w SPORT BINNENLANDS NIEUWS UIT DE PROVINCIE BIM EN DE DUIZENDNEUS Veiling Terneuzen Jaarvergadering C.B.T.B. ie van NIEUWS HULST. TERNEUZEN. OOSTBURG. AXEL. Wat brengt de Radio? AGENDA. DUIVENSPORT. Smokkelauto bij Aken aangehouden De planeet Pluto ter. en veel betere Azië", schrfltt raid Tribune". Birma en de :n deze landen rheersing, dan onafhankelijke toe in staat is oplossen van ;t meer naar de demonstratie in •stenrijk endt S. 0. S. uit :onferentie plan-Schuman grote voorraadschuur van de fir ma Mieras en Van Bendegem. Gelukkig beperkte de schade zich tot een hoeveelheid pannen van de dakbedekking, die ver nield werden en liep het wonder boven wonder verder goed af. Verkeersonderwijs. Ook in Axel is aan de leerlin gen der verschillende scholen de gelegenheid geboden tot het afleggen van het schriftelijk en pi aktisch verkeersexamen. De uitreiking der diploma's, insignes en plaquettes zal offi cieel geschieden op Maandag 26 Juni ars. in het (gemeentehuis. Boter- fcn anthracietsimoik- kei. Douane-beambten te ,CQlnge namen deze week ruim 200 kg boter in beslag van smokke laars, die zich door de vlucht aan een arrestatie wisten te onttrekken. Ook viel een vaars in han den der douane. Het beest trachtte evenals de eigenaars te ontkomen, maar £heti werd na een achtervolging ten bate van het Rijk achterhaald. Verder schijnt de anthraciet- smokkel een winstgevend zaak je te worden. Een inwoner van De Klinge (B.) moest circa 250 Terneuzen1 "heeft zich° Tn" de kg dier brandstof aan de doua- richting van de Molendijk zoda-nen afstaan en kreeg nog een nig uitgebreid, dat er een wer- boete op de koop toe. kelijke behoefte is aan dergelijk onderwijs. Men kan dit consta teren, nu er kinderspeelplaatsen zijn aangelegd, waar de jeugd in de kleuterleeftijd dankbaar ge- Op bruik van maakt. Men krijgt NOTARIEEL-EXAMEN. De heren J. H. W. P. J. M. Ghijzells te Aardenburg en F. A. G. Bairbe te Philippine, slaagden te 's-Gravenhage voor het 2de gedeelte van het notarieel exa men. ARTSEXAMEN. Te Amsterdam werd bevor derd tot arts de heer M. H. Cohen Stuart, vroeger te Ter- neuzen. Gelukkige prijswinnaar. Bij de Vara-vraagtekenwed- strijd kwam onze stadgenoot N. F. Dieleman als prijswinnaar van een herencostuum uit de bus. Het aantal leden der Vara be draagt 230.139. De heer Dieleman raadde 230.125 Stichting Openb. kleuteronderwijs. Leden en belangstellenden in bovengenoemde stichting wor den door het bestuur opgeroepen tot een bezoek aan de vergade ring in ,,'s Lands Welvaren" op 23 Juni. Dit in verband met de wellicht in het najaar te openen nieuwe kleuterschool aan de Molendijk. Uiteraard bestaat voor deze inrichting grote belangstelling Hoezeer het natuurschoon in de verschillen die gemeenten uit eenloopt, de verordeningen lij ken wel heel veel op elkaar. De kans dat Bim en Basli dan ook ergens officieel hun tent kon den opslaan was langzamer hand heel klein geworden. Ze waretnl dan ook blij dat ze in een klein stadje een kermis ont dekten waar ze die verordenin gen een ogenblik konden verge ten. Een var.; de eerste tentjes, die ze zagen, maakte een heel geheimzinnige indruk. „Wassen beeldenkabinet van Prof. Matu' stond er boven. Het tentje was zo klein dat het geheel was be vestigd' op een wagen die door een paard kon worden getrok ken. „Ik wil dat graag zien" zei Basii. Bim offerde 2 dub beltjes en ze mochten binnen. Er warend maar drie wassen poppen, waarvan de eerste twee dadelijk waren te herkennen als Napoleon en Keizer Nero. De derde pop was een vreemde fi guur, half mens, half kat. „Bon- zepoes" stond er onder. De be zoekers moesten zo dicht langs de wassen poppen passeren, dat hun kleren met die van Napo Leon en de anderen in aanra king kwamen. Tentoonstelling Z.L.M. 29 en 30 Juni wordt te dan tevens een idee hoeveel kleuters er in het „nieuwe ge deelte" wonen, zodat een inrich ting voor kleuteronderwijs geen overbodige luxe zal blijken. Blikseminslag. Tijdens het onweder van Dins dagavond sloeg de bliksem in de VRIJDAG 23 JUNI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.45 Morgengebed, 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.30 Waterstanden; 9.35 Schoolradio; 10 00 Amusementsmuziek; 10.30 Gram.: 11-00 Voor de zieken; 11.45 Amusementsmuziek; 12.00 Angelus; 12.03 Lunchconcert; 12.30 Mededelingen; 12.55 Zon newijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Amusementsmuziek; 13.45 Voor de vrouw; 14.00 Orkest; 14.45 Cabaret; 15.30 Kamermuziek; 16.00 Voor de zieken; 17.00 Voor de kinderen; 17.15 Koor; 17.45 Orgel; 18.00 Amusementsmu ziek; 18.50 Gram.; 19.00 Nws.; 19.15 Regeringsuitzending19.35 Brabants halfuur; 20.00 Nws.; 20.05 De gewone man; 20.12 Or kest; 21.30 Actualiteiten; 21.30 Orkest; 22.45 Avondgebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 10.00 Causerie10.05 Morgenwij ding; 10.20 Gram.; 10.30 Voor de vrouw; 10.45 Piano; 11.15 Ra- diofeuilleton; 11.30 Orgel; 12.00 Piano; 12.30 Mededeling; 12.33 Sport; 12.45 Gram.; 13.00 Nws.; 13.15 Amusementsmuziek; 13.45 Zang; 14.00 Kookpraatje; 14.20 Orkest; 14.50 Voordracht; 15.10 Orkest; 16.00 Film; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Koor17.20 Cau serie; 18.00 Nieuws; 18.15 Feli citaties; 18.30 Voor de strijd krachten; 19.00 Denk om de bocht; 19.15 Accordeon; 19.30 Causerie; 19.45 Klankbeeld; 19.55 Berichten; 20.05 Boekbe spreking; 20.10 Piano; 20.35 Causerie; 11.00 Verzoekprogram ma; 11.40 De ducdalf; 22.00 Bultenl. overzicht; 22.15 Gram.; 22.40 Causerie; 22.45 Avondwij- ding; 23.00 Niieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerberichten; 12.32 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.30 Voor de soldaten; 14.00 Franse les; 14.20 Koor; 14.45 Schoolradio; 15.35 Zang; 15.45 Muziek; 16.15 Verzoekpro gramma; 17.00 Nieuws; 17.10 Godsdienst; 17.45 Piano; 17.50 Radiofeuilleton18.00 Opera 19.25 Nieuws; 21.00 Film; 22.30 Nieuws; 22.40 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram. DE 10 de ANJERDAG. Radioprijsvraag. Op 29 Juni a.s., de verjaardag van Prins Bemhard en die 10de Anjerdag zal in het Nationa le Programma een radioprijs vraag worden uitgezonden ten bate van het Prins Bernihard- Eonds, dat tot doel heeft de be vordering van en steun aan de Nederlands^ cultuur. Als prijzen zijn beschikbaar gesteld; Een Solex-motorfiets voor elk der letters van 's Prin sen naam Bernhard. Oostburg de jaarlijkse Provin ciale Vergadering en Tentoon stelling gehouden van de Zeeuw se Landbouw-Maatschappij. Men verwacht die dagen in ÏOostburg een grote drukte. In andere delen der Provincie trok' ken 'deze tentoonstellingen ver scheidene duizenden bezoekers. Er is ook in België in ruime kring bekendheid gegeven aan deze Z.L.M.-dagen te Oostburg. Onlangs wijdde een dagblad te Brugge enige artikelen en. tal van foto's aan deze grote gebeurtenis en men meent dan ook op druk bezoek van over ae grens te kunnen rekenen. Naar men ons meedeelt, zul len ten behoeve van de Belgi sche bezoekers enige grensfaci- liteiten worden verleend aan de doorlaatposten te Heille (bij Sluis)MoeTshoofde; De Brak ke en Goedleven. HEDEN: HOEK: Wed. W. A. Nieuwe- link, 4 uur: Vergadering Stembevoegde Ingelanden polder O ud-Westenrij k. MORGEN: TERNEUZEN: Hotel Rotter dam, 2 uur; Vergadering aandeelhouders N.V. Handel en Scheepvaart Mij „De Schelde". 8 uur: Vergadering Stichting Openbaar Kleuter onderwijs, in 's Lands Wel varen. Dinsdag heeft de afd. Zeeland van de Chr. Boeren- en Tuindersbond haar jaarvergadering gehouden in „Het Centrum" te Axel. één er voor rijdende personen auto, die eveneens heimelijk de grens was gepasseerd, door Duitse douaneambtenaren met geweld tot stilstand werd ge bracht, reed de Cadillac door. De bestuurder stootte naderhand op een andere douanepatroille. Hij trachtte nog wel dwars dbor het veld terug te keren naar België, maar 300 meter voor de grens jheef hij steken. De inzittenden wisten te ontkomen. In de auto bleek een speciale installatie aangebracht te zijn, welke verbonden was met twee blikken benzine. Deze installa tie hadden de smokkelaars ken nelijk gemaakt met de bedoeling in geval van nood de hele zaak in brand te steken teneinde a.- le sporen uit te wissen. Zij kon den er echter wegens gebrek aan tijd geen gebruik van ma ken. De Duitse douane heeft ge constateerd, dat dergelijke in stallaties tegenwoordig vaker door smokkelaars worden aan gebracht in hun auto's 'en wel sindS zoals reeds eerder werd bericht een grote internatio nale smokkelbende kon worden opgerold ,dank zij het feit, dat één van haar gepantserde auto's nabij Aken in een moeras bleef steken. uit Ivfaimö van de deklast geval len en op en winch terecht ge komen. Hij overleed vrijwel da delijk. Het schip vervoerde 'n lading giezaagd hout met be stemming Zaandam. „De Eendracht", Terneuzen. Uitslag prijsvlucht uit Arras voor oude duiven op 18 Juni 1950. Dos 7.30 uur. Wind Zuid-West. 143 Oude duiven. Snelheid eerste duif 1537.4 m. J. v. d. Peijl 1, 2, 4; H. Koch en Zn 3. 10; A. v. Hecke 5, 7; J. Riemens 6; W- v. d. Linde 8; C. v d. Klooster 10. „Steeds Snelier" IJzendijke Prijsvlucht uit Arras met 213 oude duiven. Snelheid eerste duif 1504 meter. D/e uitslag was als volgt: 1 en 9 A. Lammens; 2 L. Verheije1,; 3 P. van Sjtaveren; ,|i J. Boeije; 5 A. Brevet; 6 A. .eende hem w». I Michielsen; (7 E. Poppe; 8 P. van de Broecke; 10 Et. de Smet. Prijsvlucht luit Arras, met jonge duiven. 1 en 2 H. Steenaert; 3 F. Willemsen; 4 J. v. d. Broecke; 5 en 10 C. Momotid; 6 Oscar Martens; 7 P. v. d. Blroecke; 8 Ph. du Pon; 9 E. v. d. Vlies. Plrijsvlucht ufit ',Chatouroupc, met 59 duiven, afstand 521 km. 1 H. Groosman; 2 M. van Acker; 3. W. v. d. Slikke; 4 A. v. d. Plasse; 5 en 6 V. Claeijs, 7 en 8 Et de Smet; 9 J. Boeije; 10 W. v. d. Slikke. hij "ijn poriemonnaie vergeter had. De slager geru, zodat de man zijn zaken in de stad kon doen'. Later vertrouwde de slager het geval niet en deed aangifte bij de politie. Deze heeft de „kennis" aangehouden. Het bleek te zijn zekere J. uit Sii- volde. Behalve de slager heeft hij ook de caféhouder M. en in gezetenen te Terborg en Win terswijk opgelicht. Nadat de heer C. de Putter met gebed had geopend, verwel komde hij de ere-gasten o.m. de Commissaris der Koningin, Jhr. Mr De Casembroot, het lid van Gedeputeerde Staten de heer A. Schout, het Tweede Kamerlid Baron Van der Feltz en de wnd burgemeester van Axel de heer P. J. van Bendegem. Later op de dag werd de ver gadering ook bijgewoond door Prof. P. S. Gerbrandy. De voorzitter herdacht de in het afgelopen verenigingsjaar overleden heer C. P. Vogelaar, ere-voorzitter der afd. Zeeland. Kon voorzitter De Putter gun stige klanken laten horen over het vakonderwijs in Zeeland, minder te spreken was hij over het verloop der plannen inzake de oprichting van een stroocel- lulosefabriek. De organisatoren hadden aan vankelijk hoop gekoesterd, dat hun initiatief kans van slagen had. Zij waren echter deerlijk teleurgesteld. Hij wekte allen op, deze zaak nog eens ernstig onder het oog te zien, opdat de financiële zijde van de stichting een succes wordt. Ook de Commissaris der Ko ningin, die na de voorzitter het woord voerden, was teleurge steld over de mislukte pogingen tot stichting ener stroocellulose- fabriek. De organisaties en de Provincie hebben alles gedaan wat in hun vermogen lag en nu de mogelijkheid der stich ting was aangetoond, hebben de landbouwers de zaak in de steek gelaten. Baron Van der Feltz wenste de C.B.T.B. geluk met 1 zijner leiders. Dat men erin geslaagd is Prof. Gerbrandy als spreker te krijgen getuigt van grote deskundigheid der Zeeuwse lei ding. Blijkens het verslag van de secretaris- penningmeester telt de afd. momenteel 1389 leden. De boeken sloten met een batig saldo van f 1399,05. In de middagvergadering, die met het Wilhelmus werd ge opend, sprak Prof. Gerbrandy over „De boer, zijn grond en voortbrenging". Aan de hand van een Amerikaanse boek „The Farmer" behandelde de hoogge leerde spreker het leven van de boer in het algemeen. Vakkennis en toewijding, al dus Prof. Gerbrandy, zijn facto ren van betekenis, maar beslis send blijft het geloof. Hij besprak, hoe onder vak kundige leiding de grond tot welvaart kan voeren en hij noemde als voorbeeld het eiland Java, waar door dat vakman schap de bevolking uitgroeide van 5 tot 40 millioen zielen. Ds J. Servaas uit Gent sprak het slotwoord. Na afloop der vergadering bracht het gezel schap een bezoek aan de spie gelglas- en superfosfaatfabriek te Sas van Gent. De Duitse politie is er in ge slaagd ten Zuiden van Aken 'n gepantserde smokkelauto aan te houden. Deze auto wais een Cadillac, die met uitzondering van een kijkgat voor de chauf feur geheel met pantserplaten was bedekt. De wagen was ter hoogte van Roetgen, Zuidelijk van Aken, beladen met 1500 kg koffie de Belgisch-Duitse grens overgestoken. Toen even later De Amerikaanse sterrekundige Dr Clyde Tombaugh, de ontdek ker van de planeet Pluto, heeft de Amerikaanse vereniging voor Sterrekunde meegedeeld, dat hij de mening was toege daan, dat de „kanalen" zoals de ze ook op de planeet Mars voor komen, breuklijnen zijn en geen producten van met intelligentie begaafde wezens. Dr Tombaugh verwierp de mening, dat de tekeningen op Mars, die zoveel geleerden heb ben beziggehouden, gemaakt zouden zijn door „bewoners" van deze planeet. Hij dacht dat dit „littekens" waren, veroorzaakt door botsin gen met kleinere planeten of asteroïden. Dr Tombaugh schrijft de rode kleur van de planeet toe aan vulkanisch ge steente. Grote zandstormen wij zen op de aanwezigheid van wind, aldus deze geleerde, die dan de kraters en de breuklijnen effent. DIEF MAAKTE ONGELUK MET GESTOLEN AUTO Onder Hulshorst bij Nunspeet is een zo goed als nieuwe Chrys ler personenuato in oolsmg ge komen met een vrachtwagen. De rechterkant van de perso nenauto werd ingedrukt. De chauffeur van de personenauto gaf voor, de politie te willen op- belten, maar verdween toen spoorloos. Het bleek, dat de auto, eigen dom van een firma in Bloemen- daal, aldaar was ontvreemd, na dat de garage was opengebro ken. hotelbrand te MUIDERBERG Dinsdagavond ontdekte een dame, die op het terras van ho tel „Je Maintiendrai" te Mui- acifoerg was gezeten, dat uit de bovenetage van het rookwolken naar Duiten sloegen. Een kell- ner waarschuwde de echtgenote van de hotelhouder, die tiaar boven snelde, doch halverwege moest terugkeren, omdat de vlammen haar reeds tegemoe, kwamen. De brandweer van Muider- berg was spoedig ter plaatse doch kon niet veel uitrichten, de brandweer van Bussum nam het blussingswerk spoedig over en heeft het vuur met 3 stralen bestreden. De benedenverdieping kon worden gered, doch van de bo- venétage is alles verloren ge gaan, o.a de bezittingen van 2 gasten, w.o. een bedragvan 550. De eigenaar, de heer K. was verzekerd. HOTEL TE BEEKBERGEN DOOR BRAND VERWOEST. Gisteren brak door tot nu toe onbekende oorzaak brand uit in net hotel-café-restaurant „De Eikenhof" te Beekbergen. In mmder dan geen tijd stond het gehele gebouw in lichte laaie. De aanwezige gasten en het perso neel wisten, vóór de brandweer arriveerde, een kléin deel van de inboedel te redden. Het hotel was kort geleden in andere handen overgegaan. OPLICHTER GEARRESTEERD Bij een slager in Doetinchem vervoegde zich een „kennis van diens broer" met de mededeling, dat hij nog wer een beste xoe en een perceel hooiland te koop wist. Tijdens het gesprek kwam de „kennis" tot de ontdekking, dat MIJNONGEVAL MET DODELIJKE AFLOOP De 20-jarige ongehuwde sle per J. H. Born uit Simpelveld gleed op 8 Juni op de laadplaats van zijn 331-meter-verdieping der staatsmijn, Wilhelmina uit en raakte daardoor bekneid tussen 2 mijnwagens. Maandag is hij aan de gevolgen van dit ongeval overleden te Heerlen. RUZIE MET ERNSTIGE GEVOLGEN. In de nacht van Zondag op Maandag meldde zich op het po litiebureau te Spekholzerheide de 35-jarige P. J. S., woonachtig te Kaalheide, gemeente Kerkra- de, die de politie vertelde, dat hij ruzie had gehad met een inwoner van Spekholzerheide, zekere P. S'., en wel in diens woning. Vol gens P. J. S. had P. S. hem be dreigd met een mes en hem een lichte verwonding toegebracht in het gelaat. Om zich te verdedigen had P. J. S. daarna zijn zakmes getrokken, waarmee hij zijn tegenstander vier steken toe bracht. P. S. bleek zodanig ge wond te zijn, dat hij dadelijk operatief moest worden behan deld in het ziekenhuis te Kerk rede. Zijn toestand is levensge vaarlijk. Zodoende heeft de poli tie nog geen kennis kunnen ne men van zijn lezing van de toe dracht. P. J. S. is gearresteerd wegens poging tot doodslag. DE 2 VERSTEKELINGEN AANGEHOUDEN. Zoals wij reed's berichten, wa ren te Algiers aan boord van het Nederlandse stoomschip „Eendracht" 2 verstekelingen ontdekt. Bij aankomst te Rot terdam vorige week Woens dag bleek, (dat zij verdwenen waren, hoewel de kapitein de mannen, een Belg en een Ne derlander, nog in Hoek v. Hol land hiald gezien. Thans zijn zij aangehouden. De mannen waren ter hoogte van Maassluis overboord gesprongen. De Ne derlander, die bij ide Marine dScnide, kon zwemmen, maar de Belg was met behulp van een zwemvest aan land gekomen. Ze wilden eerst hun familie be zoeken en na hun kleren ge droogd te hebben gingen zij per trein naar Rotterdam. 's Nachts hebben zij daar rondgezworven en ide volgende morgen zijn zij liftend verder gegaan naar Roosendaal, waar familie van de Nederlander woonde. Daarna meiataen zij zich bij 'de politie. De Be tg i.? uitgewezen. De 19-jarige mari nier is opgesloten in de Mari nierskazerne in Noord-Brabant. Hij had 4 maanden geleden bij een huiselijke twist zijn wo ning verlatten. VIERJARIG MEISJE VERDRONKEN. Gisteren is het 4 jarig doch tertje van de heer J. J. M., die een wasserij heeft aan de Holt- huizerweg te Apeldoorn, bij het spelen op het fabrieksterrein in een waterreservoir gevahen en verdronken. Dit is de derde maal in dit gezin, dat een meis je door verdrinking om het le ven komt. DODELIJK ONGEVAL OP ZWEEDS SCIIIP. Tijdens het schutten in de sluis te IJmuiden is Zondag avond de eerst stuurman van het Zweedse stoomschip „Os- bur", de 56-jarige Oscar Roth „Nog Sneller" Breskens. Vlucht van Arras op 18 Juni, 277 jonge duiven. Snelheid" eerste duif 1453 meter. De uitslag was als volgt: 1 J. van Dierendomck; 2 L. v. d. Wege; 3 W. Fenijn; 4 M. vjuaars5 A. de Hulster; 6 K. v. d. Voorde; 7 en 9 H. Ooster ling; 8 A. Haartsen; 10 W. v. d. Burg Vlucht van Arras |met 151 jonge duiven. 'Snelheid eerste duif 1540 meter. De uitslag was ais volgt. 1 en 10 Iz. Pof rij; 2 J. Ca- rels; 3 G. van Grol; 4 en 5 P. Dierixk; 6 H. Oosterling; ,7. A. Quaars; 8 A. de Jonge; 9 P. Buize. v „Hoop" Biervliet- Vlucht van Arras op 18 Juli. 204 Oude duiven. Snelheid eerste duif 1519 meter. 1 P. v. d. Linde; 2 R. Blom- me; 3 C. van Belois; 4 en 10 J. Timmerman; 5 J. Dinge- manse; 6 B. van Waes; 7 J. v. d. Linde; 8 J. Lijbaert; S J. de Kraker. Vlucht met jonge duiven. Snelheid eerste dhif 1471 me ter. 1 J. Moens; 2 H. du Puy3 C-h. van Vooren; 4 J. de Kra ker; 5 en 8 J. Timmerman; 6 en 7 J. Lijnaert; 9 en 10 A. v. d. Veire. Vlucht van Chateauroux op 18 Juni. Snelheid eerste duif 1237 meter. 1 en 8 P. de Wever; 2 J. de Kraker; 3 J. Dingemanse; 4 Th. de Boevere; 5 Ch. van Vooren; 6 en 10 C. van Belois; 7 P. van Rattingen; 9 Gebr. Dobbelaere. Afdeling West Vlaanderen. Zeeuws- Afdelingsvlucht van Cha teauroux. Snelheid eerste duif 1260 meter. 1 E. Temmerman, Hoofdplaat; 2 G. de Wever, Schoondijke; 3 J. Risseeuw, Breskens; 4 G. Dusarduijn, Groede; 5 R. Wis- pelaere, Aardenburg; 6 en 7 P. de Smidt, Sluis; 9 A. Albrechts, Draaibrug; 8 P. de Wever, Biervliet; 10 Iz. de Jonge, Bres kens. Op de veiling van 21 Juni werden de volgende prijzen ge noteerd: Per 100 stuks in guldens: Sla 2,00 tot 2,30. Per stuk in centen: Bloemkool 8 tot 19. Witte komkommers 14 tot 22. Per .bos in centen: Peen 15 tot 26. Kroten 11 tot 15. Selderij 12. Per kg in centen- Eerstelingen 7 tot 20. Kriel 2 tot 4. Doppers 19 tot 34. Rabarber 8 tot 12. Sav. kool 16 tot 21. Peulen 20 tot 43. Spinazie 11 tot 14. Andijvie 10 tot 14. Princessen 135. Kruisbessen 24. Rode bessen 48 tot 62. Aardbeien 45 tot 91. Kersen 59. regels 60 ccati t.; minimum per immer oï AÊtta amiddags 2 uur. de Archipel.. treme nationalist oor de Nederlan- estigd, door hen of indirect ver- de Nederlanders, „anti-koloniale" niet spoedig ver moet eventueel vorden, wil Indo- istische oplossing ;ende binnenland- ;n vinden", besluit: „Of een lossing al of niet >or de laatste ent loet men nog af- Ktrdelen naar be- jakarba heeft de img zich gecom- tet het unitaristi- Doch het zal een i staatsmanschap koers naar de Zin elen van de wijd Indonesische be leen, waarvan ve- sr zorg maken om a kwestie van Re ar dan om de n ver .verwijderde die misschien md is, overheerst komende maanden oeslissend belang ■nst van Indonesië 1". :ort de G-brigade s van repatriëring, diiecteur van de t te Djakarta he aepost naar de mi- deze brigade te de kans groot L, niet meer ontvan- rigade behoren al- die met het c^- aangeduid en de anterie 421 tot en it Graz te Wenen en berichten heeft se politie de hand aantal Pruisische b ter gelegenheid •nnewendeplechtig- „Bond der Onaf- een nazistische itie, waren o>pge- nse pers wordt he- ?erd tegen deze de- tijdens welke de >en zwarte rijbroek een wit hemd én is, zoals de unifor- azi's was vóór de en het dragen van emd in Oostenrijk ïstranten droegen aem, het symbool n-Germanisme in zij zongen nazi- ing Vrijdagmiddag S. O. S.-seinen op duig waarvan men it het ten Oosten idengroep de Or- land) in zee is ge- vermoedelijk een ie R.A.F. In deze rdt n.l. geen Spil- Temeuzen Hansweert Walsoorden ZON- EN Juni Opk. 24 4.20 25 4.20 26 4.21 i».o» 11.38 11.48 12.02 12.12 MAANSTANDEN. Ond. Opk. Ond 21.04 21.04 21.04 14.33 16.03 17.37 0.48 1.— 1.161 bij de volgende route wordt ge volgd Clublokaal Noordstraat, Herengracht, De Jongestraat; Markt'. Burg. Geillstraat, Arse- raaalstraat, Nieuwstraat, West- kolkstraat, Dijkstraat, Korte Kerkstraat, Noordstraat, Axel- sebrug, Axelsestraat; Tuinstraat, terrein Emmalaan. Om half de speciale Anjerdag-stand in de Noordstraat en te Sluiskil aan de stand Kanaalweg en tij dens het concert op heden avond. Wij wekken U gaarne op het Anjerfonds met milde hiand te steunen. 1 verder is Desiocen ue mil liard francs overwaarde van de Belgische goudvoorraad, welke is ontstaan door de herwaarde ring van de franc, te beschou wen als een conjunctuurreserve, die slechts zal worden aange sproken indien de omstandig heden dit nodig maken. f 6 Aug. Handicap-wedstrijd op de Maas voor alle bootjes met buitenboordmotor. 7 Aug. Uitstap naar de Belgi sche Ardennen en garden partij te Ohaudfontaine. 8 Aug. Uitreiking van de Pa vilion d'Or, van de bekers en der leiders werd door een hon derdtal Lagerhuisleden van bei de zijden gevolgd. Terwijl aldus een gedeelte van de Lagerhuisleden de lang uit gestelde nachtrust ging genie ten, werd de bespreking door de overblijvenden voortgezet. iet, de geestelijke het plan-Schuman. dag verklaard, dat reeds besprekingen erd over talrijke de uitvoering van ■ingsprogram en de Vesuvius vail een hoge productie en goede betrekkingen tussen werknemers- en werkgeversor ganisaties; de wetgeving ten be hoeve van betere arbeidsvoor waarden en een maximale wel vaart der steenkool- en staal industrie en over de herverdeling van fabrieken.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3