Prins Bernhard reikt onderscheidingen uit De Europese betalingsunie Nederland en het geslacht Roosevelt Verkiezingen in Noord-Rijnland-Westlalen Mevrouw Roosevelt in ons land aangekomen ie van Koninklijk bezoek aan Zeeland De Socialistische Conferentie over het plan-Schuman WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. België"en de^Europese betalingsunie De communisten West-Duitsland Nieuw Zeeland wil zijn Senaat afschaffen De geschiedenis van de Verenigde Staten is in enkele opzichten niet los te maken van een Nederlandse achter grond. Pieter Stuyevesant's naam is onverbrekelijk ver bonden met de naam New York en voorts herinneren honderden namen van Amerikanen er aan, dat de wieg van hun voorvaderen in de lage landen langs de Noord zee heeft gestaan. Aanslag op de President Van Urugey? De strijd in Indo-China Een half milliard Dollar in veel betere Azië", schrift •aid Tribune". Birma en de n deze landen ■heersing, dan onafhankelijke toe in staat is oplossen van meer naar de figade lemonsiraiie in :enrijk di S. 0. S. uH rifereniie lan-Schuman Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent Losse nummers 6 cent DINSDAG 20 JUNI 1950. 6e Jaargang No. 1453. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm li ct; minimum per advertentie 1,50. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meet: 12 ct Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot dee namiddags 2 uur. Ingeleid door trompetgeschal heeft Prins Bernhard gisteren in de Ridderzaal namens de Konin gin ruim tweehonderd onder scheidingen uitgereikt. Burgers, officieren, onderofficieren en sol daten werden onderscheiden met bronzen leeuw (45), bronzen kruis (80), kruis van verdienste (55) of vlieger-kruis (25). Mannen van de koopvaardij, vrouwen en mannen uit het verzet, officieren, onder officieren, soldaten en verpleeg sters van het K.N.I.L., van Mari ne, Lucht- en Landmacht ver schenen stuk voor stuk voor de Prins en kregen hun decoratie opgespeld. Met allen wisselde deze enige hartelijke woorden en eén stevige handdruk. Velen hun ner bleek de Prins persoonlijk te kennen, hetgeen voor hem, naar hij in een korte toespraak aan het begin van de plechtigheid Naar wij vernemen zal de Koninklijke Familie deze zomer een bezoek aan Zeeland bren gen. Het staat nog niet vast wanneer dit precies zal zijn. SOCIALISTEN ZIJN HET NIET EENS. ENGELSEN AFWIJZEND. Labour's bezwaren tegen het plan-Schuman blijven bestaan, zo heeft Guy Mollet, de secreta ris van de Franse socialistische party, na afloop van de Londen- se conferentie verklaard. Ons streven, dat gericht is op de vor ming van een super-nationaal ge zagsorgaan, dat de Europese steen- en staalfusie moet bestu ren, zo voegde hij er aan toe, werd gesteund door de Belgische, Nederlandse, Italiaanse en Oos tenrijkse delegaties. Een uitzondering vormden de Scandinavische afgevaardigden en de vertegenwoordigers van de Duitse sociaal-democratische par tij, die geen mening in dit opzicht huldigden, maar die daarentegen heftig geprotesteerd hebben tegen het internationale orgaan voor het Ruhrgebied. „Mijn compromis-voorstel om aas het slot van de goedgekeurde resolutie te verklaren, dat de Europese steenkool- en staalfusie als voornaamste doel heeft de vorming van een super-nationaal gezagsorgaan, maar dat voorlopig de uitvoering van het plan-Schu man aan een inter-gouvernemen- teel lichaam moet worden toe vertrouwd, stuitte op het totale verset van onze Engelse makkers en dit betreur ik", aldus Mollet. In een voorlopige vrij vage ver klaring worden de voorstellen van Schuman „een moedig voorbeeld van Europees initiatief" genoemd. De socialistische leiders verkla ren zich met de algemene doel stellingen van het plan eens. Zijn voornaamste doel moet zijn, de werkelijke vraag naar Europese steenkool en staal uit te breiden ten einde in de ware noden van Europa en de wereld te voorzien, aldus de verklaring. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot Dinsdagavond. Onvast weer. Verandelijke bewolking met kans op een regen- of onweers bui, voornamelijk in de Zuidelij ke helft van het land. Zwakke tot matige wind hoofdzakelijk tussen Oost en Zuid. Iiets warmer dan de afgelopen dagen. WOENSDAG 21 JUNI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 5.34 6.09 6.49 6.59 n.m. 5.53 6.28 7.08 7.18 zside, deze opdracht van de Ko ningin dubbel prettig maakte. „Het is mij een eer en een voor recht", zo zeide Prins Bernhard, „om U in naam der Koningin deze onderscheidingen uit te rei ken en eveneens om U de hand te mogen drukken. Want U allen hebt Uw plicht gedaan op een wijze, die mij, zowel als allen van ons volk steeds ten voor beeld zal dienen." In het bijzon der bracht de Prins hulde aan de dames. „Indien er nog sprake zou zijn van het zwakke geslacht, dan is dit na Uw daden wel definitief van de baan". Nadat Z.K.H. allen namens de Koningin geluk gewenst had, werd de ban geopend met Trom petgeschal. Bij de plechtigheid waren de minister van Uniezaken Mr. J. H. van Maarseveen, Mr. W. H- Foc- kema Andrea, Staatssecretaris van Oorlog, de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland Mr. L. A. Kesper, de Haagse burgemees ter, vele officieren Zee-, Lucht en Landmacht, alsook tal van burgerlijke autoriteiten aanwezig. Na afloop van de plechtigheid werd de erewijn rondgediend. In een verklaring, die o.m. on dertekend werd door Josef Schappe, gewezen hoofdredac teur van het communistische blad „Freies Volk", en door Georg Fisher, gewezen lid van het secretariaat van de commu nistische partij van Beieren, zeg gen de vroegere communistische leiders o.m. dat de arbeiders massa inziet, dat de huidige lei ders van de communistische partij volledig afhankelijk zijtn van de Russische opvattingen inzake buitenlandse politiek en dan ook weigert hen te volgen". Verder wordt gezegd, dat tien duizenden leden van de commu nistische partij zich afzijdig houden en wachten op het ont staan van een nieuwe commu nistische beweging, die op Duit se leest geschoeid is. Het kabinet van de Belgische eerste minister deelt het volgen de mede: in ZON- EN MAANSTANDEN. Juni Opk. Ond. Opk. Ond. 21 4.19 21.04 1024 0.13 22 4.20 21.04 11.45 0.25 Wegens het „catastrofaal ver lies" van de communistische partij bij de verkiezingen in Noordrijn-Westfalen, hebben verscheidene gewezen partijlei ders, die wegens „Titoïsme" uit het partijbestuur werden gezet, de West-Duitse communisten er toe aangezet binnenkort een congres te houden" om de socia listische beweging in Duitsland te redden". De Nieuw-Zeelamxise Senaat aal in die volgende Parlements- zitttog worden opgeheven, zo heeft Minister-Presidient Sydney Holland Maandag meegedeeld. De Premier, wiens partij bij «de verkiezingen van vorig jaar die Latboumegering heeft versla gen, aeide, daif de 25 leden van die huidige Senaat die niet glekozen, doch benoemd zijn in meaderheid die Labourpartij .si beunen. De Regering is van plan bin nenkort voldoende nieuwe le den te benoemen om te verzeke ren, dat de Senaat zich zalf op heft. In het kader van het Bel- gisch-Sowjet-Russisch handels- accoord zijn aanvullende contin genten goedgekeurd ter waarde van fr. 1500 millioen. Deze nieu we overeenkomst geldt tot het eind van het jaar. België zal voornamelijk tarwe invoeren uit de Sowjet-Unie en machines uit voeren naar dit land. Een van de meest beroemde namen in dit opzicht is die van het geslacht der Roosevelts. Het is dan ook niet zonder reden, dat Mevr. Eleanor Roosevelt Oud- Vossemeer op Tholen zal bezoe ken. Want uit deze streek komen de voorvaderen der Roosevelts. Eén van hen, Claes Maarten (of Maartensen) vertrok in 1651 naar Amerika en werd daar de stamvader van het beroemde ge slacht. Deze Claes noemde zich Claes Martenszoon van 't Rosevelt. Hij kwam n.l. uit het Westelijk deel van de 1500-gemeten polder tus sen de gemeenten Tholen en Poortvliet, een streek waarop twee boerderijen moeten hebben gestaan en die het Roosevelt werd genoemd. In 1643 was Pieter Jorisse be woner van een der boerderijen en hij kwam in de officiële stuk ken voor als Pieter Jorisse, land man op het Roosevelt. „Op het Roosevelt" was dus oorspronke lijk geen geslachtsnaam, maar een plaatsaanduiding. Twee zoons van Pieter Jorisse erfden zijn nalatenschap, waarvan Joris Pieterse van 't Roosevelt, ge boortig uit Tholen, zich te Oud- Vossemeer vestigde. Hij kocht in 1648 daar een boerderij, be staande uit een huis met twee schuren, een bakkeet, hof en boomgaard, aldus de officiële stukken. Deze boerenbehuizing stond aan de huidige ring te Oud-Vos- semeer op de hoek van de Mo lenstraat, waar thans „Huize Roosevelt" staat. Een kleinzoon van Joris Pieter se van 't Roosevelt, Johannis, was schoolmeester te Scherpe- nisse. Deze noemde zich niet meer „Van 't Roosevelt", maar „Van Roosevelt". De laatste „Van Roosevelt" te Oud-Vossemeer kwam op 2 April 1795 te overlijden, oud 65 jaar. Zij was Helena van Roose velt. In Oud-Vossemeer zijn nog en kele dingen die herinneren aan de Van Roosevelts. Zo hangt boven de schoorsteenmantel op het gemeentehuis een schilder stuk voorstellende de godin der gerechtigheid. In de brede zwarte lijst bevindt zich boven in het midden het wapen van Oud-Vossemeer en aan de rech ter- en linkerzijde vindt men zeven wapens van zeven fami lies. Eén van deze wapens is het wapen „Van Roosevelt". In de oude Ned. Herv. Kerk trekt een grote koperen twaalf armige kroon de aandacht. Op de koperen bol vindt men de volgende inscriptie: .Johannis van Roosevelt, in leven school meester te Scherpenisse zoon van wijlen Pieter van Roosevelt, in leven schoolmeester en kos ter te Oud-Vossemeer, offreert dit aan en ten geschenke van deze kerk. Sterft den 26 Octo ber 1787". Een ander historisch stuk is de aan de kansel bevestigde bronzen lezenaar met het wapen van de familie Isebree. Deze lezenaar was in 1769 door de heer Johan Isebree, regerend burgemeester van Goes, gehuwd met vrouwe Catharina Elizabeth van Roosevelt ten geschenke gegeven aan de Waalse kerk te Goes, met bepaling dat bij mo gelijke ontvinding dezer kerke lijke gemeente dit geschenk aan de Hervormde gemeente te Oud- Vossemeer zou toevallen. Dit gebeurde in 1856. Ook op het zich in deze kerk bevindende doopbekken komt een inscriptie voor, die aan de familie Van Rosevelt, gehuwd met een zoon van de heer Mr. Johan Pieter Reexstoot, burgemeester van Tholen, later Raadspensionaris van Zeeland. Terneuzen Hansweert Walsoorden .1 TT.DW 11.38 11.48 ZON- EN Juni Opk. 4.20 4.20 4.21 MAANSTANDEN. Ond. Opk. Ond 24 25 26 21.04 21.04 21.04 14.33 16.03 17.37 uij vitt Twg»»» route wordt ge- oio volgid Clublokaal Noordstraat, 12-12 Herengracht, De Jongestraat; Markt, Burg. Geillstraat, Arse- maalstraat, Nieuwstroat. West- kolkstraat, Dijkstraat, Korte 0.48 Kerkstraat, Noordstraat, Axel- 1.— sebrug, Axelsestraat; Tuinstraat, 1.16 i terrein Emmalaan. Om half de speciale Anjerdag-stand In de Noordstraat en te Sluiskil aan de stand Kan aal weg en tij dens het concert op heden avond. Wij wekken U gaarne op het Anjerfonds met milde hiand te steunen. „De heer Duvieusart heeft Maan dagmorgen te 10 uur de heer Van Zeeland ontvangen. De minister van Buitenlandse Zaken heeft de eerste minister een overzicht ge geven van de onderhandelingen die dezer dagen in het kader van de O.E.E.S. werden gevoerd en heeft de aan België ingeruimde pesitie toegelicht. Het blijkt dat de aan België thans toebedachte rol in beginsel aanvaardbaar Is en een aanmerkelijke verbetering inhoudt ten opzichte van onze uitgangspositie. Onder die om standigheden heeft de heer Van Zeeland, het eindaccoord aange nomen, onder voorbehoud van bekrachtigingsaanvraag bij de Belgische regering. De terzake bevoegde ministers bestuderen thans het probleem en zullen zich ter kabinetszitting van Woensdag uitspreken over de te nemen be slissing. Te Brussel wordt vernomen, dat de onderhandelingen te Pa rijs met het oog op de oprichting van een Europese betalingsunie een betere wending hebben ge nomen. Een accoord is bereikt over een formule, waarmede ook België zou kunnen instemmen. Het eerste stadium van de be sprekingen is Zaterdagmiddag besloten. Een bijeenkomst van de raad der Ministers zal op het einde van de maand gehouden worden om zich uit te spreken over het ontwerp-accoord. Men is van oordeel, dat het mogelijk zal zijn de Europese betalingsunie in werking te doen treden met terugwerkende kracht tot 1 Juli. In Belgische officiële kringen merkt men op, dat het tot stand komen van dit accoord, waartoe de Nederlanders zeer veel heb ben bijgedragen, het mogelijk zal maken ten spoedigste de on derhandelingen voor de volledige verwezenlijking van de econo mische unie Benelux tot een goed einde te brengen. Op een in de nacht van Zater dag op Zondag gehouden pers conferentie verklaarde de secre taris-generaal van 't uitvoerend comité van de O.E.E.S., Robert Marjolin, dat het comité op alle punten van zijn agenda tot over eenstemming was gekomen. Hij zeide, er vrijwel zeker van te zijn, dat een Europese betalings unie binnenkort zou worden in gesteld. De aanbevelingen van 't comité zouden alle bij de raad van de O.E.E.S. ter goedkeuring worden ingediend, o.a. „zekere regelingen" welke de toetreding van België tot de betalingsunie zouden vergemakkelijken. Naar te Brussel wordt verno men zou tijdens de te Parijs ge houden besprekingen over de Europese betalingsunie zijn voorgesteld, dat België zich ver bindt in het gemeenschappelijke fonds een bedrag in dollars te storten, dat over een periode van twee jaar maximaal 188 mil lioen dollars zou bedragen. An derzijds zou België zich in het kader van het plan-Marshall een bedrag van 110 millioen dollar zien toegewezen, waarvan de helft zou bestaan uit directe hulp en de andere helft ge vormd zou worden door trek kingsrechten op België ten gun ste van derde landen. Voor het geval de Marshall-hulp zich zou uitstrekken over twee jaar, zou België voor deze periode 180 millioen dollar ontvangen, waar van de helft in trekkingsrechten en de andere helft in directe hulp. De directe hulp zou België worden toegewezen in de vorm van een lening, die van 1952 af een interest zal dragen van 2% Deze hulp zou uitslui tend dienen voor de wederuit- rusting der Belgische industrie. Volgens het Argentijnse blad „Democracia" is enkele dagen geleden op Louis Battle Berres, de presdient van Urugay, een aan slag gepleegd. Het blad beroept zich op „zeer betrouwbare bron", volgens welke een persoon van dichtbij vijf maal op de president vuurde, toen deze in gezeischap van zijn echtgenote en ie vrouw van „een Latijns-Amerikaanse ambassadeur". De motieven van de aanslag waren persoonlijk, niet politiek, aldus het blad. „Met het oog op de intieme achter grond van deze aanslag zal de ware toedracht waarschijnlijk nooit in het openbaar opgehel derd worden" De president werd onmiddellijk tnaar (het izieikenhuis vervoerd, doch was niet ernstig gewond en zal binnenkort zijn werkzaamhe den kunnen hervatten, aldus „Democratia". In een Frans legerbericht uit Indo-China wordt meegedeeld, dat 57 nationalistische opstan delingen zijn gedood en 78 ge vangen genomen bij de operaties van een dag in het Noorden van het land. Volgens het communiqué neemt de activiteit van de Viet- minh in het gebied van Tonking toe. De af g evaar dig den voor het nieuwe Parlement van Noord- Rijniand-Westfalen worden in 150 kiesdistricten rechtstreeks gekozen. In de andere 75 kiesdistricten worden zij aangewezen op basis van evenredige vertegenwoor diging, hetgeen geschiedt aan ■de hand der resultaten in de eerstgenoemde districten. De resultaten dier stemmingen in de 150 kiesdistricten, waar de afgevaardigden rechtstreeks worden gekozen, zijn thans bekenid.' Hieruit blijkt, dat de belde voornaamste partijen, de Christen-Democraten en de So cialisten, .precies hetzelfde aan tal zetels behaalden als to de verkiezingen van 1947. De eind uitslag voor idezie districten is: Christen-Democratische Unie 95 en Sociaal-Democratische Partij 50 zetels. De overblijvende 5 zetels in 1947 werden bezet door de com munisten (3) en de Links-Ka tholieke centrum-partij (2). A.- le 5 zetels zullen thans worder ingenomen dioor afgevaardigden van de vrije Democratische (Li berale) partij. Men verwacht, dat bij de toe wijzing der zetels in de overige 75" kiesdistricten volgens het stelsel van evenredige vertegen woordiging, dte Liberalen en het Katholieke centrum zullen win nen. De communisten hadden in het oude Parlement 28 afge vaardigden. Het is de vraag, of zij in het nieuwe Parlement vertegenwoordigd zullen zijn. Vooral in de industrie-ge bie den van Noord-Rijnland-West- Met een lijnvliegtuig van de Belgische luchtvaartmij. Sabena i\> mevrouw Roosevelt met haar zoon Elliott en twee kleinkinde ren, komende uit Kopenhagen, gisterenmiddag om kwart voor twee op Schiphol geland. Ter begroeting waren op het Amsterdamse vliegveld aanwezig de Amerikaanse ambassadeur in ons land, Selden Chapin, de be drijf s-directeur van de luchtha ven Schiphol, de heer U. F. M. Dellaert, mevrouw Baronesse J. W. de Vos van SteenwijkVan Royen, echtgenote van de Com missaris van de Koningin in Noord-Holland, de echtgenote van de burgemeester van Am sterdam, mevr. Mr. A. W. Chr. d'AillyFritz en haar dochter je Olga, die mevrouw Roosevelt bloemen aanbood. Mevrouw Roosevelt, haar zoon Elliott en haar twee kleinkinde ren, die haar op de tocht verge zellen, zullen na het verblijf in ons land een bezoek brengen aan Luxemburg. Een kort oponthoud in Parijs zal het besluit vormen van de Europese reis, die begon met het bijwonen van de onthul ling van een standbeeld van wij len President Roosevelt in Oslo. Over het bezoek aan Oud-Vosse meer zei mevrouw Roosevelt: „Het is in feite de eerste maal, dat de kinderen en ik „thuis ko men". Mevrouw Roosevelt, die giste ren in ons land is aangekomen, heeft in het Amstelhotel te Am sterdam enige uren na haar aan komst honderdvijftig maal haar handtekening gezet in exempla ren van haar boek „Ik herinner mij". De extra opbrengst van de ze boeken komt ten goede aan het „Koningin Wilhelmina- fonds". Het eerste boek, dat me vrouw Roosevelt signeerde, voorzag zij van een speciale op dracht. Het was bestemd voor Prinses Wilhelmina. falen is de ommezwaai naar rechts opvallend. Zo werd te Remscheid to 1947 een commu nist gekozen, die 13.000 stom men op zich verenigde. Nu kreeg de communistische can- diidaat 6000, die der uiteTst- rechtse Duitse Rijkspartij 5508 en d'e aspirant-afgevaardigde der Christen-Democratische en vrije Democratische partij (ge combineerd) 21.000 stemmen, zodat laatstgenoemde werd ge kozen. De grondwet wan de Staat, een twistappel tussen de twee coalitiepartijen (Sociaal-Demo cratetn) vanwege de bepalingen over heit giodsidienstomderwijs, is bij deze verkiezingen bekrach tigd met 3.672.808 tegen 2.237.72G stemmen. Naar schatting heeft 72 pro cent van het electoraat ge stemd. De kiezers spraken zich tege lijkertijd uit over de nieuwe grondwet Deze voorziet,, in ver plichte socialistatie der voor- naamtse industrieën. Ook erkent zij het beginsel van eigen onder wijs voor de verschillende gods dienstige gezindten. Dit laatste wordt verdedigd door de Chris ten-democraten en de (Katholie ke) centrumpartij. „Het werd be streden door socialisten en com munisten, die aanvoeren dat hét de reeds bestaande splitsing op godsdienstig gebied onder de jeugd zal doen toenemen. De partij van bondskanselier Dr. Adenauer, de Christen-demo cratische unie, boekte winst. Men schrijft dit toe aan de gunstige reactie der kiezers op de buiten landse politiek van de bondskan selier, waarbij speciaal het plan- Schuman waardering vindt. De uiterst-rechtse partijen, die in Noord-Rijnland-Westfalen voor het eerst aan verkiezingen deelnemen, kregen weinig stem men. De communisten gingen sterk achteruit, speciaal in de industrie centra, die tevoren bolwerken van hun invloed in West-Duitsland waren. In Dortmund hadden de communisten hun West-Duitse partijleider, Max Reinmann, can- didaat gesteld; zij behaalden hier de zege. De socialisten liepen iets terug. In sommige plaatsen werden hun candidaten verslagen, doordat hun Christen-democratische en Vrij-democratische tegenstanders zich hadden verenigd. President Truman heeft een wet getekend, waarbij machti- ging wordt verleend meer dan een half milliard dollar te be steden voor de opbouw van de strijdkrachten in de komende twee jaar. Op de lijst staan mil- Iioenen dollars voor hoogst ge heime projecten, die zelfs aan het Congres nog niet bekend zijn. regels 60 cent; minimum per mmer of Aim er. imiddags 2 uur. de Archipel., reme nationalist ■or de Nedertan- istigd, door hen of indirect ver- de Nederlanders, „anti-koloniale" liet spoedig ver moet eventueel orden, wil Indo- stische oplossing ;nde binnenland- i vinden", lesluit: „Of eet issing al of niet ar de laatste out let men ntog af ar del en naar be- rkarta heeft de ng zich gecotn- ït het unitaristi jloch het zal een staatsm anschap ;oers naar de zin len van de wijd naonesische be en, waarvan ve- zorg maken om kwestie van Re- r dan om de ver .verwijderde die misAshien id is, overheerst omende maanden «slissend belang st van Indonesië rt de G-brigade van repatriëring, iiiecteur van de te Djakarta he post naar de mi- deze brigade t< '.e kans groot io, let meer ontvan- gade behoren ai die met het c^- aangeduid en de iterie 421 tot en Graz te Wöaen berichten heeft i politie de hand aantal Pruisische ter gelegenheid newendeplechtig- „Bond der Onaf- een nazistisdhe e, waren opge- e pers wordt he 'd tegen deze de el ens welke de zwarte rijbroek en wit hemd én zoals de unifor- i's was vóór de het dragen van tid in Oostenrijk rantem droegen m, het symbool Germanisme in ;ij zongen nazi- g Vrijdagmiddag O. S.-seinen op ig waarvan men het ten Oosten engroep de Or- nd) in zee is ge- rermoedelijk ecu R.A.F. In deze it n.l. geen Spil- Verder is besloten ae mil liard francs overwaarde van de Belgische goudvoorraad, welke is ontstaan door de herwaarde ring van de franc, te beschou wen als een conjunctuurreserve, die slechts zal worden aange- i sproken indien de omstandig heden dit nodig maken. I 6 Aug. Handicap-wedstrijd op de Maas voor alle bootjes met buitenboordmotor. 7 Aug. Uitstap naar de Belgi sche Ardennen en garden partij te Ohaudfontaine. 8 Aug. Uitreiking van de Pa vilion d'Or, van de bekers en der leiders werd door een hon derdtal Lagerhuisleden van bei de zijden gevolgd. Terwijl aldus een gedeelte van de Lagerhuisleden de lang uit gestelde nachtrust ging genie ten, werd de bespreking door de overblijvenden voortgezet. de geestelijke ;t plan-Schuman. ig verklaard, dat ;eds besprekingen d over talrijke ie uitvoering van gsprogram en de vestiging van een hoge productie en goede betrekkingen tussen werknemers- en werkgeversor ganisaties; de wetgeving ten be hoeve van betere arbeidsvoor waarden en een maximale wel vaart der steenkool- en staal industrie en over de herverdeling van fabrieken.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1