordt vernomen, dat 75 super forten B 39 (de gehele bommen- werpersgroep van Spokane en March Field in resp. Washington en Californië) zich bij het com mando van het Verre Oosten zul len voegen. De Amerikaanse marine maakt bekend, dat „bepaalde eenheden grond- en luchtstrijdkrachten" van het marinekorps uit Califor nië opdracht hebben gekregen zich ter beschikking te stellen van het hoofdkwartier van gene raal MacArthur. De manschap pen zullen waarschijnlijk per schip gaan, een reis van 15 a 16 dagen. Volgens een woordvoerder van de vloot hebben de Verenigde Stafchefs en Truman hun goed keuring hieraan gehecht en ge schiedt dit in antwoord op Mac Athurs verzoek om meer man schappen ter versterking van de strijdkrachten, die hij in Korea heeft ingezet. Hoeveel manschap pen gezonden zullen worden, kon deze woordvoerder niet zeggen. GEVECHTEN TER ZEE. Britse en Amerikaanse oor logsschepen hebben 5 N.-Kore aanse motortorpedoboten tot zinken gebracht. Bij deze ope raties zijn ook doelen aan de wal met het scheepsgeschut be schoten. De aan de actie deelnemende oorlogsbodems hebben geen schade opgelopen, terwijl geen der opvarenden letsel bekwam. DE ZUIDKOREAANSE REGERING. Volgens te Tokio ontvangen berichten zou de Zuidkoreaanse regering de wijk hebben genomen naar Tsjongjde, 60 km ten Oosten van Taejon. President Rhee zou te Poesan aangekomen zijn. De Minister verklaarde, dart de Amerikanen „de hand willen leggen op geheel Korea". „De internationale oorlog in Korea hadden deze imperialisten no dig om een voorwendsel te heb ben voor een aanval tegen Chi na en Vietnam en voor vernie tiging van de nationale bevrij dingsbewegingen van de volke ren van het Oosten", aldus de verklaring. „De Amerikaanse imperialis ten willen de vrijheid van Ko rea verdrinken in het bloed van zijn patriotten. Zij zullen het vrijheidslievende Koreaansfe volk nooit afschrikken" „In antwoord op de Ameri kaanse agressie zal het Kore aanse volk zich nog hechter on der de banier van de Koreaanse democratische republiek ver- Tsjiang Kai-Sjek over Korea. Tsjiang Kai-Sjek heeft voor een gehoor van 1500 hoogge plaatste Kwomintang persoon lijkheden, onder wie de leden van zijn Regering, de Russen verantwoordelijk gesteld voor „de aanval tegen de Koreaanse republiek". Hij zeide. dat „Rus land profijt trekt -uit de door zijn satellieten ondernomen overvallen, zonder dat ze zelf openlijk in het gedrang komt". „Het is bekend, zo zei hij ver der, dat sterke Chinese commu nistische legers in het geheim in de richting van Korea op rukken en de feiten tonen aan, dat het conflict een door het Russische blok beraamde aan val is. Dankbetuiging van Zuid- Koreaanse Nationale Ver gadering. De Zuidkoreaanse nationale ver gadering heeft besloten Truman een boodscnap te zenden, waarin het parlement de president zijn dank betuigt voor de door de Ver. Staten aan Zuid-Korea verleende hulp. In een boodschap aan Tryg- ve Lie wordt dank gebracht voor hun snelle handelen. Tevens wordt verzocht Zuid-Korea hulp te blijven verlenen. Spoedbijeenkomst Australisch Kabinet. Premier Robert Menzies heeft een spoedbijeenkomst 'van het Australische parlement op zes Juli aangekondigd. Besproken zal v/orden „de actie, die de regering met betrekking tot de Koreaanse dreiging heeft ingezet". Arbeidsvoorziening i/d Landbouw Telkenjare, wanneer het druk ke oogstseizoen voor de deur staat, ziet de landbouw zich ge plaatst voor één van de vele vraagstukken, die verband hou den met de arbeidsvoorziening. In deze periode treedt steeds weer een nijpend gebrek aan arbeids krachten op. en het is daarom dan ook, dat men destijds is over gegaan tot het inschakelen van al of niet geschoolde arbeiders, de zgn. ctogsthulp. Alleen al in 1947 waren ruim 12-000 arbeiders, waaronder sladsarbeiders, vrij willigers en militairen, in dienst van het Bureau Oogstvoorzie- ning werkzaam. Ook voor het komende oogst seizoen zijn plannen in voorbe reiding, teneinde aan eventuële moeilijkheden het hoofd te kun nen bieden. Onder de titel „ar beidsvoorziening in de landbouw in 1950" zal de heer J. K. Melse, hoofdinspecteur van het Bureau Oogst voorziening, op Maandag 10 Juli a.s. van 19.4519.55 uur over de zender Hilversum I een radio causerie houden, waarin enkele aspecten zullen worden bespro ken met betrekking tot de ar beidsvoorziening in het a.s. oogst seizoen. enigen en het zal zijn verheven strijd voor de vrijheid en de on afhankelijkheid van het vader land intensiveren". „De Regering van de Kore aanse volksrepubliek protesteert tegen het bombarderen van Ko reaanse steden en dorpen, te gen het onmenselijke vermoor den van vreedzame burgers." „Wij zijn er van overtuigd, aldus de Minister, dat alle men sen in de wereld met veront waardiging deze afressie van de Amerikaanse imperialisten te genover het vredelievende Ko reaanse volk zullen veroorde len". De verklaring besluit: „De Ver. Staten trachten hun interventie te dekken met de naam van de V. N. Maar ieder een weet, dat de Amerikaanse imperialisten de V. N. voor het voldongen feit van de gewa pende interventie hebben ge plaatst, er op rekenend, dat zij door middel van de stemmen der landen die van de V. S. af hankelijk zijn, er in zouden slagen elke onwetttige actie met de naam van de V. N. te dekken." „De resolutie, die door de Amerikanen aan de Veiligheids raad is gedicteerd, is gebaseerd op vervalste inlichtingen, is ongeldig en in strijd met het handvest van de V. N., daar zij werd aangenomen zonder de deelneming v. d. vertegenwoor digers van de Regering der Ko reaanse volksdemocratische re publiek en ook zonder de deel neming van de vertegenwoordi gers van 2 grote mogendhe den, die permanente leden van de Veiligheidsraad zijn, de Sow- jet-Unie en de Chinese volks republiek". Door een interdepartementale commissie is een plan opgesteld, dat beoogt de uit Indonesië repa triërende burgers en K.N.I.L.- militairen met hun gezinnen, die in Nederland niet over eigen woonruimte beschikken, te ver spreiden over geheel Nederland. Tot dusver zochten deze repa- triërenden voornamelijk in het Westen des lands anderdak- De verdeling, die men aanvankelijk voor dit spreidingsplan had aan gehouden, is door het grotere aantal repatrianten niet houdbaar gebleken. Men kan nog geen de finitief overzicht geven van het aantal gezinnen, dat iedere pro vincie zal moeten opnemen. Bo vendien heeft het Ministerie van Gorlog bepaalde wensen ten aan zien van de huisvesting van ge repatrieerde K.N.I.L.-militairen, die men zoveel mogelijk in de nabijheid van garnizoensplaatsen wil zien ondergebracht. Een dergelijk spreidingsplan zal de oplossing van het wo ningprobleem voor verscheidene gemeenten nog moeilijker maken. Om hieraan tegemoet te komen, is besloten aan daarvoor in aan merking komende gemeenten een extra-bouwvolume toe te ken- De Indonesische aanspraken op N.-Guinea President Sukarno heeft In een rede voor de Mohame- daanse gemeenschap van een Islamdetische feestdag de op neming van Westelijk Nieuw— Guinea in Indonesië geëist. Hij legde er de nadruk op, dat een dergelijke maatregel 'die vol doet aan de nationale wensen van de Indonesiërs, slechts de politieke toestand in dit land kon stabiliseren en voor andere staten, zoals de Ver. Staten van Amerika, Nederland en Austra lië, nuttig kon zijn. H.M. de Koningin en Prins Bernhard naar A'dam H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins der Nederlanden zul len op 6 Juli a.s. aanwezig zijn bij de officiële ingebruikneming van de herstelde Coenhaven en bij de daarop volgende opening van het nieuwe Houtveem te Amsterdam. Hare Majesteit en de Prins hebben het voornemen zich aan boord van het Koninklijk jacht „Piet Hem" naar de Coenna- ven te begeven. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagmor gen tot Dinsdagavond. Warm en onweerachtig. Veranderlijke bewolking met plaatselijk enkele buien, hier en daar met onweer. In het binnen land warm weer, aan de kust echter koeler bij wind van zee. Meest matige tot zwakke wind uit uiteenlopende richtingen. WOENSDAG 5 JULI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 5.50 6.25 7.05 7.15 ZON- EN MAANSTANDEN. Juli. 4 4.25 21.02 23.39 9.54 5 4.27 21.02 23.49 11.11 ■agram voor wa it buitenland, oney wees er °P» rikaanse atoom- jsie gereed is ig en de uitbrei- paciteit voor pro_ inderdelen voor Het nieuwe pro- 1, naar verwacht oop van 1951 in l. Men zal daar- n, dat in de zui- s, opnieuw kun- ijk bezoek aan sland jk bezoek aan de «land is thans Maandag 25 en itember a.s. ird bezoekt de ts van de R.A.F. mg van de chef i luchtmacht, Air i Sir John Sles- Prins Bernhard laags bezoek naai •okken. De Prins ough demonstra- igelse luchtmacht ringvangsten an grote schaars- Lgvangsten waren hten van gisteren goed. Schoten zelfs meer dan wamen voor. Ge- xggers van ver- erijen vingen 400 s. Men hoopt nu, ste periode achter ral nu binnenkort uwe haring naar l worden verzon- lagmiddag is op eg bij Tilburg de sterdamse agent M. Stofmeel met s tegen een auto iood. Zijn vader, zat, is zwaarge est ziekenhuis te bracht. it een vrouw en 2 jaar achter. lenen, dat de ja ms of nation aüs- :n waren. Hij was «nmentaar te le veronderstelling, nees-communisti- iren. 'USSEN TWEE tTUIGEN. Spitfire is tijdens abij het Britse cenberg tegen een ansporttoestel op- wee toestellen zijn verbrand. De pi- ïhttoestel en de 2 in het transport- m het leven geko- loor het K.N.M.I. dig van Zaterdag- zond. 1 vrij zonnig. •ewolkt en droog i tot matige wind tussen West en verandering ia LG 9 JULI. v.m. 9.11 9.46 10.26 10.36 AG 11 JULI. v.m. 10.16 10.51 11.31 11.41 n.m. 9.33 10.08 10.48 10.58 n.m. 10.39 11.14 11.54 12.04 in de een of andere vorm demo cratie te bedrijven, doch zij was zwak, nogal corrupt en besluite loos. Het gezag van de Verenigde Naties en ook dat der Verenigde Staten staat of valt thans met een succesvol resultaat van de Koieaanse oorlog. Zelfs indien van Zuid-Korea geoomi De Britse schepen werden van de kust af beschoten en beantwoord den het vuur. De marine deelde mede, dat twee Amerikaanse zware krui sers, de „Helena" en de „Toledo" vergezeld van 7 torpedoboot ja gers, Donderdag uit Long Beach Naar aanleiding van de ge melde terugtocht der Ameri kaanse eenheden in de sector ten Zuiden van de Koem, werd verklaard, dat de terugkocht der Amerikaanse strijdkrachten naar de buurt van Tsjoan geen vlucht voor de vijand was, doch ver niet van de maatregel op de hoogte gesteld, omdat de Ame rikaanse autoriteiten wachten op berichten uit Nederland en Engeland over dit onderwerp. Het embargo op olie kan niet ten volle doeltreffend zijn, ten zij deze landen, die met de Ver. In haar antwoord vestigt de Britse regering er de aandacht op, dat de aan communistisch China door de Britse maatschap pijen geleverde hoeveelheden olie enkel voor binnenlands ver bruik in China zijn bestemd en dat die leveranties gering zijn. niet nader geïdentificeerde vliegtuigen 'beschoten. De twee vliegtuigen, jagers, losten drie machinegeweer-salvo's terwijl zij het vliegtuig van achteren naderden. Daarna maakten de jagers een duikvlucht en ver dwenen. Een Britse functiona- ZON- EN MAANSTANDEN. 8 4.29 21.00 0.08 14.49 9 4.30 20.59 0.20 16.02 10 4.31 20.58 0.35 17.16 11 4.32 20.58 0.55 18.29 12 4.33 20.57 1.23 19.35

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1