DE OORLOG IN KOREA Seoel gevallen De „Ormen Friske" vergaan Duitser voor Raad van Cassatie De Sowjet-Unie en de ver kiezingen voor geheel Berlijn Telegraaftarieven op 1 Juli omhoog Grote hagelschade te Ossendrecht 1 De Communistische troepen zetten hun opmars voort Noordkoreaanse troepen zijn de buitenwijken van Seoel, de Zuidkoreaanse hoofdstad, binnengerukt. Volgens gezaghebbende geallieerde kringen te Tokio is „de toestand in Korea veel slechter geworden". VIKINGSCHIP WAS OP WEG NAAR ROTTERDAM De Scheepsberichtendienst te Hamburg meldde Maan dagmorgen, dat op het eiland PelfWorm bij de Sleeswijk- Holsteinse Noordzeekust wrakstukken van het Zweedse Vikingschip „Ormen Friske" zijn aangespoeld. Volgens een mededeling van de vuurtorenwachter van Pell worm zouden enkele leden van de bemanning zijn ge red. Dood van 117 Nederlanders voorbereid? WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. 27 4.21 21.04 19.11 28 4.22 21.04 20.36 29 4.22 21.04 21.42 30 4.23 21.04 22.26 Massa-arrestaties in Hongarije 3 Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. DE VRIJ DINSDAG 27 JUNI 1950. 6e Jaargang No. 1459. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 ct; minimum per advertentie 1,50, Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot dea namiddags 2 uur. Noordkoreaanse aanvallen af te slaan. Daarna kwam het bericht van de doorbraak der Noordkoreaan se gevechtswagens, waardoor de situatie voor de Zuid-Koreanen slechter werd. Twee Japanse transportsche pen, de „Takasagomaroe" en de „Sjina Nomaroe" zijn Maandag avond uit Maizoeroe naar Sasebo vertrokken, waar zij ter beschik king komen van de Amerikaan se marine-autoriteiten. Waar schijnlijk zUllen deze schepen worden gebruikt |om Amerika nen uit Zuid-Korea weg te voe ren. Deze berichten werden radio- telefonisch uit Seoel ontvangen. Het hoofdkwartier van MacAr- thur spreekt van „een uitgebrei de invasie". Men neemt aan, dat de Noord-Koreanen 70.000 man schappen en 70 tanks in de strijd hebben geworpen. Onder de aan vallers bevinden zich vier leger divisies en drie brigades van de grenspolitie. In de nacht van Zondag op Maandag werd hevig gevochten in de Potsjon-sector, waarop de Noordkoreaanse troepen hun he vigste aanvallen richtten. Deze frontsector vormt een corridor, die naar Seoel en naar de gehele Zuidelijke helft van Korea leidt. De gehele nacht boden de Zuidkoreaanse troepen krachtige tegenstand en wisten zij alle Duvieusart over de terug keer van Koning Leopold Na zijn besprekingen met Ko ning Leopold heeft de Belgische Eerste-Minister Duvieusart te Genève verklaard, dat indien het Parlement zich ten gunste van de Koning uitspreekt, deze zo spoedig mogelijk naar België zal terugkeren. Hij voegde er aan toe: „Er is nog niets geregeld met betrek king tot zijn terugkomst, doch ik meen dat hij per vliegtuig zal te rugkeren." Het is duidelijk, dat de rege ring rekening dient te houden met de algemene toestand in het land en met grote omzichtigheid te werk zal gaan. Betoging van Belgische Socialisten? Volgens „De Nieuwe Gids" zouden de Belgische socialisten voornemens zijn op Zaterdag 8 Juli hulde te brengen aan de Prins-regent. De organisatie van de betoging berust bij het socia listische actiecomité, dat ook de vakbonden omvat. Burgemeester Van de Meulenbroek heeft ver gunning verleend tot het houden van de betoging. Ook de liberale partij zou haar medewerking hebben toegezegd. Het is de bedoeling van het ac tiecomité door de straten van Brussel een volksoptocht te or ganiseren, die zal eindigen voor het Koninklijk paleis. Het woord zal gevoerd worden door Paul Henri Spaak en de liberale oud- Minister Devèze. De socialisten en liberalen zou den deelneming van de Christe lijke Volkspartij aan het hulde betoon weigeren gezien de aan vallen, die van Katholieke zijde steeds op de Prins-regent zijn gedaan. DE KWESTIE-KOREA IN BET BRITSE PARLEMENT. De Britse premier Clement Attlee heeft in het Lagerhuis in antwoord op een vraag van op positieleider Winston Churchill verklaard, dat de Britse regering „er zeer bezorgd over is, dat de ze vredebreuk (in Korea) juist moest gebeuren in een land, dat weigeren de resolutie der V.N. in overweging te nemen, hij zijn vertegenwoordiger in de V.S. zou instrueren, het gebruik van de atoombom tegen de hoofstad van Noord-Korea voor te stellen. De voorzitter achtte dit een hypothetische vraag, die buiten de orde viel. PRESIDENT TRUMAN OVER KOREA. President Truman heeft Maan dag een verklaring uitgegeven, waarin hij zegt, dat de V.S. de pogingen van de Veiligheidsraad, om een einde te maken aan de „ernstigste vredesbreuk" in Ko rea, zullen steunen. „Onze bezorgdheid, aldus Tru man, over het onwettig optreden van de strijdkrachten van Noord- Korea en onze sympathie en steun voor het volk van Korea blijken uit de medewerking van het Amerikaanse 'personeel al daar." De verklaring vervolgt: „De genen, die verantwoordelijk zijn voor deze daad van agressie, moeten beseffen, hoe ernstig de regering van de V.S. dergelijke bedreigingen van de wereldvrede opvat. Het opzettelijk niet in acht'nemen van de verplichting om de vrede te bewaren kan niet worden geduld door landen, die het handvest van de V.N. steu nen". DE AMERIKAANSE WAPEN HULP VOOR ZUID-KOREA. Het hoofdkwartier van Mac Arthur te Tokio heeft bekend gemaakt, dat 10 Mustang-ge senatoren bijgewoonde bijeen komst heeft de voorzitter Euge ne MillikinC republikein uit Colo rado) verklaard, dat zijn fractie besloten heeft dat de Verenigde Staten militaire en andere hulp moeten verlenen aan Zuid-Ko- rea. De Senator Jjeeft er evenwel aan toegevoegd, dat volgens de eenparige mening van zijn colle ga's „wij geenszinds de verplich ting hebben in Korea op te tre den. Wij mogen niet dulden, dat dit incident ons in een oorlog zou meeslepen". De Senatoren oefenen critrek op de ministeries van defensie en buitenlandse zaken, „omdat de inlichtingendiensten de V.S. niet hebben gewaarsdfcjwd, dat de Noordkoreaanse strijdkrach ten tot de aanval gereed ston den". Via Radio Pyongyang is een verzoek tot overgave tot de Zuidkoreaanse troepen gericht. Te Seoel meent men, dat „het moreel van de Zuidelijke strijd krachten meer dan de onvol doende uitrusting, waarover zij iiiucau i^t lllaaKy wait W o onder de speciale verantwoorde- I vechtsvliegtuigen F 51 naar 1SÏLL nlflnl- lrt *1 V A PL r.1 »r 11 - „,1 rrnf AH lijkheid staat van de V.N. ei waar een commissie van de V.N. in functie is". „De Britse Regering verwel komt de resolutie, die door de Veiligheidsraad is aangenomen, en zij hoopt ernstig dat alle be trokkenen zich er aan zullen houden". Luide uitroepen van afkeuring weerklonken, toen het conserva tieve lid Peter Roberts de Eerste Minister vroeg, of indien de Noordkoreaanse regering zou Zuid-Korea zullen worden gezon den. Koreaanse piloten in Japan zullen de toestellen besturen. BESLUIT VAN AMERIKAAN SE REPUBLIKEINSE SENA TOREN. De Amerikaanse republikein se Senatoren hebben eenparig besloten dat „men niet mag toe staan, dat de aanval op Zuid- Korea de Verenigde Staten in een oorlog zou meeslepen". Na een door alle republikeinse Later brachten Duitse vissers van Pellworm, die van de vis vangst terugkeerden, wrakstuk ken mee, die, zij herkenden als de achtersteven van de „Ormen Friske". De „Ormen Friske" was op kosten van „Het Vrije Volk" op reis naar Rotterdam met be stemming voor de havententoon stelling „Ahoy" aldaar. Ook een verslaggever van ,Het Vrije Volk", de heer Giel Bakker, be vond zich aanvankelijk aan boord, doch in Kiel heeft hij het schip verlaten omdat de tocht üoenae unrusung, waaiuvei zij ------ ----- beschikken, de oorzaak is vanlanger duurde dan verwacht haar ontreddering." De Amerikaanse ambassadeur in Korea, John Muccio, heeft te genover Reuter in een telefoon gesprek Maandagavond ver klaard, dat de Noordkoreaanse troepen op dat ogenblik ten Noorden van Soeisak, 11 km van Seoel, en ten Zuiden van Oeijong- bo, 20 km ten Noorden Seoel, werden tegengehouden. De „Radio Corporation of America" heeft medegedeeld, dat om 21 uur (Ned. tijd) de verbin ding met Seoel plotseling werd verbroken. was. Het laatst ontvangen be richt van het schip was, dat het de 21ste Juni uit Kiel was ver trokken. De „Ormen Friske" begon de tocht op 4 Juni van Birka uit, 'n klein plaatsje bij Stockholm. Op 20 Juni arriveerde het te Kiel. Het schip zou na Rotterdam naar Antwerpen gaan en daar na naar Parijs om op de Franse Nationale Feestdag, de 14e Juli, aanwezig te zijn. Geen spoor van de bemanning? Hamburg meldt nader, dat de mededeling van de vuurtoren- medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot -avond. Overdrijvende bewolking. Overwegend droog weer met vrij veel overdrijvende bewolking en hier en daar ochtendmist. Zwakke tot matige Zuidweste lijke wind. Vrij warm en enigs zins drukkend weer. WOENSDAG 28 JUNI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.45 0.20 1.— 1.10 n.m. 12.21 12.56 1.36 1.46 ZON- EN MAANSTANDEN. 1.38 2.11 De chef van de Sowjetrossi- sche controle-commissie in Ber lijn, Dendsjin, heeft in een brief bezwaren van de drie Westelijke commandanten van Berlijn tegen „de Sowjetvoorstellen tot het houden van vrije verkiezingen in geheel Berlijn" van de hand gewezen. De Westelijke bezwaren tegen de voorstellen hielden geen nieu we argumenten in en reeds op de conferentie van Parijs in Ju ni 1949 hadden de Sowjet-gedele- geerden de meeste Westerse be zwaren ontzenuwd. De in de brie ven van negen Juni naar voren gebracht bezwaren tegen het te rugtrekken der bezettingstroe pen bewees, dat de Westelijke autoriteiten niet de gewenste toestand voor vrije verkiezingen wilden scheppen. Bij het houden der verkiezin gen in West-Berlijn patrouilleer den tanks en troepen in de stra ten en het was genoegzaam be kend, dat massademonstraties „en andere democratische verga deringen" in West Berlijn onder het uitoefenen van druk met mi litaire middelen werden tegen gewerkt. Dendsjin zeide verder, dat de Westelijke brieven geheel en al het Sowjetvoorstel tot op heffing der sectorgrenzen ver zwegen, ondanks het feit, dat de Berlijnse bevolking en zelfs de Westberlijnse autoriteiten voor standers hiervan waren, omdat de grenzen gevaren op verschil lend gebied met zich brachten o.a. voor de handel en het be stuur. Het opheffen der grenzen zou een aanzienlijke bijdrage vormen tot het herstel der Duit se eenheid. „Gezien bovenge noemde argumenten moet ik tot mijn leedwezen constateren, dat gij staat op de verdeling van Ber lijn door het verwerpen der Sow- Persoonlijke vrijheid, die ge ëist werd door de Westelijke democratische organisaties en commandanten, was slechts aan wezig in de Sowjetsector en niet in de Westelijke sectoren, waar personen, die voorstanders wa ren voor de eenheid van en de vrijheid van Duitsland vervolgd werden. Dendsjin noemt dan en kele getallen van in West Berlijn veroordeelde en gearresteerde personen. Hij verwerpt voorts de bezwaren van de commandanten tegen het stellen van candidaten bij de verkiezingen door massa- organisaties, „die immers dui zenden Berlijners vertegenwoor digen en een leidende rol in het politieke leven spelen". 3.02 iij" ""«i 4.13 I jet-voorstellen De 44-jarige Duitser O. C. Ger- big uit Schiüttem, vodrtmalige Haupt-Stuimführer, verscheen gisteren voor de Raad van Cas satie- Hijl had beroep aangete kend tegen de sententie van het Arnhemse Hof, waarbij hij tot 10 jaren Rijkwerkinrichting werd veroordeeld. Aan G. was ten laste gelegd, dat hij in 1945 te Almelo in zijn functie als Hauptsturmführer aan twee ondergeschikten de op dracht had gegeven een arre stant van de Sipo van het leven te beroven. Een maand later zou hij maat regelen hebben genomen voor het fusilleren van 117 Nederlan ders bij de Woeste Hoeve ails re presaille voor de aanslag op Reuter. Op 10 April 1945 had hij aan een zijnetr ondergeschikten de opdracht gegeven zorg te dra gen voor het fusilleren van een 12-tal Nederlandse gevangenen, die in het „lager Mia" te Aped- dioom zonder vorm van proces ter dood werden gebracht. G. gaf volmondig toe, dat hij van 1933 af tot aan het einde van de oorlog overtuigd natio» naal-sociaüist was geweest. Lang ondervroeg de President G. over het begrip „verraad". Ik acht het verraad, wanneer de inwoner van een land, dat bezet is, samenwerkt met de bezetter, zo zeide hij. „En U maakte als Duitse bezettende macht vaak gebruik van Nederlandse verra ders" merkte de President op. De verdediger zei, dat de fu sillade van de 117 Nederlanders was geschied op last van Ber lijn. Het was een order, gege ven door de hoogste instanties. Het zich onttrekken hieraan behoorde tot de onmogelijkhe den. De procureur-fiscaal wilde de omstandigheid in aanmerking nemen, dat requirant nooit uit eigen initiatief had gehandeld en slechts een radertje was ge weest in het 'grote geheel. Toch achtte hij verhoging van de straf gerechtvaardigd en hij concludeerde tot 14 jaar met af trek. Uitspraak 12 Juli a.s. wachter van Pellworm, dat hij enkele leden van de bemanning op een zandbank had gezien, niet bevestigd is. Er is geen spoor van de bemanning gevonden. Een der Duitse vissers, die wrakstukken aanbrachten, acht te het onwaarschijnlijk, dat er overlevenden waren, daar er na Donderdag, toen de „Ormen Friske" voor het laatst werd ge signaleerd, hevige stormen op de Noordzee hebben gewoed. De Duitse radio bericht, dat 't wrak van de „Ormen Friske" door een visserboot naar het ei land Pellworm is gesleept en dat twee lijken zijn aangespoeld. De naam „Ormen Friske" be tekent gezonde draak. Het schip was een getrouwe nabootsing van de Vikingschepen, die tien eeuwen geleden werden ge bruikt. Het heeft in het voorjaar op de Zweedse sporttentoonstel- ling gestaan. Het werd door de bemanning geroeid en was ook van een zeil voorzien. Aan boord had men zes kris tallen vazen, die bedoeld waren als vriendschapsgeschenk aan Nederland en Frankrijk. De twee aangespoelde lijken zijn door de politie van Pellworm als opvarenden van de „Ormen Friske" geïdentificeerd. De ontwerper van de boot, Sam Svensson, curator van het Nationaal Historisch Zeemu seum, was een dag na het ver trek van boord gegaan. Dezer dagen zouden in Honga rije circa 300 leden van de so ciaal-democratische partij, die in 1948 niet instemden met de sa mensmelting met de communis ten, zijn gearresteerd. Onder hen zouden zich bevin den: de voormalige minister van justitie, Valentin, evenals mevr. Anna Ketly, gewezen lid van het bestuur der sociaal-democrati sche partij en oud-voorzitster van het parlement. Naar wij eerst thans vernemen is door de hevige slaghagel, wel ke vorige week o.m. Ossendrecht heeft geteisterd, zeer veel schade aangericht- Het noodweer heeft het zwaarst gewoed over een strook van 800 meter breedte en ongeveer 4 km lengte, lopende van de Scheldegrensscheiding over Calfven in de richting Ja- gersrust. Aan land- en tuinbouw- gewassen in deze strook is zeer zware schade toegebracht, terwijl tuinbouw en vruchtenteelt op enige bedrijven totaal zijn ver nield. Bij de vruchtenteelt doet zich nog de omstandigheid voor, dat ook het nieuwe z.g. vruchten bout geheel is vernield zodat ook voor het volgende jaar geen of slechts zeer geringe opbrengst kan worden venvacht. De gewas sen in de schadestrook geven een troosteloze aanblik. Ofschoon de schade nog niet precies is te noemen, wordt deze thans glo baal op 250 a 300 duizend gulden geschat. En daar men vrijwel niet tegen hagelschade is verze kerd, betekent dit voor de be trokkenen een grote ramp. De meeste schade is toegebracht aan bieten, mais, aardappelen, tarwe, rogge, gerst, haver, koolzaad, blauw maanzaad, bonen, erwten, papaver, uien, tuinbouwgewassen en boomgaard. Van de komende weersomstan digheden zal het grotendeels af hangen of de minder zwaar ge troffen gewassen zich nog goed zullen herstellen. Ongeveer 30 land- en tuinbou wers uit Ossendrecht zijn hier mee ernstig gedupeerd. Door het gemeentebestuur zijn inmiddels stappen gedaan bij de verschil lende instanties om voor de ge troffenen schadevergoeding te krijgen. Per 1 Juli zullen de Nederland se telegraaftarieven internatio naal worden aangepast, wat in houdt, dat in sommige gevallen de kosten voor het publiek aan merkelijk hoger zullen worden. Een telegram van tien woor den b.v., dat tot dusverre 40 cent kostte, zal na 1 Juli 60 cent kosten. Het recht van telegram adressen, dat in 1936 op twaalf gulden werd gesteld, wordt even eens met vijftig procent vermeer derd tot 18 gulden per jaar. Ook het tarief voor telex-in stallaties, voor toestellen op te legraaf huur- en uurlijnen zal omhoog gaan. TARIEFSWIJZIGING BUI TENLAND. Het telegraafverkeer met Bel gië en Luxemburg komt van 12 op 18 cent per woord. Een te legram voor Canada gaat 81 in- plaats van 88 cent per woord kosten. Het woordtarief voor New York stijgt van 84 cent tot 88 cent en voor Italië van 31 tot 41 cent. Voorheen werd op kabeltele grammen naar New York 0.4 cent per woord bijgelegd, op te legrammen naar Birma en Cey lon 6,32 cent per woord. Op ieder geseind woord naar China, gaf P.T.T. 55,32 cent toe. TARIEVEN BINNENLAND. Een telegram van 10 woorden in Nederland kostte aan P.T.T. een gulden twintig. De afzen der daarentegen betaalt thans prijs noodgedwongen met 56 procent verhoogd. Het recht van telegramadres sen, dat in 1936 op twaalf gul den per jaar werd gesteld, wordt eveneens met 50 procent ver meerderd tot achttien gulden per jaar. De kosten voor dadelijke be zorging van een afschrift van per telefoon of per telex aan geboden -telegrammen zijn even eens wegens het op dit onder deel geleiden verlies met een dubbeltje verhoogd en dus op 20 cent gebracht. Het tarief voor telexinstalia- ties en bij deze verreschrijvers- dienst gebruikte bijzondere ap paratuur ligt thans door de zeer sterk gestegen kosten van aanschaffing ver beneden de kostprijs. Na. 1 Juli zullen ook voor de telex verhogingen moeten wor den ingevoerd, die weliswaar niet de exploitatiekosten, doch de kosten van onderhoud gro tendeels zullen dekken. GEEN VERHOGING POSTTARIEVEN. Volgens de heer L. Neher, di recteur-generaal van P.T.T, wordt op het ogenblik niet ge dacht aan verhoging der ppst- farieven, hoewel zulks vooral met het oog op de pakketpost bedrijfstechnisch wel wenselijk zou zijn. De pakketposttarieven zijn aan wettelijke voorschrif ten gebonden ën hieraan kan 40 U'd<bvl Cll 1/C.o Cl! k/t itvcwv cent. Per 1 Juli wordt deze i vooralsnog niet worden getornd. ZON- EN MAANSTANDEN. Juji. 1 2 3 4 5 4.24 4.24 4.25 4.25 4.27 21.03 21.03 21.02 21.02 21.02 22.55 23.14 23.28 23.39 23.49 5.38 7.08 8.34 ^54 ll.U strateurs" in de Bisdommen be noemde. Het jongste decreet is geda teerd 29 Juni. Een jaar gele den, op 28 Juni 1949, werd de automatische excommunicatie afgekondigd van allen, die zich actief communist betonen. Kindnoven woraen getranspor- aftrek en k. tot 8 jaar. teerd, waar de begrafenis plaats j^et college achtte het tweetal zal hebben. schuldig aan het hun ten last! gelegde, n.l. het plegen van e n OOK VOGELPEST IN roofoverval in December van WATERLAND? het afgelopen jaar bij een da- Tot nog toe was het pluimvee mesconrcctiefabrikant in de Ri- van het Waterland bij Hpendam sidentie. dc-digtng "van de laatste van het wereldkapitalisme en van de koloniale geldzakken. Spr. betoogt, dat Foster Dulles in het Zuid-Koreaanse parlement agressie heeft uitgelokt. Het hui dige régime kan zich z.i. alleen staande houden door de politie- regels 60 cent; minimum pet. imer of Adres r. niddags 2 uat -woraen ge zien. Het ogenblik is z.i. aangebro ken, waarop blijkt dat de poli tiek van goedgelovigheid, dat het met de agressie wel los zal lopen, is geworden tot een re alistische politiek is dodelijk Hij 'tuigd, dat de n stap de vre- brengt. sident, de heer dat het na de log duidelijk is lfstandigheids- gelijk is. Er is bedreiging, die ir acuut wordt, mg, dat de dol ing eensgezind .gressie op Ke- jnlijkheid heeft ekemd, dat de -Korea zou zijn s duidelijk, hoe eeft afgespeeld, r is weinig be- 'dat hier de ty- i agressie is, ons verbonden er te stellen zal een uiterst maar toch mee- ïcming verlenen omvang beperkt ikers mening aal en zq'n ten aan- ts van optreden, .lik heeft mee, met de resolu- gheidsraad. Uit- e van Zuid-Ko- werking worden lat de zaak het >n wordt, als we toe bepalen, nodig voor deel- In welke ver- li wezen, wordt den niet als een 3 een hulpverle- geweest met In- t België Het .at de Indomesi- zelf tot uiting r houding is. m onjuist voor dat geen lid der ;en: Verleent gü het niet. ing van het ad- ïr De Groot, dat kan localiseren in mee te doen, dat dit het be- vóór de oorlog, t meer zal willen GROOT (C.P.N.) lat het neerkomt Of men daar op l of symbolisch doet er niet toe, ing van Nedér- >rlog. i motie in, waar- wordt uitgeno- nmenging in het toudien. ie heer De Kadi :rkt de heer De ir in de kringen hra.n de Aitjsid aan terroristi- ;ens de oommu- elt het partijbe- voordelijk voor delingen jegens tersonen. Er zal «pgetreden wor. Ik. (Van de tri oepen: „Wij wii- g". Drie bezoe- ;rwijderd». ELTER (K.N.P.) vaar tegen hulp- 'iUid-Korea, maar t de eerstaange- »e. iten zullen goed te zijn bij de Angelsaksische ïternationale za- VfE (K.VR.i con- grote meerder- het met de Re- Hij betoogt, dat er speelt in de aunisten. 1 motie in, mede or de heren Van Naters (Arb.), h Tilanus (C.H .VD), waarin in- i betuigd me' de Regering IER-PRESIDENT men, dat Neder- i belangen m de Er is echter ook ;reldbelang. Het l de gedachte der gheid. Het betoog lel ter gaat langs tg heen. gestemd over de e Groot wordt ver worpen met t>3 tegen 6 stemmen, die der C.P.N. De motie Romme wordt aan genomen met 59 tegen 6 stem men, die der C.P.N. (bij deze laatste stemming waren de he ren Zandt, Van Dis en Weiter niet in de zaal).

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1