Duvieusart Kabinetsformateur sleeJs De komende Landbouwdagen in West Zeeuws-Vlaanderen Jonge meisjes opgepast Schadeloosstelling leden der Kamer DONDERDAG 8 JUNI 1950. 6e Jaargang No. 1443. De Belgische Kabinetscrisis WEERSVERWACHTING. 9 4.21 20.57 1.41 14.38 10 4.20 20.58 1.51 15.5# Frankering bij abonnement: Terneuzen. I Directeur-Hoofdredacteur L van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. VRIJE Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 et; minimum per advertentie ft,SSL Rubriek Kleine Advertenties: S regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. Naar te Brussel in regerings kringen verluidt zou de Prins- Regent Jean Duvieusart, de mi nister van Economische Zaken, in de afgetreden regering, belasten met de taak een nieuwe regering te vormen. Duvieusart zou giste renmiddag om 15 uur bij de Prins-Regent worden ontboden om officieel van deze opdracht in kennis te worden gesteld. Tijdens de door de C.V.P. in de afgelopen dagen gehouden verga deringen zouden stemmen zijn opgegaan om Gaston Eyskens aan het hoofd te laten van de nieuwe regering, doch men acht te het tenslotte raadzamer, dat een Waals lid van de C V.P. de leiding van de regering zou krij gen. Met algemene stemmen zou de C.V.P.-leiding daaron hebben besloten Jean Duvieusart voor te dragen als kabinetsformateur. Jean Duvieusart (C.V-P.), mi nister van Economische zaken in het aftredende kabinet, is aan gewezen als kabinetsformateur. Duvieusart hééft de opdracht aanvaard. Hij hoopte vandaag nog de sa menstelling van de nieuwe rege ring bekend te kunnen maken. Gisterenavond om 18.30 uur heeft de nieuwe kabinetsformateur de journalisten ontvangen. De nieuwe kabinetsformateur heeft in de vooravond de leiders van de oppositie ontvangen, de heren Roger Motz en Max Buset, respectievelijk voorzitters van de liberale partij en de socialistische partij. De heer Duvieusart heeft hun medegedeeld, dat hij spoedig zijn regering bekend zal maken. Na het vertrouwen van Kamer en Senaat verkregen te hebben zullen de verenigde Kamers bij een worden geroepen om een einde te maken aan de wet op het Regentschap. De heer Du vieusart legde er de nadruk op, Indiase Premier in Indonesië Pandit Nehroe. de premier van India, is in Indonesië aangeko men voor een bezoek van tien dagen. De kruiser „„Delhi", waarmee de premier de reis heeft gemaakt, loste bij het binnenvaren van de haven van Priok twee maal 21 saluutschoten, een salvo ter ere van Indonesië en het andere ter ere van Soekarno. Indonesische kustbatterijen beantwoordden dit eerbetoon met 21 schoten voor India. Toen de premier aan land ging, speelde een muziekkorps op de „Delhi" en daarna een mu ziekkorps van het Indonesische leger de volksliederen der beide landen. Nehroe werd begroet door Pre sident Soekarno en een groot aantal hoogwaardigheidsbekle ders, onder wie leden van het Indonesisohe kabinet, militaire leiders en buitenlandse diploma ten. dat de nieuwe regering zal han delen in de geest van de grond wet met eerbiediging van de democratische vrijheden. Hij deelde tenslotte nog mede, dat de nieuwe regering, voorne mens is de werkzaamheden ook in de zomermaanden voort te zetten. Namens de socialistische partij heeft Max Buset geantwoord, dat de houding der socialisten ongewijzigd blijft en deze gekant blijven tegen de terugkeer van de Koning naar België. Samenstelling nieuwe Belgische Regering waarschijnlijk heden ochtend bekend. Op een gisteravond gehouden persconferentie heeft Kabinets formateur Jean Divieusart ver klaard, dat hij hedenochtend om 11 uur de samenstelling van de nieuwe homogeen-Katholieke Regering verwacht te kunnen be kendmaken. Hij zeide verder dat het aantal portefeuilles hetzelfde zal blijven (veertien plus een Eerste Minister) en de Katholie ke Ministers uit het vorige Ka binet allen zullen aanblijven. Sommigen zullen echter van por tefeuille verwisselen. Divieusart legde er de nadruk op, dat de C.V.P. thans in de Ka mer een meerderheid van vier zetels, in de Senaat waarschijn lijk een meerderheid van zeven zetels zal hebben en op grond van deze absolute meerderheid het volstrekte recht heeft een homogeen-Katholieke Regering te vormen. „Wat wij doen is vol gens de regels van de Grondwet en onze tegenstanders zouden, indien zij in ons geval verkeer den, hetzelfde doen. Engeland is hiervan het bewijs", zo betoogde hij. De Kabinetsformateur ver klaarde hierna, dat de nieuwe Regering na het vertrouwensvo- tus in Kamer en Senaat verkre gen te hebben de beide Kamers in gezamenlijke zitting zal bij eenroepen om de wet van Juni 1945 toe te passen, waarmede de onmogelijkheid van de Koning om te regeren wordt opgeheven. De bliksem in sterling- biljetten ingeslagen Een van de bezoekers van Ren nen te Londen is om het leven gekomen doordat de bliksem in sloeg in het haarfijne metalen strookje op enkele pond-sterling- biljetten, die zich in zijn zak be vonden. Dit metalen strookje be vindt zich in de biljetten om ver valsing te bemoeilijken. De bil jetten, waarvan het strookje naar de grond wees, waren in tweeën gespleten, terwijl de biljetten waarvan het strookje horizontaal lag, onbeschadigd waren- Amerikaanse Superfort in de Noordzee gestort Een superfort van het Ameri kaanse leger type B-29 is Woens dagavond voor de Engelse kust in de Noordzee gestort. Een Engelse trawler heeft 2 overlevenden en een dode opge pikt. Acht inzittenden worden nog vermist. Nieuw luxe schip in de vaart In de bootdienst HarwichHoek van Holland komt Zondag een nieuw luxe-schip in de vaart, de „Amsterdam". Het is het eerste schip, dat na de nationalisatie voor rekening van de Britse spoorwegmaatschappij is ge bouwd. De „Amsterdam" heeft 266 cabines met warm en koud stromend water. 557 Passagiers kunnen aan boord overnachten- Het schip heeft een radio-tele fonische verbinding met Enge land en het vasteland. Dinsdag vindt de eerste terugreis uit Hoek van fïolland plaats. Ieder jaar heeft de Z.L.M. haar landbouwdagen in één harer Kringen. Steeds behoren deze tot een machtige manifestatie van de Zeeuwse Landbouw. Dit jaar zal de Kring West Zeeuws-Vlaan deren als gastheer optreden en maandenlang reeds zijn de voor bereidingen aan de gang, want het is geen sinecure de honder den gasten van de Kring en het Hoofdbestuur der Z.L.M. met de stroom van duizenden bezoekers op een wijze te ontvangen, die de aloude Kring West Zeeuws- Vlaanderen der Z.L.M. waardig is. Met het voortschrijden der da gen werden de talloze problemen en'moeilijkheden door het voort varende bestuur van de Kring opgelost en men kan thans wel verklaren, dat, indien het weer medewerkt, het welslagen van deze hoogtijdagen van de Zeeuw se Landbouw verzekerd zal zijn, dank zij de medewerking die het Bestuur in geheel West Zeeuws Vlaanderen mocht ondervinden. Het zullen drukke dagen wor den voor Oostburg en het Ge meentebestuur heeft op ondub belzinnige wijze getoond hoe zij het op prijs stelt, dat de Alge mene Vergadering der Z.L.M. en de grootse Landbouwtentoonstel ling te Oostburg worden gehou den. Ook de handeldrijvende mid denstand weet van welk een grote waarde het voor hem is als de duizenden bezoekers uit ge heel Zeeland en de talloze Belgen zullen ervaren hoe Oostburg, uit haar as herrezen en gemoderni seerd, weer haar oude plaats als inkoopcentrum van West- Zeeuws Vlaanderen inneemt. De West Zeeuws-Vlaamse fok kers zullen op deze show met hun beste dieren wedijveren naar de kampioensprijzen en de jury voor een allesbehalve gemakke lijke taak stellen. Het is bekend, dat de Paarden fokkerij en Rundveeteelt in West Zeeuws-Vlaanderen tot hoge ont wikkeling is gekomen en naam heeft gemaakt in binnen- en bui tenland. Tal van firma's in landbouw werktuigen zullen met de meest moderne machines en werktui gen op de tentoonstelling ver tegenwoordigd zijn, terwijl de 7 Z. L. M.-Afdelingen in West Zw.- Vlaanderen een onderlinge kamp hebben georganiseerd waarbij elk een inzending zullen verzorgen van een volledige landbouw-in- ventaris van een bedrijf van 100 ha. De Afdeling, die de beste en meest economische inventaris heeft weten samen te stellen uit de goor haar leden beschikbaar gestelde werktuigen, zal de ere palm verwerven. Het Programma. Wij laten hieronder volgen het door het Dagelijks Bestuur van de Kring West Zeeuws Vlaande ren opgestelde programma. Donderdag 29 Juni. 10 uur. Vergadering van het Dagelijks Bestuur der Z.L.M. in Hotel „De Blanke Top" te Cad- zand. 11.30 uur. Vergadering van het Hoofdbestuur en het Kringbe- stuur West Zeeuws Vlaanderen der Z.L.M. in Hotel „De Blanke Top" te Cadzand. 14 uur. Gezamenlijke koffie tafel. 15.30 uur. Rondrit met bezich tiging van de zeewering met toe lichting door de Dijkgraaf van het Vrije van Sluis, de heer C. M. van den Broecke. Vervolgens langs de kust via het Stoomge maal naar Verklikker, verder langs het Hertenkamp via Groe- de naar Oostburg. 17 uur Officiële opening van de Landbouwtentoonstelling, die echter reeds om 13 uur voor het publiek toegankelijk zal zijn. Opening door de Algemeen Voorzitter der Z.L.M., Ir. M. A. Geuze. Het muziekgezelschap van Oosfburg zal deze opening op luisteren. 18 uur. Ontvangst ten gemeen tehuize van het Hoofdbestuur der Z.L.M. door het College van Burgemeester en Wethouders van Oostburg. 19 uur. Diner van het Hoofd bestuur in het Arbeiderslogeer- kamp. Vrijdag 30 Juni. 9 uur. Algemene Vergadering der Z.L.M. in de Graanloods van de heer De Bruyckere te Oost burg. Door de Hooggeleerde heer Prof. Dr. E. de Vries uit Wage- ningen zal een inleiding worden gehouden over „Wereldvoedsel problemen". 11.30 Einde der vergadering. 12.30 uur. Aanvang van de rij toer. De route van deze rijtoer is als volgt: Oostburg - Zuidzande - Retran- chement - Cadzand - Nieuwvliet - Groede - Schoondijke - Hoofd plaat - IJzendijke - Waterland kerkje - Oostburg. 14.3016.30 uur. Grote Demon straties met de prijswinnaars van de Paarden- en Rundveekeu ringen, die des ochtends op het terrein van de Tentoonstelling hebben plaats gehad. 19 uur. Concert te geven door de Marinekapel. De voorlichtingsdienst van het ministerie van Sociale Zaken schrijft: Ondanks de vorig jaar gepu bliceerde waarschuwing gaan nog steeds Nederlandse meisjes als toerist of voor studie naar het buitenland in de hoop aldaar een werkkring te vinden om in haar dagelijks levensonderhoud te voorzien. De waarschuwing van verleden jaar is echter nog al tijd van kracht. Spoedig ervaren vele van deze meisjes dan ook, dat haar hoop ij del is geweest met alle teleurstellingen van dien om van de morele gevaren aan een en ander verbonden maar niet te spreken. De meeste landen eisen even als Nederland voor vreemde arbeidskrachten 'n werkvergun ning. Deze vergunning wordt niet verstrekt aan een als stu dent of toerist binnengekomene, maar moet afgegeven zijn vóór dat men de reis aanvaardt. Daar enboven worden deze werkver gunningen in hoofdzaak gegeven voor huishoudelijk werk en aan huishoudelijk onderlegde krach ten. En niet voor 2 of 3 maan den, zoals deze meisjes vaak wil len, maar voor minstens een jaar. Dat het „op uitnodiging" naar het buitenland gaan met de be lofte zakgeld te ontvangen in ruil voor huishoudelijke hulp vaak tot teleurstellingen lijdt, is helaas niet algemeen bekend, omdat de slachtoffers niet gaarne met haar bittere ervaringen te koop 'lopen. Waakzaamheid is uiteraard ook geboden, indien men via re laties of door een advertentie een werkkring op het oog heeft. Men verzuime niet inlichtingen over deze werkkrnig en over het gezin in te winnen. Daarenboven is het van belang zich op de hoogte te stellen van de arbeids voorwaarden in het desbetreffen de land, de regelingen omtrent ziekte-verzekering e.d. Dit kan geschieden bij: Het maatschappelijk advies- en inlichtingenbureau (uitgaande o.a. van de Ned. Ver. ter behar tiging van de belangen der jonge meisjes „Union") Centraal Sta tion, Amsterdam-C., Tel. 46223. of bij het centraal bureau der R.K. Ver.- ter bescherming van meisjes, Maasstraat 136, Amsterdam-Z., Tel. 93104. Deze verenigingen verschaffen ook betrouwbare adressen in het buitenland, waartoe men zich kan wenden, wanneer men al daar raad nodig heeft of in moei lijkheden komt te verkeren. TWEEDE KAMER. ALKALIVRIJ De werkeloosheid in de Verenigde Staten Het Bureau voor de Statist'ek heeft bekend gemaakt, dat in Mei het aantal werklozen in de Ver. Staten door toenemenae werkgelegenheid op boerderijen en in fabrieken verminderde tot 3.016.000, het laagste cijfer sedert April 1949. Het aantal personen, dat werk had, steeg in Mei tot 59.731.000, het grootste aantal sedert Augustus 1949. —Twee Duitsers zijn resp. tot 4 en 6 weken gevangenisstraf ver oordeeld wegens het afranselen van Heinrich Noll, dubbelganger van Adolf Hitler. Zij hadden te vens Noli's snor en haarlok af- 'gesneden. Woensdag begon de Tweede Kamer met de behandeling van het wetsontwerp betreffende de schadeloosstelling van de leden dezer Kamer. Door de nieuwe regeling zullen de leden, wier woonhuis niet ver der dan 10 km van het gebouw is gelegen, waar de zittingen der Kamer worden gehouden, een schadeloosstelling van 7200, 's jaars ontvangen. Zij wier woon huis verder dan 10 doch niet meer dan 75 km ligt, ontvangen 'r. schadeloosstelling van 7800,- 's jaars. De overige leden krijgen 8400,'s jaars. Aan de voorzit ter wordt bovendien een toelage van 7200,— per jaar toege kend. Aftredende leden ontvan gen een pensioen van 187,50 per jaar voor elk jaar, dat zij lid der Kamer waren tot een maximum van ƒ3500,Deze nieuwe rege ling heeft terugwerkende kracht tot 20 September 1949. (De schadeloosstelling van de leden der Tweede Kamer was in 1947 op ƒ6000,gebracht). De heer ANDRIESSEN (K.V.P.) is van oordeel, dat verhoging der schadeloosstelling behoort te ge schieden uit een oogpunt van al gemeen belang. De hoogheid van het ambt eist, dat de positie van het Kamerlid daarmede in overeenstemming is. De schadeloosstelling wil spr. niet zien als loon, doch dit im pliceert z.i. niet, dat geen rede lijke financiële waardernig voor de gepresteerde arbeid mag wor den gevraagd. Sprekers fractie zal haar stem aan het ontwerp geven. Mej. TENDERLOO (Arb.) zegt, dat het Kamerwerk reeds 3% dag van de zes dagen vergt en dan is nog geen rekening gehouden met fractiebesprekingen, met voorbe reiding, lezen, studie, contact met kiezers enz. Voor een serieus Kamerlid wordt meer dan een halve ar beidsdag door het Kamerwerk in beslag genomen. Er zijn veel onkosten, die men niet zou heb ben als men thuis kon blijven. De schadeloosstelling voldoet niet meer aan het criterium, door de Grondwetcommissie in 1936 aangegeven. Spreeksters fractie stelt zich gaarne achter het voorstel. Zij aanvaardt het ontwerp als een noodoplossing en verwacht, dat nog onder het oog zal wor den gezien, hoe tegemoet kan worden gekomen aan de speciale behoeften van de voorzitters der grote fracties, die geheel in be slag genomen worden door het Kamerwerk en wat er aan vast zit. De heer GORTZAK (C.P.N verklaart zich tegen het ontwerp. Als de arbeider zijn loon waard is, moet hij die hebben, maar voor de meerheid der leden is het Kamerlidmaatschap een neven functie, betoogt spr. Daardoor wordt het element der beloning anders dan wanneer het een vol ledige functie gold. Als men volksvertegenwoordi ger is, moet men een deel van het volk zijn. Spr. zegt, dat men van de schadeloosstelling' 3000 a 3500 zal overhouden. Het ge middelde inkomen van een arbei der komt dit bedrag niet te bo ven. Het past z.i. de Kamerleden eerst dan over verhoging der schadeloosstelling te spreken, als men het levenspeil van het wer kende volk heeft verhoogd. In overeenstemming met wat de Kamer aan het werkende volk heeft toegekend, becijfert de heer Gortzak, dat de verho ging der schadeloosstelling zou mogen bedragen 4,50 a 5, per week en als het juist is wat mej. Tendeloo zei, dat een Ka merlid de helft van zijn tijd be schikbaar stelt, de helft van dat bedrag. De heer SCHOUTEN (A.R.) ver klaart zich te kunnen verenigen met de omschrijving van het ka rakter der schadeloosstelling, zo als de regering die geeft. Z.i. zou het van wijs beleid hebben getuigd, als het grondbe- drag der schadeloosstelling ge handhaafd was op de thans gel dende som van 6000,met dif ferentiatie naar boven voor ver- der-af wonenden. Naar sprekers oordeel neemt de volksvertegen woordiging de sterkste positie tegenover volk en regering in, als ten aanzien der schadeloosstel ling ingetogenheid en gematigu heid wordt betracht. De heer Schouten verklaart, dat zijn zienswijze niet door al zijn poli tieke vrienden wordt gedeeld, zodat enigen hun stem aan het ontwerp zullen geven. De heer KORTHALS (V.V.D.) betoogt, dat een vergelijking van 't Kamerlidmaatschap met amb telijke functies niet mogelijk is. De omvang van de arbeid is ge stegen en de onkosten zijn geste gen. Uit een oogpunt van alge meen belang is verhoging der schadeloosstelling nodig. Spreker meent, dat men nog aan de lage kant is. Men behoeft het niet zo voor te stellen, alsof het Kamer lidmaatschap een lucratieve zaak is. De minister van Binnenlandse Zaken, de heer TEULINGS, zeide zich er over te verheugen dit wetsontwerp te mogen verdedi gen, omdat hij ervan overtuigd is, dat wijziging der schadeloos stelling hoog nodig is. De rechts grond is alleereerst hierin gele gen, dat het Nederlandse volk recht heeft op goede Kamerleden. Ook na de wijziging is het Ka merlidmaatschap financieel ze aantrekkelijk niet. Naar zjjn oor deel was het niet verantwoord de schadeloosstelling der Kamer leden op hetzelfde niveau te stel len als het loon van de gemid delde arbeider. De heer ZANDT (S.G.I ver klaart, dat zijn fractie met het oog op de financiële toestar.d van het land zal tegenstemmen. Het wetsontwerp wordt aan genomen met 73 tegen 11 stem men. Tegen stemden de heren Zandt en Van Dis, beiden S.G.; Schou ten, Terpstra, Roosjen en Ver kerk, allen A.R.; Gortzak, Hoog- carspel, Stokvis, Haken en Her mans, allen C-P.N. VERZOEK OM EERHERSTEL. Vervolgens kwam nog aan de orde het verslag der commissie nopens het adres van D. Duu- rinck, kapitein by de Provinciale Stoombootdienst te Terneuzen, houdende verzoek om eerherstel en uitbetaling van het verschil tussen wachtgeld en salaris over de periode, gedurende welke hem z.i. ten onrechte wachtgeld is toegekend. Bij de voorzitter van de Kamer is een schrijven van de minister van Binnenlandse Zaken ingeko men, dat er geen aanleiding be staat adressant nog verder tege moet te komen, m.a.w,, dat niet mag worden verwacht, dat aan adressant over de door hem op wachtgeld doorgebrachte tijd als nog zijn volle loon zal worden uitbetaald. De commissie heeft geen termen gevonden haar eenmaal genomen conclusie in de vergadering der Kamer van 16 December 1949 aanvaard te wijzigen. De Kamer heeft zich z.h.s. met deze conclusie verenigd. medegedeeld door het K.N.M.L te De Bilt, geldig van Donder dagochtend tot -avond. Minder vast weer. Aanvankelijk nog weinig, later toenemende bewolking met kans op onweer. In het Westen van het land koele wind van zee; in het Oosten nog warm. HOOGWATER VRIJDAG 9 JUNI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 9.19 9.54 10.34 10.44 n.m. 9.42 10.17 10.57 11:07 regels 60 cent; minimum pet timer of Aires r. middags 2 uur. /aren, die de ka- •eld opnieuw be- merikaanse niet Europese. Het van de koude ■estie, of de vol- Atlantische Ge- idelen en wegen om hun levens- economisch be- rtijlende ontwik- ïiek in harmonie gelukt, zal haar innerlijke ineen- t bolsjewisme de tieten laten. Sla- n, dan zal de op- nieuwe boven- en ie maatschappij- lg zijn. En deze ommunisme niet ezen hebben, em- jr niveau van de wikkeling bereik- le Stalinistische ilgens de natuur- lingswetten der ;er of later langs mose zal moeten mflict, waarin op t Oosten en het idig tegenover verliest daardoor kenis". an Servan-Schrei- ■ankrijk in brede lank. Men mag het weldra in de wereld in het 1 alle discussies k Paar bqj ig kustvaarder hol (Gr.) 'ernemen zai het r tijdens het be 'ngen op 21 Juni irlating bijwonen ger kustvaartuig, de tewaterlating r „Mascotte", die Vooruitgang" te jebouwd. ZON- EN MAANSTANDEN Juni Opk. Ond. Opk. OnA 8 4.21 20.56 1.32 13.27 Ongevallenwet reedt in werking avulling der On- ngevolge deze wet rachtens de onge- toegekend naar verlies van ar- d van meer dan verhoogd met ten Deze verhoging voor ongevallen ee-ongevallenwei, d hebben vóór 1 >or de andere on- geldt als zodani- lari 1947. De ver- len automatisch filhelntinafonds erinstituut van een defini- wclke tussen de et Koningin Wil- i Het Nederlands op het gebied -estryding in Ne- >ereiding is, werd •egeling getroffen inbare gcldinza- bchoeve van de g in Nederland. houdt in, dat el- dinzameling voor iding zoals lote- prijsvragen e.d. onder auspiciën ■emde verenigin- ienlijke rekening ;n uitsluitend ge- ider de benaming ag". van het Koningin (Mr. Dr A A. Ie voorzitter ven ds Kankerinst - I. Boerema) ho- ij ook in de toe- ivende steun van mogen rekenen mschappelijke en le kankerbestrij- ïd. Hansweert Walsoorden 0.52 1.02 1.22 1.32 ZON- EN MAANSTANDEN Juni Opk. Ond. Opk. Ond. 10 4.20 20.58 1.51 15.50 11 4.20 20.59 2.02 17.02 12 4.20 20.59 2.14 18.15 13 4.20 21.— 2.30 19.30 14 4.19 21.01 2.52 20.41 slechts eindigen, nadat Koning Leopold en zijn party zjjn ver slagen. De C.V.P. had het recht een homogeen Katholieke rege ring samen te stellen, doch zjj heeft niet het recht de Konings kwestie op te lossen tegen de wil van de meerderheid der Belgen, die niet clericaal ls. De arbeidersklasse is niet voor nemens haar eigen zienswijze op Onvoorziene omstandigheden voorbehouden zal de ontscheping aldaar om 8 uur aanvangen. Mi litairen zowel als gezinsleden van militairen kunnen niet wor den afgehaald, maar worden door het bureau „Havenafvoer" van de dienst kwartiermeester- generaal met autobussen thuis gebracht, zo deelde men van de zijde van de K. R. L. mede. woningen waren verrezen, up de plaats, waar zij toen een krot bezocht, ging Zij nu binnen in het nieuwe huisje van de familie Peters. De Koningin toonde grote belangstelling voor de noodwoningen, die in de nabij heid hiervan staan. Onder luide toejuichingen van de bevolking werd de tocht in de richting van Achterberg, een buurtschap van ue sciranen en ue mimug leiug te brengen naar België. Wanneer deze tank eenmaal is vervuld, zal de Christelijke Volkspartij werkelijk de macht in handen hebben. Het Katholieke blad „Het Volk" sclïrijft: De C.V.P. zal niet alleen een groot aantal hervormingen te verwezenlijken hebben, zij zal teren doch geen algemene werk staking zullen uitlokken. Totaal uitgebrachte stemmen. Bij de algemene verkiezingen van 4 Juni in België hebben 416.176 van de 5.560.000 kiezers niet hun stem uitgebracht. Bo vendien waren er 276.469 blanco en ongeldige stemmen. eluk met inse Superior* t van het super - ron tsza, aar Woensdagavond in de Noordzee is neergestort heeft gisteren te Fakenham (in Norfolk) medegedeeld, dat een der boordkanonnen voor het on geluk in een der motoren heeft gevuurd, tijdens oefeningen., waartoe het bedienen van boord kanonnen behoorde. Het toestel vloog ongeveer 230 meter boven de zee.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1