DE BENELUX Het gezamenlijk communiqué inzake het plan-Schuman De Belgische verkiezingen ;feeJs 25 Nederlanders uit de handen van guerilla's bevrijd Minister Mansholt over de huidige landbouwpolitiek Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Temeuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2078 Gironummer 38150. Abonnementsprijs f 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. MAANDAG 5 JUNI 1950. 6e Jaargang No. 1440. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs: per mm 10 cl; minimum per ad i rertentie f 1JC Rubriek Kleine Advertenties: I regels 60 ct.; iedere regel msw 12 ct. Vermelding onder nummer Ba re au van dit Blad 15 cent mssc. Inzending advertenties tol dM namiddags 2 uur. Het volgende communiqué is Zaterdag gepubliceerd: „De Regeringen van Frankrijk, Duitsland, België, Italië, Luxemburg en Nederland besloten een gemeenschappe lijke actie te voeren voor vrede, Europese solidariteit en economische en sociale vooruitgang, stellen zich als on middellijk doel voor ogen het samensmelten van de steenkool- en staalproducties en de instelling van een nieuwe hoge autoriteit, waarvan de besluiten bindend zul len zijn voor bovengenoemde landen en de landen, die hiermee zullen instemmen. De onderhandelingen op grond van het Franse voorstel van 9 Mei j.l. zullen geopend worden op een spoedig door de Franse Regering vast te stellen datum ten einde te komen tot het samenstellen van een verdrag, dat ter ratificatie zal worden voorgelegd aan de parlementen". Te Utrecht is Vrijdag een algemene deeln^mersverga- dering gehouden van de Stichting voor Nederlandse Handel en Industrie. Als gast was de Minister van Land bouw, de heer S. L. Mansholt aanwezig, die een uiteen zetting gaf over een aantal landbouwvraagstukken, die ook van belang zijn voor de handel en de industrie. Winst voor de C. V. P. en de Socialisten Absolute meerderheid voor de C. V. P. EEN ABSOLUTE MEER DERHEID DER C.V. P.? Economische unie toch op 1 Juli*? WEERSVERWACHTING. Paar bij 3 kustvaarder ol (Gr.) Ingevallenwei Ihelminaiomh rinsiituuf r". luk mei ise Superior! rrank erin* oij Abonnement: Temeuzen Naar aanleiding van het zo even gegeven communniqué in zake 't plan-Schuman verklaarde een woordvoerder van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken nog, dat de Nederlandse Regering reeds enige dagen geleden aan de Franse regering heeft medege deeld, dat zij het initiatief van minister Schuman toejuicht en gaarne wenst deel te nemen aan de besprekingen over dit plan. Zoals in het gemeenschappelijk communiqué tot uiting is ge bracht is de Nederlandse Rege ring evenmin als de andere rege ringen dit zijn, bij voorbaat ge bonden aan de uitvoering van dit plan, zoals het thans ter tafel ligt. Het plan immers geeft nog slechts algemene lijnen aan en het is nog niet voldoend ver uit gewerkt om de economische con sequenties op dit ogenblik geheel te overzien. Het ligt in de be doeling dat vertegenwoordigers van de Nederlandse ministeries van Economische Zaken en Bui tenlandse Zaken worden aange wezen voor deelneming aan de besprekingen, welke naar alle waarschijnlijkheid omstreeks 15 Juni te Parijs zullen aanvangen. Le Nederlandse Regering hoopt ten zeerste dat een Brits voorstel, dat Zaterdagmorgen, los van het door de zes andere landen uitge geven gemeenschappelijk com muniqué, werd verwacht, tot een bevredigende algemene oplossing zal leiden. Engels communiqué over het plan-Schuman. De Engelse regering heeft een communiqué gepubliceerd over 't plan-Schuman. De regering ver klaart hierin, dat zij het onmoge lijk acht de aan het Franse voor stel ten grondslag liggende begin selen van te voren te aanvaarden, doch dat zij deze ook niet van te voren wil verwerpen. Indien de Franse regering be reid is een nieuwe poging tot overleg te overwegen en een bij eenkomst der ministers te beleg gen om tot overeenstemming te kommen over de procedure voor het openen der onderhandelingen zal Engeland gaarne hieraan deelnemen, van welk standpunt Engeland de Franse regering op de hoogte heeft gesteld, aldus het communiqué. De Engelse regering spreekt in dit communiqué de oprechte hoop uit, dat de internationale bespre kingen over dit plan zullen leiden tot een nieuw tijdperk in de Frans-Duitse betrekkingen met gunstige gevolgen voor West- Europa als geheel. Zij heeft een sterk verlangen een helpende, opbouwende en prachtische bij drage te leveren in de hoop, dat een gedetailleerd plan tot stand zal komen, waarbij Engeland zich kan aansluiten. „Een onaangename toestand zou intreden, indien Engeland, na zich aan bepaalde beginselen te hebben gebonden zonder te we ten, hoe deze in de practijk zul len werken, zich op grond van de besprekingen gedwongen zou zien zich aan de uitvoering van het plan te onttrekken", aldus het communiqué. Dientengevolge acht de regering het tot h^r leedwezen met het oog op haar verantwoordelijkheid tegenover parlement en volk onmogelijk zich aan te sluiten bij de bespre kingen op de door de Franse re gering gestelde voorwaarden. Commentaar op het commu niqué over het plan-Schuman. Een woordvoerder der Franse regering sprak na de publicatie van het communiqué over het plan-Schuman van „een histori sche dag voor Europa". Voor het eerst in de geschiedenis zijn 6 onafhankelijke landen overeen- Alle zendelingen, missionarissen en zendingsonder wijzers uit West-Toradjaland zijn dezer dagen met hun gezinsleden te Makassar aangekomen. Na door onge regelde benden in het gebied van Mamasa gevangen te zijn genomen, is de groep bestaande uit ongeveer 25 Nederlanders, van wie enkele lange tijd in dit gebied werkzaam zijn geweest, door de Apris bevrijd en naar Makassar gebracht. De onderafdeling Mamasa Is een centrum van grote guerilla- activiteit en vele van de gueril la's zijn afkomstig van Borneo. In de hoofdplaats Mamasa eisten de benden enige tijd ge leden de wapens van de po litie op, waarbij een schietpar tij ontstond en enkele gewon den vielen. Voorts eisten zij de overdracht van het bestuur. De zendelingen en missionarissen werden 10 Mei gevangen geno men. Zij werden zgn. tegen de bevolking in bescherming geno men. Ook de gezinnen van de ze personen moelsten hum lot dolen. De gehele groep werd naar het hoofdkwarter van de gueril la's overgebracht, waar zij naar de Pastorie overgebracht en onder bewaking gesteld. Na vier hachelijke dagen te hebben doorgebracht, werden zij per truck via Iolewali naar Tinam bung getransporteerd. Geen der gevangenen werd geslagen en zij konden het voedsel van de guerilla's delen. Op 21 Mei werd de guerillaver- 'oiijfplaats te Tinambung aan gevallen en de bende vluchttte met achterlating van de gevan genen. Het bleek, dat de troe pen die Tinambung aanvielen, tot de Apris behoorden. De ge vangenen werden bevrijd en naar Parepare gebracht. Over de behandelng bij de Apris spraken zij met lof. Door het K.N.I.L., onder toezicht van de Apris werden de ex-gevangenen naar Makassar gebracht, waar zij bij particulieren onderdak vondien. In Mamasa vielen de guerilla's eveneens Indonesiërs aan. Deze werden wel geslagen en mis handeld. Een Pendita (geeste lijke) werd door de guerilla's doodgeschoten. Uit het verhoor van gevangen genomen guerilla's bleek, dat zij plannen hadden de Nederlanders te vermoorden, hetgeen door de Apris werd voorkomen gekomen een deel van hun natio nale souvereiniteit elkaar ter be schikking te stellen. Waarnemers achtten het niet verbazingwek kend dat in Engeland nog enige aarzeling heerst. De landen op het vasteland waren door de tij dens de bezetting opgedane er varingen in groter mate voorbe reid op de noodzakelijkheid van een werkelijke eenheid, aldus deze woordvoerder. Franse hoge functionarissen zijn er van overtuigd, dat Enge land zich te zijner tijd bij dit ondernemen zal aansluiten. Parijs optimistisch. In officiële Franse kringen is men optimistisch gestemd met betrekking tot de komende zes- landen-besprekingen over het plan-Schuman te Parijs en over de vooruitzichten om nu daad werkelijk met de bouw van een verenigd Europa te kunnen be ginnen. Het Britse besluit, om nog niet aan deze besprekingen deel te nemen, wordt in de Fran se hoofdstad niet tragisch opge nomen. De Britse Reegering zal, zoals gemeld, via een speciaal in gestelde verbindingscommissie van»het verloop der besprekin gen op de hoogte worden gehou den. Het blijft de wens van Frank rijk dat Groot-Brittannië zo spoe dig mogelijk aan de besprekin gen zal deelnemen, hetzij daarin meer rechtstreeks zal worden be trokken. Daar de voornaamste doeleinden van het plan-Schu man, buiten de bevordering van de eenwording van Europa, zijn: volledige werkgelegenheid, gro tere uitvoer en een verhoging van de levensstandaard welke doelen eveneens door de Britse Regering worden nagestreefd, is men optimistisch gestemd over de mogelijkheid van een of ande re vorm van Britse deelneming. Het begin der onderhandelingen over het plan-Schuman. Reuters correspondent te Pa rijs meent te mogen aannemen, dat de Franse Regering 20 Juni als de begindatum voor de on derhandelingen over het plan- Schuman heeft gekozen. Critiek van Britse Conserva tieven. In conservatieve kringen wordt vernomen dat de volgelin gen van Winston Churchill na de hervatting van de parlementaire werkzaamheden zo spoedig mo gelijk een debat zullen eisen over de redenen, waarom Groot-Brit tannië niet aan de besprekingen over het plan-Schuman deel neemt. De meeste conservatieve parlementsleden verklaren, dat het „allertreurigst" is, dat men geen formule heeft gevonden, die Groot-Brittannië in staat stelt aan de onderhandelingen deel te nemen. Een conservatieve persoonlijk heid verklaarde hieromtrent: „Het is uiterst gevaarlijk koud water te storten op een plan, dat de geestdrift opwekt van de Westelijke naties, door de schijn te wekken zich terzijde te houden en door niet aan de uitvoerige bestudering ervan deel te ne- 'men". Deze conservatieve persoon lijkheid voegde hieraan toe, dat de afwezigheid van Groot-Brit tannië bij de onderhandelingen het prestige en de invloed van dit land in Europa zal verzwak ken. Verschillende leden van de parlementaire oppositie geven nochtans toe dat het plan-Schu man punten bevat, welke Groot- Brittannië niet kan aanvaarden, zonder hieromtrent nader te zijn ingelicht, zo o.m. betreffende de aard van het voorgestelde hoge gezag. Het is de taak van handel en industrie om te zorgen, dat de landbouwproducten in de keuken van de consument komen, en daarom is er geen tegenstelling tussen deze groepen, zo ving de minister aan. Over één ding zul len we het allen eens zijn: sto ringen in de afzet moeten voor komen worden. Er heerst vrees voor verstoring van het evenwicht tussen pro ductie en afzet. Wij moeten een landbouw heb ben, die technisch zó hoog staat, dat tegen lage prijs geleverd kan worden. Voorts moet gestreefd worden naar bestaanszekerheid in de landbouw, zonder welke een technisch hoogstaande landbouw onmogelijk is. "Wij staan voor de noodzakelijkheid, dat de land bouw een grote bijdrage moet leveren in het sluitend maken van onze betalingsbalans. Er is nog geen werkloosheid, aldus de minister. De 80.000 werklozen wilde hij beschouwen als de normale doorstroming op de arbeidsmarkt. Niettegenstaan de de verhouding tussen in- en uitvoer meer normaal wordt en het tekort op de betalingsbalans vermindert, bedroeg dit tekort in 1949 toch nog 1-4 milliard gulden. Dit betekent, dat we nog niet in staat zijn onze consumptie uit eigen productie te betalen. Dit tekort moet verdwijnen. Na 1952 zullen we het zonder Marshall hulp moeten doen en dit noemde spreker het centrale punt onzer economie. Van de drie middelen: minder consumeren, minder in vesteren en méér produceren, zei- de spreker, dat het eerste niet door de vakverenigingen zal wor den geaccepteerd. Voorts zullen de investeringen eerder hoger dan lager moeten worden. Het meer produceren stelt ons door een bevolkings aanwas van 150.000 personen per jaar voor grote problemen. Elk jaar moeten 40.000 nieuwe arbei ders in de industrie worden op genomen. In de landbouw gaat dat niet meer. De opbrengst per hectare cul tuurgrond is in Nederland de hoogste ter wereld. Om het hui dige levensniveau te handhaven, zal het nodig zijn de productie- bouw uit te breiden en door ver groting van de veestapel de melkproductie van vijf op zes milliard liter per jaar op te voe ren. De veevoerimport zal be perkt moeten worden. Getracht zal worden de bestaanszekerheid in de landbouw veilig te stellen door een zo goed mogelijk be heersen van de prijsstabiliteit daarbij rekennig houdend met de wereldmarkt. Deze vertoont een dalende tendens, hetwelk de overheid grote zorg geeft. Een gelukkige omstandigheid is, dat Nederland de laagste kostprijs heeft. Deze ligt 20 °/o beneden de West-Europese prijs en zelfs nog beneden de prijzen van Dene marken, onze grootste concur rent. Toch baart de ontwikke ling in West-Europa wel enige zorg. We ontmoeten op onze weg landen met een protectionistische landbouwpolitiek, die maatrege len nemen om de invoer aan ban den te leggen. Daartegen moet ten sterkste worden geprotes teerd. Wij moeten de kans hebben onze agrarische producten te plaatsen op de vrije markt. Een Europese economische unie kan alleen komen bij innige samen werking, vooral op agrarisch ge bied, aldus minister Mansholt. DINSDAG 6 JUNI. Breskens 6.21 6.43 Temeuzen 6.56 7.18 Hansweert 7.36 7.58 Walsoorden 7.46 8.08 Voor de derde keer in één jaar is de Belgische bevolking gister opnieuw ter stembus getogen. De vier partijen hadden zich bij hun programma kennelijk gecon centreerd op de laatste minuien vóór de opening der stembu- reaux zodat de kiezers door een zee van papier naar hun hokjes moesten waden. Vooral in de ochtenduren was de drukte zeer groot, aangezien een ieder zo snel mogelijk de stad uit wilde om buiten te kunnen genieten van het prachtige weer. Velen waren zelfs in kampeer - kleding op de stembureaux ver schenen om geen tijd te verlie zen. Koningin Elisabeth bracht reeds om half negen haar stem uit bij het Kasteel te Laken. De verkiezingen verliepen overal in de grootste kalmte en orde. Tussen 5 uur en 7 uur kunnen de eerste officieuze eindresulta ten Worden verwacht. Deze offi cieuze eindresultaten worden be kend gemaakt door het ministe rie van Binnenlandse Zaken, dat zich daarbij baseert op de eerste telling der stembureaux. De of ficiële uitslag, die in het alge meen nauwelijks afwijkt van de officieuze wordt eerst in de mid dag- en avonduren van heden verwacht. Charles Pholien, de Katholieke Vice-Voorzitter van de Senaat, verklaarde Zondagavond, dat een absolute meerderheid van de C. V. P. reeds een vaststaand feit was. Regeringsfunctionarissen wa ren echter van mening, dat het nog veel te vroeg was om te weten of de, Katholieken een ab solute meerderheid hadden ge kregen of niet. Bij het binnenkomen der uit slagen schatten competente Re geringsfunctionarissen de Katho lieke vooruitgang op 2% tot 3 percent, vergeleken met hetzelf de stadium van de telling bij de verkiezingen van verleden jaar. Volgens deze zelfde bronnen schenen de Socialisten 5 tot 8 percent vooruit te zijn gegaan. De Katholieke oud-Minister Struye sprak Zondagavond op de bijeenkomst der C. V. P.-politici met nadruk over „de nederlaag, die de communisten bij de ver kiezingen van Zondag hebben ge leden." „België," zo zeide hij, „is het eerste land,dat de Communisten uitstoot." Volgens Struye is de absolute meerderjieid der C. V. P. verze kerd. „Hoe klein deze meerder heid ook is," zo verklaarde hij, de Koning zal naar België terug keren en niet als de Vorst van een partij, doch als de Vorst van al degenen, die bij de volksraad pleging „ja" hebben gestemd." De Secretaris van de Brusselse Federatie der Socialistische Par tij, Legrand, verklaarde Zondag avond, dat de resultaten, die tot op dat ogenblik bekend waren, op een winst der Socialisten van 10 tot 15 percent wezen. „Hoewel de C. V. P. een grote vooruitgang heeft geboekt, ver geleken met de verkiezingen van 1949," zo zeide hij, „wijst niets er op, dat zij de absolute meer derheid zullen krijgen." Een andere Katholieke leider, Albert de Vleeshouwer, verklaar de er zeker van te zijn dat de C. V. P. de absolute meerderheid zal behalen. „De Koning zal de eerste Juli terug rijn," zo voegde hij hieraan toe. De uitslagen der verkiezingen kwamen in de loop van deze nacht zeer langzaam binnen en er was hedennacht om 3 uur nog absoluut niets met zekerheid over het eindresultaat te zeggen. Op het Ministerie van Binnen landse Zaken waren toen nog slechts binnen de definitieve re sultaten voor Turnhout en Iepe ren bekend. Deze hebben betrek king op 740.000 stemmen op een totaal van 5.650.000 kiezers. De verdeling van deze 740.000 stemmen is als volgt: C. V. P. 412.461; Socialisten 205.153; Li beralen 76.898; Communisten 25.008; LiberaalSocialistische Kartel (in de provincies Limburg Luxemburg 20.683. Deze cijfers moeten evenwel met een zekere reserve geïnter preteerd worden, aangezien de 740.000 stemmen in hoofdzaak afkomstig zijn uit de Katholieke Vlaamse provincies. Volgens de resultaten van de verkiezingen van de Provinciale Raden zullen de Socialisten in de provincie Namen 25 zetels in de Raad bezetten (winst 5)de Communisten 0 zetels (verlies 5)de C. V. P. 30 zetels (winst 3) en de Liberalen 5 (verlies 4), De uitslagen voor de Provin ciale Raad van de provincie Lim burg luidt als volgt: C. V. P. 51 zetels (winst3)So cialisten 5 zetels (verlies 1); Li beralen 4 zetels (verlies 2). De eerste officieuze schatting van de zetelverdeling toont, dat de Katholieken hun positie in de provincies Luxemburg en Luik hebben gehandhaafd. De Socia listen handhaafden zich in Lu xemburg, doch wonnen in Luik 6 zetels. De uitslag voor de Provinciale Raad in de provincie West-Vlaan deren luidt als volgt: Socialisten 21 zetels (winst 4)-; Communisten 0 zetelsC. V. P. 55 (winst 1); Liberalen 4 (verlies 5). Men zie eventuële „Laatste Be richten" op Pagina 3. Voor het Departement Zuid-Limburg der Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Handel heeft Professor F. Baudhuin van de Leuvense Universiteit en bekend Belgisch economisch des kundige gesproken over „De Benelux op economisch gebied". Hij verklaarde naar hij zeide op gezag van welingelich te bronnen te Brussel dat de economische Benelux-Unie op 1 Juli 1950 zal ingaan. Dit in te genspraak met recente bewerin gen, dat deze datum van in gang zou worden uitgesteld. Prof. Baudhuin maakte hierbij het voorbehoud, dat eventuële politieke moeilijkheden in Bel gië wegens de Koningskwestie roet in het Benelux-eten zou den gooien. Spr. acht het een aanvaard baar standpunt dat Nederland de lonen aan die van België aan past, hetgeen dan loonsverhoging voor ons land betreft. Tegenover het bezwaar van sommigen, dat dit weer prijs stijgingen ten gevolge zou heb ben, stelde Prof. Baudhuin het feit, dat men in Nederland zal moet streven naar productie verhoging. Op. vele gebieden is de ar- beidsproductie in België hoger. Prof. Baudhuin acht het voorts niet noodzakelijk, dat het in Benelux-verband tot een volledige prijzen.nivellering komt. In de Belgisch-Luxem burgse Unie zijn prijzen-ver- schillen aangehouden zonder dat dit bezwaren oplevert. Ten slotte was Prof. Baudhuin van mening, dat een gelijkheid van munteenheid niet noodza kelijk is, als tenminste de diver se muntsoorten onderling ge makkelijk inwisselbaar zijn. medegedeeld door het K.NJM.L te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot -avond. Warm weer. Zonnig en warm met een klei ne kans op onweer. Over hek al gemeen weinig wind. /.ON- RN MAANSTANDEN Juni Opk. Ond. Opk. Ond. 5 4.23 20.54 0.54 9.35 6 4.22 20.55 1.10 10.57 -egels 60 cent; minimum pe£ imer of Aires niddags 2 uur. aren, die de ka- ïld opnieuw be- nerikaanse niet Europese. Het van de koude ïstie, of de vol- Atlantische Ge- delen en wegen om hun levens- economisch be- •tijlende ontwik- iek in harmonie gelukt, zal haar innerlijke ineen- bolsjewisme de eten laten. Sla- dan zal de op- ieuwe boven- en. maatschappij- l zijn. En deze >mmunisme niet zen hebben, om- r niveau van de 'ikkeling bereik- e Stalinistische Igens de natuur- ingswetten der :r of later langs ïose zal moeten ïflict, waarin op Oosten en het dig tegenover erliest daardoor :enis". n Servan-Schrei- inkrijk in brede ank. Men mag het weldra in e wereld in het alle discussies ;rnemen zal het tijdens het be igen op 21 Juni lating bijwonen er kustvaartuig, de tewaterlating „Mascotte", die Vooruitgang" te ;bouwd. sedt in werking vulling der On gevolge deze wet ichtens de onge- legekend naar verlies van ar- van meer dan erhoogd met ten Deze verhoging voor ongevallen ^-ongevallenwet, hebben vóór 1 >r de andere on- eldt als zodani- tri 1947. De ver- Ti automatisch van een defini- velke tussen de Koningin Wil- Het Nederlands op het gebied strijding in Ne- reiding is, werd geling getroffen ibare gcldinza- tchoeve van de in Nederland. oudt in, dat el- inzameling voor ling zoals lote- prijsvragen e.d. ander auspiciën tnde verenigin- nlijke rekening uitsluitend ge ler de benaming m het Koningin (Mr. Dr- A. A. voorzitter van S Kankerinst - Boerema) ho- ook in de tor ende steun van mogen rekenen schappelijke en s kankerbestrij- l. Walsoorden 1.02 1.32 ZON- RN MAANSTANDEN Juni Opk. Ond. Opk. Ond. 10 4.20 20.58 1.51 15.50 11 4.20 20.59 2.02 17.02 12 4.20 20.59 2.14 18.15 13 4.20 21.— 2.30 19.30 14 4.19 21.01 2.52 20.41 Leopold en zijn partij zjp) ver slagen. De C.V.P. had het recht een homogeen Katholieke rege ring samen te stellen, doch zij heeft niet het recht de Konings kwestie op te lossen tegen de wil van de meerderheid der Belgen, die niet clericaal is. De arbeidersklasse is niet voor nemens haar eigen zienswijze op vcorbenouden zaï ae ontscneping aldaar om 8 uur aanvangen. Mi litairen zowel als gezinsleden van militairen kunnen niet wor den afgehaald, maar worden door het bureau „Havenafvoer" van de dienst kwartiermeester- generaal met autobussen thuis gebracht, zo deelde men van de zijde van de K. R. L. mede. UC ^/lauujf flUCU MJ CC/V-11 S-vli «ivc I bezocht, ging Zij nu binnen in het nieuwe huisje van de familie Peters. De Koningin toonde grote belangstelling voor de noodwoningen, die in de nabij heid hiervan staan. Onder luide toejuichingen van de bevolking werd de tocht in de richting van Achterberg, een buurtschap van deze taak eenmaal is vervuld, zal de Christelijke Volkspartij werkelijk de macht in handen hebben. Het Katholieke blad „Het Volk" schrijft: De C.V.P. zal niet alleen een groot aantal hervormingen te verwezenlijken hebben, zij zal staking zullenuftlok'ken. Totaal uitgebrachte stemmen. Bij de algemene verkiezingen van 4 Juni in België hebben 416.176 van de 5.560.000 kiezers niet hun stem uitgebracht. Bo vendien waren er 276.469 blanco en ongeldige stemmen. van het super- Woensdagavonc «or is neergestort, heeft gisteren te Fakenham (in Norfolk) medegedeeld, dat een der boordkanonnen voor het on geluk in een der motoren heeft gevuurd, tijdens oefeningen, waartoe het bedienen van boord kanonnen behoorde. Het toestel vloog ongeveer 230 meter boven de zee.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1