BINNENLANDS NIEUWS BIM EN DE DUIZENDNEUS SPORTNIEUWS Het dertigjarig jubileum van de v.v. erneuzen GEMEENTERADEN ndustrie rondom DRUKBEZOCHTE RECEPTIE. EEN RIJKDOM VAN BLOEMEN. De receptie van de Terneuzense voetbalvereniging. Za terdag in het clublokaal „La Belle Vue" gehouden, heeft weer eens aangetoond, welk een populariteit oize plaat selijke club zich in brede lagen van de bevolking heeft weten te verwerven. DE KEVUE „knallende Wat brengt de Radio? GRAAUW. IJZENDIJKE VOETBAL. ZWEMSPORT. PROVINCIAAL WATERPOLO- TOURNOOI TE TERNEUZEN. ijk bezoek aan sland ird bezoekt de is van de R.A.F. ringvangsten R WACHTING. i WATER. KNALLEN". Temidden van een ware bloe- menschat ontving het nagenoeg voltallige bestuur der jubileren de vereniging de vele gelukwen sen, die werden aangeboden door vertegenwoordigers van diverse zusterverenigingen, van de Zeeuwse Voetbalbond, de scheids- rechtersorganisatie, de V.V.V., de Harmonie Terneuzen, de Ver. voor de Handeldr. Middenstand, de „Tern. Boys", de Politie- Sportver., de Supportersver., de Biljartclub, de Wandelsportver., de Tennisclub „Animo" en van talrijke clubleden en particulie ren. Het woord werd achtereenvol gens gevoerd door de heren C. L. de Smidt voor de Harmonie, door de voorzitter van de V.V. „Hulst", door de heer L. Dobbe- leir namens de supporters, dg heer Jurrij voor de tennisclub en de heer Van Kooten namens de „Tern. Boys". Met luid applaus verwelkom den de aanwezigen de heer C. T. Vermast, oud-voorzitter en ere lid der vereniging. De thans 78- jarige heer Vermast was voor 't jubileum uit Gouda overgeko men. Hij nam plaats achter de bestuurstafel, nadat hij een zeer toepasselijk bloemstuk, waarin een voetbal was geplaatst, aan de voorzitter had aangeboden. Het grote moment van de re ceptie vormde de aanbieding van een sprekende foto van wijlen de heer G. A. Hamelink. In treffende en gevoelvolle bewoordingen schilderde de heer L. Schalk, die namens de sup porters voor deze verrassing zorgde, de verdiensten van Tru- des voor de club. Hij verzocht de foto een ereplaats te geven in het clublokaal. De Voorzitter, de heer Dotobe- leir, dankte voor de ontvangen gelukwensen en voor de cadeaux en de gezonden bloemstukken, waarna vele bezoekers nog ge ruime tijd bijeen bleven. DINSDAG 4 JULI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nieuiwjs; 8.15 Gram.; 8.55 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 9.30 Waterstanden; 9.35 Gram.; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gram.; 10.50 Voor de kinderen; 11.00 Radio volksuniversiteit; 11.30 Voor de zieken; 12.00 Or gel; 12.20 Voor het platteland; 12.30 Toespraak door H. M. de Koningin/; 12.50 Gram.: 13.00 Nieuws; 13.15 Fin. overzicht; 13.25 Gram.; 13.50 Moedjers zes daagse; 14.00 Piano; 14.45 Gram.; 16.30 Voor de jeugd; 17.30 Dansmuziek; 18.00 Nws.; 18.15 Reportage; 18.30 Radio volksuniversiteit; 19.00 Orkest; 19.30 Piano; 20.00 Nieuws; 20.05 Toespraak door H. M. de Ko ningin; 20.25 Orkest; 21.30 Cau serie; 21.45 Orkest; 22.15 Biui- tenl. overzicht; 22.30 Koor; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Gebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.55 Hoogmis; 10.15 Or kest; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Gram.; 11.35 Lichtbaken; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; 12.30 Toespraak door H. M. de Konin gin; 12.50 Gram.; 13.00 Nieuwts; 13.20 Lunchconcert; 14.00 Gau- 15.00 Gram. 's Avonds volgde in het Con certgebouw onder leiding van de heer Schirris de opvoering van de revue „Knallende Knallen". Deze revue was tot stand ge komen door de rijke fantasie van de heer F. Clemminck en de kun dige regie van Bram Bliek. Na een openingswoord van de voorzitter bood de Burgemeester van Terneuzen de juti1 erende club de gelukwensen van het ge meentebestuur aan. Hij hoopte, dat „Terneuzen" volgend jaar erin zou slagen het 2e klasse schap te behalen en wenste de vereniging het allerbeste voor de toekomst. De opvoering van de revue mag ongetwijfeld een succes he ten. Wij hadden er ons na een niet volledig geslaagde repetitie lang niet zoveel van voorgesteld. Een uitstekend orkest zorgde de hele avond voor populaire en toepasselijke muziek, terwijl Ba rend van der Eijk op vlotte wijze de verschillende nummers inleid de. Voor zeer vele bezoekers in het geheel gevulde Concertgebouw zal de „Proloog" wel het hoogte punt van de avond zijn geweest. De declamatie van Mevr. Van Doeselaar-IBootsgezel was goed verzorgd. Bram Bliek had een voetbaltekst geschreven, die het publiek wist te appreciëren. De dans-girls, de veteranen en de juniores deden het geweldig. Alleen had men het kampioens elftal op een avond als deze vol ledig op het toneel mogen ver wachten! De schetsjes waren niet alle even pittig en vooral „Rare kostgangers" werd mat gespeeld en was tamelijk droog. Het Hawai-orkest van de ge broeders De Braai speelde de nummers, die in de Tahiti-sfeer pasten en ze speelden ze goed als steeds. „Het snoepje van de week" was een originele vondst. Na de pauze richtte de voor zitter zich tot de heren W. A. Riemens, H. Hamelink (Tikje) en P. 't Gilde (als voetballer be kend onder de naam van „Petje") in verband met hun 30- jarig lidmaatschap der vereni ging. Een welverdiende bloemen hulde was het deel van deze trou we en verdienstelijke clubleden. De heer Schirris zag kans de vele honderden bezoekers in vijf minuten het clublied te leren. Toen dit lied later nog eens als toegift werd gegeven, zong de hele zaal uit volle borst mee. In zijn slotwoord bracht de heer C. A. van IJk dank aan al len, die aan de voorbereiding van de revue hadden medegewerkt, in het bijzonder de heren Clem minck, Schirris en Bliek. De heer Van IJk bood de drie heren als blijk van waardering een ge schenk aan. Voor de dames wa ren er bloemen. Een zeer geanimeerd bal in „La Belle Vue" besloot de feestavond, waarmee de organisatoren alle eer hebben ingelegd. Dinsdagavond volgt nog een opvoering der revue, waarmee dan de viering van het 30-jarig jubileum wordt afgesloten. In een kamer waarin letter lijk alles wit was, zat 't vreem de mannetje dat Bim en Basli op de kermis al hadden gezien, en die door het boertje heel on eerbiedig de „Duizendneus" was genoemd. Het mannetje droeg nu echter een lorgnetje, wat hem het uiterlijk gaf van direc teur van een soort kostschool, al zou het dan ook een wonder lijke kostschool zijn. „Kan ik iets voor U doen?" vroeg de „Duizendneus" die we nu ook verder zo zullen noemen, nu het woord eenmaal is ge vallen. Basli vertelde nu zo bondig mogelijk dat ze pech hadden ge had met hun tent en nu onder dak kwamen vragen. „Waarom kampeert U, als ik het vragen mag?" vroeg de Dui- zendneuls. „Omdat een hotel ons wat duur komt op het ogenblik" antwoordde Basli eerlijk als goud. „Waarom heeft U zo weinig geld?" vroeg de Duizendneus weer. „Dat is somtijds zo 's werelds loop" antwoordde Basli, die het nu welletjes vond. „Ik bied aan, U te helpen bij het oplossen van al Uw moei lijkheden" zei die Duizendneus onverwacht en stond met uit gestoken hand op. „Neemt U mijn hulp aan?" „Gaarne" antwoordde Basli ietwat verbouwereerd. Toen werd zijn hand met zo'n kracht gedrukt dat zelfs de sterke Basli zich verwonderd afvroeg hoe zo'n kleine gestalte zo'n kracht kon ontwikkelen. In de Vrijdagavond gehouden vergadering der Raad dezer ge meente kwam als enig punt aan de orde een schrijven van Gedep. Staten inzake de grenswijziging van de gemeente. Uit het voorstel van dit College blijkt, dat nadrukkelijk wordt vastgesteld, dat dit plan geens zins als bindend moet worden beschouwd, doch uitsluitend een informatief karakter draagt. Het moet worden gezien als een weergave van de aanvankelijke gedachte ten aanzien van de wenselijk geachte gemeentelijke herindeling in dat gebied, waar bij het slechts de bedoeling is, om, alvorens de wettelijke proce dure in gang te zetten, de denk beelden welke van de zijde van de gemeenten daartegenover mochten worden gesteld, ernstig te bestuderen en deze daarna ook nog een punt van bespreking met de verschillende gemeenten te doen uitmaken. De voorzitter geeft een om standige uiteenzetting van de oude plannen, de reactie van de raad daartegen, de vergadering in Middelburg met de grenswij zigingscommissie, waarbij gewe zen werd op de onlogische zig zag nieuwe grens, en onze plan nen en voorstellen, die rekening houdend met de „te nauwe" be grenzing van Hulst, meer na tuurlijke begrenzing aangaven. Het standpunt werd in een later schrijven nogmaals uitvoerig uit eengezet. Het College van Bur gemeester en Wethouders hand haaft dit standpunt, omdat dit is een duidelijke afscheiding van plattelands- en stadsgebied. De nieuwe plannen gaan niet met ons vorig voorstel accoord, wat spreker aan de hand van de kaart van Gedeputeerde Staten nauwkeurig toelicht. De heer Daalman kan zich ge heel met dit voorstel verenigen, omdat dit aangeeft de natuurlij serie; 15.00 Gram.; 16.00 Voor de zieken16.30 Ziekenlof17.00 ke scheiding en veel mooier is. Voor de jeugd; 17.45 Regerings- Het bevolkingscijfer, aldus de uitzending; 18.00 Amusements- Voorzitter, zal bij het plan van muziek; 18.20 Sport; 18.30 Voor de strijdkrachten; 19.00 Nws.; 19.15 Actualiteiten; 19.25 Cau serie; 19.40 Gram.; 19.45 Voor jonge mensen; 20.00 Nieuws; 20.05 Toespraak door H. M. de Koningin; 20.15 Provinciepara- die; 21.00 Orkest; 21.25 Reisbe schrijving; 21.40 Piano; 22.10 Holitiekapel; 22.40 Causerie; 23 00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Lichte muziek; 12.15 Piano; 12.32 Lich te muziek; 12.45 Piano; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.45 Koor; 15.15 Operette; 16.00 Or kest; 16.30 Zang; 16.47 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Concert; 17.50 Boekbespreking; 18.00 Ke- mermuziek; 18.25 Kroniek; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Walsmuziek; 19.50 Spot vogel 20.00 Hoorspel; 20.45 Gram.; 21.15 Orkest; 21.45 Ac tualiteiten; 22.00 Nieuws; 22.15 Dansmuziek; 22.45 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram. G. S. met 68 zielen dalen, bij ons voorstel met 30. Wethouder Staal meent dat door vermindering van grond gebied de opbrengst terzake de grondbelasting zal dalen. De Voorzitter kan momenteel het juiste bedrag niet opgeven. Wethouder Schillemans stelt de vraag, of andere voorstellen dan die van het College zijn inge komen. De Voorzitter antwoordt ont kennend. Waarna de voorstellen van Burgemeester en Wethouders met algemene stemmen worden aangenomen. In de vergadering van Vrijdag j.l. werd medegedeeld, dat Ged. Staten geen bezwaar hadden te gen het raadsbesluit van 24 Mei Op voorstel van B. en W. werden de begrotingen 1949 en 1950 in gewone en kapitaaldienst gewij zigd. Ook het voorstel van B. en W. tot wijziging van de begroting van lasten en baten van 't open baar slachthuisbedrijf werd zon der hoofdelijke stemming aange nomen. Met de voorlopige vast stelling van de gemeenterekemng over het dienstjaar 1948 ging men eveneens accoord. De ver ordening regelende de rangen en bezoldigingen van de ambte naren ter secretarie werd vast gesteld op commies 3200 en 2e ambtenaar 2950. De woningwetwoningen zullen aan de tegenwoordige bewoners worden verhuurd voor een tijd vak van twee jaar. Over het voorstel van B. en W. tot wijziging van het raadsbe sluit van 4 Febr. 1949 betreffen de garantverklaring ten behoeve van de bouw van een winkel met woning door M. Batselaere aan de Markt werd uitvoerig van ge dachten gewisseld. Na overleg werd besloten dat B. en W. hier voor een oplossing zullen zoe ken. De bespreking over een extra bijdrage in de kosten van verbe tering van de weg IJzendijke Oostburg zouden na afloop der vergadering in besloten zitting worden voortgezet. Door het bestuur der R.K. Huishoudschool, welke een ter rein was toegewezen achter de Katholieke Meisjesschool, was een verzoek ingekomen om een stuk grond op de gaaipersweide. Dit verzoek werd afgewezen. Van de rondvraag werd door enkele leden gebruik gemaakt. De heer Riemens uit zijn ver ontwaardiging over een artikel in een der dagbladen betreffen de de gemeente Waterlandkerk je. Hierin werden de gemeenten IJzendijke en Oostburg betiteld als wolven die op de loer liggen om deze kleine gemeente op te slokken. Ook de voorzitter had met verwondering van dit arti kel kennis genomen. Hij zeide, dat IJzendijke en Waterland kerkje op zeer goede voet met elkaar staan, en hij nooit een po ging zal doen om ook maar een duimbreeds grond van Water landkerkje te krijgen. Door handgeklap deed de raad van zijn instemming getuigen. De heer Dellaert vroeg naar de mogelijkheid een autobus naar de grens te laten lopen. De direc teur der Z.V.T.M. had de voorzit ter medegedeeld, dat deze lijn niet rendabel is. Toch verwacht te de voorzitter hierin spoedig 'n oplossing. De heer Taelman zou graag zien, dat de vele kuilen in de straten eens werden gelicht. De voorzitter zal proberen een ge schikt persoon hiervoor te krij gen. De heer Van Cadsand vroeg naar de mogelijkheid om de be woners van wijk Molentje afvoer te geven naar de sloot. De voor- Zuid I. Prom. Res. 3e Klasse. Alliance 2Terneuzen 2 52. TerneuzenAxel 43. Wie gedacht had, dat lichte naweën van het Jubileumfeest de rood-zwarten parten zouden spelen, hadden buiten de waard, in dit geval de teamspirit van 't zo anders dan anders samenge stelde elftal, gerekend. Want hieraan was het te danken, dat voor de rust, tegen de straffe wind inspelend, Jansen, Klou- wers en Gort, resp. in de 5e, 37e en 42e minuut voor de Axelse doelman onhoudbare schoten in het net deponeerden. Axel speel de gedurende een 10-tal minuten voor de rust met 10 man, door dat Sijs wegens een bloeduitstor ting de strijd moest staken. Hij werd vervangen door De Dan- schutter. Na de rust lanceerden de rood zwarten nog vele gevaarlijke aanvallen, maar ook Axel trok nu beter van leer en in een cli- Eindronde: Zeehond ISchelde I 63; Bruinvis IZeehond I 6—0. Eindstand: 1. Bruinvis I, Sas van Gent; 2. Zeehond I, Vlissin- gen; 3. Schelde I, Terneuzen. Tussenwedstrijd Dames. Zeehond IILuctor II 11. Het Kanaalzwemmen. Een Franse matroos, Roger Ro- bineau, die slechts één been heeft wil trachten in Augustus Het Kanaal over te zwemmen. Hij traint dagelijks in de Marne bij Parijs en heeft reeds tijdens zijn training bij Marseille een afstand van 8 km afgelegd. WIELRENNEN. Fgjisto Coppi. Fausto Coppi heeft de kliniek verlaten, waar hij sedert enkele wekén na zijn ongelukkige val in de Ronde van Italië werd ver pleegd. De gezondheidstoestand van de kampioen is uitstekend en de masseur, die hem behan delt, heeft verklaard, dat de spieren van Coppi weer goed functionneren. Coppi zal nog een 2C-tal dagen rust nemen. Daarna, zo werd verzekerd, zal hij de training kunnen hervatten. GARAGE IN URK PLATGEBRAND. Zaterdagnacht om kwart over twee is brand uitgebroken in een garage en machinewerkplaats max van spanningen wist ze de van de firma De Boer en Bruin- score op gelijke voet te brengen (33). Nog enkele minuten rest ten, waarin alles gebeuren kon. En wat gebeurde, was het sco- sma te Urk. De brand liet zich direct ern stig aanzien en de belendende percelen, waaronder een ijsfa rea van een juweel van een goal briek en een olie- en benz:ne-op- tot toekenning van een uitkering zitter zeide, dat deze sloot aan de van 5 aan het gemeenteperso- polder toebehoort. Hij zou met neel over het 2e kwartaal 1950. de opzichter in overleg treden. door Sam Jansen, die hiermee de rood-zwarten de overwinning en de uitgeloofde beker bezorgde (43). Axel verscheen met 3 in vallers. Bij de rood-zwarten wa ren het doelman v. d. Mark, die onder de lat een vertrouwde en rustige indruk maakte, Kok, Lauret, Koch en 't Gilde. En zij kweten zich zeer goed van hun moeilijke taak. OM HET WERELD KAMPIOENSCHAP. Groep A: BraziliëZuid-Slavië 20; ZwitserlandMexico 21. Groep B: Verenigde Staten Chili 23; EngelandSpanje 0—1. Groep C: ItaliëParaguay 20. Groep D: UruguayBolivia 80. In de finale-poule hebben zich dus geplaatst: Spanje, Zweden, Uruguay en Brazilië. De Bruinvis* in topvorm. In het Zwembad aan de Weste lijke kanaalarm werd Zaterdag middag het Provinciaal Water- polo-tournooi gehouden, waar aan niet minder dan 14 zevental len deelnamen, welk aantal tot nu toe nog nimmer werd bereikt. Ondanks het bij uitstek gunsti ge weer, was de publieke belang stelling voor deze mooie en inte ressante zomersport niet groot te noemen. De uitslag was als volgt: Dames. Voorronde: S.Z.V. I—Schelde I 20; Zeehond ILuctor I 04. Eindronde: Luctor IS.Z.V. I 3—2. Eindstand: 1. Luctor I, Middel burg: 2. S.Z.V. I, Souburg. Heren, Afdeling B. Voorronde: Zeehond IILuc tor II 13; Bruinvis IIS.Z.V. I 0—7. Eindronde: Schelde IILuctor II 1—3; S.Z.V. I—Luctor II 4—1. Eindstand: 1. S.Z.V. I, Souburg; 2. Luctor II, Middelburg: 3. Schel de II, Terneuzen. Heren, Afdeling A. Voorronde: Schelde ISchel de- stroom I 31; Bruinvis ILuc tor I 82. slagplaats, werden overdekt met een laag vonken, welke weer brandhaarden veroorzaakten. Enkele jongelui kwamen met een auto het dorp binnenrijden op reeds genoemd uur en ontdekten rook, komende uit de bovenra men van het gebouw. Toen zij zich ter plaatse wilden overtui gen, begon op dat moment een reeks ontploffingen en direct waarschuwden zij de brandweer. Deze pakte de inmiddels hoog oplaaiende vlammen met zes stralen aan, maar de steeds ont ploffende blikken benzine maak ten de vuurzee steeds groter. Na dat alle beschikbare materiaal was ingezet en de frequentie op gevoerd was tot 9 stralen, kon de vuurhaard ingesloten worden. Inmiddels was de brandweer uit Emmeloord gewaarschuwd maar toen deze arriveerde was men de brand reeds meester, zo dat Emmeloord geen dienst be hoefde te doen. Beneden in het gebouw lagen een aantal blikken met zuurstof en met het oog op ontploffings gevaar werd de dichtbevolkte buurt ontruimd. Het gebouw brandde geheel uit en ook he't kantoor van het G.E.B. liep lichte brandschade op. Een buitengewoon geluk was het, dat er totaal geen wind stond, waardoor erger werd voor komen. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. De schade wordt door verzekering gedekt. De eigenaar, de heer De Boer. was niet te Urk aanwezig. Als bijzonderheid kan worden ver meld, dat enige tijd geleden het woonhuis van de heer De Boer in Vollenhove door brand is ver woest. TOURINGCAR TE WATER GERAAKT. Op de grens van Brandwijk en Bleskensgraav is Zondagmorgen een touringcar met 45 inzitten den op een smalle weg te water geraakt. Dit ongeval kostte aan een 72-jarige inzittende uit Rot terdam het leven. Onder de ove rige passagiers uit Rotterdam liepen er enige lichte verwondin gen op. De overigen kwamen met de schrik vrij. ONGELUK IN MIJN In de ondergrondse werken van de mijn Juliana te Eygels- hoven is Zaterdagmorgen de 36-jarige arbeider E. Anken- foosch uit Ketrkrade door ver stikking om het leven gekomen. A. had zich in een afgesloten gedeelte van de mijn begeven, dat niet wordt geventileerd en waar de lucht zodoende veel mijngds bevat. Toen men A. met behulp van reddingsappa- raten had geborgen, bleek hij reeds overleden te zijn. Het slachtoffer was gehuwd en va der van 2 kinderen. CHIMPANSEE ONTVLUCHT. Uit het Noorderdierenpark te Emm en is Vrijdagmorgen een chimpansee ontvlucht. Door de kordaatheid van de buffetjuffrouw van het restau rant, kon hij echter worden ach terhaald. De chimpansee, Pros- père genaamd, klom op de rug van de oppasser en ging daarna aan de wandel. Hij liep rustig naar het restau rant, waar juist een groep ouden van dagen uit Heerde zat. Toen de oppasser aankwam, liet Pros- père zich rustig meenemen. PRUIMENBOOM DRAAGT VOOR TWEEDE KEER VRUCHT In het kerkdorp I7ij kerk er veen gelegen tussen Amersfoort en Nijkerk, is bij een landbouwer 'n merkwaardig verschijnsel van moeder natuur te bewonderen. De landbouwer Van den Vis aan de buntwal aldaar is in het bezit van een pruimenboom die dit jaar voor de tweede maal bloesem gaf. En dit terwijl er reeds grote pruimen aan het rijpen waren. Thans draagt de boom grote en kleine pruimen, die rijp beginnen te worden. DOOR DE LOOK GESTIKT. Zaterdag in de vroege morgen zag een portier van een havenbe drijf aan de tweede IZatendrecht- sehaven te Rotterdam, rook ko men uit een hut van het m.s. „Fen". Hij maakte alarm, maar men vond de hutdeur gesloten. Na forcering ervan werd de 20- jarige matroos S. Lakker uit Gro ningen levenloos op bed aange troffen. Vermoedelijk was door het roken van een sigaret zijn bed in brand geraakt, waarna hij door de rook gestikt is. De brandweer heeft met een slang op de water leiding het vuur geblust. Bij een verkeersongeval op de weg van Taza naar Fez (Ma rokko), waar een autobus en een vrachtauto met elkaar in aanrij ding zijn gekomen, zijn 20 per sonen gedood en 11 gewond; de autobus vatte vlam. 5 regels 60 cent; t.; minimum per ummer of Adrea eer. ïamiddags 2 uur. •ogram voor wa it buitenland, oney wees er op, rikaanse atoom- jsie gereed is ïg en de uitbrei- paciteit voor pro_ mderdelen voor Het nieuwe pro- 1, naar verwacht oop van 1951 in i. Men zal daar- n, dat in de zui- s, opnieuw kun- jk bezoek aan de •sland is thans Maandag 25 en itember a.s. mg van de chef luchtmacht, Air Sir John Sles- Prins Bernhard laags bezoek naai •okken. De Prins •ough demonstra- .gelse luchtmacht an grote schaars- igvangsten waren hten van gisteren goed. Schoten zelfs meer dan wamen voor. Ge- iggers van ver- erijen vingen 400 s. Men hoopt nu, s'te periode achter ral nu binnenkort uwe haring naar l worden verzon- lagmiddag is op eg bij Tilburg de sterdamse agent M. Stofmeel met s tegen een auto lood. Zijn vader, zat, is zwaarge- et ziekenhuis te ibracht. it een vrouw en l jaar achter. lenen, dat de ja ms of nationalis- ;n waren. Hij was raimentaar te le veronderstelling, nees-communisti- iren. 'USSEN TWEE rTUIGEN. Spitfire is tijdens abij het Britse cenberg tegen een ansporttoestel op- wee toestellen zijn verbrand. De pi- ïhttoestel en de 2 m het transport- m het leven geko- loor het K.N.M.I. dig van Zaterdag- rond. vrij zonnig. ewolkt en droog j tot matige wind tussen West en verandering in ÏG 9 JULI. v.m. 9.11 9.46 10.26 10.36 n.m. 9.33 10.08 10.48 10.58 was nogal corrupt en besluite- in de een of andere vorm demo- cratie te bedrijven, doch zij zwak loos. Het gezag van de Verenigde Naties en ook dat der Verenigde Staten staat of valt thans met een succesvol resultaat van de Koieaanse oorlog. Zelfs indien laraeera. De Britse schepen werden van de kust af beschoten en beantwoord den het vuur. De marine deelde mede, dat twee Amerikaanse zware krui sers, de „Helena" en de „Toledo" vergezeld van 7 torpedoboot ja gers, Donderdag uit Long Beach CU1IV,C1I U V Naar aanleiding van de ge melde terugtocht der Ameri kaanse eenheden in de sector ten Zuiden van de Koem, werd verklaard, dat de terugtocht der Amerikaanse strijdkrachten naar de buurt van Tsjoan geen vlucht voor de vijand was, doch ver niet van de maatregel op de hoogte gesteld, omdat de Ame rikaanse autoriteiten wachten op berichten uit Nederland en Engeland over dit onderwerp. Het embargo op olie kan niet ten volle doeltreffend zijn, ten zij deze landen, die met de Ver. In haar antwoord vestigt de Britse regering er de aandacht op, dat de aan communistisch China door de Britse maatschap pijen geleverde hoeveelheden olie enkel voor binnenlands ver bruik in China zijn bestemd en dat die leveranties gering zijn. niet nader geïdentificeerde vliegtuigen beschoten. De twee vliegtuigen, jagers, losten drie machinegeweer-salvo's terwijl zij het vliegtuig van achteren naderden. Daarna maakten de jagers een duikvlucht en ver dwenen. Een Britse functiona- AG 11 JULI. v.m. 10.16 10.51 11.31 11.41 n.m. 10.39 11.14 11.54 12.04 ZON- EN MAANSTANDEN. Juli. 8 4.29 21.00 0.08 14.49 9 4.30 20.59 0.20 16.02 10 4.31 20.58 0.85 17.16 11 4.32 20.58 0.55 18.29 12 4.33 20.57 1.23 19.35

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3