Nieuw-Guinea in de Eerste Kamer (X I Tegen pijnen! "WITTE ie van Dr. Ir. Z. Y. van der Meer over „woningbeleid De komende Europese betalingsunie Overeenstemming tussen de Franse C.G.T. en de Duitse F.D.G.B. Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen TeL 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. WOENSDAG 21 JUNI 1950. 6e Jaargang No. 1454. Verschijnt dagelijks - N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 ct; minimum per advertentie 1,58. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meet. 12 ct Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot dei namiddags 2 uur. Bekrachtiging ener ordonnantie In de Eerste Kamer kwam gisteren m behandeling het wetsontwerp tot bekrachtiging ener ordonnantie betref fende Nieuw-Guinea, die de instelling betreft van een algemeen uitvoerrecht. In de plaats van het tot maximaal 20 procent geheven overgangs-uitvoerrecht is gekomen een algemeen uitvoerrecht van 8 procent met mogelijk heden van verlaging of vrijstelling van belasting. belangrijke verklaring POEDERS- CACHETS-TABLETTEN WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. v.m. 6.21 6.56 7.36 7.46 sing" De „Osservatore Romano" over de „vredescampagne van Stockholm" Hel aantal ongelukken in West-Bengalen Door stormen en overstromin gen zijn in de Noordelijke districten van West-Bengalen in de afgelopen twee weken min- tens 130 personen omgekomen en veel meer gewond, aldus schatten functionarissen, die belast zijn met de hulpverlening in deze gebieden. Door „ongeëvenaarde" aard verschuivingen waren te Dar- jeeling 105 personen omgeko men, aldus verklaarden zij. Onderhandelingen over vrijlating van Sanders Massa-Röntgenonderzoefc op T. B. C. Onvermoeide strijd tegen pseudo vogelpest te Barneveld amiddags 2 uur. en veel betere Azië", schrijft raid Tribune". Birma en de n deze landen rheersing, dan onafhankelijke toe in staat is oplossen van meer naar Je rigade iemonstratie in tenrijk e pers wordt he rd tegen deze de- jdens welke de zwarte rijbroek en wit hemd én zoals de unifor ms was vóór de het dragen van nd in Oostenrijk ranten droegen m, het symbool -Germanisme in ;ij zongen nazi- idt S. 0. S. uit nferentie lan-Schuman De heer Jonkman (Arb-) acht de toekomst van Nieuw-Guinea een belangrijk vraagstuk, belang rijk voor Nederland met het oog op onze verantwoordelijkheid nu en later. Bij dit wetsontwerp komt een sterke wetgeving aan de orde. Spr. herinnert aan de schrifte lijke behandeling door de Eerste Kamer, opmerkend, dat het hui dige rijksdeel Nieuw Guinea heel iets anders is dan het vroeger overzeese gebiedsdeel. De regering blijft de medewer king van het parlement vragen voor de bekrachtiging ener or donnantie, vastgesteld voor de souvereiniteitsoverdracht en be stemd voor het oude Indonesië. Zij stelt zich op het standpunt, dat bepaalde punten van de oude en de nieuwe staatsregeling van kracht zijn. Van de aanvang af heeft de regering de zaak als een formaliteit beschouwd. Naar sprekers oordeel doet de regering het beste het voorstel in te trekken of op te schorten tot het wetsontwerp ter bevestiging van de bewindsregeling Nieuw Gui nea is behandeld in de beide Ka mers. Het zal hem moeilijk val len thans voor te stemmen. De heer De Zwaan (C.H.) ver klaart, dat het telkens terugke rende woord „onderhandelingen" zijn partij niet bevalt. Spr. vraagt wat er tegen is de behandeling op te schorten tot de perspectie ven er om heen zijn opgeklaard. Hij behoudt zich zjjn steun voor- De heer Molenaar (V.V.D.) is van oordeel, dat het niet juist is terug te grijpen naar de Indische staatsregeling, nu er voor Nieuw Guinea een speciale regeling is. Spr. meent, dat er niet het minste bezwaar tegen is, dat het wetsontwerp verworpen wordt. De regering kan dan met een nieuw komen. De minister zonder portefeuille de heer Göhzen noemt het wets ontwerp een kwestie van vrij eenvoudige aard. Het is blijven liggen tot na de souvereiniteits- ov erdracht. Wanneer tot verwerping w°rdt overgegaan, zal de regering de gouverneur van Nieuw Guinea opdracht geven de ordonnantie in te trekken en dan zal 20 pro cent uitvoerrecht worden gege - ven. De minister van Uniezaken en Overzeese Rijksdelen, de heer Van Maarseveen, merkt op, dat dit laatste toch niet de bedoeling der Kamer kan zijn. In vertraging van het ontwerp ziet spr. evenmin heil. VAN DE MINISTER. Er bestaat een zekere ontstem ming over het feit, dat de rege ring de Kamer niet genoegzaam heeft ingelicht over haar voor nemens ten aanzien van Nieuw Guinea. Ik geloof, aldus minister ,Van Maarseveen, dat het wetsont werp, dat thans in behandeling is, niet de meest geschikte aan leiding was om de voornemens van de regering ten opzichte \an Nieuw-Guinea uiteen te zet ten. In de Memorie van Toelich ting op de rijksbegroting voor het dienstjaar 1950 is een uiteen zetting gegeven omtrent de be windvoering in Nieuw-Guinea, de taak waarvoor de nieuwbe noemde gouverneur van Nieuw- Guinea staat, de militaire be scherming van Nieuw-Guinea, de bevoorrading van dat gebiedsdeel het geldwezen, de immigratie, onderwijs en de aantrekking van buitenlands kapitaal. De regering heeft dus wel de gelijk aan de Staten-Generaal inlichtingen terzake verstrekt. Zij stelt zich voor daarmede voort te gaan naar gelang aan de hand van recente ervaringen de alge mene doelstellingen voor verde re concretisering vatbaar zijn. Nederland heeft tot taak Nieuw- Guinea tot ontwikkeling te bren gen, hetgeen wil zeggen, dat de bevolking van Nieuw-Guinea moet worden opgebeurd uit het primitieve stadium van bescha ving, waarin ze op dit ogenblik verkeert. Vóór alles zullen wij onze aandacht moeten concen treren op de bevolking zelve. De economische ontwikkeling eist nog diepgaande onderzoekingen, weloverwogen voorbereiding, ge leidelijke uitbreiding en verbete ring van het overneids-apparaat in Nieuw-Guinea. Overhaasting zou slechts kunnen schaden aan de te betrachten doelmatigheid bij de uitvoering van de grote culturele, sociale en economische taak van het Nederlands be stuur over Nieuw-Guinea. In dien men in dit verband nagaat wat het belang van de bevolking van Nieuw-Guinea eist, dan is het niet twijfelachtig, dat dit be lang volstrekt vordert, dat Ne derland zijn taak ten aanzien van Nieuw-Guinea voortzet. Indone sië is vooralsnog niet bij machte deze taak van Nederland over te nemen. Zo heerst er in Indone sië een ontstellend tekort aan onderwijskrachten, een tekort dat nog in de naaste toekomst dreigt vergroot te worden doordien vele Nederlandse onderwijskrachten uit hoofde van de slechte mate riële positie, waaronder zij hun werk in Indonesië thans moeten verrichten, er naar hunkeren om naar Nederland terug te keren. Op medisch terrein bestaat in vele delen van Indonesië eén noodtoestand door gebrek aan een voldoend aantal medici. Ook op technisch gebied kan Indone sië met de krachten waarover het zelf beschikt, bij lange na niet volstaan. Onder die omstandig heden zou het niet in het be lang van de bevolking van Nieuw-Guinea zijn, wanneer de last om Nieuw-Guinea tot ont wikkeling te brengen op Indone sië werd afgewenteld- Ik twijfel niet aan de goede wil van Indonesië ten opzichte van Nieuw-Guinea, maar goede wil alleen is niet voldoende. Men heeft opgemerkt, dat Ne derland minder geschikt zou zijn om Nieuw-Guinea te besturen, omdat op Nederland het stigma van koloniale overheersing zou drukken. Ik geloof, dat men zo sprekende aan Nederland een historisch onrecht aandoet. Ook in Indonesië is de Nederlandse poiltiek in deze eeuw gericht ge weest op de behartiging van de sociale, economische en culturele belangen van de bevolking van Indonesië. Dit streven heeft in de souvereiniteitsoverdracht haar afsluiting gevonden. Dat deze De financiële Reuter schrijft: redacteur van medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. Nog onweerskansen Half tot zwaar bewolkt met enkele regen- of onweersbuien. Zwakke tot matige wind hoofd- zakelyk tussen Zuid-Oost en Zuid West. Iets koeler dan gisteren. DONDERDAG 22 JUNI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden ZON- EN MAANSTANDEN. Juni Opk. Ond. Opk. Ond. 21 22 23 4.19 4.20 4.20 21.04 21.04 21.04 10.24 11.45 13.08 Wanneer de overeenkomst de grote lijnen volgt, die tij dens het weekend te Parijs werden goedgekeurd, zullen er naar te Londen werd vernomen bepalingen in worden opgeno men, die het maken van onder scheid op handelsgebied ver bieden. Volgens de voorgestel de bepalingen zal een land, wanneer het bijvoorbeeld de invoer uit België of Engeland wil beperken, ook de invoer uit alle andere Europese Mar shall-landen moeten beperken. Zodra de Europese betalings unie in werking treedt men hoopt, dat zij op 1 Juli a.s. in werking zal kunnen treden zal ook liberalisatie van de in voer door Engeland en andere landen, die op het ogenblik Bel gië, Zwitserland en West-Duits- land daarvan uitsluiten, moeten worden uitgestrekt tot alle lan den, die deel uitmaken van de organisatie voor Europese econo mische samenwerking. De unie zal' gelden totdat zij vervangen wordt door één of an der ruimer multilateraal stelsel, of tot het einde van de Marshall hulp over twee jaar. Dit hangt ervan af, welke van deze perio den de langste is. De quota zul len kleiner zijn dan de door En geland voorgestelde en voor een groter deel' uit goud bestaan. Zij zullen 15 procent bedragen (En geland had 20 procent voorge steld) van de omzet in 1949 van n.m. elk land met alle andere Euro- 6.40 pese landen der Marshall-hulp 7.15 en de overzeese monetaire gebie- 7.55 den van die landen. 8.05 De maximum goudbetalingen volgens een progressieve schaal zullen 40 pet. (Engeland had 25 pet. voorgesteld) bedragen van dt quota. De maximale goudbe- 0.13 taling of goudontvangst van enig 0.25 land zal daardoor 6 procent (En- 0.36 geland had vijf procent voorge steld) bedragen van zijn omzet in 1949. België, waarvoor een quo tum van 12% procent werd vast gesteld in plaats van de algemeen gelden van 15 procent, heeft het recht weten te verkrijgen naar verhouding minder cerdiet te be hoeven te geven dan andere lan den. Zwitserland werd bereid ge vonden meer crediet te geven. De te Parijs bereikte overeen komst moet nog door verscheide ne regeringen worden goedge keurd. Het speciale compromis voor België zal moeten worden goedgekeurd. Het speciale com promis voor België zal moeten worden goedgekeurd door de Bel gische regering en de Washing- tonse autoriteiten voor de Mar shall-hulp. De mening bestond echter, dat „alle voornaamste horden tijdens het afgelopen weekend genomen werden." Te Parijs werd overeenstem ming bereikt over een stelsel van crediet geven en nemen, dat in werking zou treden, wanneer landen hun quota in de unie had den uitgeput. Wanneer het quo tum van enig land bijna zal zijn uitgeput, zal er onderhandeld moeten worden over dit soort ciedieten. Elk land van het con tinent zal voor dat deel van zijn overschot of nadelig saldo, dat in ponden sterling ontstond, in ster ling crediet verlenen of opnemen, in plaats van in de eenheden van de unie. Dit zal geen invloed hebben op de goudverplichtingen van Engeland of enig ander land van de unie. Goudbetalingen zul len afhankelijk zijn van het over schot of nadelig saldo van elk land en niet van het feit, of het ontstond of gedekt werd in pon den in plaats van in eenheden van de unie. Ponden sterling, die worden gebruikt voor de finan ciering van de handel in het ge hele Europese en overzeese ge bied, dat de unie omvat, zullen dus hetzelfde maximale inwisse- lings-percentage van 40 procent hebben als de eenheden van de I unie. overdracht in het Nederlandse volk een veel omstreden feit is geworden, vindt zijn verklaring in de omstandigheid, dat niet ieder in Nederland ervan over tuigd was, dat de ontwikkeling van het Indonesische volk en de Indonesische maatschappij zo ver gevorderd waren, dat de souve- reiniteit zonder schade kon wor den overgedragen. In beginsel hebben alle be langrijke Nederlandse partijen steeds verklaard, dat het souve- rein maken van het Indonesische vclk het onveranderlijk doel van de Nederlandse politiek moest zijn. Hoe weinig van koloniale overheersing door Nederland mag worden gesproken, leert de verhouding waarin Nederland staat tot Suriname en de Antil len. Ten aanzien van deze ge biedsdelen, die een eigen rege ring hebben en een eigen volks vertegenwoordiging, aan welke de behartiging van de autonome belangen van die gebiedsdelen is toevertrouwd, heeft de Neder landse regering het steeds ais haar roeping gezien om bij te dragen tot verhoging van de geestelijke en stoffelijke welvaart dier gebieden met terzijdestelling van elke gedachte aan overheer- Ik meen mg hiertoe te mogen bepalen en de slotsom te mogen trekken, dat alles er voor pleit dc Nederlandse souvereiniteit over Nieuw-Guinea ook na afloop van dit jaar te bestendigen in het waarachtig belang van het volk van Nieuw-Guinea. De heer Jonkman (Arb.) hand haaft zijn bezwaren en stelt voor de verdere behandeling te schor sen tot een nader door de voor zitter te bepalen dag, waarbij dan tevens de andere vier ontwer pen inzake Nieuw-Guinea behan deld kunnen worden. De heer Molenaar (V.V.D-) zegt het nut van uitstel niet in te zien. Minister Götzen merkt op, dat het aannemen van dit wetsont werp niet prejudicieert op aan vaarding der andere vier ontwer pen. Spr. verklaart zich intussen bereid zich bij het voorstel- Jonkman neer te leggen. Dit voorstel wordt aangenomen met 23 tegen 7 stemmen. (Van de K.V.P. stemden tegen de heren Steinkuhter, Kerstens, De Bruijn, Kropman, Kuiper, Van Veltho- ven en Beaufort). Te Rotterdam begon Maan dagmorgen de ledenvergade ring van het Nederlands Insti tuut voor Volkshuisvesting en Stedebouw. Dr. Ir. Z. Y. van der Meer, directeur-generaal van het Ministerie van Volks huisvesting, hield een inleiding over enige actuele vraagstuk ken van het woningbeleid. Spr. merkte op, dat het wo- ningpeil beheerst wordt door het welvaartspeil, de huurpolitiek en de overheidsvoorschriften. Er is een grote achterstand in te halen van de oorlogsverliezen. Ongeveer een derde van ons nationaal vermogen is verloren gegaan. Van belang is, wat de toekomst zal brengen. De ont wikkeling is tot dusver gunstig geweest, doch tijdige maatrege len zijn gewenst, bijv. door het voorrang geven aan woningen voor de industrie en door veria Het blad van het Vaticaan, de „Ossevatore Romano" publiceert een scherpe aanval op de door de communisten geïnspireerde vre descampagne, welke te Stock holm is begonnen. Drie Katholie ke Bisschoppen, die het beroep ondertekend hebben, hadden ver klaard niets met de campagne te maken te hebben. „Geen Katho liek, die de vrede wenst te steu nen, behoeft een beroep, opge steld door de communisten en hup medestanders, te onderteke nen. Wij werken voor vrede, om dat dit onze plicht is en op het ogenblik, dat wij hiermede op houden, houden wij op Christe nen te zijn", aldus het blad. De communisten hadden niet het recht het witte kleed van de vrede te dragen. Zij waren auto maten geworden, die gehoor zaamden, geloofden en streden op last van gewetenloze leiders die niet zouden aarzelen, zoge naamd in het belang van de wer kende klasse stromen bloeds te doen vloeien. De leiders lieten immers ook passief toe, dat de atoombom op Hirosjima gebruikt werd tegen ongewapende men sen, terwijl zq het hadden kun nen voorkomen. ging van de kosten van de inves tering in de woningbouw. Ten aanzien van de huurpolitiek van te lage huren op de duur moet leiden tot verlaging van het woningpeil. „Wanneer we niet spoedig weer komen tot die toe stand, dat voor de valide arbeider op rendabele wijze een goede wo ning gebouwd kan worden, zal dit tot gevolg hebben, dat er een slechtere woning voor hem ge bouwd wordt, die wel rendabel is öf er zal niet voor hem gebouwd worden, wat nog erger is." In de eerste jaren zal er aan dacht moeten geschonken worden aan de huisvesting van kleine ge zinnen. Voor deze gezinnen is hét meergezinshuis de aangewezen oplossing. Het bezwaar van de oude fi nancieringsregeling was de grote afhankelijkheid van de woning bouwverenigingen van gemeente en rijk, terwijl deze een grote be- moeiïng hadden in de regeling- In het Woningbesluit 1948 is gestreefd naar zelfstandigheid van de woningbouwverenigingen en de gemeenten.' Er zullen nu drie veranderingen komen. In de eerste plaats zal de bepaling der vaste bijdragen ge schieden naar het aanwezige woongerief. Verder zal in afwijking van de testaande regeling, die gebaseerd is op een rentevoet van 4 een rentevoet voor de goedkope bouw van waarschijnlijk 3% °/o worden aangehouden. Tenslotte zal men bij de nieuwe regeling afstappen van de theoretische huurvaststel- ling. NIEUWE AARDAPPELEN VOOR DE KONINGIN. Van de eerste nieuwe aardap pelen, die op de veiling te Berli- kum werden aangevoerd, is een mandvol verzonden aan Koningin Juliana en één aan de Commissa ris der Koningin in Friesland. Op een persconferentie te Parijs van het door communisten over heerste Franse vakverbond C.G.T. is medegedeeld, dat vertegen woordigers van de C.G.T. en de F.D.G-B. (het „vrije Duitse vak verbond") 14 en 15 Juni te Ber lijn vergaderd hebben „teneinde plannen uit te werken voor een effectieve samenwerking tussen de Franse en Duitse werkende klasse voor de totstandkoming van 'n hechte en duurzame vre de, de strijd tegen de wederge boorte van het fascisme en de verdediging van de levensbelan gen van de loonverdieners." De samenwerking zou o.m. tot doel hebben: 1. De strijd tegen het ontsche pen van oorlogsmateriaal in West-Duitse en Franse havens te blijven voeren en in kracht te doen toenemen. 2. In Duitsland en Frankrijk te strijden tegen de „door Ameri kaanse imperialisten geleide po gingen om de staal- en kolen- industrie van West-Duitsland, Frankrijk en andere West-Euro- pese landen te concentreren" en te strijden voor de verwerping an het plan-Schuman „als een nieuw accent van de Amerikaans- imperialistische oorlogsvoorberei dingen". De woordvoerder van het Brit se Ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een sterke aandui ding gegeven, dat Engeland met Hongarije onderhandelt over vrij lating van de Engelse zakenman Sanders, die door een Hongaarse rechtbank wegens „spionnage en economische sabotage" tot 13 jaar gevangenisstraf is veroordeeld. Hij weigerde echter desbetref fende persberichten uit Wenen te bevestigen. In welingelichte kringen te Londen gelooft men, dat de Brit se stappen onafhankelijk worden genomen van de Amerikaanse, die naar gemeld, tot vrijlating van Vogeler zullen leiden. De gemeenten Schiedam, Vlaar- dingen, Maassluis, Rozenburg en Maasland, welke gelegen zijn in het gebied, dat onder het dis trictsconsultatiebureau voor tu berculose te Schiedam ressor teert, hebben tezamen met de Provinciale Zuid-Hollandse Ver eniging tot bestrijding der tb.c- een stichting in het leven geroe pen, welke tot doel heeft het on derzoek der bevolking op tuber culose. De vereniging heeft aan de Pi ovinciale Staten verzocht een bijdrage van 10.000 te verlenen in de kosten van aanschaffing van een mobiele apparatuur voor massa-röntgenonderzoek. Gede puteerde Staten stellen voor de gevraagde bijdrage te verlenen. De Provinciale Vereniging heeft nog medegedeeld, dat het in haar voornemen ligt ten behoeve van het onderzoek der bevolking In elk district een stichting in het leven te roepen. Pseudo-vogelpest fce Barnieveld. Sinds Vrijdag jü. toen voor de gehele gemeente Barneveld een ophofogebod wend' afgekondigd wenden 2 nieuwe gevallen van vogelpest gemeld. De politie is thans cüruk in de weer met de controle op de naleving- van het ophokgebad. Aanvankelijk hield dit in dat het pluimvee beslist in het hok moest, maar zich mee en bevoerderde ziekte zij het dan geen pest on der de kippen. Thans mogen de kippen ook buiten lopen, ais het terrein van 'n ander pluim- veebearijf gescheiden wordt ge houden door middel van gaa^ zodat toch het oon.aot tussen kippen van verschillende aan grenzende bedrijven vermeden wordt. Een aantal processen- verbaal is niet uitgebleven, maar alls daarna onmiddellijk -tot op- hokken werd overgegaan werd de piuimvtrestapel nog niet ver nietigd. Ondertussen zijn er bespre kingen gaande om ook in ge meenten grenzende aan Barne veld 'n ophokgebod af te kon- digen. Te Scherpenzeel werd het reeds uitgevaardigd, te-wijl zeer binnenkort die gemeente Ede vermoedelijk hei Noordelijk, deel, omvattende Nederwoud. Ovrwoud, De Valk en Hars kamp zal afzonderen. Volgens een bericht zou daar reeds een geval van pseudo- vogelpest geconstateerd zijn, maar dit was niet het geval. i regels 60 c«tt; t; minimum per immer of Aires er. de Archipel.. reme nationalist tor de Nederian- sstigd, door hen of indirect vee- de Nederlanders, „anti-koloniale" niet spoedig ver moet eventueel orden, wil Indo- stische oplossing ;nde binnenland- ti vinden". >esluit: „Of een Dssing al of niet or de laatste ont vet men neg af- ordelen naar be- akiarto heeft de mg zich gecotn- ;t het unitaristi Poch het zal een staatsmanschap toers naar de Zin len van de wijd ndomesische be en, waarvan ve- f zorg maken om kwestie van Re- r dan om de ver verwijderde die misschien id is, overheerst omende maanden ïslissend belang ist van Indonesië ■rt de G-brigade van repatriëring, iiiecteur van de te Djakarta he1 :post naar de mi- deze brigade te le kans groot ia, let meer ontvan- gade behoren al die met bet Cy aan ge duid en de iterie 421 tot en Graz te Wetten berichten heeft politie de hand aantal Pruisische ter gelegenheid newendeplechtig- „Bond der Onaf - een nazistische e, waren opge- g Vrijdagmiddag O. S.^seinen op lig waarvan men het ten Oosten engroep de Or- nd) in zee is ge- vermoedelijk ecu R.A.F. In dez'. .t n.l. geen Spit- Temeuzen Hansweert Walsoorden 11.38 12.02 11.48 12.12 ZON- EN MAANSTANDEN. Juni Opk. Ond. Opk. Ond. 24 4.20 21.04 14.33 0.48 25 4.20 21.04 16.03 1.— 26 4.21 21.04 17.37 1.16 Doute wordt ge volgd Clublokaal Noordstraat, Herengracht, De Jongestraat; Markt, Burg. Geillstraat, Arse- niaalstraat, Nieuwstraat, West- kolkstraat, Dijkstraat, Korte Kerkstraat, Noordstraat, Axel- sebrug, Axelsestraat; Tuinstraat, terrein Emmalaan. Om half de speciale Anjerdag-stand in de Noordstraat en te Sluiskil aan de stand Kanaalweg en tij dens het concert op heden avond. Wij wekken U gaarne op het Anjerfonds met milde hiamd te steunen. 1 Verder is nestoren ae i mil liard francs overwaarde van de Belgische goudvoorraad, welke is ontstaan door de herwaarde ring van de franc, te beschou wen als een conjunctuurreserve, die slechts zal worden aange- i sproken indien de omstandig heden dit nodig maken. 6 Aug. Handicap-wedstrijd op de Maas voor alle bootjes met buitenboordmotor. 7 Aug. Uitstap naar de Belgi sche Ardennen en garden partij te Ohaudfontaine. 8 Aug. Uitreiking van de Pa vilion d'Or, van de bekers en der leiders werd door een hon derdtal Lagerhuisleden van bei de zijden gevolgd. Terwijl aldus een gedeelte van de Lagerhuisleden de lang uit gestelde nachtrust ging genie ten, werd de bespreking door de overblijvenden voortgezet. t t, de geestelijke ït plan-Schuman. ig verklaard, dat ;eds besprekingen d over talrijke le uitvoering van gsprogram en de vestiging van een hoge productie en goede betrekkingen tussen werknemers- en werkgeversor ganisaties; de wetgeving ten be hoeve van betere arbeidsvoor waarden en een maximale wel vaart der steenkool- en staal industrie en over de herverdeling van fabrieken.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1