Ie Nederlandse leden gemengde Nieuw-Guinea commissie teruggekeerd Pandit Nehroe tot Indonesische studenten De Britse Socialisten en het plan-Schuman igsunie Engels journalist vraagt asyi Oost-Duitsland in ïLTJESPUDDING DINSDAG 13 JUNI 1950. 6e Jaargang No. 1447. Koning Leopold bij de Paus De campagne in Malalcka Crossman spoort aan tot deelneming aan de conferentie over plan-Schuman Zendeling op Z.-O. Celebes vermoord Het bestuur van de Britse Labourparty heeft Maandag verklaard alle voorstellen voor een Europees parlement met wetgevende bevoegdheden te verwerpen. In zijn verklaring noemt het partijbestuur „sociale rechtvaardigheid, werk voor ieder en economische stabi liteit" het voornaamste probleem der Europese eenheid en het beschuldigt sommige delen van het Europese vaste land er van, dat zij hierin niet hebben voorzien. WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. (menwerking tussen Indonesische marine L tschop in Nederland iluatie van de serse frank meer amanc VERWACHTING )GWATER. Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur L van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 - Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 ct; minimum per advertentie /L50. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. Uit Djakarta keerden Zondag avond de drie Nederlandse leden van de gemengde Nieuw-Guinea- commissie, bestaande uit Prof. Dr G. J. van der Kolff (voorzit ter), Prof. Dr. J. M. Pieters en Prof. Dr. R. van Dijk, in ons land terug. De drie Indonesische leden worden de volgende week in Nederland verwacht. Prof. Van der Kolff herinnerde er aan, dat de commissie een studie-commissie is, die belang rijke facetten onder de loupe neemt, waarmede rekening moet worden gehouden bij de eigen lijke onderhandelingen waarvoor de commissariale arbeid de voor bereiding vormt. Het eigenlijke politieke vraagstuk wat voor de toekomst de staatkundige status van Nieuw-Guinea behoort te zijn, is aan de unie-conferentie voorbehouden. Het bezoek aan Nieuw-Guinea was voor ons aldus Prof. Van der Kolff zeer waardevol. Be halve, dat materiaal kón worden verzameld ten dienste van het gemeenschappelijk rapport, dat de Indonesiërs en wij moeten op stellen, heeft dit bezoek ons door eigen waarneming en beleving een persoonlijk inzicht en een persoonlijke overtuiging ver schaft, die nodig zijn om ons werk doelmatig en verantwoord te kunnen verrichten. De per soonlijke indruk van Prof. Van der Kolff is, dat er in absolute zin in dit jonge gebied zeker al veel is onderzocht, maar door de geweldige ruimte en het recente van de „aanpak", betekent dit in relatieve zin nog onvoldoende - meer en grondiger zo vervolg de hij zal nog moeten worden geëxploreerd vóór men afdoende antwoord geven kan op de vraag, welke industriële grondstoffen er lonend kunnen worden gewon nen en welke landbouwproducten er kunnen worden geteeld. On ze kans ligt in de mijnbouw. Wat de landbouwmogelijkheden betreft lijkt het definitieve ant woord niet zoveel kans op ver rassingen aangename of on aangename in te houden. Het eiland maakt de indruk van weinig vruchtbaar te zijn, al zijn er wel vruchtbare gedeelten. De moeilijkheden, die altijd aan pioniersarbeid zijn verbonden, lijken op Nieuw-Guinea op het eerste gezicht extra groot. Bij de ontginningsarbeid mag men reke ning houden met „malaria-ex plosies". Als het probleem al ooit kans maakt in het groot te wor den aangevat moet in de eerste De Paus heeft. Koning Leo pold en de Prinses van Re:te- Maandagmorgen in audiëntie ontvangen. Bij de aankomst van de Ko ning en zijn echtgenote'bij het Paleis van het Vaticaan werd het Belgische volkslied niet ge speeld. Er was ook geen mili taire erewacht opgesteld. De audiëntie wordt beschouwd ais een particulier bezoek en werd daarom gehouden in de parti culiere bibliotheek van de Paus en niet in de officiële ontvang kamer waar de Paus regerende Vorsten, die een officieel be zoek brengen, ontvangt. De Koning werd echter met alle eerbewijzen ontvangen, die een Vorst bij een particulier be zoek worden bewezen. De audiëntie duurde een half uur. De Koning is als pelgrim te Rome. De linkse bladen te Rome heo- ben zich verontwaardigd uitge laten over de aankomst van de Koning te Rome en zijn bezoek aan de Paus. „Nazi-koning op het Vaticaan" is de kop van een hoofdartikel in het communis tische dagblad. „Unita". De Paus ontving eerst de Ko ning en zijn echtgenote samen. Toen zij vertrokken, gaf de Paus hun zijn zegen. In een communiqué van het Vaticaan wordt gezegd, dat Ko ning Leopold was gekomen „al leen met de bedoeling de Heili ge Vader een eer te bewijzen". Dit wordt opgevat als een ant woord op de critiek, die de Ita liaanse pers op zijn bezoek uit oefent. plaats de waterhuishouding in de vele moerassige streken tot op- tossing worden gebracht. Dan dreigt als schier onoplosbaar het transportvraagstuk, als gevolg van het bergachtige binnenland. Wat de mensen betreft zo vervolgde Prof. Van der Kolff slechts de kustbevolking, die ge schat wordt op een paar hon derdduizend heeft in de loop der tijden geregelde aanraking gehad met Nederlanders en Indonesiërs en zijn onder geregeld bestuur gebracht. De bevolking van de binnenlanden wordt op 800.000 geschat. Deze doorgaans in stam verband levende Papoea's voeren een geïsoleerd groepsbestaan en kennen noch Nederlanders noch Indonesiërs- De commissie heeft bijna uit sluitend contact gehad met de kustbevolking. Alleen aan de wisselmeren kwam men in aan raking met typische vertegen woordigers uit het binnenland. Prof. Van der Kolff zeide, dat in het algemeen de indruk van de Papoea's was, dat dit vrye, vrien delijke en eerlijke mensen zijn, en zeker niet gespeend van intel lect. Op een vraag over de demon stratie bij aankomst van de com missie op Nieuw-Guinea, ant woordde Prof. Van der Kolff, dat er inderdaad door de bevolking werd gedemonstreerd (tegen op neming in de V.S.I.). Dit was te Biak. Het binnenlands bestuur had pas op het allerlaatste ogen blik hiervan vernamen aldus Prof. Van der Kolff en zorgde voor een overhaast vertrek van de commissieleden van het vlieg veld, zodat van de bedoeling van de demonstranten maar wei nig terecht kwam. De Nederland se groep heeft daarop bij het be stuur aangedrongen op maatre gelen om elke vorm van demon stratie verder te voorkomen, daar hierdoor alleen maar schade zou ontstaan aan de zaak, die fle commissie had te dienen. Uitge breide voorzorgsmaatregelen zijn toen genomen. Een speciale correspondent van de „Daily Telegraph" bij het hoofdkwartier der Goerkha's in Zuid-Johore seint omtrent de nieuwe campagne, die onder lei ding van lt.-generaal Sir Harold Eriggs tegen de guerilla's in Ma rkka is begonnen, dat de Britten en Ghoerka's een meerderheid van tien tegen één hebben op de guerilla-strijders, doch dat dit voorlopig hun enige voordeel schijnt te zijn. Volgens de corres pondent zijn de door de Ghoer- katroepen gebruikte kaarten her drukken van kaarten uit 1928, waarop sommige wegen, dorpen en zelfs grotere plaatsen niet aangegeven staan. Gebieden, die op de kaarten staan aangemerkt als oerwoud, zijn inmiddels in cultuur gebracht, en omgekeerd. Slechts weinige van de mannen spreken de taal van de streek, waar zij moeten opereren. Tot nog toe heeft men vrijwel nog geen guerillastrijders als zodanig aangetroffen. Voor de toevallige waarnemer, aldus de correspon dent, ziet niets er minder oor- logsachtig uit dan Zuid-Johore op heden. Op de wegen is druk verkeer en de bevolking verricht haar gewone werk. Richard Crossman, leider van de „houdt-links"-groepering in de Labour-partij, heeft in een artikel in de „Sunday Pictorial" de Britse regering aangespoord, deel te nemen aan de onderhan delingen over het plan-Schuman. „Hoe eerder wij aan deze be sprekingen meedoen en een beet je practische Britse logica aan dc Franse voorstellen toevoegen, hoe beter het is voor iedereen en ook voor onszelf", aldus Cross- m.in. Crossman achtte het een illussie te veronderstellen, dat de huidige Britse welvaart zodanig verzekerd was, dat Engeland zich niets van de concurrenten aan de overzijde van het Kanaal zou be- De Premier van India, Pandit Nehroe, die thans Indonesië be zoekt, herinnerde in een rede tot de technische studenten van de universiteit van Bandung aan zyn eigen studententijd en zeide, dat sindsdien veel veranderd is. Het enthousiasme, waarmee Su karno overal wordt begroet, ver heugt mijn hart. Maar enthousiasme kan niet de plaats van het werk innemen want hard werken is nodig, in dien u een vrije, nieuwe natie wilt opbouwen. Slechts de ster- leen en stoutmoedigen overleven en handhaven hun vrijheid. Imperialisme in de vorm van het vroegere kolonialisme is niet langer een bedreiging. Met een betrouwbare jeugd zal Indonesië de grote verantwoordelijkheid, die het thans draagt, waard blij ken. Vrijheid bestaat niet uit zichzelf, maar gaat vergezeld van verplichtingen. SOEKARNO AAN HET WOORD. Goed, dat hij het zelf zei. President Sukarno sprak na Pandit Nehroe. Hij zette uiteen, dat er thans een „tweede revolu tie", een constructieve revolutie is begonnen. De President wees er op, dat de destructieve revolu tie, waardoor de vijand afbreuk moest worden gedaan, geëindigd is op 27 December 1949. Thans meet worden begonnen met de opbouw en het herstel. Wijzend op de onrust en de diefstallen, vroeg Sukarno zich af: „Wat moet ik de vreemdelingen in ons land en wat moet ik de vertegen woordigers van vreemde mogend heden zeggen, als zij deze onrust en onveiligheid constateren? Ik schaam mij hierover". De President deed een beroep op de jeugd om een begin te ma ken met de „morele vernieu wing". Later bezocht het gezelschap de Papandajan, de mooiste kra ter van geheel Indonesië. Op de terugtocht bracht men een bezoek aan de thee-onderneming Sedep, waar het gezelschap werd ont vangen door de hoofdadministra teur, de heer Hellenidoom, en de directeur, de heer Van de Linden, Na een lunch in het ver sierde fabrieksgebouw keerde men naar Bandung terug, waar Soekarno en Par.dit Nehroe door duizenden werden begroet en Su karno, op de autokap gezeten, het geroep van „Merdeka" beant woordde. Het persbureau van de Neder lands Hervormde Kerk bericht, dat blijkens een pas op 10 Jura op 't Zendingsbureau te Oegst- geest ontvangen telegram op 5 Juni Ds. G. W. Mollema te Laya (Z.-O. Celebes) door terroristen is vermoord. Nadere bijzon derheden ontbreken nog. Ds. Mollema, geboren in 1903, werd in 1933 als Zendingspredi kant afgevaardigd naar Z.-O. Celebes. Na 1940 heeft hij twee jaren gearbeid bij de Prot. Kerk in Indonesië op Alor. In 1946 keerde hij met verloi terug. Eind 1948 hervatte Ds. Mollema het werk op Z.kD. Ce lehes. Zijn gezin moest toen in Nederland achterblijven. ILj was woonachtig in Lamboeia. hoeven aan te trekken. Als voor beeld noemde hij de staalproduc- tie. Europa zou, aldus Crossman, weldra millioenen tonnen staal meer produceren dan het nodig zou hebben Dit betekende, dat wanneer er in Amerika een prijs- instorting zou komen, de Engel sen, Belgen, Fransen, Duitsers en Luxemburgers een „prijsverla gingsoorlog" zouden beginnen, waarbij de overwinning zou toe vallen aan het land met de laag ste lonen. En dat land zou niet Engeland zijn, aldus Crossman. Corssman noemde Duitsland de grootste bedreiging. De Duitse in dustrie was evenwel nog niet hersteld. Engeland zou echter op de lange duur de Duitse staal- productie niet kunnen blijven drukken. Engeland zou moeten kiezen tussen een werkelijke West-Europese unie of een her leving van het Duitse nationa lisme en een moordende Duitse concurrentie. Crossman was het met premier Attlee eens, dat men niet licht vaardig kon toestemmen in de overdracht van het beheer over de Britse steenkool- en staal industrie aan een „ondemocra tisch bovennationaal orgaan". Daar stond echter ook tegen over, „dat wij het ons niet kun nen veroorloven op ons eiland te blijven toekijken hoe de rest va: West-Europa zich aaneenschaart" SPAAK DOET BEROEP OP DUITSE SOCIALISTEN. Paul Henri Spaak, de voorzit ter van de consultatieve vergade ring van de Raad van Europa en de leider van de Belgische socia listische partij, heeft Zondag in een persconferentie te Dortmund een beroep gedaan op de Duitse socialistische partij om haar op positie tegen West-Duitsland's toetreding te laten varen. „Hoe wilt gij Uw problemen, en in het bijzonder dat van Oost- Duitsland, oplossen, als gij buiten Europa blijft staan?", zo vroeg Spaak. Spaak hield deze persconferen tie twee dagen voordat de West- Duitse bondsdag het debat over toetreding tot dc Raad van Euro pa zal beginnen. Het plan-Schuman tot samen smelting van de Westeuropese steenkool- en staalproductie wordt verwelkomd als „een op wekking van critiek belang, die de socialisten als eersten zullen verwelkomen". Het Britse partijbestuur waar schuwt echter, dat „alle indu strieën, die betrokken zijn in het organiseren van de productie op Europese schaal, in haar eigen land onderworpen moeten zijn aan de leiding der regering". „Anders zou een regering, die zekere verplichtingen in een in ternationale organisatie heeft aanvaard, geen middelen vinden om deze uit te voeren", aldus de ze verklaring. De Britse socialistische partij zal zich verzetten tegen voorstel len, strekkende tot de instelling van een Europees parlement met wetgevende bevoegdheden tot het overdragen van grondwettige bevoegdheden aan een in te stel len internationale gezagsautori- teit. Zij meent, dat eenheid tot stand moet komen door samen werking tussen verantwoorde lijke regeringen, die hiertoe vrij willig overgaan. „Wij kunnen niet inzien, dat Europese eenheid op zichzelf iets is, waarvoor de nationale belangen moeten wij ken", verklaart het Britse socia listische partijbestuur. En het vervolgt: „Groot-Brittannië is niet slechts een klein dicht be volkt eiland ter hoogte van de Westkust van het Europese vas teland, het is ook het zenuwcen trum van een over de gehele we reld verspreid Gemenebest, dat belangen heeft op elk vasteland. In elk opzicht (behalve in af stand) staan de Britten dichter bij hun landgenoten in Australië en Nieuw-Zeeland dan bij de in woners van het Europese vaste land. Het bestuur van de Labourpar ty acht het gevaar aanwezig, dat de privé-industriëlen, evenals in het verleden, beperkende kartels oprichten in de Europese zware industrie en dat zij het plan- Schuman ten bate van eigen be langen misbruiken. In de verklaring wordt er de nadruk op gelegd, dat „de Britse economie haar complement vindt in die van de landen van het Ge menebest in een mate, zoals nooit het geval zal kunnen zijn met de economie der Westeuro pese landen". „Wij geloven, dat het alles overheersende doel op het ogen blik is met alle niet-communisti- sche volken een enkel stelsel te vormen, dat economisch even wichtig en politiek veilig is". De verklaring verwerpt een plotselinge slechting van de in ternationale handelsbarrières, daar dit „op korte termijn ern stige ontwrichting, werkloosheid en productieverlies" zou beteke nen. Een Europese economische unie, die zou zijn gebaseerd op sociale rechtvaardigheid, werk voor ieder en stabiliteit zou door socialisten verwelkomd worden. Nieuwe samenwerking met Amerika en Azië acht het partij bestuur ten slotte noodzakelijk voor vrede en welvaart in Euro pa. „Wij leden van de Britse socia listische partij zijn er volkomen van overtuigd, dat de strijd voor volledige werkgelegenheid en maatschappelijke rechtvaardig heid moet worden gewonnen, in dien men de democratie in leven wil houden. Deze strijd zal men moeten voeren op de akkers en in de fabrieken van West-Euro pa". SCHUMAN OVER DE VERKLARING. De Franse Minister van Bui tenlandse Zaken, Robert Schu- man, heeft verklaard „verbaasd" te zijn naar aanleiding van de verklaring van de Britse Labour party over het plan tot samen voeging van de Duitse en Franse zware industrie. Hij zeide te me nen, dat noch de Labour-afge- vaardigden in het Lagerhuis, noch de regering „een zo nega tief standpunt" zullen innemen als het bestuur van de Labour party. Hij zeide „moeite te heb ben te geloven, dat een zo abso lute houding definitief is aange nomen". De hoofdcorrespondent van Reuter te Berlijn, de 34-jarige John Peet, heeft verklaard, dat hij „de Brits-Amerikaanse oor- log^atokers niet langer kan die nen". „Als Westers journalist werd ik automatisch een werktuig van de door de Amerikanen beheers te oorlogsmachine. Als vader landslievende Engelsman, demo craat en vriend van de vrede kan ik niet langer op deze weg voort gaan. De druppel die de emmer deed overlopen, was de leugen achtige berichtgeving in de Wes telijke pers over de grote vredes demonstratie van de jeugd te Berlijn. De politiek van de Engel sen en Amerikanen in Duitsland heeft ten doel van West-Berlijn een springplank voor een nieu we oorlog te maken", aldus de correspondent. Hij legde deze verklaring af op een persconferentie op het Oost- Duitse Departement van Voor lichting, waar meer dan 200 Duitse en buitenlandse corres pondenten aanwezig waren. Hij verzekerde, dat hij niet tot deze stap is gekomen als gevolg „van Russisch goud". John Peet heeft de Oostduitse autoriteiten verzocht in Oost- Duitsland te mogen wonen. Hij hoopt daar als journalist te kun nen werken. Hij is nooit lid van een communistische partij ge weest. De directeur van Reuter te Londen verklaart, dat de stap van Peet volkomen een verras sing was. Geen van zijn Britse en Amerikaanse collega's in Duitsland wist, dat Peet op poli tiek gebied een uitgesproken standpunt innam. Zijn berichten waren steeds nauwkeurig, objec tief en onberispelijk. Peet was in de oorlog in dienst van de Britse regering in Palestina. Peet verklaarde nog, dat hij in het begin gehoopt had als Reu- tercorrespondent objectieve be richten uit Wenen, Warschau en Berlijn te kunnen geven en op deze manier bij te dragen tot de vreedzame ontwikkeling van Eu ropa en de wereld. „In het begin was dit moge lijk, doch langzaam aan ontdek te ik, dat berichten, die gunstig waren voor de Duitse democrati sche republiek, door de kranten werden weggegooid. De z.g. persvrijheid in het Westen bete kent slechts vrijheid voor de oor logsstokers", aldus Peet. Alfred Geiringer, Reuters hoofdvertegenwoordigers in Duitsland, verklaarde Maandag avond te Frankfort, dat John Peet steeds een geheel objectief correspondent is geweest en tot voor enkele weken een evenwich tige natuur had getoond. Onlangs had hij echter onder geestelijke druk geleken, doch zijn collega's schreven dit toe aan huiselijke moeilijkheden (hij was van zijn vrouw gescheiden) en terugkerende aanvallen van malaria. „Noch in zijn schrijven noch in conversatie had hij ooit enig te ken van sympathie voor het com munistische bewind getoond", al dus Geiringer. Hij waardeerde de goede hoedanigheden van het communisme, doch zag nooit de dingen over het hoofd, die hem slecht erin toeschenen. Peet hing zeer aan het Berlijn- se culturele leven en waardeerde in het bijzonder het toneel en de muziek in de Sowjet-sector, welks gehalte hij zeer hoog schatte. MISVERSTAND. Als een lopend vuurtje ging Maandagmiddag 't gerucht door Berlijn, dat Wilhelm Pieck, de president van de Oostduitse re publiek, naar West-Berlijn was gevlucht. De kranten moesten echter op honderden telefoontjes van hun lezers antwoorden, dat hst ge rucht niet Pieck maar Peet be trof, de Engelse journalist, die, integendeel van West- naar Oost Berlijn was gevlucht. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot -avond. Warm, zonnig en droog weer met voornamelijk in het Zuiden van het land enkele overdrijven de wolkenvelden. Meest matige wind hoofdzakelijk uit Oostelijke richtingen. WOENSDAG 14 JUNI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 1.01 1.36 2.16 2.26 n.m. 1.24 1.59 2.39 2.49 ZON- EN MAANSTANDEN. Juni Opk. Ond. Opk. Ond. ïties: 5 regels 60 cent; t. n 10 ct; minimum per der nummer of Adres ent meer. ot 's namiddags 2 uur. intal slachtoffers van tmp bij Gelsenkirrhen dag tot 78 gestegen, og een mijnwerker aan iwonden is overleden. or zware regens ver overstromingen in Ja- in tot nu toe 13 men- geëist. Zeven personen irmist. ïeta van bevoegde rijde staat het thans vast, ininklijke Marine haar Indonesië ultimo 1959 i beëindigd. len 800 tot 1000 man marinepersoneel deel van de afdeling zee- 1 de Nederlandse mili- :ie in Indonesië, doch bedoeling, dat de ge- het Nederlandse per- it thans in Indonesië is, vóór October zullen geval zal een voort an de bestaande vol vereenkonKst der Ron ferentie voor een jaar komen samenwerking Koninklijke Marine en esische marine niet pen. igavond arriveerde in Mgr. Dr. Joseph Ki ll'., die na afloop van lanse bedevaart naar bezoek aan Nederland it is de eerste neger- lie Nederland bezoekt, wanuka is een kerk- een Ugandese neger- 1932 deed hij intrede ëteit der Witte Paters raai Lavigerie. In 1939 bisschop van Masaka hop werd begroet door ezemans en de loco- ter Mr. Dr. L. Jans T- Kiwanuka zal ver- ■n bij de Witte Paters de „Daily Graphic" tserland voornemens Loop van het jaar zijn 20 procent te deva- einde zijn exporthan- toerisme te hulp te aan een Europese (ie, die opnieuw het van credieten nood ii maken. ialistische blad „Le hrijft niet te begrij- len België een derge- vaarde heeft kunnen terwijl alle nabuur- nordeeld zijn. ?en de regering, doch ers der oppositie zijn net de beslissing, die dvertentie 13 14 4.20 4.19 21.— 21.01 2.30 2.52 19.30 20.41 1 door het K.N.M.L geldig van Vrijdag- -avond. tiend bewolkt. bewolking met nog en daar een enkel tke tot matige weste- Weinig verandering uur. PLAN SCHUMAN. Hc/t Lagerhuisdebat over het pLam-Schuman is voorlopig vast- giesteld op 26 Juni, zo heeft Mor rison, de leider van de Rege ringsfractie Donderdag mede gedeeld. de kanonneerboot H. M. „Flo ras" ,op welk schip de beman ning stond opgesteld. De leer lingen van het opleidingsschip van de Ned. koopvaardij „De Nederlander" klommen bij hei passeren van H. M. als katten in het want. slagen. Hij beschuldigde hen van valsheid in geschrifte. De President sloeg dit in het dossier na en beaamde, dat de klacht was ingediend. Verdachte voerde aan, dat men deze aan klacht niet in behandeling had willen nelhen. De President zei- Gninea hebben om in staat te zijn, zijn Japanse vrienden een springplank te verschaffen". Hughes herinnerde aan de ver klaring van Sukarno in 1942, toen deze heeft gezegd, „dat voor het verkrijgen van de nationale vrijheid, het Indonesische volk „Sukarno's recht om namens Indonesië te spreken, wordt door millioenen Indonesiërs fel be streden en met dat deel van het volk, dat zijn leiderschap erkent, zou hij tegenover een moderne macht geen 48 uur kunnen standhouden", zo besloot hij. neming aan de voorgestelde Europese betalingsunie, als on aanvaardbaar voor zover het België betreft verworpen. De Brusselse bladen juichen eensgezind de beslissing van de regering toe België niet te laten Terneuzen Hansweert Walsoorden ;DAG 17 JUNI. v.m. 2.51 3.26 4.06 4.16 n.m. 3.12 3.47 4.27 4.37 ZON- EN MAANSTANDEN. Juni Opk. Ond. Opk. Ond. 4.19 4.19 21.02 21.02 4.10 5.10 22.35 23.13

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1