1 i i Van ALB UIT DE PROVINCIE f 'k Wal aan de A Kruide RECLAME Noordstraat55 Terneuzen Te'ef.2073 VOOR DE VRi Wedkamp tusse ei X X X X X X X X X X X X X X X X t X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X TERNEUZEN. GOES HOEK KOEWACHT. OVERSLAG Post bestemd voor troepen schepen Villa „Schoonoord" Binnenlands nieuws *5* extra STERKE SLAAT IN De grootste en de bestel De socialisten en Koning Leopold Sinds het einde v Amerikaanse troej uit Europa, is er in waardering voor het begin der eeuw ter wereld: zij was de gemiddelde Am hij haar eenmaal tc zijzelf, gehuwd, oo het aldus verdiend gebruikt, en maa kosten te helpen l van Uncle Sam vói geen critiek. Maar veranderd, óók in i critiek de Amerika der grootste dame doet er aan mee 100.000 vrouwenclu al behandeld, in Ie: with American Wo rikaanse vrouw? Vogue" verwijt haa gebrek aan charme! niet het geduld, dat nc onider alle omstandi; willen behagen. Ze is te ges,pannen, ze kl< kaken te nors opee geeft aan het vrouwen lelijke lijn. Eh opniie de Franse vrouw a Amerikaanse zuster beeld gesteld. Nu is c niets nieuws: reeds ge bestaat op dit punt „koude oorlog" tussen nationale bezoeksters voorname oorden des in Europa. Men praa in de bars en aan de van Nice, Deauville, C andere plaatsen aan d'Azur, maar eveneen, voorname kustplaats Noord- en Zuid-Amer! aan de Copabana bij i ernstig de vraag on de: gezien, of de Am vrouw het zal moeten tegen de charmes Europese, speciaal Fr; teren, en ook daar is i rig bezig om de beide typen met elkaar te ve teneinde precies te vaststellen wat er aan nathian ontbreekt. vraagt voo leeftijd tot 24 die zich verd kruideniersvak zoeken, is dit die interesse h persoonlijk ver neuzen, Noords 's middags var uur. f X X lederafgewerkt houder samen v BROCHéCORSl CORSET met E CORSELET me levert U verde elastieke Kousen, Breukbanden, en U weet 't (Vervolg van pag 1, 6e kolom.) te geraken in een fase, waarin actief wordt gevochten. Indien de Verenigde Staten Zuid Korea aan zijn lot zouden overlaten, zouden de gevolgen voor Zuid- Azië van verstrekkende beteke nis kunnen zijn. In deze kringen gelooft men daarom stellig, dat de Verenigde Staten niet zullen terugdeinzen voor actieve steun aan de bedreigde staat. De ogen van de wereld zijn nog meer op Washington gericht dan op Seoel, Brits commentaar op de Ko reaanse oorlog. Waarnemers te Londen zijn van mening, dat de houding der Ver enigde Staten de enige van vi taal belang zijnde factor in de Koreaanse oorlog is. Zij vermoe den, dat de Noord-Koreaanse Re gering hulp zal krijgen van de twee machtige nabuurstaten van Noord-Korea, de Sowjet-Unie en het communistische China. Deze waarnemers wijzen er op, dat de Noord-Koreaanse Rege ling nauwelijks in staat zou zijn geweest Zuid-Korea de oorlog te eer der overwinning. Op het ter- verklaren, zonder verzekerd te rein der v.v. Terneuzen waren zijn van de morele steun van de- het de Terneuzense junioren, die fee twee grote communistische van de Tern. Boys junioren won- mogendheden in Azië, of zelfs nen met 31. De Ingelaste wed- zonder hiertoe te zijn aangezet, strijd Spui IDriewegen II, die Men wijst er te Londen op, dattevens als vóórwedstrijd van de Zuid-Korea weinig daadwerkelij- ontmoeting TerneuzenTern, ke hulp van de Veiligheidsraad Boys was bedoeld, eindigde in 'n Opening winkelpand. Zaterdag had de opening plaats van de nieuwe winkel in I Auto- en Motorbenodigdheden van de heer A. A. Dees aan de Axelsestraat tegenover het zie kenhuis. De service is er tot in de pun tjes verzorgd. Aan de buitenzij de noden de frisgele Shellpom- pen reeds van verre tot tanken. Wie in de goed gesorteerde zaak een Burine of Vaps rijwiel- hulpmotor wil uitzoeken, kan daar terecht. Een internationale vlaggentooi en een schat van bloemen heeft Zaterdag in de Axelsestraat weer een nieuw en modern ingericht winkelpand in geluid. De Terneuzense winkel stand gaat er gestadig op voor uit! Voetbal op Anjerdag. Niet minder dan 6 elftallen be twistten elkaar op Anjerdag de kan verwachten, daar de Sow- jet-Russische Regering het be staan van Zuid-Korea niet er kent. Ook heeft het Kremlin al tijd geweigerd het bestaan van de Commissie voor Korea van de Verenigde Naties te erkennen. Eén van de diplomatieke pro blemen, die de Verenigde Naties juist niet hebben kunnen oplos sen, is het geschil tussen de gro te mogendheden, die er niet in slaagden Noord- en Zuid-Korea tot één geheel te maken. Londense waarnemers wijzen er op, dat thans zal moeten blij ken of de Amerikaanse Regering bereid is zich moeite te getroos ten, opdat Zuid-Korea, dat een Aziatisch bruggehoofd tegen het communisme is, niet verloren gaat. Ondanks het terugtrekken van de Amerikaanse bezettings troepen uit Zuid-Korea, nu onge veer een jaar geleden, moet dit gebied als Amerikaanse invloeds sfeer worden beschouwd. Indien ook Zuid-Korea zou worden prijs gegeven, zou dit de woede der Amerikaanse Republikeinse par tij opwekken, die zou verklaren, dat de gehele Amerikaanse poli tiek t-a.v. Zuid-Oost-Azië heeft gefaald. Doch indien de Verenigde Sta ten zouden besluiten, dat Zuid. Korea niet mag worden prijsge geven, zou dit wel eens een kost bare politiek kunnen blijken te zijn, waarbij de Verenigde Sta ten het aangevallen land moge lijk volledige militaire hulp zou den moeten verlenen, zonder dat het tot een oorlogsverklaring zou komen. In het gunstigste geval is, als gevolg van de Noordkoreaanse aanval, wederom een situatie ge schapen, zoals die in Griekenland heeft bestaan en in Zuid-Oost- Azië nog bestaat, waarbij de hulpbronnen der Westerse mo gendheden voortdurend moeten worden aangesproken, om een bolwerk tegen het communisme te kunnen blijven behouden. De grote mode is: kort haar, het maakt aantrekkelijk, vlot, jeugdig, sportief. Laat Uw haar verzorgen door „de kapper met het aparte cachet". R. VAN GREMBERGEN— DE DOELDER Markt 16 Terneuzen. draw (11), terwijl de ontmoe ting waarnaar aller belangstel ling uitging, een 40 overwin ning opleverde voor de Terneu- zencomibinatie. De reserves van Driewegen gaven op het sportterrein aan de Emmalaan goed partij en zij wa ren het die het eerst scoorden. In de 30e minuut voor de rust miste Winne (Spui) de kans van de dag door een penalty in de handen van de doelman te schie ten. Tqen de Harmonie, die de volgende wedstrijd zou opluiste ren, het veld kwam opgemar cheerd, was er juist een scrim mage voor het Driewegen-doel, waaruit de jeugdige Van Harn (Spui) doelpuntte (11). Even later was de Driewegen-veste weer in gevaar, toen de spelers het spel bij het klinken van een fluitsignaal onderbraken. Er was echter geen overtreding begaan. Het fluitsignaal kwam van... de directeur der Harmonie. De stand 11 gaf de verhou ding goed weer. De hoofdschotel. Om 4.45 uur deed Burgemees ter Teilegen de afstrap voor de wedstrijd Terneuzen Comb. Tern. Boys. De Terneuzen-ploeg, die verre weg de sterkste was, lanceerde al spoedig tal van gevaarlijke aanvallen op het doel der Boys. Klouwers verrichtte de hat trick door niet minder dan drie doelpunten voor zijn rekening te nemen. S. Jansen wist het vierde doelpunt te scoren. Met 40 kwam het einde. Het overwicht van de Tern. Comb, was nog wel groter. Dit sportgebeuren heeft niet direct aan de verwachtingen beantwoord, omdat het te een zijdig was. Maar stellig beant woordde het aan het doel n.l. Kwartjes voor het Anjerfonds. Ondanks alle waarschuwin gen Niettegenstaande er talloze ma len op gewezen is hoe uiterst ge vaarlijk het is om oorlogsprojec tielen tot ontploffing te brengen, moeten nog voortdurend onge lukken gemeld worden van roe kelozen, die met hun leven en dikwijs dat van anderen spelen. Thans moeten wij weder van zo'n geval melding maken. Een bewoner van het gehucht Boeregat vond nabij1 de West- sluis, ter plaatse waar eertijds Duitse vaartuigen tot zinken waren gebracht, slagpijpjes en nam deze mede naar huis. Thuis gekomen begon het ge vaarlijk spel want hij hing een dezer slagpijpjes op aan een touwtje enstak dit met een lucifer aan. Het gevolg was, dat een ontploffing volgde en H. aan een zijner handen werd gewond. Het is dus nog goed voor hem afgelopen, maar waarom toch dit levensgevaarlijk spel gepro beerd? Baldadigheid. Zaterdagavond omstreeks half elf werd bij de politie kennis ge geven, dat. er aan de Axelseweg nabij het Zwaantje een hooiop per van ongeveer 100 kg in brand stond, hetgeen vermoedelijk aan baldadigheid te wijten was. De politie is hierop met de on dercommandant van de brand weer, de heer De Klerk, per mo tor er heen gereden en werden de vlammen door laatstgenoem de gedoofd. Uitreiking verkeersdiploma's aan de schooljeugd. Op de bovenzaal van café Du Commerce werd Zaterdag door de Burgemeester het Verkeers- diploma met een toepasselijk woord uitgereikt aan de school jeugd, die Maandag met succes heeft deelgenomen aan het Ver- keersexamen. Van de 214 candidaten konden er slechts 23 geen voldoende punten verzamelen, de overigen ontvingen het diploma, waarvan 20 met de aantekening „met lof." De leerling B. van der Staal, van chool C., had het gehele par- cour afgelegd zonder een enkele verkeerovertreding te maken. Heden worden de diploma's aan de schoolgaande jeugd van Sluis kil uitgereikt. De Cokesfabriek neemt de gasvoorziening over. Wel geen enkele huisvrouw zal Zaterdag bemerkt hebben, dat de gasfabriek van Axel die dag haar arbeid, na bijna 40-jarige trouwe dienst, staakte en de gas levering door de Cokesfabriek te Sluiskil werd overgenomen. Het is met stille trom gegaan als een eresaluut aan de gasfa briek te Axel, die in 1911 aldaar met de productie begon en later ook de Terneuzense huisvrou wen en industrie verblijdde met het leveren van gas. Tijdens de eerste wereldoorlog van 1914 1918 werd de gashouder te Axel door een bom uit een geallieerd vliegtuig buiten werking gesteld en ook in de tweede wereldoor log van 19401945 werd de gas houder door granaatscherven getroffen. Thans stroomt het Sluiskilse gas door de buizen in Oost Z. Vlaanderen en wordt het door de Cokesfabriek geproduceerde gas op economische wijze benut. Laat ons hopen, dat de Cokes fabriek tot in lengte van dagen haar productie zal kunnen voort zetten en zij voor rampen ge spaard moge blijven. Veertigste Bondsconcours Bond van Chr. Harmonie- en Fanfa re-gezelschappen. Op het veertigste Bondscon cours van de Bond van Christe lijke Harmonie- en Fanfare ge zelschappen gehouden te Goes ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van het muziekgezel schap „Hosanna" te Goes be haalde in de afdeling B (derde afdeling) Fanfare, de vereniging „Soli Deo Gloria" uit Colijns- plaat met 292 punten een eerste prijs. Verder werden eerste prijzen gewonnen door: in de afdeling B (1ste afdeling uitmuntend heid) Fanfare, „Excelsior" uit Pijnacker met 316 punten (een wisselbeker). In de afdeling F (ere-afdeling) Fanfare „Wilhel- mina" uit Eindhoven met 289 punten; in de marswedstrijd „Ju- bal" uit Varsseveld met 99 pun ten en „Wilhelmina" uit Eindho ven met 96 punten. Een concert, een serenade en nog wat Zaterdagavond om half acht gaf de muziekvereniging „E.N. Z.K." op de nieuwe muziektent die momenteel onder de kap is een zeer geslaagd concert o.l.v. directeur Jasp. Anthonisse. De muzikanten waren het er al gemeen over eens, dat de nieu we tent „lekker" speelt en na dat het plafond er nog eens in- ligt, zal de klank ongetwijfeld nog beter worden. In de pauze werd bij de heer D. Deij in de Noordstraat aan de Amerikaanse familie De Broeck een serenade gebracht uit erken telijkheid voor wat de heer De Brogck voor „E.N.Z.K." deed ge durende zijn vacantie hier, en in verband met het feit, dat me vrouw De Broeck 25 Juni haar verjaardag vierde. Namens de muizekvereniging werden de heer en mevrouw De Broeck door voorzitter Ocké toegespro ken met hartelijke woorden en Janny Ocké bood bloemen aan. Ongetwijfeld zal dit voor de heer en mevrouw De Broeck een prettige herinnering zijn aan hun verblijf te Hoek! „E.N.Z.K." be klom daarna de muziektent weer om het tweede gedeelte van het programma af te werken. Maar dit tweede gedeelte was nog niet erg lang aan de gang, of directeur Anthonisse moest afslaan, omdat... er teveel ka baal om de tent gemaakt werd. De directeur en het talrijke pu bliek betreurden dit zeer en mocht iets dergelijks weer voor komen, dan zal het concert niet weer voortgezet worden. Maar ondanks deze „wanklank" was het al met al een genotvolle avond, die „E.N.Z.K." ons gaf. Viswedstrijd. Hoek is erg waterrijk: er zijn in onze gemeente een groot aan tal prachtige plekjes, waar me nig visser zijn geluk beproeft en op de plaats waar eenmaal de „leugenboom" stond, krijgt men veel „visserslatijn" te horen. Dank zij de enthousiaste Hoek se visserssohare is er -ook een actieve hengelsportvereniging „Sport en Genoegen". Dinsdag avond a.s. zullen de leden elkaar bekampen aan het viswater der vereniging „De Valput" aan het Mauritsfort. Het belooft een spannende strijd te worden, want er gaan geruchten, dat iemand uit dit water een paling van 9 ons op haalde en dat zou nog maar een week geleden gebeurd zijn Blijde thuiskomst. Soldaat R. de Schepper keer de dezer dagen als militair te rug uit Indonesië. De buurt- commissie had ter gelegenheid hiervan een feest georganiseerd een nieuwe fiets als geschenk aangeboden. Opening garage Visser. Donderdagmiddag werd de garage Visiser op de Emmabaan feestelijk geopend. Tientallen personen waren hiertoe uitge nodigd, die tijdens de bezich tiging werden getracteerd op verversingen en snoeperijen. In de garage werden de prachti ge 4 en 6 cylinder Vauxhalls ge toond. Nogmaals de samenvoeging der gemeenten. Alhier werd in café Plasschaert een vergadering gehouden van de commissie welke zal trach ten de plannen te verijdelen tot samenvoeging van de gemeen ten Overslag en Zuiddorpe. Voor de vergadering was veel belangstelling zodat uit de aan wezigen een bestuur werd geko- gen. In het bestuur namen 15 leden zitting, waarbij een voor zitter, secretaris en penning meester. Als voorzitter werd gekozen de heer G. Boddaert, secretaris A. Mattelé en Penningmeester de heer W. Koster. Na de vor ming van het bestuur gaf de heer Boddaert als voorzitter een uiteenzetting van de plannen tot samenvoeging. Geen der aanwezigen kon zich hiermede verenigen en men sprak de hoop uit dat het zou mogen blijven zoals het was. De voor zitter gaf tevens een toelichting omtrent de samenvoeging wat betreft Zuiddorpe. De commis sie, aldus de spreker, zal wel trachten de plannen te verijde len of te wijzigen doch is in het geheel geen kwestie tegenover de inwoners van Zuiddorpe. Van de samenvoeging kan men nooit voordeel hebben, maar misschien wel nadeel. Na enige mindere onderwer pen te hebben besproken, werd overgegaan tot het request dat namens de bevolking aan Ged. Staten van Zeeland zal worden verzonden. Het request zal spoedig worden opgesteld en worden ondertekend door alle inwoners van Overslag boven 18 jaar. Mocht hierbij geen baat worden gevonden dan zaï de commissie 3 of 4 afgevaar digden sturen naar bet Prov. bestuur. Hierna werd de vergadering gesloten. Oprichting monument. Voor het nieuwe gemeentehuis alhier zal een monument wor den opgericht voor de oorlogs slachtoffers van de gemeente Koewacht. De voet, waarop de zuil zal worden geplaatst is reeds in orde gebracht. HEDEN: BIERVLIET: Gemeentehuis, 3 uur: Aanbesteding aan brengen van enige verbete ring van de Openbare Lage re School te Driewegen. TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. „Slave Girl". Lokaal Bethel, 7.30 uur: Evangelisatiesamenkomst. MORGEN: SAS VAN GENT: Westkade 20, 11 uur: Jaarl. Alg. Verg. van aandeelhouders van de N.V. Nieuwe Nederl. Mij tot vervaardiging van glas, Glazen Voorwerpen en Che mische producten. TERNEUZENLuxor Theater 8 uur: Biosc. „De zeven Zon daars". Lokaal Bethel, 7.30 uur: Evangeldsatiesamenkomst. Café Du Commerce, 2 uur: Publieke verkoping van Bouwland en Woonhui zen met erf. Terrein Van Steenber genlaan, 7.15 uur: Zomer avondvoetbal. Post bestemd voor naar Ne derland terugkerende militairen aan boord van het troepenschip „Gen. Langfitt", welke in één der tussenhavens zal worden uitgereikt, moet uiterlijk op he den, 26 Juni in Nederland ter post worden bezorgd. Behalve de gebruikelijke gegevens, dient bet adres de vermelding te be vatten: aan boord 'van het troe penschip „Gen. Langfitt", op thuisreis naar Nederland. De naam van de vermoedelijke tus senhaven mag niet worden ver meld. Post bestemd voor militairen aan boord van het stoomschip „Waterman" op weg naar Indo nesië, welke in één der tussen havens zal worden uitgereikt moet uiterlijk op 26 Juni in Ne derland -worden ter post be zorgd. De post bestemd voor uitreiking in de haven van aan komst op uiterlijk 8 Juli. De brieven moeten alle wor den gezonden aan het Veldpost kantoor te Djakarta, met ver melding: Aan boord van het stoomschip „Waterman" op weg naar Indonesië. ROMAN VAN AVONTUUR EN SPANNING door JELLE DRAAISMA. 6) Nadruk verboden. Mijnheer Pluijmers dient zich aan. Nog eenmaal ging Klaas die week zijn nieuwe bezit inspecte ren, doch er waren in de tussen tijd geen nieuwe inbraken ge pleegd. „Misschien is de man nu afgeschrikt, nu hij weet, dat er weer iemand is, die recht heeft om belang te stellen in de wo ning", dacht Klaas. Voor de rest deed hij even plichtsgetrouw zijn werk als vóór het tijdstip, dat hij de erfenis kreeg, met dit ver schil, dat hij nu steeds sigaren van een kwartje rookte, tot ver wondering van zijn conducteur, die niet begreep, hce Klaas zul ke dure sigaren van zijn magere tractementje kon betalen. Maar aan niemand vertelde hij, welk een financieel voordeel hem te beurt was gevallen en de mensen, KASSIER VOORKWAM ROOFOVERVAL. Een actieve en oplettende kas sier van de Boerenleenbank te Haarlem heeft Zaterdagmorgen waarschijnlijk een roofoverval op deze bank voorkomen. Omstreeks 10 uur kwamen 3 jonge lieden kennelijk met min der goede bedoelingen de bank binnen stappen. De kassier zag het drietal aankomen en sloot onmiddellijk het loket. De adspi Aan de gelukkige militair werd I rant-toankrovers waren daardoor bij wie hij in de kost was, zwe gen ook, omdat Klaas dit uit drukkelijk had verzocht. En wei- licht zou Klaas tot aan zijn pen sioen onafgebroken wagenbe stuurder gebleven zijn, als niet een slecht gehumeurde chef de oorzaak was geweest van het on tijdig afbreken van zijn werk Want op een middag, toen Klaas vroege dienst had gehad en zijn laatste rit naar het Soendaplein had volbracht, ging hij, als ge woonlijk, met zijn dagrapport naar het kantoor om zich af t^ melden. Nu waren er die dag ver scheidene zieken onder het tram personeel, zodat de dienstdoende chef zich gedwongen zag om vrij komende bestuurders en conduc teurs extra dienst te laten doen. AI het reservepersoneel was reeds in dienst en nog had hij mensen te kort. „Sweers", zei hij tot de jonge man, nadat deze zijn dagrapport had ingeleverd, „ga vlug eten en zorg er voor, dat je om kwart over vier weer terug bent, want je moet nog een paar extra rit ten maken." Dat kwam slecht in de kraam van onze Klaas te pas, want hij was juist van plan geweest om naar zijn nieuwe woning te gaan en daar een genoeglijke middag en avond door te brengen. Had hij geen erfenis gekregen, dan zou hij de gelegenheid, om extra dienst te doen met beide handen hebben aanvaard, want dit bete kende immers extra verdiensten! Nu bezag hij -deze opdracht van een ander standpunt en daarom zei hij dan ook: „Het spijt me wel, chef, maar daar zal ditmaal niets van kunnen komen." De man fronste de wenkbrau wen en liep rood aan- „Je hebt gehoord, wat ik gezegd heb. Om kwart over vier ben je weer hier om een extra rit naar Hillegom tc maken en daarmee uit." Klaas was op dit ogenblik in een stemming van „wat kan mij de hele boel scheien" en keek daarom zijn chef vriendelijk spotlachend aan. „Ik geloof niet, dat ik vandaag nog in Hillegom kom, chef", antwoordde hij laco niek. „En ik weet het wel zeker", antwoordde zijn superieur, die zich hoe langer hoe meer opwond. „En als je zo'n toon tegen mij blijft aanslaan, zal ik eens een boekje over jou opendoen, be grijp je?" „Niet erg," antwoordde Klaas onverstoorbaar. „Morgenochtend kunt U op mij rekenen op de ge- wpne tijd en voor de rest wens ik U een prettige middag. Als ik mij niet vergis, kunt U zelf ook rij den, nietwaar?" Als je vanmiddag om kwart over vier niet aanwezig bent, zal ik er voor zorgen, dat je je ont slag krijgt!" brulde de ander, ra zend van woede. „Onverstoorbaar nam Klaas zijn nummer van het bord en antwoordde rustig: „laat ik U dan net even voor zijn, chef. Met ingang van dit ogenblik neem ik mijn ontslag. Ik zal het vandaag nog schriftelijk bevestigen. Ik heb mijn dienst altijd behoorlijk gedaan en voor zover ik weet, is er nooit wat op mijn werk aan te merkèn geweest. Neemt U vandaag maar eens een ander voor een extra ritje. Ik heb, tot mijn spijt, wat anders te doen. Geode middag!" En nog voor de verbouwereer- do chef hier iets tegen in kon brengen, was Klaas al uit de re mise verdwenen, en wandelde doodkalm in de richting van zijn kosthuis. Wat kon hem eigenlijk die tram nog schelen. (Wordt vervolgd.) kennelijk zo beduusd, dat ze di rect het hazenpad kozen en in 'n buiten wachtende auto wegrace den. Deze auto hadden ze waar schijnlijk gestolen, want even voor de mislukte overval was op de Bronsteeweg, enige honder den meters van de bank, een auto verdwenen, waarin, volgens ooggetuigen, drie jonge mannen gestapt waren. Deze auto werd omstreeks half twaalf op de Wagnerkade teruggevonden. De politie stelt een onderzoek in naar de daders, waarvan het signalement bekend is. ONEERLIJKE ACCOUNTANT. Door de Haagse recherche is aangehouden de 32-jarige ac countant C. W. uit 's Gravenha- ge, die er van verdacht wordt verschillende zakenlieden voor een bedrag ad 17.500 gulden te hebben opgelicht. Door de indruk te wekken dat men in zijn accoutants capacitei ten veel vertrouwen kon hebben, wist hij verschillende personen te bewegen zaken met hem te doen. De contacten die W. ech ter zeide te hebben, bleken bij nader onderzoek vrij dubieus te zijn. Nadat verscheidene vorde ringen en aanmaningen tot te- rugverkrijging van het geld zon der resultaat waren gebleven, werd de zaak uiteindelijk in han den van de politie gesteld. W„ die inmiddels een huis ge kocht heeft, een kantoor heeft ingericht en zich een auto heeft aangeschaft, zal voor de Officier van Justitie worden geleid. Op het Zaterdagochtend ge houden congres van de Belgi sche Socialistische partij heeft de voorzitter Max Buset, op nieuw verklaard, dat de Soc.a- listen een meedogenloze strijd tegen de Koning zullen voeren, indien hij naar Belgitë terug keert. „Wij zullen hem iedere mede werking weigeren en hem het regeren onmogelijk maken, zo verklaarde Buset. Buset he kelde vervolgens zekere ver klaringen van Liberale zijde, volgens welke de oppositie der Socialisten slechts schijn zou zijn en de Socialisten het juiste ogenblik zouden afwachten om met de C.V.P. de macht te de len. Buset verklaarde verder dat de B.S.P. gekant blijft tegen de vrijlating van politieke delin quenten en zal strijden tegen „het clericalisme en een over dreven toepassing der taalwet ten". Buset zeide tenslotte dat de Belgische Socialistische partij in de gezamenlijke vergadering van Kamer en Senaat hulde zal brengen aan de Prins-Regent voor de diensten die hij het land heeft bewezen. „De Socialisten zullen echter niet toestaan, dat de C.V.P. zich bij deze hude aansluit, gezien de houding ,die deze partij steeds tegenover Prins Karei heeft aangenomen", zo zeide hij. Het Congres heeft met alge mene stemmen een motie aange nomen, waarin de beslissing van het nationale comité om met alle middelen de strijd tegen Koning Leopold voort te zetten, met vol doening wordt begroet. Met betrekking tot de Ko ningskwestie bevestigde het con gres de resolutie, die door de al gemene raad van de Belgische socialistische partij op 17 Juni is aangenomen en waarin wordt verklaard, dat het verzet tegen de Koning zal worden voortge zet totdat deze zal zijn afgetre den. Heeft 't. TERNEUZEN NOORDSTRAAT 27—29 V zuet etalage: vlooswyKstraat u. AXEL: Iedere Zaterdag van 24 uur. Markt no. 8, Tel. 243. Wij bezoeken onze Clientèle aan huis zonder prijsverhoging of enige verplichting. I X

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2