BINNENLANDS NIEUWS 3IM egen pijnen! SPORTNIEUWS Veiling Terneuzen pijnen? Een feestelijke gebeurtenis RECHTSZAKEN Burgerlijke Stand Gemeente TerneuzeD ARRESTANT OP DE VLUCHT NEERGESCHOTEN. SCHAKEN MAASTRICHTENAAR TOT 8 JAAR VEROORDEELD. POOLSE ARBEIDER OM HET LEVEN GEKOMEN. DUIVENSPORT. R WACHTING. Als een volkomen verrassing kwam voor de hoofdleidsters van het Nederlandse Padvindsters Gilde, die een conferentie hiel den op „Buitenzorg" in Baarn, het bericht, dat H.M. de Konin gin de wens te kennen had ge geven, in hun midden als pad vindster te worden geïnstalleerd. Sinds 1936 is Prinses Juliana Beschermvrouwe van het Neder landse Padvindsters Gilde. Ver leden jaar, bij de opening van 't padvindsterscentrum „Buiten zorg", droeg de Koningin voor het eerst na de oorlog de pad- vindstersuniform. Nu is Zij, door het afleggen van de padvind- stersbelofte, lid geworden van de grote kring van geïnstalleer de padvindsters, die tezamen de wereldbond van padvindsters vormen. De plechtigheid gebeurde juist zoals dat bij elke padvindster klein of groot, gebruikelijk is, en droeg een besloten, plechtig en feestelijk karakter. De hoofdleidsters ontvingen H.M. in een kring op de kamp vuurplaats in het bos, waar de bomen met het jonge groen een prachtige entourage vormden. Als gast was namens de R.K. Padvindsters de presidente van de Nederlandse gidsenbeweging aanwezig. Nadat de leidsters het „Hoort zegt het voort" hadden gezongen en gezamenlijk de padvindsters- wet hadden opgezegd, sprak dé presidente van het N.P.G., me vrouw J. van NispenVan Wely, de Koningin toe. Met haar lin kerhand in die van de presiden te en haar rechterhand op de in ternationale padvindstersvlag symbool van eenheid boven ver scheidenheid sprak de Konin gin de padvindstersbelofte uit. De internationale wereldvlag, gouden klaverblad op lichtblau we achtergrond was de „trek kende vlag", de vlag, die in de jaren 19371939 in alle afdelin gen, van Nederland, Oost- en West Indië, een boodschap van samenwerking en vriendschap heeft rondgedragen. Maatregelen nodig tegen de Coloradokever Het weer van de laatste dagen met luchtstromingen uit Zuide lijke richting is uitermate gun stig geweest voor het ontstaan van coloradokevervluchten. Er zijn o.a. berichten binnen geko men, dat op de Rijn, aan het Noordzeestrand kevers zijn aan getroffen. De Plantenziektenkundige Dienst vestigt daarom de aan dacht der grondgebruikers er op, om de bij hen in gebruik zijnde terreinen, gelegen aan de grote rivieren of andere binnenwate ren, grondig te inspecteren op aangespoelde kevers. Contact met de gemeentelijke autoritei ten zal in vele gevallen gewenst zijn. De aardappeltelers in de nog onbesmette gebieden dienen er ernstig rekening mede te hou den, dat besmetting van hun aardappelgewas hoogst waar schijnlijk geschiedde. De weersomstandigheden heb ben eveneens in sterke mate tot ei-afzefting geleid, vooral in het Zuiden, Oosten en midden van ons land, waar zeer grote aantal len kevers boven de grond ver schenen. De Plantenziektenkun dige Dienst dringt er daarom met klem op aan direct de nodige bestrijdingsmaatregelen te ne men. Het aardappelgewas in de ge noemde gebieden dient op zwaar besmette terreinen onverwijld te worden bespoten of bestoven. Bij een geringe besmetting kan men de kevers bij regelmatig afzoe ken bij zonnig weer zelf, evenals de aanwezige eihoopjes. Een krachtige bestrijding in het begin van het seizoen is van het grootste belang. Binnenkort zullen de controleurs van de Plantenziektenkundige Dienst hun werkzaamheden aanvangen. Dan zal direct tegen nalatigen worden opgetreden. Terwijl de nieuw geïnstalleer de Padvindster onder de versier de rondestokken stond, zong de Kring Haar toe: „Ik koos als weg door 't leven 't padvind- stersspoor". Na afloop van de plechtigheid was er een gezellig kampvuur, waarbij ernst en vrolijkheid el kaar afwisselden. Prinses Bea trix, die verleden jaar als pad vindster is geïnstalleerd, was met haar Moeder meegekomen. De grote ketting van padvind sters, die de wereld omsluit, heeft een nieuwe schakel gekre gen, waardoor allen zich weer hechter verbonden voelen. ving toen deze zijh geloofsbrie ven overhandigde, besprak met hem de problemen, die India en China hadden geërfd „van de eeuwenlange imperialistische overheersing". De problemen van beide lan den waren dezelfde: politieke on afhankelijkheid, economische vrijheid en democratie", zo ver klaarde Mao Tse Toeng. Verklaring van Mao Tse-Toeng Mao Tse-Toeng, de Chinese communistische leider heeft de Indiase ambassadeur te Peking gezegd, dat China geen agressie plannen heeft tegen wie ook en zeker niet tegen India, aldus ge zaghebbende berichten, die te New Delhi ontvangen zijn. Mao, die de Indiase ambassa deur Zaterdag een half uur ont- Kinderen verdronken Door het instorten van een brug. Minstens twaalf kinderen zijn Zondag bij het dorp Boscochiaro in de provincie Venetië verdron ken tengevolge van het instorten van een brug tijdens een proces sie. Een priester en ongeveer vijf tig kinderen, van wie vele in wit te kleding ter gelegenheid van hun communie, stortten in de snelle stroom van de rivier de Garzone. 38 Kinderen werden door hun ouders gered. Acht lijken zijn tot nogtoe geborgen. Minstens vier kinderen worden vermist, zonder dat er hoop bestaat, dat zij le vend gevonden zullen worden. Staking van havenarbeiders in Buenos Aires In de haven van Buenos Aires konden Vrijdag de schepen niet geladen of gelost worden door een staking van havenarbeiders, welke door het Algemeen Vak verbond van Havenarbeiders en aangesloten organisaties was afgekondigd. Men denkt dat de staking naar andere Argentijn se havens zal overslaan. De stakers eisen het weder in dienst nemen van georganiseerde ar beiders, tegen wie maatregelen genomen waren door de thans genationaliseerde) Dodero Scheepvaartmij. Een andere eis houdt in de vrije ontwikke ling van organisaties, die zijn verbonden met het Algemeen Vakverbond. ZEILJACHT IN NOOD. Het Belgische motorzeiljacht „Drakkar" verliet Zondagmiddag te 14.00 uur Ostende om via Vlis- singen naar Veere te gaan. Te J.8.00 uur was het jacht op de re de van Vlissingen en voer men langs de Walcherse kust het zee gat weer uit. Ter hoogte van Westkapelle gekomen, veroor zaakten de harde eb en wind stilte, dat het jacht zijn bestem ming Veere niet kon bereiken. Tot overmaat van ramp sloeg de motor af, zodat het jacht enkele malen de grond raakte. Na een winderige nacht werd het jachtje opgemerkt door de Engelse motortorpedoboot P 5036, die het scheepje op sleep touw nam. Het werd toen opge merkt door het lichtschip „Goe- ree", op welker waarschuwing de reddingsboot „President Jan Leis" uit Hoek van Holland is uitgevaren. Te ongeveer 13.30 uur bereikte het scheepje de ha ven van Hoek van Holland. De bemanning, bestaande uit de heer W. J. Olluyn, mej. Verlinde en de heer Kerkvoorde, was zeer dankbaar voor de verleende hulp en was voornemens de reis naar Ostende via de binnenwateren voort te zetten. MOTORRIJDER REED FIETSER AAN. Zaterdagmiddag reed een mo torrijder te Deventer op de Die- penveenseweg een voor hem rij dende wielrijder omver. De motorrijder, de 32-jarige caféhouder Bosveld uit Deven ter, sloeg herhaalde malen over de kop en kreeg een schedelba- sisfractuur. De wielrijder S. uit Olst kreeg een hersenschudding. Hij werd 10 meter meegesleurd. De duorijder van de motorrijder bekwam lichte verwondingen. De motorrijder Bosveld is in het ziekenhuis aan zijn verwon dingen overleden. De politie constateerde, dat Bosveld een nieuwe motor had geprobeerd. De wielrijder heeft rechts gereden. TRAGISCH VERDRINKINGSGEVAL. Zondagmorgen heeft zich te Culemborg een tragisch verdrin- kingsgeval voorgedaan. Toen de heer Van B., die een boerderij be woont aan de Goilberdingerdijk, uit de kerk thuis kwam, was zijn vrouw afwezig. Bij een onder zoek dat hij instelde, vond hij langs de glooiing van een krib in de Lek een emmer. Honderd me ter verder vond men het stoffe lijk overschot van de vrouw in het water. Vermoed wordt dat zij bij het halen van water uit de rivier de Lek in het water is ge raakt en daarna is verdi onkeu. LIJKJE VAN ROTTERDAMSE JONGEN GEVONDEN. Het lijkje van een 3 jaar oude Rotterdamse jongen, die tien da gen geleden in de Rijn viel, is Maandag in de haven te Bazel gevonden. De jongen, Anno Maasbom- mer, was het zoontje van de ka pitein van de tankboot „Brugg". Hij speelde op het dek van zijn vaders schip, toen hij over boord viel en verdronk. DODELIJKE VAL. Toen de landbouwer J. Talen te Nijeveen van een zolder in zijn boerderij viel, kwam hij daarbij zo ongelukkig terecht, dat hij 'n nekwervel brak. Korte tijd daar na is hij overleden. Uit de rijksinrichting te Woen- sel waren Zaterdag twee mannen uitgebroken. Nadat deze in de loop van de Zondag in Best wa ren gesignaleerd, werden zij la ter op het landgoed Beukenhorst in Vught aangetroffen. Hier kon de politie een van de mannen, ze kere H. van M. arresteren. De ander, van A., die al eerder uit de rijksinrichting was gebroken en daarna een hele serie inbraken had gepleegd, wist te ontkomen en zich in het struikgewas schuil te houden. 's Avonds betrapte een inwo ner van Vught Van A, toen deze bezig was de deur van een kip penhok te forceren. De man ging aan de haal, achtervolgd door een aantal burgers. De po litie kon hem tenslotte inreke nen. Op weg naar het bureau bracht Van A. zijn begeleider echter plotseling ten val en vluchtte weg. De politieman, die hem achtervolgde, beval de vluchteling zich over te geven, waaraan deze evenwel geen ge volg gaf. De agent loste enige waarschuwingsschoten, waarna Van A. door een kogel in het hoofd werd getroffen. Hij werd overgebracht naar het zieken huis, waar hij enkele uren later overleed. Zandvoort zijn gisteren veel Co loradokevers aangespoeld. Van gemeentewege zijn direct maat- legelen getroffen om de insecten in te zamelen. DODELIJK BEDRIJFSONGEVAL. In de oliefabriek „De Engel" van de firma Crok en Laan te Wormerveer heeft zich Maan dagmorgen een ongeval voorge daan, waarbij de 59-jarige J. Stok uit Zaandam op slag werd ge dood. Doordat een afsluiter van de stoomleiding in de raffinaderij eraf vloog, kreeg de man stoom van 300 graden Celsius met een druk van 20 atmosfeer tegen zijn lichaam. EEN TEVREDEN ROKER Het was de „Montreal Pipe Smokers Club" opgevallen, dat Professor Albert Einstein bijna altijd afgebeeld stond met een pijp in de mond. Daarom besloot zij hem het lidmaatschap van de club voor het leven aan te bie den. Blijkens een bericht in de te Montreal verschijnende „Herald" heeft Einstein het aanbod geac cepteerd. Hij gaf als zijn mening te kennen dat „pijproken een kalm en objectief oordeel in alle menselijke aangelegenheden be vordert". Naar wordt medegedeeld, treft men ook in Nederland voorberei dingen voor het oprichten van een afdeling van de internatio nale vereniging van pijprokers, waarvan onder anderen ook de bekende acteur Danny Kaye en de Anglicaanse Aartsbisschop van Canterbury lid voor het leven zijn. verliest van Temeuzen Kerkrade. Zaterdag en. Zondag speel de het eerste tiental van de Schaakclub Terneuzen de laatste promotiewedstrijd te Eindhoven tegen de Limburg se kampioen „Kerkrade". Met IV2 tegen 2Vz moest Terneuzen de meerderheid der Limburgers erkennen. De kan sen op promotie naar de hoofd klasse B zijn hiermee van de baan. Door een reorganisatie in de Kon, Nede.rl. Schaakbond komt Terneuzen nu automatisch ,in de hoofdklasse C, waarin verder o.m. zijn geplaatst Den Bosch, Breda, 'Zutfen en vermoedelijk Kerkrade en De Dom (Utrecht). De gedetailleerde uitslag' van de ontmoeting KerkradeTer neuzen is: Kerkrade Terneuzen. BeugelsQuakkelaar 10 BaumVan Halsema 01 BemelenJ. v. ,d Staal 1C P. Römgensv. d. Sande V2 Dodencijfer van de mijnramp te Gelsenkirchen stijgt Nog vier personen, die Zater dag tengevolge van de explosie in een kolenmijn te Gelsenkir chen ernstig gewond naar het ziekenhuis vervoerd werden, zijn aan hun verwondingen be zweken. Het dodencijfer is thans tot 75 gestegen. Op COLORADOKEVERS GESIGNALEERD. het Noordelijk strand te De 52-jarige N. L. L. uit Maas tricht, die door de Krijgsraad te Antwerpen ter dood is veroor deeld wegens zijn werkzaamhe den als V-man" ten behoeve van de Duitse „Abwehrstelle", is conform de eis door de Bijzonde re Strafkamer van de Amster damse rechtbank tot 8 jaar ver oordeeld. De veroordeelde had vóór zijn straf in België kon worden vol trokken de vlucht genomen naar Nederland, waar men tegen hem voor dezelfde feiten een ver volging instelde. Tijdens de terechtzitting werd medegedeeld, dat verdachte ver minderd toerekeningsvatbaar moest worden geacht. De officier zeide in zijn requisitoir, dat dit hem reden had gegeven slechts een straf van 8 jaar te eisen. DIAMANTEN ECHTPAAR IN OOSTZAAN. Op Maandag 29 Mei a.s., Twee de Pinksterdag, viert het echt paar D. Busch en J. Buschvan Bergen de dag van zijn 60-jarige echtvereniging. Bruid en bruide gom, resp. 82 en 84 jaar oud, zijn woonachtig aan het Zuideinde A 160 te Oostzaan en genieten nog een goede gezondheid. Zaterdagnacht is in Arnhem in een uit drie verdiepingen be staand huis in de Spijkerstraat brand uitgebroken. De brand woedde in de bovenste verdie ping. De brandweer had onder leiding van commandant Jonker het vuur spoedig met veel mate rieel bedwongen. Bij onderzoek "ond men in een totaal uitge brande kamer het gedeeltelijk verkoolde lijk van een man. Het slachtoffer bleek te zijn de 32- jarige ongehuwde Jozef Pawlik, een fabrieksarbeider van Poolse nationaliteit. Vermoedelijk heeft de man. toen hij thuis kwam, op bed lig gen roken met het vermelde tra gische gevolg. De schade is aan zienlijk. Celal Bayar tot President van Turkije gekozen De leider van de Democratische Partij, Celal Bayar, een 63-jarige bankier, is tot president van Tur kije gekozen. De Nationale Vergadering kwam Maandag voor het eerst bijeen om de nieuwe leden te beëdigen en de president te kiezen- Luide toejuichingen weerklon ken, toen Bayar van de tribune naar beneden stapte, nadat hij als lid van de assemblée was be ëdigd. Ismet Inonu, leider van de verslagen Republikeinse partij, was niet aanwezig, daar hij het gebouw niet kon betreden, zo lang hij nog president van Tur kije was. De verdeling der zetels is als volgt: Democraten 407, republi keinen 69, onafhankelijken 9 en nationalen één. Het totaal aantal zetels bedraagt 487. maar een De mocratische afgevaardigde stierf, even nadat hij over de radio zijn verkiezing had vernomen. Spaanse socialist ter dood veroordeeld De Spaanse socialist Segundo Lopez Carpintero is Maandag door een krijgsraad te Madrid ter dood veroordeeld. Hij zou gedurende de burger oorlog in 1936 hebben deelgeno men aan ongeregelde executies. De Egyptische Prinsessen Prinses Faika van Egypte, de tweede zuster van Koning Fa- roek, die met een man van niet Koninklijke bloede zou trouwen, zegt dat zij aan het bevel van haar broer gevolg zal geven en naar Cairo zal terugkeren, de juiste vertrekdatum wilde zij niet meedelen, maar het zou „spoedig" zijn. Er zijn echter geen aanwijzin gen dat de andere zuster, Prin ses Fathia, die met de koptiscne Christen Riad Ghali is ge trouwd, van plan is aan het be vel gehoor te geven. Fathia en uhali hebben sinds hun burger lijk huweüjk gescheiden ge woond. Zij willen het huwelijk nog door een Mohamedaanse geestelijke laten „bezegelen". Dit Mohamedaanse huwelijk is uitgesteld wegens ziekte van Koningin-Moeder Nazli. Rahmat Ali Khan, de enige Mohamedaanse geestelijke m Californië, heeft, naar gemeld wordt, op bevel van Koning Fa- roek geweigerd het kerkelijk huwelijk te voltrekken. WetzelaarStadhouders 10 ZimmermanHenry 10 RetselfeldA. v. d. Staal 1- 0 M. RömgensDijselinck 10 BrokampVoorhans 10 Bemelmans-Mr. Tichelman 01 Totaal IV22V2. NederlandZuid-Slavië. Op 22 en 24 Juni a.s. zal te Utrecht een landenwedstrijd over twee ronden worden gehouden tussen de nationale schaakploe- gen van Nederland cn Zuid-Sla vië. De Kon. Ned. Schaakbond heeft de volgende spelers uitge nodigd Nederland in deze wed strijd te vertegenwoordigen: 1. Dr. M. Euwe; 2- Lod. Prins; 3. N. Cortlever; 4. T. D. van Scheltinga; 5. H. Kramer; 6. W. J. Muhring; 7. J- H. Donner; 8. F. W. J. Henneberke; 9. C. B. van den Berg; 10. Ir. H. J. van Steenis. „De Eendracht" Terneuzen. Op Hemelvaartsdag organi seerde „De Eendracht" 'n prijs- vlucht uit Arras. De snelste 10 duiven waren: 1. A. van Fraeijenhove2. Chr. van Driel; 3. H. Vreeke; 4. L. van Kerkvoorde; 5. en 9. P. Verberk- moes; 6. J. vap der Peijl; 7. P. de Jonge; 8. A. Faas en 10. J. Harms. „Steeds Sneller", IJzendijke. Prijsvlucht uit Arras op 18 Mei met 140 duiven. Afstand 130 km. Snelheid eerste duif 1069 m Laatst winnende duif 943 m. 1. Gebrs. Termont; 2- P. Del- laert; 3. P. Martens; 4. A. Bre vet; 5. H. Groosman; 6. W. van der Slikke; 7. Petr. Dellaert; 8. Iz. Ocké; 9- A. Brevet; 10. P. de Roos. Op de veiling van 22 Mei wer den de volgende prijzen geno teerd: Per stuk in centen; Bloemkool 19 tot 62; komkom mers 26 tot 32. Per kg in centen: Spinazie 9 tot 17; Andijvie 32 tot 34; prei 35. Per bos in centen: Peen 40; sjalotten 10 tot 11; ractijs 3 tot 4; ramenas 4 tot 5. Per 100 stuks in guldens; Sla 2 tot 2,70. Aardbeien per 2 V2 ons 55 tot 64 cent. 290 Nakomelingen De 95-jarige boer John Osbor ne is Maandag uitgeroepen tot de „levende vader van het grootste aantal levende nakomelingen in de Verenigde Staten". Het zijn er 290. Hij heeft 12 kinderen, 76 klein kinderen, 163 achterkleinkinde ren en 39 achter-achterkleinkin deren. Het nationale vaderdagcomité heeft hem op zijn verjaardag 100 dollar gegeven. Het geschenk was bedoeld om grotere gezinnen „een verdwijnend verschijnsel in liet Amerikaanse leven" aan te moedigen. r-. Het zag er naar uit alsof de tovenaar Norgius met al zijn poespas niets had bereikt. Bim en Basli werden de volgende mor gen wakker zoals ze waren in geslapen. Maar dat zou heel gauw anders worden. Totn ze op het punt stonden, een nieuwe brug over een ra vijn plechtig te openen, voelde Basli zich plotseling duizelig worden. Hij zag dat er grote verwarring ontstoond onder de mensen om hem heen. „Wat i:- ei toch aan de hand"? vroeg hij aan Bim. De woorden b^eve.r aem bijna in de keel steken. Naast hem zat een kleine bib berende uil, die hem onthutst aanstaarde. „Er is iets niet in orde, Basli" mompelde Bim, die zijn spraak geiukkig niet had verloren. TERNEUZEN. Huwel.-vo'itrekkingen 16 Mei. Comelis P. v. Schaik, 32 j. jm., (van Utrecht) en Geertruida M. Scheele 24 j. jd.; 17 Mei. Fre- derik W. van der Hooft 37 j. gesch. en Maria M. de Blaeij 36 j. Geboorten: 11 Mei. Margare- tha WiLhelmina, d. van Jan J. Dieieman en Elizabeth M. Scheele (won. te Axel); 14 Mei. Cornelia, d. van Jan Jansen van Rosendaal en Cornelia J. Ver- helst; 16 Mei. Robert Pieter, z. van Pieter W. Millenaar en Ag. netha Pijnakker; Cornelia, d. van Jacobus de Bruijne en Maaike van Stralen; 17 Mei Lucien Karei, z. van Jelle S. van der Wouden en Bernardina I. G. Kaes (won. te Sas van Gent) Overlijden: 12 Mei. Engelina I. Minnik, 79 j., wed. van Izaak Meijer; 14 Mei. Pieternelia Cornelissen, 91 j. wd. van Jakob Bakker; Woudina P. Usebaert, 56 j. wed. van Lodewijk F. Kaij- ser; 17 Mei. Maatje Molhoek, 70 j., wed. van Frans Doorns. OPENBARE BEKENDMAKING van de ter inzage ligging van eten partiële wijziging van het uitbreidingsplan in onderdelen, gelegen in de gemeente Temeuzen. Het Hoofd van het Gemeente bestuur van Terneuzen brengt ter openbare kennis, dat vanaf 23 Mei 1950 op de secretarie dier gemeente, gedurende vier weken voor een ieder ter inza ge ligt een ontwerp van een pian tot partiële wijziging van het uitbreidingsplan in onderdelen voor de gronden, gelegen ln de "Piiniteitspolder. Tegen dit plan kunnen bin nen bovengenoemde termijn be zwaren bij de gemeenteraad worden ingebracht. Temeuzen, 20 Mei 1950. Het Hoofd der gemeente voornoemd, P. TELLEGEN. s: 5 regels 60 et.; et; minimum 901 nummer Bureau i namiddags S nf enige ogenblikken hting van het Ely- vertrekken. Doch was, werd kennis een deputatie van e, die in 1530 door :el viel aan de fa- ;sau. jester van Orange e gelegenheid van le Rhone naar Pa- Naast hem stond erste Minister van ladier, thans afge- Orange in de as- ïale. uur vertrok het :elschap weer naar igs de erehaag der or de hagen Parij- e route naar de re- dentie omzoomden. K BEZOEK AAN S. dat Hare Maje- Bernhard aan Ver en, was voor de asten een welkom, de reeks van offi- ïeden dezer dagen, genheid gedurende te genieten van de r slottuinen van de ijke residentie. De- n volle luister on- is licht. Versailles' en geheel andere ewoonlijk. Er heer- Iige rust, die de izoekers zeer wel- n geweest. 1 ook geen wonder, erst tijdens het Ko- »ek het tijdschema gramma niet kon ehouden. Het de- 'esident Auriol aan e gasten in een der grote Trianon aan- s drie kwartier na ligde tijd aanvan- lg van deze vertra- ok de voorstelling achttiende eeuwse a Reine" te laat be ling, welke door 'n Comédie Francaise was van vorstelij- j werd bijgewoond en, waaronder vele ters. n was onder de in- prachtvolle aanblik ater, dat voor de na de oorlog werd acht grijs décor ge werd een verfijnde ;geven van Mari- nische éénacter erlieten de Vorste- s Versailles op weg sée, waar nieuwe wachten. Ook in Iden duizenden zich 3e weg geschaard toe te juichen. Ter- lonne door de koele t Bois de Boulogne ■ijs terugreed, wer- het bezoek geslo- an het slotpark ge- stromen namen de ïen weer bezit van buitenplaats. 1 hebben de afge- k, Indonesië en de inde stryders van a tegen de Philip- door het K.N.M.I. eldig van Donder- t -avond. '•ij fris. droog met over veel bewolking, gen in het Zuiden Zwakke tot matige rdelijke richtingen andering in tempe- 1WATER. ECONOMISCHE TOE STAND. De Nederlandse ondernemers belangen in Indonesië worden gevormd door beleggingen ln landbouw-, mijnbouw- en indu striële bedrijven. Daarnaast be staan aanzienlijke belangen in hiet vervoerswezen (scheep- OiligCii tu üigde lof van Descartes: „Ik heb een oord gekozen, waar de atmosfeer bevorderlijk is voor de helderheid van de geest". Nederland heeft, geïnspireerd door zijn geliefde Vorstin, door zijn verzet tegen de onderdruk king de bewondering gewekt van als levend en vitaal en wij heb ben haar ondervonden in de ont roerende ontvangst die Parijs ons heeft geboden. Persoonlijk word Ik, door de naam, die mijn familie draagt en doordat zij het nageslacht vormt van Uw Gaspar de Colig- ny, steeds herinnerd aan het kracht, zullen de beide landen op gelijkwaardige wijze samen optrekken in de geschiedenis die komen gaat. Zij zullen de vrijheid van de Westelijke volken bestendigen en tegenover West en Oost de enig mogelijke oplossing plaat sen, die van de vrede. delpunt vormde van -een van de meest uitgelezen gezelschappen, die het Elysée in zijn zalen ver enigd heeft gezien. Het was tegen het midder nachtelijk uur, toen Koningin en Prins zich terugtrokken, terwijl de muziek oud-Nederlandse dan sen speelde. -rtrcciiaourtnig on aangename gevolgen zou kun nen hebben. Ook op het strand bij Wijk aan Zee zijn Coloradokevers aan gespoeld. Het strand werd door de schoolkinderen afgezocht. In totaal zijn meer dan 200 kevers gevangen. \G 26 MEI. v.m. n.m. 8.59 9.25 9.34 10.00 Hansweert 10.14 10.40 Walsoorden 10.24 10.50 ZON- EN MAANSTANDEN Mei Opk. 26 4.32 27 4.31 Ond. 20.42 20.43 Opk. 14.01 15.27 Ond. 2.18 «.29

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3