Hebl VAN SCH BADP Prins Bernhard UIT DE PROVINCIE DE TWENTSCHE BANK N.V. De West-Europese vlootmanoeuvres België enig i Voeding en inkomstenbesteding (ACTIVITY) AANTEKEN OVER JOEGC Watt Dakwerk Lood git A. VAM van Eerste Voorzitter van het Hoofdbestuur de NIWIN, sprak gisteravond in het Radio- programma van de Strijdkrachten, ter gelegenheid van het afsluiten van het NIWIN-werk, de volgende rede uit: RODE ROZEN liefdes overwinning TERNEUZEN. AXEL BIERVLIET HOEK. SAS VAN GENT diamanten echtpaar te TSüdFbTnNENWEG - ROTTERDAM Nu ons schaakt» opnieuw tegen Jo het strijdperk zal wij dit land eens o: nemen. Altijd heeft het gei sterk schaakland ten in landentour: tigden dat overdu was het in de runn ook zeker dit jaar als het eerste na dentournooi zal woi in Belgrado. Ook ches bewees het zijr Onlangs werd met niet zwakke Amer radio-telegrafische vergelijken wij dez het resultaat van verleden jaar na e< de autoreis naar c haald, dan kunne zeggen: de 9VzII was buitengewoon lig zullen de Joe jaar de strijd niet 1 want ons land heef resultaten tegen Tsjecho-Slowakije, óp hoog internati staan. Joego-Slavië telt spelers, die men zo grootmeesters mag goric, Trifunovic e jammer, dat zij nie nemen aan het c£ nooi te Budapest! het land nog twee t re meesters: Vidm terwijl ook de jeugd niet ontbreek Ivkov zijn wel de t Iers van de jonge Verleden jaar he Slavische Schaakb grootmeesters oef« ten spelen met waarvan EuweP: GligoricStahlberg de meeste ruchtba; gehad. Hieruit ble van het Joego-Slav Een levendige cl tussen Gligoric en i kende Vukovic volg WIT: Gligoric ZWAF 1. d4, Pf6; 2. c4, e6 4. a3 (een schei Rc3:+; 5. bc3:, c5; per is wellicht f3), d6; 8. Pe2, e5; 9. 0- moet er naar strev gesloten te houden treffen met Ra6, I a4); 10. Pg3, ed4: Een meer da prima werk t Bokweg 28 V V B V d K V N 1 !XSXSXSX5X5>«XSX5> Maandagmorgen omstreeks 8 uur is het Nederlandse smaldeel de Baai van Douarnenez, het ver zamelpunt van de vloot-eenheden die deelnemen aan de West-Euro pese vlootmanoeuvres, binnenge varen- Het is een ruime diepe baai met rotsachtige steile wan den. Toen het smaldeel de baai invoer, tekenden zich aan het eind de Franse kruisers George Leygues en Le Fantasque af. Het doorstomen van de baai vorderde ongeveer een uur. De George Leygues, aan boord waarvan zich de Franse commandant bevond, voer het Nederlandse smaldeel tegemoet. Bij het passeren wer den eenvoudige eerbewijzen (de erewacht presenteerde het ge weer en de marinierskapel speel de de Marseillaise) gewisseld. Het Britse smaldeel- is Dinsdag aangekomen. De buitenlandse commandanten maakten gisteren hun opwachting bij Admiraal Willinge, waarna een tegenbezoek zou volgen. Nu Douarnenez bereikt is, zijn de geheime verzegelde orders uitgereikt en geopend. Nu is het dus mogelijk een overzicht te krijgen van opzet en bedoeling van de „Exercise Activity", West- Europese vlootmanoeuvres 1950. De samenstellnig der eskaders had reeds duidelijk gemaakt, dat snelheid en kracht de voornaam ste eisen waren. De spreuk van Napoleon: „Activité Vitesse", die de orders siert, neemt alle twij fel, indien nog aanwezig, weg. Waren de manoeuvres van 1949 vooral gericht op oefeningen in de verbindingen en het varen in convooiverband, dit jaar is de strijd in verband het hoofddoel. Dat betekent, dat op het stuk van .verbindingen Activity 1949 en Activity 1950 op elkaar aanslui ten. Hoe actiever de oefeningen, boe hoger de eisen aan de ver- Britse oppositie weer verslagen De Britse Regering heeft Maandag met 6 stemmen meer derheid een overwinning ge boekt op de (Conservatieve) Oppositie in het Lagerhuis, de elfde sinds de aanvang van de tweede Regeringsperiode van Labour op '6 Maart. Een motie vani de Oppositie tegen het woningbouwprogram der Rege ring werd met 299 tegen 293 stemmen verworpen. 6 Van de 9 Liberalen stem den tegen de Regering. Hiertoe behoorde de leider der partij, Clement Davies. De drie andere Liberalen, waren niet aanwezig. De Minister van Gezondheid Be van verklaarde tijdens het debat. Het zal niet erg lang duren, voordat wij ons opnieuw tot het land wenden. (D.i. voor dat er nieuwe verkiezingen zul len worden gehouden). HetjVolkslied DE STATEN SCHREVEN AAN DE REGERING VAN SURINAME. Het had de aandacht van de Staten getrokken, dat bij de opening van het zittingsjaar der Staten op 9 Mei door het bij de erewacht ingedeelde muziek korps slechts het Wilhelmus was gespeeld en niet het Suri naamse volkslied. De Staten zijn van mening, dat ter gelegenheid van een na" tionaal gebeuren als de opening der zitting van de Volksverte genwoordiging, het spelen van het Surinaams volkslied behoor de te zijn voorgeschreven, hetzij alleen, hetzij naast het Wilhel mus. Naar aanleiding hiervan ver zoeken de Staten in het vervolg voor alle officiële gelegenheden waarbij het Wilhelmus wordt gespeeld! ook het spelen van het Surinaamse volkslied voor te schrijven. bindingen. De eskaders bestaan uit middelzware bovenwatersche pen, geen slagschepen en geen motortorpedoboten, en deze zul len gedurende drie dagen slag leveren met elkaar en tezamen tegen en met onderzeeboten, te gen en met de vliegtuigen van de vliegkampschepen en de kustver dediging- Een tiental oefeningen ijn uitgestippeld, waarbij alle denkbare combinaties dezer wa penen samen of tegen elkaar ope reren. Het strijdtoneel verplaatst zich van Brest naar het Zuiden tot nabij de Spaanse kust en te rug en in alle operaties is het element van verrassing gehand haafd. Ruim drie dagen lang zul len alle mannen op alle schepen in alarmtoestand zijn. De drie nationaliteiten worden dooreen gegooid en al blijft Admiraal Willinge het algemeen comman do voeren, afwisselend zullen Britse, Franse en Nederlandse officieren een bepaald onderdeel van de oefeningen leiden. Maan dag, dag van verzamelen, en Dins dag waren gewijd aan het uit wisselen van beleefdheden en het bespreken der orders. Heden, in alle vroegte, startte de Activity. Zaterdagmorgen verzamelen in Brest, waar de opgedane ervarin gen verzameld en besproken wor den. Ervaringen, die in 1951 een rol zullen spelen bij de dan te houden oefeningen, waaraan mo gelijk ook Canadese en Ameri kaanse eenheden zullen deelne men. Aan boord van de „Superb" bevindt zich althans een Cana dese waarnemer. Een woord van lof komt toe aan de stafofficie ren, die de orders samenstelden en geen detail oversloegen. Voor hen was de Activity reeds een uiterst belangrijke oefening. Douarnenez ligt ten Zuiden van het schiereiland van Bretagne. Het half tegen heuvels gelegen badplaatsje telt 4000 inwoners. Passagieren is helaas onmogelijk. Van de Russische schepen, die in het oefeningengebied werden ge signaleerd werd er nog geen ont moet. Ter gelegenheid van de studieweek voor Huishoud we tenscliap te VVageningen hield Prof. Dr. Ir. M. J. Dols een voordracht over „Studieweek voor Huishoudwetenschap". Ofschoon niet valt te ontkennen dat armoede de eerste oorzaak is van foutieve voeding, spelen toch ook andere factoren een rol, aldus spr. Het bewijs wordt in de praktijk reeds geleverd door het feit dat men in alle salarisklassen gezinnen met goede, mid delmatige, maar ook slechte voeding aantreft. aandacht te besteden aan de Het hoogste inkomen vermag zeHs niet het gebrek aan ken nis, noch de onverschilligheid te overbruggen en tegen een uit voedingsoogpunt optimale voe ding. Vooroordeel, gebrek aan kennis, gemakzucht en gewoon te, spelen naast het inkomen een rol bij de besteding van het voedingsbudget. Hoe belang rijk echter de prijs der voe dingsmiddelen is, blijkt wei uit een vergelijking van de prijs per duizend calorieën voor de oorlog en thans. In het beken de onderzoek van het budget van de commissie-Eijkel in 1936 verricht werd een prijs van 10 ct per 1000 cal. berekend. Thans uedraagt deze prijs in een goed samengesteld dieet ca. 31 ct. Wanneer de besteding van het inkomen wordt nagegaan, olijkt, dat momenteel van „ot de helft van de uitgaven voor de voeding zijn bestemd. Beziet rnen de voedingsuitgaven voor verschillende der belang rijkste groepen levensmiddelen, dan kan worden geconcludeerd, dat een vijfde- aan brood en broodproducten, een vijfde aan vlees, vis eieren en andere dier lijke producten, een vijfde aan melk en kaas, een tiende aan vetten, een zevende aan groen ten en fruit en een vijf en twin tigste aan het voedingsbudget aan aardappelen wordt uitge geven. Een zeer belangrijke vraag is wel hoe met behoud van de voedingswaarde of zo mogelijk met verbetering van de voeding op het voedingsbudget kan wor den bezuinigd. Wanneer men de hedendaagse voeding beziet, dan blijkt, dat voor vele gezin nen mogelijkheden bestaan., Daartoe is het gewenst, dat bij het onderwijs en voorlichting meer aandacht wordt besteed aan het probleem goede en toch goedkope voeding. Dit is mo gelijk door een grotere toepas sing van de goedkoopste dierlij ke eiwitten, resp. een groter verbruik van plantaardige ei witten in het menu. Door meer goedkoopste vetbron, aan de mogelijkheid luxe witte brood te vervangen door bruinbrood en zgn. regeringsbrood, alsmede aan een verlaging van de con sumptie van suiker en snoep goed. De indruk bestaat, dat zonder schade aan de gezond heid in vele gevallen het dieet kan worden versoberd. Goed en goedkoop moet de leus zijn in het belang van de betrokken gezinnen, maar eveneens in het belang van onze gehele nationa le economie. Per schoorsteen vijl cent voor de Kankerbestrijding Ook de schoorsteenvegers in ons land willen hun (schoor)- steentje bijdragen voor de kan kerbestrijding. In de maanden Juni, Juli en Augustus zullen alle leden van de Nederlandse Schoorsiteenve- gfjnsjpatroonsbond in Amster dam, Rotterdam, Den Haag, Haarlem en Schiedam voor iedere schoorsteen, die zij in de ze periode vegen, 5 cent van hun inkomsten afstaan voor het goede doel. De totale opbrengst komt ten goede van het Nederlandse Kan kerinstituut- 750 millioen dollar voor 1' bewapening Het Amerikaanse Huis vast Afgevaardigden heeft zijn goed keuring verleend .aan voorgestel de Regeringsuitgaven ten be drage van 625.493.694 dollar, waaronder 7.385-000 dollar voor een nieuw project ter bestrij ding van onderzeeboten. De aard van dit project werd niet onthuld. Verder zijn van het totale be drag 75 millioen dollar bestemd voor windtunnels voor onderzoek op luchtvaartgebied en 50 mil lioen voor economische hulp aan Zuid-Korea, welke worden toegevoegd aan de som, die reeds voor Zuid-Korea was uit getrokken in de wetgeving be treffende de hulp aan het bui tenland. Hpt wetsontwerp gaat thans naar de Senaat. door H. VöLMER. 96) Nadruk verboden. „Ik weet het zo net niet", deel de bij mee, „of het wel pluis is cp Hildegradstrasse 78. Ik hoor de er ongeveer een half uur ge leden een vrouw om hulp gillen. Ik belde aan, maar kreeg geen gehoor." Aan de andere zijde werd iets gevraagd. „Waarom»ik nu pas opbel? Ik heb geschuild omdat ik geen zin had, tot op het hemd toe nat te worden! Hè? Wat doet mijn naam er toe? Als ordelievend burger waarschuw ik de politie. Het kan natuurlijk heel goed flauwigheid geweest zijn! Zoeken jullie dat maar uit!" Wagner wachtte geen verdere vragen af, hing de hoorn aan de haak en verliet de cel. De politie kreeg op haar her haald schellen geen gehoor, of schoon er licht in het huis brandde. „Ziet er verdacht uit, Braun", nselijke orppen :nt Tegenwoordig gaan kinder poppen hoe langer hoe meer op levende mensen gelijken. Een Engels popje kan spre ken, zingen, lachen en hullen met een natuurlijke menselijke stem, en zelfs kan het gemak kelijk een vreemde taal leren spreken. Zo is een Spaans kin derrijmpje, dat door een Spaans meisje werd opgezegd, vastge legd op een klein gramofoon- plaatje, dat door een eenvoudig klokmechanisme in de pop te ruggedraaid kan worden. Het popje is van latex gemaakt en voelt zacht aan, waardoor het ook uiterlijk meer menselijk lijkt. zei inspecteur Meissner tot de agent, die hem vergezelde. „Had ik geen goede neus om juist jou mee te nemen?" Braun's brede gezicht werd één grijns. Hij diepte in zijn zak en haalde een stel lopers voor de dag, waarop elk inbreker jaloers kon wezen. Even morrelde hij, een klik werd gehoord en de deur sprong open. Met twee treden tegelijk nam Meissner de trap. Braun met zijn neiging tot embonpoint deed het kalmer. Maar evenals zijn chef bleef hij met ingehouden adem staan, zodra hij de kamer binnen was. Tot hij door de tanden floot. „Moord en zelfmoord", luidde zijn conclusie- Inspecteur Meissner snoof. „De man lééft, als je het ontgaan is, en zal wel weer gauw bij zijn. Ogenschijnlijk een eenvoudig geval, maar het kon wel eens blikskaters gecompliceerd blij ken. Ga aan de telefoon daar hangen, Braun! Ik moet een dok ter hebben, een fotograaf en Gleiner, onze expert in vingeraf drukken. Opgeschoten!" Meissner begon zijn onderzoek. Hij werkte snel, methodisch, ac curaat. De situatie zei hem ech ter niet veel. Naar de eerste in- Luisteraars, Reeds verscheidene malen was ik in de gelegenheid voor deze microfoon het woord tot u te richten als Voorzitter van het Hoofdbestuur van de Niwin, ten einde uw voortdurende belang stelling en steun te vragen voor het "werk van deze organisatie ten behoeve van onze militairen overzee. Wanneer ik me echter vandaag tot. u wend, zijn er andere ge dachten, die mij leiden. Vandaag n.l. wil de Niwin afscheid nemen van allen, die haar werk metter daad hebben gesteund. Dit bete kent geenszins, dat ons werk hiermede ophoudt, want nog zijn vele Nederlandse mannen en vrouwen in Indonesië, in de West en op Nieuw-Guinea, en de Niwin is, dank zij uw hulp, ge lukkig in staat ook voor deze mi litairen nog te blijven doen wat nodig is, tot op het moment, waarop de laatste van hen zal repatriëren. Doch het beroep op de offer vaardigheid van het Nederlandse volk neemt thans een einde. In die zin moet het afscheid, dat -* Niwin vandaag van u, luisteraars neemt, worden verstaan. Wanneer wij bij het beëindigen van een belangrijk deel van de Niwin-taak even stilstaan, is er iets droefheid, omdat dit werk voor allen, die 't gedragen heb ben, een deel is geworden van hun denken en doen. Zij hebben hun inspanning en liefde gege ven voor hen, die overzee het Vaderland dienden in de ware zin des woords en van wie he laas velen zelve gaven. Ter nagedachtenis aan hen, die, bij de uitvoering van hun plicht het hoogste offer brach ten, wil met u allen een ogen blik stilte in acht nemen Laat ik vandaag een terugblik mogen werpen op het ruim 3V2- jarig bestaan van de Niwin en laten wij ons afvragen: kunnen wij tevreden zijn? Dan vermeen ik hierop stellig bevestigend te mogen antwoorden. Er werden fouten gemaakt, vooral in de be ginperiode, en er kwamen klach ten, maar tegenover dit negatieve staat het positieve, n.l. de en thousiaste brieven van dankbare mannen en vrouwen in Oost en West; blijken van erkentelijkheid van reeds teruggekeerde militai ren en tevredenheidsbetuigingen van militaire commandanten en legerleiding. Dat wij ons juist nu gelukkig prijzen dat die enthou siaste dankbaarheid onvermin derd blijft voortbestaan, vindt zijn oorzaak in de overweging, d.at indien ooit juist nu be hoefte aan onze arbeid zou be staan onder hen, die op repa triëring wachten. En al dit positieve dat het ne gatieve overtreft, geeft de over tuiging, dat het Niwin-werk goed is geweest. Het Niwin-werk, ge steund door belangstelling, mede leven en vooral bijdragen van het gehele Nederlandse volk, was mogelijk door een samenwerking van verschillende organisaties, die zich 'in de nationale inspan ning tot taak hadden gesteld: het welzijn van de militairen en bur gerpioniers overzee. Moge ik van deze plaats een woord van warme dank uitspre ken tegenover besturen en mede werkers van de diverse confes sionele thuisfronten, de band Ne derlandIndonesië, het thuis front Humanitas, de Unie van vrouwelijke vrijwilligers, het Ne derlandse Rode Kruis, de vrou wen-organisaties en de jeugdor ganisaties, die met ons hebben samengewerkt. Naast deze organisaties wil ik echter zeker ook de peilers van de Niwin zonder wier kracht dadige medewerking ons werk onmogelijk was geweest met grote dankbaarheid en erkente lijkheid vermelden: hulde aan de activiteit en onversaagde ijver van de plaatselijke Niwincomi- té's in den lande, alsmede van de steunpunten in het buitenland, waar Nederlanders zich belange loos inspanden voor ons doel. En in deze organisaties en co- mité's dank ik u allen voor uw offervaardigheid en daadwerke lijke belangstelling, overtuigd als ik ben, dat ik dit mag doen na mens hen, die de resultaten van uw spontane en voortdurende medewerking hebben mogen on dervinden en aldus de zekerheid hebben verkregen, dat ons hart bij hen was. drukken te oordelen, was de zaak simpel genoeg, doch een paar bijzonderheden maanden tot voorzichtigheid. Hij kende zowel de vrouw als de man. Von Dem- berg's luchthartige gedragingen waren hem geen geheim. Toch verwonderde hij er zich over, dat zo iemand zich met een Iris Ros- müller kon inlaten. De relatie» vielen niet te loochenen; bij fouil lering had hij Iris' uitnodiging gevonden naar Hildegardstasse te komen. Het bedrag van vijftig duizend mark eveneens. Er was echter sprake van een brief, die de koop zou uitmaken en hoe de inspecteur zocht, deze bleef on vindbaar. De politiedokter verscheen te gelijk met de fotograaf en de vin gerafdruk-expert. Op Meissner's vraag, hoe lang naar zijn mening de vrouw reeds dood was, ant woordde de geneesheer: „Een uur of daaromtrent. Het valt natuur lijk niet op een minuut af te zeggen." „Acht u het mogelijk, dat iemand zichzelf zó'n mep toe brengt? Ik heb de schedel betast; er zit een bult van je welste!" „Waarom niet? Het geval is voor mij opgelegd pandoer. De kerel stak na een ruzie de vrouw overhoop en sloeg zichzelf be- Diefstallen opgehelderd. Reeds enige weken geleden werd bij de politie aangifte ge daan dat uit een barak van de padvinders enig geld verdwenen was, en daar bovendien een ruit van de barak stuk was, werd in braak vermoed. Het mocht de politie gelukken de daders, die geheel buiten de padvinderij stonden, te weten 4 jongens tus sen 10 en 13 jaar op te sporen. Zij bekenden driemaal in deze barak te hebben ingebroken en in totaal een bedrag van 8,50 te hebben medegenomen. Bij het onderzoek bleek even wel, dat zij zich ook schuldig hadden gemaakt aan andere diefstallen, waarbij het spoor van de een naar de ander leidde, totdat uiteindelijk niet minder dan 12 jongens van 10 tot 15 jaar bekenden verschillende diefstallen te hebben gepleegd, o.m. kleine winkeldiefstallen en het ontvreemden van lood en ko per in percelen in de stad, dat zij verkochten aan enkele opko pers. Tegen de laatsten wordt eveneens proces-verbaal opge maakt. Nog een diefstal. Door personeel van het Bad huis werd reeds enige malen geld vermist. Hoewel men aan vankelijk in het duister tastte, liep de daderes, de 14-jarige S. T., in de door de politie opgezette val, waarna ontkennen haar niet meer kon baten. Jongenstwist. Bij een onderlinge twist tus sen 2 jongens van 14 jaar trok C. de S. plotseling zijn zakmes en bezorgde zijn tegenstander F. de B. daarmede een diepe wond in het dijbeen. De politie nam het zakmes af en maakte proces-verbaal tegen de jeugdige dader. Zendingstentoonstelling. (Zento). Naar men ons mededeelt, wordt van 5 tot 9 Juni in het gebouw „Pro Rege" aan de De Jongestr. te Terneuzen een Zendingsten toonstelling gehouden. Deze gaat uit van het Ned. Herv. Zendings bureau te Oegstgeest en van het Zendingscentrum der Geref. Ker ken tg Baarn. De tentoonstelling zal dagelijks geopend zijn van 912; 25 en 79-30 uur. De betekenis van het zendings werk zal duidelijk tot uitdruk king komen en ongetwijfeld zul len tal van verkeerde begrippen cmtrent Oosterse toestanden en gebruiken na een bezoek aan deze tentoonstelling worden weg genomen. Wij kunnen een bezoek aan de Zento van harte aanbe velen. wusteloos. "Het kon niet doorzich tiger. Zijn bedoeling was, het voor te stellen, alsof de vrouw hem de mep verkocht en daarna zelfmoord pleegde. U zult van dit zaakje geen grijze haren krijgen, inspecteur! Een kind kan het af. Met een genadig hoofdknikje nam de politiedokter afscheid. „Verwaande kwast!" mompelde Meissner. Hij wendde zich tot Gleiner. „Doe je uiterste best! Ik heb zo'n idee, dat de vingeraf- d? ukken ditmaal een neel be langrijke rol zullen spelen. Gleiner knikte en zette zwij gend de arbeid voort. Na een kwartier stapte hij met de foto graaf op. „Braun", zei de inspecteur na een kliene pauze, waarin hij diep had nagedacht, „geloof jij, dat een heer als Von Demberg zó zijn sigaren rookt? Geen. sprake van! Ik bewaar dit afgesabbelde peukje, het kan van betekenis zijn." Hij deed het in een leeg luciferdoosje en stak het bij zich. „Dan begrijp ik niet, waar de brief is gebleven. Je moet weten, dat Von Demberg door de vrouw was uitgenodigd, naar haar ka mer te komen. Voor vijftigdui zend mark kon hij een gewichtige brief van haar kopen." (Wordt vervolgd.) Aanrijding. Onvoorzichtig oversteken was Maandagavond aan de Oranje straat alhier oorzaak dat een 6- jarig knaapje van H„ wonende in de Julianastraat, in aanra king kwam met het linkervoor- spatbord van 'n passerende luxe auto. De bestuurder afkomstig uit Middelharnis (Z.-H.) remde uit alle macht en stopte op een paar meters afstands- Hem trof niet de minste schuld. De knaap bracht het er met een onderhuid se bloeduitstorting af. Verkeers-onderricht. Mede met het oog op boven staand berichtje elke dag leest men ze in de bladen is het verkeersonderricht op de scholen van groot nut. Maandagvoormiddag stond Axel in het teken hiervan. Op al onze drukste verkeerspunten zag men de ingeschakelde Rijkspolitie die bij dit openbare verkeers-onder- wijs aan de hoogste klassen onzer lagere scholen weer nuttig werk in aanschouwelijke zin verrichtte. Mooi succes. De Biervlietse renner Adrie Versluijs slaagde er in te Wa tervliet (B.) de 5e prijs ta be machtigen. Daar Adrie pas 1 jaar in wegwedstrijden mee rijdt en hier 35 renners aan de start verschenen is dit een mooie prestatie. Cont act-avond. Na afloop der Jeugddienst, die door Ds. Boere Zondag geleid werd, kwam de Herv. Jeugd van W. Zeeuws-Vlaanderen in het arbeiderslogeerkamp bijeen. Hoewel de Wika's verstek had den laten gaan, was er een bont programma samengesteld door ue Jeugddienst-commissie. Voor al voor het volksdansen was veel animo. Rectificatie. De vergadering die Zaterdag avond gehouden werd na afloop van het door „E.N.Z.K." gegeven concert, werd niet belegd door de burgemeester van Hoek, maar door het bestuur van „E.N.Z.K." Lezing Staatk. Geref. Party. Maandagavond hield Ds. J van Dijk, Ned. Herv. Predikant te Gameren in het kerkgebouw Oud-Vlissigen een lezing voor de aldeling Hoek der Staatkundig Gereformeerde Partij. Benoemingen. Bij de N.V. Nieuwe Ned. Maat schappij tot vervaardigen van Spiegelglas, G'azen voorwerpen en Chemische Producten te Sas van Gent hehben de volgende mutaties plaats gehad in de di rectie Benoemd is tot adjunct-tech nisch directeur over de afd. Spiegelglasfabriek en Superfos- faatfabriek de heer Ir. R. Vai- lee, voorheen technisch be drijfsleider der afdeling Super- fosfaatfabriek. Tot onder-directeur voor ad ministratieve en financiële aangelegenheden werd be noemd de heer L. Janssens, voorheen kantoorchef der af deling Spiegelglasfabriek. Voorts werd benoemd tot pro curatiehouder de heer Drs. P. A. Neeteson, voorheen verbonden aan de Cie de St. Gobain te Pa rijs. UITGEEST Donderdag 8 Juni herdenkt het echtpaar K. SaftBus te Uitgeest de dag waarop het 60 jaar geleden in het huwelijk trad. De 28-jarige bruid en de 35-jarige bruidegom genieten beiden nog een goede gezond heid. V h G€Ii paofvui landerschap. Kantoor TERNEUZEN. Met zitdagen te AXEL. Tevens Dia-films. Off. Kodak en Bell and Howell dealer voor Zeeuws-Vlaanderen. Deskundige voorlichting. FRANCO LEVERING DOOR 3 GEHEEL NEDERLAND Hf EBWUK

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2