BIM ►leeds UIT DE PROVINCIE li Wat bren*t de Radii? TERNEUZEN HOEK. MIDDELBURG. BRIEF VAN HET RODE KRUIS. GENERAAL COLLINS OVER ATOOMWAPENS OOSTBURG. VLISSINGEN. STAKING TE WENEN. OM DE STATUS VAN CYPRUS. DE IMPASSE IN DE V.N. Haringstekeltjes tussen Katwijk en Scheveningen e«w de verbergen POLITIE-CHEF IN MOEILIJKHEDEN. GEBOORTE IN ETAPPES. PESSIMISTISCHE STEM OVER ZUID OOST-AZIE Juni TERUGREKENDEN UIT INDONESIË. Met het Troepentransportschip „Hellenic Prince," dat vermoe delijk 17 Juni te Amsterdam zal aankomen, keren de volgende mi litairen uit Zeeuws-Vlaanderen uit Indonesië terug: R. J. Scheele te Axel; R. D. de Schepper te Koewacht en E. J. Geers en Ch. H. Lauret beiden uit Terneuzen. Met het Troepentransportschip „General A. W. Greely," dat ver moedelijk 19 Juni te Rotterdam aankomt, keren in Zeeuws-Vlaan deren terug: P. A. Tazelaar te Hoek en R. A. P. Sebek te Hulst. Met de heer Sebek keren terug zijn echtgenote M. Sebekde Meurichy en hun 2 kinderen. DE SCHEEPVAARTROUTE ANTWERPEN—DORDT. Door het steeds ondieper wor den van het z.g. nieuwe vaarwa ter, de korte verbinding tussen Slaak en Krammer, 2 Zeeuwse vaarwaters op de route Antwer pen—Dordt, heeft het loodswe zen zich genoodzaakt gezien, de nachtverlichting van deze vaar waters te veranderen. In het nieuwe vaarwater worden drie lichtboeien verwijderd. Vijf ande re lichtboeien zullen worden aan gebracht, om de Krammerplaat heen, langs de bocht van St. Ja cob. Dit is de oude route, die ook vroeger zo was afgebakend doch in de dertiger jaren werd de kor tere verbinding via het z.g. nieu we vaarwater tot officieel vaar water verheven. Een nieuw bewijs, dat de eb- en vloedstromingen aan de zand banken in Zeeland, telkens ver andering aanbrengen. De „Emka" gelicht. In de nacht van Vrijdag op Za terdag werden te ongeveer 1 uur de werkzaamheden voor het ber gen van het Woensdagnamiddag in de Middenhaven gezonken Franse motorschip „Emka" door de drijvende bokken „Condor" en „Arend" van Van der Tak's Ber- gings Maatschappij voortgezet en te half zes Zaterdagochtend hadden zij hun prooi op de slik- tong van de Middenhaven keu rig gedeponeerd. Een half uur later lagen de „Condor" en de „Arend" weer in de Middenhaven .gemeerd. Geslaagd. Bij de dezer dagen te Middel burg gehouden examens voor onderwijzer slaagde o.m. onze dorpsgenoot de heer P. Meeusen. Verkiezing Gedeputeerde Staten. Dinsdag 4 Juli a.s. komen de nieuwe Provinciale Staten van Zeeland voor het eerst bijeen voor onderzoek der geloofsbrie ven. De volgende dag, op Woens- Aan 64 Regeringen. Paul Ruegger, voorzitter van het Rode Kruis heeft Zondag te Mexico verklaard, dat het Rode Kruis aan de Regeringen van 64 landen waaronder de Verenig de Staten en de U.S.S.R. een brief heeft gezonden, waarin het volstrekte verbod van het ge bruik de atoombom bij een mo gelijk conflict wordt geëist. Rüg ger zei tegenover de pers, dat de atoombom zowel de burgers als de militairen doodt en dat het Rode Kruis practisch machteloos staat tegenover de vernietigende uitwerking. „Daarom", zo zeide hij, „zal het internationale Rode Kruis onverpoosd blijven strijden voor de uitschakeling van een dergelijk wapen in toekomstige oorlogen". Het Amerikaanse leger maakt plannen voor de vervaardiging van atoomwapens, die door ar tillerie kunnen worden afge vuurd en door geleide projectie len kunnen worden vervoerd, al dus heeft generaal Collins, chef staf, Zondag in een radio-inter view verklaard. Door dergelijke wapens, die 't leger ter ondersteuning van zijn operaties zou kunnen gebruiken, zou „een bijzondere nauwkeurig heid, welke het tactische gebruik van de atoombom mogelijk zal maken", worden verkregen, een veel grotere nauwkeurigheid dan mogelijk is met atoombommen, die uit vliegtuigen worden ge worpen. Generaal Collins zei voorts, dat het leger ook „aanzienlijk succes" had geboekt bij de ont wikkeling van speciale tankuit rusting. dag 5 Juli, wordt de vergadering om 10 uur voortgezet ter verkie zing van de leden van Gedepu teerde Staten. Kunstmest in beslag genomen. De douane te Aardenburg heeft dezer dagen na samenwer king met de C.C.D. bij een land bouwer te Eede meer dan 5000 kg kalkammonsalpeter en bijna 1000 kg chilisalpeter in beslag genomen. Bij een tweede land bouwer viel nog eens 5000 kg in handen van de douanen. De tota le waarde der verbeurde kunst meststoffen overschrijdt de 2000,ver. De twee landbouw bedrijven bevinden zich dicht bij de Belgische grens, zodat het vermoeden gewettigd is, dat hier de hand is gelegd op een smok- keiaffaire, die al langer aan de gang was, daar de kunstmest- prijzen in België belangrijk ho ger zijn dan in ons land. Drijvende mijn gesignaleerd. Zaterdagavond is ter hoogte van het roeiershoofd te Vlissin- gen in de monding van de Wes- terschelde een drijvende mijn ge signaleerd. Het oorlogstuig dreef in de richting van de Wielingen, naar zee toe dus. Alle maatrege len zijn genomen om de mijn on schadelijk te maken. In ruim gestort. Bij het lossen van betonblokken bestemd voor het herstel van de kademuren alhier, is de 53-jarige De Buck in een vijf meter diep ruim op de betonblokken geval len. Tijdens zijn vervoer naar het Ziekenhuis is het slachtoffer overleden. Zaterdag hebben ongeveer 800 ouden van dagen en gepension- neerden een zitstaking gehouden op de tramrails in een van We- nens drukste straten. Zij eisten een minimum pen sioen van 350 Schillingen per maand. De politie overreedde de oudjes om zich te verwijderen. In Londen werd Zaterdag een bericht van radio-Athene opge vangen, waarin wordt medege deeld, dat de Griekse premier, generaal Nicola Piastiras, de in woners van Cyprus een dubbele, namelijk de Griekse en de Britse nationaliteit, wenst te geven. Volgens te Athene verschijnen de dagbladen heeft generaal Pia stiras nog dire voorstellen voor de Britse regering in petto, om het vraagstuk-Cyprus op te los sen, namelijk: 1. Het instellen van een parle ment voor het eiland Cyprus, dat afgevaardigden zou zenden naar de Griekse volksvertegenwoor diging. De parlementsleden van Cyprus zouden dezelfde parle mentaire status hebben als de Griekse leden der volksvertegen woordiging. 2. Een Griekse gouverneur-ge neraal voor Cyprus, die met het gehele bestuur zou worden be last. 3. Groot-Brittannië zou militai re bases op Cyprus mogen be houden. De Atheense dagbladen melden nog dat minister-president Pia stiras voornemens is het vraag stuk-Cyprus door rechtstreekse onderhandelingen met de Britse regering en zonder de Verenigde Naties hierin te kennen, tot op lossing te brengen. Ernest Gross, plaatsvervan gend Amerikaans afgevaardigde bij de V.N., heeft Maandag te Atlantic City verklaard, dat zijn regering niet bereid is met de Sowjet-Unie in de V.N. te onder handelen, vóórdat de Sowjet-ver- tegenwoordigers een eind hebben gemaakt aan hun boycot van de bijeenkomsten der V.N. Die van Katwijk nemen het niet dat die van Scheveningen de ha ringrace gewonnen hebben. En de Scheveningse vissers zijn een beetje nijdig op de Katwijkers, omdat die aan hun eer trachten te plukken. „Zoek het maar uit" zeggen die van Vlaardingen. „Wij zijn ook binnen met de nieuwe". Wat er aan de hand is? Een meningsverschil over tactiek en paardekrachten. De „Karei Door man" heeft, naar te Katwijk be weerd wordt, met eigen vangst gejaagd. De „Prinses Marijke" 3ch. 9 heeft zelf niet gevist, doch der gewoonte getrouw de vang sten van anderen aan boord ge nomen. „Da's niet in orde" zeg gen die van Katwijk, maar in Scheveningen haalt men zijn schouders op. Dat wordt, althans bij de rederij J. van der Toorn in Scheveningen normaal ge acht. Jagen is een eeuwenoude tradi tie. De „Marijke" had ditmaal geen netten aan boord en heeft dus ook niet gevist. Maar de af spraak was, dat de rederij J. J. van der Toorn negen schepen uit zou sturen en aan dat getal is vastgehouden. Dat kan wel, zeggen de Kat wijkers, maar de „Marijke", hoe wel als haringschip Ingeschreven, is ook voor de trawl geschikt. „De Kaerel Deurman zeker niet, niet dhan?" informeren deSche- veningers in hun zangerige dia lect; en gelijk hebben ze. Blijft dus, dat de „Marijke" als eerste met gejaagde haring aan de af slag was om een uur of twaalf Vrijdagmiddag en dat de eigen gevangen gejaagde haring van de „Karei Doorman" Zaterdag middag om vier in Katwijk werd verkocht en een stevige prijs op leverde. Misschien is cr nog iets, dat bij het ontstaan dezer haringstekel tjes tussen Katwijk en Scheve ningen een rol heeft gespeeld. De „Marijke" heeft een zes cy linder Dieselmotor met 430 paar dekrachten en de „Doorman" 'n vier cylinder dito met dik 280 paardekracht. Beide Werkspoor- motoren. Gouverneur van Suriname naar NEDERLAND, voor dringende besprekingen De Gouverneur van Suriname, Mr. J. Klaassesz, heeft aan de staten medegedeeld, dat hij he den naar Nederland vliegt voor dringende besprekingen in 's lands belang. Hij keert op 23 Juni terug. Tij dens zijn afwezigheid is Mr. M. de Niet waarnemend Gouver neur. i n 8 „Natuurlijk heb ik mijn snelste schip meegestuurd" zegt de heer J. van der Toorn. „Wij jagen al tijd en hebben dan om de twee dagen verse Hollandse nieuwe aan de wal. Dat doen we de eer ste maanden doorlopend, omdat de nieuwe, vette vis van lang liggen niet beter wordt. Nee, de beweringen uit Katwijk zijn „een vondstje, omdat wij dit jaar het eerst waren." O 3 5 passagierschepen voor Turkse regering De industriële Handels-Com binatie te Den Ilaag heeft op dracht ontvangen van de Turk se Regering voor de bouw van 5 dubbelschroef motor-passa- giersboten. De schepen zullen worden ingericht voor het ver voer van 300 personen. Van deze opdracht zal de „Gusto"-werf te Schiedam er 3 en L. Smit en Zn te Kinderdijk 2 bouwen. 54 Het kan gemakkelijk gebeu ren dat een reiziger in sprook jeslanden in een uil of een pin- guin, een adelaar of een was beer wordt veranderd. Om die verandering dan naderhand weer ongedaan te maken is een uiterst moeilijk werk, zelfs al heeft men een toverboek. De geleerden zijn het allemaal hier over eens. Basli werd als eer ste in de tovercirkel gezet, strikt volgens de aanwijzingen van het boek. Toen las Bim, die buiten de cirkel zat, met helde re stem de formule voor om al les weer ongedaan te maken: „Dier eng edaante bevalt ons niet Pinguin wardt Basli voor iemand het ziet". Deze laatste woorden waren nog niet koud of üe pinguin begon vliegensvlug te verande ren in de dikke figuur die altijd kenmerkend is geweest voor de grote speurder. Na Basli kwam Bim aan de beurt. Juist toen de toverspreuk was voorgelezen, hoorden onze vrienden een zon derling geruis van vleugels in de lucht, alsof een enorm in sect naderde. „Daar is Nor- gius" riep Bim. „Goed dat de luchtschipper nog zolang ade laar is gebleven" riep Basli! „Opstijgen, jongens, anders is het te laat!" „Namaak-gangstergevechi" ie New York Zestien jonge negers .in New York hadden twee wedijverende benden gevormd. De rivaliteit ging zo ver, dat besloten werd deze op de wijze der „grote gang sters" uit te vechten. Daarom voorzagen de negers zich van ge- improviseerde geweren, die hoofdzakelijk bestaan uit loden buizen en de naam „zip guns" dragen. Hiermede begon Dinsdag 'n gevecht in „Brooklyn Street',' een der straten van New York. Duizenden omstanders, die juist waren teruggekeerd van een pa rade ter ere van „Memorial Day", namen haastig de wijk. Een politieagent greep in. Hij trok zijn revolver en dreigde „met scherp" te zullen schieten, indien de „strijd" niet onmiddel lijk werd beëindigd. Dit hielp. De strijders maakten zich uit de voe ten, behalve de twee, die zich het dichtst in de nabijheid van de ge wapende macht bevonden en die werden ingerekend. De balans van de strijd: „een gangster in spé" gewond. Geen van de omstanders bekwam let sel. argumenten zijn om het aantal deelstaten, dat erkend werd in de voorlopige federale grond wet, te verminderen", aldus 'net blad in een hoofdartikel. „Voor de drastische aard van de ver anderingen, die thans bestu deerd worden echter, en de me thoden van de sterke arm, die thans gebruikt worden om de weg daartoe te bereiden, kan niet gemakkelijk een veront schuldiging worden gevonden. De Indonesische leiders zullen ongetwijfeld hun eigen onaf hankelijke weg volgen. Toch zouden zij kunnen luisteren naar het vriendschappelijke advies Van Nehroe, die thans op weg naar Indonesië is. Hij kan hen mededelen, hoe India eni ge van de moeilijkheden over won, waartegenover de Indone siërs evenals alle Naties gesteld moeten zijn, als zij de drempel der vrijheid overgaan: als goede vriend van het Indonesische na tionalisme zal iedere raad, die hij geeft van gewicht zijn. De zaken in Indonesië zijn zeker zeèr verkeerd gegaan, als leider van het Kabinet van Sjahrir buiten het politieke le ven blijft, omdat politieke en constitutionele excapades ener gie verbruiken, die gericht zou moeten worden op de dringen de taken van economisch en so ciaal herstel" aldus de blad. De „Times" over Indonesië De „Times" van Zaterdag le vert critiek op het plan om „de Indonesische Archipel met haar vele culturen en rassen om te zetten in een unitaristische staat onder beheer van Java". „Er zullen misschien geldige f230.000.000 nieuw geld Vorige week kwam de R.I.S.- Senaat in besloten zitting bij een ter behandeling van het entwerp-noodwet betreffende de uitgifte van nieuw geld in cou pures van 5 en 10 ter waar de van f 230.000.000. De nieuwe biljetten dragen een afbeelding van President Sukarno. De staking in de Belgische textielindustrie Verwacht wordt dat de sta king in de Belgische textielindu strie in de loop van deze week zal eindigen. Vrijdag heeft de Minister van Arbeid Behogne besprekingen gevoerd met de afgevaardigden der drie Vak bonden en de vertegenwoordi gers der textielfabrikanten. De heer Behogne heeft een ar- bitragevoorstel ingediend, dat beide partijen thans bestude ren. Morgen zullen de besprekin gen worden hervat. Ook de arbeiders in de Mechelse textielindustrie heb ben zich intussen bij de staking aangesloten. Hun aantal be draagt 800 waarvan de helft vrouwen. Te Ieperen hebben een 300-tal arbeiders eveneens het werk neergelegd. De staking heeft een kalm verloop en nergens doen zich incidenten voor. Acheson over Zuid-Oost- Azië De Amerikaanse Minister van Buitenl. Zaken, Dean Ache son, heeft voor commissies van het congres bij een beroep om steun voor de vootzetting van militaire hulp aan deelnemers van het Noord-Atlantisch Ver drag en voor steun aan andere gebieden te verzoeken o.m. ge zegd: „In Zuid-Oost-Azië, dat reeds door acties van communistische guerilla's verscheurd is, vormt communistisch China een be dreiging voor het volk van Indo-China, Thailand, Birma, Malakka en de pas gevestigde V.S.I. In dit gebied van Azië in 't bijzonder trachten de vol ken nieuwe en betere Rege ringsvormen tot stand te bren gen, (die aan hun verlangens tot werkelijke vrijheid en blij vende veiligheid kunnen vol doen. Wij proberen, en wij worden in hoge mate aange moedigd door de blijken van de zelfde bedoelingen, die tot he den door Europese mogendhe den gegeven werden, te verze keren, dat het schema van ont wikkeling er een van gestadige evolutie is, die is aangepast aan de behoeften en capaciteiten van de volken. Het is natuur lijk voor deze ontwikkeling noodzakelijk, dat de orde ge handhaafd wordt en dat met verzet doelmatig wordt afgere kend. De toekomstige loop der gebeurtenissen in Z. O.-Azië xs van groot belang voor de veilig heid van dé Ver. Staten. Onze politiek is en moet er op gericht zijn, alles te doen wat in onze macht is om verdere uit breiding van het communisme te voorkomen. Een bedreiging voor de wereldvrede waar dan ook is een bedreiging voor onze veiligheid". José Cottoni, hoofd van de po litie in de Franse bezettingszone van Duitsland, vertoefde met verlof te Parijs. Toen hij voor 'n café een glas bier dronk, zette een aantrekkelijke jonge vrouw, die een grote witte poedel in de armen had, zich naast hem neer en „lonkte hem vriendelijk toe", zoals de politie-chef later mede deelde. Cottoni beviel dit niet. Hij riep een kellner en vertelde hem dat het publiek, dat dit café bezocht, hem niet aan stond. De kellner ging dat aan de eigenaar van het café vertellen, waarop laatstgenoemde zijn op wachting bij Cottoni maakte en hem mededeelde dat, indien zijn gelegenheid hem niet beviel, hij maar zo spoedig mogelijk op moest stappen. Cottoni protesteerde, waarop de café-eigenaar hem met ge oefende hand bij de kraag greep, om hem er uit te zetten. De poli tie-chef nam dit niet en begon te vechten. „Toen kozen", zoals hij later mededeelde, „allen die in het café aanwezig waren, partij voor eigenaar, jonge vrouw en witte poedel en keerden zich te gen hem, de politie-chef". Temidden van de algemene wanorde, die daarop ontstond, liet de eigenaar een agent van politie halen. Deze kwam en maakte aanstalten om de geha vende Cottoni in te rekenen. De ze legitimeerde zich evenwel, waarop de politie-man schielijk van gedachten veranderde en al le aanwezigen in het café begon te arresteren. Cottoni diende een aanklacht in tegen de café-eige naar, de jonge vrouw met de niet meer smetteloos witte poedel in begrepen. Toen eindelijk iedereen het to neel van de strijd had verlaten, bemerkte de politie-chef uit de Franse zone dat zijn handkoffer, waarin zich, behalve kledings stukken, ook geheime politie-do- cumenten bevonden, was ont vreemd. Zaterdag begaf Cottoni zich opnieuw ten burele, waar hij een tweede aanklacht indiende, thans tegen „een of meer onbekende personen", wegens diefstal. Een Tsjechoslowaakse kwam tien maanden geleden uit Tsje- cho-Slowakije in de Verenigde Staten, waar zij zich bij haar te Gary, in de staat Indiana, wo nende man voegde, die zij in geen tien jaar had gezien. De vrouw verwachtte een blij de gebeurtenis; een dokter had zij in het geheel niet geraad pleegd. Toen zij zich met haar vijftienjarige dochter alleen thuis bevond, begonnen de ba rensweeën. Ook nu besloot zij geen dokter te halen. Zij schonk, slechts bijgestaan door haar vijf tienjarige dochter, het leven aan een dochtertje. Daarop stond zij op en begon het middagmaal voor haar man, een bakker, die voor de nazi's uit Tsjecho-Slowa- kije was gevlucht te bereiden. Enige- tijd later kreeg zij be zoek van buren, die vonden dat zij bleek zag. Toen haar man thuis kwam, werd besloten een dokter te roepen. Deze kwam en liet de vrouw met spoed naar het ziekenhuis brengen, waar zij het leven schonk aan een tweede kind, een zoon. De moeder en de beide kinderen maken het goed. William Clayton, voormalig Amerikaans vice-minister van Buitenlandse Zaken, heeft tegen over journalisten verklaard, dat Zuid-Oost-Azië, Indo China inbe grepen, „over twee a drie jaar volledig door de Sowjets zal wor den beheerst". Volgens hem zal het uiterst moeilijk" zijn te be- lettten dat Japan dezelfde weg opgaat, zulks i.v.m. de Japanse handelsbelangen in China. DINSDAG 6 JUNI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; ,7-45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.30 Waterstanden; 9.35 Lichtbaken; 10.00 Voor de kinderen; 10.15 Gram.; 10.40 Schoolradio; 11.00 Voor de vrouw; 11-30 Philh. ork.; 11.50 Causerie; 12.00 Angelus; 12.03 Politie-kapel; 12.30 Mede delingen; 12.33 Lichte muziek; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Lunchconcert; 14.00 Viool en piano; 14.30 Gram.; 15.00 Schoolradio; 15-30 Gram.; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 Voor de kinderen; 17.45 Amusementsorkest; 18.20 Sport- praatje; 18.30 Radio Volksuniver siteit; 19.00 Nieuws; 19.15 Actu aliteiten; 19.25 Causerie; 19.40 Gram.; 19.45 Voor jonge midden standers; 20.00 Nieuws; 20-05 De gewone man zegt er 't zijne van; 20.12 Haarlemse orkestver.; 21.35 Kamerorkest; 21.55 „Kampvuren langs de evenaar"; 22.10 Piano voordracht; 22.40 Causerie; 23.00 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gram-; 7.50 Dagopening; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.55 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 10.00 Morgen wijding; 1.15 Populair concert; 10.50 Voor de kinderen; 11.00 Sopraan en piano; 11-30 Voor de zieken; 12.00 Zuid-Amerikaans orkest; 12.30 Mededelingen; 12.33 Voor het platteland; 12.40 Piano spel; 13.00 Nieuws; 13.15 FinanT cieel weekoverz.; 13.25 Accor deonorkest; 14.00 Voor de vrouw; 14.30 Gram.; 16.30 Voor de jeugd; 17-30 Gram.; 17.45 Regeringsuit- zendnig; 18.00 Nieuws; 18.15 Pia nospel; 18.30 Voor de strijdkrach ten; 19.00 Causerie; 19.20 Gram.,; 19.30 Toneelbeschouwing; 19.45 Gram.; 19.55 „Paris vous parlé"; 20.00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 20-15 Gram.; 21.00 Hoorspel; 21.20 Populair concert; 22.00 Buitenl. overzicht; 22.15 Kamerkoor; 22.45 Reportage; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram 12.30 Weerberichten; 12.32 Popu lair concert; 13-00 Nieuws; 13.15 Gram.; 15.30 Kamermuziek; 16.00 Pianoconcert; 16.15 Gram;. 17.00 Nieuws; 17.15 Gram.; 17.55 Finan ciële kroniek; 18.00 Zang en pia no; 18.25 Boekbespreknig; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 19.50 Voordracht: 20.00 Hoorspel; 21.00 Gram.; 21.15 Omroeporkest; 21.45 Actualitei ten; 22.00 Nieuws; 22.15 Populair concert; 22.45 Gram-; 23.00 Nws; 23.05 Gram. regels 60 cent; minimum pe£ imer of Aires niddags 2 uur. aren, die de ka- eld opnieuw be- nerikaanse niet Europese. Het van de koude estie, of de vol- Atlantische Ge- delen en wegen om hun levens- economisch be- rtijlende ontwik- iek in harmonie gelukt, zal haar innerlijke ineen- bolsjewisme de eten laten. Sla- i, dan zal de op- tieuwe boven- en maatschappij- g zijn. En deze «nmunisme niet izen hebben, em- r niveau van de dkkeling berelk- e Stalinistische lgens de natuur- ingswetten der ?r of later langs lose zal moeten iflict, waarin op Oosten en het dig tegenover 'erliest daardoor tenis". n Servan-Schrei- ankrijk in brede ank. Men mag het weldra in e wereld in het alle discussies Paar bq g kustvaarder ioI (Gr,) ernemen zal het tijdens het be ïgen op 21 Juni dating bijwonen ;er kustvaartuig, de tewaterlating „Mascotte", die Vooruitgang" te ebouwd. )ngevallenwei •eedt in werking vulling der On- ïgevolge deze wet achtens de onge- oegekend naar verlies van ar- i van meer dan •erhoogd met ten Deze verhoging voor ongevallen •e-ongevallenwei, l hebben vóór 1 or de andere on- geldt als zodani- ari 1947. De ver- ;n automatisch ilhelminafonds arinstituut van een defini- welke tussen de t Koningin Wil- Het Nederlands op het gebied striding in Ne- ïreiding is, werd ïgeling getroffen nbare gcldinza- bchoeve van de C in Nederland, houdt in, dat el- linzameling voor ding zoals lote- prijsvragen e.d. onder auspiciën ;mde verenigin- ïnlijke rekening uitsluitend ge- der de benaming g". an het Koningin (Mr. Dr. A. A. j voorzitter ve is Kankerinst - I. Boerema) ho- j ook in de toe kende steun van mogen rekenen ischappelijke en e kankerbestrij- d. Walsoorden 1.02 1.32 ZON- EN MAANSTANDEN Opk. Ond. Opk. Ond. 19 4.20 20.58 1.51 15.50 11 4.20 20.59 2.02 17.02 12 4.20 20.59 2.14 18.15 13 4.20 21.— 2.30 19.30 14 4.19 21.01 2.52 20.41 Leopold en zijn party zjjn ver slagen. De C.V.P. had het recht een homogeen Katholieke rege ring samen te stellen, doch zjj heeft niet het recht de Konings kwestie op te lossen tegen de wil van de meerderheid der Belgen, die niet clericaal ls. De arbeidersklasse is niet voor nemens haar eigen zienswijze op voorbehouden zal ae oniscnepmg aldaar om 8 uur aanvangen. Mi litairen zowel als gezinsleden van militairen kunnen niet wor den afgehaald, maar worden door het bureau „Havenafvoer" van de dienst kwartiermeester- generaal rnet autobussen thuis gebracht, zo deelde men van de zijde van de K. R. L. mede. UU piddia, waai <i\| twen mut i bezocht, ging Zij nu binnen in het nieuwe huisje van de familie Peters. De Koningin toonde grote belangstelling voor de noodwoningen, die in de nabij heid hiervan staan. Onder luide toejuichingen van de bevolking werd de tocht in de richting van Achterberg, een buurtschap van deze taak eenmaal is vervuld, zal de Christelijke Volkspartij werkelijk de macht in handen hebben. Het Katholieke 'blad „Het Volk" schrijft: De C.V.P. zal niet alleen een groot aantal hervormingen te verwezenlijken hebben, zij zal teren staking zullen ui Totaal uitgebrachte stemmen. Bij de algemene verkiezingen van 4 Juni in België hebben 416.176 van de 5.560.000 kiezers niet hun stem uitgebracht. Bo vendien waren er 276.469 blanco en ongeldige stemmen. Juk mei nse Superior) van het super- W oensdagavonc - WW - *TWi v^zee is neergestort, heeft gisteren te Fakenham (in Norfolk) medegedeeld, dat een der boordkanonnen voor het on geluk in een der motoren heeft gevuurd, tijdens oefeningen, waartoe het bedienen van boord kanonnen behoorde. Het toestel vloog ongeveer 230 meter boven de zee.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3