Twee Firefly's in zee gestart linklijk ente Het Koninklijk bezoek aan Drente Felle aanval op Trygve Lie Overdracht van twee Amer. Fregatten aan Nederland De kosten van de Ronde Tafelconferentie WEERSVERWACHTING. Koninklijk Paar en ontvangst op Je burgemeester d het dochtertje loemen aan. De an de bevolking Jat alle mensen i en Prins de Drentse olking erge rloren ring rug frankering bij Abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur L van de Sande. Redactle-adrea: Noordstraat 55-57 - Temeuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs f 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. DE VRIJ VRIJDAG 2 JUNI 1950. 6e Jaargang No. 1438. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs: per mm 10 et; minimum per advertentie IM Rubriek Kleine Advertenties: C regels 60 ct.; iedere regel msst 12 ct. Vermelding onder nummer Ba- reau van dit Blad 15 cent me«r. Inzending advertenties tot dM namiddags 2 uur. Gisteren zijn in het kader van het Noord-Atlantisch verdrag de eerste twee Amerikaanse oorlogsschepen op de Marinewerf te Boston aan Nederland overgedragen. Het zijn de fregatten „Rine- hart" en „Burrows", die bestemd zijn voor escortedienst en voor de strijd tegen onderzeeboten. De schepen zullen in het vervolg de namen „Van Amstel" en „De Bitter" dragen. tegen een aanval, zou dit mate riaal met vastbeslotenheid wor den gebruikt. In deze vredenlie- De Nederlandse ambassadeur, Dr. E. N. van Kleffens, sprak bij deze gelegenheid een korte rede uit: „Het schenkt mij grote voldoe ning in de gelegenheid te zijn, de Nederlandse dank uit te spre ken voor de hulp, die de Ver. Staten ons op zulk een edelmoe dige wijze verlenen. Wij zien ons geplaatst voor de geweldige taak, onze militaire strijdkrachten weer op te bou wen. In verhouding tot wat no dig is, zijn onze hulpbronnen on toereikend en daarom is hulp on ontbeerlijk en van onschatbare waarde. Deze schepen zijn vredeswa-_ pens, gemaakt om agressie te voorkomen. Maar indien het in weerwil van onze hoop en on ze gebeden ooit nodig zou zijn ze te gebruiken als verdediging Prinses Wilhelmina toont belangstelling voor Pottenbakkerskunst Donderdagmiddag heeft H. K. H. Prinses Wilhelmina te Apeldoorn een bezoek gebracht aan de op de Markt gevestigde potterie „Den Weber". De Prin ses toonde veel belangstelling, zowel voor de vervaardiging als voor de voortbrengselen van deze pottenbakkerskunst en kocht enkele stukken aan. Tevens bezichtigde H. K. H. de werkstukken van enkele an dore Apeldoornse kunstenaars, welke in hetzelfde perceel zijn tentoongesteld. Na afloop van dit bezoek woonde Prinses Wilhelmina in het Centraal Theater een voor stelling bij, waarin twee Poly goon-reportages, t.w. van de reis van Z. K. H. Prins Bern- hard aan Zuid-Amerika en het Koninklijk bezoek aan Parijs, werden vertoond. bekende kapiteins ter zee uit de zeventiende eeuw. Van Amstel onderscheidde zich als vlagoffi cier van admiraal de Ruijtci. De Bitter verdedigde als comman deur met succes een groot con- vooi tegen een Brits eskader. Spreker besloot in het Engels: „Admiraal Berkey, ik heb de eer u mede te delen, dat de „Van Amstel" en de „De Bitter" thans in dienst gesteld zijn bij de Ko ninklijke Nederlandse 'vloot". vende geest aanvaarden wjj deze schepen en andere uitrusting met dank". Kapitein ter zee Jhr- H. A. van Foreest, de Nederlandse marine attaché, nam namens de Neder landse regering de schepen in ontvangst. Hij herinnerde er aan, dat de nieuwe namen, die de schepen ontvangen, de namen zijn vau Emigranten naar Zuid-Afrika Met de „Johan van Oldcii- barnevelt" van de Mij „Neder land", die door de Regering voox dit doel is gecharterd, vei*- trekken op 7 Juni ruim 400 emigranten naar Zuid-Afrika. Onder nen bevinden zich on geveer 200 Duitsers, die zich ïn hei voormalige Duits West- Afrika zullen vestigen. Zij gaan t Walvisbaai van boora. De overige emigranten zijn Nedei- landers, hoofdzakelijk werk zaam in de metaalvakken, dn. zich in Zuid-Afrika een nieu we toekomst willen opbouwen. De Holland-Afrika lijn treedt in deze voor de Regering op als agente en verzorgt de reis. De „Johan van Oldenfear nevelt" vaart van Zuid-Afrika door naar Indonesië om daar repa triërende Nlederlantise militai ren op te nemen. Het ligt in de bedoeling dat het schip, na deze reis nog een emigrantenreis zal maken en wel voor het vervoer van Ne derlanders naar Australië. Marshall over de Amerikaanse hulp aan Europa George Marshall, de ontwer per van het Europees herstel program, heeft te Denver ver klaard, dat de Ver. Staten in de zomer van 1953 het programma moeten hebben afgewerkt. „Wij kunnen niet eeuwig door gaan met het aderlaten van de Amerikaanse economie", aldus Marshall. Hij verklaarde, dat het plan alle verwachtingen had overtroffen. Gistermiddag zijn ter hoogte van de vuurtoren Scheveningen twee „Fireflies" van de Marine Lucht- vaartdients in zee gevallen. Het ongeluk gebeurde toen vier „Fireflies" van de M.L.D. in formatie boven de zee ter hoogte van Scheveningen oefe ningen hielden. Twee der vliegtuigen hebben elkaar ver moedelijk geraakt. Eén ervan viel terstond naar beneden en geraakte vlak boven het water oppervlak in brand. Het toe- De kosten van de Ronde Ta fel Conferentie, die geraamd werden op 2.517.000, zijn thans als volgt gespecificeerd Reiskosten 1.035.000 Vei/blijf kosten f 902.000 Uitrustingskosten 120.000 Representatiekosten 55.000 Kosten van het secretariaat f 225.000 Kosten vergaderzalen 35.000 Publiciteit, inclusief petcentrum f 63.500 Telegram- en telefoonkosten 56.000 Onvoorzien f 25.000 Voor uitgaven in verband met de Souvereiniteitsoverdracht is een bedrag van 10.000 vereist, zijnde 7000 voor de kosten van het verblijf van de Indonesische gedelegeerden hier te lande en 3000 voor representatiekosten. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot hedenavond. Droog en zonnig weer. Droog en zonnig weer, "maar in het Zuiden van het land af en toe overdrijvende wolken banken. Iets hogere temperatu ren. Matige, nu en dan vrij krachtige wind uit Oostelijke richtingen. HOOGWATER. ZATERDAG 3 JUNI. De millioenen-stad Djakarta Geteld naar de verstrekte distributiekaartien, heeft Dja karta 2.800.000 inwoners. De stad heeft 30.000 motorvoertui gen, waarvan 10.000 behorende aan het K.N.l.L. en de K. L. Sowjet-nota's aan Engeland en de V. S. Volgens een bericht van het Russische persbureau Tass, heeft de Sovvjet-Unie opnieuw aan En geland en de Ver. Staten voor gesteld Keizer Hirohito en vier Japanse generaal voor een in ternationaal gerechtshof te da gen. De Sowjet-Russische zaakge lastigden te Washington en de Londen hebben Dinsdag op in structie van Moskou de desbe treffende nota's aan de Ameri kaanse en Btitse Regeringen overhandigd. Ontplofte de „Privateer" voor fiij in zee viel Deskundigen, van de Ameri kaanse Marine zijn, na een on derzoek van gevonden wrak stukken van het vermiste „Fri- vateer"-vliegtuig, tot de conclu sie gekomen, dat het toestel waat-van wordt aangenomen dat het „op 8 April j.l. door Sowjet- Russische gevechtsvliegtuigen omlaag is geschoten", tot ont ploffing is gekomen, vóór het in zee stortte. De overstromingen in Canada Het bedrag van de schade, ver oorzaakt door de overstromin gen van de „Rode Rivier" in het stadsgebied van Winnipeg wordt op 17 millioen doilar geschat. Het waterpeil is thans meer dan anderhalve meter gezakt, zodat talrijke personen hun wo ningen weer kunnen betrekken. Volgens de gemeentelijke autoriteiten is reeds een som van 2.500.000 dollar ingezameld, om de getroffenen in de provin cie Manitoba te helpen. stel kwam bij de Scheveningse havenhoofden in het water. Het andere vliegtuig verloor een stuk van zijn staart. Ooggetuigen zagen dat de p„- loot tot tweemaal toe zijn ma chine recht wist te krijgen. Men verwachtte dat hij uit het toe stel zou springen, maar zulks gebeurde niet. Ook dit vliegtuig verdween en kele honderden meters uit de kust in zee. De toestellen waren aanvan kelijk met zijn vieren aan het vliegen te splitsten zich in groe pen van twee om aanvallen op elkaar te doen. Toen deze aan vallen waren afgelopen gaf de leider der formatie door met zijn vliegtuig te „waggelen' de anderen het teken om weer aan te sluiten en gevieren de vlucht te vervolgen. De laatste twee toestellen vlogen naar de leider en diens metgezel en tijdens de ze fase is het ongeluk gebeurd. Geheel Drenthe leefde de laatste dagen in afwachting van het bezoek van H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Bernhard- Meppel, de eerste plaats die het Koninklijk Paar zou bezoeken, was fraai versierd. Erepoorten waren opge richt en van de huizen langs dc route die het Konink lijk Paar op zijn weg door de stad zou volgen, wap perde het rood-wit-blauw en het oranje. In het kader van de sportuitwisseling vertoeft thans een groep van veertig Engelsen uit Horsham, Sussex, in de stad. Zij waren verheugd het bezoek van het Koninklijk Paar te kunnen meemaken. Het betreft hier vermoedelijk de K.84 en K 80 van het eerste squadron, dat onder leiding staat van luitenant ter zee 2e klasse H. de Wit. De K 84 en K 80 werden ge vlogen door één piloot. Naar alle waarschijnlijkheid zijn bei de piloten om het leven geko men. Het reddingswerk werd ver richt door boten van de vrijwil lige reddingsbrigade, de politie, alsmede door de reddingboot „Arthur" en enige loggers. Bo ven de plaats van het onge-uk cirkelden enige „Fireflies". Tankje gevonden- De bemanning van de bagger- boot „Banka" heeft een van een der vliegtuigen afkomstige klei ne tank binnengebracht. Men maakt zich thans gereed om op de plaatsen van het ongeluk 'n (boei te leggen. De Scheveningse logger Sch. 63 was het eerst op de plaatsen van het ongeluk. De 4 „Fireflies" waren om 14.49 uur van het vliegkamp Valkenburg vertrokken. Ze had den de opdracht gedurende.45 minuten jagerpatrouille te vlie gen. De leider van de formatie heeft van hetgeen er achter zijn rug is gebeuïd, niets gemerkt. Hij heeft, enkele ogenblikken nadat de twee laatste vliegtui gen bij zijn toestel hadden moe ten zijn, omgekeken en toen diep beneden zich een rode vuurbal gezien. DE SLACHTOFFERS. Met de K-80 is omgekomen de korporaal-vlieger J. H. Verveer uit Utrecht. Hij werd 22 Mei 1927 in Semarang geboren. Met de K-84 kwam om de kor poraal-vlieger J. van Kleef uit Zuid-Scharwoude. Beiden waren ongehuwd. Breskens Temeuzen Hansweert Walsoorden v.m. 3.34 4.09 4.49 4.59 n.m. 3.58 4.33 5.13 5.23 ZON- EN MAAN STANDEN Juni Opk. Ond. Opk. Ond. 2 4.25 20.50 23.56 5.23 3 4.25 20.52 6.42 4 4.24 20.53 0.31 8.09 Dr. T. Tsjiang, leider vim de Chinese nationalistische delega tie bij de V N. heeft, een ver bitterde aanval gedaan op dc politiek van de secretaris-gene raal der V. N-, Trygve Lie, ta.v, China. Hij deelde de Journalis ten mede dat hij „tot het bittere einde zou strijden' om de Chine se communisten buiten de V. N. te houden. „Ik ben van mening", aldus Dr. Tsjiang, „dat de secretaris generaal der Ver. Naties de wer kelijkheid ten offer brengt aan de schijn. Indien de Chinese communisten in de organisatie der V. N. worden toegelaten, betekent dit dat van de resul taten der Sowjet-Russische aan val in China een afgerond ge heel wordt gemaakt. De Verenigde Naties zuUen de zaak van (de vrede een slechte dienst bewijzen, indien zij de wereld voorgaan op de weg van het voeren ener berustingpoli- tiek jegens de aanvaller. De politiek van Trygve Lie leidt er toe, dat het Chinese volk tot een eeuwigdurende slavernij wordt veroordeeld en dat is niet wat de Chinezen van de secre taris-generaal der Vefr. Naties verwachten". Vliegramp in Brazilë Een Braziliaans passagier vliegtuig met 9 passagiers en 4 bemannigsleden aan boord bij Itacare ten Zuiden van de Bra ziliaanse staat Bahia neerge stort. Er zouden 11 personen om het levert zijn gekomen. Twee personen werden zwaar gewond. Aanvankelijk was gemeld, dat het vliegtuig in de mist tegen een klein toeristenvliegtuig was gebotst, maar de 2 overleven den verklaarden, dat het toe stel neerstortte, nadat een van de motoren was geëxploideerd. Deelnemers aan de Pinksterdemonstratie gemolesteerd Dertig leden van de „Vrije Duitse Jeugd", die van de Pink- sterbüeenkomst in Berlijn in Helmstedt arriveerden, werden van hun blauwe hemden ont daan, waarna de hemden plech tig werden verbrand. De jongelieden bevonden zien in een vrachtauto, welke door ongeveer 100 anti-communisti sche Duitsers uit de Oostelijke zone, -die op weg waren naar verwanten in Welst-Duitsland, werd aangehouden. Het uit trekken van de hemden en de verbranding ervan geschiedde op het gebied van de Britse zone. Later werd een' groep van 300 deelnemers aan de Pinksterde monstratie, die des nachts ille gaal de Britse zone te voet wa ren binnengekomen, door hon derden inwoners van Helmstedt nagejouwd en uitgescholden voor verraders. De politie werd versterkt om de led'en van de groep te dwingen zich bij de grensbeambten te melden. Zij hadden dit eerst geweigerd. Dinsdagavond maakten anti communisten zich meester van het vaandel en verscheidene blauwe hemden van een der eerste groepen van terugkeren de Pimksterdemonstranten, on geveer 70 in getal. Er werden beledigende (opmerkingen ge maakt. Tot een handgemeen kwam het echter niet. Na aankomst van H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Bern hard in Meppel werd een bezoek gebracht aan de N.V. Kon. Phar- maceutisehe fabrieken v/h Broca des - Stheeman en Pharmacia. De hoofddirecteur, de heer Noor- duyn, heeft aan Hare Majesteit een hoeveelheid van de prepara ten van deze fabriek aangebo den. Hij heeft dit gedaan met de volgende woorden: „Gezien het gelukkige feit, dat Hare Majesteit de Bescherm vrouwe is van de Vereniging voor de behartiging van de be langen van Nederlandse longlij ders te Davos, hebben wij ge meend Uwe Majesteit een hoe veelheid para-amino-salicyl-zuur, welhaast een wondermiddel bij de tuberculosebestrijding, aan te bieden, opdat aan het sanatorium te Davos dit onontbeerlijke ge neesmiddel zonder uitgave van Zwitserse franken ter beschik king kan worden gesteld. Wij zullen gaarne vernemen in welke vorm, in poedervorm, in tablet ten of granulaat, de directeur geneesheer te Davos deze be scheiden zending van 25 kilo gram, nodig voor de behandeling van tien patiënten gedurende drie maanden met twaalf gram per dag, wenst te ontvangen. Wij vleien ons met de hoop, dat Uwe Majesteit deze beschei den attentie moge aanvaarden»" (25 kg van dit geeesmiddel ver tegenwoordigen een waarde van 2500 gulden). Ook enkele andere preparaten trokken de belangstelling. De Prins vroeg naar het preparaat 333, dat gunstig werkt bij op komende verkoudheid en waar van hij meteen een aantal doos jes aan zijn secretaris overhan digde. ENORME BELANGSTELLING Voor het eerst sedert Haar re gering bracht H. M. Koningin Ju liana een bezoek aan Drenthe. Het laatste officiële bezoek, dat een Vorstin aan de stad Meppel bracht, was in Augustus 1913. Evenals toen was ook nu de be Oud-Terneuzenaar hoofd directeur. Het bezoek aan de Kon. Phar- maceutische fabrieken duurde een uur. De president-commissaris Mr. N. E, Rost Onnes en de hoofddirectie, de heren J. W. Noorduyn en J. A. Klaassen, en de leider van het verkoopkantoor Meppel, de heer C. Sardeman, werden aan de Koningin voor gesteld. Als bijzonderheid kon men de Vorstin een oorkonde en feto's laten zien, die ter gelegen heid van het bezoek van Konin gin Wilhelmina aan deze fabrie ken in 1913 waren gemaakt. Na de thee begon de tocht door de versierde straten van Mep pel. Aan de grens van de ge meente nam de burgemeester van H- M. de Koningin en Prins Eernhard afscheid. Als aanden ken kreeg H. M. een handgewe- ven Staphorster kleed en een „bissekist", gevuld met zes soor ten drop voor de Prinsesjes en aangeboden door de Brocafarm- fabrieken. In Kloosterveen maakte de burgemeester van Assen, de heer H- J. de Dreu, zijn opwachting. Bij de aankomst in Assen reed ae stoet door een erehaag van padvinders en padvindsters. Enige meisjes van de Viool- groep van het Nederlandse Pad- virvdstersgilde boden zelf ge maakte geschenken voor de Prir> sfcsjes aan. De padvinders schonken de Prins een lange houten pijp. Koningin Juliana draagt in p advinderskringen de naam van Movavedo" (moeder van veie dochters). Voor het Provinciehuis vorm de een compagnie van 100 man van het vierde Infanteriedepot de erewacht. Aan de ingang werden H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Eernhard ontvangen door het oudste lid van Gedeputeerde Sta ten. De Koningin was gekleed in een blauwgrijze robe, waarop zy Stakingen te Londen Donderdag zijn te Londen eni ge officieuze stakingen uitge broken van ongeveer 1000 ar beiders. Meer dan 250 lossers staken uit protest tegen 't ont slag van 91 collega's. Ongevee>' 500 bouwarbeiders die betrokken zijn bij de werk zaamheden aan 't gebouw voor het Britse festival aan de .Theems, hebben het werk neer gelegd uit verzet tegen de te werkstelling van niet bij de vak bond aangesloten arbeiders. Meer dan 250 voerlieden en bewakfers bij een spoorwegde pot zijn in staking gegaan uit protest tegen de promotie van een van hun voormannen. 85 Electriciëns zetten hun een maand geleden begonnen sta king aan de nieuwe electrici- teits-centrale te Croydon voort wegens het ontslag van een plaatselijke vakbondsfunctiona ris. 40 Timmerlieden hebben het werk aan nieuwe Rege ringsgebouwen neergelegd op grond van een geschil over de vraag, of ervaren of onervaren arbeidskrachten' de vensters moeten aanbrengen. langstelling van het publiek, dat een bont droeg. Haar hoeaje was van heinde en ver naar Meppel gestroomd was, enorm. In het Wilhelminapaviljoen legde H. M. een krans aan de voet van het gedenkteken voor hen, die hun leven in de bezet tingsjaren voor "het Vaderland gaven. van dezelfde kleur en was gegar neerd met een toef van tule. Inmiddels was het 6 uur ge worden, toen het Koninklijk Paar in de vergaderzaal van Gedepu teerde Staten werd ontvangen. De Commissaris der Koningin, Mr- Dr. R. II. Baron de Vos van De kwestie-Westerling De heer Zarin Zain, die deel uitmaakt van de vertegenwoor diging der R.I.S. te Singapore, deelde mede dat, wanneer de autoriteiten te Singapore afwij zend beschikken op het verzoek cm Westerlings uitlevering, de R.I.S. öf een verzoek zal indienen tot berechting van Westerling in Nederland öf zijn uitlevering door Nederland aan de R.I.S. zal erzoeken. Op het ogenblik wordt een studie gemaakt van de wet telijke voorschriften hieromtrent. De districtsrechter te Singa pore heeft een verzoek van Wes terling tot vrylating op borg stelling van de hand gewezen. Steenwijk, sprak hier een kort welkomstwoord. Hierna werden de leden van Gedeputeerde en van Provinciale Staten aan de Koningin voorge steld, die zich met verschillende hunner onderhield, o.m. met, me vrouw H. M. ContentHofstede, wethouder van Assen en voor de P. v. d. A. lid van Prov. Staten. :s: 5 regels 60 el.; I) Ct.; mlnimnra jggf nummer Bneav 's namiddags I M :ers vormden de af- inwoners van Em- Brunsting, 95 jaar, uwe J. Vredeveld- 90 jaar, boden een ie vervaardigd was •s van de organisa- landsvrouwen. van de gemeenten thoonebeek nam de van Emmen af- waarnemende bur- n Schoonebeek, de er, maakte zijn op arna werd een be- t aan het hoofdge- Nederlandse Aard- 'PÜ- jk hield een toe- n hij opmerkte, dat ïgswerkzaamheden erlandse Aardolie- welke haar be ver geheel Neder- tot heden als het olie producerende en opgeleverd het ïld. Hij vestigde op de sociale zorg ippij, hetgeen tot de bouw van on- irbeiders- en. em- n. Tot slot werd zijnde boring be- r vijf uur reed de jevorden waar de Jhr. Mr. A. Feith ïeentehuis zijn op- akte. Behalve de itoriteiten was ook vordens oudste in- Habers, die bijna Is. uur arriveerde de ïoet te Hoogeveen. lis werd Hare Ma- komd door burge- rjalma. Ongeveer inderen brachten iwvereniging Hoo- l tuinbouwproduc- oor het gezelschap jenomen. De ban de Vries schonk ;re Drentse bijen oriceerde koeken, mbakker Mijnssen oningin een groot t een voorstelling dhuis van Hooge- iering was buiten- erk gemaakt. Om :even vertrok het de richting Zuid- jg te keren naar aris der Koningin Drenthe deelt het ningin en Z. K. H. iderlanden hebben in de Drentse be ak over te bren- jzonder hartelijke lare Majesteit en |ke Hoogheid te en bij het bezoek eit heeft daarbij ndruk te hebben Drenthe een pro eer sterk vooruit ran de bevolking iet streven dit ge- sterker tot ont- ïgen." geleden liet een Hansweert Walsoorden 6.38 6.48 7.03 7.13 ZON- KN MAANSTANDEN Juni Opk. Ond. eOpk. Ond. 2 4.25 20.50 23.56 5.23 3 4.25 20.52 6.42 4 4.24 20.53 0.31 8.09 ne, ais aergeiijn.c hicudcu n elkaar trouwen. Als hun werk een dosis van meer dan 20 röntgens (uitstra lingseenheden) in tien jaar mee brengt, moeten deze mensen in het laboratorium hun ogen maar goed op de atoomsplijtoven hou den, zo raadt het blad aan. V'ia UUI JT êlilCllIICblNCbilCfcCVJ, £*<XL UC eerste reis van het stoomschip .Diemersdijk" van Rotterdam en Antwerpen naar New York en terug worden gemaakt. De lijivc uuuuiuasai 10 v ooi uc wa tci - voorziening. Hij prees de New-Yorkers voor de wijze waarop zij water hadden gespaard, zoals het in l,maidenvoyage"ia vastgesteld op acht nemeh van dagen, waarop 30 Juni van Rotterdam en 1 men zich niet scheert, het bewa- Juli d.a.v. van Anwerpen, aan komst te New York 10 Juli a.s. ren van afwaswater en het lateh repareren van lekkende kranen. ic gaan. uc uvg. van hun besluit is gelegen in n meningsverschil met hun werk gevers over fooieh en provisie. De taxi-chauffeurs hebben 'n aanbod tot arbitrage op een vergadering verworpen, evenalf een voorstel om de srtking uit ie stellen. woawjivwit ujj /T.I mie mis pseudo-vogelpest onder 't pluim vee geconstateerd. Al het pluim vee van deze landbouwer is af gemaakt en maatregelen zijn ge nomen om .verdere uitbreiding van de ziekte te voorkomen. Er wordt een onderzoek ingesteld naar het ontstaan van dit geval- i trouwring val- :hietende denne. v ts de Maashese iay. Men zocht, onvindbaar. De groeiden op en r. Zij werden -^gsgeweld zodanig dat zij moeslen women geaapt. De grond werd ontgonnen en er werden asper ges op gekweekt. Be afgelo pen week werd met aspergeste ken begonnen. Op een van deze witte stengiels zat een gouden ring. De ring is bij de dame die hem had verloren terugbe zorgd.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1