inklijk ante Verbetering in Hidden-Java tegenover de Nederlanders Nederlands Smaldeel op weg naar huis Voorbeschouwing over de Belgische verkiezingen De staking in de Belgische textiel-industrie WEERSVERWACHTING. Nieuwe Koffiebon nummer Bnwi s namiddags I w Koninklijk Paar :n ontvangst op e burgemeester 1 het dochtertje oemen aan. De in de bevolking at alle mensen i en Prins Je Drentse slicing erge rloren ring rug Frank erin* bij Abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Temeuzen Tel. 2510 Na 5 uur 207S Gironummer 38150. Abonnementsprijs f 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummeri 6 cent. DONDERDAG 1 JUNI 1950. 6e Jaargang No. 1437. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs: per mm 10 et; minimum per advertentie 1,6® Rubriek Kleine Advertenties: 6 regels 60 ct.; iedere regel mew 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot d«f namiddags 2 uur. Wij bevinden ons in een toestand van overgang en zullen proberen op kleine schaal met de nieuwe exploi tatie te beginnen. Verder kijken in de toekomst is thans niet mogelijk. Daarvoor is de rechtszekerheid nog te gering. Het is dan ook niet verantwoord nieuw geld in de ondernemingen te steken. Pas later, als het vertrou wen is toegenomen, kan weer op ruimer schaal worden geinvesteerd". Dit deelde de heer G. H. Crone mede in de gisteren gehouden aandeelhoudersvergadering van de Landbouw-maatschappij „Te- moeloes" N.V. Hij sprak zijn teleurstelling erover uit, dat het nog niet mogelijk is de aanplant van vorstenlandentabak te her vatten als gevolg van de te late teruggave van de gronden, het gebrek aan hangloodsen en aan permanente gebouwen. In plaats daarvan gaat de firma H. G.Th. Crone, die over genoemde maat schappij de directie voert, over tot de aanplant van Virginia- tabak, die met het Amerikaanse product kan concurreren. Ben belangrijke factor vormt de arbeidende bevolking, die weliswaar in aantal nog talrijk is, maar welker werkwilligheid onder de omstandigheden heeft geleden. Voorts te het de vraag of de arbeidsvoorwaarden onder invloed van politieke leuzen niet te onredelijk gesteld worden. Met name de werktijden kunnen moeilijk beperkt blijven tot nau welijks 40 uur per week, zoals wel het geval is in andere lan den, waar de zaken floreren. De politiek, aldus de heer Crone, zal ons nog vele moeilijk heden bezorgen en hij meende, dat er nog enige tijd overheen zal gaan, alvorens van een sta bieler toestand gesproken kan worden. Echter kon hij met vreugde constateren, dat de tot vóór kort ondervonden tegenwer- „Kedaulatan Rakjat" over Westerling De „Kedaulatan Rakjat", die te Djokjakarta verschijnt, heeft een hoofdartikel geschreven over Westerling. „De houding van de Engelse regering, die het verzoek van Indonesië om uitlevering van Westerling heeft verworpen, is onbegrijpelijk. Van een land, dat ons niet vijandig is gezind en dat op dit ogenblik onze buurstaat is, hadden wij wel een soepeler houding verwacht. De kwestie- Westerling is niet van geringe betekenis. Zij heeft de aandacht van de hele wereld getrokken. Nadat het verzoek om uitleve ring is geweigerd, is deze kwes tie een probleem geworden tus sen ons en de Nederlanders. „Het zou gepast zijn, indien wij aan onze Unie-partner om uitle vering van Westerling vragen." Vervolgens herinnert het blad aan de woorden van de Neder landse Hoge Commissaris, Dr. Hirschfeld, die de daden van Westerling afkeurde. Tot slot schreef „Kedaulatan Rakjat", dat Nederland deze si tuatie kan ophelderen door Wes terling uit te leveren, omdat hieruit blijken zou, in hoeverre Nederland de samenwerking met Indonesië wenst. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot -avond. Zonnig. Droog weer. In het Zuiden van het land overdrijvende wolken velden, elders zonnig weer. Ma tige tot vrij krachtige wind tus sen Oost en Zuid. Weer iets ho gere temperaturen dan gisteren. HOOGWATER. VRIJDAG 2 JUNI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 2.42 3.17 3.57 4.07 n.m. 3.11 3.46 4.26 4.36 ZON- EN MAANSTANDEN Juni Opk. 4.26 4.25 4.25 Ond. 20.49 20.50 20.52 Opk. 23.01 23.56 Ond. 4.22 5.23 6.42 king zich wijzigt in een aangena me medewerking van de figuren, die op Midden - Java de leiding geven. „Deze medewerking is nog niet doorgedrongen tot de lagere regionen, hetgeen ook niet te verwachten is. Indien de Indonesische topleiding evenwel beter wil, zullen de desahoofden vanzelf komen. In ieder geval valt er in de houding tegenover de Nederlandersl een belangrijke verbetering te constateren, maar wij zijn pas tevreden, als de gronden voorgoed aan de onder nemers in huur zijn teruggege ven en wanneer blijkt, dat ook op Midden - Java de looneisen zich niet zullen toespitsen". De aanplant van .Virginiatabak moet voorzien in de binnenlandse behoefte aan kerftabak, waar- mede deviezen bespaard worden. I De medewerking van bestuur en politie is goed en de toestand voor de Europeanen is beter dan hij jarenlang geweest is. In de Vorstenlanden kan men zich weer bewegen als in een normale vredestijd. Om de bedrijven weer op te bouwen, zullen echter nog jaren nodig zijn. De gedachte gang van de Indonesische ge zagsdragers evenwel schijnt op het ogenblik deze te zijn: „De Eu ropeanen hebben hier altijd goed werk verricht, zij moeten dat nu blijven doen in samenwerking met de Indonesiërs. Geef hun dus de gelegenheid het hunne tot de welvaart bij te dragen". President Sukarno bezocht de „Oranje" Pres. Sukarno en zijn echtge note hebben een bezoek ge bracht aan het vlaggeschip van de Mij Nederland, de „Oranje", die thans in de haven van Priok ligt. In het gezelschap van de Pres. bevonden zich de Su- suhunan en de Mangkunegoro, beiden zelf bestuurders van hec. district Surakarta, en voorts een aantal militaire en civiele auto riteiten van de R.I.S. De Pres. gebruikte de lunch aan boord van de Oranje. Het Bedrijfschap voor Granen, Zaden en Peulvruchten te 's Gra- venhage heeft bon 464 Algemeen aangewezen voor het kopen van 125 gram koffie. Deze bon kan met ingang van Vrijdag 2 Juni 1950 worden gebruikt en blijft geldig voor het kopen bij de de taillist tot en met 17 Juni 1950. Het rantsoen moet dienen voor zes weken, zodat op 13 Juli 1950 de eerstvolgende bonaanwijzing voor koffie zal plaatshebben. Vier Poolse officieren door „Volkspolitie" beschoten Door ooggetuigen is medege deeld, dat leden van de Oost- Duitse „Volkspolitie" op vier Poolse officieren hebben gescho ten. De volkspolitie hied een auto aan, waaruit plotseling vier in Poolse uniformen geklede per sonen sprongen, die de mannen der „Volkspolitie" beschoten. Het vuur werd onmiddellijk door laatstgenoemden beant woord, waardoor een der Poolse officieren werd gedood. Het hoofdkwartier van de O. Duitse politie heeft later een of ficiële verklaring uitgegeven, waarin wordt gezegd: „Vier verdachte personen schoten op leden der Volkspolitie, toen hun werd gevraagd hun identiteits papieren te laten zien. Het vuur werd beantwoord. De gehele „bende" werd ontwapend en in arrest gesteld. Een van de ar restanten was gewond en moest in een ziekenhuis worden opge nomen". Het Nederlandse smaldeel, dat deelnam aan de vlootoefeningen verliet Dinsdagmiddag om vier uur Brest op weg naar huis. De schepen worden in de loop van vandaag in Rotterdam verwacht. De Pinksterdagen werden in Brest doorgebracht. De Neder landers sloegen daar een goed figuur bij de sportwedstrijden (tennis, voetbal en hockey) op het vliegdek van de Implacable. Er is nog een eenvoudige vliegoefening gehouden, waar aan Mitchells van het vliegveld Valkenburg en Fireflies van de Karei Doorman deelnamen. Daarna is het squadron van de Karei Doorman, naar Val ker.burg gevlogen. Morgen zul len 240 leerlingen van de eer ste H.B.S. te Rotterdam, die d? Doorman adopteerden, voor een dagje aan boord te gast zijn. Commandeur A. de Booy, Russen arresteren geallieerde patrouille De Russische militaire poiitie heeft een Amerikaans-Brits- Franse politiepatrouille op de autobahn naar Berlijn gearre steerd, zo verklaarde een Britse woordvoerder te Berlijn. De mannen werden vrijgela ten, na uren lang te zijn ver hoord. De patrouille controleerde het verkeer langs de 20 km lange omweg, die de Russen hebben afgebakend om een deel van de grote autoweg vrij te houden voor het vervoer van deelnemers naar de Pinksterdemonstratie Russische hulp bij aanval op Formosa Een Amerikaans diplomaat, die uit het Verre Oosten te Was hington is teruggekeerd, ver klaarde dat, indien Chinese communistische strijdkrachten Formosa aanvallen, door Rus sen bemande straalvliegtuigen aan de aanval zullen deelne men. Volgens deze diplomaat die niet wilde dat zijn naam als zegsman werd genoemd be vinden zich te Sjanhai ruir 3000 Russen, die de Chinese Re gering raad geven op lucht macht- en bestuursgebied. De diplomaat verklaarde zelf door straalmotoren voortgedreven gevechtsvliegtuigen van een Russisch type boven de omge ving van Sjanghai te hebben waargenomen. Hij voegde hieraan tot, dat de Amerikaanse Regering hier over „rapporten uit de eerste nand" zou ontvangen. chef-staf van de oefeningen Activity, zeide dat de manoeu vres goed en prettig verlopen waren. Zowel de Britten aus de Fran sen hadden lof voor de Neder- 'andse organisatie. Het onder - zeebootwapen bleek nog altijd zeer gevaarlijk te zijn. Het Ne derlands® smaldeel, dat sinds z Januari onder commando staat vaio vice-admiraal Willinge, wordt op 2 Juni met enig ce remonieel ontbonden te Rotter dam. Dat gaat zo maar niet Vier leden van de Oost-Duitse Volkspolitie, die Maandag ille gaal de Amerikaanse zone wa ren binnengekomen, zijn Dins dag weeT naar de Sowjet-zone teruggezonden, zo verklaarden de Amerikaanse autoriteiten te Eschwege. Een van de politiemannen verklaarde, dat zij alleen naar West-Duitsiand waren gekomen om weer bier van vooroorlogse kwaliteit te kunnen drinken. Zondag 4 Juni a.s. zullen 5.600.000 Belgische mannen en vrouwen voor de derde keer in minder dan een jaar tijd naar de stembus gaan. Bij de algemene verkiezingen in Juni 1949 wist de Christelijke (Katholieke) Volkspartij 43 procent der stemmen op zich te verenigen en behaal de zij een meerderheid van negen zetels in de Senaat. In de Kamer van Volksvertegenwoordigers kwam zij even wel twee zetels tekort voor de absolute meerderheid en het was slechts met medewerking van de Liberalen, dat zij erin slaagde het voorstel tot het houden van een Volksraadpleging over de terugkeer van de Koning door te zetten. Deze volksraadpleging werd 12 Maart gehouden. Op de vraag: „Bent U van oordeel, dat Koning Leopold zijn grondwettelijke be voegdheden dient te hernemen?" antwoordde 57,68 procent der be volking bevestigend, de overige 42,32 procent ontkennend. Uit dit resultaat bleek duidelijk de ver deeldheid, die in de verschillende landsdelen met betrekking tot de Koningskwestie heerst. Terwijl in het Vlaamse land de vraag vrijwel algemeen met „ja" werd beantwoord, bleek er in Brussel en in het Waalse land een meerderheid te bestaan, die zich tegen de terugkeer van de Vorst uitsprak. Tijdens de latere besprekingen slaagden de drie partijen (Katho lieken, Socialisten en Liberalen) er niet in tot een vergelijk te komen over de interpretatie van de uitslag der volksraadpleging. Van de zijde der C.V.P. meende men, dat 57 procent een onbe twistbare meerderheid betekende en men wees er op, dat dit per centage 2 procent meer is dan de 55 procent, die de Koning als mi nimum had gesteld voor zijn te rugkeer op de Troon- De arbeid in de Vlaamse tex tielfabrieken te Gent, Aalst, Oudenaerde, Ronse, Rumbeke, Ardooie, Izegem en Brugge ligt sedert Dinsdagmorgen geheel stil. Te Kortrijk, St. Niklaas en Lokeren is het werk neergelegd in die fabrieken, die daartoe door de vakverenigingen zijn aangewezen. In Dendermonde en Tielt is de staking volledig. Ook in de textielbedrijven nabij Ant werpen en in 't Brusselse wordt gestaakt, evenals te Doornik en te Roeselaere. De voorzitter van de Katholie ke centrale van textielarbeiders Van Wesemael heeft tijdens een persconferentie verklaard, dat het onduldbaar is dat de Belgi sche textielindustrie thans nog lonen uitbetaalt van fr 13.50 per uur. Zelfs een geschoold textiel arbeider zo zeide hij, heeft nog maar een basisloon van fr 16 per uur. Dit basisloon moet, verge leken met de andere industrieën, als te laag worden beschouwd. De voorzitter zeide, dat de Bel gische textielindustrie thans zeer goede zaken maakt en dat b.v. in Februari j.l. 31 procent van de Belgische uitvoer werd gevormd door textielproducten Deze eisen zijn volgens de heer Van Wesemael de vol gende: verhoging met 8 procent van het basisloon, zowel voor mannen als vrouwen; een mini- mum-basisloon van fr 15 voor mannen en fr 10.50 voor vrou wen; verhoging van de premie voor het stukwerk van 10 tot 15 procent van het basisloon. De heer Van Wesemael ver klaarde verder, dat een der argu menten van .de werkgevers te gen een loonsverhoging is, dat het loonpeil in het buitenland en met name in Nederland 30 pro cent lager zou zijn. De voorzitter van de Katholieke bond van tex tielarbeiders bestreed die en zei de van oordeel te zijn, dat de Nederlandse lonen slechts 8 tot 10 procent lager zijn dan de Bel gische. „Niet het loonsverschil kan echter een gevaar zijn voor de Belgische afzet naar Nederland, doch wel het feit, dat onze tex tielfabrikanten na de bevrijding heel wat minderwaardige goede ren naar Nederland hebben uit gevoerd. In afwijking van een eerder bekend gemaakt cijfer wordt thans medegedeeld, dat het aan De textielarbeiders achten daar- tal stakende arbeiders in de Bei- om het ogenblik gekomen om j gisehe textielindustrie ongeveer hun eisen te stellen. 70.000 bedraagt. Van socialistische en liberale zijde betoogde men, dat de terug keer van de Koning naar België tot een afscheiding van Wallonië zou leiden. Er werd geen accoord bereikt en de Katholiek-liberale regering trad af. Zelfs een radio-boodschap van de Koning op 15 April aan het Belgische volk, waarin hij voor stelde na zijn terugkeer in Bel gië tijdelijk zijn Koninklijke pre rogatieven aan zijn zoon, Prins Boudewijn te zullen overdragen, leidde niet tot de oplossing van de crisis. Van socialistische en liberale zijde was men bereid het voorstel van de Vorst te accep teren, doch men wenste garan ties, dat de Koning, nadat hij zijn bevoegdheden zou hebben over dragen, deze niet zou hervatten. De socialisten gingen zover, dat zij bezwaar maakten tegen de physieke aanwezigheid van Ko ning Leopold in België na de overdracht. Tenslotte werden de onderhandelingen afgebroken, omdat men zich van Katholieke zijde niet wenste neer te leggen bij deze eisen van links. De Prins-Regent ontbond hier op eind April het Parlement om het land op 4 Juni a.s. opnieuw uitspraak te laten doen. RUSTIGE VERKIEZINGS CAMPAGNE. De verkiezingscampagne heeft tct nu toe een kalm verloop en een vreemdeling, die de hoofd stad bezoekt, merkt nauwelijks, dat het Belgische volk 4 Juni uit spraak zal moeten doen over her lot van zijn Koning. De toestand is n.l. zo, dat de algemene ver kiezingen van verleden jaar en de volksraadpleging in Maart j.l. de partijkassen volkomen hebben uitgeput. De drie partijen hebben zich zelfs genoodzaakt gezien ter be sparing van kosten dezelfde lijst- nummers aan te houden, die ver leden jaar golden. Hierdoor werd het mogelijk verkiezingsmateriaal van de vo rige keer te gebruiken. Slechts hier en daar ziet men in het stadsbeeld een verkiezingsaffiche. De vele vlugschriften, die vroe ger in overvloed huis aan huis door de drie partijen werden ver spreid, mist men tot nu toe. Het enige opmerkelijke is tot nu toe geweest het gebruik door de C.V. P. van sportvliegtuigen, die doe ken voorttrekken met verkie zingsleuzen. VERKIEZINGSMOEHEID. Het Belgsiche publiek spreekt het liefst niet over de verkiezin gen en de Koningskwestie. Alge meen is een verkiezingsmoeheid waar te nemen en politieke waar nemers zijn van oordeel, dat in dien het Zondag mooi weer is, zeer velen zich van stemmen zul len onthouden (tijdens de laatste Gottwald over schaamteloze spionnage der Westerse Mogendheden President Clement Gottwald van Tsjecho-Slowakije heeft te Praag verklaard: „Spionnage op militair, en economisch gebied is een oud wapen doch het i- door de Westerse imperialisten nog nimmer op zo schaamtelo ze wijze gehanteerd als nu te genover ons land". verkiezingen was dit cijfer 315.233, tijdens de volksraadple ging 398.712). Over de uitslag der verkiezin gen tast men in het duister. Van Katholieke zijde wijst men er op, dat, terwijl tijdens de laatste ver kiezingen 43 procent der totale stemmen op de, C.V.P. werd uit gebracht, tijdens de volksraad pleging 57 procent zich voor de terugkeer van de Koning uit sprak. Men betoogt in deze kringen, dat dus 14 procent niet-C.V.P.- ers (voornamelijk liberalen meent men) voorstander zijn van ten terugkeer van de Koning en men verwacht, dat dit percentage, bij de a.s. algemene verkiezingen eveneens op de C.V.P. zal stem men om de terugkeer van de Vorst te bewerkstelligen. Van Katholieke zijde verwacht men dan ook niet alleen de abso lute meerderheid in de Senaat, doch ook in de Kamer te zullen verwerven. In de Kamer hadden ce Katholieken 105 leden, de so cialisten 66, de liberalen 29 en de communisten 12 leden. In de Se naat hadden zij 92 leden, de so cialisten 53, de liberalen 24 en de communisten 6 leden. VERLIES VOOR DE LIBE RALEN VERWACHT. De leiding der C.V.P. heeft reeds bekend gemaakt, dat zij bij het behalen van een meerder heid niet langer zal aarzelen een Katholieke regering te vormen, die als eerste punt op haar pro gramma zal hebben de terug keer van Koning Leopold. Ook in socialistische knagen wordt nauwelijks aan een over winning van de C.V.P. getwij feld. Men is in deze kringen ech ter van oordeel, dat deze meer derheid te gering zal zijn om een stabiel Katholieke regering te vormen. Door kartelvorming van socialisten en liberalen in de provincies Luxemburg en/ Lim burg zullen de Katholieken twee a drie zetels verliezen, doch deze worden wel teruggewonnen, doordat een groot gedeelte der vlottende kiezersmassa (geschat op 500.000 stemmen) voor de C V.P. zal stemmen en er dit keer geen katholieke scheurlijs ten bestaan. De partij der Vlaam se Concentratie heeft besloten, zich dit jaar ter wille van de Koning niet af te zonderen. Dit feit alleen zal de C.V.P. 200.000 stemmen meer bezorgen dan in 1949. Van socialistische zijde wordt tegen dit samengaan van de C.V.P. en de Vlaamse Concen tratie heftig gefulmineerd en men verwijt de Katholieken samen te werken met een partij, die voor namelijk zou bestaan uit vroe gere leden van Rex en het Vlaams Nationaal Verbond. Degenen, die de zwaarste ver liezen zullen lijden, zijn waar schijnlijk de liberalen. Vooral in het Vlaamse land, waar de libe ralen een Koningsgezinde inslag hebben, is men ontevreden over de houding, die de liberale Vlaamse mandatarissen hebben aangenomen na het resultaat cier volksraadpleging. Verwacht v/ordt, dat vele Vlaamse libera len hun stem zullen uitbrengen op de C-V.P. Intussen vraagt men zich in België af, of Koning Leopold, in dien de C.V.P. een homogeen ka tholieke regering vormt, ook werkelijk naar het land zal terug keren. Men wijst in dit verband op de radioboodschap van de Vorst, waarin deze verklaart niet naar België te willen terugkeren als Vorst van een enkele partij en van een enkel landsgedeelte. Echter heeft de C.V.P. zich nimmer door deze verklaring van oe Koning willen binden. Zij wenst de grondwettelijke weg te volgen, die volgens haar bestaat in het vormen van een regering, die de verenigde Kamers de wet op het regentschap zal doen op heffen en de Koning in staat zal stellen naar België terug tc. ke ren. s: 5 regels 60 ct.; t Ct.J minimum jf/g >rs vormden de af- nwoners van Em- irunsting, 95 jaar, iwe J. Vredeveld- 90 jaar, boden een vervaardigd was i van de organisa- tnds vrouwen, van de gemeenten hoonebeek nam de van Emmen af- vaamemende bur- i Schoonebeek, de ;r, maakte zijn op- trna werd een be- aan het hoofdge- Mederlandse Aard ?ij. k hield een toe- i hij opmerkte, dat gswerkzaamheden ïrlandse Aardolie- welke haar be- 'er geheel Neder- tot heden als het Dlie producerende ai opgeleverd het :ld. Hij vestigde op de sociale zorg ppij, hetgeen tot de bouw van on- .rbeiders- en. em- i. Tot slot werd zijnde boring be- vijf uur reed de ievorden waar de Jhr. Mr. A. Feith eentehuis zijn op- akte. Behalve de toriteiten was ook /ordens oudste in- Habers, die bijna s. uur arriveerde de oet te Hoogeveen. is werd Hare Ma- tomd door burge- Jjalma. Ongeveer inderen brachten iwvereniging Hoo- tuinbouwproduc- >or het gezelschap enomen. De ban de Vries schonk :re Drentse bijen >riceerde koeken, nbakker Mijnssen mingin een groot een voorstelling ihuis van Hooge- ering was buiten- erk gemaakt. Om :even vertrok het de richting Zuid- ig te keren naar iris der Koningin Drenthe deelt het ningin en Z. K. H. :derlanden hebben ui de Drentse be rk over te bren- jzonder hartelijke la re Majesteit en ike Hoogheid te an bij het bezoek eit heeft daarbij ndruk te hebben Drenthe een pro eer sterk vooruit an de bevolking iet streven dit ge- sterker tot ont- ïgen." Walsoorden b.SS 6.48 i.va 7.13 ZON- EN MAANSTANDEN Juni Opk. Ond. #Opk. Ond. 2 4.25 20.50 23.56 5.23 3 4.25 20.52 6.42 4 4.24 20.53 0.31 8.09 elkaar trouwen. Als hun werk een dosis van meer dan 20 röntgens (uitstra lingseenheden) in tien jaar mee brengt, moeten deze mensen in het laboratorium hun ogen maar goed op de atoomsplijtoven hou den, zo raadt het blad aan. eerste reis van het stoomschip .Diemersdijk" van Rotterdam en Antwerpen naar New York en terug worden gemaakt. De wrii L Ik) V OVi. voorziening. Hij prees de New-Yorkers voor de tvijze waarop zij water hadden gespaard, zoals het in ,,maidenvoyage"ia vastgesteld op acht nëmeh van dagen, waarop 30 Juni van Rotterdam en 1 men zfch niet scheert, het bewa- Juli d.a.v. van Anwerpen, aan- j ren van afwaswater en het laten komst te New York 10 Juli a.s. I repareren van lekkende kranen. van hun besluit is gelegen in n meningsverschil met hun werk gevers over fooieh en provisie. De taxi-chauffeurs hebben 'n aanbod tot arbitrage op een vergadering verworpen, evenal^ een voorstel om de shaking uit te steliei). ws vvcaboi vuui i <,U1J ziiiiuein; is pseudo-vogelpest onder 't pluim vee geconstateerd. Al het pluim vee van deze landbouwer is af gemaakt en maatregelen zijn ge nomen om .verdere uitbreiding van de ziekte te voorkomen. Er wordt een onderzoek ingesteld naar het ontstaan van dit geval- geleden liet een r trouwring va.- •hietende denne- ;s de Maashese lay. Men zocht, onvindbaar. De groeiden op en i. Zij werden ,sgeweld zodanig at zij moesten woraen gexapt. De grond werd ontgonnen en er werden asper ges op gekweekt. Be afgelo pen week werd met aspergeste ken begonnen. Op een van deze witte stengels zat een gouden ring. De ring is bij de dame die hem had verloren terugbe zorgd.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1