De toestand in Korea verscherpt Amerikaanse striidkrachten in actie De Veiligheidsraad over Korea Heden Regeringsverklaring in België De toestand op Malakka WOENSDAG 28 JUNI 1950. 6e Jaargang No. 1460. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Aan de Amerikaanse troepen is opdracht gegeven aan de Zuidkoreaanse regeringstroepen „dekking en steun bij hun tegenstand tegen de Noordkoreaanse invallers te verlenen. Hij gelastte eveneens de bespoediging van militaire hulp aan de Philippijnen en Indo-China. De President gaf aan de zevende vloot opdracht „iede re aanval op Formosa te verhinderen Bommenwerpers in actie WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. Russische jager om laag gehaald Amerikaanse strijd krachten reeds in actie De militaire macht van Amerika in de Stille Oceaan De gevechten in Korea De strijd om Seoel Verklaring van de Zuid-Koreaanse perschei Amerikaanse aan Rusland Commentaar uit Den Haag Belgische pers stemmen Ambtelijk en diplo matiek commentaar Post voor militairen De „Ormen Friske" Ramp te Damascus 5 Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent Advertentieprijs: per mm 1G ct; minimum per advertentie f130. Rubriek Kleine Advertenties: 3 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct Vermelding onder nummer Bb- reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. In zijn verklaring zei de presi dent, dat hij aan de zevende vloot opdracht had gegeven elke aan val op Formosa te verhinderen en op de Chinese nationalistische regering een beroep had gedaan alle operaties in de lucht en ter zee, die tegen het vaste land wor den uitgevoerd, stop te zetten. De aanval op Korea maakt het duidelijk, dat het communisme thans gebruik maakt van gewa pende invasie en oorlog. Het heeft de orders van de Vei ligheidsraad, welke werden uit gevaardigd tot het behoud van de internationale veiligheid, in de wind geslagen, aldus de presi dent. „In deze omstandigheden zou de bezetting van Formosa door communistische strijdkrachten 'n directe bedreiging van de veilig heid in de Stille Oceaan zijn en van de Amerikaanse strijdkrach ten, die haar wettige en noodza kelijke functies in dat gebied uit oefenen". Alle leden van de V. N. zullen de gevolgen van de agressie in Korea, welke geschiedde met voorbijzien van het Handvest der Verenigde Naties, met zorg bestu deren. Senator Scott Lucas heeft in de Senaat medegedeeld, dat er tussen Amerika en andere lan den onderhandelingen gaande zijn om deze laatste te doen deelnemen aan de gewapende hulp aan de Zuid-Koreaanse strijdkrachten. Symington, voormalig minister voor de luchtmacht, is belast met het mobiliseren van de Ameri kaanse industriële hulpbronnen in geval van oorlog. De conferen tie was een van de drukst be zochte sedert de mededeling van de president van de overgave van Japan in 1945. Ook minister Acheson nam aan de besprekingen op het Witte Huis deel. Congresleiders verklaarden na afloop, dat zij de actie van de president onvoorwaardelijk steu nen. Senator Styles Bridges (re publikein) zei: „Het is een goede actie. Het is precies het optreden, waarop ik steeds heb aangedron gen." Berichten uit Tokio melden, dat met Amerikanen bemande bommenwerpers alle steden, die door de Noord-Koreanen ten zuiden van de 38ste breed tegraad zijn bezet, gebombar deerd hebben. Generaal Omar Bradley, voor zitter van de commissie van staf chefs, weigerde, toen hij het Wit te Huis verliet, commentaar te leveren op deze berichten uit Tokio. Ten aanzien van Formosa zeide de president: „Het vaststellen van de toekomstige status van Formosa moet wachten op het herstel van de veiligheid in de Stille Oceaan" Truman heeft verder bevolen, dat de Amerikaanse strijdkrach ten op de Philippijnen versterkt moeten worden en dat de mili taire hulp aan de regering der Philippijnen wordt bespoedigd. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot -avond. Overwegend zwaar bewolkt. Overwegend zwaar bewolkt met voornamelijk in het Noord- Westen van het land plaatselijk enige lichte regen of motregen. Meest matige Zuidwestelijke wind. Dezelfde of iets lagere temperaturen. DONDERDAG 29 JUNI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 0.41 1.16 1.56 2.06 ZON- EN MAANSTANDEN. 28 4.22 21.04 20.36 2.11 29 30 4.22 4.23 21.04 21.42 21.04 22.26 Generaal MacArthur heeft be kend gemaakt, dat een Ameri kaanse jager een Russische jager van het type Yak boven Korea heeft neergeschoten. Volgens de bekendmaking van MaoArthur was de Amerikaanse jager, die een vliegtuig met Amerikaanse geëvacueerden escorteerde, gedwongen de Rus sische jager, die tussenbeide kwam, neer te schieten. Nader wordt medegedeeld, dat de Amerikaanse jager tot taak had de evacuatie van uit het vliegveld Kimpo te Seoel te be schermen. De 200 geëvacueerde Amerikanen zouden naar Kioes- joe (Zuid-Japan) gebracht wor den. Tijdens de evacuatie bevon den zich verschillende andere Yaik-toestellen in de lucht in de omgeving van het vliegveld. Zij deden echter geen serieuze po gingen om tussen beide te ko men. Tenslotte wordt medegedeeld, dat Zuid-Koreaanse piloten op een Zuidelijke Japanse luchtba- ses zijn aangekomen om tien Amerikaanse jagers naar Korea te vliegen. Zij zouden reeds ver trokken kunnen zijn. De Zuidkoreaanse radio heeft Dinsdagavond gemeld, dat reeds Amerikaanse strijdkrachten in actie waren gekomen tegen de N oord-Kor eanen Volgens het Amerikaanse nieuwsbureau Transradio werd in het Zuidkoreaanse bericht ge zegd, dat Amerikaanse oorlogs vliegtuigen een aanval hadden gedaan op een Noordkoreaanse pantserkolonne. Men' gelooft, dat de Ameri kaanse marine minstens vier grote vliegdekschepen gereed heeft om in het gebied van de Stille Oceaan in actie te komen en 45 tot 50 torpedobootjagers, alsmede kruisers, onderzeebo ten en andere schepen, die on langs zijn toegevoegd in ver band met de toestand in China. Zij staan onder het bevel van Admiraal Arthur W. Radford, opperbevelhebber van de Ame rikaanse vloot in het gebied van de Stille Oceaan. Het bevel over de Amerikaan se luchtmacht in het Verre Oos ten wordt gevoerd door luite nant-generaal George Stratemey- n.m. er, die in de oorlog commandant 1.18 van de Amerikaanse luchtmacht 1.53 in China was. 2.33 Op 30 April werd medegedeeld 2.43 dat er 123.000 Amerikaanse mi litairen in het Verre Oosten wa ren, van wie de meeste in Ja pan. 3.02 Luidens 'inlichtingen uit be- 4.13 voegde bron zijn de Amerikaan se luchtstrijdkrachten in het Verre Oosten gegroepeerd in 3 luchtdivisies. Het betreft hier: de 5e luchtdivisie, die volledig ge- stationneerd is op Japan, omvat twee escadrilles en lichte bom menwerpers, 5 jachtescadrilles en 3 escadrilles nachtjagers. De 13e luchtdivisie, met basis op Okinawa en op de Philippijnen, die twee groepen jagers omvat. De 20ste luchtdivisie, die een es cadrille middelgrote bommen werpers en een escadrille troe pentransporttoestellen omvat. De getalsterkte van de Ame rikaanse bezettingstroepen op Japan bedraagt vier volledige di visies met een totaal van 100.000 manschappen. Men schat het aantal manschap pen der Noord-Koreaanse strijd krachten op 100.000, dat van het Zuidelijke leger oop 95.000. Het is bekend dat zich onder de aanval lers ervaren strijders bevinden, die tijders de tweede oorlog aan de zijde van de Chinese commu nistische troepen en guerillaben- den tegen de Japanners hebben gevochten. Volgens het laatste bericht schat men het aantal slachtoffers aan beide zijden op meer dan 4000. Een Amerikaanse officier te Tokio heeft op een vraag naar de oorzaak van het succes der Noor delijke troepen, die voor de Zuid- Koreaanse heten onder te doen, geantwoord: „Dat komt eenvou dig hierdoor, dat de Russen de Noorderlijken zwaardere wapens hebben gegeven dan wij de Zuid- Koreanen. Bovendien geven de Russen bevelen en wij advies, dat soms niet wordt opgevolgd". Vijf uur nadat het hoofdkwar tier van generaal MacArthur had gemeld, dat Noord-Koreaanse pantserwagens Seoel binnentrok ken, werden te Tokio berichten ontvangen, dat de Zuid-Koreaan se strijdkrachten een tegenaanval hadden ingezet en de aanvallers 16 kilometer van de stadsgrenzen hadden teruggedreven. De Noord- Koreanen wijken nog steeds, al dus dit bericht. In de vroege morgen schoten de pas aangekomen Amerikaanse Mustangs drie Noord-Koreaanse vliegtuigen van Russisch type neer. Enkele uren na het bericht, dat de regering uit Seoel was ge vlucht, meldde de Zuidkoreaanse gezant te Tokio, Kim Yong Djoo, dat hij een telefoongesprek had gevoerd met de minister van handel te Seoel. Later bevestig den journalisten, dat de regering zich nog te Seoel bevindt. Syngan Rhee, president van Zuid-Korea, heeft zijn gezant te Tokio gisteren enkele uren na het communiqué van MacArthur radiotelefonisch meegedeeld, dat de regering zich nog te Seoel be vindt en dat zijn troepen de aan vallers 18 kilometers van de stad hebben teruggeslagen. De Zuid- Koreaanse troepen hebben Oeid- jngbo heroverd, aldus de gezant. In het eerder genoemde com muniqué verklaart MacArthur, dat de toestand te Seoel onzeker blijft. De Noord-Koreaanse troe pen hebben thans het gehele schiereiland Ongdjin veroverd. Noord-Koreaanse tanks bevin den zich naar verluidt in de voor steden van Tsjoentsjo, 80 kilome ter ten Noord-Oosten van Seoel en Noord-Koreaanse troepen in de nabijheid van het vliegveld Kimpo bij Seoel, aldus dit com muniqué. Kolonel Kin Hyoem Soo, pers chef van de Zuid-Koreaanse regering, heeft voor radio Seoel verklaard, dat MacArthur van daag Amerikaanse manschap pen en piloten zal zenden om directe hulp te geven aan de Zuid-Koreaanse strijdkrachten. Volgens waarnemers is deze verklaring bedoeld om de stads bevolking gerust te stellen. De V.S. hebben Dinsdagavond een nota aan de Sowjet-Unie ge zonden, waarin dit land ge vraagd wordt zijn invloed aan te wenden om een terugtrekking van de Noordkoreaanse troepen uit Zuid-Korea te bewerkstelli gen. AMERIK. TORPEDOJAGERS UIT HONKONG VERTROKKEN Drie torpedojagers van de 7de Vmerikaanse vloot hebben heden Jonkong met onbekende bestem- ning verlaten. In Nederlandse officiële krin gen heerst volledig begrip voor de beslissingen, welke president Truman heeft genomen om de onafhankelijkheid van de repu bliek van Korea (Zuid-Korea) te handhaven en tevens voor de ge nomen maatregelen in het be lang van de veiligheid van het Pacific-gebied, waarvoor de Ver enigde Staten immers bijzondere verantwoordelijkheid dragen. Wat de door de Veiligheisraad aangenomen resolutie inzake het staken van het vuren betreft acht men het in diezelfde krin gen vanzelfsprekend, dat Neder land in alle opzichten zal mede werken om de uitvoering dezer resolutie te bevorderen. Te dien aanzien zou Nederland iedere nodige bijstand verlenen. De aanval op Zuid-Korea wordt in Belgische regeringskringen als een feit van buitengewone ernst beschouwd. Men onthoudt zich in afwach ting vooralsnog echter van com mentaar. Het conservatieve blad „La Nation Beige" schrijft, dat Mos- cou ongetwijfeld zal verklaren, dat de Noord-Koreaanse volks republiek een onafhankelijke staat is en de Sowjet-Unie der halve geen verantwoordelijkheid heeft. „Niemand zal zich echter door een dergelijk argument la ten beetnemen. Hoewel deze eer ste agressieoorlog der Sowjet- Unie zich aan het andere eind van de wereld afspeelt, is het ka rakter er niet minder ernstig om. De Koreaanse communisten heb ben het ogenblik van hun aanval goed gekozen. Uit het feit, dat nimmer tevoren de Veiligheids raad met zoveel spoed werd bij eengeroepen, blijkt hoe ernstig deze agressie in de Verenigde Staten wordt opgenomen", aldus het blad. Het socialistische blad „Le Peuple" schrijft: „Terwijl de communisten zich schijnheilig onder het teken van de vredes duif scharen en handtekeningen inzamelen ten gunste van de vre de, ontketenen zij in het Verre Oosten brutaalweg een oorlog". Het communistische blad ,,Le Drapeau Rouge" is van oordeel, dat men hier staat voor een bloe dige oorlogprovocatie, welige door de Amerikanen In Korea is ge organiseerd. De Verenigde Staten hebben de Veiligheidsraad der V.N. ver zocht, „alle leden van de V.N. toe te staan de Koreaanse republiek te helpen bij het afslaan van een militaire aanval". Nadat de Amerikaanse en Russische afgevaardigden in de Verenigde Naties op initiatief van Trygve Lie een geheime, niet officiële bespreking hadden gevoerd verwachtte men, dat de Sowjet-afgevaardigde de verga dering van de Veiligheidsraad zou bijwonen al was het alleen maar om zijn veto uit te spreken over iedere verdere actie. Naar verluidt, zouden Ameri kaanse functionarissen de gevech ten in Korea beschouwen als de eerste duidelijke militaire opera tie ter beproeving van de weer stand en de kracht van de niet- communistische wereld. Men gaf, zoals enkele leden van het congres zeiden, toe dat het Amerikaanse prestige en lei derschap op het spel stonden. Men is te Washington van me ning, dat de communisten zich van Zuid-Korea willen meester maliën voordat het met Ameri kaanse hulp te sterk zal zijn ge worden en dat het Kremlin de kracht van de landen, die de ver vulling van zijn ambities tegen werken, wil beproeven. Diploma ten zijn het erover eens, dat in dien de krachtmeting de kracht van het communisme en de be trekkelijke zwakte van de door Amerikaanse gesteunde machten zou bewijzen, het prestige van de Sowjet-Unie of de vrees voor haar macht zouden stijgen, vooral in het Verre Oosten. Invloedrijke diplomaten en functionarissen te Lake Success hebben als hun mening uitge sproken, dat de Koreaanse oor log waarschijnlijk niet alleen van grote invloed op 't vraagstuk van het Communistische China zal zijn, maar ook ertoe zou kunnen leiden, dat de Sowjet-Russische regering uit de organisatie der V N. zal worden verdreven. Aangezien de Sowjet-Unie sinds het begin van dit jaar heeft ver klaard, dat zij elk besluit van de Veiligheidsraad zonder deelne ming van de Sowjet-Unie, als waardeloos zou beschouwen, ver wacht men in kringen van de V. N., dat de Sowjet-Russische rege ring de Zondag gehouden verga dering van de raad volkomen zal negeren. Indien de Russische regering zich niet gebonden zou achten door het besluit van de raad, zullen, zo vermoedt men hier, de Noord-Koreaanse autori teiten het eveneens terzijde leg gen. Algemeen is men van oor deel, dat de uiteindelijke beslis sing in deze gevaarlijke situatie op hoog niveau in de hoofdste den van de voornaamste landen der V. N. zal worden genomen. De voorzitter, Sir Benegal Rau van India, wachtte twintig minu ten met de opening van de ver gadering, doch de Sowjet-afge vaardigde verscheen niet. Warren Austin, de Ameri kaanse afgevaardigde, verklaar de bij het indienen van de Ame rikaanse resolutie, dat de Ver enigde Naties thans voor ,.de ernstigste crisis" in haar be staan stonden. „De gewapende invasie van Zuid-Korea gaat voort", zo zeide hij. „De Noordkoreaanse autori teiten hebben zelfs van de geko zen regering van Zuid-Korea ge ëist, dat zij zich zal overgeven." Na de in de Amerikaanse re- solutie vervatte voorstellen te •hebben beschreven, verklaarde Austin: „Ik ben er trots op te kunnen melden, dat de Verenig de Staten als een loyaal lid van de Verenigde Naties bereid zijn bijstand te verlenen aan de re publiek van Korea". Austin diende hierop de Ame rikaanse resolutie in en vroeg de Veiligheidsraad haar goed re keuren als „de volgende stap die nodig is om de wereldvrede te herstellen". De Britse en Franse vertegen woordigers steunden de Ameri kaanse resolutie ten volle. Vandaag zal de Belgische Ka- Regentschap, is men het nog niet tholieke Regering voor het Par- eens. Volgens sommigen zou de lement verschijnen en zal Eerste Minister Duvieusart voorlezing doen van de Regeringsverkla ring. Deze zal een Regeringspro gramma omvatten voor de grondwettelijke periode van vier jaar. Hoewel de nieuwe Regering als eerste punt op haar program ma de terugkeer van Koning Leopold naar België heeft staan, worden in deze Regeringsverkla ring ook de financiële en sociale vraagstukken behandeld. Van socialistische zijde is een heftige oppositie te verwachten. Aangezien de C.V.P. in de Ka mer over vier en in de Senaat over zeven zetels méér dan de andere partijen beschikt, is de C.V.P.-regering er bij voorbaat zeker van het vertrouwen van Kamer en Senaat te krijgen. Over wat er zal gebeuren na de opheffing van de Wet op het Koning de dag na de opheffing naar België terugkeren. De laatste berichten wijzen er op, dat hij dan vergezeld zal zijn van zijn zoon. Gezien het feit, dat de Vorst terugkeert naar een stad, waar van meer dan de helft zich tegen hem heeft uitgesproken, acht men het onwaarschijnlijk, dat de terugkeer van de Koning met veel openbaar vertoon gepaard zal gaan. In sommige kranten is de laat ste tijd de vraag opgeworpen, of de Koning zijn troonrede voor het Parlement zal houden dan wel voor de radio. Van socialis tische zijd|e heeft men n.l. be kend gemaakt dat men de Vorst, indien hij zijn troonrede voor het Parlement wil houden, het spre ken onmogelijk zal maken. Aangenomen mag worden, dat de Vorst bij zijn terugkeer met bijzondere veiligheidsmaatrege len zal worden omringd. De situatie op Malakka spitst zich toe. Volgens „The Times" zijn alle winkels thans onder politie controle komen te staan, aangezien het aantal overvallen op afgelegen winkels de laatste dagen sterk is toegenomen. Door deze overvallen vullen de guerilla's hun roorraden aan. Iedere winkelier krijgt thans de goederen aangewezen, welke hij mag verkopen. De autoriteiten nebben verder die macht geno men in een plaats alle winkels te sluiten, als gebleken is dat de bewoners van de plaats aan de kant van de guerilla's staan of weigeren inlichtingen omtrent de verblijfplaats van hen te ge ven. De afgelopen week is in Ipoh een politiejeep overvallen en werden twee beambten gedood en twee gewond. In Taiping werd eveneens een politieman gedood en een gewond; de Schotse rubberplanter R. S. Wallace werd afgelopen week gedood alsmede twee regerings ambtenaren in Perak. Een tin mijn nabij Kampar werd ver nield, de technische installaties in brand gezet. De nachtpost trein van Kuala Lumpur naar Singapore werd beschoten. Post bestemd voor naar Ne derland terugkerende militairen aan boord van het troepenschip „General C. H. Muir", welke in een der tussenhavens zal wor den uitgereikt, moet uiterlijk op 29 Juni in Nederland worden ter post bezorgd. Behalve de gebruikelijke gegevens dient het adres de vermelding bevat ten: „Aan boord van het troe penschip „General C. H. Muir" op thuisreis naar Nederland". De naam van de vermoedelijke tussenhaven mag niet worden vermeld. Dinsdagmorgen is de mast van het Zweedse Vikingschip „Ormen Friske", dat reeds volgens eerde re berichten op zijn reis van Zwe den naar Rotterdam in de Kieler- bocht vergaan is, op het eiland Sylt aangespoeld. Onder zware storm en regen wordt nog naar overlevenden van de bemanning gezocht. Tachtig personen zijn om het levengekomen en honderden ge wond, doordat ontvlambare en explosieve stoffen in een opslag plaats van de Iraakse petroleum- maatschappij in brand geraak ten. ZON- EN MAANSTANDEN. Juji. 1 4.24 21.03 2 4.24 21.03 3 4.25 21.02 4 4.25 21.02 5 4.27 21.02 22.55 23.14 23.28 23.39 23.49 5.38 7.08 8.34 Sfc54 11.^ V Uie umailgs „muimu- strateurs"* in de Bisdommen be noemde. Het jongste decreet is geda teerd 29 Juni. Een jaar gele den, op 28 Juni 1949, werd de automatische excommunicatie afgekondigd van allen, die zich actief communist betonen. Eindhoven worden getranspor teerd, waar de begrafenis plaats zal hebben. OOK VOGELPEST IN WATERLAND? Tot nog toe was het pluimvee van het Waterland bij Ilpendam aftrek en K. tot 8 jaar. Het college achtte het tweetal I schuldig aan het hun ten laste gelegde, n.l. het plegen van e n roofoverval in December van het afgelopen jaar bij een da- mesconmctiefahrikant in de Ri- sidentie. de'diging "van de Taatste restén van het wereldkapitalisme en van de koloniale geldzakken. Spr. betoogt, dat Foster Dulles in het Zuid-Koreaanse parlement agressie heeft uitgelokt. Het hui dige régime kan zich z.i. alleen staande houden door de politie- weiuui'Liuanu nroer woruen ge zien. Het ogenblik is z.i. aangebro ken, waarop blijkt dat de poli tiek van goedgelovigheid, dat het met de agressie wel los zal lopen, is geworden tot een re- ajjstisohe politiek. regels 60 ceat; minimum pee, ïmer of Adres r. niddags 2 uar= is dodelijk Hij tuigd, dat de n stap de vre- brengt. sident, de heer dat het na de log duidelijk is Ifstandigheids- gelijfc is. Er is bedreiging, die ir acuut wordt mg, dat de dol ing eensgezind gressie op Ka- jnlijkbeid heeft efeend, dat de -Korea zou zijn s duidelijk, hoe eeft afgespeeld, r is weinig be- dat hier de ty- agressie is, ons verbonden èr te stellen. zal een uiterst maar toch m«e- tcming verlenen omvang beperkt ikers mening aal en zjjn ten sum- ts van optreden, ■lik heeft men, met de resolu- gheidsraad. Uit- e van Zuid-Ko- werking worden lat de zaak het m. wordt, als we toe bepalen, nodig voor deel- In welke ver- il wezen, wordt ■iein niet uis een 3 een hulpverle- geweest met In- t België Het lat de Indonesi- zelf tot uiting .r houding is. m onjuist voor dat geen lid der ;en: Verleent gij het niet. ing van het ad- jr De Groot, dat kan localiseren in mee te doen, dat dit het be- vóór de oorlog, t meer zal willen GROOT (C.P.N.) lat het neerkomt Of men daar op .1 of symbolisch doet er niet toe, dng van Neder- )riog. i motie in, waar- wordt uitgefio- nmenging in het louden. ie heer De Kadt ;rkt de heer De ;r in de kringen Van de Aifcféid aan terroristi- *ens de oommu- elt het partijbe- voordelijk voor delingen jegens ►ersonen. Er zal ►pgetreden wor- ïik. (Van de tri oepen: „Wij wii- g". Drie bezoe- :rwij derd i ELTER (K.N.P.) vaar tegen hulp lui d-Korea, maar t de eerstaange- e. tten zullen goed te zijn l>ij de Angelsaksische iternationale za- VIE (K.VP.i con- grote meerder- het met de Re- Hij betoogt, dat er speelt in de aunisten a motie in, mede or de heren Van Naters i'Arb.)» )i Tilanus (C.H t .VD), waarin in- i betuigd ir.e* de Regering TER-PRESIDENT men, dat Neier- i belangen in de Er is echter ook ïreldbelang. Het i de gedachte der gheid. Het betoog felter gaat langs tg heen. gestemd over de e Groot wordt ver worpen met c3 tegen 6 stemmen, die der C.P.N. De motie Romme wordt aan genomen met '59 tegen 6 stem men, die der C.P.N. (bij deze laatste stemming waren de he ren Zandt, Van Dis en Weiter niet in de zaait.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1