Mijnontploffing in het Ruhrgebied 10 ACTIVITY egen pijnen! Ontploffing in een Amerikaanse haven pijnen? in België MAANDAG 22 MEI 1950. 6e Jaargang No. 1429. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Zaterdagavond heeft zich in een steenkooliAijn te Gel- senkirchen—Rotthausen in het Ruhrgebied een hevige ontploffing voorgedaan, waardoor een ondergrondse brand ontstond. Zondagochtend waren er 54 doden en 29 gewonden naar boven gebracht. Men vreest, dat er geen overlevenden meer zullen worden gevonden. Pe grootste co de bestel Vrijdagmiddag koos de „Karei Doorman" te Hoek van Holland het ruime sop op weg naar de Baai van Douarne- nez. Heden zullen daar de eskaders van Frankrijk, Enge land en Nederland zich verzamelen voor de West-Euro- pese vlootoefening, die dit jaar de naam „Activity" draagt. H. M. „Jacob van Heemskerk" was de „Karei Doorman" gevolgd door de Waterweg. Buitengaats voegden de „Jo- han Maurits van Nassau" en de „Marnix" zich bij het eskader en zodra de vier oorlogsschepen in kiellinie voeren, verschenen Fireflies van Valkenburg aan de hori zon, om een brullend afscheid te brengen. De handel in buitenlandse bankbiljetten WEERSVERWACHTING. RWACHTING. Frank erinfi bij Abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. Advertentieprijs: per mm 10 ct: minimum per advertentie f 1,8® Rubriek Kleine Advertenties: I regels 60 ct.; Iedere regel mesr 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot dec namiddags 2 uur. In de late avonduren van Za terdag trachtten hulpploegen nog steeds slachtoffers naar de op pervlakte te brengen en het vuur te blussen. Er waren toen 36 ge wonden gered, van wie sommi gen ernstige brandwonden had den opgelopen. Zo gauw het nieuws van de ont ploffing bekend werd, haastten verwanten van de mijnwerkers zich naar de schacht om zeker heid te krijgen over het lot van hun zonen en mannen. Men gelooft, dat de ontploffing, die op 930 meter diepte geschied de, door mijngas is veroorzaakt. Normaal werkt er een. ploeg van 90 man in de gang, doch ditmaal waren er meer, omdat er een bij zondere karwei was. Tevens zijn mijnwerkers uit andere gangen, zo gauw zij de ontploffing hoor den, hun kameraden te hulp ge sneld. De mijn is het eigendom van de Dahlbusch Mijnbouwmaatschap- pij. Zaterdagavond laat meldde het West-Duitse persbureau D.P. A., dat de brand geblust was. Zaterdag tegen middernacht werd medegedeeld, dat de red dingsploegen in hun werk zeer bemoeilijkt werden door het ge brek aan zuurstof. De ploegen zijn de gehele nacht blijven door werken om zich door 150 meter puin te graven, waarachter hun kameraden zich bevinden. Bradley dringt aan op waakzaamheid Generaal Omar Bradley, de voorzitter van het Amerikaanse gemeenschappelijk opperbevel, heeft in een toespraak bij gele genheid van de eerste verjaar dag van de Vereniging der Ame rikaanse Gewapende Machten verklaard, dat Amerika zijn doel in wat hij noemde „de halve oor log" het best kon verwezenlijken door snel het leiderschap op zich te nemen, dat de Westelijke we reld voor dit land had openge laten. Bradley zeide, dat de Sowjet- Unie „atoom-chantage" pleeg de. Zij zou binnen enkele jaren waarschijnlijk sterk genoeg zijn om aan elk gebied, dat zij zou willen aanvallen, een verwoes tende klap toe te dienen. „Wij moeten ons er op voor bereiden Europa in rededjke mate te beveiligen tegen een snelle overrompeling, aidus Bradley. Dit zal bespoediging nodig maken van het opstellen van defensieplannen, als waar aan we thans bezig zijn". Wanneer de Ver. Staten zich in hun optreden zouden laten ieiden door „de kronkelende, draaiende, in knopen gewrongen koers van de Sowjet-Unie, zou men van Europa weinig ver trouwen kunnen verwachten. Amerikaanse parade te Berlijn Tienduizenden Berlijners heb ben Zaterdag, de parade bijge woond, welke ter gelegenheid van de „dag der Amerikaanse strijdmachten" te Berlijn is ge houden, en die door Duitse waarnemers „de grootste se dert Hitier" werd genoemd. Hoge officieren van alle ge allieerde naties, behalve van de Sowjet-Russen, waren aanwezig. Een 2000 Amerikaanse solda ten defileerde voor de Ameri kaanse Hoge Commissaris, John McCloy, Generaal Thomas Han dy, de chef van het Amerikaans opperbevel in Europa, de Ge neraals Bourne en Ganeval, resp. Brits en Frans bevelheb ber, Paul Reynaud en de hoof den van alle militaire missies te Berlijn. Het hoogtepunt van de gege ven demonstraties vormde de „redding" van 4 man uit een rubberboot door een helicoptè- re. Ofschoon onmiddellijk na de ontploffing de branddeuren wer den gesloten, moesten de mijn werkers in de andere gangen zich haasten om uit de mijn te gera ken, omdat de hitte zó groot aver d dat de lucht niet meer te ade men was. De Dahlbusch mijn werd 100 jaar geleden geopend. In 1940 had de mijn haar laatste ongeluk. De directie der mijn heeft Zon dagochtend meegedeeld, dat zij rekening houdt met zestig do den en 36 ernstig gewonden. Zondagochtend stond vast, dat er 54 doden en 29 gewonden waren. Voor de mijn zelf be staat geen verder gevaar. De oorzaak van de explosie is nog steeds onbekend. Het arantal doden bedraagt 65, terwijl er 35 gewonden zijn. De toestand van 2 der laatstgenoem den is kritiek. Men meent, dat zich geen slachtoffers meer in de mijn schacht bevinden. De ramp is op één na ergste, welke na afloop van de oorlog in Duitsland heeft plaats gevon den. De grootste was die te Ka men (Westfalen), waarbij even eens tengevolge van een ontplof fing in Februari 1946, 400 mijn werkers om het leven kwamen. Het laatste ernstige ongeluk in de Dahlbuschmijn geschiedde in 1943 waarbij 32 mijnwerkers om het leven kwamen. Gemeld wordt, dat de West-Duitse Minis ter van Arbeid reeds, vooruitlo pend op het onderzoek naar de oorzaak van de ramp, verklaard heeft, dat deze is veroorzaakt door het gebruik van „moderne werkwijzen," ingevoerd om de productie van de mijn op te voe ren en als gevolg van een „zeke re achteloosheid" der mijnwer kers. De Dahlbuschmijn, een van de kleinste in het Ruhrgebied, is het eigendom van Belgische eige naars. Er werkten ongeveer 4000 man in. De mijn had in de laat ste tijd op zeer goede productie cijfers kunnen bogen. Boven de beide schachten van de mijn woei de zwart-rood-gouden vlag van de West-Duitse Republiek half stok, evenals op alle overige mij nen in het gehele Ruhrgebied. Men meent, dat alle slachtof fers onmiddellijk door het ge weld van de ontploffing zijn ge dood. In tegenstelling tot vorige berichten wordt nu medegedeeld dat er nó de ontploffing géén brand is uitgebroken. In het gehele Ruhrgebied wordt over de ramp gerouwd. Velen der slachtoffers zijn afkomstig uit het plaatsje Rotthausen. Vier le den van één gezin ter plaatse kwamen om het leven. Eén der genen, die de ramp overleefde, deed er 5 uur over om na de ontploffing de aardoppervlakte te bereiken, waarbij hij over de lijken van zijn gedode kamera den moest klimmen. Toen werd medegedeeld, dat de reddingswerkzaamheden werden gestaakt, omdat er geen hoop meer bestond op het nog aan treffen van overlevenden, speel den zich hartverscheurende to nelen af bij de ingang van de Dahlbuschmijn. Doordat opnieuw gewonden in het ziekenhuis zijn overleden is het aantal doden tot 67 gestegen. F* H.M. de Koningin legt Padvindersbelofte af Zaterdagavond legde H.M. de Koningin op het centrum „Bui tenzorg" in de kring van hoofd leidsters en commissarissen van het hele land de Padvindsters- belofte af. per rol In de haven van het Ameri kaanse plaatsje South Amboy op 50 km van New York heeft zich Vrijdagavond een verschrikkelij ke ontploffing voorgedaan, waar door verschillende personen om het leven kwamen en een hon derdtal werden gewond. Volgens de politie ontploften kort na elkaar vier schepen, die, geladen met explosieve stoffen, klaar lagen om de haven te wor den uitgesleept. Een ooggetuige, die zelf ern stig werd gewond, verklaarde onmiddellijk voor de ontplof fing 4 schepen te hebben ge zien. Toen de rook was opge trokken, zag hij er geen meer. Een andere ooggetuige zeide, dat een nabijgelegen fabriek van meststoffen nagenoeg ge heel vernield werd. Het plaatselijke ziekenhuis heeft bijna honderd gewonden opgenomen, die voor het meren deel door rondvliegende glas scherven en stukken puin wa ren getroffen. De stad, waar electriciteits- en telefoonlijnen door de ont ploffing zijn verbroken, is door de politie afgezet. Het haven gebied werd ontruimd. De Maatschappij „Pensylvania Railroad" meldt, dat het station te South Amboy door de ont- pioffing is verwoest. Een trein, die het station w>s uitgereden, is ontspoord. Ver scheidene reizigers werden door glasscherven gewond. Vanwege de grote verwarring te South Amboy heeft de Gou verneur van New-Yersey bevel gegeven tot het zenden van af delingen van het leger en de Marine om de orde te herstel len. Anderzijds hebben de bewoners der stad opdracht gekregen alle gaskraantjes te sluiten om hot gevaar voor brand te verminde- ïen. De kazernes in de omliggende steden zijn ter beschikking ge steld van de daklozen en vluch telingen uit South Amboy tei- wijl het stadhuis en de scholen dienst doen als lazaretten voor de gewonden, die met autos van de brandweer werden aan gebracht, daar er een groot te kort was aan ambulances. De kustwacht heeft 7 schepen en een drijvende brandspuit naar de plaats des onheils ge zonden. In nadere berichten, zowel van A.F.P. als van Reuter, wordt gezegd, dat de tot ontploffing gekomen lading bestond uit mu nitie, die moest worden overgela den op een schip van de Ys- brandtsen-lijn voor vervoer over zee. Vanwege de brandweer werd verklaard, dat de ontploffing zich voordeed terwijl men be zig was het overbrengen van de lading uit treinwagons in de aken. Door de ontploffing ontstond een geweldige hitte en vlammen sloegen wel honderdvijftig me ter de hoogte in. Een bootwerker, Hie in de buurt van de aken aan het werk was toen de ontploffing ge schiedde, zeide: „Ik dacht dat Stalin was gekomen' De mensen kwamen zo van het avondmaal af met hun servet nog in de hand, de straat opgë- lopen. Tot nu toe zijn vier lijken ge borgen. Nog achttien personen worden vermist. Men poogt nog steeds de vermisten te vinden, doch de reddingsploegen zijn van mening dat het vrijwel uitgeslo ten is, dat nog overlevenden zul len worden aangetroffen. Het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken zal een onderzoek instellen naar de ont ploffing om vast te stellen of de ontplofte springstoffen een nor male uitvoerlicentie hadden, zo is Zaterdag te Washington mee gedeeld. Het licentiesysteem dient om te voorkomen, dat Amerikaans oorlogsmateriaal in handen van niet-bevriende lahden komt en om de wapenstroom naar andere landen te regelen. De aanwezigheid van een schip van de Isbrandtsenlijn, die op het Verre Oosten vaart, zou er toe hebben bijgedragen, dat 't departement van Buitenlandse Zaken wil onderzoeken, of wa pens die daarheen verscheept worden, niet uiteindelijk in han den der Chinese communisten vallen. Nader wordt gemeld, dat te South Amboy (New Jersey) Vrij dagavond 600 ton springstof de lucht in vloog, die bestemd was voor verschillende gebieden in de gehele wereld. Politie-autori- teiten te South Amboy verklaar- den, dat de springstoffen naar Brooklyn (New York) zouden worden vervoerd voor overlading naar Zuid-Amerika. Volgens een ander bericht zou den de springstoffen op een schip van de Isbrandtsen-lijn wor den overgeladen voor het Verre Oosten. Ten kantore van de Maatschap pij te New York werd medege deeld, dat het schip een reis om de wereld zou maken met lading, die ook munitie omvatte. Sneltrein Rome-Parijs ontspoord De sneltrein uit Rome, waarin zich talrijke bedevaartgangers^ merendeels Belgen, bevonden, is* even voor het middaguur nabij het station van Brunoy, op enke le kilometers van Parijs, ont spoord. De stoker en de machinist zijn zwaar gewond en werden, even als drie passagiers in het zieken huis te Villeneuve-Saint Georges opgenomen. Vier andere reizi gers konden, na ter plaatse te zijn verzorgd, naar Parijs door reizen. Het ongeluk schijnt te wijten te zijn aan het passeren van een wissel met een snelheid van 105 km per uur, waar normaal een snelheid van 30 km voorgeschre ven was. De trein kwam van Lourdes en vervoerde een groep van 700 Belgische pelgrims, die van Rome terugkwamen. Het was een enthousiast ge baar van de vliegers. Zaterdag hebben zij bescheidener het dek van de Doorman opgezocht. Van 's morgens 8.30 tót 's mid dags 16 uur was er aan boord van de Karei Doorman een rook verbod. Het was vliegfeest voor de bemanning. Dit jaar staan zware oefenin gen te wachten. De orders zijn verzegeld en tot de eskaders van de diverse landen zich in Douar- nenez verzameld hebben, zullen deze orders geheim blijven. Het was dan ook uiterst moeilijk iets over het karakter van de komen de strijd te weten te komen. Het feit echter, dat de Nederlandse onderzeeboten Dolfijn, Zwaard vis en O 27 reeds in Portland zijn en niet tegelijk met de Doorman uit Rotterdam vertrokken, is een vingerwijzing. Deze afscheiding wettigt vermoedens omtrent een strijd tussen onderzeeboten, vlieg tuigen van het Coastel-command en bovenwaterschepen. Het Nederlandse smaldeel is in Zuidelijke richting varende. De zee is kalm. Het weer is goed en de vijand zo hopen wij verre. Zaterdagmorgen was er wat bewolking en woei er een lich te bries. De deskundigen vertel den, dat dit ideaal vliegweer was. Direct na het ontbijt werden de vliegers dan ook bijeengeroepen voor het bespreken van de or ders en de bestudering van de weersomstandigheden. Om 9 uur stonden op het ach terdek 5 Fireflies opgesteld. H. M. Karei Doorman had zoals dat in scheepstermen heet een rondje getrokken juist on der de Engelse kust op geringe afstand van het vliegveld Lee on Solent, dat bij eventuële moeilijk heden in de lucht als uitwijk- vliegveld dienst zal doen. Om half tien was het een en al be drijvigheid op het dek van de Doorman. De mannen van de gronddienst met hun rode, blau we, gele en groene mutsen, had den alles in gereedheid gebracht voor het opstijgen. Het vlieg kampschip was met de kop in de wind gaan liggen en terwijl de Marnix naderbij voer om in geval van ongelukken onmiddél- lijk hulp te kunnen bieden, wer den de motoren van de 5 Fire flies warm gedraaid. Vijf minu ten later startte de eerste met daverende motor. Halverwege het dek kwam de machine los en en kele seconden later zweefde de snelle vogel ver vóór het schip uit in de vrije lucht. Eén minuut later waren alle vier de lucht in. Het derde toestel, dat moeilijk heden met zijn landingsgestel had, keerde spoedig terug. Na een perfecte landing steeg de vlieger korte tijd later met het vijfde toestel weer op. In de ochtend- en middaguren oefenen de vliegers druk. Het was elf uur toen 6 Fireflies van het marinevliegkamp Val kenburg op de Doorman neer streken. Hierdoor is het aantal toestellen aan boord van 'tvlieg- kampschip tot 14 gestegen. „La Demière Heure" schrijft in haar uitgave van Zaterdag morgen uit goede bron te heb ben vernomen, dat waarschijn lijk heden de handel in een aan tal buitenlandse bankbiljetten op de binnenlandse markt geheel vrij zal worden gegeven. Van dat tijdstip af, aldus het blad, zal een ieder die dollarbiljetten in Zw. francs, Franse francs, Italiaanse lira's en Duitse mar ken wil aanschaffen, dit zonder enige controle en beperking kun nen doen. Deze biljetten zullen geen vaste koers meer hebben en zul len door de banken en de wis- seiagenten tegen de koers van de dag worden verkocht. De limiet voor de uitvoer van bankbiljetten, die aldus op de binnenlandse markt een vrije koers zullen hebben, zal echter beperkt blijven tot de tegen waarde van 10.000 Belgische francs. Touristen, die zich naar het buitenland wensen te begeven, zullen dus nog gebruik moeten maken van reischeques, indien zij voornemens zijn meer dan 10.000 Belgische francs uit te geven. Het overmaken van de viezen blijft overigens onderhe vig aan de thans geldende re glementering. Het pond sterling, de Neder landse gulden en de Scandina vische kronen zullen onderwor-, pen blijven aan een vaste koers zoals tot nu toe het geval is en op grond van de van kracht zijnde accoorden. Cadeaustelsel in de Melk handel verboden Sedert de opheffing van de meikrantsoenering steekt het zgn. cadeaustelsel hier en daar in de melkhandel de kop op. Hier geeft men cadeaubonnen voor uitstapjes, elders geeft men kartonnetjes, waarvan een be paald aantal kartonnetjes recht geeft op een zakje snoep, enz. Een en ander is aanleiding voor het Bedrijfschap voor Zui vel het cadeauverbod voor de melkhandel, dat tot nu toe al leen in het Westen van het land gold, uit breiden tot het gehele land. Bestrijding van runder- tuberculose verplicht Krachtens een beschikking van de minister van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening, ge publiceerd in de Staatscourant van 19 Mei j.l., wordt met ingang van 1 Juni a.s. Noord-Brabant als laatste provincie aangewezen waar voor veehouders de ver plichte aansluiting bij de Pro vinciale Gezondheidsdienst voor dieren geldt. Bij deze dienst (gevestigd te 's-Hertogenbosch, Willem van Oranjelaan 38) dienen alle vee houders in Noord-Brabant zich vóór 1 Juni a.s. aan te melden. Zij, die runderen houden met het uitsluitend doel daarmede han del te drijven, vallen ech,ter bui ten deze regeling. Een en ander betekent, dat ook in Noord-Brabant voortaan de veehouder regelmatig op tuber culose moet laten onderzoeken. De runderen worden dan gedu rende de staltijd getuberculi- neerd, waarbij alle positief re agerende dieren als geïnfecteerd worden beschouwd. Deze dieren mceten zoveel mogelijk worden opgeruimd of tenminste geïso leerd, teneinde besmetting van gezonde dieren te voorkomen- Aangezien in de overige provin cies een dergelijke regeling reeds eerder geldt, is thans in geheel Nederland de bestrijding van de rundertuberculose onder contro le. De voornaamste taak van de Provinciale Gezondheidsdiensten is het geven van leiding bij de bestrijding der rundertuberculo se. Aanvankelijk konden de boe ren zich vrijwillig als lid van deze dienst opgeven. Later werd het lidmaatschap verplicht ge steld. De overheid tracht met deze verplichte aansluiting tezamen met de uitvoering van het reeds eerder aangekondigde „vijfjaren plan" de uitdrijving van de rundertuberculose uit ons land binnen afzienbare tijd te berei ken, zodat in de toekomst uit sluitend tbc-vrije bedrijven zul len bestaan. medegedeeld door het K.N.M.L te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot Maandagavond. Minder warm. Veranderlijke bewolking met na de eerste morgenuren vrijwel overal droog weer. Meest matige wind tussen Zuid en Zuid-West Minder warm dan gisteren. HOOGWATER. DINSDAG 22 MEI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 5.47 6.22 7.02 7.12 n.m. 6.07 6.42 7.22 7.32 5 regels <50 et.j ct.; minimum nummer Bureaus i namlddaga S nr enige ogenblikken iting van het Ely- vertrekken. Doch was, werd kennis een deputatie van e, die in 1530 door ;el viel aan de fa- sau. ;ester van Orange gelegenheid van le Rhöne naar Pa- Naast hem stond erste Minister van iadier, thans afge- Orange in de as- ïale. uur vertrok het :elschap weer naar gs de erehaag der or de hagen Parij- a route naar de re- dentie omzoomden. K BEZOEK AAN S. dat Hare Maje- Bernhard aan Ver en, was voor de asten een welkom de reeks van offi- ïeden dezer dagen, genheid gedurende te genieten van de r slottuinen van de jke residentie. De- n volle luister on- as licht. Versailles' en geheel andere ewoonlijk. Er heer- lige rust, die de .•zoekers zeer wel- a geweest. 1 ook geen wonder, erst tijdens het Ko ek het tijdschema gramma niet kon ehouden. Het de- •esident Auriol aan e gasten in een der grote Trianon aan- 3 drie kwartier na Jigde tijd aanvan- lg van deze vertra- ok de voorstelling achttiende eeuwse a Reine" te laat be ling, welke door 'n' Comédie Frangaise was van vorstelij- j werd bijgewoond en, waaronder vele ters. n was onder de in- prachtvolle aanblik iter, dat voor de na de oorlog werd acht grijs décor ge werd een verfijnde :geven van Mari- nische éénacter erlieten de Vorste- s Versailles op weg sée, waar nieuw» wachten. Ook in den duizenden zich le weg geschaard toe te juichen. Ter- lonne door de koele Bois de Boulogne ■ijs terugreed, wer- het bezoek geslo- an het slotpark ge- stromen namen de len weer bezit van buitenplaats. ZON- EN MAANSTANDEN Mei Opk. Ond. Opk. Ond. 23 4.36 20.38 9.52 1.11 24 4.34 20.39 11.14 1.52 i hebben de afge- i, Indonesië en de nde strqders van i tegen de Philip- loor het K.N.M.L ïldig van Donder- t -avond. ij fris. droog met over veel bewolking, gen in het Zuiden Makke tot matige delijke richtingen ndering in tempe- ECONOMISOHE TOE STAND. De Nederlandse ondernemers belangen in Indonesië worden gevormd door beleggingen In landbouw-, mijnbouw, en indu striële bedrijven. Daarnaast be staan aanzienlijke belangen in hiet vervoerswezen (scheep- VMM UO 5UlUUllVrMWl- üigde lof van Descartes: „Ik heb een oord gekozen, waar de atmosfeer bevorderlijk is voor de helderheid van de geest". Nederland heeft, geïnspireerd door zijn geliefde Vorstin, door zijn verzet tegen de onderdruk king de bewondering gewekt van als levend en vitaal en wij heb ben haar ondervonden in de ont roerende ontvangst die Parijs ons heeft geboden. Persoonlijk word Ik, door de naam, die mijn familie draagt en doordat zij het nageslacht vormt van Uw Gaspar de Colig- ny, steeds herinnerd aan het kracht, zullen de belde landen op gelijkwaardige wijze samen optrekken in de geschiedenis die komen gaat. Zy zullen de vrijheid van de Westeiykie volken bestendigen en tegenover West en Oost de enig mogelijke oplossing plaat sen, die van de vrede. delpunt vormde van een van de meest uitgelezen gezelschappen, die het Elysée in zijn zalen ver enigd heeft gezien. Het was tegen het midder nachtelijk uur, toen Koningin en Prins zich terugtrokken, terwijl de muziek oud-Nederlandse dan sen speelde. reu, urat ccn nreeiiswnnig on aangename gevolgen zou kun nen hebben. Ook op het strand bij Wijk aan Zee zijn Coloradokevers aan gespoeld. Het strand werd door de schoolkinderen afgezocht. In totaal zijn meer dan 200 kevers gevangen. WATER. lG 26 MEI. v.m. n.m. 8.59 9.25 9.34 10.00 Hansweert 10.14 10.40 Walsoorden 10.24 10.50 ZON- EN MAANSTANDEN Mei Opk. Ond. Opk. Ond. 26 4.32 20.42 14.01 2.18 27 4.31 20.43 15.27 S.29

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1