Bommen op Boeroe? Het plan-Schuman de i De Indonesische Maatschappij en het Communisme België zal voorstellen doen Rumoerige Bondsdagzitting ngsunie WOENSDAG 14 JUNI 1950. 6e Jaargang No. 1448. Een beroep op Australië TROEPENSCHEPEN. attlee over het PLAN-SCHUMAN. Gedenkboek 7 December-divisie aan Prins Bernhard aangeboden Reimann voor 30 dagen geschorst Kamerlid stelt vragen WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. aluatie van de ltserse frank IELTJESPUDDING VERWACHTING OGWATER. Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 18 ct; minimum per advertentie /L5Ö. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. Be vertegenwoordiger van de „Republiek Zuid-Molukken", Dr. J. Nikijuluw, heeft medege deeld, dat de burgerbevolking van Nanilea op het eiland Boe roe is gebombardeerd. Het aan tal slachtoffers is wegens ge brek aan radio-verbinding on bekend. Ondanks de moeilijkhe den zullen de Ambonezen de rechten van vrijheid cultuur en religie blijven verdedigen tegen het imperialisme van Djogja. Zij hebben zich gewend tot Australië. Australië vecht voor dezelfde menselijke rechten. Vandaar dat de Zuid-Moluk ken aan de Australiërs hebben verzocht om wapens, voedsel en medische hulp in elke vorm. Te meer, daar Nieuw-Guinea slechts dan van wezenlijk belang is voor Austalië, indien de eilan den der Zuid-Molukken, van waaruit de Japannezen in de tweede wereldoorlog hun aan vallen op Noordelijk Australië pleegden, worden ingeschakeld in de verdediging van de Zuid- Oost-Pacific. Tevens is aan Australië ge- Franse Skymaster neergestort Men vreest dat 44 personen het leven hebben verloren tengevol ge vajn het neerstorten van e°n „Skymaster" van de Ai" France nabij Barein, aan de Perzische Golf. Het ongeluk gebeurde Dinsdagmorgen vroeg. Het toe stel startte in zee. Het vliegtuig was uit Karatsji naar Barein vertrokken. Er waren 42 passagiers aan boord en een uit 8 koppen bestaande bemanning. Vijf lijken zijn ge borgen. Een der overlevenden is ernstig gewond. Volgens een lid van de bemanning wisten enige pasagiers het toestel, toen dit in zee neerstortte, met een vlot (te verlaten. Men meent, dat zich onder de passagiers een aantal ambtena ren van het Franse bestuur in Inido-China met hun vrouwen en kinderen bevond. Men meent verdter, dat net grote aantal passagiers veroorzaakt werd door de vele kleine kinde ren, die zich in het vliegtuig bevonden. De bestuurder van het vliegtuig was Jan Sladek, een der eerste vliegers van de Franse Burger-Luchtvaart, die 19.500 vlieguren had. „Air France" deelt mede, dat slechts 6 personen (4 passa giers en 2 leden van de be manning) het ongeluk hebben overleefd. Er zijn dus 45 slachtoffers te betreuren. De lijken van vier mannen en twee vrouwen, die nog niet zijn geïdentificeerd, zijn aangespoeld. De inzittenden van het toestel waren 42 volwassen passagiers, een kind en 8 leden van de be manning, onder wie de 18-jari- ge stewardess. Allen waren Fransen, behalve een staten loze. Helicoptère neergestort Een „Ciërva-luchtpaard", het grootste type Helicoptère, is gis ter te Southampton neergestort en in brand gevlogen. De drie inzittenden kwamen om het le ven. Volgens een ooggetuige is een der schroefbladten in volle vlucht losgeraakt. Het toestel stortte neer op een bosje bij een boerderij en vloog onmiddellijk in brand. Het toestel bood plaats aan 24 personen. Vrijmetselaarsloges in Hongarije ontbonden De Hongaarse Minister van Binnenlandse Zaken heeft de vrijmetselaarsloges ontbonden. In het desbetreffemdte commu niqué wordt er aan toegevoegd dat die vrijmetselaarsloges, voor al in de laatste tijd, „verzamel plaatsen van vijanden van de volksrepubliek, van kapitalisti sche elementen en van aanhan gers van de Westerse imperialis ten" zijn geworden. vraagid of het de zaak der Re publiek Zuid-Molukken wil voor leggen aan de U.N.O.", aldus ür. Nikijuluw. Door het Hoge Commissariaat van de R.I.S. werd verklaard, dat omtrent een bombardement op het eiland Boeroe niets be kend was. POST VOOR Post bestemd voor raac Neder land terugkerende militairen aan boord van de troepenschepen „Castel Bianco", „Gen. Taylor", „Goya", „Fairsea" en „Empire Brent", welke in een der tussen havens zal worden uitgereikt, moet uiterlijk op 15 Juni in Ne derland ter post worden bezorgd. Behalve de gebruikelijke gege vens dient het adres de naam te bevatten van het [roepenschip, onder toevoeging: „op thuisreis naar Nederland." De naam van de vermoedelijke tussenhaven mag niet worden vermeld. BOOTTREIN „SURUIENTO". Heden rijdt, ten behoeve van passagiers die met de „Surriën- to" uit Indonesië zijn gekomen, een boottrein van Marseille naar Amsterdam. De aankomst tijden in Nederland zijn: Roo sendaal 15.40, Rotterdam 17.27, Den Haag Holl. Spoor) 18.02, Haarlem 18.54, Amsterdam C. S.) 19.18. Zekere eigenschappen van de Inheemse maatschappij in Indo nesië, zoals de communale of communistische gebruiken in dorpen over geheel Indonesië, bieden gunstige voorwaarden voor de verspreiding van com munistische propaganda, zo schrijft Dr. Justus M. van der Kroef, die verbonden is aan de afdeling beschavingsgeschiede nis van 't Michigan State Colle ge in het tijdschrift over het Verre Oosten van het Ameri kaanse Instituut voor betrekkin gen in het gebied van de Stille Oceaan. Dr. van der Kroef schrijft o.m., dat de communisten in de afgelopen, jaren enig succes had den (door vruchten te plukken van de tegenstand onder con servatieve dorpsbewoner oij de pogingen tot vernieuwing en modernisering door de Neder landse autoriteiten. Dezelfde pogingen van de nieuwe Indo nesische Regering zouden op gelijke tegenstand kunnen stuiten. Tenzij dergelijke be zwaren uiting zoudetn kunnen vinden, zouden öte communis tische pogingen tot revolution- nair optreden ongetwijfeld ver sterkt worden. De communisti sche partij in Indonesië zou Ds Niemöller over kerk en communisten Ds. Niemöller, president van de Evangelische kerken in Hes sen en Nassau, heeft in een rede te Düsseldorf opnieuw verklaard, dat het „een infame ketterij is te beweren, dat de kerken zullen omkomen, wanneer zij eens in een communistische wereld zou den ontwaken". „Stalin heeft niet zoveel macht als de mensen wel vrezen", aldus Niemöller. „Geen christen behoeft bang te zijn, zolang hij blijft in Jezus Christus." Niemöller zeide verder nog: „De halve Protestantse Kerk leeft als in een zware schaduw achter het ijzeren gordijn en haar leven daar kan vergeleken worden met door de poorten der hel te moe ten gaan. Wee echter de kerk, die zich laat inpalmen door de leuze dat zij met hart en hand met de Amerikanen moet samenwerken. Het lot van de kerk hangt noch van het Oosten, noeh van het Westen af". Ds. Niemöller loofde een mil- lioen mark uit, indien iemand hem zou kunnen aantonen, dat voorbereidend verzet tegen het bolsjewisme gebaseerd zou kun nen worden op de Heiligt Schrift zoals men die thans kent. „Ook een communist is geroe pen tot het kindschap Gods", zei Niemöller. „Een communist is niet zonder meer een monster". Jezus Christus zou heden ten dage misschien zeggen: „De com munisten en de lichte vrouwen zullen eerder de hemel binnen gaan dan gij. Een kerk, die zich tracht te beveiligen door deze of gene bondgenoot te verwerven in de politiek of in het parlement, is voorbestemd om ten onder te gaan. Alleen het geloof in Jezus Christus en de strijd voor dit ge loof kunnen het leven van de kerk en de zaligmaking van het individu verzekeren." slechts tot staan gebracht wor- dien, indien een parlementaire oppositie tot bloei zou kunnen komen en indien niet-commu- nistische partijen een basis ver schaffen, die voldoen aan het verlangen van het volk inzake sociale en economische gelijk heid en voor behoud van zeke re kenmerken van het Inheem se leven. De Indonesische intelltectuëlen die „branden van verlangen om te regeren", hebben reeds de zelfde heethoofdige tactteloos- heid te,n toon gespreid bij het optreden tegen hun meer pri mitieve medeburgers, die zoveel van het Nederlandse bestuur had vernietigd. Ondanks de onderstroom van sympathie voor de moderne communistische leer, hetgeen voortvloeide uit de Inheemse T._-)inPc qirius schrijver, had dc gemiddelde Indonesiër het comr munisme alleen gesteund, wan neer een bepaalde en meestal plaatselijke grief in zijn onmid dellijke omgeving ontstond. Instructies van de regering voor de huisvrouwen De Zwitserse Regering heeft gisteren gedetailleerde instruc ties voor dte huisvrouwen uitge geven betreffende het aanleg gen van noodvoorraden van voedsel met het oog op een eventuële oorlog. De voorraden moeten ondei meer bestaan uit drie kilo sui ker, twee kilo braadvet en vijf klo rijst, bloem of havermout. De huisvrouwen moeten de voorraden aanleggen vóór Oc tober. Het Is de bedoeling, dat de voorraden gedurende naar schatting 2 maanden, wanneer de voedselimporten bij het uit breken van een oorlog stopge zet zouden worden, in de oe- hoeftte kunnen voorzien. België zal concrete voorstel len doen ter bespoediging van het plan-Schuman tijdens de be sprekingen over dit plan, die op 20 Juni te Paijs worden ge opend. Het Belgische standpunt zou zijn, dat de uitvctering van het plan-Schuman in de ears te sta dia motet wordien gecombineerd met een gezamenlijke actie tot verdere vrijmaking van de han del, opheffing van de valuta- coiuroles en alle andere maat regelen, waarvan 'die welvaart dier Europese landen en de we reldvrede afhankelijk zijn. De Belgische staalindustrielen staan uitgesproken gunstig te genover het plan-Schuman. Zij verwachten, dat dit pian hen zal helpen hun export verder uit te breiden en de concurrentie op de wereldmarkten het hoofd te bieden. In het Lagerhuis heeft de pre mier Attlee verklaard, dat hij 't plan-Schuman wenst te steunen. De Britse regering moet even wel denken aan de fundamentele economische behoeften en de vei ligheid van het land, alsmede aan de noodzakelijkheid er voor te zorgen, dat het Verenigd Konink rijk in staat is aan zijn verplich tingen in elk deel van de wereld te voldoen". De Britse regering wil duide lijk laten uitkomen, dat zij bereid is bij de nauwere integratie van de Europese economie samen te werken met andere regeringen van verschillend economisch in zicht. Winston Churchill drong na mens de oppositie aan op een spoedig debat over het plan- Schuman. Hij zei: „Mag ik Attlee de verzekering geven van de sympathie, die wij allen voor hem voelen in zijn positie als de enige socialistische premier bui ten het ijzeren gordijn en Scan dinavië in geheel Europa of in het gehele Britse Gemenenest of in de gehele Engels-spreker de wereld". Deze uitspraak werd met ge lach ontvangen, dat nog toenam toen Attlee antwoordde: „Chur chill was de enige conservatieve premier onder de geallieerden gedurende de gehele oorlog en mocht zich verheugen in de krachtige steun van de Labour- regeringen in 't gehele Gemene best". Attlee zei nog, dat, zoals reeds eerder meegedeeld was, de Britse regering niet in staat is van te voren de principes, die aan het Franse voorstel ten grondslag liggen, te aanvaarden. Zij wil deze echter ook niet bij voorbaat afwijzen. De regering is van oor deel, dat een gedetailleerde be spreking, die licht zal werpen op de aard van het plan en de vol- Maandagmorgen heeft Z.K.H. Prins Bernhard in zijn hoofd kwartier in „De Zwaluwenberg" te Hilversum een deputatie van de 7 December-divisie ontvan gen die aan de Prins een spe ciaal exemplaar overhandigde van het gedenkboek, dat over deze divisie is verschenen. Het boekwerk „Wij werden geroe pen", is geschreven door Alfred van Sprang. De deputatie van de 7 Decem ber-divisie bestond uit de oude commandanten generaal H. J. J. W. van Dürst Britt, majoor Eng- les, voorts luitenant Epke en korporaal De Bruyn, beide iaatstem dragers van de mili taire Willemsorde. Generaal Van Dürst Britt bood het boekwerk, dat voorzien is van de handtekeningen van het bestuur van de Bond van Oud- Strijders dezer divisie, met eni ge toepasselijke woorden aan, waarna Prins Bernhard bet met een korte toespraak aanvaard de en vervolgens met beiang- steling van de inhoud kennis nam. Aan Koningin Juliana en Prinses Wilhelmina zuilen bin nenkort eveneens exemplaren van dit boekwerk worden ge offreerd. De Koningin ontving Jeugdleiders H. M. de Koningin heeft Maandagavond op Paleis Soest- dijk de deelnemers aan de inter nationale j eugdleidersconf e- nentie te Baarn ontvangen. De Koningin onderhield zich met de verschillende groepen der deelnemers. Prins Axel van Denemarken in ons land Prins Axel van Denemarken is gistermiddag om 2 uur per K.L.M.-vliegtuig op Schiphol ge land. Hij zal in Scheveningen als directeur van een Deense scheepvaartmaatschappij de ko mende commerciële scheep- vaaxtconferenties bijwonen. ledige politieke en economische consequenties daarvan, een nor male en essentiële voorwaarde is voor het sluiten van een ver drag. De regering is van oordeel, dat er een aanzienlijk verschil van inzicht tussen Frankrijk en Engeland bestaat wat betreft de basis, waarop de onderhandelin gen moeten worden geopend. De toestand is thans zo, aldus Attlee, dat Engeland regelmatig op de hoogte zal worden gehou den met het verloop der bespre kingen, die 20 Juni worden geopend tussen Frankrijk, Duits land en andere regeringen. Churchill vroeg Attlee naar 't verband tussen de verklaring van het bestuur van de Labour- partij en die van hemzelf. Attlee zei, dat deze los van elkaar moe ten worden gezien. De verkla ring van de partij gaf de partij politiek weer en niet de politiek van de regering. De regering ging niet in op 't verzoek van de oppositie om de volgende week een debat over de kwestie te houden, Churchill had hierop aangedrongen, omdat, naar hij zei, het zulk een gecom pliceerde zaak was „vanwege de twee versies van de regeringspo- litiek een van Attlee en een van het bestuur van de Labour- partij". Een lang debat volgde. Chur chill liet uitkomen, dat de con-- servatieven tot het bittere einde aan hun eis tot een spoedig de bat zouden vasthouden. De uitlating van Churchill dat op dezelfde dag twee versies van de buitenlandse politiek van La bour zijn ingediend, wijst er op, dat. de oppositie zal strijden te gen elke neiging van de regering zich afzijdig te houden van Euro pese samenwerking, louter uit overweging, dat deze samenwer king afwijkt van de socialistische principes. Ontploffing in Britse onderzeeboot De Britse admiraliteit deelt mede, dat er zich een ontplof fing heeft voorgedaan in de on derzeeboot „Trenchant". De ontploffing geschiedde in het batterij-compartiment. Als gevolg van die ontploffing zijn 4 leden der bemanning licht gewond. De ontploffing vond plaats, toen de onderzeeboot zich, tij dens oefeningen, buitengaats bevond. De onderzeeboot is op eigen kracht naar haar basis Londonderry, in Noord-Ierland gevaren. Max Reimann, de West-Duitse communistische leider is giste re^ na een rumoerige zitting van de Bondsdag voor 30 dagen geschorst, daar hy geen gevolg gaf aan een order van de voor atter, Erieh Koehler, om het spreekgestoelte te verlaten. Aan het begin van de verga dering las Paul Loeb, voorma lig voorzitter van de Rijksdag in de Republiek van Weimar, 'n protest voor namens alle pai- tijen, behalve de communisti sche, tegen het verdrag van Warschau, waarin de Oder- Neissegrens wordt erkend als definitieve grens tussen Polen en Duitsland. Loeb verklaarde, dat het ver drag ongeldig was en sprak over „de schandelijke onderda nigheid" van die Duitsers, die de Oost-DuitSe Regering steu nen. Alle leden, behalve de commu nisten, stonden op en applau- diseerden gedurende enige mi nuten. Daarop stond Reimann op en liep naar het spreekge stoelte, voordat hij hiertoe was uitgenodigd door de voorzitter, die intussten de Christen-Demo craat Heinrich Von Brentano verzocht te spreken. Reimann gal geen gehoor aan een order van de voorzitter om het spreek gestoelte te veriaten en bleef Sigarenindustrie over de vrijstelling van de omzetbelasting Het voorstel om de sigaren tijdelijk van omzetbelasting vrij te stellen, zoals dit door de Mi nister van Financiën op korte termijn aan het Parlement zal worden voorgelegd (is door de Nederlandse sigarenindustrie met een gevoel van erkentelijk heid ontvangen. Men heeft zich in die kringen gerealiseerd, dat de Minister onder de huidige omstandigheden niet aan het be staande accijnsschema kan tor nen en dat de gedeeltelijke op lossing, die thans is gevonden, de enige maatregel is, die kon worden genomen. De sigarenindustrie blijft ech- ier op het standpunt staan, dat een verlaging van 'dte accijns in de nabije toekomst noodzakelijx zal zij,n. Van de vrijstelling van omzetbelasting verwacht de in dustrie niettemin enig soelaas en verruiming van de sigaren- markt is dan ook zeer wei mo gelijk. De industrie bespaart namelijk niet alleen de door haar op tte brengen omzetbe lasting, maar zij zal tevens in staat zijn de handelmarges voor groot- en dletailhandel te verla gen met het percentage, dat tot nu toe door grossier en winke lier aan de fiscus moest worden afgedragen. aan het wocjrid', terwijl Von Brentano sprak. Toen deze laatste was uitgesproken, kreeg Reimann het woord, maar zijn woorden werden overstemd door het rumoer in de zaal. De voor zitter verdaagde diaarop de ver gadering. Reimann bleef op het spreekgestoelte ook toen de vergadering opnieuw werd ge opend. Hij werd daarop door dte voorzitter voor 30 dagen ge schorst. Na luid rumoer werd de Kamer ontruimd. Het lid van de Tweede Kamer de heer Vap de Wetering (C.H.) heeft aan de Minister-President de volgende vragen gesteld: 1. Heeft de Minister-President kennis genomen van de medede lingen van de woordvoerder van het Ministerie van Defensie van de V.S.I., majoor Karjono, dat er sprake is van een economische blokkade tegen Ambon? 2- Heeft de Minister uit die verklaring vernomen, dat de voedselvoorraden op Ambon aan zienlijk zijn afgenomen, zodat ge hoopt wordt, dat door deze on menselijke methode het Ambo- nese volk gedwongen zal worden zich over te geven met al de vreselijke gevolgen van dien? 3. Is de Minister bereid stap pen bij de regering van Indone sië te doen, opdat aan deze wrede methode tegen een om zijn zelf beschikkingsrecht strijdend volk een einde komt? 4. Is de Minister bereid om, indien dit beroep op de Unie partner zonder resultaat zou blij ven, een beroep te doen op de Verenigde Naties? medegedeeld door het K.N.M.L te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot -avond. Iets koeler. Veranderlijke bewolking met voornamelijk in de Noordelijke helft van het land plaatselijk en kel buitjes. Meest matige wind vooral uit richtingen tussen West en Noord. Iets lagere tem peraturen dan gisteren. DONDERDAG 15 JUNI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 1.33 2.08 2.48 2.58 n.m. 1.59 2.34 3.14 3.24 ZON- EN MAANSTANDEN. Juni Opk. 14 4.19 15 4.19 Ond. 21.01 21.01 Opk. 2.52 3.24 Ond. 20.41 21.44 snties: 5 regels 60 cent; int. ïm 10 ct.; minimum per nder nummer of Adres cent meer. tot 's namiddags 2 uur. aantal slachtoffers van ramp bij Gelsenkirchen ïsdag tot 78 gestegen, nog een mijnwerker aan ridwonden is overleden. oor zware regens ver- e overstromingen in Ja- oen tot nu toe 13 men- s geëist. Zeven personen /ermist. samenwerking tussen Indonesische marine tneta van bevoegde rijde fc, staat het thans vast, Loninklijke Marine haar Indonesië ultimo 1950 jn beëindigd. illen 800 tot 1000 man marinepersoneel deel van de afdeling zee- in de Nederlandse mili- ssie in Indonesië, doch bedoeling, dat de ge in het Nederlandse per dat thans in Indonesië is, vóór October zulten :n. ;r geval zal een voort van de bestaande vol overeenkomlst der Ron- nferentie voor een jaar ekomen samenwerking 5 Koninklijke Marine en nesische marine niet nden. lisschop in Nederland lagavond arriveerde in li Mgr. Dr. Joseph Kl- iV.Pdie na afloop van kaanse bedevaart naar bezoek aan Nederland Dit is de eerste neger die Nederland bezoekt. Ciwanuka is een kerk- t een Ugandese neger- In 1932 deed hij intrede hëteit der Witte Paters tinaal Lavigerie. In 1939 j bisschop van Masaka I. schop werd begroet door leezemans en de loco- ïster Mr. Dr. L. Jans- tgr. Kiwanuka zal ver- ien bij de Witte Paters 3 de „Daily Graphic" ótserland voornemens loop van het jaar zijn ;t 20 procent te deva- neinde zijn exporthan- et toerisme tie hulp te i aan een Europese mie, die opnieuw het en van credieten nood- ou maken. cialistische blad „Le schrijft niet te begrij- men België een derge- rwaarde heeft kunnen terwijl alle nabuur- voordeeld zijn. leen de regering, doch ders der oppositie zijn met de beslissing, die Advertentie ld door het K.N.M.L geldig van Vrijdag- it -avond. selend bewolkt. bewolking met nog ;r en daar een enkel ikke tot matige weste- 1. Weinig verandering ituur. PLAN SCHUMAN. Heft Lagerhuisdebat over het plam-Schuman is voorlopig vast gesteld op 26 Juni, zo heeft Mor rison, de leider van de Rege ringsfractie Donderdag mede gedeeld. de kanonneerboot H. M. „Flo ras" ,op welk schip de beman ning stond opgesteld. De leer lingen van het opleidingsschip van de Ned. koopvaardij „De Nederlander" klommen bij het passeren van H. M. als katten in het want. slagen. Hij beschuldigde hen van valsheid in geschrifte. De President sloeg dit in het dossier na en beaamde, dat de klacht was ingediend. Verdachte voerde aan, dat men deze aan klacht niet in behandeling had willen nelhen. De President zei- Guinea hebben om In staat te zijn, zijn Japanse vrienden een springplank te verschaffen". Hughes herinnerde aan de ver klaring van Sukarno in 1942, toen deze heeft gezegd, „dat voor het verkrijgen van de nationale vrijheid, het Indonesische volk „Sukarno's recht om namens Indonesië te spreken, wordt door millioenen Indonesiërs fel be streden en met dat deel van het volk, dat zijn leiderschap erkent, zou hij tegenover een moderne macht geen 48 uur kunnen standhouden", zo besloot hij. neming aan de voorgestelde Europese betalingsunie, als on aanvaardbaar voor zover het België betreft verworpen. De Brusselse bladen juichen eensgezind de beslissing van de regering toe België niet te laten RDAG 17 JUNI. Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 2.51 3.26 4.06 4.16 n.m. 3.12 3.47 4.27 4.37 ZON- EN MAANSTANDEN. Juni Opk. Ond. Opk. Ond. 16 4.19 21.02 4.10 22.35 17 4.19 21.02 5.10 23.13

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1