inklijk inte „Activiiy" is ten^einde De Pinksterdemonstratie ten einde De crematie in Nederland De schadeloosstelling der Tweede Kamerleden Rede van de Amerik. Ambassadeur te Margraten West-Europese vlootmanoeuvres geslaagd Nabetrachting over het bezoek van Koningin Juliana Beperkende bepalingen voorgesteld Een bedrag van f 7200 aan de lage kant" DE FRAUDE OP HET POSTKANTOOR TE LAREN WEERS VER WACHTIN G. koninklijk Paar n ontvangst op 2 burgemeester het dochtertje >emen aan. De a de bevolking it alle mensen i en Prins Je Drentse )lking erge rloren ring rug Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. WOENSDAG 31 MEI 1950. 6e Jaargang No. 1436. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 et; minimum per advertentie f IJtb Rubriek Kleine Advertenties: 0 regels 60 ct.; iedere regel mees 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot dee namiddags 2 uur. Duidelijker nog dan in 1948 toen, ruim honderd oorlogsbodems van Engeland, Frankrijk, België en Nederland voor het eerst in de maritieme geschiedenis tezamen manoeuvres hielden, is bij deze tweede internationale ontmoeting gebleken, dat nationaliteitsver schil geen enkel bezwaar voor nauwe samenwerking oplevert De manoeuvres in 1949 had den hoofdzakelijk een politieke bedoeling. Het was een demon stratie van de Westerse Unie en men maakte toen meteen gelegenheid gebruik om te oefe nen. Dit jaar speelde het oefe nen een belangrijke rol en was het politieke doel naar het tweede plan geschoven. Slechts 18 oorlogsbodems waren inge schakeld. Dit veel kleinere vlootverband maakte het de deelnemende landen mogelijk met het beste van het beste voor die /dag te komen. Vooral het Nederlandse Smal deel heeft geprofiteerd van de oefenreis naar de West. Aan boord van de Karei Door man kwam dit bij alle takken van dienst tot uiting: een bewijs hoezeer bij de huidige ontwik keling van de techniek op de oorlogsschepen oefenen en nog eens oefenen noodzaak is ge worden. Slechts als de gehele bemanning één team is gewor den, klopt het. Het doel van de oefening „Ac tivity" was de samwerking tus sen snelle zeestrijdkrachten en vliegtuigen te beproeven. Men richtte dte samenwerking op het onderzeebootwapen. Na dat in de Baai van Douarnenez de eenheden zich hadden verza meld, de diverse commandan ten elkaar hadden ontmoet en de laatste afspral^fen waren gemaakt, voeren de gecombi neerde bovenwatervloot uit. De ze bestond uit 2 vliegkampsche pen, 5 kruisers en 6 torpedo- bootjagers hun kans waar met artillerieoefeningen op een gesleept doel. Daarna verza melden allen zich weer en werd gezamenlijk het manoeuvreren beoefend. Ogenschijnlijk is dit een spel, maar het heeft de zelfde waarde van het exerce ren bij de infanterie. Inmid dels waren de onderzeeboten, 5 in getal, de haven van Portland aan de Engelse kust uitgevaren. Zij zochten de route op, die het convooi moest varen en langer dan een etmaal oefende het es kader zich in de afweer van de torpedobedreiging, waarbij aUe beschikbare wapenen werden ingezet, dus ook de vliegtuigen van de wal (Coastal Command) en van de Carriers. De onderzeeboten lieten zich in deze strijd niet onbetuigd en toonden, dat zij nog altijd een niet te onderschatten tegenstan der zijn. In het Zuidelijk deel van de Golf van Biscaye werd deze oefening onderbroken om de vliegtuigen in staat te stel len hun beschermende taak te veranderen in een aanvallende. Daarna kwamen de onderzeebo ten terug en ten slotte werd op de avond van 26 Mei de gehele manoeuvre besloten met een ouderwetse zeeslag tussen de bovenwater schepen: ouderwets omdat noch vliegtuigen, noch onderzeeboten in deze strijd wa ren gewikkeld. Overigens waren alle moderne hulpmiddelen aanwezig en zij werden ook gebruikt. Het vuur werk van de parachute-fakkels was een waardig slot van deze geslaagde militaire eenheidsma nifestatie. Deze oefeningen zijn voor de drie deelnemende landen van grote waarde Het oefenen in zo groot verband is voor de lan den afzondelijk niet doenlijk en door het beschikbare materiaa' bijeen te brengen en naderhand van de resultaten gezamenlijk kennis te nemen, komt men verder dan wanneer ieder op zichzelf werkt. In politiek opzicht hebben de manoeuvres getoond, dat het West-Europa ernst is „alle hens aan dek" te brengen om de kracht te verzamelen die nodig is om de vrede te bewaren. Het is zoals vice-admiraal J. J. L. Willinge, dje de oefening|ein commandeerde, op de slatconfe rentie zeide: „Wij hebben veel geleerd en er is wederzijds vriendschap en vertrouwen ge groeid, onder welke geen samen werking mogelijk is". Strenge Amerikaanse* uitvoercontröle i. v. m. eventuële doorlevering aan Rusland „Ingevolge de strenge contro le, welke door de Regering van de Ver. Staten op de uitvoer' er- gunningen wordt geoefend, heeft het Russische blok voor een waarde van 150 miUiO-i: dollar aan goederen verloren die moesten dienen voor de opvoe ring van zijn oorlogsmateriCel", wordt verklaard in een door het Ministerie van Handel der Ver enigde Staten uitgegeven ver slag. Het rapport voegt hieraan toe, dat uitvoervergunningen betreffende 12 millioen doilar aan goederen, met bestemmin gen in andere landen .eveneens zijn geweigerd, om te voorko men dat deze goederen opnieuw naar Rusland of de satedet- staten worden uitgevoerd. Wapens gelost in Rotterdam Maandag zijn wederom twee schepen, de „Robin Goodfellow" en de „Southland", ten dele met Amerikaanse wapens geiaden, de haven van Rotterdam bin nengelopen. Zij zijn op normale wijze dooi de arbeiders gelost. Extra-sigaretten voor troepen in Indonesië De verstrekking van sigaretten aan de militairen overzee onder vindt nog steeds moeilijkheden. De kruisers namen j Daardoor moesten de rantsoe- pn hpsonnen «en worden verlaagd. Bovendien en begonnen gestegen hetgeen weer v,an invloed is op de grote van het rantsoen sigaretten, dat de militairen zich kunnen ver oorloven. In overleg met de Wel- zijnsverzorging heeft de Niwin, dank zij het succes van de „Laatste loodjjes-actie" behalve de reeds in het schema van deze actie opgenomen artikelen nog een extra .aankoop kunnen doen van vier en een half millioen sigaretten en 30.000 pakjes shag, welke ten spoedigste naar Indo nesië zullen worden verscheept. Deze tabaksartikelen betekenen een waardevolle en welkome aanvuling van de Welfare-rant soenen. In een beschouwing over het be zoek van Koningin Juliana en Prins Bomhard aan Parijs, schrijft het vooraanstaande Pa- rijse blad Le Monde," dat het bezoek een schone herinnering zai blijven. De plechtigheden op het Elyssée, te Versailles, in het Hotel Lauzun en op de Quai d'Orsay gaven een weerspiegeling van de ach ting en de sympathie, welke het Franse volk gevoelt voor een broedervolk en voor een Konin gin, wier verhevenheid van in zicht, van intelligentie en van hart men kent, aldus „Le Mon de." „De ziel heeft bij officiële ge legenheden slechts zelden de kans zich te openbaren. De Ko- "ningin van Nederland echter heeft voor een moment haar Ko ninklijke persoon weten af te leggen: Sprekend tot de jeugd van de Cité Universitaire met een nu en dan door ontroering enigs zins haperende stem heeft zij, zo als alleen een vrouw dat kan, de warme woorden weten te vinden, die voldoende waren om ons van Haar te doen houden," aldus „Le Monde." Het half millioen blauwhem- den, die naar Berlijn waren ge komen in verband met de „vre- aesbetoging", welke het afgelo pen weekeinde in Berlijn is ge houden, is Dinsdag per bus, trein, vrachtauto of te voet de reis naar huis begonnen. Volgens de West-Berlijnse po litierapporten hebben 38 leden van de „Volkspolitie" en 56 leden van de „vrije Duitse jeugd" om asyl gevraagd. Zowel Oostelijke als Westelijke bladen noemen de betoging een schitterend succes voor hun zaak. „De rustige Pinksterdagen zijn een overwinning voor West-Ber- lijn", aldus het door de Amerika nen beheerde blad „Neue Zei- tung". Aan de andere kant schrijft de Oost-Berlijnse „Vor- waerts", dat „een grote duurza me overwinning voor de vrede door de progressieve krachten van het Duitse volk is behaald". Het onafhankelijke West-Duitse blad „Die Welt" ziet twee kan ten aan de betoging: „Het uiter lijke aspect, dat niets anders was dan een copie van de parades te Moskou en die uit de tijd van Hitier, en het tragische aspect van kinderen die nog nooit een gelukkiger leven gekend heb ben". Het blad schat, dat 95 °/o van het half millioen blauw- hemden thans „meeloper" ge worden is „om de eenvoudige re den, dat de enige manier om voor een examen te slagen, een graad Dezer dagen is aan de Minister van, Binnenlandse Zaken aange boden het rapport van de Commissie van Advies inzake herziening van de Begrafeniswet met het oog op het verbranden van lijken. Wijziging posttarieven Met ingang van 1 Juni worden de pakketposttarieven tot 5 kg voor het binnenlands verkeer enigszins verhoogd. In verband hiermede zijn ook de tarieven voor brieven boven 309 gram en drukwerken boven 500 gram iets hoger geworden. De commissie is tot de slot som gekomen, dat in Nederland volgens de traditie begraving regel, crematie uitsondering is. Daar van, uitgaande stelt zij voor, crematie toe te laten, als de overledene de wens daartoe uitdrukkelijk heeft kenbaar ge maakt. Volgens het voorstel van de commissie zal hij dat in het ai- gemeen schriftelijk moeten doen en wel bij testament oi door middel van een eenvoudig geschrift. In bepaalde geval len zou volgens de commissie met een mondelinge wilsverkla ring, afgelegd in aanwezigneid van twee meerderjarige getui gen, kunnen worden volstaan Kinderen beneden 18 jaa_ kunnen geen testament of co dicil maken. De commissie stelt voor, verbranding van lijken van kinderen mogelijk te maken, als ouders of voogden dit wen sen. De Commissie meent dat, de oprichting van crematoria niet vrijgelaten kart worden en stelt voor die oprichting te binden aan een verlof van de Kroon. Voordat een beslissing wordt genomen, moet de gelegenheid worden gegeven voor het indie nen van bezwaren. De Kroon zal het verlof alleen mogen weigeren a*s oiijkt dat in d'' gemeente van oprichting en haar naaiste omgeving gods dienstige bezwaren bestaan. Slechts verenigingen zullen crematoria mogen oprichten en exploiteren. De statuten dier verenigingen moeten bepalen, dat zij ten doel hebben lijkver branding zonder oogmerk van winst. Winstbejag met de exploitatie v,an een crematorium wenst de Commissie uit te sluiten, even als Overheids-exploitatie. Het z.g. „balsemen" van lij ken wenst de commissie be houdens uitzondering bijv. voc: Vorstelijke personen verbo den te zien. Zij acht het ge vaarlijk voor de gezondheid, in strijd met de strekking der wet, die begraving eerst na 36 uur toelaat om zo groot mogelijke zekerheid omtrent het weike- iijk overlijden mogelijk te ma ken en uit justitieel oogpunt niet onbedenkelijk. Aan haar rapport, dat bij de Staatsuitgeverij verkrijgbaar is, heeft de commissie een over zicht van de crematie-wetge ving in het buitenland toege voegd. te halen of een goede betrekking of vacantie aan de Oostzee te krijgen via de marcherende co lonnes van de vrije Duitse jeugd te vinden is. De jeugd heeft een slottele- gram aan Stalin gezonden, waar in zij belooft alles te zullen doen wat in haar vermogen ligt om „de oorlogsdreiging, die van de Anglo-Amerikaanse oorlogshit sers uitgaat," af te wenden en belooft, nimmer meer tegen de Sowjet-Unie te zullen strijden. De Regering heeft volledig begrip voor de schroom, welke de Kamer gevoelt om over het wetsontwerp „Nadere regeling van de schadeloostelling van de Leden der Tweede Kamer" te spreken, zo zeggen de Ministers van Binnenlandse Zaken en Financiën in hun Memorie van Antwoord betreffende dit ontwerp. De regering zou willen vast-' houden aan het uitgangspunt, door de Staatscommissie van 1936 gesteld, dat n.l. de schade loosstelling niet is te beschouwen als „een beloning voor verrichte arbeid," doch slechts „als een middel om personen uit verschil lende kringen in staat te stellen lid van de Kamer te zijn". Zij ont veinst zich echter niet, dat de toeneming van de staatstaak steeds meer arbeid op de schou ders van de leden der volksver tegenwoordiging legt, waardoor het niet gemakkelijk valt naast het lidmaatschap van de Tweede Kamer nog meerdere functies in het maatschappelijk leven te bekleden. Hieraan dient op ande re wijze te worden tegemoetge komen. Onder de bestaande om standigheden is een bedrag van f6000 te laag. Hoewel ook een bedrag van f 7200 aan de lage kant is, meent de regering aan dit basisbedrag te moeten vasthouden. Wanneer een lid van de Tweede Kamer aan het lidmaatschap slechts wei nig tijd kan geven, is een bedrag van f 7200 uiteraard aan de hoge kant. Anderzijds zijn er gevallen, dat het lidmaatschap van de be trokkene de volle mens en niet zeiden meer dan dat vordert. Het Rede, uitgesproken op Zondag 28 Mei door de- Amerikaanse Am bassadeur S- Chapin op de militaire Begraafplaats te Margraten. Op velzoek van de achterge laten betrekkingen is het stof felijk overschot van bijna de helft der soldaten, die aanvan kelijk in Margraten begraven lagen, naar de Ver. Staten over gebracht. Ik weet dat dit verdriet en teleurstelling betekent voor ve le Nederlanders, dte zich met de zorg van deze graven hadden belast en deze bijna als de laatste rustplaats van hun eigen dierbaren beschouwen. Ik wil allen van deze plaats namens de Amerikaanse jongens en hun familie bedanken. Ik ben er van overtuigd, dat U zult be grijpen, waarom zovele Ameri kaanse gezinnen wensten, dat het stoffelijk overschot van hun dierbaren weer in de Vaderlanu- se bodem zou rusten. Ofschoon zij de Nederlanders, die de graven van hun vaders en zonen verzorgden, uiterst dankbaar zijn, wilden zij zich persoonlijk belasten met de zorg, welke U op dat tijdstip voor deze graven had gedragen. Het feit toch, dat zij door een Oceaan van de laatste rust plaats van hun dierbaren waren gescheiden, maakte zulks on mogelijk. Ieder zal dat standpunt kun nen billijken. Velen onder U Koninklijke Familie woonde Avondmaalsviering te Apeldoorn bij In de Ned. Herv. Kapel aan de Asselseweg te Apeldoorn is Tweede Pinksterdagavond een avondsmaal'sviering gehouuen, die niet tot de lidmaten van een kerk beperkt is gebleven. Alle lidmaten van kerken te Apel doorn waren hiertoe uitgeno digd. De viering bedoelde een teken te zijn, dat het feest van Pink steren allen wii omvatten, n.l. dat allen zouden leven in ge meenschappelijke eerbied, vreugde en gehoorzaamheid. Aan deze Avondmaalsviering, waarin voorging Ds. N. O. öteenbeek, werd ook deelgeno men door H. M. de Koningin Z.K.H. Prins Bernhard en H. h.. H. Prinses Wilhelmina. zouden dezelfde gevoelens koes teren, wanneer Uw dierbaren op een zover afgelegen plaats begraven lagen. Diegenen van onze soldaten, en dat zijn er meer dan 8000, die hier nog steeds begraven liggen, zullen hier achter blij ven als een blijvende herinne ring aan het leed, dat de oor log ovier de wereld heeft ge bracht. Voor hen vraag ik slechts, dat gij hun dezelfde liefderijke zorg zult betonen ais in het verleden, waarbij gij de reden van hun aanwezigheid niet vergeten moogt. Wij kunnen het verlies van al deze mannen, die hier en van vele andere van allerlei nationa liteiten, die elders begraven lig gen slechts een diepere zin ge ven, wanneer wij er zorg voor dragen, dat de vrede, waarvoor zij hun leven gaven ook een blijvende vrede is Ik kan mij geen beter ge schikte rustplaats voorstellen dan deze onderhouden begraaf plaats in het prachtige Lim burgse heuvelland. Ik kan mij geen liefderijker zorg voorstei len, dan dagelijks door de Ne derlanders, die al deze graven adopteerden, wordt betoond. Ik stel het meer dan ik kan zeg gen op prijs, dat gij mijn land genoten een dergelijke eer be wezen hebt en. nog bewijst, niet alleen op de herdenkingsdag, doch iedere dag weer sinds het tijdstip, waarop zij hier hun laatste rustplaats vonden. komt de minister voor, dat naast de schadeloosstelling, welke in belangrijke mate mede is een vergoeding van de kosten, welke de vervulling van het Kamerlid maatschap met zich brengt, een afzonderlijke regeling voor tege moetkoming in de kosten, voort vloeiende uit abonnementen op vaktijdschriften, porti, gebruik van telefoon e.d. op haar plaats zou zijn. Teneinde aan de met betrekking tot de belastinghef fing bestaande bezwaren tege moet te komen, is de Minister van Financien voornemens, zo dra het onderhavige wetsont werp tot wet zal zijn verheven, ter kennis van de inspecteurs te brengen, dat een bepaald bedrag geacht kan worden aan kosten van verwerving te zijn uitgege ven. Bij de regeling van de schade loosstelling zal men voortaan uit gaan van een indeling van het land in drie zones, waaraan de gedachte ten grondslag ligt, dat op vergaderingen een lid, wonen de binnen de -eerste zone thuis kan eten en overnachten, een lid in de tweede zone niet thuis kan eten, doch wel thuis kan over nachten, en een lid in de derde zone noch thuis kan eten noch overnachten. In het wetsontwerp zijn deze grenzen gesteld op 10, resp. 75 km, gerekend langs de kortste weg tussen het gebouw der Ka mer en de woning van lid. De Koningin zal Mevrouw Roosevelt ontvangen Tijdens haar bezoek aan ons land zal mevrouw Roosevelt Maandag 19 Juni a.s. door H. M. de Koningin worden ontvangen. Zij zal ten paleize Soestdijk di neren. In verband met de fraude op het Postkantoor te Laren zijn gisteren wederom twee bestel lers gearresteerd door de Rijks recherche. Er worden in deze zaak binnenkort nog enkele ar restaties verwacht. Generaal Marshall ^vraagt steun voor de V. N. Genraal George Marshall, de vorige Amerikaanse Minister van Buitenlandse Zaken, heeft een beroep gedaan op det Ver- Staten om hun volledige steun te geven aan de V. N. De Generaal sprak op de na tionale begraafplaats te Arling ton ter gelegenheid van Memo rial Day, waarop de gevallenen in de Amerikaanse burgeroor log van 18611865 herdacht worden. Marshall herinnerde zijn toe hoorders er aan, dat de Ver. Naties een forum zijn, „waar men woorden kan gebruiken m plaats van kogels. Zo lang dit forum open blijft", zo zei hij, „zijn er scheuren in het ijzeren gordijn, waardoor sommige van onze ideeën kunnen doordrin gen." Hij achtte het onverstandig, als de Amerikanen menen zich zelf te kunnen troosten met dc gedachte, dat zij 't in 'n nieuwe oorlog uiteindelijk toch zouden winnen. „Ik ben hang, dat de overwin naar in een nieuwe oorlog te midden van zijn eigen ruïnes zal staan, te uitgeput om zich zelf te herstellen of steun aan zijn buren te bieden". Overigens wilde hij de gisting, die in de wereld van thans le vinden is, niet geheel op com munistische rekening schrijven. medegedeeld docr het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot hedenavond. Meer zonneschijn. Droog weer met voornamelijk in de Noordelijke helft van het land nog overdrijvende wolken- elden. Overigens vrij zonnig weer en iets warmer dan giste ren. Meest zwakke wind uit uit eenlopende richtingen. HOOGWATER. DONDERDAG 1 JUNI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 1.51 2.26 3.06 3.16 n.m. 2.19 2.54 3.34 3.44 ZON- EN MAANSTANDEN Juni Opk. 4.26 4.25 Ond. 20.49 20.50 Opk. 23.01 23.56 Ond. 4.22 5.23 5 regels 80 #'«4 Ct; minimum nummer Birwi 1 namiddags I Ml rs vormden de af- ïwoners van Em- runsting, 95 jaar, we J. Vredeveld- )0 jaar, boden een vervaardigd was van de organisa- nds vrouwen, van de gemeenten loonebeek nam de van Emmen af- vaamemende bur- Schoonebeek, de r, maakte zijn op- rna werd een be- aan het hoofdge- Jederlandse Aard- ij- t hield een toe hij opmerkte, dat js werkzaamheden rlandse Aardolie- welke haar be er geheel Neder- tot heden als het >lie producerende n opgeleverd het ld. Hij vestigde >p de sociale zorg ppij, hetgeen tot de bouw van on- rbeiders- en. em- 1. Tot slot werd zijnde boring be- vijf uur reed de evorden waar de Jhr. Mr. A. Feith eentehuis zijn op- ikte. Behalve de loriteiten was ook ordens oudste in- Habers, die bijna 3. uur arriveerde de eet te Hoogeveen. Is werd Hare Ma- ;omd door burge- 'jalma. Ongeveer nderen brachten wvereniging Hoo- tuinbouwproduc- ior het gezelschap enomen. De ban de Vries schonk re Drentse bijen 'riceerde koeken, nbakker Mijnssen iningin een groot een voorstelling thuis van Hooge- ering was buiten- erk gemaakt. Om even vertrok het de richting Zuid- lg te keren naar iris der Koningin Drenthe deelt het lingin en Z. K. H. •derlanden hebben in de Drentse be- ïk over te bren- jzonder hartelijke lare Majesteit en jke Hoogheid te en bij het bezoek eit heeft daarbij ndruk te hebben Drenthe een pro eer sterk vooruit ran de bevolking iet streven dit ge- sterker tot ont- igen." VV diauui ucii ZON- EN MAANSTANDEN Juni Opk. Ond. #Opk. Ond. 2 4.25 20.50 23.56 5.23 3 4.25 20.52 6.42 4 4.24 20.53 0.31 8.09 Als hun werk een dosis van meer dan 20 röntgens (uitstra lingseenheden) in tien jaar mee brengt, moeten deze mensen in het laboratorium hun ogen maar goed op de atoomsplijtoven hou den, zo raadt het blad aan. .Diemersdijk" van Rotterdam I en Antwerpen naar New York j en terug worden gemaakt. De Hij prees de New-Yorkers meningsverschil met hun werk- voor de tvijze waarop zij water hadden gespaard, zoals het in „maidenvoyage"i3 vastgesteld op acht némeh van dagen, waarop 30 Juni van RottteTdam en 1 men zich niet scheert, het bewa- Juli d.a.v. van Anwerpen, aan- ren van afwaswater en het laten komst te New York 10 Juli a.s. I repareren van lekkende kranen. gevers over fooieh en provisie. De taxi-chauffeurs hebben 'n aanbod tot arbitrage op een vergadering verworpen, evenal/ een voorstel om de s'&king uil' ie stellen. vee geconstateerd. Al het pluim vee van deze landbouwer is af gemaakt en maatregelen zijn ge nomen om .verdere uitbreiding van de ziekte te voorkomen. Er wordt een onderzoek ingesteld naar het ontstaan van dit geval- geleden liet een trouwring va— :hietende denne- ;s de Maashese lay. Men zocht, onvindbaar. De groeiden op en .1. Zij werden ,sgeweld zodanig at zij moesten De grond werd <jhiguiiiicii en er werden asper ges op gekweekt. De afgelo pen week werd met aspergeste ken begonnen. Op een van deze witte stengels zat een gouden ring. De ring is bij de dame die hem had verloren terugbe zorgd.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1