3IM e» WAT BRENGT DE RADIO? SPORT steeJs Veiling Terneuzen Burgerlijke Stand Gemeente Terneuzen NIEUWS OVERSLAG VLISSINGEN. WALSOORDEN. IJZENDIJKE ZAAMSLAG De nieuwe rondweg om Wouw L AGENDA; Hoge Raad e verborgen vo Cfl VERBORGEN GEBREKEN BIJ VERKOOP. Fakir Burmah Griekse partisanen Onderzoek naar mogelijke sabotage op^Brits vliegdekschip Het plan Schuman Doodstraffen in Albanië WIELRENNEN. k Paar bq ig kustvaarder hol (Gr.) Ongevallenwet Juni eluk mei mse Superior) Geslaagd- De heren L. Hoekman en G. Audenae'Tt ambtenaren der I. A. slaagden voor het examen assistent. De heer L. Hoekman is tevens benoemd ais Ontvan ger van het Douanekantoor al hier. Biljartprijskamp. Zondag werd te Zelzaete een biljartprijskamp gehouden tus sen Overslag en Zelzaete. OvSr- siag wist hier de beker te ver overen met en gewonneti spel van 87. Verdronken. Dinsdagavond om ha'lf elf troffen 2 meisjels op het strand te Vlissingen een bewusteloze jongeman aan,die gekleed was ïn een zwembroek. Drie artsen en leden van de E.H.B.O. en het Rode Kruis hebben gedurende 2 uren getracht de leven-sgees ten op te wekken. Zij siaagdeïi daarin niet. De betjrokkene bleek te zijn de 28-jarige L. woonachtig te Vlissingen, die was gaan zwemmen. Hij was de zwemkunst niet machtig Examen Tandarts- Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het tand- Slrts-examen de heer P. A. M. Adriaansens, alhier. gemeentepersoneel, idem tot deelname in de exploitatie vliegveld Zeeuws-Vlaanderen, een voorstel betreffende de aan leg van een sportterrein en een voorstel itot de bouw van wo ningen ten behoeve van de po litie. Vergadering Grote Huijs- senspolder. Op 6 Juni j.l. wérd een ver gadering gehouden van Stem bevoegde Ingelanden van de Grote Huijssenspolder in het hotel „De Appel" te Zaamslag. Op deze vergadering waren 21 Ingelanden aanwezig. Besloten werd toe te treden tot de Zeeuwse Polder- en Wa- terschapsbond. Wegens het be reiken van de leeftijdsgrens van de heer A. J. Maris werd in diens plaats benoemd als ge zworene de heer W. Dieleman Azn. Klein Festival. Daar hef dit jaar de beurt is aan Zaamslag om het klein festival te houden, zal door de muziekgezelschappen van 't z.g. Driemanschap, De Volharding van Zaamslag, Concordia van Axel en E.N.Z.K. van Hoek met medewerking van het muziek gezelschap van Terhole op Za terdag 17 Juni een uitvoering worden gegeven te Zaamslag. Na een rondgang door het dorp volgt een koffiemaaltijd voor de muzikanten en een con cert op de kiosk. Badhuis Zilveren Priesterjubileum. Gisteren vierde Pastoor G. de Grauw zijn 25-jarig Priester jubileum. Door zijn grote ijver voor zijn parochie is hij in de korte tijd dat hij in IJ2endijke woont, zeer gezien. Des morgens woei reeds van vele huizen de vlag en was de pastorie mooi in de bloemetjes gezet. Om 10 uur werd de jubi laris aan de pastorie afgehaald en voorafgegaan door een stoet van bruidjes trok men naar de kerk om de plechtige Feestmis bij te wonen. Door de Zeer Eerw. Heer Rector Loving werd de feestpredicatie gehouden. Na be ëindiging van de Feestmis werd het Te Deum gezongen. Van 12 tot 2 uur was op de nieuwe pastorie gelegenheid om de jubilaris geluk te wensen. Ieder die maar enigszins in de gelegenheid was heeft deze aan gegrepen om zijn gelukwensen aan te bieden. Van 3 tot 5 uur had een grootse kinderhulde plaats in het Hof- zichttheater. Des avonds werd voor kinderen van alle Katholie ke scholen door de jubilaris een f eestvoorstelling aangeboden. Om 20.00 uur bracht de muziekver eniging „Geduld Overwint", on der grote belangstelling een se renade. Coloradokevers. Op enkeié, perceeltjes aardap pelen in de volkstuintjes op het Ravelijn werden coloradokevers aangetroffen. Ieder zie dus zijn aardappelveldjes na, om deze ongewenste insecten te vernieti gen. Raadsvergadering. Maandag 12 Juni komt de ge meenteraad in openbare zitting bijeen. De agenda vermeldt o.m. een voorstel inzake rente en af lossing ener kasgeldlening Ver. Chr. Volksonderwijs, de herbe noeming van een lid Burgerlijk Armbestuur, een voorstel inzake 5 procent jaarwieddeverhoging A'ls gevolg van het warme weer neemt het aantal baden in het badhuis nog steeds toet Vorige week Vrijdag en Za terdag was dit aantal gestegen tot 486, hetgeen betekent dat de cellen doorlopend bezet zijn. In verband hiermede wordt het badhuis ook op de Woensdagen opengesteld (zie adv. in dit nummer.) Examen dienstgeleider. Dezer dagen slaagde onze dorps genoot de heer A. Almekinders te 's-Gravenhage voor het examen assistent-dienstgeleider. BELANGRIJKE VERBETERING voor verkeer MOERDIJK—VLISSINGEN Naar de A.N.W.B. verneemt, zal binnenkort begonnen worden met de werkzaamheden aan de nieuw geprojecteerde rondweg om Wouw, welke 'n aanzienlijke verbetering voor het verkeer Moejrdij kVlissingen betekend. De aanleg van de aarden baan zal op 5 Juli a.s. worden aan besteed aldus de A.N.W.B. Momenteel voert de verbin ding Moerdijk—Vlissingen door het plaatsje Wouw, gelegen tus sen Roosendaal en Bergen op Zoom. Deze traverse is zeer nauw en stelt de weggebruikers: zowel als die inwoners van Wouw, voortdurend voor lastige problemen. De vele beschadi gingen aan het troittoir getui gen dan ook wel zeer welspre kend de moeilijkheden die| het snelverkeer hier ondervindt. De Vrachtauto's hebben het vernielingswerk, dat jaren gele den door de tanks werd ingezet, grondig voltooid. Met ongeduld zien zowel het doorgaand verkeer als het rus tige plaatsje zelf uit naar de dag, waarop men van elkaar verlost zal zijn. HEDEN: HOEK: Verenigingsgebouw, 7.30 uur: Alg. Verg. „Groene Kruis". MORGEN: TERNEUZEN: 's Lands Wed varen, 8 uur: Vergadering Ned. Ver. van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden. Hotel Rotterdam, 2 uur: Algem. Verg. Aandeelhouders N.V. Handel-, Industrie- en Scheepvaartmij „De Hoop". Hotel Rotterdam, 3 uur: Alg. Verg. Aandeelhouders N.V. Handelmij Terneuzen. AXEL: Het Centrum, 5.30 en 6.30 uur: Bioscoopv. Het Koninklijk bezoek aan Parijs en De reis van Prins Bern- hard naar het Westelijk Halfrond. De storm op het dak van het vliegtuig werd zo onaangenaam, dat de luchtschipper al voorstel de om dan maar liever te gaan lopen. Maar Bim kwam op een denkbeeld. „Als we eens een ten tje opslaan!" stelde hij voor. Ze sloegen een tentje op. Het kostte nog grote moeite om de pennen door het harde aluminium van het vliegtuigdak te slaan! Eindelijk, na een lange reis, kwam het vliegtuig in Nederland aan. Onze vrienden waren zo vermoeid dat ze geen gelegenheid hadden hun tentje tijdig af te breken. We zullen maar niet her halen wat de commandant zei, toen hij de gaten in het dak van zijn mooie toestel ontdekte. Er waren heel wat sigaren nodig om de gezichten van de lucht vaartheren weer in een vriende- liiker plooi te brengen! Basli zuchtte dan ook van verlichting toen hij en zijn vrienden ten slotte per auto naar de melksa- lon terugreden, waar ze, juist een jaar geleden, de Maharadja had den ontmoet. VRIJDAG 9 JUNI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.3J Waterstanden; 9.35 Schoolradio; 9.45 Gram.; 10.25 Orkest; 11.00 Voor de zieken; 11.40 Blaasen- semble; 12.00 Angelus; 12.03 Trio; 12.30 Mededelingen; 12.33 Piano; 12.55 Zonnewijzer; -13.CO Nieuws; 13.20 Lunchconcert; 13.45 Voor de vrouw; 14.00 Or kest; 14.30 Gev. programma; 15.15 Gram.; 16.00 Voor de zie ken; 17.00 Voor de kinderen; 17.15 Koor en orkest; 17.45 Orkest; 18.50 Gram.; 19.00 Ac tualiteiten; 19.00 Nieuws; 19.15 Regeringsuiteending19.35 Lichte muziek; 20.00 Nieuws; 20.05 De gewone man; 20.12 Septet; 20.30 Klankbeeld; 20.50 Kwartet; 21.30 Orkest; 22.45 Avondgebed; 23.00 Nieuws; 23.j.5 Tno. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwij ding; 10.20 Gram.; 10.30 Voor de vrouw; 10.45 Koor; 11.10 Ra- diofeuilleton; 11.25 Orgel; 12.00 Lichte muziek; 12.30 Mededelin gen; 12.33 Sport; 12.45 Gram.: 13.0ü Nieuws; 13.15 Orkes'. 13.40 Voor de vrouw; 14.00 Or kest; 15.00 Voordracht; 15 20 Piano; 15.40 Gram.; 16.00 Film; 16.40 Voor de jeugd; 17.00 Piano; 17.20 Causerie.; 18.00 Nieuws; 18.15 Felicitaties; 18.30 Voor de stiijdkrachten; 19.00 Denk om de bocht; 19.15 Felicitaties; 19.30 Causerie; 19.50 Klank beeld; 19.55 Nieuws; 20.05 Boek bespreking; 20.15 Trio; 20 35 Causerie21.00 Verzoekprogram ma; 21.40 De ducdalf; 22.C0 Weekoverzicht; 22.40 Causer:c, 22.45 Avondwijding; 23.00 Nws 23.15 Gram. BRUSSEL VL: 12.00 Gram.; 12.30 Weerberichten; 12.32 Or kest; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.: 13.30 Causerie; 13.40 Gram.; 14.00 Franse les; 14.2J Operette; 15.35 Opera; 15.45 Gram.; 16.10 Verzoekprogramma; 17.00 N-ze. 17.10 Gram.; 18.10 Causerie- 18.20 Gram.; 18.30 Voor de sol daten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 19.59 Radiofeuiileto- 20.00 Film; 20.30 Orkest; 21.30 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Ka mermuziek; 23.00 Nieuws; 23.05 Dansmuziek; 23.30 Gram. H. J. W. te 's-Gravenhage dag vaardde R. H. te Eerbeek voor öe rechtbank te Zutphen, omdat laatstgenoemde aan W. 'n brood bakkerij had verkocht, waarvan de oven van zeer slechte con structie bleek te zijn. W. eiste schadevergoeding, hoewel in het koopcontract stond, dat H. gevrij waard was voor alle verborgen gebreken. De rechtbank had op grond van van bovengenoemde bepalingen in het koopcontract de vordering afgewezen. De Hoge Raad heeft thans dit vonnis vernietigd en de zaak te rugverwezen naar de rechtbank. Het hoogste rechtscollege be sliste hiermede, dat artikel 1542 van het Burgerlijk Wetboek de mogelijkheid voor de verkoper om door een beding bij de koop overeenkomst zijn gebondenheid tot vrijwaring wegens verborgen gebreken van het verkochte goed uit te sluiten, beperkt tot het ge val, dat de verkoper van zodani ge gebreken onkundig is geweest. Uitsluiting van alle vrijwarings- plicbt is dus niet geoorloofd. Fakir Burmah, die te Rijssel een recordpoging in het vasten doet, is Maandag in zijn glazen doodkist gebeten door een van de zwarte Afrikaanse adders, die hem sedert Zondag gezelschap houden. Hij was de slang aap het strelen toen hij hem plotse^ ling in de duim van zijn rech* terhand beet. De tanden drongen diep in het vlees en braken af. Twee uur later was de onder arm van de fakir zeer gezwollen. De fakir klappertande van de koorts. Zijn helpers smeekten hem, zich naar het ziekenhuis te laten brengen, doch hij weigerde. Hij liet zich door de gleuf, waardoor men zijn brieven in de kist laat glijden, een klein ver band aangeven, dat hij om zijn gewonde vinger deed. Door de buis, waardoor hij wa ter krijgt, ontving hij een beetje alcohol, waarmee hij het verband bevochtigde. Dinsdagochtend was de arm minder sterk gezwollen, maar de fakir had nog steeds koorts. Hij vast al 33 dagen. De Griekse Regering heeft in het Parlement een wetsontwerp ingediend, dat beoogt „de over gave van de 'laatste Griekse partisanen te bespoedigen". Naar de Regering meedeelde, waren er vorige maand nog 402 partisanen op Grieks gebied. Volgens het nieuwe wetsont werp kunnen veroordeelde par tisanen worden vrijgelaten, als een derde van hun straftijd verstreken is. Personen, die zich wegens vergrijpen tegen de noodwetten in hechtenis be vinden, doch nog niet zijn be recht, kunnen worden vrijgela ten en straffen, die door mili taire tribunaals zijn opgelegd, zullen door een Bijzonder Ge rechtshof worden herzien. Enkele dagen geleden is een vliegtuig, dat wilde landen op het Britse vliegdekschip „Illu strious", verongelukt. Men acht het niet uitgesloten, dat het on geluk te wijten is aan sabotage en er is een onderzoek inge steld. De marine-correspondent van de „Daily Express" weet te mel den, dat de antecedenten van de gehele bemanning van het vliegdekschip zijn onderzocht en dat 160 man voorname lijk machinekamer en stokers- personeel zijn ondervraagd. Twee maanden geleden werden aan boord van het schip twee magnesiumfakkels gevonden, die bij een stoomketel waren ver borgen. 20 Juni als begindatum voorgesteld. Frankrijk heeft Italië, Duits land en de Benelux-landen voorgesteld 20 Juni de onder handelingen te openen over het samensm'elten van de Europese steenkool- en staalindustrie, al dus een officiële bekendmaking te Parijs. Radio Tirana meldt, dat de drie voornaamste verdachten in het proces tegen „de Engels- Amerikaanse spionnen, die per parachute boven Albanië zijn neergelaten", Dinsdag door een Albanees tribunaal ter dood zijn veroordeeld. 3, 4, 7, 8, 9; O. öe Meijer 3; J. v. d Plasse 6; C. Albregts 10. Orleans: Deelname 30 duiven- Snelheid eerste duif 1008, snel heid laatste prijswinnende duif 956 m. Aankomst eerste 10 duiven: C. v. d. Walle 1, 6; A. Aalbrecht- se 2, 3, 8, 9; P. Groosman 4; P. de Smit 5, 7 en 10. ZOMERAVONDVOETBAL Drukkerij Van de Sande Tern. Boys II 52. De aangekondigde ontmoeting Drukkerij Van de Sande-A.Z.V.V. kon, door het niet-opkomen van laatstgenoemde club, geen door gang vinden. In plaats hiervan werd thans ingelast de wedstrijd Drukkerij Van de SandeTern. Boys II. Bovengenoemde ontmoeting gaf een veldmeerderheid der druk kers te zien, die telkens weer door hun 50-jarige aanvoerder tot de aanval werden aange vuurd. De rust ging in met de stand 31. Na de rust wisten de Ter- neuzense Boys uit een schermut seling voor des drukkers doel te scoren 32. Nu waren het de Boys die trachtten de gelijkma ker te scoren door meerdere aan vallen. Toen evenwel Van de Sande Jr. dankbaar gebruik maakte van 'n toegewezen straf schop 42 verslapte de aanvals- kracht der Boys. De rechtsbuiten der drukkers lanceerde nog een solo-aanval, welke tot de stand 52 leidde- Hierin kwam geen verandering meer. Het was een pittige wed strijd en de vele toeschouwers hebben weer 'n genotvolle sport avond beleefd. VAN GELDEREN NAAR PARIJS Omtrent Van Gelderen, die dil seizoen in goede vorm schijnt, vernemen we, dat hij onlangs meereed in de wegwed strijd ParijsValenciennes. Na 170 km kreeg hij pech en staak te hij de strijd. Evenwél werd hem na afloou gevraagd te starten in twee cri teria en in de Omloop van het Westén. Jan heeft dit aanbod aan vaard en zal daarom de reis naar Parijs voor de tweede maal aanvaarden. DUIVENSPORT. Duivenmij. „De Eendracht", Terneuzen. Uitslag der prijsvlucht uit Creil op Zondag 4 Juni. J. v. d. Peijl 1, 7; H. Koch en Zoon 2; L. Breepoel 3; P. J. Vis ser 4; Iz. de Jonge 5; P. Verberk- moes 8; A. v. Fraaijenhove 9; Jac Hofman 10. Duivenmij. „De Voorwaarts", Zaamslag-Veer. Uitslag prijsvlucht uit St. Quin- tin, van Zaterdag 3 Juni 1950. P. Koopman 1; P. de Putter 2; P. van Hoeve 3; H. Cornelissen 4; J. Kaijser 5, 8, 9; J. de Visser 6; M. Drabbe 7; H. Scheele en Zn 10. „Tot Weerziens", Sluis. De postduivenver. „Tot Weer ziens" te Sluis hield Zondag twee prijsvluchten, n.l. één uit Creil en één uit Orleans. De resultaten waren als volgt: Creil: Snelheid eerste duif 1112 m; snelheid laatste prijswinnende duif 1019 m. Deelname 71 duiven. Aankomst eerste 10 duiven: P. de Boch 1, 2; C. v. d. Walle ■Op de veiling van 7 Juni wer den de volgende prijzen geno teerd: Per 100 stuks in guldens: Sla 2 tot 2,60. Per stuk in centen: Bioemkool 8 tot 15; komkom mers 27 tot 36. Per bos in centen: Peen 20 tot 39; kroten 12; sel- dery 18; sjalotten 7. Fer kg in centen: Rabarber 21; eerstelingen 21 tot 36; eerstelingen (kriel) 14 tot 19; sav. kool S0; peulen 100; kersen 61; aardbeien 62 tot 136. GRAAUW EN LANGENDAM Huwelijken. 3 Mei. Remigius A. M. Lammens, 26 j. jm. (van Koewacht) en Maria L. Ph. Dal mijn, 25 j. jd.1 Mfei. Jose.phus van Esbroek, 32 j. (van Glinge./ en Angela L. de Smit, 25 j. jd.; o0 Mei. Johannes A. Willems, 24 j. jm. en Emelda E. Weemaes, 25 j. jd. Geboren. 22 Mei. Marleen Ida Gtermaine, d. van Joseph F. de Bakker en Rosalie de Bruijn. Overlijden. 4 Mei. Wilhömnna van Dosselaar, 59 j„ d. van Lu- dovicus en Anna M. Daaiman. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen, maken bekend, dat zij beslissende op het verzoek van de Shell Nederland N.V. te 's-Gravenhage, Wassenaarseweg 80, datum van het verzoek 4 April '50 om vergunning tot het oprichten van een benzine-in- stallatie bij het perceel Axelse- straat 59, Terneuzen, plaatse^k bekend Axelsestraat 59, kada straal bekend gemeente Ter neuzen, sectie C, nr. 5182, welke inrichting blijkens mededeling van 't districtshoofd der arbeids inspectie zal voldoen aan de eisen krachtens art. 6 der veilig heidswet 1934 gesteld, tegen het oprichten waarvan blijkens het proces-verbaal van de zitting als bedoeld in artikel 7 der Hinder wet, geen bezwaren zijn inge bracht, hebben besloten: a. aan de Shell Nederland N.V., Wassenaarsewejg 80 te 's-Gravenhage <en haar recht verkrijgenden vergunning te verlenen overeenkomstig de aan gehechte beschrijving en platte grondtekening, tot het oprichten van en benzine-installatie bij het perceel Axelsetraat 59, ka dastraal bekend gemeente Ter- neuzen, sectie C nr. 5182, zulks onder voorwaarde dat de eisen, genoëmd in het Benzinerap port, ook voor wat betjreft de herziene leidraad 1948, volledig worden nageleefd. b. te bepalen, dat de inrichting voltooid en in werking gefbracht moet zijn vóór 1 Augustus 1950. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, P. TELLEGKN. De Secretaris, A J. DEES. Terneuzen, 15 Mei 1950. AANMELDING EN AANGIFTE VOOR DE BEVOLKINGSREGISTERS. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen, gelet op het be paalde in artikel 112 van het be sluit bevolkingsboekhouding, Staatsblad 1936, nr. 342; herinneren de bevolking aan haar verplichtingen, omschreven in de artikelen 3 tot en met 16 van genoemd besluit; brengen als voornaamste ter openbare kennis: le. dat, behoudens afwijkin gen, ieder, die in Nederland nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust geniet, on verwijld moet worden opgeno men in één der bevolkingsregis ters; 2e- dat ieder moet worden op genomen in het bevolkingsregis ter der gemeente, waar hij voor nemens is duurzaam of voor on bepaalde tijd als regel zijn nacht rust of de daarvoor in de plaats tredende rust te genieten; dat in geval van onzekerheid cmtreht het onder 2e. vermelde bijzondere voorschriften geldén; 4e. dat, behoudens afwijkin gen, ieder, die Nederland verlaat, onverwijld van het bevolkings register moet worden afgevoerd; 5e. dat bij adresverandering binnen de gemeente de nodige wijzigingen in het bevolkingsre gister moeten worden aange bracht. i Voorts in verband met het bo venstaande: a. dat aangifte van vertrek uit of van verhuizing binnen de gemeente, mondeling of schrifte lijk moet geschieden op de dag van, of uiterlijk vijf dagen na het vertrek (bij het verlaten van Nederland, ten hoogste vijf dagen tevoren) of na de adresverande ring, met opgave van het laatste adres en van de naam der ge meente, of van het land en de plaats, waarheen vertrokken en het nieuwe adres (zo nodig met opgave van de naam van het hoofd van het gezin); b. dat aan de aangever vah een vertrek, behoudens bijzon dere gevallen onmiddellijk een verhuiskaart wordt uitgereikt of toegezonden, welke hem dient als bewijs van afmelding en welke binnen vijf dagen moet worden ingeleverd bij het bestuur der Nederlandse gemeente, in welker bevolkingsregister de persoon moet worden opgenomen; c. dat ieder, die in de ge meente nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust geniei en die nog niet in een bevolkings register is opgenomen of die ten onrechte nog in het bevolkings register ener andere gemeente is opgenomen, zich binnen vtff da gen na zijn aankomst in persoon moet aanmelden bij het gemeen tebestuur onder overlegging van een paspoort of ander indenti- teitsbewijs, indien hij uit een plaats buiten Nederland en van een verhuiskaart of legitimatie bewijzen, indien hij uit een ander gemeente van Nederland is geko men, tenzij hij overeenkomstig de desbetreffende bepalingen is vrijgesteld van aanmelding; d. dat bestuurders van instel lingen,, gestichten of schepen waarin personen onder enig be stuur inwonen, alsmede hotel houders, pensionhouders en ka- mei-verhuurders uiterlijk vijf da gen na de opneming of huisves ting of na het vertrek, medede ling moeten doen van de ge slachtsnaam en de voornamen van ieder persoon, die langer dan veertien dagen in de instelling het gesticht, schip, hotel, pension of huis wordt of is opgenomen of gehuisvest, alsmede van ieder zodanig persoon, die daaruit vertrekt; e. dat overtreding van de voorschriften wordt gestraft vol gens de wet; f. dat voor persoonlijke aan melding en voor mondelinge aangifte voor het bevolkingsre gister gelegenheid zal worden gegeven op werkdagen van 9 tot en met 12 uur bij de afdeling be volking der gemeentesecretarie, gelegen aan de Markt. Terneuzen, 7 Juni 1950. Burg. en Weth. voornoemd, P. TELLEGEN, Burgemeester A. J. DEES, Secretaris regels 60 ctnf; minimum pef nmer of Aires r. middags 2 uur. /aren, die de ka- ■eld opnieuw be- merikaanse niet e Europese. Het van de koude 'estie, of de vol- Atlantische Ge- idelen en wegen om hun levens- economisch be- rtijlende ontwik- ïiek in harmonie gelukt, zal haar innerlijke ineen- t bolsjewisme de oeten laten. Sla- n, dan zal de op- nieuwe boven- en. ie maatschappij- ig zijn. En deze 'ommunisme niet ezen hebben, om- ;r niveau van de wikkeling bereik- le Stalinistische jlgens de natuur- lingswetten der ;er of later langs mose zal moeten inflict, waarin op t Oosten en het idig tegenover verliest daardoor kenis". an Servan-Schrei- •ankrijk in brede lank. Men mag het weldra in ie wereld in het alle discussies vernemen zal het r tijdens het be 'ngen op 21 Juni :rlating bijwonen ger kustvaartuig, de tewaterlating r „Mascotte", die Vooruitgang" 1e jebouwd. reedt in werking nvulling der On- ngevolge deze wet rachtens de onge- toegekend naar verlies van ar- d van meer dan verhoogd met ten Deze verhoging voor ongevallen ee-ongevallenwet, d hebben vóór 1 >or de andere on- geldt als zodani- iari 1947. De ver- ien automatisch /ilhelminaioncts erinstituui van een defini- welke tussen de et Koningin Wil- Het Nederlands op het gebied estrijding in Ne- >ereiding is, werd •egeling getroffen inbare gcldinza- behoeve van de g in Nederland. houdt in, dat el- dinzameling voor jding zoals lote- prijsvragen e.d. onder auspiciën ■einde verenigin- ienlijke rekening :n uitsluitend ge- ider de benaming ag". van het Koningin (Mr. Dr. A. A. le voorzitter ve els Kankerinst - I. Boerema) ho- ij ook in de toe- ivende steun van mogen rekenen «schappelijke en Je kankerbestrij- id. Hansweert Walsoorden 0.52 1.02 1.22 1.32 ZON- EN MAANSTANDEN Opk. Ond. Opk. Ond. 19 4.20 20.58 1.51 15.50 11 4.20 20.59 2.02 17.02 12 4.20 20.59 2.14 18.15 13 4.20 21.— 2.30 19.30 14 4.19 21.01 2.52 20.41 slechts eindigen, nadat Koning Leopold en zijn partij zijn ver slagen. De C.V.P. had het recht een homogeen Katholieke rege ring samen te stellen, doch zjj heeft niet het recht de Konings kwestie op te lossen tegen de wil van de meerderheid der Belgen, die niet clericaal is. De arbeidersklasse is niet voor nemens haar eigen zienswijze op Onvoorziene omstandigheden voorbehouden zal de ontscheping aldaar om 8 uur aanvangen. Mi litairen zowel als gezinsleden van militairen kunnen niet wor den afgehaald, maar worden door het bureau „Havenafvoer" van de dienst kwartiermeester- generaal met autobussen thuis gebracht, zo deelde men van de zijde van de K. R. L. mede. woningen waren verrezen, op de plaats, waar zij toen een krot bezocht, ging Zij nu binnen in het nieuwe huisje van de familie Peters. De Koningin toonde grote belangstelling voor de noodwoningen, die in de nabij heid hiervan staan. Onder luide toejuichingen van de bevolking werd de tocht in de richting van Achterberg, een buurtschap van Le sciKUien en ue n-ciiung leiug te brengen naar België. Wanneer deze taak eenmaal is vervuld, zal de Christelijke Volkspartij werkelijk de macht in handen hebben. Het Katholieke blad „Het Volk" schrijft: De C.V.P. zal niet alleen een groot aantal hervormingen le verwezenlijken hebben, zij zal 1C1UCUICUl luvuau AUllCil J/i U VLO- teren doch geen algemene werk staking zullen uitlokken. Totaal uitgebrachte stemmen. Bij de algemene verkiezingen van 4 Juni in België hebben 416.176 van de 5.560.000 kiezers niet hun stem uitgebracht. Bo vendien waren er 276.469 blanco en ongeldige stemmen. t van het super- ron tsza, aat Woensdagavond in de Noordzee is neergestort heeft gisteren te Fakenham (in Norfolk) medegedeeld, dat een der boordkanonnen voor het on geluk in een der motoren heeft gevuurd, tijdens oefeningen., waartoe het bedienen van boord kanonnen behoorde. Het toestel vloog ongeveer 230 meter bove" de zee.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3