D« verkiezingen in Sd gac iteeJs Geringe winst voor de C.V.P. De Socialisten winnen 11 zetels Commentaar op de Belgische verkiezingen De economische politiek van West-Duitsland Minister Drees voor radio-Bremen Truman ondertekent wetsontwerp voor buitenlandse hulpverlening DINSDAG 6 JUNI 1950. 6e Jaargang No. 1441. WEERSVERWACHTING. BIJ EXAMENS (luk mei nse Superfort Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 ct; minimum per advertentie 1,50. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. De zetelverdeling voor de Ka mer is als volgt: Socialisten 77 11) Communisten 7 5) C. V. P. 108 3) Liberalen 20 9) De Senaatsverkiezingen gaven het volgende resultaat: Socialisten 37 4; Communisten 3 2) C. V. P. 54 (gelijk) Liberalen 10 4) Kartel 2 2) In percenten uitgedrukt behaal den de partijen: President Sukarno over Nieuw Guinea In een interview heeft Presi dent Sukarno er op aangedron gen, dat Australië meer zal doen dan alleen maar een afwachten de houding aannemen met be trekking tot het bijleggen van het geschil over de Westelijke helft van Nieuw-Guinea. Hij zei- de daarbij voorts, dat „wij Aus tralië en de overige wereld de verzekering kunnen geven dat, als wij de souvereiniteit over dat gebied verkrijgen, het niet com munistisch worden zal". „De Indonesische souvereiniteit over West Nieuw Guinea zou geen verzwakking betekenen van de positie van Australië, gezien van een defensie-oogpunt op lange termijn. Indonesië in Nieuw- Guinea zou voor Australië eer der een vriend naast de deur zijn dan een argwanende buur". Socialisten: 34.51 #/o tegen 29.75 in 1949. Communisten: 4-75 °/o tegen 7.49 in 1949. C. V. P.: 47.69. °/o tegen 43.55 7c in 1949. Liberalen: 11.28 °/o tegen 15.25 in 1949. Voor de Senaat zijn de per centages als volgt: Socialisten: 34.44 tegen 29.67 in 1949. Communisten 7.57 °/o in 1949. 4.89 tegen C. V. P. 47.3 tegen 44.34 in 1949. Liberalen: 11.16 tegen 15.32 in 1949. Kartel 1.78 °/o. Heeft Koning Leopold de leiders van de C.V.P. ontboden Men verneemt, dat Koning Leopold de leiders van de Chris telijke Volkspartij naar Genève ontboden heeft. Op een desbetreffende vraag van het agentschap Belga heeft Jacques Pirenne, secretaris van Koning Leopold, verklaard, dat het niet juist is, dat de Koning dc leiders van de C.V.P. naar Pregny heeft ontboden. De vraag die men zich thans in politieke aringen stelt is, of het resultaat der verkiezingen de mogelijkheid zal scheppen, de Koningskwestie gemakkelij ker op te lossen. De verklaring van Minister De Vleeschauwer, dat het land' thans door een enkele partij geregeerd kan worden, wordt zo uitgelegd, dat dc C.V.P. voornemens is een ho mogeen-katholieke regering te vormen om met behulp van de meerderheid, die zij in Kamer en Senaat zal bezitten, de wet op het Regentschap af te schaffen en de Koning naar België terug te brengen. In kringen, die gekant zijn tegen de terugkeer van de Vorst, merkt men echter op, dat het erg onverstandig zou zijn indien de Koning naar België zou te- De in het jaaroverzicht van de te Genève gevestigde „Economi sche Commissie voor Europa" der Ver. Naties geuite critiek op de economische politiek van West-Duitsland heeft te Bonn onaangenaam verrast. Men ziet er een herhaling in van de cri tiek, die enkele maanden geleden is uitgegaan van de te Frankfort gevestigde Amerikaanse E.C.A- missie. Het orgaan der Verenig de Naties heeft als middel voor de bestrijding van het Duitse werkloosheidsprobleem een ver gaande terugkeer naar een plan matige economie aanbevolen. Een ernstige bestrijding van het werkloosheidsvraagstuk moet volgens het rapport der commissie beginnen met een po litiek van crediet-expansie door de overheid, zij het door stijging van de geldomloop, zij het door directe uitgaven uit openbare middelen. Opgemerkt wordt, dat voor zulk een expansie in West- Duitsland voldoende ongebruikte industriële capaciteit voorhan den is. De commissie beveelt voor West-Duitsland aan: afge zien van de liberale grondslagen der tot nog toe gevoerde poli tiek, beëindiging der liberalise ring van de buitenlandse handel en herstel van de rantsoenering der levensmiddelen. Zij merkt op, dat het reële inkomen der Duitsers nog altijd een vijfde lager is dan voor de oorlog, ter wijl het in de landen der plan matige economie, waaronder ook Oostj-Europese landen, aanzien lijk daarboven zou liggen. De zelfde opmerkingen hebben, toen zij onlangs van Amerikaanse zij de te Frankfort waren geuit, geleid tot een lange en scherpe uiteenzetting tussen de hoge ge allieerde commissie en de fede rale regering, die geëindigd is zonder een wijziging in de koers der economische politiek, doch met een plan, dat de werklozen tenminste tendele zou hebben moeten inschakelen in het pro ductieproces. Dat dezelfde critiek nu her haald wordt schrijft men in Bonn toe aan het feit, dat de „Economische Commissie voor Europa" overheerst zou worden door voorstanders der geleide economie, met de Zweed Gunnar Myrdal aan de spits. Het opvol gen der adviezen van de com missie zou, zo merkt men hier op, de Duitse exportkracht kun nen verzwakken. Het programma tot werkver ruiming, dat de federale rege ring in de afgelopen winter heeft opgesteld als resultaat van het verwijt, dat zij niet tijdig het gevaar der groeiende werkloos heid had ingezien, heeft inmid dels nog geen grote resultaten opgeleverd. De Britse Hoge Commissaris heeft daarop in zijn rapport over April zeer bijzon der de nadruk gelegd. De lang zame uitwerking der toegezegde credietexpansie op de bedrijfs bezetting is dezer dagen ook toe gegeven door Minister Erhard. Sedert de afkondiging van het programma is de werkloosheid gedaald van 2 millioen tot 1.7 millioen, doch deze daling wordt zo goed als uitsluitend toege schreven aan seizoenswisselin gen en vrijwel in het geheel niet aan het werkverruimingspro gram. In Hamburg en Bremen is de werkloosheid zelfs in het voorjaar blijven stijgen als ge volg van de ontbrekende mid delen tot het bouwen van sche pen voor Duitse rekening en van de beperkingen van de bouw van schepen voor uitvoer. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot Dinsdagavond.'. Aanhoudend warm. Droog en zonnig weer met zwak ke tot matige wind tussen Noord en Oost. In de Noordelijke kust gebieden iets minder warm ten gevolge van zeewind. Elders weinig verandering in temperatuur. WOENSDAG 7 JUNI. Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 7.54 8.34 8.44 n.m. 8.11 8.51 9.01 ZON- EN MAANSTANDEN Juni Opk. Ond. 4.22 4.22 20.55 20.56 Opk. 1.10 1.22 Ond. 10.57 12.14 rugkeren met slechts de steun van een enkele partij, die daarenboven zijn grootste aan hang heeft onder de Vlaamse Katholieke bevolking. Op dit ogenblik is nog niet bekend, of de C.V.P. haar plan alleen het roer van de Belgische staat in handen te nemen in werkelijk heid zal omzetten en zich van de liberalen, waarmede zij thans een coalitie vormen, zal ont doen. In kringen van ingewijden is het niet onbekend dat vele lei dende figuren van de C.V.P. niets liever zouden willen dan samenwerken aan een oplossing van de Koningskwestie met de liberalen en socialisten in een regering. Volgens deze katho lieke kringen zou men slechts in het uiterste geval, wanneer alle onderhandelingen zouden Hjn mislukt, een homogeen- katholieke regering mogen vor men. Men acht het dus zeer waarschijnlijk, dat op korte ter mijn onderhandelingen zullen worden aangeknoopt tussen de drie traditionele partijen. Men wijst er in dit verband op, dat ook de Vorsl slechts in uiterste noodzaak zou besluiten als de Koning van een enkele partij, die slechts een absolute meerderheid van enkele stem men in Kamer en Senaat zou hebben, naar België terug te keren. Koning Leopold is zeer tevre den met de uitslag der verkie zingen, aldus lieeft een lid van de Hofhouding te Genève ver klaard. Pirenne, de secretaris des Ko- nings, houdt de Koning voort durend telefonisch op de hoogte van de stand. De Koning bleef tot in de morgen op om de uit slagen af te wachten. PERSCOMMENTAREN. De verkiezingen zijn ook in ane Belgische bladen het on derwerp van veel commentaar. Zo schrijft „La Libre Belgique" de liberale achteruitgang toe aan de „steun die deze partij a. te lang aan de politiek der Mat- xisten heeft verleend, zowel op constitutioneel ais op philoso- phisch gebied". Na met nadruk te hebben ver klaard, dat de grote verliezen der communistische partij ver oorzaakt wordt door het feit. dat de Kominform al te openlijk de Sowj et-Russische voogdij over de verschillende commu nistische bewegingen van West- Europa heeft getoond, wijst het blad er op, dat door de socialis tische vooruitgang de kiezers in de twee voornaamste kampen zijn ondergebracht. In verband met de volstrekte meerderheid, waarvan de C.V.P. haast verzekerd is, zegt het blad: „Een grote toekomst, die tal van 'verantwoordelijkheden inhoudt, opent zich voor deze partij. Zij zal de grondwettelijk heid dienen te herstellen dooi de Koning snel op de troon te brengen. Ook in de overheids diensten en in de schatkist moet orde worden gebracht, moet de C.V.P. in staat gesteld worden te bewijzen, dat zij enkel het openbaar belang nastreeft en dat de nodige gematigdheid de krachtdadigheid niet uitsluit." „Le Peuple" schrijft: „In ge heel het land heeft de enige partij die duidelijk „neen" heeft durven zeggen, namelijk de So cialistische partij, vooruitgang geboekt. Te Brussel en in Wal lonië is die vooruitgang werke lijk indrukwekkend. De C.V.P. heeft de vruchten geplukt van haar samengaan met de Vlaam se concentratie, doch ten op zichte van de uitslagen van de volksraadpleging wijst de ver kiezing van 4 Juni op een sterke achteruitgang van de partij des Konings. De liberalen betalen het gelag van de verkiezingen, wat wellicht onrechtvaardig is, doch het kiezerscorps aanvaardt geen dubbelzinnige poities: de liberale partij heeft zich al te zeer tegemoetkomend getoond inzake het beginsel van cie volksraadpleging. De wijsten onder haar leiders hadden zich daarvan rekening gegeven, doch al te laat. Wat de communisten betreft, die zijn door het alge meen stemrecht teruggebracht op het juiste peil, waarop zij in het land werkelijk recht hebben: zij vormen nog slechts een machteloos groepje in dienst van het buitenland. „Met betrekking tot onze par tij kan worden gezegd, zo ver volgt het blad, dat na een ver kiezing, die haar beloning heeft gebracht voor haar krachtige President Truman heeft giste ren het wetsontwerp getekend, waarin 'n bedrag van 3.121.450.000 dollar wordt uitgetrokken voor vijf programma's van Ameri kaanse hulpverlening aan het buitenland. In het bedrag zijn de gelden voor het derde jaar van de Miarshall-hulp aan Europa en een fonds van 35 millioen dollar ter bestrijding van de eerste kos ten van de uitvoering van punt vier van Truman's programma voor het verlenen van technische hulp aan economisch onontwik kelde gebieden, inbegrepen. De President verklaarde dat het wetsontwerp, dat door hem op een plechtigheid in het Witte In het kader van de Europese gedachte heeft Radio-Bremen een Nederlandse week georgani seerd en heeft Zondag de Neder landse Minister-President, Dr. W. Drees, voor die zender een rede in de Duitse taal gehouden. Hij zette daarin de behoefte van Europa aan grotere eenheid uit een. Het gaat, zeide hij, om een samenwerking tussen volken, die nog weinige jaren geleden uiterst verbitterd tegenover el kander stonden. Europa zou ten onder gaan als het niet zijn kracht en zelfbewustzijn zou herwinnen. Met zijn zich steeds krachtig vernieuwende bescha ving kan E.uropa voor de. wereld van grote betekenis zijn. Europa kan zich onder de huidige we reldverhoudingen niet hand haven als het in zichzelf verdeeld is en ook niet onder een dicta tuur, welke de geestelijke vrij heid en het eigen nationale ka rakter der volken geweld aan doet. Er moet een Europa op gebouwd worden van vrije, maar nauw samenwerkende volken, een Europa, waarin de basis industrieën, de zeehavens, de be langrijke rivieren en kanalen, de spoorwegnetten, als één geheel worden gezien en waarin het ge makkelijker wordt arbeid en productiemiddelen daar in te zet ten, waar men er het meest be hoefte aan heeft. Helaas, ging Minister Drees verder kunnen wij voorlopig niet verwachten, dat dit voor ons gehele werelddeel mogelijk zal zijn. Het is echter reeds van Kuis werd gekend, een „aanzien lijke bijdrage is voor het in stand houden van vrede en vrijheid in dr. wereld". „Deze wet", aldus Truman, „is een nieuwe bijdrage aan een breed opgezette, typisch Amerikaanse onderneming, wel ke beoogt het ontstaan van een vrije en welvarende wereld te bevorderen". President Truman verklaarde vooral ingenomen te zijn met het uittrekken van 25 millioen dollar voor het verlenen van technische hulp aan economisch onontwik kelde gebieden. „Dit", zeide hij, „is een belangrijke maatregel ter versterking van de vrijheid, die ertoe zal bijdragen het commu nistische imperialisme te ver slaan". De President sprak de hoop uit dat het congres spoedig ziin goedkeuring zou hechten aan een aanvullend wetsontwerp, waarin de Amerikaanse regering wordt gemachtigd het particulie re kapitaal aan te moedigen tot beleggingen in de onontwikkelde gebieden. Voor het derde jaar van de Marshall-hulp aan Europa is een bedrag van 2850 millioen dollar uitgetrokken. 194 Millioen dollar is bestemd voor de „vrije volken van Korea, Zuid-Oost-Azië en het niet-communistische gedeel te van China", 27.250 000 dollar voor hulpverlening aan de Ara bische vluchtelingen uit Palesti na en vijftien milloen dollar voor het fonds der Verenigde Naties voor het welzijn van het kind. President Truman besloot met de woorden: „Het Europese her stelprogramma heeft in de eerste twee jaar grote vorderingen ge maakt. Ik vertrouw erop dat het derde jaar steeds toenemende samenwerking tussen de landen, die Marshall-hulp ontvangen, te zien zal geven, waardoor deze staten dichter bij de dag zullen worden gebracht, waarop zij haar eigen vermogen kunnen bijdra gen aan de economische ontwik keling van alle vrije landen". grote waarde wanneer allereerst West-Europa gezond, sterk en eendrachtig wordt en tot wel vaart komt. In Nederland is het bewustzijn levendig, dat in bei der belang een nauwe samen werking tussen West-Duitsland en Nederland geboden is. Minister Drees wees erop, dat de herinnering aan de oorlog en de bezetting diepe littekens bij de Nederlanders heeft achterge laten. Tenslotte sprak hij de hoop uit, dat een vrij en demo cratisch Duitsland zijn plaats zou verkrijgen in een in vrijheid samenwerkend Europa. Nederlandse ambassadeur in India toekomstige Hoge Commissaris te Djakarta Naar aanleiding van een be richt in een der dagbladen, dat als opvolger van Dr. H. M. llirschfeld tot Hoge Commissa ris van Nederland in Indonesië genoemd wordt de heer A. Th. Lamping, buitengewoon gevol machtigd ambassadeur in In dia, vernemen wij van bevoegde zijde dat ten aanzien van de op volging van Dr. Hirschfeld (die zich bereid heeft verklaard tot 1 Augustus zijn functie te blij ven vervullen), dat de bespre kingen nog gaande zijn. Wel kan worden medegedeeld, dat de heer Lamping binnenkort naar Nederland zal komen voor mondeling contact met de Ne derlandse regering. spelen zenuwen een grote rol. Een rustig examen doet U met Mjjnhardt Zenuwtabletten Hittegolf in Engeland Maandagmorgen was door sommige Londenaars de tocht van huis naar het werk vervan gen door een tocht van de ban ken in het park naar het werk, omdat zij de nacht in de open lucht hadden doorgebracht. De afgelopen nacht was de warmste van het jaar. Om 7 uur Maan dagmorgen was de temperatuur al 42 graden. In de badplaatsen in Engeland brachten duizenden de nacht op het strand door. verdediging van de rechten van de minderheid en van de eer bied van een door de Koning met voeten getreden grondwet, de C.V.P. geenszins mag ver wachten haar op sleeptouw te kunnen nemen". „Indien de Koning aanvaardt door een enkele partij op de troon te worden geroepen, dan zal het nieuwe parlement niet langer leven dan het vorige, zo besluit het socialistische or gaan". Onder de kop „het argument van de verloren stemmen heeft zich tegen de communistische partij gekeerd", verklaart „Le Drapeau Rouge", dat het 4e zware, doch verheven taak zal zijn van de communisten, in de eerste gelederen te strijden tegen het neo-fascisme, de ogen te openen van hun werkmakkers en met meer moed dan ooit de strijd te voe ren voor de vrede en voor de eenheid van alle werkers", want zo vervogt het blad, „weldra zal het voor velen duidelijk worden, dat de reactie aanstuurt op een politiek van onderwerping aan net Amerikaanse imperialisme, gepaard gaande met oorlogstoe bereidselen, hogere belastingen, ■loonsverlagingen, werkloosheid, sluiting van kolenmijnen en herbewapening van Duitsland". De Vlaamse C.V.P.-bladen zijn verheugd over de overwinning van hun partij. „De Standaard" constateert, dat de eendracht in Vlaanderen niet alles heeft gegeven, wat men er van kon verwachten. „Daarom mogen wij ons niet blind staren op het resultaat van 4 Juni. Laten wij intussen fier zijn: De C.V.P. is niet bezweken onder de aanvallen van haar drie an ti-Christelijke vijanden. Wij naderen de 50 pet. in het geheel van het iland. In Vlaanderen is onze meerderheid overweldi gend". Volgens „Het Handelsblad" iieeft de versterking van de Q.V.P. en van de B..S.P., ge paard gaande met de afstraffing van de liberalen en de commu nisten, het pdütiek bestel van Beigië eenvoudiger gemaakt. Voor „Vooruit" betekenen „deze verkiezingen een revan che van de volksraadpleging. De uitslagen van 4 Juni bewijzen dat, wat Vlaanderen betreft, het 72 t.h. van de ja-stemmen der Volksraadpleging het thans door de C.V.P. behaalde stem- mcntal aanzienlijk overtreft, al dus het blad. „Le Dernière Heure" schrijft: „Het blijkt dus, dat de Konings kwestie in Vlaanderen en in Wallonië op verschillende wijze invloed heeft doen gelden, dit overeenkomstig de uitslagen van de Volksraadpleging. De oppo sitie tussen deze beide streken in verband met de Konings kwestie begint voor de eenheid van het land een gevaarlijke wending te nemen. Te dien op zichte mag worden gezegd, dat de dag van 4 Juni, uit nationaal oogpunt beschouwd, onrustba rend is. Het blad legt als volgt de liberale achteruitgang uit: De kiezers werden door louter politieke en gevoelsfactoien, ontstaan door de Koningskwes tie, naar iinks en naar rechts medegesleurd. Anderzijds blijkt het, dat de liberale partij niet met voldoende vastberadenheid haar program voor belasting verlaging heeft doorgezet, ter-, wijl het in werkelijkheid de partij-intriges van de C.V.P. zijn die de plannen van de heer Lïe- baert vertraagd en tegenge werkt hebben, te dien opzichte, zo schrijft „Le Dernière Heure" tot besluit, zal de gelijktijdige winst van de socialisten en van de C.V.P. in de toestand geen gunstige wijziging brengen, doch wel het tegendeel". ACTETAS MET EINDEXAMEN WERK GESTOLEN. Van een fiets, die aan de Fran selaan stond, werd Zaterdagmid dag te Rotterdam een actetas ge stolen. Inhoud?.... eindexamen werk van een H.B.S., dat de eige naar van een fiets, een leraar, in de tas had. regels 60 cent; minimum pe£ imer of Aires niddags 2 uur. aren, die de ka- eld opnieuw 'oe- nerikaanse niet Europese. Het van de koude estie, of de vol- Atlantische Ge- delen en wegen om hun levens- economisch be- rtijlende ontwik- iek in harmonie gelukt, zal haar innerlijke ineen- bolsjewisme de eten laten. Sla- i, dan zal de op- ïieuwe boven- en maatschappij- g zijn. En deze jmmunisme niet ;zen hebben, ©m- r niveau van de nkkeling bereik- e Stalinistische lgens de natuur- ingswetten der ;r of later langs lose zal moeten ïflict, waarin op Oosten en het dig tegenover 'erliest daardoor :enis". n Servan-Schrei- ankrijk in brede ank. Men mag het weldra in e wereld in het alle discussies Paar bq g kustvaarder tol (Gr.) ernemen zal het tijdens het be ïgen op 21 Juni rlating bijwonen ;er kustvaartuig, de tewaterlating „Mascotte", die Vooruitgang" te ebouwd. )ngevallenwei •eedt in werking vulling der On- ïgevolge deze wet achtens de onge- oegekend naar verlies van ar- 1 van meer dan ■erhoogd met ten Deze verhoging voor ongevallen e-ongevallenwei, 1 hebben vóór 1 or de andere on- geldt als zodani- ari 1947. De ver en automatisch ilhelminafonds srinstituut van een defini- welke tussen de t Koningin Wil- Het Nederlands op het gebied strijding in Ne- ïreiding is, werd ïgeling getroffen tibare gcldinza- behoeve van de in Nederland, noudt in, dat el- iinzameling voor ding zoals lote- prijsvragen e.d. onder auspiciën :mde verenigin- enlijke rekening uitsluitend ge- der de benaming g". an het Komngin (Mr. Dr. A. A. e voorzitter ve is Kankerinst - I. Boerema) ho- j ook in de toe kende steun van mogen rekenen ischappelijke en e kankerbestrij- d. Hansweert Walsoorden 0.52 1.02 1.22 1.32 ZON- EN MAANSTANDEN Juni Opk. Ond. Opk. Ond. 10 4.20 20.58 1.51 15.50 11 4.20 20.59 2.02 17.02 12 4.20 20.59 2.14 18.15 13 4.20 21.— 2.30 19.30 14 4.19 21.01 2.52 20.41 siecnis emaigen, unuw nu mug Leopold en zijn party zjjn ver slagen. De C.V.P. had het recht een homogeen Katholieke rege ring samen te stellen, doch zfl heeft niet het recht de Konings kwestie op te lossen tegen de wil van de meerderheid der Belgen, die niet clericaal is. De arbeidersklasse is niet voor nemens haar eigen zienswijze op voorbehouden zal de ontscheping aldaar om 8 uur aanvangen. Mi litairen zowel als gezinsleden van militairen kunnen niet wor den afgehaald, maar worden door het bureau „Havenafvoer" van de dienst kwartiermeester- generaal met autobussen thuis gebracht, zo deelde men van de zijde van de K. R. L. mede. de plaats, waar zij toen een krot bezocht, ging Zij nu binnen in het nieuwe huisje van de familie Peters. De Koningin toonde grote belangstelling voor de noodwoningen, die in de nabij heid hiervan staan. Onder luide toejuichingen van de bevolking werd de tocht in de richting van Achterberg, een buurtschap van te brengen naar België. Wanneer deze taak eenmaal is vervuld, zal de Christelijke Volkspartij werkelijk de macht in handen hebben. Het Katholieke blad „Het Volk" schrijft: De C.V.P. zal niet alleen een groot aantal hervormingen te verwezenlijken hebben, zij zal teren doch geen algemene werk staking zullen uitlokken. Totaal uitgebrachte stemmen. Bij de algemene verkiezingen van 4 Juni in België hebben 416.176 van de 5.560.000 kiezers niet hun stem uitgebracht. Bo vendien waren er 276.469 blanco en ongeldige stemmen. van het super- Woensdagavonc iri de Noordzee is neergestort, heeft gisteren te Fakenham (in Norfolk) medegedeeld, dat een der boordkanonnen voor het on geluk in een der motoren heeft gevuurd, tijdens oefeningen., waartoe het bedienen van boord kanonnen behoorde. Het toestel vloog ongeveer 230 meter boven de zee.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1