JURRIJ msmatsssm Schipp* Overslag wil geen samenvoeging met Zuiddorpe WEK DE GAL IN UW LEVER OP Daders van de overval op de Jockeyclub in Den Haag gearresteerd Reacties op RussischeJ pleidooi voor sluiting Oostzee! Een reisje vai IETS OVE TIEN [Briis schip in de Rode Zee verongelukt Vermoord tijdens het gebed AGENDA. Op zoek naar de stad van de liefde Sproeten? SPRUTOL De Raad van Overslag heeft een speciale vergadering gehouden in verband met de plannen tot samenvoeging van de gemeenten Overslag en Zuiddorpe. Na de opening werd de door Gedeputeerde Staten van Zeeland toegezonden kaart, waarop de herindeling van de gemeenten in O. Z.-Vlaanderen was aangebracht, aan de raadsleden voorgelegd. De voorzitter gaf hierop enige toelichting en maakte de raadsleden duidelijk waaruit de plannen bestonden. Onmiddellijk werd hef tig geprotesteerd, waarbij de raadsleden het besluit namen te doen, wat ze konden om te trachten deze plan nen te verijdelen. lid De la Ruelle verklaarde, dat geen enkel inwoner van Over slag Zuid'diorpe gezind was en zij liever zouden vechten voor hun bestaan dan samenvoeging met Zuiddorpe. Veel liever, al dus spreker, zouden zij worden ingelijfd bij de gemeente Koe wacht. Koewacht en Overslag zijn goede buren en kunnen goed met elkaar overweg. Ook de inwoners van Overslag zou den van deze samenvoeging niets merken daar zij reeds tientallen jaren dezelfde Bur gemeester, Secretaris, Gemeen te-Ontvanger en ambtenaren van Koewacht hebben. Ook op het gebied van vooruitgang zou het beter zijn bij Koewacht, VRAAGT UW BIJZONDERE AANDACHT VOOR Staking bij het Italiaanse ministerie van Financiën Villa „Schoonoord" Vogelers vrijheid voor de gouden kroon van Sint Stefanus NOORDSTRAAT 58-60 TERNEUZEN Dank zij een nauwe samenwerking tussen de recher ches van Amsterdam, Den Haag en Haarlem is het ge lukt de vier daders van de overval op de jockeyclub, een speelhuis in Den Haag, te arresteren. Het zijn de 28-jarige vertegenwoordiger J. B., de 23- jarige vertegenwoordiger E. H. J. en de 22-jarige buffet chef R. de W., allen uit Amsterdam. Zij hebben reeds een volledige bekentenis afgelegd. De vierde dader is nog voortvluchtig. Nog dikwijls h tijd van diesel bussen de klac! het reizen in 2 rovend! Niemand kan kennen. Door van land en wa vincie wat het wel steeds bij t den ten achter Toch kan er jaar veel gebeu: gedachten maai van Brugge na£ het jaar 1820. I conclusie komei in die tijd niet tijdrovend, maai geleken met d waarde, schroir In Brugge lig ons gereed. Zi streken de trek Het is geen sm comfortabel vei Het gaat op we in het achtei talen we 0,52. kost 0,42, het i het dek kost cent. Kinderen van talen half gel neden 4 jaar mits iemand bij Die onderwej nomen of uitge2 evenredigheid vi Goederen zijn derlandse ponde Na ongeveer d we Sluis. Veel torische stadje hebben we niet. nen we nog evei in „De Stad Am Garenmarkt, of Brugge", aan d< de Kaai. Bij dit laatste het tweede ge tocht. De postwagei Sluis naar Bre grotendeels over der eerste klas weg met 4 tolh te Draaibrug, Oc dijke en Bresker De toltarieven Voor een wag< bespannen met 1 14 cent betaald v gen op 4 wielen 9% cent; een ch den 7 cent; elk j nen of niet, 4% Voor zo'n reisjt van Sluis naar men diep in d tasten. Het k< 1,50. Voor ee die weg betaalt uur. Vijftien pond b vrij meenemen ponden meer bel Personen, die cifstand betalen h boven hem, die s gedeelte meerijdt Als er meer d. zijn, wordt een t' fourgeon „aange Het conflict in textiel-in Washington en Kopenhagen hebben gereageerd op een ver handeling van een Russische juridisch candidaat in „Staat en Wet", het orgaan van de Russische academie van weten schappen- In deze dissertatie betoogt S. v. Molodtsof, dat de landen aan de Oostzee wettelijk en historisch gerechtigd zijn oor logsschepen van andere landen Kit de Oostzee te weren „en daardoor de Engels-Amerikaan se imperialistische veroverings plannen te verijdelen". In welingelichte Amerikaanse kringen is naar aanleiding van1 dit artikel d'e verzekering ge geven, dat de Ver. Staten de Oostzee als een open zee be schouwen en iedere Russische stap tot sluiting ervan zullen te gengaan. He.- Deense Ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Deense legatie te Moskou ver zocht een copie van het betrok ken artikel naar Kopenhagen te zenden. Jlloyds" verneemt, dat het Britse schip „Lake Chilliwack" gisteren heeft gemeld, dat het ruim 7000 ton metende Engelse vaartuig „Indian Enterprise" in de Rode Zee, ter hoogte van de kust van Saoedi-Arabië, is ge zonken, nadat zich een ont ploffing aan boord had voorge daan. Een onbekend gebleven schip heeft het gedeelte dier Ro de Zee, waar dte scheepsramp plaats vond, afgezocht. Een overlevende is opgepikt. Het schip zette een motorboot uit en zocht de zee met zoeklichten af. Geen spoor van het schip werd echter meer aangetroffen. Door verschillende schepen Is een aantal overlevenden van de „Indian* Enterprise" opge pikt. Sommige geredden hebben ernstige brandwonden opgelo pen. Dezer dagen heeft een gewa pende bende van ongeveer 20 man, de bedehuizen van de Hadjis Patah en Mansur in Tjibeduing, geJegen in het Bo- gorse omsingeld. De bende vroeg naar Hadji Noer en Hadji Toha, die bezig waren hun godsdienstplichten te vervuilen. Enkele leden van de bende dirongen binnen en toen ze de door hen gezochte personen in gebed aantroffen, begonnen zij zondter meer te schieten. De bei de Hadji's werden op slag ge dood. Een persoon, genaamd Isak, die in de nabijheid stond, van Hadji Noer werd zwaar gewond «n stierf later in het ziekenhuis te Bogior. Hadji Toha, was van plan over enige dagen een pelgrims tocht naar Mekka te maken. Vcgelers invrijheidstelling de Ver. Staten zullen vragen, dat zij aile aanspraken op de waar devolle eigendommen van de Standaard Oliemaatschappij en, die Hongarije zonder schade vergoeding heeft genationali seerd, zullen laten varen. Koning Stefanus van Honga rije werd in 997 tot het Chris tendom bekeerd en ontving in 1001 van Paus Sylvester H de „Heilige Kroon van Hongarije" die zes pond goud en juwelen bevalt. Na de tweedie wereldoorlog werd de Kroon in de Ameri kaanse zone van Oostenrijk aangetroffen. Men gelooft, dat zij zich thans in Amerikaanse handen bevindt. Voor zijn 'arrestatie had Kar dinaal Mindszenty de Ameri kaanse autoriteiten schriftelijk verzocht de Kroon, die door het gehele Hongaarse volk 'ais het symbool van de Hongaarse een heid en souvereinitedt wordt vereerd, aan de Heilige Stoel terug te geven. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Bioscoopv. „Dossier 649". Terrein Van Steenber- gamlaan, 7.15 uur: Zomer- avondVoetbal. AXEL: Htet Centrum, 8 uur: Bioscoopv. „Kinderen van de straat". MORGEN: HOEK: Wed. W. A. Nieuwe- link, 4 uur: Vergadering Stembevoegde Ingelanden polder Oud-Westenrijk. Britse archeologen zijn de ruïnes van de grootste tempel van Aphrodite, de Griekse Go din van de Liefde, aan het op graven met de bedoeling de ge heimen van Paphos „de stad van de liefde" uit de antieke wereld bloot te leggen. De tempel werd tussen 1600 en 1050 voor Christus gebouwd bij de plaats aan de kust vin Cyprus, waar Aphrodite „uit het schuim van de zee geboren zou zijn". Engelse geleerden legden in de 19e eeuw enkele gedeelten van de tempel bloot, maar het grootste gedteelte bleef verbor gen onder de huizen van het dorp Kouklia. De expeditie die nu aan de arbeid is 'tracht tevens uit te zoeken wanneer Paphos werd gebouwd. Als de eerste vond sten veelbelovende resultaten opleveren, zal men het volgend jaar met opgravingen op grote schaal beginnen. De expeditie staat onder lei ding van de Schotse hoogleraar T. B. Mitford. Verder werken mee Prof. John Henry Hiffe, voormalig hoofd van de Pales tijnse archeologische afdeling en de heer en mevrouw Andrew R. Bum van de Universiteit van Glasgow. daar dan de mogelijkheid be stond dat de vlasindustrie welke vroeger ook op Overslag was, zich naar deze gemeente zou uitbreiden. De gemeente Over slag is zeer gunstig gelegen voor vlasindustrie, gezien de igrondgeteldheid ter spreiding van vlas. Een samenvoeging mei Koewacht zou dan volgens alle raadsleden en betere op lossing zijn. Hierna werd door de voorzit ter de rondvraag gedaan, waar bij alle raadsleden nogmaals uitdrukkelijk verklaarden nooit accoord te zullen gaan met de samenvoeging van Overslag en Zuiddorpe. KEUKENMATTEN 140 X 180 ƒ7,25 VITRAGE EEN GROVE FILET 1,75 EEN EFFEN MARQUISETTE „1,35 EEN FANTASIE MARQUISETTE „1,15 NIEUWE SORTERING IIANDWEEF en CRETONNES Volgens de raadsleden J. de Clerck en G. de la Ruelle stond de bevolking van Overslag en Zuiddorpe lijnrecht tegenover eikaar. Hierbij werden enkele Voorbeelden aangehaald, welke beter niet aan de pers kunnen worden gepubliceerd. Tevens werd door enige leden aange haald dat tijdens de bezetting toen de inwoners van Neder lands Overslag de kerk op Bel gisch Overslag (zelfde parochie) in verband! met de grensbepa lingen niet mochten bezoeken, zij ook ntót naar de kerk van Zuiddorpe mochten. Het ge volg hiervan was, dat op Over- De ruim 15.000 employe's van het Italiaanse JVLinisterie van Financiën zijn in staking_ ge gaan, teneinde kracht bij te zetten aan hun eisen tot verho ging van het salaris. De duur van de staking is niet vastge steld. doch zij hebben zich voorgenomen to sitaken „rot de looneisen zijn ingewilligd". Zij zullen hun eigen salaris, dat de 27ste van de maand wordit uitbetaald, evenals dat van 1.300.000 andere ambtena ren inhouden. De ambtenaren van het Ministerie zijn reeds 2 jaar ontevreden over hun sala ris. Reeds twee maal hebben zij gestaakt, doch nooit aan de vooravond van de uitbstulings- dag. U xult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal ln uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoel gang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Ei»t Carter's Leverpilletjes. ROMAN VAN AVONTUUR EN SPANNING door JELLE DRAAISMA. Zoals bekend zi delingen tussen werknemers over van de arbeid textielindustrie i geraakt, doordat weigeren de eisen arbeiders in te w Van de zij die wordt thans veu Regiering de tes aal verzoeken et gebaar te maken Intussen blijft vrij algemeen. Volgens de fed gische textielinid slechts 4 firma's den der staker vaard. De staking in heeft zich nog uii aantal stakers 10.000. Meer dan 20.0( ders, meestal afk* platteland, zijn n: bij een Vakbond derhalve geen s worden thans doe ke en Socialistisc stounacties georganiseerd om ook deze arbeiders te kunnen helpen. De Katholieke Vakbond keert per dag anderhalf millioen frank, het Algemeen Belgisch Vakverbond een millioen frank aan steun uit. De teruggave Van de 1000 j aar oude ijzeren Kroon van Sim Stefanus aan Hongarije wordt te Wenen genoeimd als een der voorwaarden, waarop de Hon gaarse Regering zich bereid heeft verklaard de Amerikaanse zakenman Vogeler, 'die onlangs tot 15 jiaar gevangenisstraf is veroordeeld, vrij te laten. De andere voorwaarde zou, volgens gewoonlijk welingelichte bron. de heropening zijn van de Hongaarse consulaten in Ame rika, die uit protest tegen de behandeling van Vogeler zijn gestoten. In Hongaarse kringen te We nen acht men het echter waar schijnlijk, dait de Hongaarse Regering ais voorwaarde voor slag een noodkerk in de schooi moest worden opgericht. Wet houders De Cook en De Clerck zagen ook in de samenvoeging geen oplossing, daar Zuiddorpe niet vooruitstrevend en tevens een arme gemeente is. Door de annexatie krijgt men een arme gemeente van slechts 1300 in woners. Door de heer dHönol werden nog verschillende on derwerpen aangehaald als schoolstrijd, politieafdeling enz. Niemand kon zich dan ook met het voorstel verenigen. Een der raadsleden verklaarde liever 'n maand in de gevangenis te moeten 'dan geannexeerd wor den met Zuiddorpe. Na die maand, aldus het raadslid, zijn we weer vrij maar door samen voeging met Zuiddorpe hebber we geheel ons leven een zwaar juk te dragen. Verder werd overgegaan tot het organiseren van een comité, dat zich zou be lasten om namens de bevolking de nodige stappen te doen om de annexatieplannen tegen te houden of te wijzigen. Door het comité zal 'n request worden op gemaakt dat door alle inwoners van Overslag boven de 18 jaar aai worden ondertekend. RaadLa- HGLTAP KARPET 200 X 280 ƒ56,95 Bijpassend Kleedje 9,80 2) (Nadruk verboden). Zoals men zich zal herinneren werd in de nacht van 20 April j.l. in. een speelgelegenheid iu Den Haag aan de Laan van Meerder- voort, „de Jockeyclub" genaamd door enkele gemaskerde mannen, een overval gepleegd. Onder be dreiging met een machinepistool, een revolver en een dolk wisten zij met enkele duizenden guldens te ontkomen. De Haagse recber- De handtekening was onlees baar, doch dat zou wel de naam zijn van die meneer Berkslinger. Klaas liet van pure verbazing zijn eten staan en herlas de brief. Toen bezag hij 'het adres op de enveloppe: ja, het was toch on miskenbaar voor hem bestemd. Het adres klopte. Maar een oud oom Willem SweersKlaas polste zijn geheugen eens. Hij kon zich met de beste wil van de we reld niet herinneren, wie dat was. Nooit van een oud-oom geweten. Of wacht eens, drommels, ja! Nu herinnerde hij zich plotseling, dat zijn vader er wel eens met hem over gesproken had, dat er nog zo'n familielid ergens in Noord- Holland woonde. Ja, natuurlijk, die in zijn jonge jaren nooit had willen oppassen en die toen de deur uit was gegaan. Naderhand had niemand van de familie ooit meer wat van hem gehoord, het geen op zichzelf niet zo heel vreemd was, want er was nooit veel familie geweest. Zijn vader en moeder waren jaren geleden gestorven en zijn grootouders kon hij zich nog maar vaag herinne ren; die waren al veel eerder overleden. En nu dook daar op eens een oud-oom op, die nooit gedeugd had en nog wel als sui ker-oompje! Enfin, van de doden niets dan goeds, temeer, omdat hij hem zo'n aardige erfenis had nagelaten. Drommels, 'n villa'tje aan de Zeeweg in Overveen en een aardig kapitaaltje: Zeven en zestigduizend gulden! En dat voor een wagenbestuurder van de tram, die in zijn gehele leven nog niet eens zeven en zestigduizend centen zijn eigendom had kunnen noemen! Hij. kon op dit ogenblik van pure vreugde wel op zijn hoofd staan! „Moe," brulde hij familiaar tot zijn hospita, die in de keuken aan het afwassen was; „nou moet je eens raden, wat ik zoeven gekre gen heb!" De vriendelijke vrouw kwam, met een pan en een afdroogdoek in haar handen de woonkamer binnen en zag de opengescheurde brief. „Goed nieuws?" vroeg ze glim lachend. „Goed? Dat zou ik menen Hier, kom eens, en lees zelf maar!" Nieuwsgierig nam de vrouw het epistel in handen en las, eveneens met stijgende verbazing. „Neen maar, zeg, je hebt een erfenis gekregen, geloof ik!" „Geloof ik? Ik weet het wel zeker. Mag ik U even voorstellen: Klaas Sweers, pardon, mijnheer Sweers, eigenaar van een villa aan de Zeeweg nummer, wat nummer was het ook al weer? O ja, 189. Plus bezitter van een siordige som van zeven en zestig duizend gulden! Laat ie fijn zijn! Wat zeg je van zo'n kapitalisti sche kostganger, hé? Zó ben je wagenvoerder en zó ben je kapi talist-groot-grondbezitter! Nou, mens, zeg je nou niks tegen zo'n che tastte» aanvankelijk volkomen in het duister. Verschillende aan wijzingen liepen op niets uit. Zo is ojn. een drietal verdachte Po len, waarvan er één bij een der beroofden in de kost was, aange houden- Een toevallige samen loop van omstandigheden bracht echter de politie op het goede spoor. De Haarlemse politie zocht op de vrouw, toen ze het bord met dampende pap voor hem neer zette. „Hoe weet ik diat nou? Ik heb dat villa'tje nog nooit gezien. Mis schien ben ik van m'n leven één of tweemaal op de Zeeweg ge weest en dan nog altijd op de fiets om een poosje naar het Bloemendaalse strand te gaan. En dan let je niet op de villa's, die er langs de weg staan. Maar ik zal het spoedig genoeg weten, ik spring meteen op m'n fiets en ik rijd naar de Oudegracht naar die notaris. Ik brand van nieuws gierigheid, dat kun je begrijpen." Vanzelf, zo'n erfenis krijg je deftig persoon, als ik plotseling niet elke dag. geworden ben?' »Dat hoeft ook niet, antwoord- De vrouw was stomverbaasd de de jongeman lachend, terwijl op een stoel neergevallen en keek hij een lepel met pap in zijn de glimlachende jongeman met mond stak. „Als je zoiets maar grQte ogen aan. „Jeetje," sprak ze eens in je leven krijgt, is het al éindelijk met een tikje jaloezie ruim voldoende, in haar stem, „wat bent U een Enkele minuten later reed geluksvogel, mijnheer Sweers. Klaas, dubbel goed gehumeurd Wie had ooit gedacht, dat U nog de Rijksstraatweg af in de rich- zo'n rijke oom had!" ting van de stad. Iedere keer, als Lieve mens, ik wist zelf niets hem een tram passeerde groette van zijn bestaan af tot op het hij joviaal zijn collega s en in- ogenblik, dat ik deze brief las. wendig dacht hij: Jullie moesten Kom op met je pap, want ik moet eens weten, dat ik vanmorgen vanmiddag naar die notaris toe. nog gewoon wagenbestuurder Om m'n erfenis in ontvangst te was en nu al villa-eigenaar. Ja, dat moment naar een 19-jarig meisje, A. M. van der A. uit Haarlem, dat van huis was weg gelopen. Op 15 Juni j.l. werd zij door Haarlemse rechercheurs aangehouden. Deze politie-men- sen hadden ondertussen reeds ontdekt, dat het meisje omgang had met een zekere R. de W. uit Amsterdam. Toen zij dan ook was aangehouden, werd haar het één en ander over deze De W. gevraagd. Zij vertelde, dat De W. degene ''was, die de roofoverval op een bejaarde manufacturier in Haarlem en op twee Amsterdam se taxichauffeurs had gepleegd- Tevreden met het resultaat van dit verhoor h'et werd in Am sterdam afgenomen gingen de rechercheurs in de Amsterdamse binnenstad een brodoje eten. Zij waren nog aan het zoeken naar een geschikt eethuisje, toen zij De W. pardoes tegen het lijf lie pen. Hij werd ingerekend en be kende de overval op de manu facturier en de twee taxichauf feurs. De Haagse recherche had in middels van de Amsterdamse po litie gehoord, dat een zekere W. II. van der W., bij de overval op „de Jockeyclub" betrokken zou kunnen zijn. Deze tip gecombi neerd met eeh zekere interesse in dc reeds gearresteerde R. de W. leidde de Haagse politie tot de volgende ontdekking: R. de W. was op 15 April naar Den Haag gekomen, waar hij met mej. Van der A. gedurende vier dagen onder een valse naam in een hotel logeerde. Op een avond is hij met haar naar „de Jockey club" gegaan waar zij zich, al weer onder valse naam, als lid lieten inschrijven. Eenmaal dit ontdekt hebbend, gingen de Haagse rechercheurs nog eens met De W. praten. Hij viel door de mand en legde een volledige bekentenis af. Daardoor konden op 16 Juni J. B. en E. H. J. aan gehouden worden. Ook zij be kenden. J. B. is een oud S.S.-er. Hij heeft nog 3V2 jaar gevangenis straf te goed. Bij de overval heeft hij een min of meer leidende rol gespeeld. R. de W., E. H. J. en V/. H. van der W. zijn onlangs als burgers uit Indonesië gerepa trieerd- Zij komen uit een goed milieu. Volgens het verhaal van de drie arrestanten is de overval op „de Jockeyclub" slechts door vier man gepleegd. De vierde man, W. H. van der W. is nog voortvluch tig. Na de overval zijn zij te voet vertrokken. Onderweg zijn ze op een late tram gesprongen. Per taxi hebben zij zich vervolgens naar een perceel in de Irisstraat laten brengen, waar Van der W- een kamer had gehuurd. Van hun wapens is alleen het dolkmes te ruggevonden. Het machinepistool dat E. H. J. volgens zijn zeggen in Port Said heeft gekocht het zou afkomstig zijn van Duitse dumps bij El Alamein zou J. na de overval in Amsterdam heb ben verkocht. De revolver zouden zij ergens in Zandvoort in het water hebben gegooid. Zoals reeds gemeld is de vierde dader nog voortvluchtig. De com missaris van politie, chef der cen trale recherche te 's-Gravenhage verzoekt de opsporing, aanhou ding en voorgeleiding van Willem Hendrik van der Werff, geboren te Bandoeng, 16 November 1925. zijn signalement luidt: c-a. 1.80 m lang, slank postuur, blond haar, draagt een khaki-over- hernd, khaki-d'as, bruine lange broek, bruine schoenen, even tueel lichte regenjas (trenchcoat model) met bolle knopen. De Haagse politie is van me ning, dat deze zaak niet tot klaar heid zou zijn gebracht, indien de recherche van Amsterdam, Haar lem en Den Haag hiet zo nauw zouden hebben samengewerkt. Het meisje, A. M. van der A- i ondertussen naar haar moeder teruggestuurd. Zij' schijnt niet schuldig te zijn geweest aan de overval. HOGE RAAD De moord op Keesje Vermeulen. De Hoge Raad heeft gisteren verworpen het cassatieberoep van M. H. K. te Rotterdam, die met bevestiging van een vonnis van de Rotterdamse rechtbank door het Haagse Gerechtshof is veroordeeld tot 8 jaren gevange nisstraf wegens doodslag op de minderjarige Keesje Vermeulen, gepleegd in de nacht van 3 op 4 October 1947 te Rotterdam- nemen," liet hij er op komisch- deftige toon op volgen. „Is het een mooi huis?" vroeg het kan raar lopen in de wereld. (Wordt vervolgd). Verdachte Kerseboom Ongelovige carabinieri er gens in Italië zagen Maan dagochtend een mét vruch ten beladen kerseboom staan, waarvan zij zeker wisten dat hij er de vorige dag nog niet was, zo meldit r.aidio Ro me. Zij vonden onder die boom een clandestiene opslagplaats van wapens. Vier „kwekers" zijn gearresteerd. wie ue malen Drunsiemdo- pion Kan speien. xvoiov Klesi leslafsky zal winnen, is een open vraag, maar ongetwijfeld zal Bronstein met zijn doelbewuste, reële stijl meer favoriet zijn dan Boleslafsky, wiens spel meer in tuïtie en fijnzinnigheid ademt. Boleslafsky is de fijne, beschaaf- echter de oude variant)8. Pa6; 9. Rc3 (komt ongeveer op hetzelfde neer als Rf8) Pe7 (op f6 krijgt wit met Dd6 en 0O-0 prachtige aanvalskansen voor zijn pion. De tekstzet is ontdekt door Bronstein, die hem voor kco, jT&jt en mat), Kcö24. Dd6f, Kf6 (men ziet, dat zwart geen rust gelaten wordt, het ge volg van de aanvankelijke ach terstand in ontwikkeling). 25. Ph6, Tglt; 26. K(12, Kg7; 27. Pg4 (dreigt De7t, Kg8, Ph6t en mat), Tg4: (de enige parade); z». cd3:, 29. Tg3t (29. Dg5t? Kf8, 30. Th3, De5! enz.) Dg3:, 30. hg3:! met verovering van pion d3). 29. Dh6—g5t, Kg8—f8; 30. Te3h3, Zwart geeft op. v. H. hebben gewend, tegen deze plan nen bezwaren indienen bij de Kroon. Terneuzen, 16 Juni 1950. Het Hoofd van het Gemeente bestuur, P. TELLE GEN

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2