witte en i i UIT DE PROVINCIE Gevonden voorwerpen Bazar Protestants Ziekenhuis te Axel Keuring voor vrouwelijk fokvee te Aardenburg Houten montagewoningen uit Oostenrijk Axel Kerkdreef 1 -3 Crith Het aam X witte SI Een haringvloot voer uit IJmuiden TRAGISCHE DOOD VAN EEN BALLETDANSER TERNEUZEN. AXEL Roet in Londen Ru DE ROZEfó BIERVLIET. HOEK HMMH 9 l Vergadering Afwezig zijn de Berg, Hamelink i Bij de ingekome rapport van de vertegen wo ordigt meente bij de N. Maatschappij „2 deren", naar aa door de heer C. in een vorige stelde vragen in ciële beleid bij di De heer C. var. v. d. A.) betreui brief slechts zijde de feiten. Hij las in van de in de ring geleverde ei in felle bewoordi: accountants-ondei De heren Kes De Feijter (C.H. (A.R.) hadden e' dering voor de br zaken onaangero< ten werd nadere lichtingen te vrag Naar aanleiding delingen van B. t de heer Kesbeke schooltandverzorg niet functionneer materialen reeds Hij dringt aan o] onderzoek naar dl de schuld ligt, dat eenstemming te b Daar electrificati tenwijken nog ste ren stuit van mate ciële aard, wordt spreking besloten met het dichtst b legen gedeelte te informeerd zal woi rantie hiervoor worden, waarna B. spreking met de be houden, teneinde ti zij tot het stellen d en in staat zijn. Besloten wordt a Pzn en R. de Krake grond, gelegen acl ningen aan de Pie te verkopen tegen 1,25 per c.a. In principe wordl ge percelen weilar geving van het co aan te kopen voor een tweetal voetb; nisbanen en een s voor het in gereed Da 3£K83Q£@3£83£83£8 e ie N Onder grote toelangstelling werd gistermiddag in het daar voor ingerichte gebouw dei Chr. Zondagschool alhier de met zorg georganiseerde bazar ten bate van het Prot. Ziekenhui; geopeiK*. Naar het zich laat aanzien zaï voor deze bazar veel belang stelling bestaan, Br is n.l. een ware tentoon stelling van allerhande brei- en borduurwerken en een keui van andere geschonken artikelen van huishoudelijke aard. Verder is in de als attractie zaal ingerichte grote zaal gele genheid tot ontspanning. Men kan hier naar hartelust schieten, pieken, bussen gooien, sjoelen en veel meer. Een verloting met waardevol le prijzen is aan de toazar ver bonden. Als hoofdprijzen zagen we een radiotoestel en nog eer 12-tal andere prachtige prn.-en. De heer C. Stemerding, hoof, der Chr. U.L.O.-School, opende mst een kort woord de bazar Het had spreker getroffen, dat er een spontane geest van me dewerking bestond en dat de plaatselijke rivaliteit geen rol speelde. Hoe vaak toen heeft men al niet horen zeggen: „Waarom moet dit Ziekenhuis weer in Terneuzen komen?" Spreker zei, dat wij deze eer ge rust aan Terneuzen als grootste praats in deze streek mogen gunnen. Met een woord van wegkom aan de Voorzitter van het Be- stuur van het Ziekenhuis, ais- mede aan de Directeur Dr. Bo- land, wekte hij op de spreek woordelijke Hollandse zuinig heid eens op zij te zetten en al ien een flink offer te brengen voor het grote en mooie doel, waarmede hij de Bazar voor ge opend verklaarde. Ds. Van der Vlugt van Ter neuzen sprak daarop in zijn kwaliteit van Voorzitter van het Prot. Ziekenhuis. Hij zou het heel bedenkelijk gevonden hebben, als Axel zich afzijdig had gehouden. Daai- - oor kent hij Axel te goed. Het Prot. ziekenhuis is geen plaatse lijk, doch een streekbelang In de hoop dat ook de Axelse bazar prachtig zou slagen, zag hij met 't bestuur met belang stelling uit naar de netto-op brengst. Onmiddellijk hierna was ieder Dinsdagmorgen voer de Kat- wijkse haringlogger K 18 „Hol- landia" als eerste de pieren van IJmuiden door, achter het hospi taal-kerkschip „De Hoop", dat ook dit jaar de geestelijke en me dische verzorging, van de haring vloot op zich zal nemen. Direct daarop maakten 36 Kat- wijkse en 2 IJmuidense loggers zich los uit het gewemel van de vlaggen aan de kade en nage wuifd door duizenden belangstel lenden, kozen zij zee. Twee mijnenvegers der Ko ninklijke Marine begeleidden de haringvloot, waarbij zich de boten uit Vlaardingen en Sche- veningen voegden tot Texel. De bemanningen van de Katwijkse loggers werden met 52 bussen van de N.Z.H.T.M. naar IJmui den gebracht. een in actie om zich aan allerlei stands en aan de attracties te vermaken en heerste er die prettige toon die we gewoon zijn op dergelijke bazars. Het gaat er hier vooral om offervaardigheid te betonen en het belang van een grote zaak, die in Zieeuws-Vlaanderen door een spoedige aanbesteding van de gebouwen haar beslag moet kijijgen. Van de bezichtiging van de stamt, waar de door onze ex- stadgenoot de heer J. Olijslager vervaardigde maquette te zien was, werd een ruim gebruik ge maakt. Ook heden en Donderdag wordt een grote toeioop van sympathiserenden verwacht. In een schouwburg te Tampere (Zuid - Finland) rende Maandag avond een figuur het toneel op in lichterlaaie met een reusachtig masker. De acteurs sprongen he vig verschrikt opzij en angstkre ten stegen uit het publiek op. Het was de balletdanser Aimo Ny- man. Terwijl hij achter de cou lissen wachtte, had hij een siga ret opgestoken. Hierbij dacht hij er echter niet aan, dat zijn cos- tuum van cellophaan was ver vaardigd. Brandende as deed het ontvlammen. Geen der andere acteurs kon Nyman helpen om dat hun costuums eveneens van cellophaan waren gemaakt. De balletdanser rende naar buiten en folde zich over de grond om het vuur te doven. Hij had ech ter zulke ernstige brandwonden opgelopen, dat hij in het zieken huis overleed. Voor de keuringen te Aarden burg bestond veel belangstelling van de zijde der veehouderij- Zoals de laatste jaren Aarden burg gewend is, spande de keu ring aldaar ook nu de kroon, wat betreft het type en voorkomen der koeien, waar een prachtige uniformiteit in zat. De puntenwaardering was als volgt: lste Kalfskoeien: 1. Mina van Lutshof, van A. Blondeel-de Pape, 81 p.; 2. Ber tha, van J. de Rijcke, 80 p.; 3. Trui, van L. de Bruijcere, 80 p.; 4. Truda, van G. C. Buijse, 79Ms p.; 5- Vera, van G. de Rijcke, 79 p.; 6. Anna, van A. C. Aemoudts, S p.; 7. Rosa, van A. Biondeel- de Pape, 78 p.; 8. Sonja, van J. de Rijcke, 78 p. Gekalfde vaarzen: 1. Metha, van H. J- Aemoudts, 82 p.; 2- Thea, van M. A. de Rijcke, 81 p.; 3. Dina, van A. Heijers, 80'/2 p.; 4. Lotte, van R. A. de Rijcke, 81 p.; 5. Klara, van J. de Rijcke, 79 p-; 6. Elza, van idem, 78 p.; 7. Marijke, van A. Blondeel-de Pape, 78 p.; 8. Thea, van A. C. Eellegooyen, 78 p. 2e Kalfskoeien: 1. Trui, van R. A. M. de Rijcke, 82 p.; 2- Rika, van M. A. de Rijcke, 81 p.; 3. Ria, van Cam. Vercraaije, 81 p.; 4. Freule, van idem, 80 p.; 5. Martha, van R. A. M. de Rijcke, 80 p. 3e Kalfskoeien: 1. Etje, van A. N- Quaak, 83 p.; Truda, van A. A. M. de Rijcke, F. van Rie, 79 p.; 9. Marianne, van L. de Bruijcere, 78 p. Vaarzen: 1. Lidy van Greta, van H- J. Aemoudts; 2. Marie, van M. A. de Rijcke; 3. Rika, van Blondeel- de Pape; 4. Jans, van K. de Jonge. Jongere vaarzen: 1. Sjeny van Geertje, van H. G. Aemoudts; 2. Stella, van J. de Rijcke; 3. Agnet, van M. A. de Rijcke; 4. Betsy, van Blon- deel-de Pape. Groepen: la. H. J- Aeroudts; lb. R. A. M. de Rijcke; lc. Cam. Vercraaije, 2a. M. Aemoudts; 2b. M. A. de Rijcke; 2c. J. de Rijcke; 2d. Blon- deelde Pape. Mc. Cloy over de Berlijnse Pinksterdemonstratie John McCloy, de Amerikaanse Hoge Commissaris in Duitsland, heeft een verklaring uitgege ven, waarin hij vasstelt, dat „de onder communistische leiding staande Pinkste r demonstratie van de zgn. vrije Duitse jeugd een gedisciplineerde loop" heeft genomen. Hij schrijft het aan de „tijdige en krachtige vast beslotenheid van de West-Ber- iijners en de Westelijke gealli eerden, toe, dat de communis ten" weerhouden zijn van hun voornemens om de Westelijke sectoren over te nemend. Niettemin acht hij de demon stratie een „ernstige aangele genheid, in zoverre, dat zij aan toont wat een politiestaat ver mag in het disciplineren van het volk en in het bijzonder de jeugd". Hij noemde het de taak van alle vrije en democratische vol ken waakzaam te blijven. De Amerikaanse Commandant van Berlijn, Generaal Tayior, verklaarde aan de pers: „Ieder een, die de jeugdmars heeft ge zien, moet zijn. getroffen dooi de ontnuchterende gelijkenis ervan met de dagen der Nazi's." „Het blote feit, dat zich geen incidenten hebben voorgedaan, toont reeds hoe nauw het com munistische keurslijf is", zo zei- de hij. 60-JARIG HUWELIJKSFEEST. Vandaag is het 60 jaar gele den, dat Betze Stiensyra en Gfrietje StiensyraBoersma te Leeuwarden in het huwelijk traden. KINDJE OVERREDEN. De 4-jarige Olga G. uit de Kat wijkstraat te Den Haag werd Dinsdagmorgen aangereden door een vrachtauto. Het meisje reed plotseling, op een autoped de rij weg op. Zij is ter plaatse over leden. Gok de vloot te Vlaardingen naar zee. Oöfe te Vlaardingen was er reeds voor dag en dauw een grote drukte aan de Koningin Wilhel- rninahaven- Met auto s en tou ringcars waren de mensen van buiten gekomen om van het ver trek der haringschepen getuige te zijn. Precies om 6 uur klonk het startschot en voer dê „VI. 207 Uranus", onder commando van schipper B. Hoek, de havenhoof den uit. Een oorverdovend lawaai van stoomfluiten en. sirenes weer klonk en schip na schip maakte zich los uit de lange rij, waarin zij gedurende de Pinksterdagen te pronk hadden gelegen. Reeds hedenavond worden de netten uitgeworpen, zodat Vrijdag de Hollandse nieuwe te Vlaardingen verwacht kan worden. 2..- 83 p.; 3. Duwke, van H. J. Aer- noudts, 82 p.; 4. Beatrix, van C. Mabesone, 82 p.; 5- Geertje, van II. J. Aernoudts, 81 p. Dina, v. J. de Rijcke, 80 p.; 7. Dina, van M- A. de Rijcke, 78 p.; 8. Blomka, van idem, 78 p. 4de Kalfskoeien: 1. Mina, van J- A- de Rijcke, 83 p.; 2. Mina, van H. J. Aer noudts, 82% p.; 3. Trui, M. Aer noudts, 82 p.; 4. Ada, van C. A. Mabesone, 81 p.; 5- Gretha, van J. de Rijcke, 81 p.; 6. Bontje, van A. C. Aernoudts, 80 p.; 7. Clara, van M. A. de Rijcke, 79 p.; 8. Gretha, van Blondeel-de Pape, 79 p, 5e en oudere koeien: 1. Lea, van R- M. A. de Rijcke, 84 p.; 2. Gretha, van H. J. Aer noudts, 84 p.; 3. Irene, V. C. Ver craaije, 82 p.; 4. Jette, van R. M de Rijcke, 82 p.; 5. Violetta, van Cam. Vercraaije, 81 p-; 6. Jo, van M. Aernoudts, 80 p.; 7 Mina, van O. Ongenae, 80 p.; 8. Sjanie, V. A. Inzameling Stichting 1940-'45. De in de bevrijdingsweek ge houden inzameling voor de Stichting 1940-1945 heeft een zeer mooi resultaat opgeleverd. Aan giften werd in Terneuzen zelf ontvangen 1388,95 en in Sluiskil 322,11. Aan contribu ties stond bovendien nog inge schreven voor een bedrag van 498, zodat in totaal voor de Stichting werd bijeengebracht 2209,05. Het vorig jaar be droeg te totaal 1557,35, zodat een vooruitgang werd geboekt van ruim 650. Nog steeds oorlogssouvenirs. In de omgeving van de licht- wachterswoning op de dijk van de Nieuw Neuzenpolder werd Maandagnamiddag een 10 cm granaat ontdekt. Door de mijnopruimingsdienst wordt het gevaarlijk projectiel hedenmorgen onschadelijk ge maakt. Rectificatie. In ons vorig nummer maakten wij melding, dat het nabij Bath aan de grond gelopen motorschip „Mitropa V", dat door sleepboten van de rederij Muller de haven van Hansweert was binnenge bracht, door pompen van een bergingsvaartuig van Van der Tak's Bergingsmaatschappij werd drijvende gehouden. Wij vernamen, dat dit laatste onjuist is. Volstaan kon worden met het overslaan van de lading in een andere lichter. Symphonisch concert. Op Dinsdag 6 Juni wordt in de zaal van de Chr. Bewaai- school een concert gegeven door het Symphonisch orkest van hei Koninklijk Atheneum te St. Niklaas. De kern van dit orkest we^d lange jaren geleden gevormd, toen enkele van de muzi kanten- die nog altijd deel uit maken van dit orkest, op a schoolbanken -zaten. Bij de aanvang van het schooljaar 19481949 besloten zij in de schoot van het Atheneum het bestaande kleine orkest om te vormen tot een Symphonisch orkest. De eerste repetities wer den gehouden in een klein be nepen lokaal, met een piano waarvan de toon varieerde met de weersgesteldheid. De repe tities gingen regelmatig verder ook al waren er somtijds niet meer dan een negental aanwe zigen. Ieder spande zich va zijn kant in, en het ensemb dat toen ongeveer 15 leden te>- de, gaf enkele maanden later voor de vriendenkring der ouj- suaenten een eerste concert. Een gelukkig toeval bracht enkele leden in betrekking met de heer Maurice Nqlël van óe Belgische Nationale Radio Om roep die reeds herhaaldelijk zeer geslaagde concerten leidde in Nederland. Bij de leerlingen en- oud-leerlingen voegden zien 'n drietal leraren van de school, benevens enkele heren die ais de beste muzikanten van S-. Niklaas mogen worden be schouwd. Ten -slotte zagen we, helemaal in de lijn van de Be- nelux-gedachte, een viertal Nt- derp anders uit Axel tot het or kest toetreden en, niettegen staande de grote afstand en somtijds moeilijke omstandig heden met -een voorbeeldige regelmaat de repetities bijwo nen. Besloten werd dan ook het eerste grote Symphonisch Con cert dat ingestudeerd werd on der leiding van Maurice Noëi zowel in St. Niklaas als in Axel uit te voeren. Het programma brengt ons Eine kleine Nachtmusik van Mozart, een Hobo-concert van Handel een Symphonic van Haynd en na de pauze Decla- matorium „De kleine Johannes" naar het bekende boek van Fr. van Eeden, muziek van M. Noei. Dit werk werd ongeveer 18 jaar geleden het eerst voor de Nea. Radio uitgevoerd. Als inter mezzo zal mej. Denise Maes, die leerlinge uit het laatste jaar van het Atheneum is, „De Te rugtocht", van Karei van cie Woestijne voordragen, waarme de zij onder 122 deelnemers, als laatste werd uitgeroepen in de Nationale voordrachtprijskamp te Gent, en- zich het Dr. de Gruijterplakket zag toekennen. Ongetwijfeld zal deze avond uitgroeien tot een kunstpresta- Het beruchte Londense roet stoof Dinsdag door de Biack- well-tunnel onder de Theems. De tunnel, een der drukste Londense verkeersaders, moest bijna twee uur worden gesloten, waardoor geweldige verkeersopstoppingen ont stonden. Een vrachtwagen met zak ken roet was aan het begin van de tunnel met een ander voertuig in botsing gekomen, waardoor de zakken scheur den en het roet als een dichte mist door de tunnel wolkte. De mensen, die op 't ogen blik van de botsing in de tun nel waren, kwamen er uit als schoorsteenvegers. De brand weer heeft met stralen water de tunnel schoongespoeld. Een combinatie van zakenlieden te Den Haag heeft aan de Re gering en de leden van de Staten-Generaal een plan voorgelegd voor de invoer van houten montagewoningen uit Oostenrijk. Het bezwaar, dat men in Ne derland heeft tegen houten hui zen van buitenlands fabrikaat, meent de onderneming te heb ben opgeheven, omdat de door haar tussenkomst af te leveren huizen geheel gebouwd zijn Vu..- gens de Nederlandse opvattin gen. De architect heeft drie typen woningen ontworpen. Het groot ste type heeft 5 kamers, een kostprijs met inbegrip van de keuken en een douchecel. De fundering komt op 10.000. Men stelt zich voor de huizen in seriebouw te doen vervaardi gen, zodat zij snel kunnen wor den afgeleverd. De bouwtijd bedraagt 8 dagen. Het bouwbureau is van oor deel, dat houten huizen een mt LIEFDES OVERWINNING door H. VöLMEIR. 101) (Nadruk verboden). Wagner stond op en .reinigde zijn kleding van de as; de rest veegde hij met een stoffer onder de lessenaar. De koperen bak herkreeg zijn plaats; na enige minuten wees niets in het kan toor meer op de gevoerde wor steling. Nauwgezet onderzocht Wagner de paperassen in schrijf bureau en muurkast. Alleen de stukken van waarde stak hij bij zich, de overige wierp hij, na ze PSEUDO - GELDCONTROUEUR aan snipDers te hebben gescheurd cTrkirn 7I.TO ST.AG. j -n de haar(j. Het was een bezig- lange levensduur en 'bepaalde voordelen bieden, die men bij stenen woningen mist. De hou ten woningen zijn koeler in de zomer en warmer in de winter, omdat de constructie berekend is op maximale isolatie. Een der directieleden-vertelde dat huizen in Oostenrijk, gebouwd volgens het door hem in te voeren prin cipe, na 80 jaar gebruik nog. ir goede staat verkeren. In Amerika is 80 procent van de huizen van hout gebouwd. De grote woningnood en de snelle wijze, waarop deze kun nen worden bestreden met de goedkope houten huizen, zullen naar het oordeel van de leiding er toe bijdragen, dat voor de bouw benodigde vergunningen worden verstrekt. SUOEG ZIJN SLAG. In een groot café aan het Rembrandtplein te Amsterdam heeft een onbekende man, die zich als politieambtenaar uitgaf, een bedrag van f740. - uit de cassa meegenomen. Hij legimi- teerde zich met een nagemaakte en niet meer in gebruik zijnde politiepenning en kaart. De man zeïde te moeten controle ren, of er vals geld in omloop was in de zaak. Hij zag kans het geld uit de lade te nemen en ver dween daarna. beid, die geruime tijd vorderde. Toen hij zich had overtuid, niets over het hoofd te hebben gezien. ,tak hij het papier in brand en wreef de verkoolde overblijfse len fijn. „Meneer Wegener" ver dween uit de Marconistrasse niets mocht aan hem herinneren. Voor de zoveelste maal zag hij het vertrek rond en knikte te vreden. Hij glimlachte terwijl hij de sigaar, die zoveel tot de ge lukkige afloop had bijgedragen in de zak stak- Toch nam hij zich voor, in het vervolg uit een pij-pje te roken. Het was se cuurder. Hij raadpleegde zijn horloge: bij tienen. De Marconistrasse leek uitgestorven. Wagner nam Hauch's bewegingloze lichaam onder een arm en daalde de trap al. Zodra hij de deur had ge opend zocht zijn blik spiedend in tiet rond. Alles was veilig. Hij slingerde het lichaam weg; met een doffe smak kwam het mid den op de rijweg terecht. Een paar minuten wachtte Wagner gespannen; toen haastte hij, eer. bekende in deze omgeving, zich naar veiliger oord. Een kwartier later ontdekte een agent op zijn ronde de roerloze gedaante^ die voorover lag en geen teken van leven gaf. Hij wilde juist het bureau opbellen en verzoeken 'n ambulance naar de Marconistrasse te zenden, toen 'n auto naderde. Het bracht hem tot een ander idee. De agent sprong midden op de weg, zwaai de met beide armen. „Wat is er aan de hand?" vroeg, de heer, die uit de wagen was ge komen. „Waarom moet er wor den gestopt?" „Er ligt daar een man; ik ge loof dat hij zo dood is als een pier. Ik wou een ambulance bel len, maar doordat ik uw auto hoorde, dacht ik...." De heer luisterde al niet meer. Hij was bij de bewusteloze ge knield, voelde naar de polsslag. Vervolgens legde hij het lichaam op de rug en rukte met enige vlugge bewegingen de man zijn boord en das af. „Franz!" riep hij. „Licht eens bij!" De chauffeur haalde een lan taarn van de auto. Geïnteresseerd keek de politieagent toe. „Is mijnheer dokter?" infor meerde hij. Met een knik. antwoordde de bestuurder: „Jawel". De geneesheer had nu ook de bovenkleren van de bewustloze losgemaakt. Het hart klopte nog hoewel uiterst zwak. „De man is niet dood, agent", zei de dokter overeind komend, „al scheelt 't een bedroefd beet je. Hij werd met een zwaar voor werp neergeslagen en daarna waarschijnlijk uit een van de huizen gegooid- Wie het deed moet over een buitengewone kracht beschikken. Het slachtof fer kwam op het gezicht terecht het neusbeen is gebroken en hij heeft een lelijke wond aan het voorhoofd. Ik ben dokter Holt- haus, heb een particuliere kliniek op de Kaiserring. Zoek jij de da der, agent; ik neem de man mee. Maar zoals ik zei, ik geef niet veel voor zijn leven." Hauch werd voorzichtig in de auto gedragen, de dokter nam naast zijn chauffeur plaats en met een kalm gangetje ging het naar de Kaiserring. De ten dode cpgeschrevene tartte elke medi sche uitspraak: na vier dagen herkreeg hij het bewustzijn. „Je hebt een schedel van be ton, man!" De dokter zag zijn patiënt bewonderend aan. „Ik had de maat voor je doodkist al laten nemen!" „Onkruid vergaat niet", fluis terde Hauch en viel opnieuw In diepe slaap. Het werd nog een harde strijd voor dokter Holt- haus, maar een sterk gestel en zorgvuldige verpleging deden wonderen. Toen Hauch na drie weken voor het eerst op mocht en zich in de spiegel bekeek, ver trok zijn gezicht tot een grijs. „Zoveel is zeker", zei hij de zuster, „dat ik niet in 'n schoon heidsinstituut ben terechtgeko men. Wie zijn neus schendt, schendt zijn aangezicht, was mijn moeder gewoon te zeggen en, verdorie het ouwe mens had ge lijk!" J (Wordt verve'gdt tie die zelfs de moeilijkste zal kunnen bevredigen. De bedoeling aan deze uit wisseling ten grondslag liggen de, is mede een blijvend con tact tot stand te brengen tus sen het Atheneum van St. Ni klaas en het Lyceum te Terne u- zen voor het op gezette tijden geven van Schooleoncerten. Voorwaar een loffelijk initia tief! Weer thuis. Na een verblijf van 2% jaar in Indonesië kwam de sol'daat C. de Regt weer gezond te Bier vliet terug. De ouderlijke woning was ver sierd met een welkomstpoort. Vele bloemen en geschenken werden aangeboden. De Kon. Harmonie bracht des avonds 'n serenade. Bazar. De Neutrale Fröbelschool or ganiseerde Zaterdag en Maandag in de lokalen der Openbare La gere School een bazar, die in alle opzichten een succes is geworden. De vele belangstellenden konden zich op velerlei prettige wijze vermaken en menigeen nam j mooie prijzen mee naar huis. Al met al heerste er een gezellige sfeer. Jeugddag. Ondanks dreigende regenwol ken gelukkig bleef het de ge hele dag droog! waren des mor gens reeds velen aanwezig bij de jeugddienst die aan de jeugddag, georganiseerd door de Hervorm de Jeugdraad yan Hoek, vooraf ging. Voorganger in deze dienst was Ds. D. A. Ten Haaft, Ned. Herv. predikant te Hoek, die een Pinkster-liturgie „Roemt 's He ren grote daan met nieuw be zielde tongen", leidde, een litur gie, wijzend op de betekenis van Pinksteren waarin schriftlezing en zang elkaar afwisselden. Om 1 uur in de middag stelden het pijpercorps „Juliana" uit Middelburg, de signaalafdeling van „E.M.M." uit Terneuzen en de Hoekse jeugdverenigingen zich cp, teneinde een mars door het dorp te maken. Na deze mars werd afgemar cheerd naar de weide van de heer J. Haak aan de Altenastraat, waar de middag werd doorge bracht met sport en spsl. Jon gens en meisjes bekampten el kaar in de vele mooie spelen en wedstrijden. Te 7 uur 's avonds gaf „Julia na" een concert op de muziek tent, dat door velen werd aange hoord. Na dit concert volgde de dagsluiting in de Ned. Herv. Kerk, waar Ds. Ten Haaft las: Zacharia 8 1823 en n.a. daar van een overdenking hield met als titel „Waarheen?" Tenslotte beklommen de „Juliana"-man- nen voor het laatst om 8.30 u. de muziektent, teneinde deze prachtige dag met een pittige taptoe te besluiten. Allen, „Ju liana", „E.M.M.", de Jeugdver enigingen en de belangstellenden kunnen terugzien op een goed geslaagde dag en we zouden de tamboers en pijpers niets liever toeroepen dan: „Tot weerziens!" De Korpschef van het Ge meentelijk Politiekorps te Ter neuzen maakt bekend, dat de volgende gevonden voorwerpen zijn te bekomen aan de daar achter vermelde adressen: Blauwe overjas, P. S. van Houcke, Kazenestr. 11; munt biljet van 1, G. Bracke, N- Kerkstr. 38, Sluiskil; plastic ceintuur, J. de Lavoir, Landstr. 9, Sluiskil; nummerbord van auto, Bur. van politie te Sluis kil; stoffen ceintuur en kinder- portemonnaie, Veldstr. 7, Sluis kil; blauwe keper, Pauw, Ire- nestr. 5; dubbeltjes armband, D.-Visserst. 4; blauw kinderjas je, Tjebbes, Marijksstr. 9lederen riem, Van Oppen, Hondiusstr. 3; pakje met inhoud, Postkantoor te Terneuzen. Weststraat 1 9-34 incuwsu. t4t i emeuzen. Te koop: twee Dames- en één Herenrijwiel. F. CORT- VRIENDT, Spui N 107, -post Temeuzer NOORDSTRAAT 22 TELEF. 2473

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2