3BIM te BINNENLANDS NIEUWS SPORT tteeJs Wijziging Landbouw-Egalisatiefonds NIEUWS Australië bevordert de Emigratie GEEN TEKORT AAN CONSUMPTIE-AARDAPPELEN. Bij de Tweede Kamer is ingediend een nota van wijzi gingen betreffende de begroting van het Landbouw-Ega- lisatiefonds voor 1950. Het vraagstuk der consumenten-subsidies zal in het raam van het door de Regering te voeren overleg over vraagstukken betreffende de loon- en prijspolitiek nader moeten worden bezien. ver licrgcn AGENDA: srinsiiiuut De landbouw moet op een zo danig niveau worden gebracht, dat het doel der landbouwpoli tiek, t.w. het verschaffen van een lonend bestaan aan de wer kers op het goed geleide en so ciaal-economisch verantwoorde landbouwbedrijf kan worden bereikt. In de begroting van het land- bouw-egalisatiefonds komt thans een post voor als subsidie op suiker ter grootte van 29.580.000 Deze subsidie kan worden be ëindigd, zodra de suikeraccijns is verlaagd overeenkomstig de in behandeling zijnde voorstel len. Bij de handhaving van de hui dige consumentenprijs na deze accijnsverlaging zou de suiker bietenproductie echter voordelig worden dat deze een omvang zou kunnen aannemen, welke zo wel uit landbouwtechnisch als uit landbouw-economisch oog punt ongewenst moet worden ge acht. De Minister is daarom van mening, dat deze uit de accijns verlaging voortvloeiende extra winst niet aan de telers moet worden uitgekeerd, doch dat deze ten bate van de inkomsten van het fonds dient te worden weggenomen, aangezien een verlaging van de suikerprijs voor de consument zou leiden tot een verhoging van de suiker consumptie, waarvoor invoer van suiker tegen dollars nodig zou zijn. Voor de handhaving van de gemiddelde basisprijs voor melk is overgegaan tot het vormen van een Zuivelfonds binnen het Landbouw-egalisatiefonds. De inkomsten worden verkre gen uit een heffing van 1 cent per kg over alle melk. Hieruit zullen eventuele verliezen op de afzet van de producten uit melk worden vergoed. De Minister acht het noodza kelijk, dat naar een beperking van de verbouw en verwerking gewenst geacht. Hij ontveinst zich niet, dat op dit terrein vele voetangels en klemmen liggen, zodat met grote voorzichtigheid in samenwerking met producent en handel moet worden getracht orde te scheppen. De productie van witsuiker uit de binnenlandse suikerbieten- ocgst 1950 wordt geraamd op 340.000 ton. Tot circa 1 Juni was de ver koopprijs van de koffie ongeveer gelijk aan de kostprijs van de tot dan verbruikte koffie. Na ge noemde datum komt aanmerke lijk duurdere koffie in distribu tie- Bij gelijkblijvende verkoop prijs van de koffie, die voor huishoudelijk gebruik gedistribu eerd wordt, wordt deze koffie gesubsidieerd. Hiervoor is een stelpost van ƒ20.000.000 opgeno- Noch in figuur noch in optre den had hij iets gemeen met zijn naamgenoot. Snel passeerde hij de douane en stapte daarna zo ongemerkt mogelijk in het vlieg tuig. Toen verdween Hitler, die kennelijk onder zijn naam lijdt, in de wolken. Havenarbeiders van Buenos Aires in staking Naar schatting 85 procent van de havenarbeiders van Buenos Aires zijn in staking gegaan, waardoor de werkzaamheden in het havengebied tot stilstand zijn gekomen. De stakers hebben zich aangesloten bij de Argentijnse zeeleiden, die reeds een maand staken om betere arbeidsvoor waarden te krijgen. Slechts de arbeiders van de Dodero" Scheepvaartmaatschap pij, die staatseigendom is, staken niet. Het valt niet mee om twee man de lucht in te trekken als je nog geen dag adelaar bent en dan nog wel zo'n oude afgedankte adelaar. „Ik kan haast niet meer" zuchtte de luchtschipper terwijl de eerste tranen alweer in zijn ogen verschenen. „Houd moed, luchtschipper" zei Bim. „Ik ben al in het toverboek aan het opzoeken hoe wij deze lastpost kunnen kwijtraken". Even later slingerde Bim de spreuk in de richting van de e chtervolgers: „Drakentand en drakenrug, tuimel als keisteen maar doe [het vlug!" Het gevolg van dit eenvoudige versje was overweldigend! De draak haastte zich om een kei steen te worden en de keisteen viel naar beneden alsof hij nooit een draak was geweest. Ook Nor- gius moet wel tamelijk onzacht op de begane grond zijn neerge komen. Hitier verdween in de wolken „Wil passagier Hitier zich naar de douanehal begeven?" Deze woorden klonken Zaterdag door de luidspreker op de luchthaven Frankfort. Een ietwat benauwen de stilte viel over de luchthaven- Zou hij dan toch Elke beweging verstarde en elkeen keek oplettend, wie zich in de richting van de douanehal zou begeven. Een hele tijd ge beurde er niets. Toen schuifelde een klein, vriendelijk mannetje met neergeslagen ogen onder de doordringende blikken van hon derden paren langzaam weg. Een verstelbare zonnebril In de Ver. Staten is tegen woordig een nieuw soort Zonne bril verkrijgbaar waarvan de glazen verstelbaar zijn zodat zij meer of minder licht door la ten. De bril is van 4 speciale bril lenglazen waardoor het licht gepolariseerd wordt, voorzien. Twee voor elk oog. De voorste glazen staan altijd in dezelfde stand doch de achterste kunnen over 90 graden gedraaid worden door een klein metalen knopje aan de onderkant van de rand van elk glas te verschuiven waardoor de glazen versteld kunnen worden van een stand waarin zij zeer helder zijn tot een stand waarin bijna geheel geen licht doorgelaten wordt. De hoeveelheid licht die door gelaten wordt kan derhalve aangepast worden aan de snel heid van het zonlicht of de weerkaatsing ervan. Deze verstelbare zonnebrillen worden vervaardigd door de Pioneer Sciëntific Corporation te New York en zijn een verbe ter model van tijdens de oorlog door richters van lichtafweer- geschut en de uitkijk op sche pen gebruikte brillen. WASSERIJKNECHT VERDRONKEN. De 20-jarige wasserijknecht C. P. Jansen, gewoond hebbende in het R.K. Tehuis voor Werkende Jongens aan de Mauritsweg te van fabrieksaardappelen wordt Rotterdam is Zondagmiddag bij gestreefd. Was gedurende de oorlogsjaren een uitbreiding van deze teelt zeer gewenst, thans onder meer normale omstandig heden is een aanpassing aan de afzetmogelijkheden van aard appelmeel gewenst. Het over schot aan aardappelmeel zal worden verwerkt in de brood- bloem. Bij een percentage van 5 a 10 procent behoeft dit voor de kwaliteit van het brood geen onoverkomenlijke nadelen op te leveren. Wat de consumptie-aardappe len betreft, merkt de minister op, dat ondanks de geringe oogst in 1949 niet voor een tekort behoeft tp worden gevreesd Wel is er, hetgeen echter normaal is, een tekort aan klei-aardappelen. Daar evenwel voldoende voorraden consumptie-aardappelen van de zandgronden aanwezig zqn, wordt er aandacht aan geschon ken, dat ook deze tegen redelijke prijzen in de consumptie-centra ter beschikking zijn. Door de georganiseerde land bouw is een plan uitgewerkt om tot een beheersing van de mini mumprijs van consumptie-aard appelen te komen. Voorgesteld wordt een fonds t'e vormen door een heffing per hectare geteelde aardappelen, waaruit eventuëlè verliezen kunnen worden ge dekt. De regering is bereid hier aan mede te werken, mits op deze wijze een grotere stabiliteit in de gehele markt van consumptie aardappelen kan worden verkre gen. Zowel te lage prijzen Eds te hoge worden door de minister on- HEDEN: AXEL: Chr. Bewaarschool, 8 uur: Concert van het Kon. Atheneum. TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Bioscoopv. „Creolen- bloed". Lokaal Bethel, 7.30 uur: Evangelisatie-samenkomst. MORGEN: AXEL: Het Centrum, 8 uur: Bioscoopv. „The Snakepit" TERNEUZENLuxor-Tliea- ter, 8 uur: Bioscoopv. „Creo- lenbloed". het zwemmen in de Schie ver dronken. De man, die kon zwem men, heeft vermoedelijk 'n hart- erlamming gekregen. Na enkele uren dreggen is het stoffelijk overschot door de politie gevon den. ZONDAGSMOEILIJKHEDEN TE SCHEVEN INGEN. Het bezoek aan de badplaats S< heveningen heeft, hoewel het er eivol was, naar schatting van deskundigen geen nieuwe records opgeleverd. De strandpolitie op het Noorderstrand, stille strand en Kijkduin heeft de handen vol gehad om zoekgeraakte kinderen op te sporen, die tussen de min stens honderdduizend badgasten van hun ouders waren afge dwaald. Op de politieposten was het een gehuil en gezeur van je welste. 296 Hummels en kleuters zijn in de loop van de dag gevon den en hebben nadien bij de po litie gelogeerd totdat zij door ver ontruste vaders en moeders aan het hart konden worden gedrukt. De E.H.B.O.-posten hebben in 64 gevallen hulp verleend. BRAND IN VLASFABRIEK. Gisterenmorgen is de grote vlas fabriek van de Friese Maat schappij tot Vlasbewerking te Molenend bij Tietjerksteradeel gedeeltelijk afgebrand. De brand is waarschijnlijk ontstaan door het warmlopen van een der ma chines. De brandspuiten van Gie- kerk en Bergen wisten het vuur te beperken tot de afdeling waar het afval wordt bewerkt. Doordat al het droge vlas-afval spoedig vlam vatte, brandde deze afde ling geheel uit. De schade, die door verzekering wordt gedekt is vrij aanzienlijk, maar de fa- brieksproductie zal niet worden gestagneerd. VOOR RIJWIELEN MET HULPMOTOR GEEN EXTRA DEVIEZEN. Zoals bekend, kunnen toeris ten bij reizen naar het buiten land onder bepaalde voorwaar den aanspraak maken op extra deviezen voor het gebruik van een motorrijtuig. De A.N.W.B. verneemt thans echter, dat eige naars van een rijwiel met hulp motor voor deze extra deviezen- toewijzing niet in aanmerking komen. Het benzineverbruik is zó gering, dat naar de mening van de Nederlandse Bank, de reiskosten niet merkbaar op de toegewezen deviezen zullen drukken. JONGEN VERDRONKEN. Maandagmiddag omstreeks kwart voor één is de 17-jarige timmermansleerling K. A. K. uit de Okkernootstraat te 's Graven- hage in het water aan de Vee- nendaalkade aldaar verdronken. K. was met drie collega's gaan zwemmen hoewel hij de zwem kunst niet meester was. Nadat hij van een woonschuit in het water was gedoken kwam hij in moeilijkheden te verkeren. Zijn collega's slaagden er niet in hem te redden. Het lijk is nog niet gevonden. MELKBAD. Maandagmorgen wilde op de Amersfoortsestraat te Barneveld (dorp) een vrachtauto met ze ventig volle melkbussen een stilstaande handkar passeren, toen juist van de andere kant eveneens een vrachtauto nader de. Een botsing was onvermijde lijk. De auto's werden flink be schadigd, maar bovendien ging alle melk meer dan tweedui zend liter verloren. Hel*oogsten van zilveruien en plukken van erwten Binnen enkele dagen kan de afkondiging in het Staatsblad worden verwacht van enkele al gemene maatregelen van be stuur, krachtens welke de werk zaamheden, verbonden aan het oogsten van zilveruien en over het plukken van erwten met in gang van 19 Juni 1950 onder de werking van de Ongevallenwet 1921, de Ziektewet en de Kinder bijslagwet worden gebracht. Gewelf onder de Sint Pieter door de Paus opengesteld Paus Pius XII heeft gisteren het gewelf onder de basiliek van de Sint Pieter opengesteld waar naar verluidt na 10 jaar opgra- vingswerk 't graf van de apostel Petrus te voorschijn gekomen is. De besloten plechtigheid was tct op het laatste ogenblik ge heim gehouden. De Paus betrad het gewelf door een nieuwe deur en wijdde een altaar boven de plek, waar het giaf van Petrus zich zou bevin den. Alleen door archeologen van het Vaticaan vergezeld, nam de Paus de opgravingen 15 meter onder de vloer van de basiliek in ogenschouw, waar volgens noch door het Vaticaan bevestig de noch ontkende beirchten het gebeente van de apostel in een loden en stenen kist, die in de 9de eeuw aan plundering ont kwam, zou zijn gevonden. De Paus knielde lang in ge bed voor een steen, waarop de eerste Christenen gebeden heb ben ingekrast. Volgens de Paus staat het historisch vast, dat de steen, die precies onder het mid den van de koepel der basiliek ligt, dezelfde is als de steen, die volgens een mededeling van priester Gaius 140 jaar na de dood van Petrus het graf van de Apostel aangeeft. Het gewelf zal binnenkort voor pelgrims open gesteld worden. Het -is thans mogelijk, dat de Paus zal bekend maken, dat de beenderen van de Apostel zijn gevonden, of hij zal wellicht het verslag van de opgravingen, dat Iwee boekdelen beslaat en bin nenkort door het Vaticaan zal w orden gepubliceerd, afwachten. De Paus inspecteerde enige graven van Christenen en niet- Christenen en munten, die sedert de 9de eeuw door pelgrims zijn achtergelaten. Engelse versie van het plan-Schuman Engeland werkt aan de voor bereiding van een versie van het plan-Schuman, die voor Enge land aanvaardbaar zou zijn en het deelnemen van dit land mo gelijk zou maken, aldus heeft een woordvoerder van het Engelse ministerie van Buitenlandse Za ken verklaard. Gisterenmorgen heeft minister president Attlee, teruggekeerd van zijn vacantie in Frankrijk, Bevin in het ziekenhuis bezocht. De f Japanse verkiezingen De stand der partijen is thans, piet nog vijftien onbesliste zetels als volgt: Liberalen: 46, sociaal-democra ten 35, onafhankelijken 15, ryo- koefoekai 9, democraten 8, com munisten 1, andere partijen 3. De politie te Tokio heeft het \erbod van demonstraties voor onbepaalde tijd verlengd. Het verbod werd op 2 Juni voor drie dagen uitgevaardigd. Volgens officiële cijfers heeft meer dan 72 der kiesgerech tigden gestemd. Japanse communisten roetien op tot staking. De Japanse communisten heb ben een oproep gedaan tot een algemene staking in verband met het feit, dat de regering de par tij buiten de wet wil stellen. Het communistische blad Aka- hata" verklaarde, dat sr in deze week te Tokio een algemene staking tegen de door de politie in de verkiezingsperiode inge stelde beperkingen zal worden uitgeroepen. Het politieke bureau van de partij heeft verder verklaard, dat het elke poging van de regering om de partij buiten de wn te stellen tot het uiterste zal bestrij den. Programma aangenomen De Amerikaanse socialistische partij heeft een programma aangenomen, waarin opgewekt wordt tot wereldontwapening en een krachtiger organisatie der V. N. De 150 socialistische afgevaar digden kozen op nun congres te Detroit Norman Thomas niet meer tot voorzitter. Bij de ver kiezing van het dagelijks be stuur, dat verhoging der poli tieke activiteit wil verkreeg Tho mas niet voldoende stemmen. Thomas gelooft niet, dat de partij aan de presidentsverkie zingen in 1952 zal meedoen. Zomeravondvoetbal. Gisteravond is de tweede zo meravond-voetbalcompetitie weer gestart met de ontmoeting Assel- bergs-Java, welke werd gewon nen door Java met 10. Het aantal deelnemende elftal len bedraagt niet minder dan 15, welke in 3 groepen van 5 wer den ondergebracht, n.l.: Groep I Aann-bedrijf De Bruijn, Driewe gen I, De Hoop, Spui I en Tern. Boys I. Groep II: Techn. Bureau Asselbergs, A.Z.V.V. II, Centra (Middenstanders), Driewegen I en Java. Groep III: A.Z.V.V. I, Drukkerij Van de Sande, Spui II, Tem. Boys II en Z.V.T.M. Er zullen iedere week 3 wed- srtijden gespeeld worden, n.l. één wedstrijd per groep. Het beloven weer prettige zomeravonden te worden op het terrein aan de Van Steenbergenlaan, die zeker weer de nodige belangstelling zullen trekken. JavaAsselbergs 10. Het Asselberger voetbalteam, waarvan de leden zich dagelijks bezig houden met de aanleg van verwarmingsinstallaties, scheen weinig last van de warmte te hebben. Er was bij deze ontmoe ting geen degradatiegevaar of promotiekansen toch speelden de partijen of hun leven er van af hing. Het talrijke publiek heeft genoten van het onbaat zuchtige spel, dat geboden werd. Dit zomeravondvoetbal is dan ook een geestelijke ontspanning. Het lokt vele toeschouwers naar buiten, die anders thuis het steeds weerkerende Benelux- nieuws en het United-Nations- gekrakeel, de nodige moorden en vliegtuigongelukken met verve ling lezen. En zij, die deze zo- meravondvoetbalontmoeting heb ben aanschouwd, zijn tevreden naar huis gekeerd en hebben zich ter ruste begeven, niet met de gedachte, wanneer de derde We reldoorlog zal uitbreken, maar met de vraag: Wanneer is er weer zo'n wedstrijd?" D. T. P. S. Datum en uur van de wedstrijden kunt u lezen in de advertentiekolommen van ons blad. BILJARTEN Hei wereldkampioenschap-libre te Madrid De Ruijter, Gebriëls Van Hasselt en Dufeieile. vl len protesteren. De reis naar Madrid is Kees de Ruijter niet goed bevallen, of beter gezegd, de reis .vel maar het tournooi niet. De wedstrijden werden ge speeld op de veertiende étage van een hotel. In het begin ging het uitstekend. Onze landgenoot speelde de eerste drie partijen met een gemiddelde van 74. Hij was dus in goede vorm. Daarna daalden de prestaties echter snel en ziehier wat Kees er zelf van vertelde: „Noch Dufetelle, Gabriëls, Van Hassel, noch ik zelf, hadden een kans tegen Carrera, Domingo of Garcia en wel om de doodeen voudige reden, dat bij hen de be kende spelregels van het libre niet werden toegepast en bij ons wel. Dit is het grote schandaal van Madrid. Daarom hebben Van Hassel, Dufetelle, Gabriëls en ik besloten tegen deze methode te protesteren. Wij zullen nimmer meer in wedstrijden in Spanje uitkomen. De Ruijter vertelde verder, dat wanneer het de Spanjaarden be trof niet werd gelet op het vast liggen van de ballen. Bij de Franse, Belgische en Nederlandse vertegenwoordigers werden de geldende regels wél toegepast. Het was een uitge maakte zaak, dat wij niet aan bod mochten komen. Voor ont was de aardigheid er op deze ma nier gauw af. Wij verwachten, dat het pro test op de eerstkomende verga dering van de Internationale Bil jart Federatie zal worden behan deld en dat Spanje niet meer in de gelegenheid zal worden ge steld een wereldkampioenschap ie organiseren".Aldus De Ruijter. Het oprichten ,van een bureau van samenwerking tussen de landbouworganisaties van de Europese landen en de „National Far mers Union" van Australië met het doel de emigratie te bevorde ren. ziedaar het voorstel dat de Australische afgevaardigde naar het internationale congres van agrarische producenten in Zweden heeft gedaan. De landbouw in Australië kent tegenwoordig grote moei lijkheden en een ervan is het gebrek aan arbeidskrachten. Ook daar kent men de trek van het platteland naar de industrie. Dit vraagstuk is zeer nijpend geworden, omdat de Regering ren politiek voert, die er toe moet lijden, dat de industrie zich niet ophoopt in -de grote steden, maar zich ook over het land verspreidt. Het resultaat is, dat steeds meer peronen uit de landbouw naar de industrie willen, daar de industrie hogere lonen en kortere arbeidstijden kent. Veel boeren zijn reeas gedwongen aan de landarbei ders gelijke lonen te geven als de industrie, maar veel boeren zijn ook gedwongen hun be drijf in te krimpen tot een op pervlakte, die zij met hun eigen gezin kunnen bewerken. In de Europese landen daarentegen zijn de bedrijven te klein, zo dat de kinderen van de boeren gedwongen zijn het bedrijf te verlaten. Australië kan dus veel arbeidskrachten in de land bouw gébruiken. Uit de verklaringen der afge vaardigden van Noorwegen en Zweden echter bleek, dat ook in deze landen de boeren te kampen hebben met een tekort aan arbeiders. Voor andere Europese landen, die dichter bevolkt zijn, zal het zijn nut kunnen hebben de idee van zulk een bureau van samenwer king te overwegen. De /Australische Regering heeft haar volle steun toege zegd. ROODE KRUISCOLLECTE TELEURSTELLEND. De collecte van het Roode Kruis, die Zaterdag in Amster dam is gehouden, is een teleur stelling voor het bestuur gewor- de. De opbrengst komt n.l. niet boven de 30.000 uit. Het vorige jaar werd bijna het dubbele bedrag bereikt. De oor zaak hiervan wijt het bestuur aan de slechte opkomst der col lectanten. Het zonnige weer zal daaraan niet vreemd zijn. Ge middeld per bus was dit jam de opbrengst vrijwel gelijk aan het vorig jaar, maar doordat vele collectanten verstek hadden la ten gaan, was het aantal bussen op straat aanzienlijk geringer. Het verwijt betreft niet de Am sterdammers, want in het alge meen was de bereidheid van het publiek om te geven niet minder dan andere jaren. Het Roode Kruis zal zich thans beraden om op andere wijze de nodige gelden bijeen te brengen. Vooral de transportcolonne, een apparaat, dat bij onverwachte rampen moet optreden, wordt door dit teleurstellend resultaat gedu peerd. regels 60 cent; minimum jwsf ïmer of Aires niddags 2 uur. aren, die de ka- eld opnieuw oe- rnerikaanse niet Europese. Het van de koude estie, of de vol- Atlantische Ge- delen en wegen om hun levens- economisch be- rtij lende ontwik- iek in harmonie gelukt, zal haar innerlijke ineen- bolsjewisme de eten laten. Sla- i, dan zal de op- ïieuwe boven- en. e maatschappij- g zijn. En deze Dmmunisme niet ;zen hebben, om- r niveau van de /ikkeling bereik- e Stalinistische lgens de natuur- ingswetten der er of later langs aose zal moeten afliet, waarin op Oosten en het dig tegenover rerliest daardoor cenis". .n Servan-Schrei- ankrijk in brede ank. Men mag het weldra ia le wereld in het alle discussies c Paar bij g kustvaarder tol (Gr.) ernemen zal het tijdens het be ïgen op 21 Juni rlating bijwonen ;er kustvaartuig, de tewaterlating „Mascotte", die Vooruitgang" te ebouwd. )ngevallenwei •eedt in werking ivulling der On- ïgevolge deze wet achtens de onge- oegekend naar verlies van ar- 1 van meer dan 'erhoogd met ten Deze verhoging voor ongevallen «-ongevallenwet, l hebben vóór I or de andere on- geldt als zodani- ari 1947. De ver en automatisch ilhelmina/ointh van een defini- welke tussen de t Koningin Wil- Het Nederlands op het gebied istrijding in Ne- ereiding is, werd ïgeling getroffen nbare gcldinza- behoeve van de f in Nederland. houdt in, dat el- linzameling voor ding zoals lote- prijsvragen e.d. onder auspiciën imde verenigin- ïnlijke rekening uitsluitend ge ler de benaming g". an het Komngin (Mr. Dr. A. A. e voorzitter va Is Kankerinst - I. Boerema) ho- j ook in de toe rende steun van mogen rekenen ischappelijke en e kankerbestrij- d. Hansweert Walsoorden 0.52 1.02 1.22 1.32 ZON- EN MAANSTANDEN Juni Opk. Ond. Opk. Ond. 10 4.20 20.58 1.51 15.50 11 4.20 20.59 2.02 17.02 12 4.20 20.59 2.14 18.15 13 4.20 21. 2.30 19.30 14 4.19 21.01 2.52 20.41 slechts eindigen, nadat Koning Leopold en zyn party zyn ver slagen. De C.V.P. had het recht een homogeen Katholieke rege ring samen te stellen, doch zij heeft niet het recht de Konings kwestie op te lossen tegen de wil van de meerderheid der Belgen, die niet clericaal is. De arbeidersklasse is niet voor nemens haar eigen zienswijze op Onvoorziene omsiancngneaen voorbehouden zal de ontscheping aldaar om 8 uur aanvangen. Mi litairen zowel als gezinsleden van militairen kunnen niet wor den afgehaald, maar worden door het bureau „Havenafvoer" van de dienst kwartiermeester- generaal met autobussen thuis gebracht, zo deelde men van de zijde van de K. R. L. mede. wuuiugeu wcu.cn vex l ezen, up de plaats, waar zij toen een krot bezocht, ging Zij nu binnen in het nieuwe huisje van de familie Peters. De Koningin toonde grote belangstelling voor de noodwoningen, die in de nabij heid hiervan staan. Onder luide toejuichingen van de bevolking werd de tocht in de richting van Achterberg, een buurtschap van ue otitaucu CU uc MJiUUS icius te brengen naar België. Wanneer deze taak eenmaal is vervuld, zal de Christelijke Volkspartij werkelijk de macht in handen hebben. Het Katholieke blad „Het Volk" schrijft: De C.V.P. zal niet alleen een groot aantal hervormingen te verwezenlijken hebben, zij zal ll/H fJl W W.O— teren doch geen algemene werk staking zullen uitlokken. Totaal uitgebrachte stemmen. Bij de algemene verkiezingen van 4 Juni in België hebben 416.176 van de 5.560.000 kiezers niet hun stem uitgebracht. Bo vendien waren er 276.469 blanco en ongeldige stemmen. ion. tsza in de «luk mei nse Superior! van het super - aat Woensdagavond Noordzee is neergestort heeft gisteren te Fakenham (ir. Norfolk) medegedeeld, dat een der boordkanonnen voor het on geluk in een der motoren heeft gevuurd, tijdens oefeningen, waartoe het bedienen van boord kanonnen behoorde. Het toestel vloog ongeveer 230 meter boven de zee.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3