Amerikaans blad ziet kansen voor Amerika Vaartuigen in moeilijkheden JmiMa Koninklijk Paar kreeg paard ten geschenke Verhoging van pensioenen ie van Of de Nederlands-Indonesische Unie ooit meer zal zijn dan een samengaan op papier, of zelfs in stand blij ven zal, is afhankelijk van vele factoren, waarvan de psychologische zeker niet de minste belangrijke is schrijft John I. B. McCulloch in de „New York Herald Tribune" van Woensdag. Begin Augustus Eenheidsstaat in Indonesië? |De^verhoging van de Ziekenfondspremie WEERSVERWACHTING. HOOGWATER Profest tegen optreden van Joris Diels te Valkenburg Collectief inreisvisum voor West-Duitsland Een gitzwarte merrie, trillend van emotie en moeizaam in toom gehouden aan een wit halster, vormde het ty pisch Groningse geschenk, dat Woensdag aan de Ko ninklijke Gasten tijdens Hun tocht door deze provincie is aangeboden. Verzoek van Belgische Burgemeesters om een veiligheidszone Bestrijding Vogelpest in nieuw stadium Koningin en Prins betuigen Groningen hun erkentelijkheid Vijftien jachthonden veoi Prins Bernhard immer of Adzes .■er. amiddags 2 uur. en veel betere Azië", schrijft raid Tribune" Birma en de :n deze landen rheersing, dan onafhankelijke toe in staat is oplossen van ;t meer naar de Brigade demonstratie in istenrijk ïndt S. 0. S. uH onferentie plan-Schuman Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande. Radactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen TeL 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent VRIJDAG 23 JUNI 1950. 6e Jaargang No. 1456. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm KJ at; minimum per advertentie LSC. Rubriek Kleine Advertentie*: S regels 60 ct; iedere regel neet 12 ct Vermelding onder nummer Bdr reau van dit Blad 15 cent Inzending advertenties namiddags 2 uur. tot Hij zet daarin uiteen, dat op het stuk van' zaken doen in In donesië, de Nederlanders be paalde voordelen hebben, die andere landen missen, zoals be staande ondernemingen mei een lange ervaring, bekendheid met de plaatselijke toestanden en de talen in de Archipel. In psychologisch opzicht ech ter is in Indonesië heden ten dage de atmosfeer zodanig, dat menig Nederlands zakenman als hij nog niet tot de slot som is gekomen dat de Neder landse ondernemingen zuilen worden weggewerkt wegens be voordeling uit politieke motie ven van inheemse ondernemin gen er naar verlangt, zo spoedig mogelijk vrijwillig het land te verlaten. De oorzaak hiervan is volgens Mc Culloch het wantrouwen dat bij de In donesiërs jegens de Nederlan ders bestaat, terwijl bij tal van Nederlanders defaitisme een rol speelt. De schrijver wijst er dan op De eenheidsstaat zal, indien er zich geen bijzondere tegen slagen voordoen, begin Augus tus een feit zijn, aldus een me dedeling van de voorzitter van de gemengde commissie voor het overleg tussen de RiS. en de Republiek Indonesië, Prof. Supomo. Aan het eind van Ju ni zal de commissie gereed zijn met t ontwerp voor een grond wet, dat daarna zal worden aangeboden aan de Regeringen van de R2.S. en de R.I. Hierna volgt een behandeling in de Parlementen, waarvoor naar verwachting ongeveer een maand nodig zal zijn. ,,Uuitas", Bond van Assuran tie- en Ziekenfondsiagenten, heef t een telegram gezonden aan de Minister van Sociale Zaken en aan de Ziekenfondsraad, waarin ernstig wordt gewaarschuwd te gen verhoging der ziekenfonds premie van de vrijwillig verze kerden van 63 oent tot 80 centj per week. Aangevoerd wordt, dat de minst draagkrachtigen, die nu reeds met grote moete de pre mie opbrengen, wellicht voor het ziekenfonds zullen bedan ken, waardoor zij dan eventueel tem laste komen van de gemeen ten met als gevolg een verdere belasting van de overheidsfi nanciën. Een oplossing ware volgens „Unitas" te vinden door de ver zekerden een uniform-bedrag ie laten betalen bij de eerste visite of bij het uitschrijven van het eerste recept, terwijl tevens een kleine vergoeding in rekening zou kunnen worden gebracht bij ziekenvervoer. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagmor gen tot Vrijdagavond. Wisselend bewolkt. Wisselend bewolkt en overwe gend droog weer. Matige, af en toe nog vrij krachtige Zuid-Wes telijke wind. Weinig verandering in temperatuur. ZATERDAG 24 JUNI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 8.18 8.53 9.33 9.43 n.m. 8.37 9.12 9.52 10.02 ZON- EN MAANSTANDEN dat en waarom hetzelfde geldt voor de Nederlandse ambtena ren, ook al is de Indonesische leiding er zich van bewust, dat men de Nederlanders nog hard nodig heeft. Dit alles vervolgt hij leidt tot een snelle afneming van de Nederlandse invloed in Indonesië. Wat de betrekkin gen met het buitenland betreft merkt de schrijver op dat, waar ook ter wereld de richting van de Indonesische politiek zal worden bepaald, het hoogsrt on waarschijnlijk is, dat zulks zal geschieden in Amsterdam of Den Haag. Mc Culloch gelooft daartegen over, dat de betrekkingen tus sen de Ver. Staten en Indonesië nauw zullen zijn. De Ver. Sta ten kunnen rekenen op een grote en overvloedige hoeveel heid goede wil onder de Indo nesiërs en de Ver. Staten zijn in de gelegenheid, om zowêl materieel als in moreel opzicht bij te dragen tot het vestigen van een stabiele en onafhanke lijke Indonesische natie, waar bij zij het grootste belang heb ben. In verband met het feit, dat het beroepstoneel in Limburg te Valkenburg dtezer dagen een paar voorstellingen zal geven van „Othello", onder leiding van de Begische regisseur Joris Diels, heeft het Hoofdbestuur van de Nederlandse vereniging van ex-politieke gevangenen uit de bezettingstijd telegram men gestuurd naar de Burge meester van Valkenburg en de Stichting „Valkenburg Omhoog" om alsnog te bevorderen dat aan Joris Diels niet wordt toe gestaan toneelavonden te lei den. Naar aanleiding van vragen op dit gebied deelt de A.N.W.B mede, dat voor West-Duitsland een collectief Inreisvisum kan worden verkregen voor groepen van 10 tot 50 personen. Deze regeling geldt niet voor Berlijn en is bovendien alleen mogelijK als elk lid van het gezelschap in het bezit is van een geldig pas poort of bewijs van Nederlan derschap. De aanvraag tot een collectief inreisvisum moet door de leider van de groep tijdig worden in gediend bij het Allied High Commission Permit Office, Nieuwe Parklaan 17 te Scheve- ningen. Het visum is maximaal 5 dagen geldig, voor een in- en uitreis. De Regering heeft by de Twee de Jiamer een wetsontwerp in gediend tot verhoging van pen sioenen met een bijzondere toe- Juni Opk. 23 4.20 24 25 4.20 4.20 Ond. 21.04 21.04 21.04 Opk. 13.08 14.33 16.03 Ond. 0.36 Na aanneming der wet van 5 Nov. 1948 heeft de toenmalige Minister van Binnenlandse Za ken toegezegd, deze aangele genheid opnieuw in studie te zullen nemen. Overwogen is sindsdien de toeslag van die gepensaonneerden ontvangen in de periode 1938 1939 en 1940 en later, te verho gen resp. met 27% pet en 30 pet. Tegen dit voorstel bestond het bezwaar, dat de .pensioenen in die periode niet beneden die over vorige perioden kwamen, omdat m die pensioenen meer dere salarisverhogingen waren verdisconteerd. De Regering is er van over tuigd, dat vele gepensionneer- den met lage pensioenen door de prijsstijgingen in financiële nood verkeren, zodat naar een weg moest worden gezocht aan de gepensioneerden enige ver lichting van hun zorgen te ge ven. Zij is bereid boven de reeds verleende toeslagen tot een be drag van ca., 40 millioen nog 'n bedrag van 16 milioen beschik baar te stellen. Gezien de toestand van 's lands financiën is hiermede de grens bereikt waartoe de Regering san gaan, hoezeer zij ook overtuigü is, dat daarmede de nood niet volkomen wordt gelenigd. Door de toeslagen, welke reeds ten behoeve van de gepensionneer- den werden verleend, verkeren zij echter in gunstiger omstan digheden dan dte velen,die van een gering vermogen of van 'n lijfrente moeten leven. Voorgesteld wordt met ingang van 1 Januari 1950 aan de ge- pensionneerden, voor zover deze in de termen komen voor een toeslag ingevolge de z.g. toesiag- wet, een jaarlijkse bijzondere toeslag toe te kennen van 90 en aan de overige gepension- neerden van 50 met dien ver stande, dat de bijzondere toe slag: a. 10 Procent van pensioen en toeslag (en extra-bijslag voor militairen) niet zal overschrij den. 'd. Te zamen met pensioenen en toezag en extra-bijslag de maxima van 4800 (eigen pen sioen), 2000 (kostwinnerspen sioen), en 2200 (weduwenpen- sioen), 2950 (wed!uwenpensioen militaire oorlogsslachtoffers) 4000 (gezinspensioen) 500 vwezenpensioen- en 1000 (vol le-wezenpensioenen) niet zal overschrij den- zonder dat daardoor de onder linge verhouding tussen de pen sioenen wordt verstoord. Voor de pensioenen, die met inbegrip van de huidige toeslag en extra-bijslag beneden 500 resp. 900 blijven, is een bij zondere toeslag van 10 procent voorgesteld. Het Belgische Ministerie van Binnenlandse Zaken bevestigt het bericht, volgens hetwelk de Burgemeesters van 6 gemeenten in de Belgische kuststreek, n.l. Heist, Brugge. Zeebrugge, Duin. bergen, Knokke en Het Zoute, een verzoek hebben ingediend om hun gemeenten als veilig heidszone te beschouwen bij een eventuële oorlog, waar vrouwen, kinderen en ouden van dagen zouden worden ondergebracht. Er wordt in dit verband echter op gewezen, dat dit verzoek nog onuitvoerbaar is, daar het Par lement de conventie van Genè- ve, waarop de Burgemeesters zich beroepen, nog niet heefi goedgekeurd. In bepaalde gebieden inen ting. Op grond van het ernstige ver loop van de vogelpest in enkele gebieden is besloten dat in be paalde gevallen tot inenting van het pluimvee zal worden over gegaan. Daar aan deze inenting enke le nadelen zijn verbonden (o.a. duurt het 10 dagen1 na de inen ting, alvorens onvatbaarheid optreedt) wordt de beslissing oVer 't feit, of de piuimveesta- pel in een bepaalde streek zal worden ingeënt, aan de beoor deling van de inspecteurs van de Veeartsenijkundige Dienst overgelaten. Verwacht mag worden, dat binnen enkele dagen met de in enting kan worden begonnen. Men heeft reeds de beschikking over een voldoende voorraad entstof. De inenting zal geschieden met z.g. dode entstof. Hieruit vloeien in het algemeen geen nadelen voor de ingeente kip pen voort, zoals wel met de le vende entstof het geval is. In enting met dode entstof blijft ook zonder invloed op de eier- productie. De duur van de immuniteit bedraagt evenwel slechts enkele maanden, zodat niet mag wor den verwacht dat één inenting voldoende is om de immuniteit te waarborgen. De heer J. J. Tijdens, lid van het hoofdbestuur der tentoonstel ling en bestuurslid van de Ned. Ver. van Warmbloedfokkers, heeft bij de overdracht van dit geschenk er op gewezen, dat het streven der Groningse fokkers erop gericht is het prestatiever mogen op te voeren bij een zo economisch mogelijk onderhoud. Met vreugde kan geconstateerd v/orden, zo zeide hij voorts, dat men in 't buitenland gaarne Gro ningse paarden koopt, waardoor deze provincie een belangrijke bijdrage kan leveren. Men had zijn keuze op dit uitzonderlijk geschenk laten vallen, wetend vooral ook welk een belangstel ling Koningin en Prins koesteren voor het „edelste aller dieren". Bij een samenvatting van dit tweedaags bezoek komen diverse hoogtepunten naar voren. Voor zeker behoort daartoe de avond receptie op de eerste dag in het academiegebouw, waarbij de gas ten verkeerden temidden der pro fessoren en lectoren, wier toga's stemmig afstaken tegen de avondtoiletten der dames. De fakkelgroet der studenten H. M. de Koningin en Prins Bemhard hebben bij het be ëindigen van hun tweedaags bezoek aan de Provincie Gro ningen aan de Commissaris der Koningin in de Provincie Gro ningen de heer E. H. Ebels, ver zocht tegenover de bevolking van Groningen uitdrukking te willen geven aan hun bijzonde re gevoelens van erkentelijkheid voor de hartelijke ontvangst die htm bij hun bezoek bereid is. Door de spontane betuigingen van aanhankelijkheid van de Groningse bevolking voelen de Koningin en Prins zich ten zeer ste getroffen. Ook aan de Burgemeester van Groningen heeft het Koninklijk Paar opgedragen hun bijzonde re erkentelijkheid te betuigen aan de bevolking van de stad Groningen voor de prettige, har telijke wijze, waarop de burgerij in de zo fraai versierde stad het Koninklijk echtpaar heeft ont vangen. Hiermee wordt voldaan aan het verlangen van de Kamer om ALLE gepensionneerden in de verbetering van de toeslag te betrekken en het verschil in de maxima der weduwenpensioenen van vóór 1 Januari 1947 en van 0.48 die, welke op de na die datum 1.I zijn vastgesteld, te verkleinen Kustvissersvaartulg „Katwijk 66" in moeilijkheden. Bemanning in veiligheid. Gisterenmorgen te 03.30 uur geraakte het kustvissersvaartuig „Katwijk 66" tegenover de vuur toren van Scheveningen in moei lijkheden. Het scheepje werd door de harde wind de kust op gedreven. De „kustvisser"' zit ter hoogte van de vuurtoren op het strand. De uit drie koppen twee volwassenen en een scheepsjon gen bestaande bemanning is over boord gesprongen en heeft zich, wadende door het water, in veiligheid weten te brengen. Dit geschiedde, toen de „Katwijk 66" nog in de branding voor de kust dobberde en het was mogelijk cmdat deze, met een kleine mo tor uitgeruste vaartuigjes, slechts weing diepgang hebben. De „Katwijk 66" is een houten motorbotter, „Aaltje" geheten. Schipper is de 62-jarige P. Kuijt, stuurman de 50-jarige M. van der Pias en lichtmatroos de 16-jarige Huig van Beelen, allen afkomstig uit Katwijk aan Zee. De „Katwijk 66" was Woens dagochtend uit Scheveningen ter kustvisserij vertrokken. Ter hoogte van Noordwijk werd Woensdagavond negen uur de thuisvaart op Scheveningen aan gevangen. Deze ging met zeer grote moeilijkheden gepaard. Het scheepje heeft anderhalf uur ge worsteld, om de haven van Sche veningen te kunnen binnenlopen. Gedurende deze tijd sloegen stortzeeën over het vaartuigje en was de toestand voor de opva rende uiterst kritiek. Nadat vergeefs het uiterste was gegeven, om te pogen binnen te lopen, moest de „Aaltje" wor den verlaten. Tot de borst door het water wadend, wisten de op varenden zich in veiligheid te brengen. De motor van 't scheep je is intact gebleven. Over opge lopen averij kan nog niets wor den gezegd. De vangst ging ver loren. Ogenschijnlijk heeft het scheep je geringe schade opgelopen. Bij gunstig weer zal getracht worden het vlot te krijgen. De botter is pas enkele weken geleden aan gekocht en is niet hoog verze kerd. Tjalk in moeilijkheden. De motorreddingboot „Blanda- ris" van Terschelling is gisteren morgen ter assistentie uitgevaren naar een tjalk, die in de West Meep in moeilijkheden was ge raakt. Het scheepje, dat diep was ge laden en twee personen aan boord had, is later door de red dingboot binnengebracht. Wieringer vissersvaartuig ver keerde in moeilijkheden. Door de gisterenmorgen opge stoken storm kwam het Wierin ger vissersvaartuig „Wieringen 105", bemand met twee perso nen, bij de zuidwal bij Terschel ling in moeilijkhdeen te verke ren. Het vaartuig is door de red dingboot „Adriaan de Bruine" in de haven van Terschelling bin nengebracht. Pools jacht in moeilijkheden. Een Pools plezierjacht, de „Evro", dat met vier opvarenden onderweg was van Dover naar Kopenhagen, verkeerde in de nacht van Woensdag op Donder dag, een paar mijl uit de kust bij Hoek van Holland in moeilijkhe den. Het scheepje, dat door de harde wind averij had opgelopen en water maakte, zond noodsei nen uit. De GO 26, schipper B. Redert uit Goeree, heeft 't jacht in Hoek van Holland binnenge bracht. De reddingboot, die ook was uitgevaren, behoefde geen assistentie te verlenen. Engels vaartuig in moeilijkheden. Een Enigels transportvaartuig vermoedelijk afkomstig van de Engelse bezettingstroepen in Duitsland is ca. 12 uur gisteren morgen op die Haaksgronden vastgelopen en lek geslagen. Het loodsvaartuig „Zeemeeuw" heeft 2 Engelsen en een Duitse vrouw van boord gehaald en aan wal gebracht. Het Engelse vaartuig kon op eigen kracht de rede van Den Helder bereiken. Daar heeft de R.S. 7, een sleepboot van de Ko ninklijke Marine, contact krui nen maken, waarna het schip, dat veel water had gemaakt, de haven werd binnengesleept. Aan boord'bevonden zich 7 opvaren den. voor het gebouw leverde een niét minder imposant schouwspel. Een hulde, die op ieder die haar bijwoonde, ongetwijfeld diepe in druk heeft gemaakt, was de auba de der Groningse jeugd met zang en kleppermars Woensdagmorgen. Niet alleen door de massale om vang van deze zanghulde, maar in het bijzonder door de fraa.'e tekst der liederen. Tot de meer spectaculaire ge beurtenissen behoorde de tewa terlating van de kustvaarder .Mascotte" in Foxhol. Terwijl de bed.ijfssirene loeide en 'n sport vliegtuigje van Eelde nieuwsgie rig cirkels trok boven het Win- schotèrdiep, gleed de boot onder het gekraak der balken zijdelings te water, een ware vloedgolf te gen de oevers werpend. In Heiligerlee, waar de firma der Gebrs. Van Bergen haar klokken giet, begeleidde het ge beier van klokken, die in een klokkenstoel op de begane grond waren opgehangen, de Vorstelij ke gasten op hun tocht naar het monument voor Graaf Adolf van Nassau, die als eerste Oranje in de tachtigjarige oorlog voer de vrijheid der Nederlanden het le ven liet. Overal werden geschenken aan geboden, grote en kleine, volgens de traditie producten van cul tuur en bodem. De belangstelling langs de route was nu en dan overweldigend. Winschoten en Veendam staken verhoudingsge wijs Groningen naar de kroon, en daar was bij de terugkomst weer het enthouisasme zo moge lijk nog groter dan bij de aan komst. Geen glimp van het Ko ninklijk paar wilde men zich laten ontgaan, en toen de Vorste lijke personen het station hadden betreden, bestormde men zelfs de uitgangen om „eventjes nog" de Koninklijke trein te zien ver trekken En de Koningin zelve? Hoe vermoeiend dergelijke tochten ook zijn, steeds opnieuw toonde Zij zich aangenaam verrast aoor de attenties, had Zi1 oog zowel voor de kleinsten als de ouden van dagen, niet aflatend, en door Haar charme aller harten voor zich winnend, daarbij trouw ter zijde gestaan door Prins Becn- hard. De tocht voerde Haar door fraaie gedeelten van 't Groning se landschap, langs karakteristie ke hoeven, de vaarten, de velden met wassend graan en de weiden met dartel vee. Het was inder daad zoals het lied van 's mor gens zei: „Van Lauwerzee tot Dollard tou" „van Drente tot aan 't Wad" „doar gruit, doar bluit ain wonderlaand" „rondom ain wondre stad" „ein pronkjewail in golden raand" „is Grönnen, stad en ommelaand". Temidden van al dit hartelijk medeleven moet het toch ook prettig zijn zich Koningin te we ten over zulk een volk en zulk een land. Het 341 b.r.t. metende m.s. ,.Bree Helle" heeft 15 jachthon den gelost, die een geschenk zijn van Engelse vrienden voor Prins Bernhard. Deze jachthonden acht te ven en zeven reuen waren in Kingslyn aan boord gekomen. Z« hadden ongeveer 24 uur op zee gezwalkt en aangezien de die ren in Engeland ook reeds een lang vervoer over de weg had den meegemaakt, waren sommi ge vrij schuw geworden. De gehele bemanning heeft ondeweg voor de dieren ge-i zorgd, voorzover dat mogelijk was, want al te veel eten moch ten zij niet hebben. Er was een echt haantje de voorste bij, vertelde één van de schepelingen, want tot driemaal toe wist één der honden onder weg we waren in het vooron der op stro ondergebracht -op de ladder naar boven te klau teren en dan moest hij met een zoet lijntje weer naar zijn kor nuiten worden teruggebracht. Terneuzen Hansweert Walsoorden 11.38 11.48 12.02 12.12 ZON- EN MAANSTANDEN. Juni Opk. Ond. Opk. Ond. 24 4.20 21.04 14.33 0.48 25 4.20 21.04 16.03 1.— 26 4.21 21.04 17.37 1.16 route wordt ge volgd Clublokaal Noordstraat, Herengracht, De Jongestraat; Markt, Burg. Geillstraat, Arse naalstraat, Nieuwstraat, West- kolkstraat, Dijkstraat, Korte Kerkstraat, Noordstraat, Axel- sebrug, Axelsestraat; Tuinstraat, terrein Emmalaan. Om half de speciale Anjerdag-stand in de Noordstraat en te Sluiskil aan de stand Kam aal weg en tij dens het concert op heden avond. Wij wekken U gaarne op het Anjerfonds met milde hiand te steunen. 1 Verder is nestoren ue «■•»*-1 liard francs overwaarde van de Belgische goudvoorraad, welke is ontstaan door de herwaarde- t ring van de franc, te beschou-1 wen als een conjunctuurreserve, die slechts zal worden aange- sproken indien de omstandig- I heden dit nodig maken. 6 Aug. Hanoicap- de Maas voor alle weascriju op bootjes met voor buitenboordmotor. 7 Aug. Uitstap naar de Belgi sche Ardennen en garden partij te Ohaudfontaine. 8 Aug. Uitreiking van de Pa vilion d'Or, van de bekers en der leiders werd door een hon derdtal Lagerhuisleden van bei de zijden gevolgd. Terwijl aldus een gedeelte van de Lagerhuisleden de lang uit gestelde nachtrust ging genie ten, werd de bespreking door de overblijvenden voortgezet. i regels 60 ccat; t; minimum per de Archipel., treme nationalist oor de Nederia»- estigd, door hen of indirect ver- de Nederlanders, „anti-koloniale" niet spoedig ver moet eventueel vorden, wil Indo- istische oplossing ;ende binnenland- ;n vinden", besluit: „Of een lossing al of niet >or de laatste ont loet men neg af- jordelen naar be- jakarüa heeft de ling zich gecom- let het unitaristi- Doch het zal een 1 staatsmanschap koers naar de Zin elen van de wijd Indonesische be ken, waarvan ve- ;r zorg maken om e kwestie van Re- ur dan om de n ver .verwijderde die misschien md is, overheerst komende maanden beslissend belang tnst van Indonesië :ort de G-brigade s van repatriëring, directeur van de t te Djakarta he- eepost naar de mi- deze brigade te de kans groot io, niet meer ontvaii- rigade behoren al- L die met het c^i- i aangeduid en de anterie 421 tot en it Graz te Wetten en berichten heeft .se politie de hand aantal Pruisische e ter gelegenheid mnewendeplechtig- „Bond der Onaf - een nazistische itie, waren opge- nse pers wordt he- ïerd tegen deze de- tljdens welke de >en zwarte rijbroek een wit hemd én is, zoals de unifor- azi's was vóór de en het -dragen van emd in Oostenrijk ïstranten droegen oem, het symbool n-Germanisme in zij zongen irazi- ing Vrijdagmiddag S. O. S.^seinen op tuig waarvan men it het ten Oosten idengroep de Or- land) in zee is ge- vermoedelijk een ie R.A.F. In dez- rdt n.l. geen Spit- iet, de geestelijke het plan-Schuman. dag verklaard, dat reeds besprekingen erd over talrijke de uitvoering van ringsprogram en de »n een hoge productie en goede betrekkingen tussen werknemers- en werkgeversor ganisaties; de wetgeving ten be hoeve van betere arbeidsvoor waarden en een maximale wel vaart der steenkool- en staal industrie en over de herverdeling van fabrieken.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1