De militaire situatie in Noord-Korea 'g Het Noorden is beter bewapend Verklaring der Ned. Regering inzake Korea WEERS VER W ACHTIN G. HOOGWATER. FOSTER DULLES OVER KOREA. DE AMERIKAANSE HULP AAN KOREA. Verjaardag Z. K. H. Prins Bernhard Mr. A. A. M. Struycken Minister van Justitie Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen TeL 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent VRIJDAG 30 JUNI 1950. 6e Jaargang No. 1462. Verschijnt dagelijks - N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 et; minimum per advertentie 1,50. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meet 12 ct Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot dee namiddags 2 uur. Welter Simmons, een correspon dent van de „Chicago Tribune meldt uit Soewon, dat Noord-Koreaanse troepen Woensdag de rivier de Han zijn overgetrokken, nadat zij Seoel, de hoofdstad van Zuid-Korea, die 15 km noordelijker ligt, in de nacht hadden be zet. Volgens Simmons staat nog slechts weinig georganiseerde weerstand de Noord-Koreaanse troepen in de weg tot aan de rivier de Kin, 80 km naar het Zuiden. Meer dan 50 Amerikaanse mi litaire adviseurs zaten in Seoel opgesloten, toen de stalen brug van 1600 meter over de Han zon der waarschuwing werd opgebla zen. De mannen slaagden er evenwel in te ontsnappen. Zij zouden zich thans allen in veilig heid bevinden. Door de val van Seoel zijn alle verbindingen naar het Zuiden ontwricht, daar alle berichten via Seoel liepen. Twee divisies ten Noorden van de rivier werden van hun aanvoerwegen afgesne den. Afgezien van de eerste divi sie, die zich langs de kustflank had teruggetrokken en zich goed had geweerd, zou er weinig meer zijn overgebleven dan verspreide pas geüniformeerde troepen zon der zware uitrusting. Brigade-generaal John Church, belast met de troepenlegering, die Dinsdag in allerijl op last van generaal MacAthur naar Seoel was gezonden, confereerde de ge hele dag met zijn staf te Soewon over plannen om een dreigend echec af te wenden. De zwakte van het door de Amerikanen een jaar lang opgeleide Zuid-Kore- aanse leger schuilt vooral in zijn cnmacht tegenover tanks en ar tillerie. Anti-tankkanonniers en at- afdelingen, bewapend met pant servuisten, sloegen op de vlucht bij de nadering van tanks. De in fanteristen waren niet opgewas sen tegen het artillerievuur der Noord-Koreaanse troepen. De val van Seoel was op de zelfde wijze geschied als die van andere punten ten Noorden van de hoofdstad. Enige uren tevoren leek de situatie nog hoopvol. Amerikaanse jacht-bommenwer- pers hadden ingegrepen en en kele artilleriestellingen en tanks uitgeschakeld. Plotseling echter brak een enkele tank door de defensielinies voor de stad. Dit veroorzaakte een paniek onder de kanonniers en de infanteris ten, die een goed heenkomen zochten. De tank vervolgde haar weg door üe straten van Seoel en kreeg op een gegeven ogenblik de jeeps van de Amerikaanse mi litaire adviseurs in het vizier. Een achtervolging werd ingezet onder voortdurend machinege weervuur. De jeeps werden ech ter niet getroffen. Na deze tank volgden talrijke andere tanks, die zich opstelden voor het sta tion en het voormalige leger hoofdkwartier. De Amerikaanse missie en de militaire adviseurs waren hals over kop gevlucht met achterlating van uitrusting, jeeps, auto's en huizen met in boedel en persoonlijke eigendom men. Later vertrokken zes Ame rikaanse B-26 bommenwerpers uit Soewon naar Seoel, begeleid door twee straaljagers van het type F-82. Zij hadden tot doelwit troepenconcentraties, verkeers- medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdag ochtend tot -avond. Toenemende bewolking. Vooral in de Oostelijke helft van het land aanvankelijk zon nig, warm weer. Van het Wes ten uit toenemende bewolking en plaatselijk enige lichte regen. Zwakke tot matige, in de Noor delijke provincies tijdelijk vrij krachtige wind tussen Zuidwest en West. DONDERDAG 13 JULI. v.m. n.m. 0.31 12.57 1.06 1.32 1.46 2.12 1.56 2.22 Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden ZON- EN MAANSTANDEN. Juli. 1 4 24 21.03 22.55 5.38 2 4.24 21.03 23.14 7.08 wegen en bruggen ten Noorden van Seoel. Te Taejon, de voorlopgie hoofd stad, 120 km ten Zuiden van Seoel, had de correspondent een gesprek met President Syngman Rhee, die bezig was aan het op stellen van een rede. De President vreesde, dat er „weinig hoop" was, tenzij de Amerikanen zware kanonnen naar het front zenden. De Noord- Koreanen zijn met tanks de Han overgestoken en de Zuid-Korea- nen worden van de oever terug geslagen, aldus Syngman Rhee. De gevechtslinie ligt ruim 12 km ten Noorden van Soewon. Het schijnt nu vast te staan, dat de Noord-Koreanen 100 tanks van 35 ton en 12 ton gebruiken, die van Russische makelij zijn. GEEN HULT UIT HET BUITENLAND. Namens het Amerikaanse De partement van Defensie is het volgende overzicht van de toe stand in Korea gegeven: Na de val van Seoel hebben de Zuid-Koreaanse troepen zich nog niet opnieuw gegroepeerd, daar een algemeen verdedigings plan ontbreekt. Zij trachten enkel de opmars van de Noordelijke troepen tegen te houden. Het mo reel van de Zuidelijke troepen is uitstekend. De Amerikaanse vlooteenheden, die in de straat van Formosa pa trouilleren, de Amerikanen uit Korea evacueren en alle lan dingsoperaties dienen te voorko men, zijn nog niet in contact met de vijand geweest. Er schij nen geen Russische vlooteenhe den, vliegtuigen of landlegertroe pen in Korea actief te zijn en niets wijst er op, dat de Noord- Koreanen uit het buitenland hulp ontvangen. De Amerikaanse luchtmacht opereert nog steeds van Japanse bases, doch wordt gehinderd door slecht zicht, die het vaak, moeilijk maakt de Noord-Koreaanse van de Zuid- Koreaanse troepen te onderschei den. Volgens het Departement van Defensie beschikt Zuid-Korea over vier divisies met in totaal 45.000 man tegen drie goed op geleide Noord-Koreaanse divisies, die door pantsereenheden worden gesteund. Het opperbevel van de Noord- Koreaanse troepen heeft in een communiqué medegedeeld, dat bij de bezetting van het schier eiland Ongjin meer dan 2000 Zuid-Koreanen zijn gedood of gevangen genomen. Bij de gevechten bij Dondu- chun gaf een regiment van de zevende divisie van de vijand zich met zijn commandant over, aldus het communiqué. Noord- Koreaanse vlooteenheden zijn in de plaatsen Kannen en Samtchok (Sanchoku) in het Zuid-Oosten van de provincie Kogen (Kanvon) geland en hebben zich daar ver enigd met guerillas tr ij dkr achten die in dit gebied opereren". De Australische regering heeft bekend gemaakt, dat schepen van de Australische Marine in de Ja panse wateren ter beschikking van de V. N. zijn gesteld via de Ver. Staten. John Foster Dulles, de Repu blikeinse adviseur van het JLme- rikaanse Ministerie van Buiten landse Zaken, heeft bij aankomst te Burbank (Californië) op de terugweg uit het Verre Oosten verklaard, dat de toestand in Korea „zeer ernstig" is. „Ik had deze ontwikkeling op dit tijdstip nog niet verwacht", aldus Foster Dulles. DE MILITAIRE SITUATIE IN KOREA. Het Amerikaanse Ministerie van Defensie deelt mede, dat het vliegveld Kïmpo, Westelijk van Seoel gelegen en het belangrijkste vliegveld van de stad, door de Zuid-Koreanen is heroverd. De Zuid-Koreaanse strijkkrach- ten hergroeperen zich langs de rivier de Han, die Zuidelijk langs Seoel stroomt. De linie loopt in Ncord-Oostelijke richting door de steden Kapjang en Tsjoeng- tsjon, ongeveer 55 mijlen van de hoofdstad. Een communiqué van generaal MacArthur zegt, dat bommen werpers van het type B-29 het vliegveld Kimpo bombardeerden, voordat de Zuid-Koreaanse troe pen optrokken. Amerikaanse ge vechtsvliegtuigen bestookten vrachtauto's en locomotieven. Twee landingseenheden van de Noord-Koreanen, die tussen Tsjoengtsjon en Samtsjok twee gebieden van enkele kilometers diep in bezit hadden, zijn bescho ten door marinegeschut. Het vuur werd geconcentreerd op Samtsjok en eenheden van land en zee macht. In het gebied van Seoel werden zware Noord-Koreaanse troepen concentraties waargenomen. I-Iet gehele schiereiland van Ongdjin was in Noord-Koreaanse handen- Legerfunctionnarissen te Was hington noemden de toestand nog „onvast", doch waren van me ning, dat het moreel van de Zuid- Koreaanse strijdkrachten redelijk is en aanzienlijk is gestegen in gebieden, waar Amerikaanse steun wordt gegeven. Van de gezaghebbendste zijde wordt vernomen, dat generaal MacArthur geen verzoek heeft :ngediend om Amerikaanse troe pen in Korea te mogen gebrui ken. De enige Amerikaanse land troepen die zich in Korea bevin den, zijn verbindingstroepen, die niet aan de gevechten deelnemen. Tot dusver zijn de Amerikaan se verliezen in Zuid-Korea 3 do den en 12 vennisten. Bovendien kwamen 3 Amerikaanse piloten om het leven, toen hun toestel na een aanval op de thuisreis naar Japan in zee stortte. De berichten, dat het weer aan het front verbetert, werd door de Amerikaanse bevelhebbers met opluchting ontvangen. Het wordt nu mogelijk de landstrijdkrach ten beter steun met vliegtuigen te geven en de Zuid-Koreaanse strijdkrachten te hergroeperen. Legerautoriteiten achten het veelbetekenend, dat er geen be richten zijn binnen gekomen over versterking van de Noord-Kore aanse pantsereenheden. Ook de berichten, dat er geen guerilla- activiteit of sabotage achter de Zuid-Koreaanse linies is waarge nomen, vinden zii bemoedigend. Tot Woensdagmiddernacht heeft de Amerikaanse luchtmacht 14 vluchten boven het gevechtster rein gemaakt. Zij ontmoetten geen Noord-Koreaanse gevechts vliegtuigen. De vliegende reuzenforten, die troepenconcentraties en bruggen met 500-ponds bommen aanvie len, konden door het regenweer „slechts redelijke resultaten" boeken. MAC ARTHUR NAAR ZUID- KOREA. Generaal Douglas Mac Arthur de geallieerde opperbevelhebber in Japan, is per vliegtuig uit Tokio naar Zuid-Korea ver trokken. Op het 'hoofdkwartier van de generaal weigerde men zich uit te laten over de juiste bedoeling van Mac Arthurs missie. Generaal Mac Arthur zal een inspectietocht van 2 dagen langs het front maken „om zich van de situatie op de hoogte te stellen en het moreel der Zuid- Koreaanse troepen te herstel len". Mac Arthur vertrok in zijn on gewapend vliegtuig „Bataan". Het vliegtuig had geen speciaal jager-escorte. De generaal verklaarde, dat hij zich geen duidelijk beeld van'de situatie aan het front kon vor men uit de verwarde berichten uit Zuid-Korea. Hij had de correspondenten uitgenodigd met hem in zijn vliegtuig mee te gaan. De 70-jarige generaal stapte opgewekt in het vliegtuig. Men vermoedt, dat de bekendmaking van het vertrek van Mac Arthur is gedaan toen de generaal reeds veilig zijn bestemming had bereikt. Voor zijn vertrek zei de gene raal tot de correspondenten dat hij zonder hen te willen afra den om mee te gaan er toch wel op moest wijzen, 'dat dit een on gewoon riskante vlucht zou zijn. „Ik twijfel niet aan uw moed. doch ik wil de beslissing aan U zelf over laten". Toen men hem vroeg, of het voor hem wel ver standig was op dit ogenblik eni ge risico te lopen, antwoordde hij: „50 Jaar lang heeft men gedacht, dat ik niet voor mij zelf kan zorgen, maar ik heb het altijd gedaan". De correspondenten die mee- gevlogen zijn, geloven, dat Mac Arthur 3 belangrijke besluiten moet nemen: 1. Of het noodzakelijk zal zijn, Amerikaanse man schappen op het Koreaanse schiereiland te doen landen ten einde de tegenstander naar de 38ste breedtegraad terug te drijven. 2. Welke Zuid-Koreaanse strijdkrachten moeien blijven om de Noordelijke opmars te vertragen. 3. Waar een sterke linie ge vormd kan worden om de noodzakelijke hergroepe ring en nieuwe vorming van troepen mogelijk te maken. Het Zuid-Koreaanse leger had manschappen, maar leed de ne derlaag bij gebrek aan vliegtui gen en oorlogsschepen. Nu heeft generaal Mac Arthur vliegtui gen en schepen, doch hij mist grondstrij dkrachten. In de vergadering der Tweede Kamer heeft de V ooi zifter don derdagmiddag voorlezing gegeven van de volgende verklaring der Nederlandse Regering inzake Korea: De Nederlandse Regering heeft met bezorgdheid kennis ge nomen van de aanranding van de vrede, welke enkele dagen geleden in de vorm van een aanval op de Republiek Korea door Noord-Koreaanse troepen is gepleegd. Het verheugt haar, dat dc Veiligheidsraad zich terzake snel heeft beraden en zij heeft met waardering kennis genomen van de resoln- ties van de Veiligheidsraad van 25 en 27 Juni j.l. „De Regering heeft besloten gevolg te geven aan de aanbe veling, welke in de resolutie van 27 Juni tot de leden van de Verenigde Naties is gericht, om bijstand aan de Republiek Korea te verlenen met het doel aan de gewapende aanval door de strijdkrachten van Nooi'd-IIorea het hoofd te bieden en bij te dragen tot herstel van vrede en veiligheid in het betrokken gebied. „Teneinde een doeltreffende uitvoering van de aanbeveling van de Veiligheidsraad te bevorderen, overweegt de Neder landse Regering zeestrijd krachten vrij te maken, welke zullen kunnen deelnemen aan de noodzakelijke maatregelen in genoemd gebied. „Nauw overleg vindt plaats met Indonesië en de Benelux- partners over de toestand en de maatregelen, welke deze van de leden der Verenigde Naties vereist." De Voorzitter heeft aan deze verklaring toegevoegd de medede ling, dat de Regering bereid is hedenmiddag over deze verklaring met de Kamer van gedachten te wisselen. De Minister-President zal daartoe te één uur in de Kamer aan wezig zijn. In Indonesië zijn momenteel aanwezig: drie torpedoboot jagers er drie mijnenvegers alsmede enige kleinere patrouillevaartuigen- DE MILITAIRE SITUATIE IN ZUID-KOREA. Volgens persberichten uit Soe won zijn honderden Zuid-Ko reaanse manschappen om het leven gekomen, toen het Zuid- Koreaanse Ministerie van De fensie plotseling de laatst over gebleven brug over De Han liet opblazen. De brug werd blijk baar opgeblazen, terwijl de troe pen nog een groot deel van Se oel in bezit hadden, tengevolge waarvan de terugtocht voor hen is afgesneden. Volgens Burton Crane, corres pondent van 'de „Tmes", wil den de Zuid-Koreaanse autori teiten De Han als laatste verde digingslinie behouden om het Zuid-Koreaanse leger hier ach ter te hergroeperen en vreesden zij, 'dat de Noord-Koreaanse tankcolonne anders de brug over zou komen en dit verhin derden. Het hoofdkwartier van Mac Arthur maakt bekend, dat een Amerikaanse lichte bommen werper B 26, terugkerend van een gevechtsopdracht boven Korea, bij een vliegbasis in zee is gestort. Twee leden der be manning kwamen om het leven. NIEUW-ZEELAND BEREID TOT VLOOTHULP AAN DE V. N. De Regering van Nieuw-Zee- land is bereid, eenheden van haar vloot beschikbaar te stel len ter ondersteuning van de actie der V. N. in het Koreaanse geschil, indien deze vorm van hulp gewenst mocht zijn, aldus neeft de Nieuw-Zeelandse Mi nister-President Sidney Holland in het Huis van afgevaardigden verklaard. Op het ogenblik wordt met Engeland over deze kwestie overlegd. VEILIGHEIDSMAATREGE LEN AAN AMERIKA'S WESTKUST. De Amerikaanse vloot heeft met het oog op de gespannen toestand in Korea de veilig heidsmaatregelen aan de West kust van Amerika versterkt. De hoofdkwartieren van de marine te 'San Diego, San Fran cisco, 'Seattle en Pearl Harbour hebben bezoeken aan de vloot- stations verboden of sterk be perkt. Burgers mogen Pearl Harbour en andere vlootgebie- den der Hawaii-eilanden alleen voor zaken bezoeken. „De komende paar dagen, in het 'bijzonder de gevechtshan delingen van gisteren, zullen waarschijnlijk beslissen, of de inmenging van Amerikaanse grondstrijdkrachten al of niet noodzakelijk zijn", aldus schrijft Hanson Baldwin, militair des kundige van de „New York Ti mes". Een dergelijke inmen ging moet op militaire gronden eigenlijk zo mogelijk vermeden worden, omdat de autoriteiten reeds lang hebben erkend, dat Zuid-Korea in geval van oorlog met de Sowjet-Unie althans in het begin 'onverdedigbaar zou zijn en alle manschappen, die daar ingezet worden, gedoemd zouden zijn tot een tweede be staan of in het gunstigste geval tot een terugtrekken, terwijl zij bestookt worden". AMERIKAANSE PERS COMMENTAREN. De meeste Amerikaanse bla den verlenen in hun coimmenffc- ren krachtige' steun aan de be kendmaking van President Tru man, dat hij vastbesloten is Zuid-Korea voor een nederlaag te behoeden. „President Truman", aldus de New York Times, „heeft gehan deld met een volmacht van de Ver. Naties en overeenkomstig de bepalingen van het Hanid- vest. Noch Korea, noch enig ander gebied in de Stille Oce aan, dat nog vrij is van commu nistische overheersing, zal een „München van het Verre Oos ten" worden. Wij hebben de les geleerd, dat een bedarings- politiek de vrede niet 'bevordert. Indien er een openlijke aanval plaats vindt, zullen de krachten van de vrede vroeg of laat daar front tegen moeten maken en hoe herder dit geschiedt, des te sterker zed hun positie zijn. Nu de V- N. en de Ver. Staten zich hebben verplicht tot het verlenen van hulp aan Zuid- Korea, kan er geen sprake zijn van een terugtocht. De New York Herald Tribune is van mening, dat „de stout moedigste politiek de veiligste is". Het blad schrijft, dat „het resultaat van Trumans opdrach ten aan de Amerikaanse vloot- en luchtstrijdkrachten niet het uitbreken van een derde we reldoorlog zal zijn, doch dat zij een aanzienlijke bijdrage zullen vormen voor een op redelijke beginselen berustend interna tionaal stelsel, dat stevig ver ankerd is in de werkelijkheid van de internationale wereld". De New York Daily News is van mening dat Truman „een reusachtige gok" heeft gewaagd en dat hij „bij zijn beslissing werd geleid door de hoop dat de Russen in hun schulp zullen kruipen, evenals zij te Berlijn deden, toen de Westerse gealli eerden daar eindelijk besloten hun tanden te laten zien". De „Chicago Tribune" tekent echter protest aan tegen Tru mans handelwijze, die volgens het blad neerkomt op een „on wettige oorlogsverklaring met veronachtzaming van de rech ten van het congres". De verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard werd dit jaar in tegenstelling met andere jaren, in kleine kring gevierd. Leerlingen van de Groen van Prinstererschool een lagere school in Amsterdam-Oost hebben gisterenmorgen op het Paleis een met anjers versierd modelvliegtuig voor de Prins bezorgd. De particulier-secretaris van de Prins heeft het geschenk, dat een deputatie van acht leerlingen met een oderwijzeres kwam aanbieden, in ontvangst geno men. (Zie verder pag. 2, le kolom) De Regeringsvoorlichtings dienst deelt mede, dat by Kon. Besl. van 28 Juni met ingang van 10 Juli benoemd is tot Mi nister van Justitie Mr. A. A. M. Struycken advocaat en procu reur e(n Wethouder van de ge meente Breda. Mr. A. A- M. Struycken werd op 27 December 1906 te Breda geboren. Hij studeerde rechten te Nijmegen en deed op 29 Januari 1932 zijn doctoraal examen. Hij vestigde zich als advocaat en pro cureur te Berda en werd in 1935 lid van de gemeenteraad voor de Katholieke Staatspartij. In 1937 werd hij fractie-voorzitter voor deze partij in de raad. In 1938 werd de nieuwe Minister te Bre da benoemd tot wethouder der bedrijven en in hetzelfde jaar werd hij lid van Provinciale Sta ten in Noord-Brabant. In 1941 bedankte hij als zodanig als pro test tegen door de bezetter ge nomen maatregelen. In 1941 kreeg hij de leiding van de Sociale dienst van de N.V. Hollandse Kunstzijde Industrie te Breda, met opdracht vcor deze onderne ming een sociale ontwikkeling voor te bereiden, gebaseerd op de nr.-oorlogse structuur. Van 4 Mei 1942 tot December 1942 zat Mr. Struycken als gijzelaar te St. Mi- chelsgestel. Na de bevrijding van Breda werd hij in November 1944 wethouder van financiën en be drijven en was daarbij speciaal belast met de zerg voor vluchte lingen en evacué's. Mr. Struycken bekleedt voorts de volgende maatschappelijke functies: voorzitter Wit-Gele Kruis Breda, voorzitter Dioce- sèan Maatschappij Comité, voor zitter adviescommissie geweste lijk arbeidsbureau, bestuurslid van het landelijk centrum voor staatkundige vorming, voorzitter van de stichting „Vrienden van het Brabants Orkest", voorzitter van de St. Adelbertsvereniging in het Diocees Breda, secretaris van. de afdeling Breda van de Alge mene Kath. Werkgeversvereni ging, bestuurslid van de stichting „Hoger nijverheidsonderwijs in het Diocees Breda". 5 regels 60 cent; ct.; minimum per. .ummer of Adres ieer. namiddags 2 uan Walsoorden 3.17 3.37 ZON- EN MAANSTANDEN. Jlil' 4.24 21.03 22.55 5.38 2 4.24 21.03 23.14 7.08 3 4.25 21.02 23.28 8.34 4 4.25 21.02 23.39 9*54 5 4.27 21.02 23.49 ll.U Regeringen als die van TTsjecno- Slowakije, die onlangs „admini strateurs" in de Bisdommen be noemde. Het jongste decreet is geda teerd 29 Juni. Een jaar gele den, op 28 Juni 1949, werd de automatische excommunicatie afgekondigd van allen, die zich actief communist betonen. vervoerd. Vandaar zal het naar Eindhoven worden getranspor teerd, waar de begrafenis plaats zal hebben. OOK VOGELPEST IN WATERLAND? Tot nog toe was het pluimvee van het Waterland hij Hpendam j^c xCLiiuRum tot 5 jaar gevangenisstraf met aftrek en K. tot 8 jaar. Het college achtte het tweetal schuldig aan het hun ten laste gelegde, n.l. het plegen van e n roofoverval in December van het afgelopen jaar bij een da- mesconffectiefabrikant in de Ri- sidentie. V CI DDI UCC1UC ureugir ons mmmm uiivciimjuciijiv een oorlog ten bate van de ver dediging van de laatste resten van het wereldkapitalisme en van de koloniale geldzakken. Spr. betoogt, dat Foster Dulles in het Zuid-Koreaanse parlement agressie heeft uitgelokt. Het hui dige régime kan zich z.i. alleen staande hquden door de politie- toogt, dat de strijd op Korea in wereldverband moet worden ge zien. Her ogenblik is z.i. aangebro ken, waarop blijkt dat de poli tiek van goedgelovigheid, dat het met de agressie wel los zal lopen, is geworden tot een re- ajjstische politiek. n is dodelijk Hij vertuigd, dat de men stap de vre- ar brengt. 'resident, de heer t, dat het na de ►orlog duidelijk is zelfstandigheids- mogelijk is. Er is bedreiging, die laar acuut wordt elang, dat de ooi- liging eensgezind agressie op K®- i hijnlijkhei'd heeft jetekend, dat de id-Korea zou zijn t is duidelijk, hoe heeft afgespeeld, er is weinig be- g, 'dat hier de ty- Ire agressie is, ons verbonden veer te stellen %c zal een uiterst n, maar toch mee- elncming verlenen e omvang beperkt irekers mening aai eten zyn ten aan - aats van optreden ablik heeft men, 3n met de resolu- .ligheidsraad. Uit- tke van Zuid-Ko- lewerking worden dat de zaak het den wordt, als we i.rtoe bepalen. nodig voor deel- n. In welke ver- zal wezen, wordt ziem niet als een lis een hulpverle- t geweest met In- let België Het dat de Indonesi- l zelf tot uiting »ar houding is. iem onjuist voor dat geen lid der ggen: Verleent gü het niet. ding van het ad- eer De Groot, dat >g kan localiseren aan mee te doen, t, dat dit het be st vóór de oorlog, let meer zal willen GROOT (C.P.N.) dat het neerkomt Of men daar o-p lal of symbolisch t, doet er niet toe, ming van Neder- oorlog. ?n motie in, waar- ïg wordt uitgeho- inmenging in het thouden. i de heer De Kadi merkt de heer De er in de kringen j Van 'de Adblaiü it aan terroristi- egens de continu ïteit het partijbe- twoordelijk voor ndelingen jegens personen. Er zal opgetreden wor- stiik. (Van de tri- roepen: „Wij wii- og". Drie bezoe- verwijderdt WELTER IK.N.P.1 swaar tegen hulp- Zuid-Korea, maar et de eerstaange- toe. taten zullen goed tig te zijn bij de Angelsaksische internationale za- IME (K.VP.) con té grote mearder- ;r het met de Re- Hij betoogt, dat Iter speelt in de .munisten. en motie in. mede loor de heren Van n Naters (Arb.l. t.h Tilanus (C.H t V.VD), waarin in- dt betuigd me- de Regering 5TER-PRESIDENT ?nnen, dat Neder - re belangen Ln de Er is echter ook vereldbelang. Het .n de gedachte der ligheid. Het betoog Weiter gaat langs mg heen. It gestemd over de De motie De Groot wordt ver worpen met 63 tegen 6 stemmen, die der C.P.N. De motie Romme wordt aan genomen met '59 tegen 6 stem men, die der C.P.N. (bij deze laatste stemming waren de he ren Zandt, Van Dis en Weiter niet ln de zaal).

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1