BINNENLANDS NIEUWS s i s?s 1 De K.V.P.fbehandelde middenstandsvraagstukken Uitslag Volg- Cat. I P no. no. j 1 217 E 2 221 C 3 218 E 4 220 J 5 219 E J. 125 2 121 3 123 J 4 114 h 5 113 C 6 124 J 7 122 F 1 14 C 2 22 P 3 36 P 4 16 F 1 18 G 2 20 E 3 21 E 4 9 E 5 11 I 1 40 C 2 33 E 3 24 S 4 25 P 1 38 Pi 2 35 I 3 32 l 4 39 F 1 51 2 53 I 3 50 C 4 48 1 59 I 2 56 I 3 57 C 4 44 5 43 6 55 i 1 69 I 2 61 I 3 71 1 4 64 5 70 6 72 7 66 8 77 9 62 1 79 2 90 3 92 4 87 5 81 6 88 7 84 8 78 9 91 10 82 Gobelin met beeltenis van|de Koningin AGENDA: Voorspelling van^Lord Woolton henGelaarsgeluk. RODE ROZEN mijn op het strand Welverzorgde Handen: HAMEA Gelei E 2 3 4 5 6 1 2 3 4 1 2 3 4 5 6 263 264 278 267 259 269 260 262 279 265 280 272 281 282 271 270 Het Dagelijks Bestuur der K. V. P. vergaderde Maandag te Utrecht met het college van be raad over middenstandsproble men. Met name werden bespro ken: het ontwerp van wet kin derbijslag voor kleine zelfstan digen en de economische en fis cale politiek met betrekking tot de middenstand. Ten aanzien van het genoemde ontwerp kwamen nadrukkelijke verlangens tot uiting met betrekking tot de in- komensgrens, de grootte van de bijslag en het aantal kinderen dat achtereenvolgens voor de bij slag in aanmerking komt met het oog op het inkomen. Wat het tweede ontwerp betreft werd vooral aandacht geschon ken aan de wijze van heffing der emzetbelasting, waarbij het ver langen naar heffing ineens bij de bron sterk naar voren kwam. Ook werd geklaagd over admini stratieve rompslomp. Op spoedi ge herziening van de vestigings wet werd aangedrongen. Uitvoe rig werd van gedachten gewis seld over de fiscale politiek. In de vergadering, die onder leiding stond van de voorzitter \ar: de K- V. P., de heer J. W. Andriessen, waren vertegenwoor digers van tal van middenstands branches aanwezig en voorts van de landelijke en diOGesane mid denstandsbonden. Ook woonden verschillende leden van de Ka tholieke Eerste- en Tweede Ka merfracties het beraad bij, o.a. de voorzitter van de Tweede Ka merfractie Prof. Mr. C. P. M. Komme. In de handweverij „De Knip- scheer" te Laren is een Gobe lin gereed gekomen, voorstellen de de beeltenis van H M- de Ko ningin op het ogenblik, dat zij tijdens haar inhuldiging de eed aflegt. Dit Gobelin, dat een afmeting heeft van 3 bij 1.80 meter, werd naar een ontwerp van de kuns tenaar Jaap Bouhuys in op dracht van de gemeente Laren vervaardigd en zal een plaats krijgen in de Raadzaal aldaar. Alvorens dit geschiedt, zal het wandkleed nog worden geëx poseerd in New York, gelijk met andere werken van „De Knip- scheer". Bij de vervaardiging van dit Gobelin werd de volledige me dewerking van de Koningin ver kregen. Zelfmoorden in Japan Meer dan 17.000 Japanners, onder wie 10.961 mannen en 6150 vrouwen, hebben tussen 1 Februari 1949 en 1 Maart 1950 zelfmoord gepleegd, aldus bdjkt uit een statistiek van de Japan se politie. De drijfveren tot deze zelfmoorden zijn: ongeneeslijke kwalen, neerslachtigheid, fami lie-aangelegenheden, armoede, liefdesverdriet. De klassieke methode van harakiri zou in on bruik zijn geraakt daar de meesten hun toevlucht namen tot ophanging, verdrinking of vergiftiging. Brits vrachtschip door Chinese nationalisten beschoten Het Britse vrachtschip Tsjoeng Hing is de haven van Hong kong binnengelopen, nadat het Maandag even buiten de Chi nese territoriale wateren door een oorlogsschip van de Natio nalisten was beschoten en ernstig beschadigd. Aan boord bevonden zich 8 dode passa giers. Acht andere Chinese passagiers en 2 Chinese leden van de bemanning waren ge wond. Na 10 minuten hadden de Na tionalisten de beschieting ge staakt, toen zij blijkbaar uit draadloze berichten velrnomen hadden, dat het Britse fregat „Whitesand Bay" te hulp kwam. gericht. Verscheidene soldaten zijn gedood, terwijl velen ge wond zijn. De vensters van alle binnen een straal van 20 km van Ripollet gelegen woningen zijn door het geweld van de ont ploffing gebroken. De militaire autoriteiten heb ben voor Ripollet en omgeving de noodtoestand van krach i; verklaard. Verklaring van de Amerikaanse Minister voor het leger De Amerikaanse Minister voor het leger, Frank Pace, heeft in een toespraak tot afgestudeer den van de militaire academie te West Point de hoop uitgespro ken „dat de revolutionaire nieu we wapens, die in een niet al te ver verwijderde toekomst" ge reed zullen zijn, de Ver. Staten en de geallieerden in staat zul len stellen te voorkomen, dat vijandelijke grondstrijdkrach ten West-Europa onder de voet lopen. De oorlogvoering met tanks zou misschien spoedig verouderd zijn. Djakarta. De P.M. kwam hier achter en nam de tas met inhoud in beslag. Er bleek 36 kilogram zilvergeld in te zitten met een officiële waarde van 3451 gulden. Na terugkomst uit Surabaja wilde Van H. zijn tas terughalen doch de P. M. stelde hem in ar rest wegens deviezensmokkel. Ammunitie ontploffing Een opslagplaats van ammu nitie voor de Spaanse artillerie te Ripollet, dat in het district Tarasa op een afstand van 30 km ten Noorden van Barcelona is gelegen, is gistermorgen vroeg in de lucht gevlogen. Er werd ernstige schade aan- HEDEN: AXEL: Het Centrum, 8 uur: Bioscoopv. „The Snakepit" TERNEUZEN: Luxor-Tliea- ter, 8 uur: Bioscoopv. „Creo- lenbloed". Terrein Van Steenber genlaan, 7.15 uur: Zomer avondvoetbal. MORGEN HOEK: Verenigingsgebouw, 7.30 uur: Alg. Verg. „Groene Kruis". Lord Woolton, voorzitter van de Britse Conservatieve Partij, voorspelde Maandag in een rede te Washington, dat „binnen en kele maanden" nieuwe verkie zingen in Engeland zouden wor den gehouden. Hij zeide te verwachten, dat de Labour-regering binnen „re delijke tijd" een verkiezing zou uitschrijven met het oog op de moeilijkheden, die voortvloei den uit haar huidige geringe meerderheid ih het Parlement. Negers g|pin restauratiewagens Het Amerikaanse Hoogge rechtshof heeft Maandag het weren van negers uit restaura tiewagens van de Spoorwegen onwettig verklaard. Het Hot verklaarde met 8 stemmen te gen 0, dat een dergelijke han delwijze in strijd was met een wet. die „enige ongerechtvaar digde of onredelijke benadeling van enig persoon, die gebruik maakt van de Spoorwegen, ver biedt. Het Hof gaf de&e uitspraak naar aanleiding van een beroep van Elmer W. Henderson, een neger uit Washington, die in een restauratiewagen van de Sou thern Railroad Company geen maaltijd geserveerd kon krijgen Het Hof verbood verder de afzondering van neger-studen ten op de Universiteit van Okla homa en besliste, dat een neger student moest worden toegela ten tot de academie voor Rechtswetenschap en te Austin (Texas), waar alleen blanxen mogen studeren. In een volgende zaak iieves- tigde het Hof echter een besluit van de Rechtbank dat negers kunnen worden geweerd als huurders van woningen in een bouwproject van de gemeente New York. ERNSTIGE VECHTPARTIJ IN ENSCHEDE Voor een café aan de Kuipers dijk te Enschedé heeft zich een ernstige vechtpartij afgespeeld. Ongeveer 30 mannen gingen 3 I Friezen, die in Enschedé wonen met allerhande slagwapens te lijf- De Friezen, de 23-jarige G. B., de 20-jarige O. V. en de 20-jarige G. de H. kregen in het cafe, dat geen al te beste indruk ge niet, woorden met andere be zoekers. Zij begonnen Fries te praten en dat bracht de anae^ ren 'op het idee, dat zij met Polen te doen hadden. Toen de Friezen zich ondanks de waar schuwing naar buiten begaven, werden zij door de mannen aangevallen, die het drietal met boksbeugels em ploertendoders te lijf gingen. De drie jonge mannen werden op afschuweiij ke wijze toegetakeld en moesten in het ziekenhuis worden ver bonden. De recherche heeft de zaak in onderzoek, doch doordat de betrokkenen weigeren namen te noemen, schiet dit niet op. BRAND OP GRONINGER KUSTVAARTUIG Dinsdagmorgen brak in de Binnenhaven van Rotterdam brand uit aan boord van het kustvaartuig „Wim", eigenaar R. Bosma te Groningen, door dat de 25-jarige G. R. Hekman- Bosma, die aan boord woont, bezig was een japon te wassen in wasbenzine in de nabijheid van een tjrandenu petroleum stel. De kleding van de vrouw geraakte in brand. Zij rende naar boven, doch bedacht zich en ging terug om haar kind te halen. Het kind was geluk kig ongedeerd. De vrouw werd direct in een gonjezak gewik keld, waardoor de vlammen doofden. Zij moest echter met brandwonden in het Zieken huis Coolsingel worden opgeno men, maar er bestaat geen le vensgevaar. Ondanks het op treden van de brandweer brand den het dagverblijf en de bij keuken van het schip geheel uit. DEVIEZENSMOKKELAAR GEGREPEN. Een kok van de „Grote Beer", J. F. van H., is 26 Mei j.L gear resteerd wegens het smokkelen Van deviezen. De 21-jarige uit Zeist afkomstige kok beschikt o\ er een zeker zakeninstinct, blijkens de vrij ingewikkelde procedure die hij volgde om zich te verrijken. In Amsterdam kocht hij onge- vGGr 400 Amerikaanse dollars voor zes Nederlandse guldens per stuk. Deze 400 dollars smok kelde Van H. te Priok langs de douane. Op Pasar Para wisselde hij de 400 dollars in tegen zilver geld. Een dollar bracht 9 gulden (in zilver) op, zodat hij op zeker ogenblik 3600 gulden aan zilver geld in bezit moet hebben gehad. De kok vertrok inmiddels op een kustreis naar Surabaja en deponeerde zijn tas ergens te MOEDERLEED. Verleden week kocht een 5jPe" se boer op de veemarkt te Bols- ward o.a. een schaap met lam meren. Het schaap ging naar de weide van de boer, de lammeren werden verder verkocht. De schapenmoeder kon haar kroost echter niet vergeten, wist des nachts uit de weide te ontsnap pen en wandelde naar het markt terrein in de binnenstad. Zelfs bracht zij daar de volgende dag een bezoek aan een paar café's waar zijzelf en haar lammeren verhandeld waren. Natuurlijk on- errichterzake. Toen de jeugd wat al te veel belangstelling voor het wandelende schaap toonde, ontfermde een der bewoners van de Nieuwmarkt zich over 't dier, liet het grazen in de bleek en gaf het bij de politie aan als gevon den voorwerp. Thans loopt het schaap weer rustig in de wei. EEN BIJZONDERE REDDING. Maandagmiddag verdwenen de twee zusje. Mosterd, respectieve lijk 10 en 12 jaar oud, bij het ba den in de Waalhaven te Rotter- c.am. De 29-jarige radiotelegra fist W. P. J- van Laar, die slechts één been heeft, bedacht zich geen ogenblik en dook in het water. Het gelukte hem beide meisjes tegelijkertijd in veiligheid te brengen. De drenkelingetjes en de dappere redder hebben geen nadelige gevolgen van dit on vrijwillige bad ondervonden. In de vroege uren van Zondag 4 juni slaagde de heer J. Coenen te Blerick erin een baars van 6 pond en 200 gram met een lengte ven 53 cm in de Tang-Koel al daar op het droge te halen. Het uitzonderlijke exemplaar zalwor- cen opgezet. FIETSEN MET HULPMOTOR. Nu voor de fietsen met hulp motor in het algemeen vergaan de faciliteiten zijn verleend, raadt de K.N.A.C. bestuurders van deze voertuigen, gelet op recente ernstige ongevallen, in hun eigen belang dringend aan. zich in het wegverkeer geheel als fietsers te gedragen, met name voorrang te verlenen aan alle motorwegverkeer. Ten op zichte van elkander en van ge wone fietsen behoren zij dus de bruikelijke regel „rechts gaat voor" bij het gelijktijdig of na genoeg gelijktijdig naderen van kruispunten enz. toe te passen, werden bij het terugrollen van de flauwe branding in „het kleine zeetje" achtergelaten. Wandelaars, die het klappen van de staarten in het nauwe lijks dertig centimeter diepe water en op het natte zand hoor den, trokken kousen en schoe nen uit en konden de vissen makkelijk grijpen. Een van de „vissers", die fluks een emmer had gehaald, slaagde er in niet minder dan tachtig makrelen op het droge te brengen. De vissen hadden zich volgevreten met spiering, die zij in hun doodstrijd benauwd uitspuwden. KIPKUIKENS IN KRAAIEN NEST GEBOREN. De heer H. Vos te Obdam plaatste in een leeggehaald kraaiennest een 2-tal kip-eieren. Dit bleek een succes te zijn, want dezer dagen zagen 2 kui kens hoog in de boomkruin het levenslicht. De hooggeboren kuikens werden in hun eigen milieu gebracht en worden met doelmatig voedsel groot ge bracht. EEN GELUK BIJ EEN ONGELUK. Een schilder, die gisteren op de vierde verdieping van een huis aan de Spaarndammerstraat te Amsterdam aan het werk was, is naar beneden gevallen. De af stand tot de begane grond was dertien meter. De man ont wrichtte zijn schouder en werd door de geneeskundige dienst via een ziekenhuis naar zijn woning vervoerd. Dertien was voor hem blijkbaar een geluksgetal. VROUW OVERVALLEN TE AMSTERDAM. Maandagavond laat is een vrouw op de Zuidelijke Wandel weg te Amsterdam overvallen en op het achterhoofd geslagen, waardoor zij bloedend werd ver wond. Zij fietste met haar man langs de Wandelweg en bleef even ach ter om een losgeraakte veter vast te maken. Een tot nu toe onbe kend gebleven man, die ook op de fiets was, kwam haar achter op en sloeg haar neer. Op haar hulpgeroep keerde de echtgenoot onmiddellijk terug. De aanrander nam de vlucht. De vrouw bleek gelukkig niet ernstig gekwetst. De politie tast nog in het duister over de identiteit en het motief van de dader. 107) of OVERWINNING H. VÖLMER (Nadruk verboden) LIEFDES door GEVONDEN TE KIJKDUIN. Op het strand te Kijkduin, op de grens van de gemeente Monster, is tussen de golfbre kers 20 en 21 een mijn gevon den. Volgens de politie is het waarschijnlijk een landmijn. Zij werd door de hulpverlenings dienst onschadelijk gemaakt. VIS VOOR HET OPRAPEN. Op het strand te Wijk aan Zee is enige keren achtereen bij af nemend water de vis letterlijk voor het oprapen geweest. Tien tallen zgn. horsmakrelen, die dichte scholen spiering tot vlak onder de kust hadden nagejaagd, Advertentie JONGEMAN VERDRONKEN. Maandagavond laat is de 19- jarige J. P- J- uit de Olycan- straat te Haarlem verdronken in het nieuwe duïnmeer, dat aan de zeeweg in de duinen van Bloe- mendaal in aanleg is. Hij was met twee vrienden over de afrastering geklommen, die de duinen afsluit en daarna door het ogenschijnlijk zeer ondiepe duinmeer gewaad, doch is daarbij in een diep uitgebag gerd gedeelte terecht gekomen. Hij noch zijn vrienden konden zwemmen. Een toevallig pas serende politieman, die op de jongens afkwam, omdat zij op verboden terrein waren, heeft daarna de Bloemendaalse red dingsbrigade gealarmeerd, die er ten slotte in geslaagd is de jongen boven te brengen. De levensgeesten waren reeds ge weken. mijnen BIJ SCHEVENINGEN Hoewel men tot nu toe aanman, dat de Nederlandse kust tussen Hoek van Holland en Wijk aan zee was gezuiverd van z.g.,»Ka- thiemijnen", zijn bij de nasporin gen naar de wrakken der beide voor de Seheveningse kust ver- Haar laatste daad bewees het; zij durfde vijftig duizend mark eisen voor een brief, waarvan zij wist, dat het een falsificatie was. Indien dit geen brutale chantage is, zou ik wel eens willen horen, wat de Openbare Aanklager dan onder chantage verstaat. Hij verwijt mij, Philip Wag- ner, naar mijn overtuiging de schuldige, in het geding te heb ben betrokken. Maar wanneer deze man zuiver op de graat was zou hij te voorschijn zijn geko men om te verklaren hoe en waar hij de avond van het mis drijf zijn tijd doorbracht. Hij houdt zich liever gedekt omdat hij het nodige te verbergen heeft. Ook deze Wagner wordt door de Openbare Aanklager op een voet stuk geplaatst. Ik zal hem daar entegen in zijn ware gedaante deen zien; als een bruut, een ge weldenaar. Zijn -pleegdochter ver liet zijn huis in Bruckwasser om niet meer aan mishandeling te worden blootgesteld. Het was zijn vrouw onmogelijk, langer met hem samen te wonen. Deze Wagner onderhield betrekkingen met Iris Rosmüller, gebruikte haar voor de uitvoering van zijn plannen. Omtrent de aard dier plannen verkeren wij niet in on zekerheid; zij waren gericht te gen mijn cliënt, die hij haatte met een zinneloze haat. Toen h,j vernam, dat baron Von Dern- berg naar Deauville was gereisd om een misverstand met zijn echtgenote uit de weg te ruimen zond zij hem Iris Rosmüller me een vervalste brief achterna. Wagner had het er op gezet, dat de verzoening niet tot stand zou komen. De falsificatie bleef in het be zit van de vrouw; zij was gesle pen genoeg om te beseffen, dat zij er een vermogen uit kon slaan. Vandaar haar aanbod aan baron Von Dernberg. Volgens de Openbare Aanklager deed deze alsof hij er op inging, zich even wel voornemend geen pfennig te betalen. Een insinuatie, zonder meer. Al is ook voor een gefor tuneerd man een bedrag van vijftig duizend mark zeer hoog te noemen mijn cliënt was be reid het af te staan, daar hij vre de en verzoening tot die prijs niet te duur gekocht achtte. Nu doet zich een merkwaardig iets voor. In het dossier bevindt zich ongelukte vliegtuigen vier con- tactmijnen aangetroffen en opge ruimd. Van twee dezer mijnen bleek het ontstekingsmechanis me vernield. Blijkbaar heeft men indertijd deze mijnen tot ontplof fing gebracht, waarbij echter het mijnlichaam onbeschadigd bleef. Gevaar leverden dezen mijnen dus niet op. Twee andere mijnen bevonden zich op ruim zes me ter diepte op een plaats buiten de oorspronkelijk gelegde ver sperringen, waar voorheen reeds enkele mijnen werden geveegd en vernietigd. Ofschoon ook het gebied bui ten de officieel bekende mijnen velden vele malen werd gevist, is het niet mogelijk, met zeker heid te zeggen, dat alle mijnen zijn opgeruimd, dit in verband met het sterk wisselende bodem profiel, waardoor de mijnen soms onder het zand bedolven liggen. Daardoor blijft nog vele jaren de mogelijkheid bestaan, dat hier en daar nog een enkele mijn ge vonden wordt. WINKELIERS SLACHTOFFER VAN OPLICHTER Enkele winkeliers in Amster dam-Zuid zijn het slachtoffer geworden van een 32-jarige werkloze, die zich aan oplich- De man kwam herhaaldelijk bij ting heeft schuldig gemaakt, de winkeliers en gaf zich uit voor zakenman, bij de een als grossier in textiel, bij de ander als grossier in rookartikelen. Hij wist op vertrouwelijke voet te komen met de winkeliers en na verloop van tijd wciutn wel 2aken besmoken. De „gras sier" beschikte over goede re laties, o.m. bij scheepvaartbe drijven en de K.L.M. Het be zwaar bij het zaken doen met zulke grote lichamen was, zo vertelde hij, dat men maar steeds over voldoende kasmid delen moest beschikken om de grote orders, die worden ge plaatst te kunnen inkopen. Als vrienden onder elkaar werd wat hulp verleend. Aan vankelijk leende de „grossier" slechts kleine bedragen, die ook prompt werden terugbetaald. Nadat zodoende vertrouwen was ontstaan, werden de leningen groter. Met valse verkooporders wer den enkele bezwaren weg gewuifd. Tenslotte ging het terugbetalen niet meer zo vlot en een der crediteuren won in formaties in. Deze vielen niet mee en toen was Leiden-in-last, want de „gros sier*1, die lont had geroken, kwam niet meer opdagen. Na verloop van tijd was het geld echter op en toen restte hem weinig anders dan zich bij de politie te melden. Alles wat van de vrij ttelangrijlk|ebedira- gen, die hij geleend had over was, blieek een oude auto te zijn. Een overblijfsel uit zijn „goe de tijd" toen hij ook ai op ko„- ten van anderen, een chauffeur had. De man is opgesloten. Het geid is weg. 'n briefje van Iris Rosmüller aan baron Von Dernberg; het luidt aldus: „Wanneer je vanavond 10 uur in Hildegardstrasse komt, kun je van mij een brief kopen, die voor jou van grote waarde is en ook nog voor iemand an- ders. Mijn prijs is vijftig, duizend mark, geen pfenning minder. Ga je er op in, dan krijg je gratis een inlichting waarvan je paf zult staan." Met geen woord heeït de Openbare Aanklager van dit briefje gerept. Natuurlijk niet; het paste allerminst in zijn systeem van beschuldiging! Voor mij is het daarentegen van de grootste betekenis- De beloofde inlichting toch kan slechts deze zijn: wie de falsificatie had ver vaardigd en hoe Iris Rosmüller ei aan was gekomen. De Openbare Aanklager be weert zonder blikken of blozen, de inhoud compromitteerde mijn cliënt dusdanig, dat hij de te koop aangeboden brief snel ver nietigde. Maar waarom deed hij niet hetzelfde met Iris Rosmül- ler's uitnodiging? Waarom een stuk bewaard, dat duidelijk zijn betrekkingen aantoonde tot een vrouw, die hij zou vermoorden? Veelt de Openbare Aanklager niet, op hoe zwakke grond hij zijn requisitoir bouwde? Mijn cliënt was er juist alles aan ge legen de falsificatie te behouden, ACTIEVE COLPORTEUR. De politie te Doetinchem is tot de ontdekking gekomen, dat in deze plaats iemand druk be zig is met het werven van nieu we atoonné's op het jdamestijd- schrift „Libelle". De pseudo-colporteur heeft at en toe succes en hij int dan meteen de abonnementsgelden voor de eerste 3 maanden. De abonné's echter zijn hun geld kwijt, want het tijdschrift komt nimmer bij hen in de bus. daar zij hem in de ogen van zijn echtgenote rehabiliteerde! Ware het anders waarom had hij zich dan druk gemaakt? In geen geval zou hij er een exorbitant bedrag voor hebben over gehad. Derhalve betwist ik ten stelligste dat mijn cliënt de vervalsing heeft vernietigd. Wat is er dan mee gebeurd? Bij fouillering werd zij niet op baron Von Dern berg bevonden, een zorgvuldige huiszoeking bleef zonder gevolg. Ergens moet zij toch wezen! De Openbare Aanklager, die al zijn spitsvondigheid aanwendde om dingen te doen zien, welke er niet zijn, verzuimde zijn gezond verstand te gebruiken en te ver klaren: de vervalste brief had een ander reeds, toen mijn client de kamer van de vrouw betrad een vermóórde vrouw- Die ander: zijn naam gaat als een fluistering door de zaalPhi- lip Wagner! Hij had Iris Rosmui Ier de falsificatie geleend om er in Deauville gebruik van te ma ken, kwam ze terughalen en ver nam nu, welk spel de vrouw dacht te spelen. De tijd drong. Iris Rosmüller hield voet bij stuk, Fet bezegelde haar lot. In dit verband zij er nadrukkelijk op gewezen, dat Wagner êerder m Hildegardstrasse 78 was versctie nen dan baron Von Dernberg. (Wordt vervolgd). DE ZOMER EIST SLACHTOFFERS Maandagavond is te Frane- ker in het Nieuwe Kanaal de 19-jarige D. Annema, die met een paar vrienden was gaan zwemmen, verdronken. De jon geman werd pas vermist, toen ae anderen zich al hadden aan gekleed. Tot middernacht is men met dreggen bezig geweest, doch zonder resultaat. VERVALSTE POSTZEGELSERIE Dezer dagen werd aan de Keuringsafdeling van de Rot terdamse Philatellistenverem- ging verzocht een serie Suri name DC. X 1931 te keuren. Men kwam tot de conclusie, dat men met een geraffineerde vervalsing te doen had. Tot op heden werd op deze serie nog geen vervalsende opdruk aan getroffen. Daar deze serie ln onvervalste staat 'ruim f 180 vertegenwoordigt acht de Keu ringsafdeling het vanzelfspre kend dat dieze serie in grote hoeveelheid is aangemaakt, in verband daarmede wil genoem de Keuringsdienst de zegels gratis keuren, indien in de laatste tijd deze zijn aange kocht. 1 2 3 283 I I 275 1 277 Clairona 151407 P. F. Serrarens, St. Kruis 4-Jarige merries, geb. 1946. Kleine maat. Matige klasse. kantonrechter wegens het onbe voegd uitoefenen der geneeskun de veroordeeld tot tweemaal 300 gulden boete of tweemaal één maand hechtenis. De man ging in beroep bij de Leeuwarder Friese Kamer van Koophandel. Het ministerie van Economische Zaken geeft desgevraagd een ver gunning af. Eisen van vakbe kwaamheid worden niet gesteld De Officier van Juistitie vroeg F van S. uit Rotterdam tot twee jaar met aftrek. Hij werd beschuldigd van dief stal van vijf auto's en een motor rijwiel. Er was drie jaar tegen hem geëist. danks zijn hoge leeftijd dezer dagen per boot van Rotterdam naar de Verenigde Staten om daar zijn zoon, die er al veertig jaar woont, een bezoek van vier maanden te brengen.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2