Open brief van de Deense atoomgeleerde Niels- (Bohr UIT DE PROVINCIE Koersniveau van de Franse franc en Australische pond Lroede L>okes uit eigen omgeving - /oer liter fledPrcuujt U4r trlfUceUer. j Nabescho Nederland-] Jeugdvoetbal Lezers die schrijven TERNEUZEN RODE ROZEN RETRANCHEMENT. SAS VAN GENT VLISSINGEN. VEERE. ZUIDDORPE. AGENDA: Zoon doodt zijn beide Ouders VOETBA PROMOTIE TWEE West 1 ZeeburgiaDWV. Welsit I EmmaNeptunu Zuid I Promotie Ondei SchoondijkeCor OM DE K.N.V.i Halve eindst HaarlemDHC; sior. Na de gevoelige gen Zweden hebbei gevraagd: Hoe is dat het Nederland goede wedstrijd teg B heeft gespeeld er zwakke ontmoeting den liet volgen? H< klaaroaar, dat Ne tijds te Rotter da met 4-1 sloeg, v< diend en daarna strijden heeft gei het aankijken niet geweest? Wij geloven dat schijnsel moet zien van de constellatie deriandse voetbal. Dit maal vielen fouten aan te wij eerste plaats was conditie van de o beslist beneden de Het tempo was te vocht tegen de we listigheden van d ders, maar men mi lichamelijke conc geest, die van goed te doen zegevier tweede plaats viel systeem niets te b( leen Terlouw speel stugge derde-bac: voelde hij zich op de klaverveld niet z Met het „kick an het Nederlands el slechts uitgevoerd, ke Zweedse team had de voorhoede c ■een beetje meer zuiverder geschoten score ongetwijfeld uitgevallen. De individuële pi len bij vrijwel alle spelers tegen. Alle Kraak en spil Terlc den hun gewone n zoals men dat in van hen gewend is. De Engelse sc Ling viel tegen. ZOMERAVOND^ De Hoop Deze ontmoeting merken snelheid Het overwicht t leek in de eerste he delijk. Het zwakke, moristische deel bi; was de doelman, voortreffelijk voetw De Spuise doelman cireef en had 6 m (3X v. Waes, 2 X Gort.) De twee tegc Spui werden gescoo: laar. Het lijkt ons overweging voor h< trachten een gedeell doel op een of andei schermen, omdat de last ondervinden v die in hun heiligdorr dringbare haag vc moeilijkheden zou k A.s. Zondag vind duw van de Watert zonderlijke krachtn tussen selecties j Iers van Zeeland ei bant, waarvoor wij de advertentie verv Naar het zich zal voor deze ont bijzondere belang staan, daar de bi met de meeste zorg gesteld en men vs zijn de jeugd van 1 cies op haar sterk woordigd te zien. De opstelling :d luidt als volgt: ZEELAND: Doel: R. F. de V denburg); achter: (Hoofdplaat) en (De Zeeuwen)mie seeuw (Groede)1 (Vlissingen)F. He delburg)voor: O. denburg)R. Seght C. Kramer (Bierv De Deense atoomgeleerde Niels Bohr, die reeds jaren lang elk interview van de hand wijst, heeft de tekst' van teen open brief aan de V. N. gepubliceerd, waarin hij opwekt tot interna tionale samenwerking bij het gebruik van de atoomenergie. De nobelprijswinnaar Prof. Bohr. die tijdens de oorlog uit het door Duitsland bezette De nemarken wist te ontkomen en met Engelse en Amerikaanse geleerden aan de atoombom werkte, die op Hirosjima werd geworpen, verklaart met na druk, dat een verenigde poging om de „onheilspellende dreiging ▼an atoomwapens voor de be schaving" af te wenden „zeer unieke kansen zou kunnen bie den voor het overbruggen var internationale geschillen". At- Jeen wederzijdse volledige open hartigheid k^n met goed succe.-, het vertrouwen bevorderen en de gemeenschappelijke veiligheid waarborgen, aldus Prof. Bob-, Bohr verklaart in zijn brief dat Lij met dit schrijven geheel :a eigen verantwoordelijkheid zo der overleg met de Regering Tan enig land handelt. In 1944 diende hij reeds bij Pres. Roo sevelt een memorandum .n, waarna hem een lang onder houd verleend werd. In dit De moeilijke landing van de ballon van echtpaar Boesman De ballon, die Zondagmiddag ter gelegenheid van het vara- feest te Hilversum is opgestegen heeft een hachelijk avontim beleefd. Door de krachtige wind dreef de ballon, die bemand was met het echtpaar Boesman, de heer De Vos Klootwijk en Jan de Troye snel op in Z.-W. rich ting. Toen men te veel naar zee afdreef werd besloten bij Geervliet, tussen Rotterdam en Brielle, een landing uit te voe ren. Alle voorbereidingen wa ren hiertoe getroffen. Een krachtige grondwind, van circa 4Q km per uur veroorzaakte moeilijkheden. De landing ver eiste bij die sterke wind het uiterste van de bemanning. Toen Je ballon met een harde slag op de grond was neerge komen, ging deze onmiddellijk weer omhoog. De heer De Vos Klooswijk, die zich juist even bukte werd van een hoogte van enkele meters uit de mand geworpen. Hij had de tegenwoordigheid van geest de sleepkabel te grijpen, maar werd dientengevolge door de stijgende ballon meegevoerd. Tot driemaal toe kwam de bal lon weer aan de grond, ging echter steeds weer omhoog en bereikte dan een hoogte van oO tot 100 meter, de heer De Vos Klootwijk met zich meeslepena. „Gelukkig waren we met drie ervaren ballonvaarders aan boord", aldus de heer Boesman, „anders was het zeker niet zo goed afgelopen bij zo'n sterke wind". De heer De Vos heeft slechts enkele schrammen op gelopen. De aarde van Geer- vïiets bodem zit aan de kleren ran de bailonvaarder. memorandum werd een over eenkomst over de controle op het gpbruik der nieuwe actieve sioffen als voorwaarde genoemd voor het evenwicht tussen tij delijk voordeel en bedreig'..ig voor de veiligheid van de mens heid. In Mei 1948 diende hij bij de Amerikaanse Regering een tweede memorandum in over de mogelijkheid van het komen tot openhartige wederzijdse uit wisseling. geveer 8 km afstand van de Noordkust van Ierland bescho ten te zijn door 3 Ierse gemoto riseerde vissersboten met elk ongeveer 20 man aan boord. Toen Kapitein Wayman zijn hoofd uit de commandohui otak, werd hij zonder enige waai- schuwing door een vsalvo be groet en door een kogel, dh door de deur heen ging, in zijn been gewond. Een ander schot doorboorde de metalen deur van de dekhut. Toen de „Lo.n Esk" op bevel van de gewonde kapitein weer volle zee koos, staakten de gewapende boter, de achtervolging, aldus het ver slag van de bemanning. De Regering van Eire heef; officieel verklaard, dat geen Iers marinevaartuig- op een trei- ler geschoten heeft. Functionarissen van de Bur gerwacht van Eire hebben na ondervraging van vissers ver klaard, dat zij arrestaties ver wachten, in verband met de ge melde beschieting van de En gelse treiler. vliegfeest, dat Frankrijk ooit ge rend heeft. Franse, Engelse, Belgische en Amerikaanse vlie - reniers voerden hun stoutste stukjes uit voor de ogen van Pres. Auriol, de Minister van De fensie Pleven en vele buiten landse diplomaten. Er warer meer dan 300.000 toeschouwers. Het programma werd geopend met het vrijlaten van 40.000 duiven met groeten van vriend schap voor hun landen van her komst, n.l. Engeland, Belgie, Nederland, Denemarken,, Zwit- seiiand en Italië. De duiven werden om de 4 uur in kleine groepen losgelaten. Onder do straalvliegtuigen bevond zich ook het eerste Franse vliegtuig met groter snelheid dan het ge luid, dat „om veiligheidsrede nen" niet in het programma wao aangekondigd. Vliegfeest te Parijs Meer dan 100 straalvliegtui gen daverden Zondag over het vnegveld Orly bij Parijs ter g - legenheid van het grootste „Week van de Romance" Twee duizend ongehuwde mannen en vrouwen wensen deel te nemen aan de „week van de Romance", welke in Sep tember in Whitley Bay, een va- cantieoord in Northumberland, georganiseerd zal worden. Personen uit alle delen van Engeland en zelfs uit Frankrijk hebben aan de organisatie com missie verzoeken gericht deel te mogen nemen. Onder meer zul len huwelijksgeschenken en gra tis wittebroodsweken degenen ten deel vallen, die dan komen, verliefd raken en besluiten te trouwen. Wij ontvingen een ingezonden stuk uit Hoek zonder onderte kening en zonder naam van de afzender. Wil deze alsnog zijn naam en adres aan de redactie medede len? Anoniem toegezonden stukken worden 'niet opgenomen. Red. De Vrije Zeeuw. K.L.M.1 beproeft nieuw uitlaatsysteem Verhoging kruis- en stijg- snelheid. Naar wij vernemen is de K. L. M. op het ogenblik bezig een nieuw uitlaatsysteem in de prak tijk te toetsen. Zij is de eerste luchtvaartmaatschappij ter we reld die dit doet. Het uitlaat systeem is door de Lockheed vliegtuigfabrieken ontwikkeld, na grondige proefnemingen. Dit systeem komt hierop neer, dat de uitlaatgassen worden ver zameld in een zgn. verzame. - ring. Deze ring heeft een vijf tal recht naar achteren gerichte straalpijpjes. Door de naar achteren stro mende uitlaatgassen zal de kruissnelheid van het vliegtuig, dat uitgerust is met motoren voorzien van dit nieuwe sy steem, kunnen worden ver hoogd. Bovendien verwacht men dat de stijgsnelheid van 'n dergelijk vliegtuig zal kunnen worden vergroot. Het nieuwe systeem is op het ogenblik in gebruik bij een der K.L.M.- Lockheed „Constellation"-vlieg- tuagen, n.l. de FH-T.D.I. (En schedé). Engelse treiler door Ierse vissersboten beschoten De bemanning van de Engelse treiler „Loch Esk" heeft bij aankomst te Campbelltown (Schotland) verklaarde op 011- GERINGE VANGST VAN MOSSELZAAD OP DE WADDENZEE. Sinds Zaterdag j.L mogen de Zeeuwse vissers geen mosselzaad meer vissen op de Waddenzee. De periode, waarin dit was toege staan, begon op 9 Mei. Het zo goed als geheel ontbre ken van nieuwe zaadbanken maakte de vangst voor de Zeeu wen weinig aantrekkelijk. Het overjarig mosselzaad van val 1948 of 1947 was moeilijk te bereiken ei. voor het doel waarvoor men het nodig had minder geschikt, zodat te Bruinisse slechts onge veer 23.090 tonnen werden aan gevoerd, een hoeveelheid die men in een goed seizoen in een week meebracht. Van September 1949 tot Fe bruari 1950 is er echter volop ge legenheid geweest om mosselzaad te vissen op de Zeeuwse en Zuid- Hollandse kust (SchouwenGoe- reeVoorne Putten), zodat vele kwekers nog hun behoefte heb ben kunnen dekken. De zachte winter heeft er bo- verdien toe meegewerkt, dat niet alleen geregeld daar kon worden gevist, maar ook dat het geviste zaad behouden bleef. Een wankelende bloempot. Een bloempot, die zich bevond op de vensterbank van de eerste verdieping in de woning van de of LIEFDES OVERWINNING door H. VöLMLR heer H., enigszins wankelend door de wind en een wapperend gordijn, gaf gehoor aan de aan trekkingskracht der aarde en kwam terecht op het hoofd van de heer H., die zich juist in lood rechte lijn daaronder bevond. Een bloedende hoofdwond was het gevolg. De eerste hulp werd verleend door dokter Van Breda Vriesman. Gelukkig was de bles sure niet van ernstige aard, al zal het slachtoffer enkele dagen rust moeten houden. Bloemenliefhebbers, opgepast! Muziekfeest. Begunstigd door stralend zo merweer werd Zaterdagmiddag de nieuwe muziektent in gebruik genomen. Hieraan verleenden de muziekverenigingen van Cad- zand, Nieuwvliet, Zuidzande, Sluis, „Ons Genoegen" uit Vlis singen en Retranchement hun medewerking. In de voor dit doel versierde gymnastiekzaal van de O. L. school richtte de voorzitter van het Retranchementse muziekge zelschap, de heer C. J. Almekin- iers woorden van welkom tot het gemeentebestuur, tot de heer C. M. Zuijdweg, directeur van de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht; de heer H. Boo gaard, hoofdopzichter van de Centrale Dienst en tot allen, die daadwerkelijke steun hadden verleend bij het bouwen van de tent. Hij prees de voorbeeldige samenwerking en dankte de vele medewerkers voor hun belang loze hulp, waardoor de bouwkos ten tot een minimum beperkt bleven. De secretaris van „Ons Genoe gen" gaf een overzicht van de werkzaamheden. Als initiatiefne mer noemde hij de heer Bram Basting. Zonder de hulp van de gemeente zou van de bouw niets gekomen zijn. Na de thee sprak de heef P. A- Ocké, de Bondsvoorzitter, die op merkte, dat een muziekvereni ging in een gemeente onmisbaar is, doch dat voor het instandhou den er van en om iets te berei ken nodig zijn samenwerking van de gemeenteloden en medewer king van het gemeentebestuur. Op het gemeentehuis werden de bestuursleden van de deelne mende muziekgezelschappen en de raadsleden verwelkomd door burgemeester J. A. Leenhouts, die de muziekgezelschappen dankte voor het spontane gehoor geven aan de oproep tot deel name aan het muziekfeest. Hij zegde de blijvende steun toe van het gemeentebestuur, waarna een dronk werd uitgebracht op „Ons Genoegen". Op de muziektent voerde de heer C. J. Almelcinders nogmaals het v/oord, waarna de heer Jon. Scheerens (de „supervisor") de tent overdroeg aan het gemeen tebestuur. Burgemeester Leenhouts aan vaardde het bouwwerk in dank. Spr. roemde het stimulerende werk van het muziekbestuur, dankte in het bijzonder de heren Zuijdweg en Boogaard en wenste „Ons Genoegen" prettig musice ren toe op de nieuwe tent. Na een driewerf hoera zette het plaatselijk muziekgezelschap het Wilhelmus in, waarmee het officiële gedeelte van het feest geëindigd was- Alle deelnemende verenigingen gaven in de loop van de avond een concert, waarvoor veel be langstelling bestond. Retranchement kan op een goed geslaagd muziekfeest terug zien. Aanbesteding Zwembad. Bij de alhier gehouden aanbe steding van het nieuwe zwembad werd als volgt ingeschreven: J. A. van der Straaten te Ter- neuzen 168,000; J. en K. F. de Oude te Biervliet ƒ166.275; Fa. E. Huiberts te De Eilt ƒ162.900; I - Hamelink te Hoek ƒ150.000; P. de Regt te Terneuzen 149.950; F. F. Voet en J. C. v. d. Walle te Kloosterzande en Hulst 142.600; Fa. Gebr. Van der Poei te Ter- neuzen 140.900; Vermeulens Bouwbedrijf te Gorinchem 134.200; J. A. de Mul te Breda ƒ133.820; A. J. Blijlevens te Breda ƒ131.500; P. v. d. Schoot te Tilburg ƒ127.900; Fa. A. J. Remmers te Tilburg 124-500. De mededelingen, die tijdens het weekeinde te Parijs en Can berra gedaan werden omtrent de valuta's van Frankrijk en Austra lië, hebben Londense bankiers en zakenlieden deen gissen naar de toekomst van de Franse franc en het Australische pond en minder omtrent verschillende andere va luta's, waarbij ook pond sterling en Belgische franc. Sleepboot te water gelaten. Binnenkort zal het bedrijf der Steenkolen-Handelsvereniging te Vlissingen de beschikking krij gen over een nieuwe motorsleep boot met een capaciteit van 750 PK. Deze sleepboot, lang 26,90 meter, breed 6,35 meter en met een diepgang van 3,35 meter, is op de werf van de N.V. L. Smit en Zoon's Scheeps- en Werktuig bouw te Kinderdijk tewatergela- ten door mevr. Van Woelderen- Sprenger, echtgenote van de oud-burgemeester van Vlissin gen. De nieuwe sleepboot zal de naam „Burgemeester Van Woel- deren" dragen. Jacht in moeilijkheden. De reddingboot Maria Blan- kenneim uit Veere is uitgevaren ter assistentie van een jacht, dat in het Krabbegat in de Ooster- schelde in moeilijkheden verkeer de. Nader wordt gemeld: Het is de reddingboot gelukt het in nood verkerend jacht op de Oosterschelde te bereiken. Het bleek de „Zeewolf", een uit Haarlem afkomstig jacht te zijn. Aan boord bevonden zich de drie gebroeders Van Duijn uit de Jan Steenstraat te Haarlem. Zon dag waren zij met het jacht, dat volgens de schipper van de „Maria C. Blankenheim," geens zins zeewaardig is, uit IJmuiden vertrokken. Het doel van hun reis was Vlissingen. Maar Zon dagavond waren de broers der mate vermoeid, dat zij probeer den de kust te bereiken. Zij zijn bij hun poging om in een haven te komen aan de grond gelopen. Hedennacht om ongeveer één uur is het jacht, dat een groot lek had, met zijn uitgeputte be manning in de haven van Veere binnengesleept. Verbouw Gemeentehuis. De restauratie van het ge meentehuis vordert in een zo snel tempo, dat het binnenkort kan worden geopend. De raad kan dan weer vergaderen in de bo venzaal en ook de paartjes kun nen dan de prachtige trap weer bestijgen om in de edit verbon den te worden (voorheen was men bang om de oude trap te bestijgen). Wielcrcours. Op Dinsdag 20 Juni (3de Ker misdag) wordt een wielerwed strijd georganiseerd voor nieu welingen over het bekende „acht" parcours van Zuiddorpe. Om verwarring en speculatie te voorkomen geschieden belang rijke gebeurtenissen op valutage- t'ied bijna altijd tijdens 't week einde, wanneer de markten ge sloten zijn. Te Londen werd op gemerkt, dat de berichten in de Franse pers met betrekking tot de Franse munt slechts stabilisa tie van de Franse franc in het vooruitzicht stelden. Deze berich ten zijn inmiddels bevestigd door de mededeling van de honoraire president van de Bank van Frankrijk, dat Frankrijk voorne mens is deze herfst de franc te stabiliseren ten opzichte van goud en dollar. Stabilisatie is op zichzelf veel minder vergaand dan omwissel- baarheid en zij zou de Franse franc slechts in dezelfde positie brengen als het pond sterling. Na de devaluatie van September J.L heeft het pond sterling een vaste koers gehad, maar de Fran se franc werd, ofschoon deze ge handhaafd werd op 350 francs per dollar, nooit formeel op dat niveau vastgelegd. Te Londen is men reeds enige tijd van mening geweest, dat de Franse franc spoedig geheel of vrijwel geheel inwisselbaar tegen goud of dol lars zou kunnen worden gemaakt. Gisteren was men van mening, dat de Franse franc weldra even zeer omwisselbaar gemaakt zou kunnen worden als de Zwitserse franc. Naar men zeide, zóu de gouverneur van de Nationale Bank van België van mening zijn, dat zelfs een Europese betalingsunie niet noodzakelijk is, aangezien de Belgische en Franse franc inwis selbaar gemaakt zouden kunnen werden tegen dollars en dat in wisselbaarheid tegen Europese valuta's, zoals dat bij de Europe se bctalingsunie wordt voorge steld, een stap achteruit zou zijn. Amerikaanse functionarissen op bet Europese vasteland hebben de Britse voorstellen voor een Euro pese betalingsunie verdedigd, al hebben zij dan ook enige wijzi gingen voorgesteld, die waar schijnlijk aanvaard zullen wor den. Beide dingen zouden naast elkander kunnen geschieden. Frankrijk en België zouden kunnen overgaan tot volledige omwisselbaarheid, terwijl Enge land in het kader van de Euro pese betalingsunie tot gedeelte lijke omwisselbaarheid zou kun nen overgaan. 112) (Nadruk verboden) Op afkeurende toon zei hij tot Erica: „Niet volgens overeen komst! U stond ik een onderhoud met de patiënt toe, maar ik maak bezwaar dat deze hern Meisner onderbrak hem en leg de uit, waarom zij zich in gezel schap van barones Von Demberg bevonden. „Dit verandert de zaak", er kende dokter Brüning. „Ik zal u op de ziekenzaal laten brengen zender dat het in het oog valt." Hij schelde en gaf een verpleeg ster instructies, waarna deze zich met beide heren verwijderde. Vervolgens richtte Brüning het woord tot Erica. „Naar de sim pelste medische begrippen moest uw oom reeds dood zijn. De ver wondingen waren zó zwaar, dat ik hem geen uur meer gaf toen hij werd binnengebracht. Er is iets, dat het sterven tegenhoudt. De geest zegeviert over het %r. '••'-.S/H lippen komt, is een vrouwen naam Martha". „Martha was mijn moeder, zijn stiefzuster", zei Erica eenvoudig. „Het enige wezen waar hij van heeft gehouden." „Och!" Zij knikte. „Daarom kom ik om te weten." „U veronderstelt, dat hij de dochter zal mededelen wat hij de moeder niet meer kan zeggen?" „Als hij tot spreken in staat is zou hij alleen Martha in vertrou wen nemen. Om die reden ver vang ik mijn moeder." Erica ont deed zich van de regenmantel en Brüning zag haar in een japon minstig twintig jaar uit de mode. Hctzelde was het geval met de hoed, die de kartonnen doos be vatte. „Martha volgens de laatste foto, kort vóór haar dood ge maakt", verklaarde zij „Wagner draagt ze altijd bij zich." Erica zweeg even. Toen: „Acht u het iets onvergeeflijks, een sterven de om de tuin te leiden?" Brüning schokschouderde. „Ik matig me geen oordeel aan. Voor u staat zeer veel op het spel het leven en de eer van uw echt genoot". „Zo denk ik er ook over. Het lichaam. Het enige geluid dat nu bracht me tot mijn besluit. Kan en dan als een zucht over zijn ik hem zien?" „Zeker." „Laten we dan gaan!" De geneesheer geleidde haar naar het bed van de stervende Wagner. „Wilt u, dat ik blijf?" „Is het nodig?" „Nodig niet", antwoordde Brü ning. „Dit is onherroepelijk het einde. Mijn tegenwoordigheid, wanneer hij haar althans kon opmerken, zou misschien storen de invloed hebben."' Hij knikte haar toe, liep stil naar de deur terug en sloot haar onhoorbaar. In de hoek bij het raam zag Erica advocaat Oderberger en in specteur Meissncr, waar zij kon den horen zonder te worden waargenomen. Even beschouwde zij schuchter de lijder in het bed. Dokter Brüning had haar in haar besluit gesterkt. Het was nu geen tijd om bedenkingen te opperen. In andere omstandigheden zou zij het een onverschoonbare daad achten, een stervende te mislei den. Erica putte moed uit de overweging, dat dc man door de dood.opgeëist, zo velen had mis leid en zich nooit bekommerd had om leven en sterven. Eén doel streefde zij na: hij moest spreken, nu hij nog spreken kon, om de verdenking van haar echtgenoot weg te nemen en haar zelf de rust en de vreugde des levens te hergeven. Zachtjes zei ze: „Philip!" Een lichte huivering doorvoer Wagner. Met moeite draaide hij het hoofd iets in de richting van waar de stem had geklonken. Zijn ogen zagen niets werkelijks, ze schouwden in een visioen. Het visoen moest heerlijk zijn daar van getuigde de zwakke glim lach. Een h,and tastte zoekend, vragend. Erica begreep. Zij om sloot haar met koele vingers. Wagner's glimlach verdiepte. „Martha!Het is niet zo vreselijk donker meer nu jij er bent. Ik was bang, dat je niet wilde komen. Hoe had ik kunnen sterven zonder jouw hand in de mijne?" Erica wendde het hoofd iets af. Al zei het verstand haar, dat Wagner's ogen niet meer konden onderscheiden diep in haar leefde niettemin vrees, dat in zijn allerlaatste blik de stervende 't bedrog zou doorgronden. Waar bleef dan zijn hoop, zijn troost bij het scheiden uit deze wereld? Erica overdacht, wat haar moe der, stond zij aan het sterfbed van hem, die haar al zijn liefde en toewijding had geschonken, zou zeggen- En zij vond de woor den. (Wordt vervolgd). HEDEN: TERNEUZENLuxor Theater 8 uur: Bioscoopv. „The tlnrd man". Terrein Molendijk, 6 30 uur: Voetbalwedstrijd Belas tingelftallen van Zeeuws- Vlaanderen en overig Zee land. AXEL: Hotel Het Gulden Vlies 2 uur: Vergadering van In gelanden van de polder Be oosten- en Bewestenblij. Het Centrum, 6.30 uur: Bioscoopv. Kon. bezoek aan Parijs en De reis van Prins Bernhard naar het West. Halfrond; 8 uur: Bioscoopv. „The third man". MORGEN: AXEL: Het Centrum, 6.30 jur: Bioscoopv. Kon. bezoek aan Parijs en De reis van Prins Bernhard naar het West. Halfrond; 8 uur: Bio scoopv. „The third man". TERNEUZENLuxor Thea ter, 8 Uur: Bioscoopv. „The :hird man". Te Zutpen heeft zich een af schuwelijk drama afgespeeld, dat aan het echtpaar Ten B. het leven heeft gekost. De heer en mevrouw Ten B. hadden sedert enige tijd hun zoon, die jaren lang verpleegd is in een psychiatrische inrich ting te Zutphen, weer thuis. Zondag heeft deze man zijn va der en moeder met bijlslagen van het leven beroofd. Niemand heeft echter hiervan iets ge merkt. Zondagavond vervoegde de zoon zich aan het politiebu reau om er mededeling te doen van zijn afschuwelijke daad. Een onderzoek wees uit, dat zijn verhaal geen fantasie was, doch harde werkelijkheid. In een kamer vond men de zwaar verminkte lijken van de heer en mevr. Ten B., die enige jaren geleden van Den Haag naar Zutphen verhuisden om hun zoon geregeld te kunnen bezoe ken. Onderzocht wordt thans wan neer de misdaad is gepleegd. Geconcludeerd wordt, dat de zoon eerst zijn v&der en daarna zijn moeder van het leven heeft beroofd. ST Gebroken in de afmetingen 40/S0, 20/40 en 10/20 mm VRAAGT U A' IANDELAAR Cokesfabriek van de A. C. Z. De Carbonisation G.A. - Sluiskil - Telefoon no. 1

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2