De Pinksterbetoging in Oost-Berlijn nklijlc inte einde De Tweede Kamer verwerpt de motie-Oud De vlootmanoeuvres „Activity ten troepen in Egypte REGERINGSBELEID GOEDGEKEURD Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Temeuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs f 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. fik DINSDAG 30 MEI 1950. 6e Jaargang No. 1435. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs: per mm 10 ct. minimum per advertentie f 1,55 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel me«t 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. WEERSVERWACHTING. In een gedeelte van ons vorig nummer konden wij nog melden, dat de Tweede Kamer de motie-Oud, waarin een ondubbelzinnige afkeuring van het rege ringsbeleid inzake Indonesië werd uitgesproken, met 57 tegen 26 stemmen had verworpen. Einde van het vrij vervoer over de Westerschelde SPOORWEGONGELUK IN MEXICO. 5 regels SS ct.; it.mlnlmmw Jffg nummer Bmot namiddags I Ml koninklijk Paar ontvangst op burgemeester het dochtertje emen aan. De i de bevolking it alle mensen i en Prins Je Drentse >lking erge rloren ring Frankering bij Abonnement: Temeuzen V *4 De Pinkslerdemonstratle van de onder communistische lei ding staande Oost-Dun.e „Vrije Duitse Jeugd" is zonder incidenten verlopen. De 25.000 man West-Berlijnse politie en geallieerde militairen, die tij dens Wet défilé van het ha.f millioen demonstranten op eerste Pinksterdag bij de sec- torgienszen in gereedheid wer. den gehouden, hebben niet ac tief Dehoeven op te treden. 'Ioui de Westelijke commandanten ter in inspectie in hélicoptères de lucht in gingen zagen zij be neden *zich in Oost-Berlijn een ordelijk, reusachtig schouwspel van kleuren; blauwe viaggen van de „Vrije Duitse Jeugd", rood-zwart-gouden vlaggen van de Oost-Duitse Repub-lex, ioie en witte vlagven en veel bloe men. De enige „klap", welke zich tijdens de demonstratie voor- detd, was van een, naar men aanneemt m West-Benijn af geschoten pamfietbom, die een regen van pamfletten over de hoofden der demonstranten deed neerdalen, waarin gewaar schuwd werd voor „Russische slavernij". De wekenlange spanning, wel ke was gevoed door de veron derstelling, dat de Finksterdc- jnonstra ie gebruikt zou wor den om de Westelijke sectoren binnen te vallen en te bezetten, was reeds bij het aanbreken van de dageraad begonnen te wijken. Een politiefunctionaris van de Westèiijke sectoren ging v >or de aanvang van de demon stratie over de sectorgrens en begon, na zijn Oostelijke colle ga gegroet en de hand gedrukt te hebben, met deze een bespre king over het handhaven van üe orde. De Amerikaanse troepen va ren in de kazernes geconsig neerd. De blauwgehemde „jon ge strijders voor de vrede", die zich op Pinkstermorgen in de Lustgarten hadden verzameld roor het défilé, werden toege sproken door de O.-Duitse Pre sident, Wilhelm Pieck. Deze waarschuwde „de gevaren van een nieuwe oorlog niet te on- ütrschatten". De chefs var de Westerse generale staven wa ren onlangs in Nederland bij eengekomen en de Westerse Ministers van Buitenlandse Za ken te Londen om „Duitsland tot het slagveld van een nieu we oorlog en Berlijn tot nun bruggehoofd te maken", aldus zeide Pieck, die Generaal Clay, de vroegere Amerikaanse Gou verneur in Duitsland, betitelde a's „één van de ge 'aarlijkste oorlogsstokers".- De „Jonge Strijders voor de Vrede" zouden echter de „imperialissten en oorlogsstokers beslissend ver slaan"'. De monsterparade langs de rijkelijk met vlaggen versierde „Unter der Linden" begon met het afschieten van vuurpijlen, die in de lucht opgingen en pa rachutes met- de blauwe viag van ae „Vrije Duitse Jeugd" en de viaggen van de Sowjet-Unie, China en de Oost-Europese volksdemocratieën lieten neer dalen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot Dinsdagavond. Iets warmer. Droog weer met enkqle over drijvende wolkenvelden.^ In de Noordelijke helft van het land tijdelijk nog vrij krachtige, ove rigens matige wind tussen West en Zuidwest. Iets hogere tem peraturen dan gisteren. HOOGWATER. WOENSDAG 31 MEI. Voordat wera aangetreden voor de parade, had een zware regenbui de deelnemers verras u De bui hield op toen de parade begon. Men defileerde voor 'n tribune, waarop de Regerings leiders in Oost-Duitsiand en buitenlandse delegaties hadden plaats genomen. Er werden spandoeken meege dragen met opschriften als „Yankees, ga naar huis", „Geen persvrijheid voor oorlogssto kers" en „leer van Stalin, strijd met Stalin". Er liepen ook naar schatting 18.000 man van de volkspo'itie mede, in zwarte uniform en kaplaarzen en ongewapend. Zij marcheerden op militair nauwkeurige wijze. De Burgemeester van West- Berlijn, Prof. Reuter, verklaarde Zondagochtend in een radio rede, dat alles rustig was en ïu^tig zou olijven. De waak zaamheid van de Berlijners en de geallieerden had „het com munistische plan om West-Ber- lijn te overrompelen" verijdeld. „Wij wachten nu op de volgen de poging. Ik kan de commu nisten echter verzekeren, dat alle pogingen, hoe goed zij ook mogen worden verborgen, even eer s verijdeld zullen worden, ai- dus Burgemeester Reuter. Op voorstel van Otto Nuschke de 'Christen-Democratische vi- ce-PremieT van Oost-Duitsland, werd besloten een telegram aan Staün te zenden van de volgen de inhoud: „Meer dan een half millioen strijders voor de vrijheid zenden U, leider van hef wereldvrcdes- kamp, hun dank en groeten Zij beloven plechtig, zich tot het uiterste te zullen inspannen in de strijd tegen de atoombom en d" duistere pogingen van ae An glo Amerikaanse oorlogshitsers" De Burgemeesters van 15 W. i Duitse steden zonden Zondag „Pinkstergroeten aan het vrije Ber-jjn". Zaterdag was met enige plech tigheid het nieuwe, naar de O. Duitse vice-Premier Walter Li- bricht genoemde stadion in ge bruik genomen. In de afgelopen dagen zijn m:nstens 23 leden van de Volks poli tie in het Westen om asy- kemen vragen. Zondagavond was alles rus tig aan de sectorgrenzen tussen Oost- en West-Berlijn, er was slechts van 2 kleine incidenten melding gemaakt. Een tram conducteur was gearresteerd door de West-Berlijnse politie aan de grens tussen de Ameri kaanse en de Sow jet-Russische sector omdat hij weigerde de tram te doen stoppen toen hem dat gevraagd werd omdat bin- ü"r. in de wagen leden van de „Vrije Duitse Jeugd" een Vest- Berlijiise krantenverkoper af ranselden. Verder werd een man gearre steerd, die zonder vergunning bladen onder Sowj et-Russische licentie uitdeelde in de Weste lijke sector. Volgens het West-Duitse pers bureau D.P.A. heeft de^ Oost- Duitse Volkspolitie in de Ber- lijnse voorstad Adlershof een onderzoek ingesteld in het kam pement van de „Vrije Duitse Jeugd", aldaar. Er zouden 25 vuurpijlen zijn afgeschoten, die duizenden anti-communistische pamfletten boven Oost-Berlijn uitstrooiden. De politie zou van mening zijn, dat dit het werk is geweest van een verzetsgroep in de boezem van de „Vrije Duitse Jeugd". Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 0.59 1.34 2.14 2.24 n.m. 1.30 2.05 2.45 2.55 ZON- EN MAANSTANDEN Mei Opk. Ond. Opk. Ond. 31 4.27 20.48 21.43 3.14 De West-Europese vlootma noeuvres „Activity", waaraan Britse, Franse en Nederlandse schepen, onder commando van de Nederlandse vice-admiraal VVillinge, commandant zeestrijd krachten, hebben deelgenomen zfjn ten einde. Zaterdagmorgen zijn de deel- nemènde oorlogsbodems en ook de onderzeebodems de haven van Prest binnengekomen en 's mid dags heeft vice-admiraal Willin - ge de ongeveer 30 Engelse, Fran se en Nederlandse journalisten, die de manoeuvres hebben bijge woond ontvangen. De admiraal merkte in verband met een gestelde vraag op, dat samenwerking tussen vloten van verschillende nationaliteit niet nieuw is- Reeds 2000 jaar geleden gebeurde dit. Een sprekend voor beeld is de negenjarige oorlog, toen Nederlandse en Britse vlo ten nauw samenwerkten, maar de huidige wapenen geven ons niet meer de tijd het samenwer ken te beoefenen als de oorlog reeds is uitgebroken. Wij moeten, dat thans reeds in vredestijd doen. De gecompliceerdheid der moderne wapenen noodzaakt tot goed teamwork en daarvoor is onderling vertrouwen en vriend schap nodig. En merkte de admiraal op naar aanleiding van een andere vraag hoe beter de samenwerking, hoe groter de kracht en hoe groter de kracht der West-Europese landen, hoe meer kans, dat zij hun stem in het capittel zullen behouden. In het algemeen merkte de admi raal op, dat de oefeningen zeer leerrijk zijn geweest en dat zij prima zijn verlopen. VERKLARING VAN DE EGYPT. KONINGIN - MOEDER De Egyptische Koningin - moe der Nazli heeft aan een journalist verklaard „het te betreuren, dat de Egyptische censuur het Egyp tische volk belet te vernemen, dat Thali thans muzelman is". Zij is van mening, dat Koning Faroek zich met zijn zuster moet verzoenen, te meer daar zij uit goede bron heeft vernomen, dat de koning zelf voornemens is met een gewoon burgermeisje te trouwen. Ten slotte: Geen der deelne mende schepen heeft een „Rus- si schhe visser" gezien of gepeild, evenmin als andere Russische schepen, dus de Russische vis sers, die oorspronkelijk in het Kanaal waren opgemerkt, heoben waarschijnlijk enige tijd gewacht cp beter weer en toen hun reis naar de Zwarte Zee via Gibral tar rustig voortgezet. De oefeningen zijn teneinde en Brest heeft zich opgemaakt de Jannen hartelijk te ontvangen. Er Is kermis, er staan autobus- ritten en sportwedstrijden op het programma en alles wijst er op, dat de Franse gastvrijheid ook in deze door de oorlog zo verschrik kelijk gehavende stad, is blijven ieven. Donderdag a.s. worden de Nederlandse bodems weer thuis verwacht. Het vertrek uit Brest is bepaald op hedenmorgen. DE OVERDRACHT VAN TWEE AMERIKAANSE FREGATTEN AAN NEDERLAND De overdracht van de eerste twee oorlogsschepen op grond van het program voor wederzijd se defensiehulp in het kader van het Noordatlantisch Verdrag, zal 1 Juni a.s. geschieden op de Amerikaanse marinewerf te Boston. Het gaat om twee fregat ten, die aan de Nederlandse Ma rine zullen worden overgedra gen. Zij dragen de namen „Bur rows" en „Rinehart." Het zijn mo derne schepen van 1.240 ton, ge bouwd in 1943 en '44, en bestemd voor escortedienst en voor de strijd tegen onderzeeboten. De schepen zijn in de loop van de laatste twee maanden geheel op geknapt. De Nederlandse Marine-Atta ché, Kapitein ter Zee Jhr H. A. van Foreest zal namens de Ne derlandse regering de schepen in ontvangst nemen. Zij zullen de namen „Van Amstel" en „De Bitter" krijgen en komen onder commando van de Luitenant ter Zee 1ste klasse Jhr P. L. M. Van Geen en G. A. M. Saraber. De be manning van de fragatten wordt gevormd door ongeveer 2000 man Nederlandse marinepersoneel, dat thans te Boston in opleiding is. Het was op die late Vrijdag avond zo vlak vóór de Pinkster dagen ongewoon druk in de Ka mer. De verschillende fracties hadden hun mannetjes bijeenge- trommeld, want er moest ge stemd worden. En is het een pu bliek geheim, dat sommige Ka merleden alléén maar komen om te stemmen De liberalen hadden met hun motie van afkeuring sensatie ge bracht. De heer Oud liep in zijn uitin gen aan het adres van het kabi net niet bepaald over van vrien delijkheid. Wat hem betrof, kon den na een regeringscrisis alle Ministers terugkeren, als Minis ter Van Maarseveen dan maar wegging Deze rijzige Minister bleef het antwoord niet schuldig. Onge zouten diende hij de Rotterdamse burgemeester van repliek. Minis ter-president Drees kwam ook nog een handje helpen en herin nerde eraan, dat een van de Mi nisters, die in de Unie-aangele genheden verantwoordelijkheid draagt, Minister Stikker is, de partijgenoot van de heer Oud De heer Paul de Groot, die na mens de communisten een twee de motie indiende, voelde er niet veel voor om de heer Oud te steunen, omdat deze na de val der regering zelf wel eens als premier zou kunnen optreden... Inmiddels had ook Mr Romme, de Katholieke fractieleider, een motie bij de Voorzitter gedepo neerd. Een weinig zeggende mo tie, waarin de Kamer uitsprak, dat de ter Ronde Tafelconferen tie overeengekomen regeling van het zelfbeschikkingsrecht voort gang dient te vinden en dat de regering die voortgang met alle daartoe geschikte middelen zal hebben te bevorderen. Toen Mr Burger vervolgens namens de P.v.d.A. de motie- Romme steunde, omdat hij er 'n goedkeuring van het beleid der Als Woensdagavond de laatste veerdienst op de Westerschelde is uitgevoerd is daarmede een eind gekomen aan het vrij ver voer van eerste klassepassagiers, personenauto's, bussen en alle vrachtwagens. Alleen passagiers tweede klasse en het vervoer van rijwielen blijft vrij. De tarieven zijn door de Mi nister van Verkeer en Water staat vastgespeld op basis van de afstand, die de desbetreffende veerboot aflegt. Hieruit volgt, dat de goedkoopste overzetdienst is PerkpolderKruiningen en de duurste TerneuzenHoedekens- kerke, op welke dienst geen autobussen, vrachtauto's, aan hangwagens of bespannen wa gens vervoerd kunnen worden. Het gevolg van deze extra be lasting zal zijn dat practisch geen enkele autobezitter van de over zetdienst Terneuzen-Hoedekens- kerke gebruik zal maken en ieder de dienst Perkpolder Kruiningen zal prefereren. regering in zag, was de uitslag der stemmingen niet twijfelach tig meer. De motie van Paul de Groot, evenals die van de heer Oud een motie van afkeuring, werd ver worpen met 78 tegen 5 stemmen (vóór alleen de C.P.N.) De motie-Oud werd verworpen met 57 tegen 26 stemmen. Tegen stemden de K.V.P., P.v.d.A., be nevens Jkvr. Wittewaall van Stoettwegen en de heer Tilanus van de C.H.U. De heren Van der Feltz, Schmal, Krol en Beernink van de C.H.U. stemden vóór met de A.R., de V.V.D., de S.G.P. en de heer Weiter. De heer Van de Wetering (C. H.) nam geen deel aan de stem ming. Geschenken van Auriol voor het Koninklijk Gezin Vóór het vertrek van de Ko ningin en de Prins uit Parijs heeft President Auriól Koningin Juliana Vrijdagochtend in het Elysée enkele geschenken over handigd voor Haarzelf en Haar Dochters. De Koningin ontving* twee schilderijen van de Notre Dame, het ene van de voorzijde, het an dere van de zijde der Seine. Voor Prinses Beatrix bood de Presi dent een grote doos olieverf aan, voor Irene een rijzweepje met haar initialen, voor Margriet een pop, die'papa en mama zegt, en voor Marijke een levensgroot speelgoed-schaap. Tenslotte nam de Kamer de motie-Romme aan met 52 tegen 31 stemmen. Hiermee werd de Indonesië-politiek van het kabi- net-Drees in feite goedgekeurd. De aanval van de heer Oud was afgeslagen door een aaneen gesloten meerderheid der rege ringspartijen met steun van twee leden der C.H.-fractie. Over de toekomst van Nieuw- Guinea is geen motie ingediend. De regering had te kennen gege ven, dat dit veelbesproken ge bied ook na 1950 onder Neder lands gezag dient te blijven H.M. DE KONINGIN BETUIGT MEDELEVEN MET DE RAMP IN CANADA H.M. de Koningin heeft aan de Gouverneur - Generaal van Cana da een telegram gezonden waar van de vertaalde inhoud als volgt luidt: „Zeer getroffen door de ramp die de catastrophale overstromin gen in Winnipeg en omgeving hebben veroorzaakt, bied ik U mijn diepe gevoelens van mede leven aan voor de inwoners van dit deel van het grote land, waar aan ik zo zeer gehecht ben". De minister van buitenlandse zaken heeft voorts H.M's ambas sadeur te Ottawa namens de Ne derlandse regering gemachtigd aan de regering van Canada deelneming in het leed van de door de overstromingsramp ge troffenen in Winipeg en omge ving te betuigen. Bij een spoorwegongeluk, dat Zondagochtend te Lecheria plaats vond, zijn acht personen gedood en twee en twintig gewond. De internationale trein uit La redo is, als gevolg van een ver keerde wisselstand, op de trein uit Guadalajara gereden, die in het station van Leeharia wacht te, tot de eerste trein voorbij was. De locomotief heeft een Pullmanwagen ingedeukt. Zes personen werden op slag gedood; hieronder bevinden zich twee kinderen en de bestuurders van de trein, die tegen de stil staande trein is opgereden. Telegram van Burgemeester De Gaulle aan Koningin Juliana Burgemeester Pierre de Gaulle le van Parijs heeft het volgende telegram aan Koningin Julana gezonden „De bevolking van Pa rijs heeft, ter gelegenheid van Uw bezoek, uiting gegeven aan de aangename herinneringen, die zij van het Nederlandse volk be waart, en aan haar toegenegen heid, zowel voor Uwe Majesteit en de Prins der Nederlanden, als voor het Nederlandse volk in zijn geheel. De Parijzenaars zul len noch het bezoek, waarmede Gij hen hebt vereerd, noch de sympathie voor hen, waaraan Gij uiting hebt gegeven, verge ten". Nederlandse Bond tot het redden van drenkelingen Op de jaarvergadering van de Nederl. Bond tot het Redden van Drenkelingen, te Utrecht gehou den, bleek uit jaarverslagen en de mededelingen van de voorzit ter, de heer J. P. Weyburg, dat ae bond de achterstand, veroor zaakt door de bezettingsjaren, grotendeels heeft ingelopen. We derom traden 3 brigades uit het zuiden des lands toe, zodat de organisatie thans 80 vrijwillige reddingsbrigades omvat. De vergadering toonde grote erkentelijkheid voor het feit, dat Prins Bernhard het be schermheerschap van de bond heeft aanvaard. Dr. A. Staverman te Vlissingen werd om zijn bijzondere ver diensten voor het reddingswerk tot erelid benoemd. DE KWESTIE—GOLD Harry Gold, die als Russisch spion is aangehouden, heeft nog geen advocaat gevonden, die be reid is hem te verdedigen. Zijn vader en broer hebben hem mo gen bezoeken en hem toen mede gedeeld dat zij geen 100.000 dol lar kunnen betalen als borgstel ling voor zijn voorlopige vrijla ting. Zij zijn in onderhandeling met William Gray, een vermaard advocaat te Philadelphia. Uit kringen, die nauw zijn be trokken bij de Wafdistische re gering van Egypte, wordt verno men, dat Engeland een Egyp tisch voorstel heeft aanvaard om de Britse troepen uit Egypte terug te trekken, op voorwaarde dat een militaire alliantie tussen de beide landen wordt gesloten. Engeland heeft dit meegedeeld in antwoord op een onlangs van Egypte ontvangen nota over de Brits - Egyptische betrekkingen. In genoemde kring gelooft men, dat spoedig een memoran dum aan de Britse regering zal worden gezonden, waarin wordt verklaard dat het Egyptische le ger met de wapens waarover het beschikt of die het voornemens is te kopen, in staat zal zijn het Egyptische grondgebied te ver- landen besprekingen over een nieuw verdrag zullen worden ge opend. Stichting van de Arbeid over bevroren rundvlees In de laatste vergadering van het bestuur van de Stichting van de Arbeid zijn in verband met de stijging van de kosten van le vensonderhoud een aantal gege vens ter sprake gekomen over de verkoop van bevroren rundvlees. Er is thans een grote hoeveelheid rundvlees op de markt, die uit koelhuizen komt en 30 a 40 °/i goedkoper is dan vers vlees. Het Stichtingsbestuur is op grond van deze gegevens tot de overtuiging gekomen, dat het wantrouwen, dedigen. Het memorandum, dat I dat hier en daar blj het pubiiek ^Lrf5-d?.r!."f en bi-> de slagers tegen deze partij '~l J vlees bestaat, ongerechtvaardigd van het „Schaduwkabinet" werd opgesteld, eist behalve de evacua tie der Britse troepen de eenheid van het Nijldal onder de Egyp tische kroon. Te Cairo gelooft men, dat, indien het huidige Brits - Egyptische contact succes oplevert, vermoedelijk spoedig na de aankomst van de nieuwe Britse ambassadeur de vol gende maand tussende beide is. Het bevroren rundvlees is van prima kwaliteit, zo deelt het Stichtingsbestuur mede, en het valt toe te juichen, dat de rege ring op deze v/ijze de spanning tussen lonen en prijzen vermin dert. Naar het oordeel van het Stichtingsbestuur verdient het aanbeveling dit bevroren rund vlees te betrekken. •s vormden de ai- woners van Em- unsting, 95 jaar, ve J. Vredeveld- 0 jaar, boden een vervaardigd was van de organisa- nds vrouwen, ran de gemeenten oonebeek nam de van Emmen af- 'aamemende bur- Schoonebeek, de maakte zijn op rna werd een be- aan het hoofdge- iederlandse Aard- ij- C hield een toe hij opmerkte, dat jswerkzaamheden rlandse Aardolie- welke haar be er geheel Neder- tot heden als het •lie producerende n opgeleverd het ld. Hij vestigde •p de sociale zorg ppij, hetgeen tot de bouw van on- rbeiders- en. em- Tot slot werd zijnde boring be- vijf uur reed de evorden waar de Jhr. Mr. A. Feith ïentehuis zijn op tkte. Behalve de oriteiten was ook ordens oudste in- Habers, die bijna I» uur arriveerde de iet te Hoogeveen. is werd Hare Ma- :omd door burge- 'jalma. Ongeveer nderen brachten wvereniging Hoo- tuinbouwproduc- ior het gezelschap enomen. De ban de Vries schonk re Drentse bijen riceerde koeken, nbakker Mijnssen iningin een groot een voorstelling ihuis van Hooge- ering was buiten- erk gemaakt. Om even vertrok het de richting Zuid- ig te keren naar iris der Koningin Drenthe deelt het ningin en Z. K. H. ïderlanden hebben in de Drentse be ak over te bren- jzonder hartelijke rlare Majesteit en jke Hoogheid te en bij het bezoek eit heeft daarbij ndruk te hebben Drenthe een pro eer sterk vooruit 'an de bevolking iet streven dit ge- sterker tot ont- agen." vv tuauui vac.ii ZON- EN MAANSTANDEN Juni Opk. Ond. #Opk. Ond. 2 4.25 20.50 23.56 5.23 3 4.25 20.52 6.42 4 4.24 20.53 0.31 8.09 Als hun werk een dosis van meer dan 20 röntgens (uitstra lingseenheden) in tien jaar mee brengt, moeten deze mensen in het laboratorium hun ogen maar goed op de atoomsplijtoven hou den, zo raadt het blad aan. .Diemersdijk" van Rotterdam en Antwerpen naar New York en terug worden gemaakt. De Hij prees de New-Yorkers voor de Wijze waarop zij water hadden gespaard, zoals het in „maidenvoyage" ia vastgesteld op acht nemeh van dagen, waarop 30 Juni van RotiteTdam en 1 men zich niet scheert, het bewa- Juli d.a.v. van Anwerpen, aan- j ren van afwaswater en het lateh komst te New York 10 Juli a.s. I repareren van lekkende kranen. meningsverschil met hun werk gevers over fooieh en provisie. De taxi-chauffeurs hebben 'n aanbod tot arbitrage op een vergadering verworpen, evenali een voorstel om de shaking ui', ie slellen. vee geconstateerd. Al het pluim vee van deze landbouwer is af gemaakt en maatregelen zijn ge nomen om .verdere uitbreiding van de ziekte te voorkomen. Br wordt een onderzoek ingesteld naar het ontstaan van dit geval- rug geleden liet een trouwring val- ■•hietende denne ns de Maashese lay. Men zocht, onvindbaar. De gloeiden op en .1. Zij wenien gsgeweld zodanig at zij moesten De grond werd Duituimm cTü er werden asper ges op gekweekt. De afgelo pen week werd met aspergeste ken begonnen. Op een van deze witte stengels zat een gouden ring. De ring is bij de dame die hem had verloren terugbe zorgd.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1