Nederlands strijd tegen het water Si Het plan-Schuman steeJs Homogeen Katholiek Belgisch Kabinet gevormd Officiële uitslagen van Belgische verkiezingen icutii GESYMBOLISEERD IN EEN MONUMENT. Is er eens in de geschiedenis een dapper Hollands jon getje geweest, dat een gehele nacht zijn duim in een gaatje van de dijk bij Spaarndam hield om zodoende het wassende water te beletten de dijk te doorbreken en de stad Haarlem met een catastrofale vloedgolf te over spoelen? In de Nederlandse geschiedenisboeken leest men er niets van, doch de Amerikanen geloven het vast en zij weten zelfs hoe het jongetje heette, n.l. Pieter. WEERSVERWACHTING. in het Australische Parlement De heer Spender, de Australische Minister van Buiten landse Zaken, heeft in het parlement aangekondigd, dat dat hij een verklaring wenste af te leggen over de eisen van Indonesië ten aanzien van Nieuw-Guinea. De heer H. B. Gullett verklaarde, dat de leden, onge acht hun politieke richting, uiting moeten geven aan hun ontstemming over de eisen van president Sukarno. Het neergestorte Amerikaanse Superfort 1 5.000 passagiers uit Indonesië naar ons land De soldijen in Indonesië Toenemende criminaliteit te Djakarta k Paar bq ig kustvaarder hol (Gr.) Ongevallenwet /ilhelminafonth (erinstituut U eluk mei anse Superior! Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Ho ofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwaTtaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. VRIJDAG 9 JUNI 1950. 6e Jaargang No. 1444. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 ct; minimum per advertentie /L50. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. De reden van deze Ameri kaanse overtuiging is een boek, dat een ontzaglijke opgang in de Ver. Staten heeft gemaakt in de jaren omstreeks 1870 en ook daarna nog in talloze exempla ren werd verkocht, een boek van Mary Mapes Dodge, bekend om haar kinderverhalen. Deze schrijfster, die nooit in Holland is geweest, waagde zich aan een voor de. kinderen be doelde beschrijving van Holland ■en Hollandse toestanden en haar boek, getiteld: „Hans Brinker or the Silver Skates" kon niet geheel de toets der waarheid doorstaan, doch 't verscheen in 100 oplagen en 6 talen. Een van de vermaardste verha len uit dit boek is de geschiede nis van 't jongetje met de duim in de dijk en aangezien in het buitenland deze geschiedenis eten geweldige indruk heeft ge maakt, heeft de Ned. Ver. voor Vreemdelingenverkeer het niet over haar hart kunnen verkrij gen de buitenlanders deze illu sie te ontnemen. Zij is er in geslaagd een compromis tussen verzinsel en waarheid te vinden door de legendarische Pieter tot symbool te maken van de eeu wige strijd der Nederlanders tegen het water en het monu ment, dat onder haar auspiciën te Spaardam is verrezen en on der Koninkl. belangstelling werd onthuld, is gewijd aan een ele ment in de Nederlandse geschie denis, dat allerminst op een verzinsel berust: de krampach tige, doch succesvolle en be roemd geworden strijd tegen het water, die de Nederlanders in hun lage landen door de eeu wen heen hebben gevoerd. Het monument stelt een jongensfi guur voor en is vervaardigd door Grada Rueb. Op het voet stuk bevinden zich de volgende inscripties: „Opgedragen aan onze jeugd als een huldeblijk aan de knaap, die 't syml>ooI werd van de eeu wigdurende strijd van Nederland tegen het water". „Dedicated to our youth, to honor the boy who symbolizes the perpetual struggle of Hol land against the water." Reeds sinds enkele dagen deed in Spaarndam het gerucht de ronde, dat de onthulling van het beeld zou geschieden door een van onze Prinsesjes, n.l. de kleine Margriet, en dat H. M. de Koningin 'de onthulling zou bijwonen. Dit geïsoleerde gedeelte van Haarlem had dit bericht met medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdag ochtend tot -avond. Vrij veel bewolking. Vrij veel bewolking, maar ove rigens droog weer. Zwakke tot matige Westelijke wind. In het binnenland verdere daling van temperatuur. HOOGWATER ZATERDAG 10 JUNI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 10.21 10.56 11.36 11.46 n.m. 10.45 11.20 12T0 ZON- EN MAANSTANDEN Juni Opk. Ond. Opk. Ond. 9 4.21 20.57 1.41 14.38 10 •4.20 20.58 1.51 15.50 11 4.20 20.59 2.02 17.02 12 4.20 20.59 2.14 18.15 grote blijdschap ontvangen sn zich terstond opgemaakt om de Koninklijke gasten waardig te ontvangen. Alle vlaggen staken uit en het stadsbeeld toonde zich onder de wel wat al te welwillende zon. in een waar feestkleed. Lang bleef men nog in de on zekerheid over de vraag, of de Koningin werkelijk in Spaarn dam zou komen. Wel was de komst van Prinses Margriet be vestigd en wist men ook dat de Prinses met de „Piet Hein" zou arriveren, doch verder was geen ruchtbaarheid gegeven aan de eventuële samenstelling van het Koninklijk gezelschap. Prinses Margriet zou deel uitmaken van een deputatie van 4 kinderen, die tezamen het beeld zouden onthullen. DE „PIET HEIN" GEARRIVEERD. Tot kort voor de plechtigheid was men nog steeds in het on zekere, of ook H. M. de Konin gin Spaarndam zou bezoeken. Op de IJdijk was een grote open tent opgericht met het front naar de haven en een lo per uitgelegd van het haven hoofd naar deze tent, waar de toespraken zouden worden ge houden. Het Spaardamse mu ziekcorps „Crescendo" kortte de wachttijd van de talloze belang stellenden met vrolijke marsen. Toen het Koninklijk jacht „Piet Hein" in zicht kwam, be geleid door twee grijze boten van de Rijkspolitie te water, za gen de Spaarndammers al spoe dig, dat onder de zonnescherm op het achterdek Koningin Ju liana met haar twee kindereu, Margriet en Marijke, aan de railing stond. Onder luide toejuichingen meerde de „Piet Hein" en Ko ningin Juliana, gekleed in een zachtgeel toilet, stapte aan wal, waar zij werd begroet door de Burgemeester van Haarlem, de heer P. O. F. M. Cremers. De twee Prinsesjes droegen witte jurkjes met groen afgezet. De Koningin en haar beide kinde ren schreden vervolgens over de loper naar de ontvangsttent. De vier Spaarndammer school kinderen, die tevens de onthul ling moesten verrichten, werden aan Prinses Margriet voorge steld. Namens de A.N.V.V. nam- Mr. Dr. L. N. Deckers, oud-Minister van Defensie, thans voorzitter van bovengenoemde vereniging net woord. Hij verwelkomde de Koningin en de beide Prinses jes en bood aan Prinses Mar griet 'n gedenkbord aan ter her innering aan haar eerste optre den bij een officiële gelegen heid. Op de eretribune bevonden zich de Commissaris der Konin gin en verscheidene andere geestelijke en wereldlijke auto riteiten. In zijn toespraak zeide Mi. Deckers, dat trouw het symbool is van het beeld, dat thans ont huld zou worden. De trouw van de Nederlandse jeugd aan Koningin en Vaderland. Spre ker dankte de Koningin voor het feit, dat zij met haar kin deren naar Spaarndam was gekomen en verzocht de vier af gevaardigden van de Spaarn- damse jeugd en Prinses Mar- g/riet het doek te verwijderen, dat het beeld bedekt hield. Toen dii onder de klanken van het Wilhelmus was geschied, bood Mr. Deckers het monument aan de Burgemeester van Haarlem, die in een korte toespraak de dank tot uiting bracht van het Haarlemse Gemeentebestuur en toezegde, dat voor de instand houding de grootste zorg zou worden gedragen. Vervolgens begaf H. M. zich met de beide Prinsessen en de Commissaris der Koningin, de Burgemeester van Haarlem en de kinderen, die de onthulling hadden verricht, aan boord van de „Piet Hein". Onder toejuichingen van de menigte voer de „Piet Hein" langzaam de haven uit en zette via het Spaarnse koers naar de uitmonding van de Kloppersin gel, waar de Koninklijke auto's gereed stonden om de Koningin, de Prinsessen en Haar gezel schap naar Soestdijk terug te brengen. De samenstelling van het nieu we Belgische Kabinet ls als volgt- Eerste Minister: Jean Duvieusart. Minister van Buitenlandse Za ken: Paul van Zeeland. Binnenlandse Zaken: Albert de Vleeschauwer- Financiën: Albert van Houtte. Economische zaken: Gaston Eyskens. Landbouw: Maurice Orban. Koloniën: Pierre Wigny. Verkeerswezen: Paul Segers. Ai-beid: Oscar Behognc. Onderwijs: Pierre Harmei. Landsverdediging: Henri Moreau de Melen. Opebare Werken: Albert Coppee. Volksgezondheid Alfred de Taye. Wederopbouw: De Quae. Justititie: Graaf Carton de Wiart. De Regering Duvieusart teit 3 Vlaamse en 7 Waalse Minis ters. De officiële verkiezingsuitsla gen zoals zij Donderdag door het Belgische Ministerie van Bin nenlandse Zaken werden mede gedeeld, luiden: SENAAT. Geldig uitgebrachte stemmen 4.911.938. Socialisten 1.691.797 34,44 Vo rechtstreeks gekozenen. 3i. Communisten 236.492 4,81 o rechtstreeks gekozenen 3. C.V.P. 2.347.242 47,79 Vo rechtstreeks gekozenen 54. S Herbert Evatt, voormalig Mi nister van Buitenlandse Zaken, zeide dat als een laatste middel de Ver. Naties tussenbeide kun nen somen. Indien de Melanesiërs door de Indonesiërs onder de voet wor den gelopen, zou dit leiden tot een vernietiging van het stam verband in Nieuw Guinea. Als de Indonesiërs het bestuur over Nieuw Guinea overnemen van de Nederlanders, zou men daar voor het probleem staan, dat wij in ons deel trachten op te 'los sen, waar eveneens anderen dan de autochtone bevolking het recht opeisen om binnen te ko men, welk recht door ons niet wordt erkend. Ik herinner er aan, dat de Beheerschapsraad van de Ver. Naties het welzijn van de autochtone bevolking steeds voorop heeft gesteld. Het Liberale Parlementslid W. S. Kenthughes, die de recht matigheid van President Su karno's eis bestreed, noemde de gronden voor deze eis 'n kunst matig opgezette redenering. Sukarno, aldus de heer Kent Hughes, maakt het voor de meerderheid van de Australiërs moeilijk, de Indonesiërs vriend schappelijk gezind tezijn. partijen een loop zouden nemen, waarvan het resultaat zou zijn een wijziging van de status van het Westelijke deel van Nieuw Guinea. Het is de eensgezinde wens vanhet Australische volk en zijn Parlement, dat er in de status v,an Nieuw Guinea geen wijziging wordt gebracht, die niet de instemming van Austra lië zou hebben. Dr. Evatt advi seerde tot „onmiddelijke en openlijke stappen" bij de Ne derlandse en Indonesische Re geringen die er toe kunnen lei den, dat Australië zal deelnemen aan de onderhandelingen. Liberalen 549.344 11,18 °/o rechtstreeks gekozenen 10. Kartel en andere lijsten 87.063 1,77 Vo rechtstreeks gekozenen 2. KAMER VAN AFGEVAARDIGDEN. Geldig uitgebrachte stemmen 4.942.807. Socialisten 1.705.781 34,51 °/o gekozenen 73. Communisten 234.541 4,75 "/o Gekozenen 7 2.356.608 47,68 Vo Gekozenen 108. Liberalen 556.102 11,25 Vo Gekozenen 20. Kartel en andër lijsten 89.775 1,81 Vi Gekozenen 4. (socialisten) C.V.P. VERKLARING SPENDER VAN MIN. In zijn verklaring zeide Mi nister Spender, dat de toekomst van Nederlands Nieuw Guinea niet alleen een zaak is, die In donesië aangaat, doch potenti eel van wijder strekking is. Het zou geen zaak tussen de Nederlanders en de Indonesiërs meer blijven, wanneer de onder handelingen tussen die twee IIET VOORNAAMSTE BRITSE BEZWAAR ERTEGEN. Volgens welingelichte Londen- se kringen heeft Engeland hoofdzakelijk bezwaar tegen die bepaling van het plan-Schuman, welke er in voorziet dat de in te stellen internationale autoriteit, die het beheer zal voeren over de samen te voegen Europese steenkool- en staalbedrijven, op haar gebied BINDENDE BE SLISSINGEN kan nemen, waar aan door de Regeringen der be trokken landen NIET valt te tornen. Dit grondbeginsel van het plan-Schuman is onaanvaard baar voor de Britse autoriteiten. Een woordvoerder van het Britse Ministerie van Buiten landse Zaken deelde mede, dat het begin van de zes-mogend- hedenconferentie te Parijs over de tenuitvoerlegging van het plan-Schuman haar inzichten aan de Franse Regering zal kenbaar maken. Engeland zou gaarne de beschikking hebben over meer gegevens betreffende de bevoegdheden van de in te stellen internationale gezags- autoriteit, alvorens zijn eigen voorstellen te formuleren. KRACHTIG PLEIDOOI VAN spaak:. Paul Henri Spaak, voorzitter van de Europese Assemblee, sehryft in een artikel in het Franse blad ,,Le Mondo", dat geen tijd verloren mag worden om de door Schuman voorge stelde fusie van de Europese steenkool- en staalindustrie ten uitvoer te leggen. „Smeedt 't ijzer als 't heet is, laat degenen, die slechts voor geven in te stemmen, geen kans om met duizenden bezwaren het werk, dat 'begonnen is, tot mis lukking te doemen. Laat Schu man weten, dat de openbare mening achter hem staat en dat zij gevoelig blijft voor brede ideeën en bereid om deze idee- en te steunen, zelfs wanneer zij offers vergen. De Franse Re gering is goed begonnen. Laat haar verder gaan en zij zal de zaak van Europa een schitteren de dienst bewijzen", aldus Spaak. 20 JUNI BEGINNEN DE ONDERHANDELINGEN. Schuman verklaarde nog ten aanzien van zijn plan: „Wij stre ven naar het tot stand komen van een grote Europese markt zonder douanetarieven of andere belemmeringen". Het plan heeft tot doel de productie te verhogen en de vrije goederenruil te verze keren. Schuman zei, dat het hoge gezagsorgaan zich niet met elke Britse en Amerikaanse vlieg tuigen en schepen verkenden ook Donderdagavond de Noordzee in een poging om vier nog vermiste inzittenden van het Superfort, dat Woensdagavond in zee stort te, te vinden. Vier overlevenden en drie lijken zijn reeds opgepikt. Doordat de zee rustig was, had men de hoop op redding van de vier, die allen oppompbare red dingsgordels bij zich hebben, niet opgegeven. Twee mannen, die de gehele nacht in zee hadden rondgedre ven op hun reddingsgordels, werden door verkenningsschepen van de Britse Marine opgepikt. Kort na het aanbreken van de dag arriveerde de Britse treiler „Warren" te Lowestoft met twee overlevenden en het lijk van een luitenant-vlieger. Officieren van de Amerikaanse luchtmacht wachtten op de pier de komst van het schip af. Schipper J. W. Bridge van de „Warren" vertelde, dat zijn schip Woensdagmiddag uit Lowestoft was vertrokken naar de visgron den. Op weg ontwaarde men door de nevel het schijnsel van brandende fakkels. Ter plaatse aangekomen trof men twee rub berbootjes aan. In één hiervan bevonden zich de beide overle venden. In het andere bootje, dat aan het eerste was bevestigd, lag het lijk van de luitenant. Het Superfort stortte 50 mijl van zijn basis te Norfolk in zee. In een periode van ruim vijf weken, n.l. van 9 Juni tot 16 Juli a.s. zullen aan de kade van de Koninklijke Rotterdamse Lloyd bijna 15.000 passagiers uit Indo nesië aankomen. Onder hen zijn ongeveer 6000 burgers, voor een groot deel K.N.I.L.-gezinnen, alsmede een kleine 9000 militai ren. De nieuwe Belgische premier, Jean Duvieusart, is geboren in 1900. Gedurende verscheidene jalren was 'hij Burgemeester van Frasnes-Lez-Gosselies en lid van de Provinciale Raad van Hene gouwen. Na de bevrijding werd hij lid van de Kamer van Volksverte genwoordigers. In 1949 werd hij Senator. In Maart 1947 werd Duvieusart Minister van Economische Za ken in de Katholieke-Socialis- tische Regering van Paul Heniï Spaak. In deze functie voerde hü verscheidene structuurhervor mingen in, in het bijzonder die welke betrekking hebben op de economie en het statuut van de kolenmijnen. Verklaring van Belgische Socialistische Kamerfractie. De Belgische Socialistische Ka merfractie heeft een communiqué uitgegeven, waarin de aandacht van het land wordt gevestigd op ,Jiet ernstige karakter van het besluit om een verenigde zitting van het parlement bijeen te roe pen, teneinde het Regentschap af te schaffen en Koning Leopold 111 weer op de troon te brengen" De fractie zal een meedogen loze strijd voeren op parlemen tair terrein. Indien Koning Leo pold wordt teruggeroepen, zal hfj een onwrikbare oppositie zowel tegen de Koning als tegen zijn partij opbouwen, aldus de ver klaring. De samenwerkende organisa ties Nationaal Thuisfront, Band Nederland-Indonesië, Bond mili- tail en uit Indië en Voor onze militairen Overzee, hebben aan de minister van Oorlog een tele gram verzonden van de volgende inhoud: „In verband met de stijging van de levensstandaard in Indo nesië en de drastische devaluatie van de Indonesische gulden ver zoeken de hoofdbesturen der sa menwerkende organisaties Uwe Excellentie de soldij van de nog in Indonesië verblijvende Neder landse militairen zodanig te doen verhogen, dat ze aan bedoelde prijsstijgingen en waardevermin- dering van het Indonesische be- taalmiddel zal zijn aangepast"- zaak zou inlaten, maar alleen met aangelegenheden, die hetrek- king hebben op export, arbeids krachten of kwesties, die het ge meenschappelijk welzijn betref fen. De criminaliteit in Djakarta vertoont een stijgende lijn, aldu« oe hoofdcommissaris van politie R. Ating Natadik usumah in een onderhoud met de pers. De poli tie tracht dit kwaad op alle mo gelijke manieren het hoofd te bieden en dit heeft tot gevolg dat procentueel het aantal arres taties gelijke tred houdt met de stijging in de misdaad. Als reden voor de stijging in oe criminaliteit noemde de hoofd- cjmmissaris o.m-: het sterk toe genomen aantal inwoners van Djakarta en daarmee samenhan- gend het woningprobleem. Voorts de slechte economische en sociale toestanden, waardoor het gilde der „leeglopers" is ge groeid. De hoofdcommissaris verklaar de, dat de „onderwereld van Dja karta" naar zijn mening niet is gegroeid. De toegenomen crimi naliteit moet worden toegeschre ven aan een groot aantal „gele- genheidsmisdadigers". Men be- schikt over aanwijzingen, dat van buiten Djakarta afkomstige jongelieden die voor de studie naar de hoofdstad zijn gekomen u-u hebben gehad in ver schillende misdaden, vermoede lijk omdat de ouderlijke toelage met groot genoeg is. Het politiecorps achtte de hoofdcommissaris te klein. Het corps omvat ongeveer 2000 man, hetgeen voor een stad met 3 millioen inwoners onvoldoende is. Stappen worden gedaan om dit tekort aan te vullen, maar men heeft te kampen met een gebrek aan kazerneringsruimte. De samenwerking tussen het In donesische en Europese personeel noemde de hoofdcommissaris voorbeeldig. regels 60 cent; minimum j»ei' nmer of Aires r. middags 2 uur. varen, die de ka- -eld opnieuw be- merikaanse niet e Europese. Het van de koude /estie, of de vol- Atlantische Ge- Idelen en wegen om hun levens- i economisch be- irtijlende ontwik- liek in harmonie gelukt, zal haar innerlijke ineen- t bolsjewisme de oeten laten. Sla- n, dan zal de op- nieuwe boven- en. ie maatschappij- lg zijn. En deze :ommunisme niet ezen hebben, om- er niveau van de wikkeling bereik- de Stalinistische olgens de natuur- dingswetten der ;er of later langs mose zal moeten mflict, waarin op :t Oosten en het ndig tegenover verliest daardoor kenis". an Servan-Schrei- rankrijk in brede lank. Men mag t het weldra in de wereld in het i alle discussies vernemen zal het r tijdens het be ingen op 21 Juni ;rlating bijwonen ger kustvaartuig. de tewaterlating r „Mascotte", die Vooruitgang" te gebouwd. :reedt in werking nvulling der On- ngevolge deze wet rachtens de onge- toegekend naar verlies van ar- d van meer dan verhoogd met ten Deze verhoging voor ongevallen ee-ongevallenwei, d hebben vóór 1 aor de andere on gel dt als zodani- uari 1947. De ver- ien automatisch f van een defini- welke tussen de et Koningin Wil- i Het Nederlands op het gebied lestrijding in Ne- jereiding is, werd regeling getroffen enbare gcldinza- behoeve van de g in Nederland houdt in, dat el- dinzameling voor jding zoals lote- prijsvragen e.d. onder auspiciën lemde verenigin- ïenlijke rekening ;n uitsluitend ge- ider de benaming ng". van het Koningin (Mr. Dr- A A. Ie voorzitter ve ds Kankerinst - I. Boer erna) ho- :ij ook in de toe- jvende steun van i mogen rekenen mschappelijke en de kankerbestrij- ad. lemeuzen Hansweert Walsoorden uaz 0.52 1.02 j.z.%z 1.22 1.32 ZON- EN MAANSTANDEN Juni Opk. Ond. Opk. Ond. 10 4.20 20.58 1.51 15.50 4.20 20.59 2.02 17.02 12 4.20 20.59 2.14 18.15 13 4.20 21. 2.30 19.30 14 4.19 21.01 2.52 20.41 slechts eindigen, nadat Koning Leopold en zijn partij zijn ver slagen. De C.V.P. had het recht een homogeen Katholieke rege ring samen te stellen, doch zij heeft niet het recht de Konings kwestie op te lossen tegen de wil van de meerderheid der Belgen, die niet clericaal is. De arbeidersklasse is niet voor nemens haar eigen zienswijze op Onvoorziene omstandigheden voorbehouden zal de ontscheping aldaar om 8 uur aanvangen. Mi litairen zowel als gezinsleden van militairen kunnen niet wor den afgehaald, maar worden door het bureau „Havenafvoer" van de dienst kwartiermeester- generaal met autobussen thuis gebracht, zo deelde men van de zijde van de K. R. L. mede. woningen waren verrezen, up de plaats, waar zij toen een krot bezocht, ging Zij nu binnen in het nieuwe huisje van de familie Peters. De Koningin toonde grote belangstelling voor de noodwoningen, die in de nabij heid hiervan staan. Onder luide toejuichingen van de bevolking werd de tocht in de richting van Achterberg, een buurtschap van be HBWLXWU CU uc iwmus itius te brengen naar België. Wanneer deze taak eenmaal is vervuld, zal de Christelijke Volkspartij werkelijk de macht in handen hebben. Het Katholieke blad „Het Volk" schrijft: De C.V.P. zal niet alleen een groot aantal hervormingen le verwezenlijken hebben, zij zal LX ilAV VUU «U11VU J/J.WUUO- teren doch geen algemene werk staking zullen uitlokken. Totaal uitgebrachte stemmen. Bij de algemene verkiezingen van 4 Juni in België hebben 416.176 van de 5.560.000 kiezers niet hun stem uitgebracht. Bo vendien waren er 276.469 blanco en ongeldige stemmen. t van het super- iori aza, aar Woensdagavond in de Noordzee is neergestort heeft gisteren te Fakenham (in Norfolk) medegedeeld, dat een der boordkanonnen voor het on geluk in een der motoren heeft gevuurd, tijdens oefeningen, waartoe het bedienen van boord kanonnen behoorde. Het toestel vloog ongeveer 230 meter boven de zee.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1