■V UIT DE PROVINCIE BINNENLANDS NIEUWS I 'g BIM EN DE DUIZENDNEUS Gemeenteraden SPORTNIEUWS RECHTSZAKEN TERNEUZEN HOEK. SLUIS IJZENDIJKE ZAAMSLAG. DUIVENSPORT. 'Ml! «iii iir m Wat brengt de Radio? Agen<l< Groede wil geen strandschap PHILIPPINE. SCHOONDIJKE. .WATERLANDKERKJE. u-V TECHNISCHE HOGESCHOOL DELFT. Aan de Technische Hoge School te Delft slaagde met lof voor het examen Scheikun dig, ingenieur de heer J- Plat te euw te Sluiski- Voor het propaedeutisch exa men Scheikundig ingenieur de te Clinge betekenis van die kring uiteen gezet. Behalve de reeds eerder door ons vermelde gegevens wordt erop gewezen, dat de ves tiging van deze Kring in het uiterste Zuid-Westen van ons land niet alleen van betekenis is voor de studentenwereld zelf, maar ook voor de bevolking van Sluis, Sint Anna ter Muiden en heer JBlossens te Clinge en i om„evjn„ belang mag niet vwr het propaedeutisch examen aneen materieel gezien worden Mijningenieur de heer J P. v want men wü hier een centrum Cruijmngen te Oostburg. gcheppen van cuituur, waar ge- regeld lezingen, muziekavonden en opvoeringen zullen plaats vinden, die de bevolking nauwer Aan de Rijksuniversiteit te aanraking brengen met het Utrecht slaagde voor het docto- geestelijk leven in ons land. Vooral wordt hierbij gedacht RIJKSUNIVERSITEIT UTRECHT raai examen Geneeskunde twee de gedeelte de heer G. v. d. Gruiter te Oostburg. Medisch Gedipl. Haarkundige. Door het Ned. Genootschap voor Haarhygiëne, is het diplo ma medisch gedipl. Haarkundi aan het volksuniversiteitswerk van de Scandinavische studen ten, die op dit gebied pioniers werk hebben verricht. Men wil echter zoveel mogelijk het mid deleeuws karakter van de omge ving bewaren en geen enkele tak van wetenschap en kunst wordt hier uitgesloten om voor ge verstrekt aan de heer R. van het forum der belangstelling te Grembergende Doelder alhier. verscbijnen. De openingsrede zal j worden uitgesproken door Prof. Viswedstrijd. Aan- de door de hengelsport- vereniging „Sport en Genoegen" uitgeschreven viswedstrijd werd door een groot aantal hengel sportliefhebbers deelgenomen. Niet allen waren echter even gelukkig. Het was de heer G. Sol, die met het grootste aantal vissen en dus met de eerste prijs naar huis ging. Reis ouden van dagen. Dank zij de goedgeefsheid der Hoekse burgerij en de activiteit van het comité dat de jaarlijkse reis voor ouden van dagen ver zorgt, hebben de Hoekse oudjes Woensdag een prettige tocht LLa_ere school n door Brabant, en voornamelijk "rnntpri nasLr ni naar Oisterwijk gemaakt. Studentenkring. In het „Forum Academiale", het Algemeen Nederlands Stu dentenblad, verscheen een arti kel betreffende de Studenten kring St. Anna ter Muiden. Hier in wordt voor de gehele Neder landse Studentenwereld doel en Forbes uit Amsterdam die tot onderwerp heeft: „Mens en Techniek in de Oudheid". Het is nog niet bekend, wanneer de eerste groep zal verschijnen, maar dit zal zeer spoedig zijn. De raad kómt weer bijeen. Hedenavond zal de raad om 7 uur in openbare vergadering bijeenkomen. De agenda bevat een 12-tal punten. Schoolreisje. Op Woensdag 12 Juli a.s. zul len de kinderen van de Openb. een schoolreisje maken naar Dinant, via Brus sel en Waterlo. „De Eendracht" Temeuzen. Prijsvlucht uit Arras van Zon dag 25 Juni. Snelheid eerste duif 1296,2 meter. Jonge duiven: P. Visser 1; Jac. Faas 2; Jac. Wisse 3; F. van der Veen 4, 6; A. van Kerkvoorde 5; P. Kegels 7; P. Riemens 8; P. de Ruijter 9; J. den Exter 10. Oude duiven: Snelheid eerste duif 1369,7 meter. A. Faas 1; J. Riemens 2; F. van Doeselaar 3, 9; J. Willemsen 4; J. de Smit 5, 6; P. A. Pieters 7B. de Smit 8P. Verberkmoes 10. „Steeds Sneller" IJzendijke- Oude duiven: Prijsvlucht uit Arras. Snel heid eerste duif 1217 meter. 1 P. de Roos; 2 en 10 C. Mor- nout; 3 A. Mussche;4 L. Ver- heije; 5 P. van den Broecke; 6 en 8 Al. Lammens; 9 Gebrs. Termont. Jonge duiven. 1 G. Claeijs; 2 Et. de Smet 3 P .de Roos; 4 A. Suwijn; 5 A. Lammens; 6 H. Steenhart; 7 P. de Roos; 8 J. v. d. Broecke; 9 M. Huijsman; 10 W. van der Slikke. „Tot weerziens Sluis". Prijsvlucht uit Arras. Snelheid eerste duif 1292 me ter. Oude duiven: 1 en 4 C. Albregtse; 2 en 3 O. de Meijer; 5 P. de Smit; 6 en 7 P. Groosman; 8, 9 en 10 C. van der Walle. Jonge duiven: Snelheid eerste duif 1273 me ter. 1, 7 en 10 C. van der Walle; 2 F. van Deursen; 3, 4, 5 en 8 P. de Smit; 6 P. Groosman; 9 P. de Broek. Nog geen seconde nadat h;j had geroepen, werd Bim door zaklantaarns fel beschenen. „Wat is er van je dienst, jonge vriend"? vroeg een vriendelijke stem. „Wij zijn aan het kamperen" zei Bim „en hebben onze tent verloren door een onweer". Misschien kunnen wij' in dit huis voor vannacht onderdak vinden"? „Welzeker en zonder twijfel" zei de diepe stem weer. „Loop maar even om, dan zal ik de voordeur open doen". Even later stonden Bim en Basli in een vorstelijke hal die door 8 kaarsen was verlicht tegenover de vreemdste kerels die ze ooit in hun leven hadden gezien. „Is U de bewoner van dit huis?" vroeg Basli terwijl hij met verbazing naar de honder den boeken keek waarmee de wanden van de hall waren be dekt. „Daar zullen wij U aanstonds heen brengen, herculische held" zei de kleine zwarte mam, -die tot dusverre had gezwegen, def tig. „We zullen eerst gaan zorgen dat er iets eetbaars op tafel komt. Wij aardwormen kunnen van de lucht niet leven, vrien den". ZATERDAG 1 JULI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.18 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 9.30 Waterstanden; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de arbeiders; 11.30 Kamermuziek12.00 Gram. 12.30 Mededelingen; 12.33 Lich te muziek; 13.00 Nieuws; 13115 Gram.; 14.00 Voor de jeugd; 14.20 Trio; 14.50 Gram.; 15.00 Boekbespreking; 15.15 Orkest; 16.05 Causerie; 16.20 Gram.; 16.45 Sport; 17.00 Gram.; 17.30 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 Toespraak; 18.20 Gram.; 19.00 Art. staalkaart; 19.30 Bij bellezing; 19.45 Causerie; 20.00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten 20.12 Vara-varia; 20.15 Dans muziek; 20.45 Bont programma; 21.45 Soc. commentaar; 22.00 Sextet; 22.25 Hoorspel; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM H7.00 Nieuws; 7.10 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 10.00 Voor de kin deren: 10.15 Orkest; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Koor; 12.00 An gelus; 12.03 Lunchconcert; 12.30 Mededelingen; 12.55 Zonnewijz.; 13.00 Nieuws; 13.20 Orkest; 14.00 Amusementsmuziek; 14.20 Gram.; 14.40 Orkest; 15.15 Kro niek; 15.50 Amusementsmuziek; 16.30 Causerie; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Reportage; 18.10 Orgel; 18.20 Journ. weekover zicht; 18.30 Voor de strijdkrach ten; 19.00 Nieuws; 19.15 Actuali teiten; 19.25 Pari. overzicht; 19.35 Pop. muziek; 20.00 Nws.; 20.05 De gewone man; 20.12 Gram.; 20.15 Lichtbaken; 20.40 Gram.; 20.43 Steek eens op he ren; 21.00 Gram.; 21.45 Puzzle; 21.55 Pop. concert; 22.35 Com-- mentaar; 22.45 Avondgebed; J3.00 Nieuws; 23.20 Gram. [BRUSSEL VI.: 12.00 Orkest; 12.30 Weerberichten; 12.32 Or kest; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00 Causerie; 14.10 Gram.; 14.15 Kamermuziek; 15.00 Ra- diodocumentatie15.30 Lichte muziek; 16.00 Koor; 16.15 Ka mermuziek; 16.30 Koor; 16.50 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Zang; 17.15 Accordeon; 17.30 Piano; 17.40 Accordeon; 17.55 Causerie; 18.00 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Causerie; 19.50 Radiofeuil leton; 20.00 Lichte muziek; 21.50 Orgel; 22.00 Nieuws; 22.15 Ver zoekprogramma; 23.00 Nieuws; 23.05 Jazzmuziek; 23.30 Lichte muziek. LANDWINNING BIJ BERGEN OP ZOOM. Het gemeentebestuur van Ber gen op Zoom had enige tijd gele den aan Dr. Ir. W. van Konijnen burg de opdracht verstrekt een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid en de methode van landwinning op het verdronken land van het Markiezaat Bergen op Zoom. In het dezer dagen ge reed gekomen rapport conclu deert Dr. Van Konijnenburg dat de mogelijkheden inderdaad aan wezig zijn. Het rapport bevat drie concre te plannen en wanneer één ervan verwezenlijkt wordt, zal daarmee ongeveer 800 ha grond op de Ooster-Schelde worden gewon nen, een volledige oplossing wor den bereikt voor het in Bergen op Zoom bestaande lozingspro bleem en zal de mogelijkheid ontstaan voor de aanleg van een grote kanovijver en een zwem bad. Ir. Van Konijnenburg conclu deert in zijn rapport, dat de bo dem die men zal krijgen, zich leent voor landbouw, mits men zorgt voor voldoende toevoer van zoet water. Overwogen is het rioolwater voor bevloeiïng te gebruiken. Een randmeer, dat als kanovijver en zwembad kan worden ingericht, is in 't plan geprojecteerd, even als een bevloeiïngsweide voor het rioolwater, waarmee dan de ïioolkwestie haar beslag zal krij gen en de verontreiniging van het Scheldewater 'n einde neemt. Wat de kosten betreft kan de aanleg van een zeedijk worden afgeschreven. De gemeente moet bereid zijn een bedrag van 100.000 gulden te besteden aan de riool bemaling, terwijl de verdere kos ten gedekt worden door de op brengst van tuindersgronden. HEDEN: TERNEUZENLuxor Theater 7.30 uurBiosc. „De drie musketiers". Terrein Van Steenber- gemiiaan, 7.15 uur: Zomer- avonidvoetbal. MORGEN: TERNEUZENLuxor Theater 8 uur: Biosc. „De drie Mus ketiers". Café „La Belle Vue", 46 uur: Receptie v.v. „Ter- neuzen". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Biosc. „De drie mus ketiers". ZAAMSLAG: 23 uur: Ex tra halfjaarlijkse zitdag Var kensver. „Onderlinge Hulp". DERTIG GEZINNEN KOMEN OP STRAAT. Enige opschudding is te Ede veroorzaakt, doordat dertig ge zinnen, wonende aan de Infante rie- en Artillerielaan, per aange tekend schrijven Dinsdag j.l. de mededeling ontvingen, dat zij zorgen moeten vóór 31 Juli a.s. hun woningen ontruimd te heb ben. Bij in gebreke blijven wor den gerechtelijke maatregelen in uitzicht gesteld. Deze aanzegging was afkomstig van de Inspectie der Domeinen en Registratie te Nijmegen, in de zen handelend in opdracht van de eerstaanwezend ingenieur der Genie te Arnhem, die hem op zijn beurt een order van bet Depar tement van Oorlog uitvoerde. De woningen, waarom het hier gaat, zijn n.l. militaire woningen, die vóór de oorlog voor het merendeel onbewoond waren en die men toen gaarne aan burger gezinnen verhuurde. Het garni zoen Ede ondergaat echter een sterke uitbreiding en naar raming zullen binnen zeer afzienbare tijd 300 militaire gezinnen aan woon ruimte geholpen moeten worden. Dit verklaart, waarom bovenbe doelde gezinnen thans de door hen bewoonde percelen zullen moeten ontruimen. De verplichte opzeggingstermijn (1 maand) is in acht genomen, terwijl ook de resp. huurcontracten de bepaling bevatten, dat de door burgers be woonde militaire huizen zo nodig ontruimd moeten worden. Het gevolg van een en ander is evenwel, dat de gemeentelijke huisvestingsdienst zich plotseling geplaatst ziet voor een vrijwel hopeloze taak. Dertig gezinnen moeten binnen een maand tijds onderdak gebracht worden en dat, terwijl ver over de duizend gegadigden op de wachtlijst staan voor een woning. Wel kreeg Ede onlangs een toewijzing voor 100 nieuwe wo ningen, doch van die huizen moet de eerste steen nog gelegd wor den. ONEERLIJKE KASSIER. Wegens verduistering en vals heid in geschrifte is in Den Haag de 32-jarige W. A. G. aangehou den, kassier bij een middel-gro te bank in Den Haag. Bij inter ne controle is gebleken, dat G. door valse boekingen e.d. in be trekkelijk korte tijd ƒ4800 heeft verduisterd. Hij heeft een volle dige bekentenis afgelegd. De raad der gemeente Groede, die Woensdagavond vergaderde verklaarde zich sterk tegen de gemeenschappelijke regeling' der strand- en duinexploitatie, die door Ged. Staten werd voor gesteld. Men verwacht van deze regeling weinig heil voor Groede, daar het streven van het strandschap en d etaelangen van Groede lijnrecht tegen el kander indruisen. Ook was de raad tegen de vliegveldplannen, daar men hier geen belangen voor Groede in ziet. Gelet op de financiële po sitie der gemeente, verklaarde de raad zich unaniem tegen het vliegveld. Tot onderwijzeres aan de O. L.JSchool werd mej. Kaan be noemd uit Koudekerke. De keurlonen der vleeskeu ringsdienst werden met 50 pro cent verhoogd. Met de mededeling van G. S., die met het raadsbesluit, dat de Burgemeesterswoning verbouwd zou worden geen genoegen nam, gaat de raad niet accoord. "G. S. zijn van oordeel dat deze verbouwing, die een uitbrei ding inhoudt van een bad- en logeerkamer niet noodzakelijk is. De raad gaat hierover in hoger beroep bij de Kroon, daar badka mers momenteel toch geen weeldeartikel zijn en de Burge meester wat woningen betreft zeer bescheiden is. Over het onderhoud van het Hertenkamp, dat volgens con tract met de eerste eigenaar van het „Vlaemsche duin" voor diens rekening diende te ge schieden ontstond een -levendige discussie uitgelokt door de P. v. d. A„ die echter niets nieuws bracht. B. en W. vroegen goedkeuring voor een uitgave van 30.000 voor de gehele restauratie van de toren. Nu de spits de voltooiing be gint te naderen, blijkt hoe drin gend ook de voet der toren om- der handen genomen moet wor den. Het metselwerk is totaal versleten. Ook wordt de toren gevaarlijk daar er veel stenen los zitten. Grote scheuren, die steeds verder lopen, tonen duidelijk dat de oude toren dringend opgeknapt moet wor den. Men hoopt -de goedkeu ring te verkrijgen om de toren in goede staat aan het nage slacht over te dragen. Vergadering van 27 Juni. Alle leden waren aanwezig. De agenda bevatte slechts I punten. Van verschillende gemeenten in O. en W—Zeeuws-Vlaanderen w-as bericht binnengekomen, dat daar wel of -geen straatbelasting wordt geheven. Het aanbrengen van een licht punt aan de Spuiboezem werd tot het volgend jaar uitgesteld. Door het R. K. Schoolbestuur was bij Ged. Staten een be zwaarschrift ingediend tegen de te lage vergoeding per kind, welke door de raad op 19 was vastgesteld. De gemeente was door Ged. Staten voor het feit gesteld om voor 1956 25 per kind te beta len teneinde achterstallige schuld af te doen. Het voorstel werd gedaan de pomp op de markt op te rui men. GESLAAGDE -NOODLANDING VAN STRAALJAGER. de gemeente Wymbrytseradeel Een Meteor straaljager van de bij Sneek. L.S.K., gestationneerd op het Betreffende een kleedlokaal op het sportterrein kon geen toe zegging worden gedaan. In die deze week gehouden vergadering van de gemeente raad van Schoondijke deelde de voorzitter mede, dat de gerepa reerde brandspuit terug is. Hij spreekt de wens uit, dat de spuit nooit voor brand gebruikt behoeft te worden. Een verzoek van het R. K.- Schoolbestuur der parochie St. Petrus om subsidie in de bouw der lagere school wordt aange houden tot de volgende verga dering, daar overleg moet wor den gepleegd met de inspecteur van het L. O. De begroting 1949 wordt ge wijzigd. Het batig slot van- on geveer 5000 wordt gestort in dat reservefonds voor de bouw van een gymnastieklokaal. Voor V2 cent per inwoner neemt Schoondijke deel aan het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding. Het Prov. Bestuur verzoekt 'n bedrag van 5000 in eens te verstrekken in de kosten van verbetering van de weg Oost- burgWaterland-kerkje.IJzen dijke, daar deze weg -ook voor een belangrijk deel op grond gebied van Schoondijke komt te liggen. In het belang der streek, meent de voorzitter, mag men deze kwestie niet te eng te be kijken en men moet verheugd zijn, dat aan deze bochtige weg verbeterd zal worden. Iedere W. Zeeuws-Vlaamse gemeente heeft belang bij een goed we gennet. De heer De Badts (K.V.P.), is van oordeel, dat de gemeenten Biervliet, Cadzand, Zuidzande en Sluis meer belang hebben bij de verbinding IJzendijke Oostburg. De voorzitter acht het van groot belang, dat de streek ont sloten wordt. De Provincie draagt 65 pro cent bij. De totale kosten zijn 224.000, waarvan Waterland- kerkje 100.000, Oostburg 86.000, IJzendijke 32.000 zou moeten betalen. Het Vrije van Sluis en de ge meente Aardenburg zijn bereid een subsidie te verlenen, die evenals die van Schoondijke ten behoeve van Waterlandkerk je zou komen. De heer De Badts blijft bij zijn standpunt dat, als dit een struikelblok is, men ook bij an dere gemeenten moet aanklop pen. Het voorstel om een besluit uit te stellen en te verzoeken ook andere gemeenten te laten bijdragen wordt door wethouder De Feijter met klem verworpen, daar verbetering van de slechte weg zou stagneren. Na enige discussie wordt dan besloten f 4000 bij te dragen in de kosten van Wateriandkerkje. Op Ged. Staten zal aandrang worden uitgeoefend,ook de ge meenten Cadzand, Sluis, Zuid zande en Biervliet te verzoeken in het aandeel van Waterland kerkje bij te dragen. In Februari 1949 werd een gedeelte van het Arbeiderslo- geerkamp gehuurd van de Do meinen. De gemeente verhuurt het gedeelte weer onder aan het bestuur van de Neutrale kleu terschool voor 500 per jaar. Aan de Ooöp. Aankoopvereni ging „landbouwbelang" werd •het gebouw van de vroegere centrale winkel verhuurd voor 600 per jaar. De heer J. W. Nele (Arb.) zag het gebouw liever bestemd voor verenigings- en ontspanningslo- De raad van Waterlandkerk je kwam Dinsdag in openbare vergadering bijeen. In zijn openingswoord wees de voorzitter er op, dat het nu de eerste maal was sinds de bevrijding, dat de Raadszaal weer werd gebruikt. Het voorstel van de Water leiding Mij, een brandkraan bij de te bouwen nieuwe O. L.- School te plaatsen, werd door de raad afgewezen, daar zich in de nabijheid een brandkraan bevindt die men kan gebruiken. Cp verzoek van de Ver. van Ned. gemeenten werd besloten 24 beschikbaar te stellen voor het aanbrengen van het ge meentelijk wapenschildje in de Statenzaal. Waterlandkerkje doet niet mee aan het garantiefonds voor de tentooonstelllng Zeeland 1953. Inzake de straatverlichting op de wijk Turkije besloot de raad de veranderingen in verband met het ondergronds maken van het net te laten aanbrengen onder beding van de arbitrale uitspraak inzake het straatver- lichtingsoonflict en dat IJzen dijke ook de helft van 116,50 voor zijn rekening neemt. De R. K. vereniging herwonnen Levenskracht' bracht 'n klacht naar voren van de heer De Paauw over de sloot voor zijn woning, waarin afvalwater te recht komt. De raad besloot tot een af doende oplossing. Besloten werd deel te nemen aam de N.V. tot aanleg en ex ploitatie van een vliegveld in W. Zeeuws-Vlaanderen. Het aandeel is 250. Tijdens -de rondvraag vraagt de heer Poissonnier (Gem. Bel.) aandacht voor de brandweer. In de verordening staat, dat jaarlijks 4 oefeningen van twee uur gehouden moeten worden met een uurvergoeding van 1 per man. De heer Volmer (A.R.) meent, dat over het aantal oefeningen een misvatting bestaat. B. en W. zullen zich met de brandweer commandant in verbinding stel len. De heer Cougué (R. K.) wijst op het storten van huisvuil op verschillende plaatsen in de wijk Turkije. De voorzitter z-egt toe in over leg met IJzendijke hiervoor een oplossing te zoeken. De noodlanding slaagde uit- kaal. De heren Nele en Verha- vliegveld Leeuwarden, was gis-1 stekend en de piloot bleef onge- ge stemden tegen. De heren terenmorgen door benzinegebrek deerd. Het vliegtuig werd zeer Dekker en De ij ter onthielden gedwongen een noodlanding in licht beschadigd. zich van stemming. P.T.T. -AMBTENAAR KNOEIDE MET GIROSTOR TINGEN. Een jaar gevangenisstraf, waarvan 4 maanden voorwaar delijk, eiste de Officier van Justitie voor de Rotterdamse rechtbank tegen de 27-jarige ex-P.T.T.-beambte C. D. den H. uit Rotterdam. Deze werd er van verdacht to bedrag van circa 5000, dat hij door het in ontvangst nemen van girostortingen onder zijn beheer kreeg, voor zich zelf te hebben gebruikt. De man be kende. Hij had de nummeroteur zo gebruikt, dat het hem moge lijk was bepaalde stortingen aan hun bestemming te onttrekken. Het ontstane tekort werd met nieuwe stortingen aangevuld. De heer W. J. van Beer, die door de P.T.T. met 'het onder zoek was belast, achtte het moeilijk het bestaande systeem van de girostortingen te contro leren. Verdachtes raadsman vroeg zich af, hoe het mogelijk was, dat de man 2% jaar lang geld had kunnen wegnemen, zonder dat het opgemerkt was. Pleiter noemde dit een onaanvaard baar feit. Hij vroeg voor ver dachte een gedeeltelijk voor waardelijke straf. Uitspraak op 30 Juni. 5 regels 60 ceat; ct.minimum per nimmer of Adres ieer. namiddags 2 uafc n is dodelijk Hij vertuigd, dat de men stap de vre- ar brengt. 'resident, de heer t, dat het na de KDrlog duidelijk is zelfstandigheids- nogelijk is. Er is bedreiging, die laar acuut wordt elang, dat de ooi- liging eensgezind agressie op K®- ihijnlijkheid heeft getékend, dat de dd-Korea zou zijn :t is duidelijk, hoe 1 heeft afgespeeld, er is weinig be- g, dat hier de ty- ire agressie is, e ons verbonden weer te stellen ge zal een uiterst n, maar toch mee- e'ncming verlenen e omvang beperkt prekers mening aal 'eten zijn ten aan - laats van optreden, nblik heeft men, en met de resolu- iligheidsraad. Uit- ake van Zuid-Ko- le werking worden dat de zaak het iden wordt, als we artoe bepalen, g nodig voor doel en. In welke rer- zal wezen, wordt t zien niet als een als een hulpverle- >g geweest met In- net België Het dat de Indoniesi- .g zelf tot uiting aar houding is. hem onjuist voor dat geen lid der 5ggen: Verleent gij n het niet. liding van het ad- neer De Groot, dat log kan localiseren aan mee te doen, p, dat dit het be- sst vóór de oorlog, liet meer zal willen E GROOT (C.P.N.) r, dat het neerkomt p Of men daar op laai of symbolisch at, doet er niet toe, eming van Neder- oorlog. een motie in, waar ing wordt uitgeho- 1 inmenging in het nthoudien. n de heer De Kadt merkt de heer De t er in de kringen tij Ivan de Arfalaid rdt aan terroristi- jegens de oornmu- aitelt het partijbe- ntwoordelijk voor andelingen jegens f personen. Er zal opgetreden wor- stuk. (Van de tri- 5 e roepen„Wij wii- rlog". Drie bezoe- verwijderd) WELTER iK.N.P.) ezwaar tegen hulp- a Zuid-Korea, maar niet de eerstaange- irtoe. staten zullen goed htig te zijn l»ij de r Angelsaksische internationale za- )MME (K.VP.i COtt- de grote meerder- ner het met de Re is. Hij betoogt, dat 7elter speelt in de immunisten. een motie in, mede door de heren Van /an Naters (Arb. 1, „R.h Tilanus (G.H (V.VD), waarin in- ordi betuigd me* de ér Regering ISTER-PRESXDENT kennen, dat Ne der- ie re belangen in de t. Er is echter ook wereldbelang. Het van de gedachte der eiligheid. Het betoog Weiter gaat langs :lang heen. >rdt gestemd over de Walsoorden 3.17 ZON- EN MAANSTANDEN. Juji. 1 2 3 4 5 4.24 4.24 4.25 4.25 4.27 21.03 21.03 21.02 21.02 21.02 22.55 23.14 23.28 23.39 23.49 3.37 Regeringen als die van Tlsjecno- Slowakije, die onlangs „admini strateurs" in de Bisdommen be noemde. Het jongste decreet is geda teerd 29 Juni. Een jaar gele den, op 28 Juni 1949, werd de automatische excommunicatie afgekondigd van allen, die zich [actief communist betonen. 5.38 7.08 8.34 9h54 vervoerd. Vandaar zal het naar Eindhoven worden getranspor teerd, waar de begrafenis plaats zal hebben. OOK VOGELPEST IN WATERLAND? Tot nog toe was het pluimvee van het Waterland bij Hpendam 1/C A CLlltUdilIV vciuoiuctiu». tot 5 jaar gevangenisstraf met aftrek en K. tot 8 jaar. Het college achtte het tweetal I schuldig aan het hun ten laste gelegde, n.l. het plegen van e n roofoverval in December van het afgelopen jaar bij een da- mesconftctiefabrikant in de Ri- sidentie. van het wereldkapitalisme en van de koloniale geldzakken. Spr. betoogt, dat Foster Dulles in het Zuid-Koreaanse parlement agressie heeft uitgelokt. Het hui dige régime kan zich z.i. alleen staande houden door de politie- toogt, dat de strijd op Korea in wereldverband moet worden ge zien. Het ogenblik is z.i. aangebro ken, waarop blijkt dat de poli tiek van goedgelovigheid, dat het met de agressie wel los zal lopen, is geworden tot een re- ajjstische politiek. De motie De Groot wordt ver worpen met 63 tegen 6 stemmen, die der C.P.N. De motie Romme wordt aan genomen met 59 tegen 6 stem men, die der C.P.N. (bij deze laatste stemming waren de he ren Zandt, Van Dis en Welter niet in de zaai).

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3