Nederlanders verantwoordelijk voor republiek Zuid-Molukken? egen pijnen! pijnen? De West-Europese vlootmanoeuvres Het Koninklijk bezoek aan Parijs De toestand op Oost-Java (ACTIVITY) Prins Bernhard WEERSVERWACHTING. RWACHTING. Frank erin® O ij Abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Temeuzen Tel. 2510 Na 5 .uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs f 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 8 cent. VRIJE ZEEUW DINSDAG 23 MEI 1950 6e Jaargang No. 1430. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs: per mm 10 et; minimum per advertentie 14M Rubriek Kleine Advertenties: S regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent mees. Inzending advertenties tot dw namiddags 2 uur. Het Nederlandse smaldeel dat deelneemt aan de vlootmanoeu vres van de West-Europese Unie (activity), zet thans koers naar de baai van Dunarnencz. Hr. Ms vliegkampschip „Karei Door man",Hr. Ms. kruiser „Jacob van Ileemskeck", Hr. Ms. fregatschip „Johan Maurits van Nassau" Hr. Ms. torpedobootjager „Mar- nix" en Hr. Ms. onderzeeboten „Zwaardvis", „Dolfijn" en O 27 maken deel uit van het contingent zwaarbewapende schepen, dat in de Golf van Biscaye gefingeerde zeeslagen zal gaan voeren die bestaan uit oefeningen met de modernste wapenen, die inge val van een zee-oorlog gebruikt kunnen worden. Het Nederlandse smaldeel zal zijn krachten moeten meten met het Engelse 23.000 ton metende vliegkampschip „Implacable", dat 60 vliegtuigen en een bemanning van 2200 koppen aan boord heeft. Aan boord van de „Im placable" bevindt zich als toe schouwer admiraal Sir Philip Vian, de commandant der En gelse vloot. Voorts zal het slag leveren met het vlaggeschip van de En gelse vice-admiraal W. R. Slay- ter, de 8000 ton metende zware kruiser „Superb", die met 1000 koppen is bemand. Vice-admiraal Slayter is de commandant van het Britse smaldeel. Onder zijn bevel staan nog de Engelse kuiser „Cleopa tra" (6000 ton), ,de onderzeeboot jagers „Battleax", en „Dross- bow", die respectievelijk in 1948 en 1949 gebouwd werden en uit gerust zijn met de modernste wapenen; de torpedobootjagers Agincourt" en „Jutland" en de twee onderzeeboten „Trespas ser" en „Aurochs". Deze twee laatste schepen zijn o.m. uitge rust met een snuiverinstallatie. De Franse marine neemt met twee schepen aan de vlootma noeuvres „activity" deel, n.l. met de kruiser „Georges Leyghes", die 7600 ton meet en 764 man aan boord heeft en de kleine kruiser Le Fantasque", 2500 ton metend en bemand met 220 koppen. Zoals reeds gemeld staan deze manoeuvres onder bevel van de Nederlandse vice-admiraal J. J. L. Willinge. Aan de oefeningen, die het vorige jaar onder de naam „verity" gehouden werden, namen meer dan 100 oorlogsbo dems deel. Dit jaar is dit aan tal aanmerkelijk kleiner. Slechts 13 zwaarbewapende oor logsschepen en 5 onderzeeboten ontmoeten elkaar in de Franse wateren. Een groot aantal vliegtuigen, zowel van de beide vliegkamp schepen, als van de onderschei den vliegvelden, gelegen langs de Franse, Nederlandse en En gelse kust zullen de vijandelijke schepen uit de lucht „bestoken". Australische ambassadeur bij de R.I.S. teruggeroepen Australië heeft;* volgens een mededeling over de Australische radio-omroep, haar Ambassa deur bij de Regering der RJ.S., de heer John Hoog, terugge roepen. De Australische Minister van Buitenlandse Zaken, Percy Spender, maakte deze terugroe ping bekend in een commen taar, dat hij hield met betrek king tot de verklaring van Pre sident Sukarno dat het Neder landse gedeelte van Nieuw- Guinea bij Indonesië dient te wonden gevoegd. AUSTRALISCHE AMBAS SADEUR NIET TERUG GEROEPEN DOCH ONT BODEN. Uit Sydney seint Reuter thans: De Australische Minister van Buitenlandse Zaken heeft de Australische Ambassadeur bij de Regering der R.I.S. teruggeroe pen „voor een onmiddellijke raadpleging" (recalled for im mediate consultations). Reuter bevestigt voorts, dat dit verband houdt met hetgeen Pres. Sukarno in zijn radiorede van Zaterdag heeft gezegd over Nieuw-Guinea. De heer Spen der zeide, dat de vitale belan gen van Australië bij het gehele eiland Nieuw-Guinea onder be scherming staan van de federa le (Australische) Regering. (Aan het hier gebezigde „re called" dient dus de betekenis van „ontboden" te worden toe gekend, red. A.N.P.). De Russische treilers in het kanaal De 30 Russische treilers, die verleden week in het Kanaal zijn aangekomen, lagen gister ochtend nog steeds voor anker in de Mounts Bay, nabij de vis sershaven Portieven (Cornwall). Ails kuikens rond de kloek liggen de boten rond het moe derschip „Tamba", dat Zondag avond de ankerplaats verliet, maar in de loop van de nacht is teruggekeerd. Het is niet be kend wat bet schip heeft uit gevoerd. De ontploffing te South Amboy Vice-Admiraal O'Neill, de com mandant van de Amerikaanse kustwacht, heeft officieel ver klaard, dat de lading springstof die de ramp van South Amboy heeft veroorzaakt, waarbij 27 personen om het leven kwamen, bestemd was voor Pakistan. Ver moed wordt, dat door de ontplof fing voor 20 millioen dollar scha de is aangericht. POST VOOR AAN „ACTIVITY" DEELNEMENDE NEDERL. SCHEPEN. Op 27 Mei a.s. wordt te Brest post uitgereikt aan de opvaren den van de volgende Nederland se schepen, die aan de vlootoefe- ning „Activity" deelnemen: Hr. Ms. „Karei Doorman", Hr. Ms. „Jacob van Heemskerck", Hr. Ms. „Marnix", Hr. Ms. „Jo han Maurits van Nassau", Hr. Ms. „Zwaardvis". Hr. Ms. „Dol fijn", Hr. Ms. „O 27". De brieven moeten uiterlijk 24 Mei a.s. ter post zijn bezorgd, ge frankeerd volgens het in het in ternationaal verkeer geldende tarief. De adressering moet vermel den: rang/kwaliteit, naam en stamboeknr. a/b Hr. Ms. „(volgt naam van het schip)". De Indonesische Minister van Defensie heeft verklaard, dat de Nederlanders verantwoorde lijk zijn voor het ontstaan van de Republiek Zuid-Molukken. Deze Republiek kon gevestigd worden, omdat de Nederlandse autoriteiten Dr. Soumokil van Makassar naar Ambon hebben gebracht en omdat zij niet in staat waren hun eigen troepen in de hand te houden. De Minister voegde hieraan toe, dat de Regering niet het Ambonese volk verantwoordelijk zou achten voor de chaos, die thans op de Zuid-Molukken bestaat, doch alleen die Ambonese soldaten, die op instigatie van Dr. Soumo kil (die zelf de Nederlandse na tionaliteit had aanvaard, de te genstanders van de Republiek hadden ontvoerd en gedood. De Minister verklaarde, dat Dr. Soumokil de Ambonezen had medegedeeld, dat de Repu bliek Zuid-Molukken steun cn hulp zou krijgen van de Neder landse, de Amerikaanse en de Australische Regering. Inzake de beschuldiging ten aanzien van de Nederlandse verantwoordelijkheid voor de toestand op Ambon seint Aneta het volgende: De officiële woordvoerder van het Indonesische Ministerie van Defensie heeft in een Zondag nacht uitgegeven verklaring ten aanzien van Ambon medege deeld, dat „gewapende troepen onder verantwoordelijkheid van het Nederlandse leger en de Ne derlandse Regering een aantal politici gedwongen hebben de Republiek Zuid-Molukken uit te roepen. Deze gewapenden hebben voorts arrestaties en moorden gepleegd en een aan tal Indonesiërs, dat Ambon wenste te verlaten, gedwongen aldaar te blijven". De verkla- :ing vervolgt: „De leidende figuur was de Indonesiër Soumokil die volgens gegevens genaturaliseerd Neder lander is en die in een Neder lands legervliegtuig naar Ambon werd vervoerd, nadat hij te Makassar handelingen tegen de Ter gelegenheid van het Ko ninklijke bezoek aan Parijs, zal de Franse omroep op de dag van aankomst, heden 23 Mei, van 20 uur tot middernacht, dus vier uur lang, een Nederlands pro gramma uitzenden. Dit program ma werd door Radio Nederland Wereldomroep voorbereid. Het draagt de titel „La Hollande sa- lue la France". Het programma, dat ook door de Fransen als een evenement in de geschiedenis van hun omroep wordt beschouwd, wordt ge opend met fragmenten uit de inhuldigingsplechtigheid van 6 September 1948, opgeluisterd met carillonspel, zang en orgel muziek. Dan volgen Nederlandse vaderlandse liederen, een klank beeld over de Koninklijke Fami lie en een concert door het Con certgebouworkest. Een Neder lander en een Fransman wisse len dan van gedachten over di verse aspecten van het Neder landse leven. Er volgen Neder landse volksliederen en volks dansen, een reportage over de banden tussen het prinsdom Oranje en ons Koninklijk Huis en een „vuurwerk", programma van Nederlandse lichte muziek. Prof. Etienne Guilhou, directeur van „l'Institut Francais" spreekt dan over de ervaringen van een Fransman in Nederland. Om 11 uur 's avonds klinkt over de Franse zenders door een directe uitzending uit de Stuyve- sant-zaal in het Amsterdamse Victoria-hotei, Nederlandse dans muziek. Het programma wordt beslo ten met een taptoe van de Ko ninklijke marinekapel, een toe spraak van de Minister van Bui tenlandse Zaken Mr D. U. Stik ker over Nederland en de Euro pese economie en de beide volks liederen. Het programma werd samen gesteld door de heren G. Slufzer, programmaleider en B. J. L. E. Fortin, chef van de Franse af deling van Radio Nederland We reldomroep. wet had verricht. Op Ambon vertelde hij leugens, o.m. zeide hij, dat de Nederlandse Rege ring evenals Australië en Ame rika achter de beweging ston den. Na de proclamatie hebben de Nederlandse Regering en het commando van de Nederlandse troepen de K.N.I.L.-troepen nog niet onder discipline kunnen terugbrengen. Ook de Nederlandse Regering is mede-verantwoordelijk. De verantwoordelijkheid van de Ne derlanders wordt veroorzaakt door het feit, dat Soumokil met een Nederlands vliegtuig naar Ambon werd overgebracht en dat de Nederlandse legerleiding niet in staat was ue troepen on der bevel te houden. Bovendien heeft de Nederlandse koloniale Regering de anti-nationale ge voelens onder de Ambonese sol daten steeds aangewakkerd. De Nederlanders heboen in dit land machten opgewekt, die zij niet konden bedwingen, waaruit rij den voor het Indonesische volk ontstaat", aldus de verklaring van de woordvoerder van het Ministerie van Defensie. Nog geen beslissing]over uitlevering van Westerling De plv. Gouverneur, Sir P. A. f3. McKerron, heeft de berich ten, dat het verzoek van Indo nesië tot uitlevering van Wes terling was verworpen, tegen gesproken. De Regering te Singapore, zo zei-de hij, bestudeerde het ver zoek nog. Berichten, dat de Gouverneur, Sir Franklin Gim- son, had besloten het verzoek te weigeren, werden eveneens ontkend. De Indonesische vertegen woordiger, Dr. Utoyoyo, deelde mede, dat de laatste documen ten, behorende tot het verzoek van de Indonesische Regering, vorige week aan het Gouverne ment van Singapore waren in gediend. Sedertdien had hij niet de autoriteiten te Singapo re geen contact gehad. Welingelichte kringen ver wachten spoedig een beslissing inzake uitlevering van Wester ling naar Indonesië of zijn de- „Men dient de berichten uit Oost-Java in hun juiste propor ties te zien en zich in geen geval te buiten te gaan aan overdrij ving. De toestand is er inderdaad slecht en er zal spoedig krachtig moeten worden opgetreden", al dus uitte zich de Secretaris-Ge neraal van het ministerie van Voorlichting der R.I-S., Ruslan Abdulgani, die gedurende een week een inspectietocht door Oost-Java heeft gemaakt, na z(jn terugkomst te Djakarta. ,Het probleem in Oost-Java is het vraagstuk der demobilisatie te midden van de sociaal-econo mische vraagstukken als gevolg van de naweeën van een oorlog. Men moet begrijpen, welke bete kenis Surabaja in de vrijheids strijd heeft. Een algehele uittocht van de bevolking heeft men ner gens anders dan te Surabaja ge zien, de bevolking heeft er daad werkelijk in de vrijheidsstrijd meegevochten. Thans verwacht deze bevolking van het leger meer dan. het tot nu toe heeft gepresteerd. Men is in Oost-Java over het leger over het algemeen niet tevreden". Op een vraag over het in Oost- Java bestaande T.R.I.P. (het stu- dentenleger) zeide de heer Rus lan Abdulgani, dat hij te Blitar de T.R.I.P. heeft toegesproken. In September leggen deze jon gens hun eindexamen af en kan dc- T.R.I.P. geheel worden afge vloeid naar de maatschappij. In dien men onder de leden van de T.R.I.P. anti-regeringspraatjes hoort, is dit slechts cynisme, dat men bij de jongeren algemeen kan horen. Over Bung Tomo, de leider van de Barisan Pembrontakan Repu- blik Indonesia, deelde de Secre taris-Generaal mede, dat hij het congres van de B.P.R.I. te Tro- wulan heeft bijgewoond en ook aanwezig was op een massa bijeenkomst van Bung Tomo te Surabaja. „De invloed van Bung Tomo is nog wel groot en de toe loop van de bevolking naar zijn massa-bijeenkomsten doet niet onder voor die van President Sukarno. Dit heeft zijn redenen, o.a. de strijd die de bevolking van Surabaja heeft gevoerd te gen de Nederlanders en de Engel sen en de rol daarbij door Bung Tomo gespeeld; hij en Surabaja worden nog steeds in één adem genoemd, de bevolking is ook nieuwsgierig omdat zij geduren de lange tijd niets van Bung Tomo had gehoord en tenslotte probeert de vermoeide bevolking in Bung Tomo de leider te zien, dit een eind kan maken aan de tegenwoordige wantoestanden", aldus besloot Ruslan Abdulgani zijn onderhoud met Aneta. Wapenlossing te Cherbourg begonnen Maandagochtend vroeg zijn de havenarbeiders van Cher bourg begonnen met het lossen van 440 ton wapens en militaire uitrusting, die door het Ame rikaanse schip „Ames Victory" zijn aangevoerd. Twaalf communistische „Par- tisanen van de Vrede' trachtten zich tegen het lossen te verzet ten, doch werden door de ha venarbeiders uitgejouwd. De lading, w.o. 10 vliegtuigen en infanterie munitie, werd on middellijk uit de haven wegge voerd. Hij wordt vandaag door Presi dent Sukarno in audiëntie ont vangen en zal dezelfde dag de situatie in Oost-Java met de mi nister van Defensie bespreken. AMERIKAANSE STEM OVER HET UNITARISME IN INDO- NESIë. Velen zullen ervan overtuigd zijn, dat de Indonesiërs „iets minder dan oprecht" waren toen zij (op de R.T.C. Red. A.N.P.) de federale statu aanvaardden en daarbij klaarblijkelijk niet de bedoeling hadden, haar in prak tijk te brengen, aldus de New York Times van Maandag in een hoofdartikel. In dit artikel wordt voorts ge zegd, dat 't afschaffen van de fe derale staatsvorm alvorens deze haar bestaansrecht heeft kunnen bewijzen, niet geschikt is om vertrouwen te wekken ten aan zien van in de toekomst door In donesië aan te gane overeen komsten, en zulks op een tijdstip dat de Indonesiërs dit vertrou wen meer dan ooit dienen te ves tigen. Er zijn in Indonesië facto ren ten gunste van de unitaris- tische staatsvorm, „maar de goe de uitwerking daarvan zou wel eens ongedaan kunnen worden gemaakt door een overhaaste handeling, die in de ogen van ve len een daad van willekeur is en een blijk van kwade trouw naar het gevoelen van anderen. Indo nesië heeft hulp nodig en vraagt daar om, maar het voert geen politiek, die het verschaffen van meer hulp dan tot nu toe gemak kelijk maakt". der in het bezit te zijn van een individueel paspoort naar Frankrijk reizen. Op een col- jectief paspoort moeten min stens 5 doch mogen maximum 50 personen voorkomen. De Burgemeesters hebben via het Ministerie van Buitenland se Zaken uitvoerige richtlijnen ontvangen. zal dankwoord richten tot het Nederlandse volk], In verband met het beëindigen van de werkzaamheden van de Niwin, voorzover het de inza meling van gelden bij het pu bliek betreft, zal de eerste voor zitter van de Niwin, Prins Bernhard, zich met een dank woord tot het Nederlandse voik wenaen. Deze redevoering wordt uit gezonden op Dinsdag 23 Mei a.s. in het stirijdkrachtenprogram- ma via Hilversum II (298 meter) om 18.30 uur. De verdere uitzending van het strijdkrachtenprogramma op deze avond is gewijd aan re- portageflitsen over drie en eeu Isallï jaar 'Niwin-activiteit. Kleine Tornado over Engeland De twee Engelse graafschap pen Buckinghamshire en Bed fordshire zijn over een afstand van 20 km geteisterd door een kleine tornado. In het dorp Linslade baande de tornado een pad van 50 meter breed dwars door het dorpscen trum en beschadigde 300 huizen en een kerk ernstig. In het ge troffen gebied zijn twee mannen door de bliksem getroffen en een meisje van 8 jaar werd door een overstroming meegesleurd en verdronk. De tornado, de ergste die in Engeland sinds een generatie is voorgekomen, smakte auto's te gen muren en telegraafpalen, ontwortelde oude bomen en ver brak 600 telefoonlijnen. Honden en katten werden 30 meter de lucht in gezogen. Watersnood in Irak Daar de Tigris, die tengevolge van de winterregens sterk ge zwollen is, het alarmpeil heeft bereikt en Bagdad bedreigt, heb ben de autoriteiten de dijken ten Zuiden van de Iiaakse hoofdstad deen doorsteken, waardoor dui zenden ha zijn blank gelopen. Ook de dijken van de Euphraat, ten Westen van Bagdad werden doorgestoken, zodat het water naar de woestijn stroomde en het peil daalde. Alle gevaar voor Bagdad schijnt thans geweken. Er zouden even wel 1500 woningen, waaronder 1000 hutten van gedroogd leem, zijn vernield. De Zuid-Oostelijke wijken van Bagdad bieden een troosteloze aanblik. 15.000 Daklozen hebben een toevlucht op de dijken gezocht. Zij verzetten zich soms met ge weld tegen die legerploegen, die om Bagdad te vi ij waren, de scha mele woningen aan het water prijsgeven. Daar het industriecentrum ook onder water staat, zijn 10.000 ar beiders werkloos. De materiële schade kan nog niet bij benadering worden ge raamd. Bovendien vreest men dat, als het water zal zijn terug gelopen, allerlei epidemiën zul len uitbreken, die, zoals telken- jare talrijke slachtoffers zullen maken- Collective paspoorten voor Frankrijk Tussen de Franse en de Ne derlandse Regering is een rege ling getroffen betreffende de afgifte van collectieve paspoor ten. In gezelschap reizende personen kunnen voortaan zon- Nieuwe kerk voor Neder landse kolonie te Londen" Dit jaar zal men beginnen met de bouw van een nieuwe Neder landse kerk te Londen. Vrijdag 21 Juli zal in Guildhall te Londen een receptie worden gehouden, waarbij de in de oorlog bewaard gebleven kostbaarheden van „Austin Friars" ten toon gesteld zullen worden, waaronder zeven tiende eeuws zilver en brieven van Erasmus, Willem de Zwij ger, Albrecht Dürer en John Knox. De daarop volgende dag zullen vertegenwoordigers van de Brit se en Franse protestantse kerken en van Zuid-Afrika en Amerika met andere gasten, in totaal 250, aanzitten aan een diner in het gebouw van het kruidenfersgil- de„ een der gilden van de oude Londense City. Zondag 23 Juli zal Prinses Irene de eerste steen leggen, waarbij een korte godsdienst oefening zal worden gehouden, terwijl daags daarna het vierde eeuwfeest wordt gevierd van het handvest, waarbij Koning Ed ward de Zesde de schenking van de oude kerk aan de Protestant se vluchtelingen uit de lage lan den bevestigde. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot Dinsdagavond. Minder wind. Matige, tijdelijk zwakke naar Zuidelijke richtingen krimpende wind. Half tot zwaar bewolkt met enkele verspreide buien. Op de meeste plaatsen iets hogere tem peraturen dan gisteren. HOOGWATER. WOENSDAG 24 MEI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 6.42 7.17 7.57 8.07 n.m. 7.04 7.39 8.19 8.29 5 regels 80 et.; ct.; minimum nummer Bureau t namiddag® I Hf enige ogenblikken iting van het Ely- vertrekken. Doch was, werd kennis een deputatie van e, die in 1530 door •el viel aan de fa- sau. :ester van Orange i gelegenheid van ie Rhone naar Pa- Naast hem stond erste Minister van ladier, thans afge- Orange in de as- ïale. uur vertrok het lelschap weer naar gs de erehaag der Dr de hagen Parij- s route naar de re- ientie omzoomden. K BEZOEK AAN S. dat Hare Maje- Bernhard aan Ver en, was voor de asten een welkom de reeks van offi- leden dezer dagen, genheid gedurende te genieten van de r slottuinen van de jke residentie. De- n volle luister on- js licht. Versailles' en geheel andere ewoonlijk. Er heer- lige rust, die de ïzoekers zeer wel- o. geweest, ook geen wonder, erst tijdens het Ko ek het tijdschema gramma niet kon ehouden. Het de- •esident Auriol aan e gasten in een der grote Trianon aan- 3 drie kwartier na ligde tijd aanvan- lg van deze vertra- ok de voorstelling achttiende eeuwse a Reine" te laat he ling, welke door 'n' Comédie Frangaise was van vorstelij- j werd bijgewoond en, waaronder vele ters. n was onder de in- prachtvolle aanblik ater, dat voor de na de oorlog werd acht grijs décor ge werd een verfijnde ïgeven van Mari- nische éénacter erlieten de Vorste- s Versailles op weg sée, waar nieuwe wachten. Ook in iden duizenden zich 3e weg geschaard toe te juichen. Ter- lonne door de koele t Bois de Boulogne •ijs terugreed, wer- i het bezoek geslo- an het slotpark ge- stromen namen de ten weer bezit van buitenplaats. ZON- EN MAANSTANDEN Mei Opk. 24 4.34 25 4.33 Ond. 20.39 20.41 Opk. 11.14 12.37 Ond. 1.52 2.06 i hebben de afge- l, Indonesië en de ude strijders van tegen de Philip- door het K.N.M.L ridig van Donder- t -avond. •ij fris. droog met over veel bewolking, gen in het Zuiden Zwakke tot matige "delijke richtingen indering in tempe- tWATER. 1G 26 MEI. v.m. n.m. ECONOMISCHE TOE STAND. De Nederlandse ondernemers belangen in Indonesië worden gevormd door beleggingen in landbouw-, mijnbouw, en indu striële bedrijven. Daarnaast be staan aanzienlijke belangen in het vervoerswezen (scheep- cmgt.il ciio met etc. digde lof van Descartes; „Ik heb een oord gekozen, waar de atmosfeer bevorderlijk is voor de helderheid van de geest". Nederland heeft, geïnspireerd door zijn geliefde Vorstin, door zijn verzet tegen de onderdruk king de bewondering gewekt van als levend en vitaal en wij heb ben haar ondervonden in de ont roerende ontvangst die Parijs ons heeft geboden. Persoonlijk word Ik, door de naam, die mijn familie draagt en doordat zij het nageslacht vormt van Uw Gaspar de Colig- ny, steeds herinnerd aan het kracht, zullen de belde landen op gelijkwaardige wijze samen optrekken in de geschiedenis die komen gaat. Zij zullen de vrijheid van de Westelijke volken bestendigen en tegenover West en Oost de enig mogelijke oplossing plaat sen, die van de vrede. delpunt vormde van -een van de meest uitgelezen gezelschappen, die het Elysée in zijn zalen ver enigd heeft gezien. Het was tegen het midder nachtelijk uur, toen Koningin en Prins zich terugtrokken, terwijl de muziek oud-Nederlandse dan sen speelde. rrm, vmtt -etm -meensourtrrrg on aangename gevolgen zou kun nen hebben. Ook op het strand bij Wijk aan Zee zijn Coloradokevers aan gespoeld. Het strand werd door de schoolkinderen afgezocht. In totaal zijn meer dan 200 kevers gevangen. Hansweert Walsoorden 8.59 9.34 10.14 10.24 9.25 10.00 10.40 10.50 ZON- EN MAANSTANDEN Mei Opk. Ond. Opk. 26 4.32 20.42 14.01 27 4.31 20.43 15.27 Ond. 2.18 «.29

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1