BINNENLANDS NIEUWS i SPORTNIEUWS Velling Terneuzen Marktberichten de ngsunie Brand zonder Brandweer 'BEDDSenL^ANTEN Gemeente Terneuzen IELTJESPU DOING MAN VERKOCHT 7JJ> SPAARBANKBOEKJE. Wal brengt de Radio? DUIVENSPORT. TOELATING LEERLINGEN OPENBARE LAGERE SCHOOL aluatie van de itserse frank? VERWACHTING OGWATER. Aan een van de loketten van het Aaltense postkantoor ver voegde zich een man, die, na eni ge tijd in de rij te hebben ge- Staan, de loketambtenaar kort en bondig te kennen gaf dat hij het geld dat nog op zijn spaarbank beekje stond terug wilde hebben. „Ik ben van plan de boel op te maken" was zijn bescheid. De „potverteerder" kreeg ech ter zijn geld niet, want de ambte naar maakte hem duidelijk, dat om het laatste geld terug te krij gen een aanvraag jnoet worden ingevuld. „Is er misschien iemand, die m'n boekje wil overnemen" vroeg hij, zich tot het publiek wendend. Wie biedt er geld? Het spaar bankboekje kreeg een nieuwe eigenaar, die het hele geval voor ƒ100 overnam. Toen het boekje werd geopend, bleek dat er nog geen 10 was ingelegd. PRIKKELLECTUUR Politieactie te Amsterdam. Nadat op 5 Juni 1950 door de Zedenpolitie een tweetal uitge vers van tijdschriften die aan stotelijk voor de eerbaarheid worden geacht, waren aange houden, waarna procesverbaal tegen hen werd opgemaakt, is Zaterdag j .1'. eenzelfde actie ondernomen tegen twee uitge vers van een soortgelijk blad. Wederom werd een hoeveelheid materiaal in beslag genomen, w o. 14.000 exemplaren van de verschenen nummers. Ook de ze verdachten zullen voor de Justitie worden geleid. In totaal is thans opgetreden tegen de uitgevers van 7 tijdschriften, waarbij in het geheel 43000 exemplaren in beslag werden genomen. VERKEERSONGEVAL Een dode en een zwaar ge wonde. Op de Rijksweg Amersfoort Apeldoorn onder de gemeente Stoutenburg reed gisterenmor gen circa 10 uur een driewielig motorrijwiel voor invaliden te gen een luxe auto. De bestuur der van de driewieler en zijn vrouw werden op de weg ge slingerd. De 61-jarige mevrouw J. S. S. uit Rotterdam was op slag dood, haar 63-jarige echt genoot J. S. is in ernstige toe- WOENSDAG 14 JUNI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gewijde muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Waterstanden; 9.35 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11-00 Gram 11.05 Hoorspel; 12.05 Strijkork.; 12.30 Mededelingen; 12.33 Trio; 13 00 Nieuws; 13.15 Klein koor; 14.00 Gram.; 15.00 Cellorecital; 15.30 Cembalo-gezelschap; 16.00 Gram.; 16-15 Voor de jeugd; 17.00 Orgelspel; 17.30 Gram.; 17.45 Regeringsuitzending; 18.00 Fanfa re-korps; 18.30 Gram.; 18.40 Twee blokfluiten; 19.00 Nieuws; 19.15 Boekbespreking; 19.30 Koor en orkest; 19-40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.05 Gram-; 20.15 Om roeporkest; 21.25 Causerie; 21.45 Kamerkoor; 22.00 Intern. Evange lisch commentaar; 22.10 Amuse mentsmuziek; 20.45 Avondoverd.; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 715 Ochtendgymnast.; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Orgelspel; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Gram.; 11.00 Gram.; 12.00 Accordeonork.; 12-40 Mededelingen; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Gram.; 12.55 Kalender; 13.00 Nieuws; 13.15 Dansmuziek; 13.50 Gram.; 14.00 Gesproken portret; 14.15 Kamer muziek; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Promenade ork.; 18.00 Nieuws; 18.15 Vara-varia; 18-20 Actuali teiten; 18.30 Voor de strijdkrach ten; 19.00 Parlementair overz.; 19.15 Kwartet; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nieuws; 20.05 Cau serie; 20.15 Dansmuziek; 20.50 Hoorspel; 22.10 Operaconc.; 22.45 Causerie; 23.00 Nieuws; 23-15 Or gelspel; 23.40 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.15 Pianovoordr.12.30 Weerbe richten; 12.32 Gram.; 12.45 Piano voordracht; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram-; 14.00 Franse les; 14.20 Gram.; 15.45 Symphonie orkest; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.30 Voordradht; 17.40 Gram.; 17.45 Solistenconcert; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.30 Gram.; 19-50 Radiofeuilleton; 20.00 Om roeporkest; 21.00 Actualiteiten; 21.15 Ethnisceh muz.; 22.00 Nws.; 22.15 Strijkkwartet; 22.40 Kamer muziek; 23.00 Nieuws; 23.05 Ver- zoekprogramma. stand naar het ziekenhuis „De Lichtenberg" te Amersfoort ver voerd. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd. Het ongeval zou zijn veroor zaakt doordat het motorrijwiel op een gegeven moment begon te slingeren en de luxe auto een aanrijding niet meer kon voor- I komen. GOUDAAL GEVANGEN Niet alleen een snoek van 42 pond kan uit de Ringvaart bij Schermerhorn worden opge haald, zoals laatst bleek, want dezer dagen werd daar een goudaal gevangen. Het dier waarvoor de directeur van Artis giote belangstelling had, is naar het aquarium overge bracht. JONGETJE TE SCHIEDAM VERDRONKEN. Bij het spelen raakte Zater dagmiddag de zesjarige P, van Noort van de Noord Vestsingel te Schiedam in het water van de Noord Vestgracht. Een met hem spelend meisje maakte onmiddel lijk alarm, doch het duurde nog >nkele minuten eer T. J. Pil en J. M. Schenk ter plaatse waren en zich te water konden begeven. Drie minuten na het ongeval slaagde de laatste er In het jon getje onder water op te sporen. Kunstmatige ademhaling en daar na overbrenging door de G.G. en G.D. naar de Dr. Noretinrichting mochten niet meer baten. ZE KOCHTEN EVEN EEN STOOMCAROUSSEL. „Jammer", oordeelden enkele inwoners van het Drentse dorp Zuidlaren, toen zij kortgeleden ergens een stoomcaroussel von den, die voorbestemd was om door slopershand te vallen. Jarenlang had het etablisse ment luister bijgezet aan tal van kermissen, vaak was het daar het pièce de milieu geweest, maar achde roem van „de stoom" is verbleekt. Sic transit gloria mundi De Zuidlaarders bleven bij hun oordeel en ze „zagen er wel iets in". Ze staken de koppen bij el kaar, gooiden botje bij botje en werden voor de somma van 2000 gulden eigenaars van de hele in stallatie. Met hulp van 'n plaats genoot die „er verstand van had" werd de zaak in de tuin van hui ze „Entinge" in elkaar gezet. Er was een as gebroken, maar een machinefabriek leverde een nieuwe. Er waren honderden lampjes stuk, maar ook die wa ren wel te krijgen. Tientallen volijverige Zuidlaarders hanteer den grote poetslappen en koper poets was een artikel, dat plotse ling hoog in de markt lag. De inrichting kreeg weer glans en kleur en Zaterdag werd proefge draaid. De volijverige medewer kers konden naar hartelust draai en en nu is „de stoom" een at tractie voor de zomergasten, die Zuidlaren elk jaar pleegt te ont- 'angen. De initiatiefnemers ho- >en binnen niet al te lange tijd igenaars te zijn van een geheel vrij" gedraaide stoomcaroussel. Men is al benieuwd waarmee zij :en volgende keer weer thuis komen SNEEUW IN JUNI. Te Burgemeester Beinsdorp en Earnflair, nabij Ter Apel, vielen Vrijdagmiddag uit een donkere wolk plotseling enorme sneeuw vlokken, waartussen zich hagel stenen bevonden, die menigeen dwongen een snel heenkomen te zoeken. De bui duurde slechts enkele minuten en zowel sneeuw als hagel waren snel verdwenen. Dank zij de korte duur van de bui werd aan de gewassen vrij wel geen schade aangericht. Hei K.N.M.I. in De Bilt heeft hierover nog geen rapport ont vangen, maar vindt het niet waarschijnlijk, dat er ecme sneeuw is gevallen. Daarvoor was de temperatuur in het land te hoog. Het is mogelijk, dat ails gevolg van onweersbuien, in de hogere luchtlagen een tem peratuurdaling is ontstaan waardoor hagel is gevormd. Die hagel kan in zeer fijne vorm optreden en noemt men dan korrel-hagel. Maar gewone sneeuw zou bij de temperaiucr van Vrijdag in de lagere lucht lagen gesmolten zijn. De A.K.U. naar Emmen? Naar wij vernemen komt Em men (Dr.) in aanmerking voor de vestiging van een enkalon- garenfabriek van de Algemene Kunstzijde Unie te Arnhem. De beslissing is afhankelijk van verschillende studiën en besprekingen, die nog niet zijn afgesloten. Deze fabriek is voor- Emmen van groot belang, om dat zij aan 500 tot 1000 mensen werk zal verschaffen. Enkaion is zeer verwant aan het beken de Nylon-product. De fabriek zal in ongeveer anderhalf jaar gebouwd worden. Nieuw slachtoffer Anthony Petulli, een 15 jarige jongeling, heeL zich Zaterdag te Ma*. Keesport, in het bijzijn van 3 kameraden gedood bij het „Russische roulet te spel". Dit is een ka s- „spel" waarbij men in de trommel van een revolver een enkele kogel doet. Vervolgens laat men de trommel draaien. Zonder te kijken waar de kogei zit. richt men de revolve op de slaap en haalt ae haan over. Volgens de waarschijnlijkheidsbereke ning slaat de haan meest al op een vakje waar geen kogel in zit. De jeugdige Anthony Petrulli heeft geen geluk gehad. Enorme, zwarte rookwolken pakten zich Maandagochtend boven Amsterdam samen. Hon derden Amsterdammers ston den langs het IJ geschaard of bespraken in groepjes op de straten waar wel de vuurhaard gelegen mocht zijn, die een dergelijke rookontwikkeling kon veroorzaken. De nimmer afla tende rookslierten, die van ach ter het IJ omhoog«stegen, deden herinneringen opwekken aan de Meidagen van 1940 en aan de dag, waarop de „P. C. Hooft" in de haven in vlammen opging. Doch geen doordringend sirene gelei van brandweerauto's deed zich horen. Brandweer, politie en krantenbureaux werden over stelpt met honderden telefoon tjes om inlichtingen, doch het antwoord bleef: „Wij weten van niets". Van half elf tot half een bleef de rookzuil achter het IJ opstij gen om door de vrij straffe wind te worden verspreid. Over de haven tot ver boven de stad. Tot in Haarlem was de rook te zien, en intussen brandde aan de kadoelen bij de centrale bag- gerplaats van Amsterdam 6000 liter afvalstof, olie en traan on gehinderd op. De bewoners in de nabijgele gen huizen keken er met wel behagen naar. De brandweer lieden van de drijvende stoom spuit „Jason", die hoewel yen alarm voor brand was ge- g'ven toch maar waren gevaren, stonden werkeloos tóe te kijken. Wie heeft de 6000 liter zo brandbare stof doen ontvlam men? De brandweer zegt; Er was vergunning voor verleend. De politie aan het Mosplein in Amsterdam-Noord beaam t dit, doch niemand vertelt erbij wie de vergunning had. Alleen een jeugdige schipper van 'n schuit, die vlak tegenover de geweldige baggerput is gele gen, waar 2 uur lang de vlam men ongestoord zich konden uitleven, deed een positieve ver klaring: „De stank van het traan was zo ondragelijk. Daar om hebben we het maar aange stoken". Volkstelling op Westelijk Halfrond De helft van de bevolking der nieuwe wereld is totnogtoe dit jaar geteld bij de eerste volk* telling van het Westelijk Hall rond in de geschiedenis, aldus heeft Dr. Calvert Dedrick van het tellingsbureau van de V. Zateraag verklaard. Op grond van totnogtoe bin nengekomen cijfers verwacht men, dat in Noord-, Midden- ea Z,uid-Amerika in totaal ongeveer 325 millioen mensen wonen. Di, cijfer is iets hoger dan men aanvankelijk geschat had. Hoe wel geen enkel land nog eind cijfers heeft gepubliceerd, zijr. de V. S., Mexcico, Guatema a. Coria Rica, San Salvador, Nica ragua en Honduras nagenoeg gereed met de telling. Volgens de huidige schattin gen, zo verklaarde Dr. Dedricx tegenover journalisten, neemt de bevolking in Latijns-Amerika sneller toe dan overal elders in de wereld. Hij schatte, dat er in 1960 in Latijns-Amerika meer mensten zullen. wonen dan in de V. S. Op het ogenblik zijn deze aantallen gelijk: ongeveer 150 millioen. „De bevolking in Latijns-Amerika neemt jaar lijks met ongeveer 3 millioen mensen toe, die in de V. S. met ongeveer 2 millioen", zo ver klaarde Dr. Dedrick WEDEROM VOGELPEST TE BARNEVELD. Wat lange tijd in Barneveld gevreesd werd, is een feit gewor den. De op de mestbedrijven uit gebroken pseudo-vogelpest heeft men niet tot staan kunnen bren gen, ofschoon het pluimvee van deze bedrijven vernietigd werd. Er worden steeds nieuwe ge vallen gemeld, waaronder enige uit het dorp Voorthuizen. Volgens mededelingen van of ficiële zijde breidt de pseudo-vo gelpest te Barneveld zich uit als een olievlek. Er zijn thans in grijpende maatregelen afgekon digd. Alle pluimvee in een ge deelte van Barneveld wordt opge- hokt, terwijl honden en katten vastgehouden moeten worden. Loslopend pluimvee wordt in beslag genomen en gedood. Verkiezingen in Berlijn De drie Westelijke comman danten te Berlijn hebben de plaatsvervangende Sowjet-Rus- sische commandant, kolonel Yelisarof, schriftelijk medege deeld, dat zijn voorstellen vooi 't houden van vrije verkiezingen in geheel Berlijn baar" zijn. .onaanvaard- Sowjet-Unie verkoopt diamant op Antwerpse markt De „New York Times" meldt uit Antwerpen, dat de Sowjet- Unie op de Antwerpse markt gepolijste diamanten uit de tijd van vóór de revolutie verkoopt. In Mei werd door de Russen voor een bedrag van 7% milli oen Belgische francs aan dia manten verkocht, en in April voor een bedrag van 5 miliioen francs. Deskundigen zeggen, aldus het blad, dat de meeste van deze diamanten oude ste nen, d.w.z. dat zij minstens 50 jaar geleden werden gepolijst, doch dat sommige moderne ste nen zijn. Aan Belgische make laars is reeds medegedeeld, dat in Juni voor een bedrag van 6 millioen Belgische francs op de markt gebracht zal worden. De diamanten worden do< r de Sowjet-Russische amabssade te Brussel ingevoerd en verkocht door bemiddeling van een Ant werpse makelaar. D«met garantie-certificaat» „Voorwaarts" Zaanislag. ZOMERAVOND VOETBAL. CentraDriewegen 43. Direct na de aftrap volgde een goed opgezette aanval van de Centra-voorhoede en zowaar wist reeds in de eerste minuten links buiten Laurens te scoren (10). Dit was een aansporing voor Driewegen om aan te pakken en ook zij hadden bij één hunner eerste aanvallen succes (11). Nu was het weer de beurt aan Centra en inderdaad slaagde het drie-manschap LaurensHame link—Hommers er in de bal op nieuw achter de Driewegen-doel man te deponeren (21). Voor rust wisten Driewegen en Centra ieder nog eenmaal te sco ren, zodat bij draaien de stand 32 aangaf. Na de limonade was Driewegen overwegend sterker. Eerst 10 mi nuten voor het eind werd de stand gelijk. Toen iedereen dacht, dat Drie wegen ging winnen, scoorde Van Kolk vlak vóór het eindsignaal het winnende doelpunt voor Centra. Een onverwacht slot van eer. soms komische wedstrijd. We vernemen dat door de N.V. ,,De Hoop" een kunsttegel wordt beschikbaar gesteld voor de Zo- meravöndcompetitie. De tegel is beschikbaar voor het „bcdrijfs- elftal" dat bij de eindrangschik king de beste plaats bezet. Politieelftallen Goes-Terneuzen. De gisteren te Goes gespeelde wedstrijd tussen de elftallen van de Goese en Terneuzense politie eindigde, nadat de rust was inge gaan met 21, in een gelijk spel 2-2. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJDEN. Zaterdag j.l. vonden te Zaam- slag enige ontmoetingen plaats, \iaarbij het eerste elftal van „Zaamslag zijn eerste overwin ning boekte. Wel een fraai resul taat voor deze nog jonge ploeg. De uitslagen waren: Zaamslag 1—Spui 1 6—3 Zaamslag 3—Spui 3 1—3 DE COMMUNISTISCHE LANDEN EN DE SPELEN TE HELSINKI. In een zitting van het commu nistische vredescongres te Wenen is met algemene stemmen een resolutie aangenomen, waarin wordt gezegd, dat met het oog op de grote propagandistische waarde van de Olympische Spe len voor de vrede, Sovjet-Rus- land en de andere landen, die zich tot dusver afzijdig hebben gehouden, aan de spelen te Hel- sirki behoren deel te nemen. „De Voorwaarts", Zaamslag-Veer Zaterdag 10 Juni werd een prijsvlucht gehouden uit Noyon. Snelheid eerste duif 1119 meter. De uitslag was als volgt: 1 H. Scheele Zoon, Veer, 2 en 5 J. Kaijser, Driewegen; 3 A. MichieJsen, Zaamslag; 4 J. Meese/n, Veie-r; 6, 10 J. Romeijn- sen, Driewegen; 7 J. Willemsen, Veer; 8 M. Drabbe, Driewegen; 9 P. Koopman, Veer. Zon;dag 11 Juni werd een prijsvlucht gehouden uit Moes- croun. Snelheid eerste duif 1085 meter. De uitslag was als volgt: Oude duiven. 1 R. v®n de Veke; 2, 3, 4 Fr. Kroes, 5 A. Babijn; 6, 7, 9 J. Staepels; 8 A. Schieman Co; 10 L. Lauret. Jonge duiven. 1, 8 D. Kaijser; 2 J. Florus; 3 R. Duerinck; 4 Gebr. Van Doorn; 5. J. Hamelink; 6, 7 Gebr. Willemsen; 9 A. J. Wil lemsen 10 A. Babijn. Verslag van de Nationale Raad tegen de dienstplicht in de V.S. De „Nationale Raad tegen de dienstplicht" in de Ver. Staten heeft Zondagavond een verslag uitgegeven is opgesteld door 16 vooraanstaande personen uit de wetenschappelijke, uni versitaire en kerkelijke were'd onder wie Prof. Albert Einstein en Louis Bromfield. In he* ver slag staat o.m.: „De officiële Amerikaanse vertegenwoordigers delen in de V. N. de wereld mede dat de Vt; Staten ontwapening wenser en dat alleen de So.vjet Unie zich daartegen verzet. Andere Amerikaanse functionarissen doen evenwel alles om de voor standers van de ontwapening te ontmoedigen." Naar de mening va-, de op stellers van het versuag hebben de Ver. Staten noch de Sowjet- Unie het bewijs geleverd, dat zij resoluut tegen de oorlogsmen- taiiteit gekant zijn. De stakingen in de Belgische Textieliedustrie De federatie der Belgische textielnijverheid, waarin alle textielindustriëlen zijn verenigd, heeft bekend gemaakt dat de onderhandelingen met de afge vaardigden der textielarbeiders zijn afgebroken, aangezien deze eisen stellen, die voor de werk gevers onaanvaardbaar zijn. De Katholieke, Liberale en Socia listische Vakbonden hebben in tussen bekend gemaakt, dat zij de bijna 90.000 stakers in de textielindustrie zullen blijven steunen totdat een volledige overwinning is behaald en alle eisen zijn ingewilligd. De Britse hulp aan Griekenland De Britse militaire missie te Athene heeft een rapport gepu bliceerd over de hulp, die Enge land sinds 1945 aan Griekenland heeft verleend. Tot April 1947, toen Engeland wegens de verwachte economi sche crisis zijn taak aan de Ver enigde Staten moest overdragen, werd het Griekse leger van 120 duizend man en de vloot, lucht macht en gendarmerie van 30 duizend man door Engeland op geleid, uitgerust, bevoorraad en betaald, aldus het rapport. Vijftig speciaal gekozen Britse officieren werden aan de in het veld staande Griekse troepen toegevoegd en lagen dikwijls on der vuur van de partisaiien, „zonder ooit de bevrediging van terugschieten te hebben gekend". Officiële tegenspraak van Duitse Bondsregering De Duitse bondsregering heeft beslist de persberichten tegenge sproken omtrent een aanstaande devaluatie van de Deutsche mark. Ook de Geallieerde financiële deskundigen ontkennen de juist heid van de geruchten omtrent een devaluatie van deze valuta. De enige maatregel, die wordt overwogen, om de Duitse uitvoer te bevorderen, is het verlenen aan de West-Duitse exporteur van beschikbare deviezen ten bedra ge van twintig procent van het omzetcijfer met het buitenland. Op de veiling van 12 Juni 1950 werden de volgende prijzen ge noteerd: Per 100 stuks in guldens: Sla 2 tot 3. Per stuk in centen: Bloemkool 8 tot 20; Komkommers 22 tot 32; Perziken 12 tot 21. Per bos in centen: Peen 19 tot 26; Kroten 4 tót 11; Selderij 9; Per kg in centen: Eerstelingen 28 tot 39; Eerstelingen kriel) 6 -tot 24 Andijvie 11 tot 16; Sav. Kool 21 tot 26; Peulen 60 tot 68; Rabarber 19. Asperges 151; Doppers 50; Kersen 63 tot 76; Aardbeien 45 tot 81. VEEMARKT ROTTERDAM Aangevoerd werden in totaal 761 dieren, w.o. 434 vette koei°n, 1 graskalf. 6 nuchtere kalveren, 1 big, 319 varkens. De prijzen waren in cents per kg, le kw., 2e kw., 3e kw.: Vette koeien 2,652,7o; 2,45—2,65; 2,15—2,45. Prijs in guldens per stuk, le kw., 2e kw., 3e kw.: Varkens (lev. gew.) 153; 154; 148. Vette koelen aanvoer als vo rige week, handel traag, prijzen iets lager; varkens aanvoer korter, handel vlug, prijzen iets hoger. GRAANBEURS ROTTERDAM Binnenlandse granen, offici euze notering (per 100 kg fran co Rotterdam): kalm. Tarwe doorsnee kwaliteit tot 23,90, prima daarboven. Rogge 23,50 tot 24,25; Haver 23 tot 23,75; Gerst zomer 26,50 tot 27,25 Peulvruchten weinig koop lust; Groene erwten tot 32; Bruine bonen tot 59; Schokkers tot 34. TOELATING LEERLINGEN OPENBARE SCHOOL VOOR UITGEBREID LAGER ONDERWIJS Aanvragen om toelating tot de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs, die op Dinsdag 5 September aanvangt, kunnen worden gedaan bij het Hoofd dier school de heer J. E. Veld- huijzen, Emmalaan 26, aan de school, of ter gemeentesecreta rie (boven) vóór of op 8 Juli 1950. Onderwijs wordt gegeven in alle vakken, welke opleiden tot M.U.L.O.-diploma A en B. Toegelaten worden leerlingen, die de zesde klasse van de la gere school met goed gevolg hebben doorlopen. Terneuzen, 10 Juni 1950. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. Teilegen, Voorzitter, A. J. Dees, Secretaris. Aanvragen om toe-lating tot de openbare scholen fi. en C. (kom) en B (Sluiskil) kunnen worden gedaan vóór of op 8 Juli 1950 bij de hoofden dier scholen en ter gemeentesecretarie (boven). Alleen kunnen worden toege laten die kinderen, die vóór 1 October 1944 geboren zijn. Het schooljaar begint op 4 September. Terneuzen, 10 Juni 1950. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. Teilegen, Voorzitter, A. J. Dees, Secretaris. enties: 5 regels 60 cent; int. ïm 10 ct.minimum per nder nummer of Adres cent meer. tot 's namiddags 2 uur- aantal slachtoffers van ramp bij Gelsenkirchen ïsdag tot 78 gestegen, nog een mijnwerker aan ndwonden is overleden. oor zware regens ver- e overstromingen in Ja- oen tot nu toe 13 men- s geëist. Zeven personen vermist. samenwerking tussen Indonesische marine tneta van bevoegde zijde t, staat het thans vast, koninklijke Marine haar Indonesië ultimo 195ft ïn beëindigd. illen 800 tot 1000 man marinepersoneel deel i van de afdeling zee- in de Nederlandse mili- ssie in Indonesië, doch bedoeling, dat de ge in het Nederlandse per dat thans in Indonesië is, vóór October zullen ;n. ;r geval zal een voort van de bestaande vol- overeenkomlst der Ron- nferentie voor een jaar ekomen samenwerking Koninklijke Marine eu nesische marine «iel nden. lisschop in Nederland Jagavond arriveerde in n Mgr. Dr. Joseph Ki- W.P., die na afloop van kaanse bedevaart naar i bezoek aan Nederland Dit is de eerste neger die Nederland bezoekt. Ciwanuka is een kerk- t een Ugandese neger- In 1932 deed hij intrede piëteit der Witte Paters iinaal Lavigerie. In 1939 j bisschop van Masaka schop werd begroet door leezemans en de loco- ïster Mr. Dr. L. Jans [gr. Kiwanuka zal ver- len bij de Witte Paters 3 de „Daily Graphic" itserland voornemens i loop van het jaar zijn ;t 20 procent te deva- neinde zijn exporthan- et toerisme t)e hulp te i aan een Europese, inie, die opnieuw het en van credieten nood ou maken. cialistische blad „Le schrijft niet te begrij- men België een derge- rwaarde heeft kunnen terwijl alle nabuur- voordeeld zijn. leen de regering, doch ders der oppositie zijn met de beslissing, die s. Advertentie ld door het K.N.M.l. geldig van Vrijdag it -avond. selend bewolkt. bewolking met nog ;r en daar een enkel ikke tot matige weste- l. Weinig verandering ituur. unvjiiJïwA PLAN SCHUMAN. Heft Lagerhuisdebat over het plam-Schuman Is voorlopig vast gesteld op 26 Juni, zo heeft Mor rison, de leider van de Rege ringsfractie Donderdag mede gedeeld. de kanonneerióoot H. M. „Flo- res" ,op welk schip de beman ning stond opgesteld. De leer lingen van het opleidingsschip van de Ned. koopvaardij „De Nederlander" klommen bij het passeren van H. M. als katten In het want. slagen. Hij beschuldigde hen van valsheid in geschrifte. De President sloeg dit in het dossier na en beaamde, dat de klacht was ingediend. Verdachte voerde aan, dat men deze aan klacht niet in behandeling had willen nethen. De President zei- RDAG 17 JUNI. Guinea hebben om ln staat te zijn, zijn Japanse vrienden een springplank te verschaffen". Hughes herinnerde aan de ver klaring van Sukarno in 1942, toen deze heeft gezegd, „dat voor het verkrijgen van de nationale vrijheid, het Indonesische volk „Sukarno's recTix om namens Indonesië te spreken, wordt door millioenen Indonesiërs fel be streden en met dat deel van het volk, dat zijn leiderschap erkent, zou hij tegenover een moderne macht geen 48 uur kunnen standhouden", zo besloot hij. neming aan de voorgestelde Europese betalingsunie, als on aanvaardbaar voor zover het België betreft verworpen. De Brusselse bladen juichen eensgezind de beslissing van de regering toe België niet te laten Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 2.51 3.26 4.06 4.16 n.m. 3.12 3.47 4.27 4.37 ZON- EN MAANSTANDEN. Juni Opk. Ond. Opk. Ond. 16 4.19 21.02 4.10 22.35 17 4.19 21.02 5.10 23.13

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3