Internationale Schietwedstrijden BINNENLANDS NIEUWS Actie VOOR DE ZONDAG Kerkdiensten UIT DE PROVINCIE Instrumentenfonds SPORTNIEUWS Veiling Terneuzen Krachteloze Vroomheid Lezers die schrijven AGENDA: te Terneuzen Voor het laatste schot had geklonken op de schiet banen te Terneuzen was er heel wat spanning geweest onder de deelnemers aan deze internationale schietwed strijden, georganiseerd door de nog jonge plaatselijke P. S. V. De organisatie was prima. Er was zelfs door het plaatsen van tenten op alle mogelijke wisselvallig heden van ons klimaat gerekend; want het had er de vorige dagen niet op geleken, dat de zon zou schijnen. TERNEUZEN Toen vorig jaar de „Verenigde Werklieden" de laatste muzikale wandeling door de stad maakten en het Con certgebouw binnentraden, wisten degenen, die buiten bleven, dat zich in dit gebouw een gedaanteverwisseling voltrok aan het gezelschap, dat jarenlang een zo ver trouwd deel was geweest van geheel Terneuzen. DADER VAN ROOFOVERVAL oEREPEN? Plezierboot sloeg om ZIEN VOETBALLEN DOET VOETBALLEN Gods gebod krachteloos gemaakt door uwe inzet ting. Matth. 15 6. De vrome mensen zijn zo bang voor Gods werk, Gods gebod, Gods woord. Zij moeten Hem no dig een handje helpen. Zij ver sterken Gods gebod door hun ge boden er van één tien makende. Z3j leggen verschansingen aam rondom Gods woord, om het met die inzettingen te verdedigen te gen vijandige aanvallen; nu zij hun leerstellingen en leerstelsels er tegen aan hebben gezet, zal het misschien nog wel een poos je gaan. En zij zien niet, dat zij met al hun hulp Gods werk verhinde ren, met al hun gebod Gods ge bod krachteloos maken, met al hun theorie Gods woord maken tot 'n zwaard in de schede. Het allereerste wat God te doen heeft en doet, is dan ook: die dappere hulptroepen als kwajon ZATERDAG 17 JUNI. Ned. Herv. Kerk. Schoondijke: 7 u. Avondgebed. ZONDAG 18 JUNI. Ned. Herv. Kerk. Axel 10 u. Ds. P. J. Mackaay, van Haarlem; 2-30 u. Ds. P. J. Pennings. Hoek: 10 en 2.30 u. Ds. D. A. ten Haaft. Hontenisse: 9.30 u. Ds. A. Soete- kouw. Hulst: 10.30 u. Ds. Sebestyén. Sas van Gent: 10 u. Ds. J. van de Graaff. Philippine: 2.30 u. Ds. J. van de Graaff. Sluiskil: 10 en 2.30 u. Ds. Joh. W. Starrenburg. Temeuzen: 10 u- Ds. P. A. van der Vlugt; 2.30 u. Ds. G. Jans- ma, van Zaamslag; 7 u. Ds. A. Soetekouw, van Hontenisse, Jeugddienst. Zaamslag: 9.30 u. Ds. G. Jansma; 2.30 u. de heer C. H. Heijboer. Aardenburg: 10-30 u. Ds. L. S. Blom. Bed. H. Doop. St. Anna ter Muiden: llu. Ds. M. N. Schrale. Biervliet: 10 u. Ds. H. C. P. M. Wiebosch. Breskens: 10 en 6.30 u. Ds. J. H. vpn Beusekom. Cadzand: 10 u. Groede: 9-30 Ds. C. B. Boere. Hoofdplaat: 10 u. Ds. J. J. Win- ekel. St. Kruis: 8.45 u. Ds. L. S. Blom. Nieuwvliet: 2 u. cand. B. C. Bou wen. GosLburg: 10 u. Ds. W. J. Four- nler. Retranchement10 u. Ds. P. J. Barnouw. Sclkwndjjke: 10 u. Ds. M. J. W. Schopenhauer. Sluis: 9.30 u- Ds. M. N. Schrale. Waterlandkerkje: 10 u. Ds. W. B. Bergsma. Uzendijke: 10 u. de heer B. C. Bouwen. Zuidzande: 10 u. Ds. P. Kuijlman, van Maastricht, bev. Ds. H. Kuijlman; 2.30 u. Ds. H. Kuijl- man, intrede. Doopsgezinde Gemeente. Aarden burg: 10.15 u. Ds. Nolthe- «ius. Ilitlc gens naar huis te sturen, die menselijke geboden finaal af te schaffen, die godzalige theorieën geheel onderst boven te keren. Gods woord houdt stand in [eeuwigheid En zal geen duimbreed wijken. Beef, satan! Hij die ons geleidt, Zal u den vaan doen strijken! Delf vrouw en kindren 't graf, Neem goed en bloed ons af, Het brengt u geen gewin: Wij gaan ten hemel in En erven koninkrijken! IETS NIEUWS IN TERNEUZEN. De Directie van de kunsthan del „Arti" heeft het initiatief ge nomen om Terneuzen een attrac tie op het gebied der cultuur rij ker te maken. Zij heeft in haar pand in de Nieuwstraat een ex positie-ruimte geopend, waar van 1620 Juni het werk te bezich tigen is van de Zeeuwse schilder J. But. Deze kunstenaar onderscheidt zich door zijn krachtige en breed geschilderde landschappen, waar bij de toon en kleur als geheel te waarderen is. Ook het stilleven met stoel en melkkan is ondanks de eenvoud een rijk schilderij. Verder laat de schilder ons werk zien, waarbij een techniek is toegepast, die niet zo gebrui kelijk is, n-1. veel verdunning en weinig verf in een sober grijs bruin. Met deze weinige middelen weet de schilder ons toch een poëtische sfeer voor ogen te to veren. Verder zien we er nog een paar kleinere schilderijen, waaronder een dromend landschap. Voor mij persoonlijk hebben de grotere schilderijen met de HEDEN: TERNEUZEN: Collecte Natio nale Reclasseringsdag. Luxor Theater, 8 uur: Bioscoopv. „Pinocchio". Concertgebouw, 8 uur: Bioscoopv. „Ik vecht niet voor geld". ZAAMSLAG: 4 uur: Muziek- föGSt» AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Bioscoopv. „Schaduw uit het verleden". MORGEN: TERNEUZEN: Luxor The ale. 2 en 4.30 uur: Zondagmid dagvoorstelling; 8 uur Bio scoopv. „Pinocchio". Concertgebouw, 2.30 uur: Zondagmiddavoorstei-- ling; 8 uur: Bioscoopv. „Ik vecht niet voor geld". Ned. Herv. Kerk, 7 uur: Jeugddienst. AXEL: Het Centrum, 4.15 uur: Bioscoopv. „Schaduw uit het verleden"; 8 uur. Bioscoopv. „Kinderen van de straat". landschappen de meeste beko ring, waaraan de verwantschap is te zien van de Amsterdamse school. Het is te hopen, dat het publiek deze daad van de Directie van de Kunsthandel „Arti" op prijs zal weten te stellen en door haar be langstelling deze tentoonstelling tot een succes zal maken, waar door haar streven om Terneuzen tot cultuurcentrum van Zeeuws- Vlaanderen te maken, gesteund zal worden. TH. G. RIEGSTRA, Kunstschilder Jaarvergadering Terneuzense Bestuurdersbond. Geref. Kerk Hoek: lfl en 2.30 u. Ds. H. K. I Poelman, van Andel. I Terneuzen: 10 en 4.30 u. Ds. H. Pestman. Zaamslag: 9.30 en 2.30 u. Ds- J. Bitsema. Geref. Kerk (Onderh. art. 31 D.K.O.) Temeuzen: 9 u. Ds- Zemel; 5 u. Ds. Ten Hove. Ct»r. Geref. Kerk. Zaamslag: 9.30 en 2.30 u. Ds. J. C. van Ravenswaay. Gereformeerde Gemeente Hoek: 9.30, 2 en 6 u. leesdienst. Terneuzen: 9.30, 2 en 6 u. Lees dienst. Oiid-Geref. Gemeente" Temeuzen9.30, 2 en 6 u. Ds. A. de Reuver. Hoorns-Katholieke Kerk Axel: 7.30 en 10 u. H.H. Missen. Cknge: 7, 8.30 en 10 u. H- Missen Hulst: 6.30, 7.45, 9 en 10.30 H.H- Missen. fLilippiae: 7, 8.30 en 10 u. H.H. Missen. Sluiskil: 7, 8.30 en 10 u. H.H. Missen. Sas van Gent: 7, 8,30 en 10 u H.H. Missen. Zandstraat: 7,30 en 10 uur H.H. Missen. Terneuzen: 7, 8,30 en 10 u. H.H. Missen. Zuiddorpe: 7.30 en 10 u. H.H. Missen. Westdorpe: 7, 8.30 en 10 u. H.H. Missen. Leger des Heils Jerneuzen: 7, 10 en 7.30 u. samen, komsten in de zaal; 6.30 u. openlucht Nieuwstraat. Evangelisatie (jthene. 7 u. Ds. J. C. van Ravenswaay van Zaamslag. De jaarvergadering van ae Terneuzense Bestuurdersbond van het N.V.V., Donderdagavond in ,,'s Lands Welvaren" gehou den, was druk bezocht. Een groot aantal! bestuursleden van ce aangesloten afdelingen, oud- bestuursleden, werkers en ge nodigden, waarvan velen met hun dames, hacüden aan de op roep van het bestuur gehoor gegeven, zodat de met pakken de leuzen behangen vergader zaal geheel was gevuld, toen de voorzitter even over acht uur de vergadering inleidde met een kort overzicht van de voor naamste gebeurtenissen uit het afgelopen jaar. Uit het ads steeds welverzorg de jaarverslag van de secreta ris bleek, dat de Bestuurders bond momenteel 1190 leden telt. De af d. Terneuzen van de Centr. Bond van Transportarbeiders die met 290 leden nog aan de spits der 15 afdelingen staa* wordt op de voet gevolgd doo. de afdeling van de Ambtenaars- I bond mielt 280 deden. De boeken van de penning meester sloten met een batig saldo van ruim 137 Aan- de beurt van aftreding was de secretaris de heer M. van Liere, die bij acclamatie werd herbenoemd. De vergadering besloot m principe tot het stichten van een Kotenvereniging" voor N.V.V.- leden. Een commissie van vier zat de plannen uitwerken en m de volgende vergadering voor stellen indienen. De opzet is de te den door middel van een spaarsysteem de gelegenheid te bieden op een gemakkelijke wij ze hun wintervoorraad steen kolen in te slaan. Of de aan koop der brandstoffen centraal zat geschieden dan wel bij de plaatselijke handiefLaren, zal al- hangen van het aantal deelne mers. In de pauze vond een gratis verloting plaats met vele aardi ge prijzen en werden verversin gen rondgediend. De Zuidelijke propagandist van het N.V.V., de heer A. Buijs uit Tilburg, sprak na de pauze een opwekkend woord. Na de afwerking oei agenda volgde een veriassing in de vorm van een familiecompetitie ondier leiding van de heer B. Burger. De winnende ploeg kreeg een prachtige taart met een toe passelijk opschrift, terwijl de verliezers met de traditionele troostprijs naar huis werden gcriuuna. Het was een uitstekend ge slaagde vergadering met een goed siot, waaraan de bezoekers met genoegen zulten terugden ken. Maar zoals de Burgemeester van Terneuzen het uitdrukte in zijn welkomstwoord tot de deel nemers: was er vreugde, dat zon der paraplu zou kunnen worden geschoten. Hij sprak tevens zijn bewondering uit voor het initia tief der organiserende vereniging. In 't bijzonder heette hij onze deelnemende Zuiderburen wel kom. Vorig jaar waren er alleen deelnemers van dicht bij huis, maar nu heeft P.S.V. het aange durfd de horizon te verwijden en aan deze wedstrijden een inter nationaal karakter te geven, het geen met succes bekroond werd, wat wel blijkt uit de deelname uit Lokeren, St. Nicolaas, Gent en de Belgische Douane. Voor de Burgemeester de deel nemers toesprak, had de voorzit ter van P.S-V., de heer Van der Goes, een korte openingsrede ge houden, waarin ook hij zijn grote vreugde uitsprak over de deel name en.... het weer. Van de gelegenheid om z'n ge luk te beproeven werd reeds bij de aanvang in de aanwezige schiettent druk gebruik gemaakt. De prijzen, welke te bezichti gen waren, bleken een kerncol lectie. De gouden kogel op voet stuk was wel de meest begeerde trophee. Het was ook een werke lijk juweel van uitvoering. Omstreeks 11.00 uur had in Hotel „Rotterdam" de officiële ontvangst plaats van de Chefs I der deelnemende corpsen. Ondei de aanwezigen waren o.m. de commissaris van politie uit St. Nicolaas en Lokeren en de hoofd commissaris van politie te Gent. De Belgische Douane naa De- richt van verhindering gezonden. Verder waren er nog de districts commandant van de Rijkspolitie, de gew. commissaris van Zuid- Holland en Zeeland van de C-C.D. de afd. chef van de alg. controle der C.C.D. en de districtscom mandant Zeeland van deze dienst. De prijzen werden om 18.00 uur door de Burgemeester van Terneuzen uitgereikt op de bo venzaal van „Du Commerce". De uitslagen waren: Pistoolschieten Officieren: De heren: 1. M. A. Reneman, 52 p.; 2. F. Pauwels (B-) 51 p.; 3. Stoorvogel 48 p.; 4. C. v. d. Mark 48 p.; 5. Cambier 46 p.; 6. De Valk 44 p.", 7. S- E. Siebels 44 p.; 8. Zuur 42 p.; 9. R. de Cock (B.) 39 p.; 16. H. van Gelden 18 p. Wisselbeker beste pistoolgroep: le groep Gemt.-politie te Middel burg. Wisselbeker beste karabijngroep: le groep Iv. en Ac. Terneuzen. De heer P. Koekoek legde als beste individuële schutter beslag op de gouden kogel. le pr. beste pitsoolgroep: Gem. politie te Middelburg. le pr. beste karabijngroep: Iv. er. Ac. te Terneuzen. 2e pr. beste pistoolgroep: Groep I Kon. Marechaussée. 2e pr. beste karabijngroep: Groep 4 Rijkspolitie Zeeuws- Vlaanderen. 3e pr. beste pistoolgroep: Iv. en Ac. Terneuzen 3e pr. beste karabijngroep: „Luctor" Rijkspolitie. Individuële prijzen: Pistoolschieten: 1. J. Hirdes, Iv. en Ac., Vlissingen, 58 p.; 2. P. Koekoek, Gem-politie, Middel burg, 58 p.; 3. G. Daane, Kon. Mar., 57 p.; 4. M. C. van Bloois, Iv. en Ac., Terneuzen, 57 p.; 5. N. van Steijn, Kon. Mar., 57 p.; 6 W. Th. Huugen, Luctor, 57 p.; 7 P. Buurland, Gem.-pol., Mid delburg, 57 p.; 8. A. Lenselink, gem.-politie M'burg, 57 p 9- A. Maquelin, gem.-pol. M bui g 56 p.; 10. S. Wisse, Verkeersgroep; 56 p.; 11. H. C. van Dam, Iv- en Ac. St. Jansteen, 56 p.; 12. G. A. Goldsmeding, Sas van Gent, 56 p. 13. K. de Vries, gem.-pol. M'burg, 56 p.; 14. H- van Steenland, St. Nicolaas, 55 p.; 15. A. de la Rue, Gent, 55 p.; 16. F. Audenaerd, Iv. en Ac. Zuiddorpe, 55 p.; 17. J. L. Bogaert, Verkeerspol., 55 p.; 18. W. S. Leenhouts, Kon. Mar.. 55 p.; 19. J. Domisse, Luctor, 55 p.: 20. W. Kersten, Kon. Mar., 54 p.; 21. A. J. Reijnders, Terneu zen, 54 p.; 22. D. Dekker, Rijks politie Oostburg, 54 p.; 23. C. de li Fakir Burmah Het summum van krank zinnigheid. Fakir Burmah die sedert 4 Mei j.l- in gezelschap van adders en twee pythons in een glazen kist verbijft, heeft het voorne men te kennen gegeven het we reldrecord voedselstaking te ver beteren, dat sedert Donderdag op naam staat van de Duitse „beroepsvaster" Willy Schmilz- bijgenaamd ,,de held". Zodra Burmah, die zijn 42e dag van voedsetontftiouiding is ingetreden, kennis had gekre gen van de beslissing van ■Schmitz, ten minste 53 dagen in zijn glazen kooi te blijven, heeft hij hulde gebracht aan de moed van zijn tegenstander. Sedert enige dagen brengt burmah zijn tijd al sluimerend door en klaagt hij over pijnlijke schrammen, veroorzaakt door de aanraking met de glasscherven, waarop hij ligt en ook over hoofdpijn, gepaard gaande met iiadicunaties, die het gevolg zijn van de hersenanemie, verwekt Als „Harmonie Terneuzen" gekleed in keurige uniformen, traden ze enige uren nadien in het stadsbeeld, dat daardoor een nieuw, mooier en voor Terneu zen passender aspect kreeg. De weemoed bij het afscheid, die dan bij velen mag hebben geleefd, maakte plaats voor bewondering en trots voor hetgeen hier tot stand was gebracht. Het was n.l. mogelijk gewor den door het Uniformfonds, dat in enige weken tijds tot stand was gekomen, de muzikanten in keurige uniformen te kleden. Het was een krachtproef, die, naar ons weten, nergens was vertoond en waarschijnlijk ook wel ner gens meer vertoond zal worden. Hoewel de muzikanten dank ken, die aan de beurt zijn, zullen per circulaire hiervan in kennis worden gesteld met een verzoek thuis te blijven en een bijdrage gereed te houden. Huis aan huis zullen dan afdrukken van instru menten worden aangeboden, wel ke in waarde variëren van 1 tot 25. i De inwoners van Terneuzen, die I allen sympathiseren met de plaatselijke Harmonie, zullen het Comité, en daarmee de muzikan ten, niet teleurstellen. En ieder kan naar kracht bijdragen tot het welslagen van deze actie. Het Comité verzocht ons bekend te maken de genummerde af drukken der instrumenten zorg- i vuldig te bewaren. Ze krijgen waarde: Het Comité heeft n.l. VERDACHT VAN OPLICHTING. De Haagse recherche heeft de 40-jarige J. B„ wonende op een woonschip aan de Loosduinse kade te 's Gravenhage, gearres teerd onder verdenking van op lichting en valsheid in geschrif te. De man deed zich voor als vertegenwoordiger van een fonds tot steun aan Ambon. Hij had intekenlijsten laten drukken en een paar mensen weten te bewegen tot afgifte van gelds bedragen ten behoeve van het fonds. Ook had hij een costuum weten te bemachtigen. J. B. is reeds vele malen met de politie in aanraking geweest, o.a. wegens oplichterijen. TREKKING NIWIN-LOTERIJ. Bij de gisteren gehouden trek king van de laatste Niwin-loterij viel de eerste prijs, een reis naai de Verenigde Staten, op lot no. 107422, de tweede prijs, een luxe Ford-auto, op no. 332702 en de derde prijs, een schaapskooi met een kudde schapen, op no. 307180. Haarlemse rechercheurs zijn er in geslaagd in Amsterdam de hand te leggen op een van de vermoedelijke daders van 'n roofoverval', die op 22 (Mei j.l. aan de Herensingel te Haarlem is gepleegd en waarbij een ma- nufacturier van 900 werd be roofd. De politie had slechts vage gegevens van de 2 daders tn wist weinig meer dan hun vermoedelijke leeftijd en het feit, dat zij in lichte regenjas sen waren gekleed. Na larijdurige nasporingen ging de politie Donderdag over tot arrestatie van een 21-jarige jongeman. Deze bleek in het bezit te zijn van een met scherp geladen automatisch pistool. Uit het eerste verhoor kregen de rechercheurs de indruk, dat hij op 't punt stond een nieuwe roofoverval 'te organiseren. De Haarlemse politie zet het on derzoek voort. gen vergeefs trachtte een vorde ring van ongeveer 1.000 te in nen. Tenslotte wendde hij zich tot de Justitie en bij het onder zoek bleek, dat zich in de boek houding een leveringsbon be vond, waarop T. een nageboot ste handtekening had aange bracht. Hij heeft een gedeeltelij ke bekentenis afgelegd. DAME DOOR TRAM OVERREDEN. Kort na middernacht is giste ren op de Laan van Meerder- voort te 's Gravenhage de 65-ja rige weduwe G. M. L. E.Van H. door een tramwagen van lijn 14 overreden. Zij werd deerlijk verminkt en overleed ter plaat se. De dame stak de trambaan over, toen de tram reeds op zeer korte afstand was genaderd. Keijzer, Iv. en Ac. Hulst, 54 p.; A. Anika, Gent, 54 p.; 25. P. Babijn, Luctor, 54 p.; 26. L. van Duijvendijk, Iv. en Ac. IJzen- Jiike; 54 p.; 27. J. F. Voortman, Iv. en Ac. Vlissingen, 54 p.; 28. S. de Vos, Verkeersgroep, 54 p.; 29. P. de Clercq, Sluiskil, 54 p. Karabijnschieten: 1. C. Jansen, Vlissingen, 48 p.; 2. J. Hakker, Terneuzen, 48 p.; 3. S. de Vos, M'burg, 48 p.; 4. W. A. de Romph, Rijkspol. groep I, 47 p.; 5. F. Bolton, groep I C.Ch., 47 p-; 6. P. Koekoek, M'burg, 46 p.; 7. C. Woudhuizen, IJzendijke, 46 p.; 8. A. Leuselink, Vlissingen, 46 p.; 9. A. C. Reitsma, IJzendijke, 46 p.; 10 P. Brasser, C.C.D., 46 p.; 11, K. Entjes, IJzendijke, 45 p.; 12. J. J. Bogaert, Luctor, 45 p.; 13. M. Hendriks, Terneuzen, 45 p.; 14. C. Zwartelee, Sas van Gent, 45 p.; 15. P. C. Babijn, W. Souburg, 44 p.; 16. C. A. de Keizer, Hulst, 44 p.; 17- A. van Waart, Sas van Gent, 44 p.; 18. J. F. Voortman, Vlissingen, 44 p.; 19. J. Stroo, Luctor, 44 p-; 20. A. Valke, Ter neuzen, 44 p.; 21. M. de Feijter, Terneuzen, 44 p.; 22. Karstanje, Rijkspol. 44 p.; 23. J. Ardonne, Hulst, 43 p.; 24. N. van Stein, Hansweert, 43 p.; 25. J. Pruisen, Sluis, 43 p.; 26. De Korte, Hulst, 43 p.; 27. J. Geertsema, Terneu zen, 43 p.; 28. A. Balk, Sas van Gent, 43 p.; 29. P. van Hoenburg M'burg, 42 p. Als een bijzonderheid verdient nog vermelding, dat de 70-jarige heer E. Willems, vroeger garde op de Cokesfabriek te Sluiskil, in staande houding niet minder dan 43 punten wist te behalen op een maximum van 50, waarvoor hem een welverdiende extra-prijs werd toegekend. P.S.V., de plaatselijke sport vereniging, welke de wedstrijden organiseerde, kan met grote vol doening terugzien op deze dag en het heeft er toe bijgedragen om de goede naam, welke Ter neuzen op sportgebied al heeft, eer aan te doen. 15 INZITTENDEN DRONKEN. VEB- Een jacht waarmede een aan tal perisonen uit Rajkot in West- Indië vertrok voor het maken van een pleziertocht naar de Arabische Zee is in dfe Golf van Koetsj omgeslagen. 15 Inzitten den, w.o. een aantal meisjes, verloren het leven. Tot dusver zijn 11 lijken geborgen. baar waren, hadden ze toch ge- voor de kopers van deze afdruk- hoopt in de eerste plaats nieuwe ken een aardige verrassing in instrumenten te krijgen. Ze zou- petto. den immers gaarne betere muziek Zeker zullen velen terugschrik ten gehore brengen. En daartoe ken van het bedrag van 9000. zijn ze, daarvan zijn we over- Maar met deze som gelds zal in tuigd, in staat. Maar om mu- j Terneuzen iets tot stand worden ziek van betere kwaliteit te doen gebracht, dat rente op rente zal IKT PROTESTANTSE ZIEKEN HUIS TE BRUSSEL. Ds. A. K. Straatsma, Ned. Herv. Predikant te 's-Graven- hagie, Is benoemid tot voorzitter Tan het Nederlands Comité voor Met Prot. ziekenhuis te Brussel m de plaats van Ds. W. A. ten Cate te Wassenaar, die als Pre dikant niaair Davos vertrok. Ds Straatsma heeft deze benoe 7ning aangenomen. Een ballet van Helicopteres Bij het Zondag j.l. op het vliegveld Orly bij Parijs gehou den luchtvaartfeest kregen de toeschouwers o.a. een ballet, ge danst door vier Helicopteres te zi6H>. Dit was inderdaad een cho- reographische manifestatie, die niet door een vliegofficier, maar door de bekende danser Serge Lifar was geregisseerd. BEJAARDE WINKELIERSTER OPGELICHT De Haarlemse politie heeft een 35-jarige gehuwde vrouw gearresteerd, die er van wordt verdacht een 78-jarige winke lierster in textielgoederpn voor bijna 10.000 te hebben opge licht. Zij zou de oude dame met een vernaai over een erfenis van miile, 'die haar te wachten stond hebben bewogen een grote par tij textielgoederèn af te staan. Deze partij heeft; zij verkocht en het geld voor haar gezin hebben besteed. De kleine win kelierster is door dit verlies van goederen zeer ernstig gedu peerd. FRAUDE BIJ DE VLEESKEU RINGSDIENST TE BARSINGERHORN. horen, moet men over de beste instrumenten beschikken. En dit is niet het geval bij onze Har monie. Nieuwe instrumenten kos ten geld, veel geld! De Harmo nie is financieel niet sterk ge noeg om tot de aankoop van de ze zo nodige instrumenten over te gaan. Want er is niet minder dan 9000 nodig Dat is veel geld. Maar Terneuzen zal door eensgezinde kracht en offervaar digheid dit bedrag bijeen weten te brengen. Voor dit doel wordt een grote actie op touw gezet. Het Comité heeft gewikt en gewogen en een besluit genomen Een groot aantal avonden van de komende weken zal de Har monie door alle straten een mu zikale wandeling maken. Daar I toe is Terneuzen in wijken ver deeld. De bewoners van de wij- afwerpen. De Harmonie immers draagt bij tot het welslagen van vele feestelijkheden, die in Ter neuzen worden georganiseerd. We denken hierbij aan: Voetbal WinkelweekPavilion d'Or Scheldecriterium enz. Dit wel slagen heeft tot gevolg, dat het aantal geregelde bezoekers nog zal toenemen. Terneuzen oefent een steeds groter wordende aantrekkings kracht uit op de naaste en verre omgeving (WalcherenWest Zeeuws VlaanderenZuid Beve landBelgië). Dit feit worde uitgebuit en daartoe zal de Har monie bijdragen! Daarom geve ieder de zo nodige steun aan het streven de Harmonie te maken tot wat ze kan zijn: Een repre sentatief muziekkorps, dat past in het groeiende Terneuzen. Administrateur in arrest. De van fraude verdachte ad ministrateur van de Vleeskeu ringsdienst te Schagen, G. T., is na terugkeer van een buiten landse vacantiereis door de Rijkspolitie gearresteerd. Hoe wel nog niet bij benadering is te zeggen, welk bedrag is verduis terd, staat wel vast, dat het gaat om duizenden guldens. Na een voorlopig onderzoek werd door de Rijkspolitie een be drag van ƒ18.000 genoemd. De fraude strekt zich uit over de gehele periode, waarin de admi nistrateur bij de dienst was, van kort na de bevrijding tot het eer ste kwartaal 1950. Aanvankelijk ging het om kleine bedragen, doch geleidelijk is het tekort groter geworden. I De verduistering werd ontdekt VOETBAL. Om het kampioenschap van Nederland. Blauw-WitEnsch. Boys. HeerenveenLimburgia. MauritsAjax. VERBOD VOOR LENSTRA, KRAAK EN RIJVERS. Naar aanleiding van de berich ten, dat Lenstra als scheidsrech ter en Kraak en Rijvers als grensrechters zouden optreden tijdens een wedstrijd, die op 20 Juni a.s. te Leerdam ten bate van de kankerbestrijding tussen de Glasfabriek „Leerdam" en De Vries Robbé wordt gespeeld, deelt de K.N.V.B. ons mede, dat zij genoemde spelers een telegram heeft gezonden, waarin hun ver boden wordt als zodanig op te treden. A.s. Filmavond v.v. „Terneuzen". Naar we vernemen zal aan een wens van vele Terneuzense sport vrienden uitvoering worden ge geven. Donderdag 22 Juni a.s. n.l. zal door het Bestuur der v.v. „Terneuzen" aan de leden een filmavond worden aangeboden, waarin de interessante film „Ko ning Voetbal" wordt vertoond. ZOMERAVOND VOETBAL. Tern. Boys Aann. Bedr. De Bruijn 61 Met deze wedstrijd werd de tweede week van de zomeravond competitie besloten. Toen kort na de aanvang Van Houcke de doelman van de Boys het nakijken gaf, leek het of deze het niet gemakkelijk zouden krij gen. Het zou anders lopen. Wel ging de strijd lang gelijk op, maar bij de rust hadden de Boys toch een 31 voorsprong gefor ceerd. Na de rust werd het aanne mersbedrijf vermoeid. De keeper kreeg het zwaar te verduren, maar diverse harde en moeilijke schoten wist hij keurig te keren. Het was jammer, dat twee doel punten door een eigen back ge scoord werden. De Boys wisten de stand op te voeren tot 61, waarmee ze stel lig een verdiende overwinnir' boekten. EEN DE BONDSPLOEG NAAR WEST IN 1951? Naar wij vernemen overweegt het Bestuur van de K.N.V.B. naar aanleiding van een uit de West ontvangen verzoek de mo gelijkheid van een toumée van een Bondselftal door Curasao en Suriname in de zomer van 1951. Deze zaak verkeert echter pas In het eerste stadium van on derzoek en een beslissing is ze ker niet op korte termijn te ver wachten. WANDELSPORT. De vierdaagse afstands marsen. Aan de internationale vier daagse afstandsmarsen, welke van 25 t/m 28 Juli a.s. te Nij megen worden gehouden, zullen wandelaars deelnemen uit Bel gië, Frankrijk, Engeland, Zwe den, Denemarken, Noorwegen, Finland, Oostenrijk, Zwitserland en Nederland. Alle deelnemers dienen ervoor e zorgen, dat zij op de aanmel- lingsdag (24 Juli) de genees kundige verklaring kunnen to ten, waaruit blijkt, dat zij ge schikt zijn bevonden,om mee te loen aan deze marsen. De inschrijving sluit Zater- lagmiddag 1 Juli om 12 uur. Onze stad zal er wei bij varen! I toen een kolenhandelaar te Seha- Donderdagavond sipeelden op het Lyceumterrein te Terneuzen Waterstaatsambtenaren een on derlinge voetbalwedstrijd, die als eindstand 32 te zien gaf. Naar we vernemen was dit een soort „selectiewedstrijd". De bedoeling is een Water- staatseüftal te vormen. Ook employé's van de geza menlijke scheepvaartkantoren gaan voetballen en wel in de loop der volgende week. Als sparringpartners dienen de Tern. Boys, voor wie deze ontmoeting een goede training betekent. NEDERLANDS VLIEGTUIG MAAKT NOODLANDING. Door benzinegebrek heeft een Nederlands toeristenvliegtuig in le omgeving van Lanaken (Bel gië) een noodlanding moeten ma ken. Het vliegtuig werd gedeel telijk vernield. De twee passa giers bleven ongedeerd. Op de veiling van 16 Juni 1950 werden de volgende prijzen ge noteerd: Per 100 stuks in guldens: Sla 2.00 tot 3.20. Per stuk in centen: Bloemkool 8 tot 24. Witte komkommers 22 tot 26. Groene komkommers 8 tot 17. Perziken 10 tot 18. Per bos in centen: Peen 10 tot 26. Selderij 11. Kroten 9 tot 13. Sjalotten 3 tot 4. Per kg in centen; Eerstelingen 21 tot 40. Eerstelingen (kriel) 10 tot 21. Rabarber 9 tot 15. Peulen 42 tot 51. Andijvie 13 tot 14. Doppers 31 tot 42. Princessen 170 tot 174. Sjalotten 14 tot 17. Tomaten 55 tot 67. Sasca 161. Aardbeien 45 tot 101. Kersen 54 tot 58.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2