Gen. Schedelaar over Makassar Prinses Wilheimina Ie Indonesië, waarheen....? sprak de jeugd toe Koningin en Prinsesjes Dr Feuilletau de Bruyn over de toestand in Indonesië^ igsunie ITJESPUODINfi MAANDAG 12 JUNI 1950. 6e Jaargang No. 1446. In een interview verklaarde generaal-majoor Scheffe- laar, de nieuw benoemde commandant van de Neder landse troepen in Oost-Indonesië, dat het thans in Ma kassar volkomen rustig is. De generaal was van 27 Mei tot 1 Juni in de stad en in die periode viel er geen enkel schot. Dat de Europeanen in Makassar bepaalde wijken niet mogen verlaten, noem de de generaal onjuist. Wel is er een avondklok, die om zeven uur ingaat, doch verder is aan niemand beperking van bewegingsvrijheid opgelegd. HET INCIDENT IN DE BERLIJNSE LUCHTCORRIDOR. Zaterdag, de laatste dag van de „Zaaiweek" een week van actie, op touw gezet door de gezamenlijke Christe lijke Kerkgenootschappen te Apeldoorn is in het open luchttheater Berg en Bos 's namiddags een jeugdsamen- komst gehouden, waaraan enkele duizenden jongeren hebben deelgenomen. Ook Prinses Wilheimina, die, vergezeld door Jkvr. A. Quarles van Ufford, haar tweede particuliere secretares se, de bijeenkomst van begin tot einde bijwoonde, heeft daarbij de volgende toespraak tot de jeugd gehouden: zagen Operette in Alphen aan de Rijn Voor een vergadering, te Den Haag belegd door de „Groter Nederland-actie", „Nationaal Réveil" en de „Nieuw Guinea-Nederlandse Vrouwenbond", sprak Dr W. Feuilletau de Bruyn over de toestanden in Indonesië. Hij zei het te betreuren, dat in het laatste Indonesische debat in de Tweede Kamer de Regering een bespreking van de zakelijke gegevens betreffende de onveiligheid en de chaos op bestuurs-, financieel- en economisch gebied grotendeels had ontweken. KONING LEOPOLD TE ROME. WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. luatie van de serse frank? "ERWACHTING >GWATER. Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 ct; minimum per advertentie 1,50. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. „In de stad heerst nog steeds een angstpshychpse. De mensen zijn zeer nerveus, hetgeen na wat zich in de stad heeft afgespeeld, begrijpelijk is. Velenen niet al leen Europeanenwillen weg." Binnen veertien dagen zullen alle K. N. I. L.-troepen die de wens te kennen hebben gegeven over te gaan naar de Indonesi sche weermacht, in de Apris zijn opgenomen. Zoals is vastgesteld ter R. T. C. worden ze per schip overgebracht naar de streek van hun herkomst. Makassar zal de laatste afscheephaven zijn, waar zich een garnizoen van het K.N.I.L. zal bevinden. Deze afscheep van troepen is het moeilijkste probleem der Ne derlandse strijdkrachten. De sol daat en in het bijzonder de Am- bonnese militair ziet de gebeur tenissen op Ambon en maakt zich ongerust, dat hij niet tijdig naar huis zal kunnen komen. Voor het uitbreken van de ge vechten in Makassar zijn de gue- rilla-benden verantwoordelijk. Een deel van de K.N.I.L.-troepen heeft eerst gebruik van zijn wa pens gemaakt, toen tijdens een wapenstilstand, die aan alle kan ten door de guerilla's werd ge schonden, een K.N.I.L.-kampe- ment door benden werd bezet. Kolonel Kawilarang, de terri toriaal commandant van Oost-In- donesië, is een figuur, die volko men berekend is voor de hem op gedragen zware taak, orde en rust te herstellen. De bestrijding van de guerilla's is thans zijn be langrijkste werk. De toestand in Zuid-Celebes schetste de generaal als volgt; In het tot vóór kort economisch zo sterke Zuid-Celebes bevinden zich thans weliswaar op verschil lende plaatsen posten van de Apris en het K.N.I.L., doch de verbindingswegen worden volko men gecontroleerd door de gue rilla's. Bij deze guerilla-groepen bevinden zich jongetjes van 10 jaar, die gewapend zijn met stens. Overal zijn wegversperrin gen opgeworpen. Bovendien heb ben de guerilla's het transport in handen. De gevolgen hiervan zijn ernstig. In Zuid-Celebes heeft men op het ogenblik een rijke rijstoogst, die een groot overschot beloofde. Er is echter Een woordvoerder van het Amerikaanse leger heeft Zon dagochtend een verklaring afge legd over het incident, dat Zater dagmiddag in de luchtcorridor is voorgevallen. Drie Russische straaljagers, die schietoefenin gen hielden, volgden een Sky- master van het Amerikaanse le ger in de luchtcorridor tot dicht bij de vlieghaven Tempelhof. De Amerikaanse woordvoerder verklaarde, dat dit incident niets ongewoons heeft. Het is het der de, dat de laatste tijd is voorge vallen en het is aan het interge- allieerd controlebureau gemeld. „Ditmaal echter", zo zeide hij, „zijn de Russen iets te dicht ge naderd, in strijd met de voor schriften betreffende de veilig heid in de lucht: de piloot van de Skymaster verklaarde, dat de Russische vliegtuigen zijn toestel niet te dicht zijn genaderd, zodat men niet kan zeggen, dat hun vliegoefeningen een offensief karakter droegen. Het is niet waarschijnlijk, zo betoogde de Amerikaanse woord voerder, dat een protest zal wor den ingediend, want de Russen hébben op vorige protesten in soortgelijke gevallen niet geant woord. geen mogelijkheid de rijst af te voeren. Overal langs de wegen kan men nu gesneden padi zien liggen, die tengevolge van de re gen wegrot. Wel tracht de bevol king nog wat te transporteren met behulp van lastpaarden, doch de hoeveelheid, die op deze ma nier gered wordt, is slechts ge ring. Uit coprakringen vernam de generaal, dat het Coprafonds alle activiteit heeft moeten sta ken. Aan deze toestanden zal, wil het zo rijke Zuid-Celebes niet tot een arm land worden, met spoed een eind moeten worden ge maakt. Zolang de guerilla's er het heft in handen hebben, be staat er voor Zuid-Celebes econo misch geen mogelijkheid meer. Sultan van Djokja geeft laatste waarschuwing „Indien op 26 Juli de reorga nisatie van het K.N.J.I. nog niet haar beslag heeft gekregen, treed ik af als Minister van De fensie", aldus deelde de Sultan van Djokja mede in een inter view dat hij de correspondent van Aneta toestond. De Sultan zeide, dat thans al les op alles is gezet, om op die datum de reorganisatie van heit K.N.I.L. te hebben voltooid. Vrijdagavond heeft de Suitan in een radiorede tot, de bevol king van Oost Java o.a. gezegd „dat gebleken is, dat met de Souvereiniteit nog geen welvaart werd bereikt. De Souvereiniteit heeft als eerste vereiste de zeker heid te geven, dat het leven en de eigendommen van het volk te allen tijde zijn gewaarborgd. Een Souvereiniteit, die niet in staat is, de veiligheid en de vrij heid van de mensheid te waar borgen, kan door het volk niet worden aangevoeld als Souve reiniteit, doch wordt door het volk ondervonden als de onder drukking en de machtswellust van een kleine minderheid, die niet de steun van het volk heeft". De oorzaken der rustverstorin gen sedert de overdracht der Souvereiniteit opsommend, zeide de Sultan, dat deze inde eerste plaats „werden veroorzaakt door elementen, die zich niet met de overdracht der Souverei niteit konden verenigen" enten tweede „door ongeregeldheden, die uitgaan van onze eigen strijd als gevolg van handelin gen van personen, die slechts het eigenbelang of het eigen groepsbelang nastreven". De Sultan achtte deze laatsten ge vaarlijker „daar zij in de eigen gelederen een smeulende vuur haard vormen. Indien hierte genover niet spoedig krasse maatregelen worden getroffen, kan door hun toedoen datgene waai'voor wij zo Hang hebben gestreden, worden te niet ge daan". Sprekende over Oost Java, noemde de Sultan de, situatie aldaar zodanig toegespitst „dat een oplossing niet langer kan worden uitgesteld. De Centrale Regering heeft nu de kwestie ter hand geno men. Thans beschouw ik elke onruststoker als een verrader van het volk en ik ken tegen hen geen pardon meer. Ik zal krachtig optreden en er niet voor terugschrikken om, indien nodig, militaire straffen in het openbaar te doen plaats vinden. Ik zal geen waarschuwing meer geven". In de kringen van het Parle ment te Djakarta werd de rede van de Sultan met voldoening ontvangen. Uit Oost Java af komstige leden der volksverte genwoordiging verklaarden, dat de bevolking daar vermoeid is en zeker bereid zal zijn om alle maatregelen te steunen, die de terugkeer naar rust en orde zuilen bevorderen. Sommigen dezer leden meen den zelfs, dat dergelijke maat regelen al eerder hadden moe ten zijn getroffen. „Beste jonge vrienden. Wat betekent Jezus Christus voor jullie? Ik begrijp heel goed, dat jullie je onzeker voelt, als het gaat om dingen van het geloof. Ikzelf heb, toen ik nog jong was, ook die onzekerheid gekend in het zoeken van de weg. De mensen maken het ook zo vaak zo moei lijk met hun redeneren over Je zus en God, en barricaderen daarmee de weg tot Hem. Maar je leert Hem niet kennen door je verstand, door te redene ren over Hem. De weg tot Hem loopt recht door ons hart. Met het hart leer je Hem liefhebben en als je iemand liefhebt, dan leer je Hem door en door ken nen. Maar wie is Hij dan? Hij gaf ons Zijn zelf-portret in den barm- hartigen Samaritaan, die liefde bewees, zelfs aan den vijand. Tot dezen Jezus mogen wij gaan- als tot een groten vriend. Onze verhouding tot Hem is zo natuurlijk, zo heel gewoon. Je moet Hem zien als je groten vriend, je ouderen broeder, die je naar God onzen Vader wil brengen. Dat kunnen de mensen niet, onze ouders, vrienden, broers of zusters niet. Dat kan Hij alleen. Toen ik zo jong was als jullie, begreep ik er niets van. Ik zocht Jezus, onzen groten vriend juist daór, waar Hij niet te vinden is. Toch besefte ik dat er iets haper de aan mijn geloof. Dat duurde net zo lang, totdat ik mensen ontmoette, die mij lie ten zien, wie Hij werkelijk was. Zij straalden een blijdschap uit, die aanstekelijk werkte, zoals een lach aanstekelijk kan wer ken. Het was alsof er een vuur brandde in hun hart dat naar buiten uitstraalde en ieder koud hart verwarmde en ook deed ont vlammen. Geheel vanzelf werd ik er toe gebracht heel bescheiden te proberen te leven, zoals onze Grote Vriend het wil, van Wien deze mensen in woord en daad getuigen waren. Zoals je wel zult weten, moet je, als je hiermee begint, er ook mee verder gaandat is lang niet gemakkelijk. Vaak mislukken je pogingen, maar wees er zeker van: je komt toch verder. Je Grote Vriend verandert je leven en dan word je gelukkig. Dat heb ikzelf ervaren. Dat geluks gevoel, wist ik, was een klein begin van de overstelpende vreugde van die anderen, die mij Christus getoond hadden. „Ja, maar Christenen zijn over het algemeen niet zulke blijde mensen, en hoe zouden ze ook zo blij kunnen zijn. Er is zoveel dat je niet mag als je goed Christen wilt zijn". Beste vrienden, somberheid komt niet bij een Christen te pas, want een Christenleven is een feest, waarop alles mag, behalve het kwade. Maar dat gevoel van geluk kun je wèl hebben, als het je goed gaat, maar als er moeilijkheden zijn en groot verdrietOok in mijn leven kwamen de moei lijkheden en verdriet. Dan sta je als een zeker Romeins veldheer, die beslissen moest of hij met zijn leger de rivier de Rubicon over zou trekken of niet. Er wa ren grote gevaren aan verbon den, maar hij moest beslissen. Zó staan wij voor de beslissen de keuze tussen twee wegen. De ene weg eist doorzetten, altijd doen wat wij weten dat goed is. Maar dit betekent tevens bereid zijn iets op te geven voor ande ren, wat op een gegeven ogen blik voor jezelf een grote opoffe ring kan zijn. De andere weg is erg aantrek kelijk; je omzeilt moeilijkheden bijvoorbeeld door een leugen. De boze in ons hart zegt dat we er op deze weg gemakkelijk komen, als we maar niet bekrompen zijn, telkens Christus maar even ver geten. Onwillekeurig voelen we dat er toch iets mis is, dat er, als we deze weg kiezen, toch iets in ons zou breken, het heiligste en bes te in ons zou worden vernietigd. Je wilt toch niet de weg van de minste weerstand, je wilt dit ge loof in den Vriend toch feilloos gaaf en ongeschonden bewaren. Daarom durf je de keus van de gemakkelijke weg ook niet aan. En tochkiezen moeten we, net zoals die Romeinse veldheer. Als je Jezus volgt alleen bij mooi weer, en als alles goed gaat, ben jë dan een oprecht vol geling? Nee, onwaar zou je dat vinden, onoprecht, want dan heb je niet écht gekozen. Als iemand alleen zou spreken over Christus en niet zijn daden toonde, dat Hij die Vriend is, door Wien hij zich laat leiden, dan vind je dat on oprecht. Als iemand er niet voor uit durft te komen, dat deze of gene zijn vriend is, dan geloof je niet iri de oprechtheid van die vriendschap. Welnu, al komen er moeilijk heden, volhardt in het volgen van dezen Vriend, die nooit te leurstelt. Zet je geloof en vriend schap om in daden en je zult een wondere kracht ontvangen. Dat heb ook ik ervaren. Telkens in je leven wordt jul lie opnieuw voor de keuze ge plaatst de ene of andere weg te gaan. Maar op de goede weg voortgaande, wordt de keuze steeds gemakkelijker, want je liefde voor den Vriend wordt groter. Uit mijn eigen jonge jaren kan ik je zeggen, dat de drang tot goede daden dan groot wordt. „Maar hoe kan ik iets doen voor den Vriend, hoe is dat mo gelijk?" Hij heeft gezegd: „Wat je voor een ander doet, doe je voor Mij". Iedere daad van be hulpzaamheid voor een ander is dan voor Hem gedaan. Het is teleurstellend voor ouderen en jongeren, dat wij al lemaal in de gewone practijk van het leven van deze hoogte afzak ken, maar ook dan blijft Christus dezelfde Vriend, die Zijn hand naar ons uitsteekt om ons op te heffen. Laten wij dan niet 'naar de mensen kijken en naar ons zelf, maar naar Hem. Dan ont dekken wij dat het niet alleen om wat goede daden gaat, maar dat het hele leven één goede daad wordt." Na afloop van de samenkomst bezichtigde de Prinses nog de Zendingsauto, welke van een luidsprekersinstallatie is voor zien en gedurende de afgelopen week voortdurend voor propa ganda is gebruikt. Tot grote verrassing van de vele bezoekers heeft de Koningin met de drie oudste Prinsesjes Zaterdagavond in Alphen aan de Rijn een opvoering bijgewoond van de Kinderoperette „Sprook- jesmélodie", welke ten bate van het Rode Kruis door het jeugd- zangkoor van de Nederlandse Protestantenbond in het Nuts- gebouw aldaar werd gegeven. Deze opertte, waarvan het li bretto is geschreven door mevr. W. J. Bos-Swart en de muziek door de heer C. Verruyt Jr, bei den uit Alphen aan de Rijn, heeft in deze plaats reeds vijf uitvoe ringen beleefd. Zowel mevr. Bos- Swart als de heer Verruyt zijn amateurs, maar reeds sinds eni ge jaren verassen zij hun plaats genoten geregeld met een kin deroperette. Zowel de Koningin en Baron en Baronesse Van Boetzelaer en mevr. Penninks, die haar gevolg vormden, als de Prinsesjes en de beide kinderen van Boetzelaer, hebben genoten van het zang spel, dat onder leiding van de heer F. H. Th. Jasperse, dirigent van het zangkoor, met de com ponist aan de vleugel, werd op gevoerd. Het Koninklijk gezelschap, dat in het Nutsgebouw o.m. werd ontvangen door de burgemees ter, de heer Ed. C. Witschey en dienst echtgenote, alsmede door de voorzitter van de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis, de heer Bannier, nam plaats op de eerste twee rijen van het balcon, waarbij de Koningin en haar ge- •volg de eerste rij overlieten aan de kinderen, die in intense span ning de gebeurtenissen op het toneel volgden, waarvan even eens Koningskinderen het mid delpunt vormden. Vooral Prinses Margriet leefde zó volkomen met het spel mee, dat zij, ver over de balustrade van het balcon gebo gen, het zakje snoep, dat voor de aanvang van de uitvoering door mevr. Bos aan de Prinsesjes en de beide dochtertjes van Baron Boetzelaer was overhandigd, vol komen vergat. Een van de aar digste scènes was de „levende toonladder", acht dreumessen, die de treedjes van een „tover- tonentrap" uitbeeldden en dit in een liedje tot uitdrukking brachten. Zij deden niet alleen de kinderen, maar ook de Konin gin en haar* gevolg schateren van het lachen. In de pauze heeft de Koningin de heer Verruyt en de heren Jas perse en Van'Veen, de laatste als voorzitter van het zangkoor, aan zich laten voorstellen me vrouw Swart bevond zich de hele avond in haar gezelschap en ook hun haar buitengewone waardering betuigd voor deze uitvoering. Uiteraard was de mare, dat de Koningin en de Prinsesjes de op voering van „Sprookjesmelodie" in het Nutsgebouw bijwoonden, als een lopend vuurtje door de gemeente gegaan, zodat na af loop van de voorstelling zich een dichte menigte in de straten rondom het Nutsgebouw had verzameld om het Koninklijk ge zelschap toe te juichen, toen dit tegen elf uur naar het Paleis Soestdijk terugkeerde. Nederlandse leden van de Nieuw-Guinea commissie naar Nederland vertrokken De 3 Nederlandse leden van de gemengde commissie voor Nieuw-Guiniea Prof. Dr. J. H. Kolff, Prof. Dr. J. M. Pieters en Prof. Dr. R. van Dijk, zijn Za terdagochtend uit Djakarta naar Nederland vertrokken. Zü zullen omstreeks 20 dezer wor den gevolgd door de Indonesi sche leden der commissie, de heren Moh. Yamin, Mr. Latu- hary en Mr. Makaliwy ter com pletering van het rapport der commissie, dat op 1 Juli gereed moet zijn. Koning Leopold is Zondagoch tend, vergezeld van de Prinses de Rethie, per trein te Rome aange komen. Zoals bekend, zal de Vorst heden door de Paus wor den ontvangen. Spr. legde de nadruk op de communistische tendenzen en stromingen, die zich in Indone sië sedert de terugkeer van de missie Paler uit Moskou ontwik kelen. De politiek van neutrali teit van Indonesië in het conflict tussen Rusland en het democra tische Westen en Amerika moet als de eerste stap worden gezien van de V.S.I. om zich van het Westen te disanciëren. De nationalisatie-artikelen in de Indonesische constitutie ziet hij als een springplank voor het communisme. In dit verband deelde hij mede, dat aan admi nistrateurs van suikerfabrieken in Cheribon en een deel van Mid den-Java reeds aanzegging is ge daan, dat hun ondernemingen worden genationaliseerd. Spr. achtte het noodzakelijk, dat de regering aan allen die In donesië wensen te verlaten, de gelegenheid biedt tot gratis eva cuatie naar Nederland of Nieuw- Guinea. Na een uitvoerige beschou wing over het zelfbestemmings- recht kwam spreker tot de con clusie, dat ons het volgende té doen staat: 1- Opzegging van het verdrag van de Ronde Tafel-Conferentie, omdat dit niet wordt nageko men van Indonesische zijde. 2. Nieuw-Guinea blijft Neder lands gebied en onderhandelin gen daarover met de V.S.I. wor den definitief stopgezet. 3. Erkenning van de republiek der Zuid-Molukken. Volkenrechtelijk wordt het dan mogelijk Ambon van voedsel, medicamenten en zelfs van wa pens te voorzien. 4. De mogelijkheid dient voor Ambon en andere gebieden, die zich moesten afscheiden, te wor den opengesteld om met Neder land een Unie aan te gaan. 5. Evacuatie van alle Neder landers en gelijkgestelden. die daartoe de wens te kennen ge ven, naar Nederland of Nieuw- Guinea en stopzetten van de troepentransporten, totdat deze evacuatie is voltooid. Aldus de conclusie van Dr. Feuilletau de Eruyn. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot -avond. Zonnig en warm. Droog en zonnig weer met meest matige wind uit Oostelijk^ richtingen. Opnieuw iets hogere temperaturen dan gisteren. DINSDAG 13 JUNI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. n.m_ 0.21 1 2.47 0.56 1.22 1.36 2.02 1.46 2J2 ZON- EN MAANSTANDEN Juni Opk. Ond. Opk. Onö. 12 4.20 20.59 2.14 18.15 13 4.20 21.— 2.30 19.30 14 4.19 21.01 2.52 20.41 ties: 5 regels 60 cent; 10 ct; minimum per Ier nummer of Adres int meer. 3t 's namiddags 2 uur. intal slachtoffers van mp bij Gelsenkirchen dag tot 78 gestegen, >g een mijnwerker aan hvonden is overleden. >r zware regens ver- overstromingen in Ja- n tot nu toe 13 men- geëist. Zeven personen rmist. menwerking tussen Indonesische marine ieta van bevoegde zijde staat het thans vast ninklijke Marine haar Indonesië ultimo 1950 i beëindigd. len 800 tot 1000 man marinepersoneel deel van de afdeling zee- t de Nederlandse mili- ie in Indonesië, doch bedoeling, dat de ge- 1 het Nederlandse per- it thans in Indonesië is, vóór October zullen geval zal een voort an de bestaande vol- vereenkomlst der Ron- ferentie voor een jaar tomen samenwerking Koninklijke Marine en esische marine njei ïen. ►schop in Nederland igavond arriveerde in Mgr. Dr. Joseph Ki- '.P„ die na afloop van tanse bedevaart naar bezoek aan Nederland it is de eerste neger- lie Nederland bezoekt, wanuka is een kerk- een Ugandese neger- 1932 deed hij intrede ëteit der Witte Paters ïaal Lavigerie. In 1939 bisschop van Masaka hop werd begroet door ezemans en de loco ter Mr. Dr. L. Jans- t. Kiwanuka zal ver in bij de Witte Paters de „Daily Graphic" ;serland voornemens loop van het jaar zijn 20 procent te deva- einde zijn exporthan- toerisme te hulp te aan een Europese de, die opnieuw het van credieten nood maken. ialistische blad „Le hrijft niet te begrij- en België een derge- vaarde heeft kunnen terwijl alle nabuur- >ordeeld zijn. ■en de regering, doch srs der oppositie zijn net de beslissing, die dvertentie thtorii-öva; 1 door het K.N.M.L geldig van Vrijdag- -avond. ilend bewolkt. bewolking met nog en daar een enkel :ke tot matige weste- Weinig verandering uur. Uzroruavux/aKjJLeuutaA v n I PLAN SCHUMAN. Heft, Lagerhuisdiebat over het pLam-Schuman is voorlopig vast gesteld op 26 Juni, zo hoeft Mor rison, de leider van de Rege ringsfractie Donderdag mede gedeeld. de kanonneerboot H. M. „Flo ras" ,op welk schip de beman ning stond opgesteld. De leer lingen van het opleidingsschip van de Ned. koopvaardij „De Nederlander" klommen bij het passeren van H. M. als katten in het want. slagen. Hij beschuldigde hen van valsheid in geschrifte. De President sloeg dit in het dossier na en beaamde, dat de klacht was ingediend. Verdachte voerde aan, dat men deze aan klacht niet in behandeling had willen neftien. De President zei- Gninea hebben om In staat zijn, zijn Japanse vrienden een springplank te verschaffen". Hughes herinnerde aan de ver klaring van Sukarno in 1942, toen deze heeft gezegd, „dat voor het verkrijgen van de nationale vrijheid, het Indonesische volk om namens Indonesië te spreken, wordt door millioenen Indonesiërs fel be streden en met dat deel Van het volk, dat zijn leiderschap erkent, zou hij tegenover een moderne macht geen 48 uur kunnen standhouden", zo besloot hij. neming aan de voorgestelde Europese betalingsunie, als on aanvaardbaar voor zover het België betreft verworpen. De Brusselse bladen juichen eensgezind de beslissing van de regering toe België niet te laten Terneuzen Hansweert Walsoorden DAG 17 JUNI. v.m. n.m. 2.51 3.12 3.26 3.47 4.06 4.27 4.16 4.37 ZON- EN MAANSTANDEN. Juni Opk. Ond. Opk. Ond. 4.19 4.19 21.02 21.02 4.10 5.10 22.35 23.13

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1