Amerikaans weekblad over Indonesië Prins Bernhard op de Karei Doorman Herdenking te Willemstad Wegenwacht in Zeeuws-Vlaanderen )OSitie 'gentinië Communiqué van de Noord-Atlantische Raad Frankrijk en Engeland willen de Ver. Staten en Canada in de O.E.E.S. 200 Belgische militairen sneuvelden er WEERSVERWACHTING. 5 regels 60 UNGIN STROMINGEN AN ADA RWACHTTNG. Frahkering bij Abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Temeuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 8 cent. VRIJDAG 19 MEI 1950. 6e Jaargang No. 1427. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijsper mm 18 ct; minimum per wuV ertentle ƒ1,88 Rubriek Kleine Advertenties: 8 regels 60 ct.; Iedere regel msst 12 Ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. Het Nationale Katholieke Weekblad „Amerika", gedateerd 20 Mei, bevat een artikel over „De enige hoop van Indonesië", dat geschreven is door H. Th. Basti aanse, die 25 jaar missionaris in Indonesië is geweest. De schrijver wijst er op, dat de jonge, sedert vijf maanden be staande natie reeds haar aandeel van regionale opstanden, politie ke buitelingen, verwarring op be stuursgebied en economische moeilijkheden heeft gehad en zegt: „Vele politieke vraagstuk ken en moeilijkheden zouden ge makkelijk worden opgelost, in dien de regering over voldoende geld beschikte. De inflatie en het verlies van de handel sedert 1941 veroorzaakten een waardever mindering van het geld, tot de prijzen van de zwarte markt deze waarde deden dalen tot een ze vende van de officiële koers. Onder deze omstandigheden kan men natuurlijk verwarring ver wachten. Desondanks is het van belang, dat in Indonesië geen communis tische opstand is voorgekomen sedert de mislukte oproer van Tan Malaka". Schrijver ziet een zeker gevaar in het huidige Indonesische leger dat samengesteld is uit door de Japanners opgeleide rimboesol daten, jongens, die in de tweede wereldoorlog dienst moesten ne men in verband met een moge lijke invasie van de Amerikanen. Met de Japanse wapens, die zij behielden, vochten zij als gueril la's door tijdens de strijd om de onafhankelijkheid. „Hun opvoe ding bestond slechts uit vech ten". Roof en plundering zit hen in het bloed. Nu zij hun onaf hankelijkheid hebben bereikt, weigeren zij naar het platteland terug te keren. Het communisme In het slotcommuniqué, dat gisterenmiddag aan het einde der vergaderingen van de Noordatlantische raad is uitge geven, wordt gezegd, dat de Mi nisters van Buitenlandse Zaken bereid blijven elke gelegenheid aan te grijpen om een ware en duurzame regeling van de inter nationale problemen te bewerk stelligen. De Ministers van Bui tenlandse Zaken geloven, dat de handhaving van de vrede en de verdediging van de vrijheid de organisatie van voldoende mili taire maatregelen vereisen. „Daarom", zo wordt in het communiqué gezegd, „hebben zij besloten een systeem van verde diging op te bouwen, waarbij over moderne wapens kan wor den beschikt en waardoor aan elk gevaar van buiten af, dat voor een of meer van de aange sloten landen dreigt, het hoofd kan worden geboden". De Ministers bevelen aan, dat elke partij ten volle zal bijdragen tof de beveiliging van het Noord- Atlantische gebied door weder zijdse bijstand in alle uitvoerba re vormen. De Ministers maken bekend, dat zij een Noordatlantische raad voor de Oceaanscheepvaart hebben opgericht, die bij de or ganisatie van de defensie nauw met andere defensieorganen zal samenwerken in alle aangele genheden, die de handelsscheep vaart betreffen. zou gemakkelijk een beroep op hen kunnen doen, niet om de communistische theoriën. Zij hebben immers geen duidelijk beeld van wat het communisme betekent; doch eenvoudig, omdat zij rusteloos zijn. Een opstand onder leiding van de communis ten zou een uitlaat verschaffen voor hun ontevredenheid. Wat moet men aanvangen met derge lijke soldaten in een crisis, die voorkomt uit overbevolking, ar moede en analphrabetisme? „Het communisme zal slechts dan de kans hebben Indonesië aan zijn reeks slachtoffers toe te voegen, indien de regering in ge breke zou blijven werkelijke vooruitgang, verbetering op so ciaal gebied en op het terrein van de volksopvoeding tot stand te brengen en indien zij niet de hui dige lage levensstandaard zou verhogen. Zij heeft reeds om economische en culturele bij stand verzocht.De Verenigde Sta ten moeten acht slaan op dit ver zoek. Indonesië werd door Ame rika niet aan zjjn lot overgela ten op zijn weg naar onafhanke lijkheid. Het moet ook niet aan zjjn lot worden overgelaten bij zqn ernstige pogingen om voor spoed te verkrijgen, die de on afhankelijkheid veilig kan stel len". New-Yorkse politie meld belangrijke vermissing Het hoofdbureau van poutie te New York heeft gisteren ge meld, dat een auto niet een ac- tentas waarin zich blauwdruk ken, toebehorende aan de Com missie voor atoomenergie, be vinden, „vermist" wordt. Verklaring van Grüber In een rede, deze week in een vergadering van de Volkspartij uitgesproken, verklaarde de Oos tenrijkse minister van Buiten landse Zaken, Dr. Karl Grüber, dat het de bedoeling van de Sowjet-Unie was van Oostenrijk een vazalstaat te maken. Sprekend over het communis tische vredesoffensief zeide Grü ber, dat de bewapening van het Westen nauwelijks voldoende was voor een aanval op Zwit serland. Het dreigement van de Oostenrijkse communisten, dat er „onplezierige verrassingen" zou den komen, wanneer de Westerse politiek niet spoedig radicaal ge wijzigd werd, betekende volgens Grüber, dat de „koude oorlog" in een „warme oorlog'' zou ver anderen. Grüber betoogde ten slotte, dat slechts eerlijke samen werking tussen de twee grote kampen, waarin Europa thans verdeeld was, zou kunnen voeren tot een nieuw en vreedzaam Europa. Britse vliegboot tot dalen gedwongen Israeilische jachtvliegtuigen hebben een Sunderlandvliegboot van de Britse luchtmacht, die boven Israëlisch grondgebied vioog tot dalen gedwongen, zo heeft een Israëlische woord voerder verklaard. De Sunderland, die van Bah rein aan de Perzische Golf naar Egypte vloog, ligt thans in de haven van Tel Aviv. De jagers losten waarschuwingsschoten toen de Britse vliegboot niet op ae seinen reageer ae. Na de schoten daalde de Sunderland op zee en wierp het anker uit. Later werd de machine door Is raëlische marinevaartuigen naar de haven gesleept. De machine kreeg later toe stemming om de reis voort te zetten. De gezagvoerder heeft verklaard, dat hij door een na- vigatiéfout boven Israëlisch gebied gekomen is. Op 15 April 1946 vertrokken 7 wegenwachtmotoren van de A.N.W.B. uit Den Haag. Sinds dien is hun aantal steeds ver tier uitgebreid en thans zijn reeds meer dan honderd gele motor-met-zijspan-combinaties bekende en gewaardeerde ver schijningen geworden op het Nederlandse wegennet. Tor l Mei 1.1. hebben de „gele rijders" in allerlei aard uitkomst kunnen brengen. Meer dan 2300 maal verleenden zij eerste hulp bij aanrijdingen. Ruim 300 auto- en motorbranden hebben ze ge blust. Tot voor kort deden ze hun werk uitstekend op werk dagen. Sinds 14 Mei wordt ook een beperkte Zondagsdienst uit gevoerd. Woensdag LI. heeft de We genwacht een nieuwe uitbrei ding ondergaan. Thans is n.l. Frankrijk en Engeland hebben gisteren de organisatie voor Europese economische samen werking verzocht de Verenigde Staten en Canada uit te nodigen zich zo spoedig mogelijk met haar werk te associëren, zo is officieel bekend gemaakt. Dit is één van de belangrijkste concrete besluiten, die voortge komen zijn uit de huidige serie Op de „Karei Doorman" is in tegenwoordigheid van Z. K H. Prins Bernhard, van de bevelhebber krachten vice-admiraal E. J. van Holthe en van vice-ad- miraal J. L. Willinge, die de opperste leiding heeft van de op 22 Mei beginnende vloot oefeningen, voor de eerste maal in haar geheel de film vertoond, gemaakt tijdens de reis van de Prins met het oefensmaldeel naar de Antillen en Suriname. lands welvaart afhankelijk is der zeestrijd- ™n de zeevaart en dat het Ne- derland slecht ging, zodra het zijn blik niet op de zee geves tigd hield. Er is in deze niets veranderd. Ook thans kunnen wij nog zeggen: „Zonder zeevaart geen Neder land en zonder marine geen zee vaart". Toespraak van Dr. W. Visser 't Hooit Br. W. Visser 't Hooft, alge meen secetaris van de Wereld raad van Kerken, heeft in een toespraak in de Westminster te Londen verklaard, dat het Chris tendom achter „het ijzeren gor dijn" niet heeft afgedaan, inuien wij heden ten dage vragen, waar de kerk het meest waarlijk le vend is, moeten wij ons in de eerste plaats wenden tot enkele kerken achter het gordijn. Hard is het leven voor deze kerken, maar juist daardoor is het Chris telijk geloof daar zulk een leven de zaak geworden. Ben Christen uit de Sowjet- Unie had hem meegedeeld, dat hier meer Christelijk leven was dan vóór de revolutie. „Stelt dat nu eens tegenover de zelfbewus te verzekering van de commu nisten, dat het Christendom tot het verleden behoort", aldus Dr. Visser 't Hooft. Z. K. H. had voor deze gele genheid de kleurenfilm ter be schikking gesteld, tijdens deze reis door hem zelf opgenomen. Na afloop van de voorstelling werd Prins Bernhard aan dek nog een uitneembare halter voor gewichthefoefeningen over handigd, welke hem tijdens de reis door officieren en man schappen was toegezegd. Voor dat de filmvoorstelling een aan- van nam, heeft vice-admiraal Van Holthe aan de pers een en ander meegedeeld over de taak van de marine. De taak van de Marine. Vice-admiraal Van Holthe noemde als taak van de Kon. Marine in oorlogstijd, ervoor te zorgen dat de eigen koopvaardij ongehinderd de zee kan bevaren en die van de tegenstander de zee niet kan bevaren. Voor het instandhouden van het Neder landse volk is een jaarlijkse in voer van 1.2 ton per hoofd no dig, maar als het „ijzeren gor dijn" dicht is, moet elke ton hiervan overzee worden aange voerd. Het is duidelijk, dat deze aan voer overzee voor Nederland de slagader vormt en dat afsnij ding van die slagader een zeke re dood tengevolge zou hebben. In de laaste tijd is meerma len stelling geponeerd, dat En geland en Amerika tezamen ever voldoende marinestrijd krachten beschikken om de aanvoer overzee voor geheel W.- Europa te verzekeren. Spr. kon daarop niet anders zeggen dan: „Was het maar waar". In een oorlog tegen het Oostelijk blok zou de onderzeebootmacht, die wij tegenover ons zouden krij gen, vele malen groter zijn dan in de vorige oorlog en toen heeft het geen haar gescheeld, of de Duitsers hadden de aanvoer overzee naar Engeland en Rus land afgesneden. Het beschermen van de zee verbindingen komt niet neer op het patrouilleren om het con- vooi heen. De zeemacht is ook niet ge bonden aan een gebiedsdeel en daarom moet een marine inge steld zijn op actie, waar ook ter wereld. Door de ontwikkeling van het vliegwapen is het vliegkamp schip de kern geworden van elk verband van enige afmetingen. Daaromheen zijn de zware ar tillerieschepen gegroepeerd en ae jagers. De Kon. Marine heeft 12 ja gers en 2 kruisers op stapel. Door deze en andere bestellin gen, die in de honderden mii- iioenen guldens lopen, helpt de marine meer aan het in bedrijf houden van de eigen scheeps- bouwindustrie. Als vredestaken van de Kon. Marine noemde spr. de bescherming van de Ne derlandse belangen overzee en vlagvertoon. De geschiedenis heeft ons geleerd, dat Neder- Vluchtelingen dood geschoten Volgens berienten uit Graz zijn drie Joegosiaven door een grenswacht doodgeschoten bij een poging, illegaal de Britse zone van Oostenrijk binnen te komen. Een vierde, Alois Mecik, ontsnapte naar Oostenrijk. Hij verklaarde gevlucht te zijn orn te ontkomen aan de dienst plicht. Eerder in, de week vluchtte een 40-jarige man naar Stier marken. Hij vertelde met drie anderen gevlucht te zijn, omdat hun boerderijen waren genatio naliseerd. conferenties van de Ministers van Buitenlandse Zaken te Lon den. Het besluit wordt in verband gebracht met een of andere vorm van voortzetting der financiële en economische hulp aan Euro pa na 1952, wanneer de Mar shallhulp eindigt. Naar voorts werd bekend ge maakt, zijn de Ministers van Buitenlandse Zaken het de vori ge week op hun conferentie te Londen eens geworden over de noodzakelijkheid, dat er een zeer nauwe samenwerking tussen de V.S. en Canada enerzijds en de •Europese Marshall-landen an derzijds tot stand wordt ge bracht. Tijdens de besprekingen zou de Amerikaanse Minister van Buitenlandse Zaken, Dean Ache- son, er op gewezen hebben, dat hoewel het Europese herstelpro gramma in 1952 eindigt, de „Amerikaanse belangstelling voor Europa na die datum zeker zal blijven bestaan". De Canade se Minister van Buitenlandse Za ken, Lester Pearson, heeft na mens zijn regering een verkla ring van soortgelijke strekking afgelegd. De mogelijkheid, dat Amerika en Canada zullen deel nemen aan het werk van de O.E. E.S. is naar verondersteld wordt de voornaamste réden geweest van de aanwezigheid van Pear son te Londen tijdens de confe rentie van de grote drie. Robert Marjolin, de secretaris generaal der O.E.E.S., deelde Reuter mede, dat dit besluit van de Ministers van Buitenlandse Zaken voor hem geheel onver wacht is gekomen. Tweede Pinksterdag wordt ook in Willemstad een herdenking gehouden. Op 30 Mei 1940 kwa men op het Hollands Diep bij Willemstad ongeveer 200 Belgi sche militairen om het leven. Aanvankelijk werden hun stoffe lijke resten begraven op de Al gemene Begraafplaats te Willem stad, op een speciaal daartoe aangelegd kerkhof aan de oever van het Hollands Diep. Thans is het eindelijk zo ver, dat alle gesneuvelden bij elkan der liggen op het geheel nieuwe aangelegde kerkhof aan de oever van het Hollands Diep in de on- middelijke nabijheid van de plaats van de ramp. Op deze be graafplaats is een monument op gericht, vervaardigd van Franse zandsteen, dat de namen ver meldt van allen, die hier een laatste rustplaats vonden. Het monument zal op 29 Mei worden onthuld door de Belgi sche minister van Binnenlandse Zaken, Dr. A. de Vleeschauwer. De Nederlandse minister van Oorlog van Nederland, Mr. W. F. Schokking, zal de begraafplaats overdragen aan de gemeente Willemstad. Bij de plechtigheid zullen o.m. aanwezig zijn Nederlandse en Belgische ministers, ambassa deurs en militaire attaché's, de Commissaris der Koningin in Noord-Brabant, de Consul-Gene raal van België te Rotterdam, en het hoofdbestuur van het Rode Kruis van België en van Neder land. De Belgen worden verwacht tegen 9.30 uur 's morgens, waar na zij zich om 10.15 uur zullen inschepen op een daartoe inge richt kerkschip, dat gebracht zal worden naar de plaats van de ramp. Op het schip wordt een Mis ge celebreerd door de heer J. Ha- merlijnck, pastoor en schippers- pastoor te Willemstad met as sistentie van de Belgische prin cipaal aalmoezenier Z. E. H. Ver hoeven, de Nederlandse hoofd- legeraalmoezeneir kolonel H. J J. M. van Straelen en pastoor A. Jansen uit Riel. De preek wordt in het Neder lands en Frans gehouden door Prof. E. H. Flor Brys te Sint- Niklaas. Een koor uit Mechelen verleent medewerking. Na de onthulling van het monument zal een krans te water worden geworpen van politiemotorboten af, die door de Rijkspolitie te water te Vlaar- dingen beschikbaar zijn gesteld. De plaats van de ramp zal op de herdenkingsdag aangeduid worden door een drijvende boei, waarop 'n rouwvlag is geplaatst. Vele honderden Belgen en Ne derlanders worden die dag ;n Willemstad verwacht. Geen verbanning meer der Franse Troonpretendenten Met 320 stemmen tegen 179 alleen de communisten tegen heeft de Franse Nationale Vergadering het verbannings statuut van 1886 afgeschaft. De Graaf van Parijs en Prins Na poleon Bonoparte mogen thans weer het Franse grondgebied en de stad Parijs betreden. De volksrepubükeinse afge vaardigde Hutin-Desgrées stelde voor de verbanning op te hef fen en zijn partijgenoot Chau- tard verdedigde de motie met de strijdkreet der.... Franse revolutie: ,yAlle mensen zijn vrij geboren en gelijk voor de wet' Henri d'Orleans, de Graaf van Parijs, die met zijn echtge note en 11 kinderen te Lissabon woont, stamt in rechte lijn ai van Lodewijk de Heilige en Hen drik IV van Navarre. ook Zeeuws-Vlaanderen in haar activiteit betrokken. Dat dit in dit gebied gewaardeerd wordt 'bleek wel bij de opening van deze dienst. 14 Burgemeesters van Zeeuws-Vlaamse gemeenten namen deel aan de openingsop tocht, welke te Breskens aan ving. Ook de Commissaris der Ko ningin in Zeeland, Jhr. Mr. A F. C. de Casembroot, die lid van het Hoofdbestuur van de A.N. W.B. is, deed van zijn belang stelling blijken, evenals andere autoriteiten, zomede de direc teur van de Belgische Wegen wacht, Kolonel E. Huybrechts, die met een patrouille van zijn dienst aanwezig was, nu er een aansluiting tussen beide Wegen wachten is tot stand gekomen. De Burgemeester van Bres kens, de heer J. A. Eekhout, was de eerste der Zeeuws-Vlaamse autoriteiten, die bij een ont vangst van de deelnemers aan de openingstocht op zijn Raad huis kon getuigen van zijn waardering en dank jegens de A.N.W.B. De heer Rienstra, di recteur van de A.N.WB,, onder wie de Wegenwacht ressorteert, mocht zelfs in de voorzitters- stoel in de Raadszaal zitten. Er werden vele vriendelijke woorden gewisseld en dat ge schiedde eveneens in de ver schillende plaatsen, waar even gepauzeerd werd voor een ont vangst van het gezelschap, w.o. zich mede bevonden de heren C. J. van Schaardenburg, direc teur van de A.N.W.B., G. van Leeuwen, chef van de afdeling Wegenwacht en de heer A. Mos heuvel, Hoofdinspecteur van de Wegenwacht. In Oostburg voerde Burge meester, Mr. K. Hoekzema, het woord. Hij vertelde, dat er dit jaar maar weinig koolzaad ver bouwd is, zodat er veel geel in het Zeeuws-Vlaamse landschap ontbreekt. De Wegenwacht zorgt nu wat die kleur betreft voor een mooie aanvulling, vond hij. In Terneuzen werd gezamen lijk genoenmaald. Tijdens deze maaltijd heeft de Commissaris der Koningin, Jhr. de Casem broot, een hartelijke toespraak gehouden. De heer Rienstra deelde vele bijzonderheden om trent de Wegenwacht en haar werk mede. Kolonel Huy brechts getuigde van de grote dankbaarheid van de Belgische Wegenwacht jegens de Neder- iandse en de loco-Burgemeester van Terneuzen, Wethouder De Vos, prees het initiatief van ae A.N.W.B., getuigend, dat de be volking van Zeeuws-Vlaanderen de gele rijders met sympathie zal begroeten. In Hulst bereidde Burgemees ter B. Truffino het gezelschap een officiële ontvangst in ae Raadszaal. 'Zo is met veel enthousiasme de dienst van de Wegenwacht in Zeeuws-Vlaanderen ingewijd. De beide routes, welke de We genwacht hier aanvankelijk zal berijden zijn: BreskensNieuW- vlietSluisOostburgSchoon- dijkeBreskens en Perkpolder— HulstZaamslagDi iewegen ZaamslagPerkpolder. medegedeeld door het K.N.M.L te De Bilt, geldig van Vrijdag ochtend tot Vrijdagavond. Zwaar bewolkt. In de ochtend plaatselijk mist Zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen en hier en daar op klaringen. Weinig wind. Iets zachter dan gisteren. HOOGWATER. ZATERDAG 20 MEI. v.m. 3.38 4.13 4.53 5.03 Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden n.m. 4.03 4.38 5.18 5.18 ZON- EN MAANSTANDEN 19 4.41 20.32 5.25 23.50 Mei'Opk. Ond. Opk. Ond. 20 4.40 20.34 6.14 21 4.38 20.35 7.17 0.37 22 4.37 20.37 8.32 1.11 23 4.36 20.38 9.52 1.11 Ct.; minlm i namiddags I ;e tijd geleden de ;vaardigd, dat van eden der Neder- irs, die in baar er beslist gebruik gemaakt. len worden echter weggepolijst". i wrijvingspunten. soepelheid dan op Nederlandse Rege- t.T.C.-accoord aan mbtenaren in In- toegestaan zouden ie leiders verkies- geacht." den nog aange- •scherping van te- door salarisver moeilijkheden ter an een Europees ta bevestigde mijn t ook zonder eco- ug thans verschei- nders vertrekken niet zo velen, die tan land en volk, jvendien oprecht, n verleden of ver- [jd te komen, kon- i over de souverei- :ht. Nieuw evenwicht? rd bleef tenslotte g: Meent u, dat 'n :ht met betrekking I Nederlanders in Uitstaan, een even- eenstemming met behoeften in het Indonesië? die het gesprek hartelijk had ge- -e hetgeen hij ge- de voor beide par- periode van over- illicht een jaar of 'gen. „Met enige heid te voorspel- zaken zich precies ■celen, is thans nog ildus de heer Hat- >uw Roosevelt zangen. oosevelt zal gedu- zoek aan ons land Koningin worden nd zal mevrouw begin Juni in Os- ng van een stand- a,r man te hebben en reis door Euro- n van het Cana- oben nabij Winni- lijk opgeblazen om onmige dijken, die n de Rode Rivier nen tegenhouden, ordt, dat 190.000 de afgelopen 14 Vinnipeg zijn ge- vier is tot een re- jestegen en men it het water nog jen, waardoor het stad onmogelijk len. e de zaak van de ;n vertroebelen en •an het land scha- door het KJMJd.L Idig van Zaterdag zond. tegen. 'olkt met regen, in het Zuidwesten 1. Meest matige nelijk tussen Zuid hogere temperatu- •en. xWATER. Verbond van Gemeentelijke Werklieden hebben besloten, de leden te laten stemmen over de vraag, of 'n loonsverhoging van 1 pond voor de arbeiders in de technische bedrijven en de scheepsbouw door een stakings actie of door arbitrage moet worden verkregen. hart dit experiment volgden, stonden verbaasd. „Zouden jelui niet eens een Burgemeester kiezen, die de lei ding op zich neemt van „Jon gensland?" vroeg toen het Jeugd Rode Kruis. Er werden verkiezingen georganiseerd en Hans, leerling Ulo, werd Bur- eent aurtoe geioven. „out is wat ze nodig hebben", vonden de ouders. Ze zijn thuis veel hand zamer geworden en we hebben de laatste tijd ook geen klach ten meer van buren". Nog een stap verder. De P.T.T. kreeg plotseling brieven voor de Bur gemeester van „Jongensland". Op „Jongensland" in Amster dam-Oost doen ze echter al meer. Daar hebben de scha vuit j es een cursus gevolgd in E.H.B.O. Stel U voor: ze haal den de beste cijfers op het exa men. En toen kwam er iemand die bokSles wou geven. Daar uaxibiurc mcicu T»n übU5'uzj\ji5, Sociale Zaken, Onderwijs en Po litie tot de conclusie zijn geko men: We hebben wat aan dit werk. Zodat thans een Stichting in voorbereiding is om van dit nieuwe jeugdwerk de leiding te nemen. .uit, gebrul ren. nrreb mga"g van 1 Juni 1950 kan de waarde van deze bonnen gesteld worden up drie kwart van de nominale waarde, afgerond naai boven op een veelvoud van 5 cent. De waarue van bijv. een bon van t 2.50 wordt dus voor de loon belasting gesteld op ƒ1.90. \.G 21 MEI. v.m. n.m. 4.16 4.39 4.51 5.14 5.31 5.54 5.41 6.04 •AG 22 MEI. v.m. n.m. 5.— 5.21 5.35 5.56 6.15 6.36 6.25 6.46 Hansweert Walsoorden AON- EN MAANSTANDEN 19 4.41 20.32 5.25 23.50 Mei Opk. Ond. Opk. Ond. 21 4.38 20.35 7.17 0.37 22 4.37 20.37 8.32 1.11 23 4.36 20.38 9.52 1.11

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1